vu6 jtdUo ONTSLAG VOOR 10 WERKNEMERS DOOR REORGANISATIE AQUADELTA „Nieuwe bezuinigingen deprimerende zaak" DE ZIERIKZEESCHE COURANT „Toewijzing van 46 woningen voor Schouwen-Duiveland is uiterst minimaal Slachtoffers verkeersongeluk uit Spui opgedregd AV ^e_B'.3uortt 1//1M -7rrP Vj^M ZCÖ ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 6551. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 37,00, per jaar f 141,00. Losse nummers 75 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 45 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) f 5,60. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. Dinsdag 4 januari 1983 139ste jaargang Nr. 23246 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) In dit nummer: Nieuwjaarstoespraken burgemeesters Golf van verontrusting onder personeel rekreatiepark BRUINISSE - Rekreatiepark/congrescentrum Aqua- delta heeft voor 10 werknemers ontslag aangevraagd bij het Gewestelijk Arbeidsbureau. Dit houdt verband met een reorganisatie binnen Aquadelta, namelijk het cen traliseren van werkzaamheden en tevens het afstoten van specialistische arbeid. Onder het laatstgenoemde vallen de technische dienst en de schoonmaakploeg die sinds maandag onder een andere direktie dezelfde werk zaamheden blijven verrichten. Vier personeelsleden van de technische dienst zijn nu in dienst van de firma Lie- vense te Nieuwerkerk en 11 dames (partimers) zijn over gegaan naar schoonmaakbedrijf Dolmans te IJsselstein. Het aanzeggen van de ontslagen heeft een golf van ver ontrusting teweeg gebracht onder het overige personeel, dat verwacht dat er meer ontslagen zullen volgen. een eigen ontvangstreceptie. Volgens de nieuwe reorganisatieplannen ko men twee recepties te vervallen en zal er één centrale receptie worden gekreeërd. Zodoende vallen de eerste ontslagen bij de medewerkers aan de diverse balies. Verder zullen een aantal admi nistratieve werkzaamheden door de eigenaren van bungalows en apparte menten worden verricht, en niet meer door het personeel Aquadelta zoals dat in het verleden gebeurde. Dit levert ook arbeidsbesparing op. Het vakantiepark/congrescentrum is in de loop der jaren een komplex geworden, bestaande uit diverse b.v.'s en exploitatiemaatschappijen. De niet verkochte panden in het park zijn nog steeds eigendom van bou wonderneming (en projektontwikke- laar) WILMA. Een onderdeel van het appartementenkomplex op Aquadelta. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. i Voorspoed is de toetssteen van J het karakter: want in tegen- spoed kan men volharding to- i nen, doch door voorspoed j 1 wordt men bedorven.. i Tacitus J lAAAAAAASWAAMAAAAAAAAAA WA> PÉ BH.r Verwachting tot woensdagavond: Regen In de nacht opklaringen en mini mumtemperatuur omstreeks 3 gra den. Overdag veel bewolking en re gen. Middagtemperatuur ongeveer 10 graden. Vannacht matige wind, over dag tot krachtig of hard toenemende zuidwesten wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 8 jan.: Donderdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 80%. Min.temp.: 7 gr. Middagtemp.: 8 gr. Windkracht: zuidwest 6 Vrijdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 60%. Min.temp.: 3 gr. Middagtemp.: 6 gr. Windkracht: zuidwest 6 Zaterdag: Kans op neerslag: 60%. Min.temp.: 3 gr. Middagtemp.: 5 gr. Windkracht: west 5 ZON- EN MAANSTANDEN 5 jan. Zon op 8.48, onder 16.43 Maan op onder 12.25 6 jan. Zon op 8.47, onder 16.44 Maan op 0.38, onder 12.42 Laatste Kwartier: 6 januari (5.00) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 5 jan. 7.03 20.07 0.57 13.33 6 jan. 8.06 21.05 1.56 14.35 Doodtij: 8 januari HET WEERO VERZICHT DE BILT - In de komende nacht trekt een hogedrukuitloper over het land. Er zijn dan enkele opklaringen en de temperatuur daalt tot om streeks 3 graden. Later in de nacht draait de wind naar zuidwest en neemt geleidelijk in kracht toe tot krachtig of hard, windkracht 6 of 7. De van de Oceaan afkomstige lucht is 2acht en de temperatuur is daarin overdag ongeveer 10 graden. Het ziet er naar uit dat het overdag op veel plaatsen langdurig zal rege nen. Donderdag trekt opnieuw een storing over het Noordzeegebied, daarna voert de naar westelijke rich tingen gedraaide wind minder zachte lucht aan, waaruit af en toe een bui valt. NEW YORK - Veel economische deskundigen in de Verenigde Staten verwachten dat de Amerikaanse eco nomie binnen zes maanden een be scheiden herstel te zien zal geven on der invloed van de rentedaling. Dit is de uitslag van een enquete die het persbereau Reuter onder een aantal Amerikaanse economen heeft gehou den. t k Oosterland, I n 1983 wensen wij, ^5 amen met onze T medewerkers, evredenheid en A gezondheid, an iedereen! Autobedrijf, ANKARA - Door het instorten van een flatgebouw in Diyarbakir, in Zuidoost-Turkije, zijn maandagoch tend ten minste zes mensen om het le ven gekomen en 15 gewond. Ge vreesd wordt dat er nog talrijke be woners onder het puin bedolven lig gen. NIEUW-BEIJERLAND - Uit het Spui nabij de veerpont tussen Heke lingen en Nieuw-Beijerland is maan dagmiddag de auto opgedregd, die zondag door nog onbekende oorzaak vanaf de kade bij de pont te water raakte. In de auto bevond zich het stoffelijk overschot van de bestuur der, de 37-jarige G. J. Willem se uit Spijkenisse. Advertentie De nieuwjaarsreceptie van B. en W. van Zierikzee trok een groot aantal belangstellenden. ,,Toch zullen wij er samen tegen aan moeten, ieder vanuit zijn eigen verantwoordelijkheid en vanaf de plaats waar hij of zij is gesteld. Kla gen en mopperen zal ons weinig ba ten en wij kunnen, wanneer wij om ons heen kijken in de wereld waarin wij leven, nog altijd voldoende rede nen tot dankbaarheid vinden." Al dus de heer De Meester. Lichtpuntjes In zijn nieuwjaarsrede, die de heer De Meester uitsprak in aanwezigheid van een groot aantal genodigden, noemde hij de rentedaling van de af gelopen maanden het enige positieve aspekt ten aanzien van de industriële vooruitzichten voor de Nederlandse ekonomie. ,,Op het terrein van de industriële bedrijvigheid in Zierikzee zijn er ge lukkig een paar lichtpuntjes te vens voorzien in een zeer dringende woningbehoefte. Dat lijkt mij zinvol ler dan het kunstmatig kreëren van banen in de quartaire sector en al die projekten die hoe goed bedoeld ook, slechts kunnen dienen om jonge werklozen bezig te houden zonder een duidelijk produktiviteits- oogmerk." In aansluiting op de bijeenkomst, waarop de nieuwjaarsrede werd uit gesproken, stond de nieuwjaarsre ceptie van het kollege van B. en W. gepland. Een groot aantal inwoners van Zierikzee maakte van deze gele genheid gebruik om burgemeester en wethouders van Zierikzee hun goede wensen voor 1983 over te brengen. In „de Vierschaar" zorgde een gelegen heidstrio, bestaande uit Riet van den Dungen, Liesbeth Leenderts-de Jon ge en Han Leenderts, voor een rustig en sfeervol achtergrondmuziekje. Dit laatste wordt echter niet be vestigd door direkteur Aquadelta Beheer de heer C. P. J. Galjé. „He laas kan niemand in de toekomst kij ken en als er de komende jaren geen vakantiegangers meer naar ons park komen, dan kunnen we wel sluiten. Maar dat ligt absoluut niet in de lijn der verwachting. We blijven Aqua delta via advertenties in bladen en op radio promoten. Het zou daarom een vreemde gang van zaken zijn als er in de toekomst nog meer medewer kers worden ontslagen. We moeten afscheid nemen van overtollig perso neel en de rest hebben we het komen de seizoen hard nodig", aldus de uit leg van de heer Galjé. Eén receptie Aquadelta kan worden onderver deeld in twee bungalowparken (de Tong en de Kreek), een camping Onze Hoeve en een centrum met apparte menten gebouwen. De Tong, de Kreek en het Centrum hebben ieder Verkopen De Wilma heeft Aquadelta destijds gebouwd met de bedoeling het park (in ieder geval de bungalows en de appartementen) meteen weer te ver kopen. De markt klapte echter in en Wilma werd genoodzaakt het plan in exploitatie te nemen. Zodoende kwam de verhuur van vakantiewo ningen tot stand, „een aktiviteit die volgens de heer G. Jonker van public relations Wilma Services België „we zensvreemd is aan het concern". Vol gens de heer Jonker werd de verhuur van de huisjes ingesteld om nog enig rendement te maken, zonder prijs te geven aan het oude principe, name lijk de verkoop. „Inmiddels trekt die huizeilmarkt weer aan (lagere rente) en aktiveren wij opnieuw de verkoop" aldus Jon ker. Volgens zeggen worden er weer bungalows en appartementen ver kocht, vooral aan Duitsers en Bel gen. De prijzen zijn dan ook danig „aangepast". Vroeg men een paar jaar terug nog f 150.000,- voor een huisje, inmiddels is die prijs gezakt tot ongeveer 60.000,-. De indruk wordt gewekt dat Wilma maar wat graag van het hele park af wil. „Natuurlijk is dat waar" geeft de heer Galjé toe. „Dat was ook het oorspronkelijke plan, maar vindt maar eens iemand voor bijvoorbeeld het komplete horeca- gebeuren, inklusief zwembad". Somber Er zijn waarschijnlijk weinig on dernemers te vinden die staan te trappelen om een dergelijk projekt te kopen. De heer Galjé ziet het echter niet zo somber in. Door de aandelen van Aquadelta Beheer b.v. te kopen, .neemt hij zelf de verantwoording op zich van het verhuur-gedeelte. De verhuur organisatie is dus al losge koppeld van de Wilma en in handen van direkteur Galjé. De exploitatie van de overige afdelingen, zoals ho reca en zwembad blijven bij de Wil ma. Verder heeft de bouwonderne ming nog steeds ongeveer de helft van de in totaal ruim 670 eenheden in eigendom. De overige helft is ver kocht aan partikulieren en bedrij ven. De geruchten die rondgaan, name lijk dat Aquadelta wordt geliqui deerd, zijn dus volgens de heer Galjé volkomen „uit de lucht gegrepen". „Ik geloof in het park. Ik steek m'n nek er zelfs voor uit, door die verhuur-organisatie op me te nemen. Daar zou ik toch nooit aan kunnen beginnen als ik wist dat de deuren zullen worden gesloten. Integendeel, we gaan er met de toekomstige klub hard tegenaan om Aquadelta weer vol te krijgen. Vervolg pag. 4 konstateren geweest." De heer De Meester memoreerde in dat licht de verplaatsing van het bedrijf van de firma v. d. Wekken, de aanzet tot een 'niet onaanzienlijke uitbreiding bij Zeelandia, de verplaatsingsplannen van fijngieterij Terwogt naar het in dustrieterrein en de aantrekkelijke order, die het onlangs in Zierikzee gevestigde bedrijf Airpack heeft ver worven. „Het zijn kleine signalen maar het toont toch aan dat de onder nemerszin in deze stad toch nog dui delijk aanwezig is." Minimaal Een teleurstellende zaak noemde de heer De Meester de tegenvallende verdeling van de rijkssteun voor de woningbouw voor de provincie en de ze regio: „Een toewijzing van 46 wo ningen voor geheel Schouwen-Duive land is wel uiterst minimaal." „Er valt niet veel te verdelen, ze ker niet gezien de vele aanvragen die er liggen en die een zo ver gevorderd stadium verkeren, dat we morgen zouden kunnen beginnen." Volgens een opsomming van de burgemeester liggen er plannen gereed voor de bouw van zo'n 200 woningen in Zie rikzee. „Er is nauwelijks een direk- ter werkgelegenheidsbeleid voor te stellen dan juist in de bouwsektor: woningen bouwen, een groot aantal bouwvakkers en bouwonder nemingen aan werk helpen en dan te- Burgemeester De Meester in Nieuwjaarstoespraak: ZIERIKZEE - „Een deprimerende zaak is het dat wij, vlak voor het einde van het jaar 1982, van het ministerie van binnenlandse zaken de mededeling- ontvingen, dat de gemeente Zierikzee op de begroting voor 1983 alsnog een bezuiniging moet aanbrengen voor een bedrag van 104.170,—. Deze extra bezuiniging is een uitvloeisel van het regeerakkoord waardoor de gemeenten voor 1983 130 miljoen gulden moeten inleve ren." Met deze woorden omschreef burgemeester Th. H. de Meester van Zierikzee gisteravond tijdens zijn nieuwjaarstoespraak in het stadhuis de teleurstellende mede deling dat het uitkeringspercentage van het gemeentefonds met zeven punten is ver laagd. „We waren al verheugd dat we, na gingsmaatregelen, op de begroting 300.000,— voor de uitvoering van een aantal bezuinigingen en ombui- voor 1983 toch nog een bedrag van nieuwe beleidsbeslissingen konden reserveren naast een post onvoorzien van 86.000,De staatssekretaris zegt dan heel lakoniek dat de ge meente dit moet opvangen door toe passing van het profijtbeginsel, met name door verhoging van de riool- en reinigingsrechten, maar wij vragen ons af of wij onze bevolking deze re kening nu ook nog moeten presente ren."

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1