H Dongen profiteert van gemopper heren handbalploeg Delta Sport Dreischor kansloos ten onder bij Renesse: 5-0 Gelijke ruststand (5-5) in tweede helft verspeeld (16-11) TOTO s X X V x V x X X X X X X Nederlands elftal oefent in Frankrijk Baby door verstikking om het leven gekomen ZAALVOETBALKOMMISSIE ZIERIKZEE VECHT UITSPRAAK TUCHTKOMMISSIE AFDELING ZEELAND KNVB FEL AAN ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 3 januari 1983 Nr. 23245 5 De heren handbalploeg van Delta Sport ging ook in de return tegen Dongen ten onder. Werd het in Zierikzee in de seizoen-openingswedstrijd onnodig 7-9 voor de Brabanders, in Dongen werden de puntjes ook al zonder duidelijke re denen achter gelaten (16-11). (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) DONGEN - De heren handbalploeg van Delta Sport is er in de eerste wedstrijd in de tweede kompetitiehelft niet in geslaagd de slechte seizoenstart tegen Dongen in de Zierikzeese sporthal recht te breien. Daar zag het na het eerste half uur nog wel naar uit, want de ploeg van coach Cor Mol hoefde in die fase niet of nauwelijks onder te doen voor de allesbehalve sterke Brabantse ploeg. Met een 5-5 stand konden toen de kleedkamers worden opge zocht en zat er nog een revanche in voor de zo pijnlijke 7- 9 nederlaag in Zierikzee. In de tweede helft ging het evenwel weer flink fout. Meer en meer gingen de blauw- witten zich afzetten tegen de twee zwakke arbiters, maar dit had wel tot gevolg, dat er steeds minder ge handbald werd. Dongen profiteerde uitstekend van het gemopper van de tegenstanders en drukte door naar 16- 11. RENESSE - Ondanks het feit, dat ook Renesse allesbehalve geweldig voet bal liet zien op het zonovergoten sportpark De Laone in Renesse, won de ploeg van trainer Ko Willemse zondagmiddag met overtuigende 5-0 cijfers van het zeer zwak akterende Dreischor. Halverwege hadden de tweede klassers al een 3-0 achterstand opgelopen, waarbij de eerste twee treffers uit strafschoppen werden gerealiseerd. Over de hele negentig minuten hoefde Renesse-doelman Rinus Boogerd slechts sporadisch in aktie te komen bij aanvallende bewegin gen van de bezoekers. Ko Willemse (op de voorgrond) mocht na een halfuur binnen de lijnen komen voor de geblesseerd geraakte Marco de Feiter. In de tweede helft toonde hij zich een zeer redelijke versterking. Hij stond aan de basis van de vierde Re- nesser treffer, die Leen Rademaker slechts hoefde in te tikken. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) „Dongen speelde zeker niet beter dan Delta Sport", erkende Cor Mol na afloop, „maar ze toonden zich wat professioneler. Ze buitten in de peri ode, dat wij ons lieten intimideren door de twee duidelijke thuisflui- ters, ieder bruikbaar moment uit". Met redelijk handbal bleef Delta Sport in de eerste helft in het spoor van de Dongenaren. John Beerens De uitslagen van sporttoto 51 zijn: Athl.Bilbao-L. Palmas FC Bareel.-Osasune ►14 Real Madrid-Valencia ►14 Celta de Vigo-Vallad. ►14 Betis Sevilla-FC Sevil. Salamanca-Zaragosa Santander-Atl. Madrid ►14 Sport. Gijon-Espagnol ►14 Malaga-Real Sociedad ►14 Sp. Lissabon-Benfica ►14 Amora-FC Porte ►14 Boavista-Sebutal De winnende kolom van toto 51 ziet er als volgt uit: 1-1-1-1-2-1-1-1-1- 1-1-1-1. Aantal deelnemers: 47.000. Inleg: 180.000,-. Beschikbaar voor prijzen: 85.000. De uitslagen van toto 52 zijn: Arsenal-Swansea Birmingh.-Manch. City Brighton-Watford Ipswich-Southampton Liverpool-N. County Luton-Coventry Manch. U.-Aston Villa Nott. F.-Sunderland Stoke- Norwich W. Bromw. Alb.-Evert. W.H. United-Tott. H. Bolt. Wand.-Blackb. R. De winnende kolom van toto 52 ziet er als volgt uit: 1-3-3-1-1-2-1-3-1 -3-1-1 Aantal deelnemers: 42.000. Inleg: 173.000. Beschikbaar voor prijzen: 82.000. Toto-Gelijk De winnende wedstrijden zijn: 14 -15 - 19 - 20 -27. Toegevoegde wedstrijd: 25. Beschikbaar voor prijzen: 10.000. Lotto De winnende getallen zijn: 6 - 8 24 - 26 - 29 - 38; en het reservegetal is: 28. Cijferspel Voor het cijferspel is het nummer: 023579. Aantal deelnemers: 587.160. Inleg: f 3.500.000,-. Beschikbaar voor prijzen, incl. jack pot: 1.591.463,—. was de grote man in aanvallend op zicht en tussen de palen wisselden de twee voortreffelijke keepers Hein Koreman en Piet Scheepers elkaar af. Aan de andere kant akteerden de broers Kees en Bert de Vos sterk, maar Delta Sport had tien minuten voor het wisselen van speelhelft pech, toen Jacco Vleeshouwer onge lukkig neerkwam en zich moest laten verzorgen. Met een ingetapete en met vette watten voorziene voet speelde Vleeshouwer de wedstrijd wel uit, maar zijn aandeel was te gering om zoden aan de dijk te zetten. Overi gens moest Delta Sport het opnieuw stellen zonder Piet van Dalen. Gele kaart In de tweede helft zakte Delta Sport wat weg en Dongen ging wat beter draaien, vooral toen het Zierik zeese gemopper versus de scheids rechter begon. „Er zijn in die fase best kansen ge weest om een gelijkspel uit het vuur te slepen, maar geïrriteerd als de ploeg was, werden diverse goede mo gelijkheden onbenut gelaten. On danks het sterke keeperswerk had den we minimaal evenveel moeten skoren, maar vaak is het net of de bal wel honderd graden is en moet het leer maar uit de handen. Met wat overleg of het op het verkeerde been zetten van de keeper had er echt meer in gezeten", meende Cor Mol. Mol bleef overigens ook niet geheel rustig, onder het zwakke leiden van de scheidsrechters. Een al te heftige reaktie kwam ook hem op een gele kaart te staan, een „straf" die overi gens totaal geen gevolgen heeft. In de tweede helft manifesteerde zich vooral Bert Nuyens aan Zierikzeese zijde, maar zijn drie treffers kort achter elkaar konden niets af doen aan het uiteindelijke 16-11 verlies. „Een volkomen onnodige neder laag, die niet had hoeven te gebeu ren. Dongen heeft zo wel mooi vier punten van ons gepakt. In Zierikzee lieten we ons inpakken door het ge rommel van de Dongenaren en dit keer werden we de dupe van zwakke home-referees. Feiten die er niet om liegen, maar die we vooral onszelf moeten verwijten. Als we meer met het koppie zouden spelen, zouden dergelijke dingen ons niet mogen ra ken, maar het gebeurt wel. Jammer, maar er is nog geen kind over boord, al moeten we natuurlijk steeds het oog gericht houden op de fatale plaatsen. Vandaag heeft Rapid weer gewonnen en die stonden tenslotte onder ons. Oké, Olympus en EBHV Nederlands Kampioenschap Bootvissen Op 19 en 20 februari zal een selek- tiewedstrijd worden georganiseerd om het Nederlands Kampioenschap Bootvissen. In tegenstelling met voorgaande jaren wordt er nu niet uitgevaren vanuit Scheveningen maar vanuit Stellendam. Bij slecht weer wordt de wedstrijd verschoven naar 5 en 6 maart. De fi nale van dit kampioenschap staat voor 26 en 27 maart, vanuit Scheve ningen, op het programma. Opgave voor deze wedstrijden tot en met 12 januari bij het sekretariaat van een hengelvereniging. verliezen opnieuw, maar we zijn al eens een keer meer de dupe geworden van tweede divisionisten, waardoor we als derde van onder degradeer den. Het blijft oppassen geblazen. Komende zondag heeft de konkur- rentie weer kans om dichterbij te ko men, want wij moeten naar koploper Avanti, hetgeen normaliter een ne derlaag wordt, al zullen we onze huid zo duur mogelijk trachten te •verko pen", besliste de Goese oefen- meester. ZEIST - Het Nederlands elftal zal, ter voorbereiding op de wedstrijd te gen Spanje, op 26 januari een oefen wedstrijd spelen. De KNVB probeert voor dat duel een Zuidfrans klubelf- tal als tegenstander te vinden. Bondscoach Rijvers wil bovendien in de week voorafgaande aan het car navalsweekeinde (12 en 13 februari), waarvoor geen kompetitieprogram ma is vastgesteld, met de selektie van het A-elftal en van Jong Oranje oefenen in Zeist. Het Nederlands elf tal speelt op 16 februari in Spanje zijn vierde wedstrijd uit de kwalifi- katieronde voor het europees kampi oenschap 1984, de ontmoeting tussen dé jeugdploegen van beide landen is een dag eérder in Nederland. HEERENVEEN - De Nederlandse ijshockeykampioen Heerenveen heeft de eerste wedstrijd in de kwart finales van het Europese bekertoer nooi tegen het Finse Tappara kans loos verloren. Via de periodestanden 0-3, 1-3 en 1-5 werd de eindstand van 2-11 bereikt. Maandag wordt, even eens in Heerenveen, de tweede wedstrijd tussen beide ploegen gespeeld. Op 14 december 1982 deed de tucht- kommissie van de KNVB, afdeling Zeeland, uitspraak. Deze viel uit in het voordeel van de protesterende en niet opkomende verenigingen en dat schoot de Kommissie Zaalvoetbal Schouwen-Duiveland duidelijk in het verkeerde keelgat (overigens ook een tweetal andere kommissies, waar men ook had te maken met niet opkomende ploegen). De tuchtkom- missie besloot dat de verenigingen niet schuldig waren aan het niet spe len van de wedstrijden en men stel de, dat de niet gespeelde wedstrijden alsnog gespeeld dienen te worden. In tegenspraak met de eigen regels, waarin staat, dat een ploeg bij niet opkomen een boete van 25,— ris keert of zelfs beboet dient te worden met twee wedstrijdpunten in minde ring (art. 49 sub 5) werden ook deze boetes niet opgelegd. Aanvechtbaar „Akkoord, de regeling die wij han teerden was aanvechtbaar", vertelde Kommissie-voorzitter Cees in 't VENLO - In een vriendschappelij ke wedstrijd heeft eerste-divisieclub FC VVV zondagmiddag met 1-0 van eredivisieclub Helmond Sport ge wonnen. Het doelpunt werd gemaakt door Mostert in de eerste minuut na rust. Scheidsrechter was Roelofsen. Er waren 1000 toeschouwers. In Utrecht zegevierde Volendam over de amateurs van Elinkwijk: 2-3. Voor 300 toeschouwers maakte Kwakman twee doelpunten voor Vo lendam, Guyt een. Voor Elinkwijk scoorde Boonstra twee keer. In de Lange Leegte won VC Twente met 2-0 van Sportclub Veendam. Rohde opende de score, Uefa-Inter- national Van Benthum maakte het tweede doelpunt. Scheidsrechter: Dolstra. Toeschouwers: 1000. MEERSSEN - In het Zuidlimburgse Geulle (gem. Meerssen) is een baby van twee maanden op Oudejaars avond door vermoedelijk verstik king om het leven gekomen Rond half twaalf 's-avonds kwam in haar wiegje op de eerste etage een brandende prop papier terecht af komstig uit een rook tunnel van de open hard op de benedenverdieping. Haar moeder bevond zich toen be neden waar zij samen met familiele den en kennise Oudejaarsavond aan het vieren was. Oud-Internationals gelijk tegen Kon. HFC: 2-2 HAARLEM - De Oud-Internatio nals hebben in de 51e wedstrijd uit de niet kapot te krijgen serie op Nieuw jaarsdag tegen de Koninklijke HFC de jonge Haarlemse amateurs een ge lijkspel (2-2) moeten toestaan, omdat de Internationals de jaren voelden bij de uitvallen van de jongere tegen standers en de noodzakelijke snel heid van bewegen misten in het met HFC-ers volgepakte vijandelijke strafschopgebied. Ruim 2000 toeschouwers zagen, dat doelman Piet Schrijvers (nog steeds een echte international) en de ware vedette Gerrie Mühren samen niet konden verhullen, dat de oude hap moeilijker omstandigheden nodig heeft om wat gebruik te kunnen ma ken van de wat belegen vaardighe den. De toeschouwers ontdekten bij voorbeeld, dat Coen Moulijn nog wel een tegenstander kan apssseren, maar dat hij niet meer tussen twee man kan doorglippen. Dat is bij hem fysiek onmogelijk geworden. De Oud-Internationals liepen aan vankelijk vast in de versterkte ver dediging van HFC, die werd aange voerd door leeftijdsgenoot Hennie van Nee. Door Van Tetering en Kur- pershoek nam HFC een voorsprong van 2-0, maar in het laatste half uur bleek, dat ook de Haarlemse kondi- tie niet onuitputtelijk is. Het inzet ten van Reinier Kreyermaat en Wiet- ze Couperus, die rechtlijnig te werk gingen, was gunstig voor Oranje. Sjaak Swart zorgde voor 1-2 en Cou perus tekende voor de gelijkmaker. Iedereen was tevreden met deze uit slag. De Oud-Internationals speelden in de volgende opstelling: Schrijvers, Flinke vleugel, Israel, Schneider en Warnas, Van Duivenbode, Muller (Van der Lugt) en Mühren, Swart, Nuninga (Keyermaat) en Moulijn (Couperus). Veld, „maar dat de ploegen er nu kompleet zonder straf vanaf komen is onlogisch. Wat de tuchtkommissie nu doet is in principe een vrijbrief ge ven voor zo maar wegblijven als het een ploeg niet lekker uitkomt om te gaan spelen". Via een schrijven aan de tuchtkom missie heeft de Kommissie Zaalvoet bal Schouwen-Duiveland inmiddels laten weten de mening van de tucht kommissie niet te delen. „Alle wedstrijden staan al ruim voor de aanvang van de kompetitie vast en iedere vereniging ontvangt ruim schoots op tijd een kompleet pro gramma. Er hoeft dus geen twijfel over te bestaan, dat men niet weet wanneer men moet aantreden. Bij ex ceptionele voorvallen is er altijd nog de ruimte om eventueel niet-opko- men te bespreken, maar normaal moet men er van uitgaan, dat men er moet staan". De rayonkommissie Zierikzee stelt verder in haar schrijven dat men van mening is, dat er een strafmaatregel Vanaf de eerste minuut dikteerde Renesse het spel, maar Dreischor- doelman Henk Verwest (in de tweede helft vervangen door Hans Hoek) hoefde pas na zeven minuten voor het eerst reddend op te treden op een venijnige inzet van Leen Rademaker. Het spel kabbelde in de eerste twin tig minuten maar wat doelloos op en neer en echte kansen kwamen er nau- welijkse voor de beide doelen. Voor Dreischor kregen Mark de Jonge en Jan van de Bos een enkele schiet kans, maar de inzetten bleken dan te onzuiver en doelman Boogerd te ver ontrusten. Strafschoppen In de 20e minuut kon Renesse op voorsprong komen, toen Leen Rade- maker voor het eerst vanaf elf meter mocht aanleggen. Bij de ver opruk ken van Gerard Smeeding had Wim van de Linde de bal met de arm be roerd. Rademaker liet Henk Verwest geen kans. Het volgende positieve wapenfeit moet worden opgenomen in het reg lement van de afdeling Zeeland van de KNVB. „Het betrokken team dat niet speelt, niet opkomt of oorzaak is van het staken van een wedstrijd, dient de betreffende wedstrijd met 5- 0 te verliezen en/of twee wedstrijd- punten in mindering te krijgen en de wedstrijd moet niet opnieuw vast gesteld hoeven te worden. Dit laatste aspekt dient te worden toegevoegd omdat de zaalruimte en de financiële middelen daartoe niet toereikend zijn. Als rayonkommissie staan we erop, dat deze toevoeging wordt aan gebracht voor de aanvang van het seizoen 1983/1984 om herhalingen, zoals die nu spelen te voorkomen", stelt de voorzitter. Deugdelijk En hij vervolgt: „Indien dit niet mogelijk is en ieder team maar komt op komt dagen, wanneer het hun uit komt, dan is het voor de kommissie niet mogelijk om een deugdelijke kompetitie 1983/1984 vast te stellen. Wij zijn daarom dan ook van me ning, dat de afdeling Zeeland van de KNVB dan ook maar voor de gevol gen moet opdraaien en dat zij de kompetitie-indeling en het wedstrijdverloop maar moeten gaan regelen met alle konsekwenties van dien. Wij waren van mening een pri ma regeling in elkaar te hebben gespijkerd - overigens al jaren gele den - maar de afdeling Zeeland van de KNVB heeft ons bij monde van de tuchtkommissie laten vallen als een baksteen. Het is logisch, dat zij dan ook voor het opruimen van de brokstukken zorg dragen. Zo simpel is dat". was een kopie van de openingstref fer, maar de aanleiding was duide lijk anders. In de 33e minuut rukte Jaap de Feiter plotseling ver op in de Dreischor-verdediging, maar Jaco de Jonge trachtte de Renesser aanvaller aan het shirt trekkend de doorgang te versperren. Op nieuw aarzelde ar biter Piet Berrevoets geen moment en Leen Rademaker mocht opnieuw aanleggen. Dit keer stopte Verwest in eerste instantie, maar uit de re bound werd het door de Renesse- aanvoerder alsnog 2-0. Nadat Mark de Jonge een unieke mogelijkheid om zeep had geholpen produceerde Renesse een vijftal mi nuten voor het rustsignaal een fraaie derde treffer. Dit keer stond Leen Rademaker aan de basis van een goed uitgevoerde aanval. Hij rukte op tot aan de achterlijn, waarna hij breed legde tot bij de tweede paal waar Wim Veerhoek de bal over de Dreischor-doelman kopte. Om aan alle twijfels een einde te maken be zorgde Gerard Smeeding het leer een laatste duwtje: 3-0. Matiger De tweede helft was kwa voetbal mogelijk nog matiger dan de eerste periode. Renesse kreeg kansen te over, maar gunde door herhaldelijk zwak verdedigingswerk ook Drei schor een portie van de koek. Vooral Bas Terpstra mocht diverse keren mee oprukken, maar zijn po gingen strandden allemaal naast het doel of werden gekeerd door de in goede doen zijnde Rinus Boogerd. In de 19e minuut een fraai Renesse- doelpunt, dat voor 99 procent op naam kwam van Ko Willemse. De voor de geblesseerd geraakte Marco de Feiter binnen de lijnen gekomen speler flitste in zijn eentje door de verdediging, waarna Leen Radema ker van dichtbij slechts hoefde in te tikken: 4-0. Kort na deze treffer prikte Gerard Smeeding de bal twee keer kort ach ter elkaar in de doelmond, maar Wim Veerhoek en Leen Rademaker ver zuimden af te ronden. Luttele minu ten voor tijd kwam de vijfde treffer er alsnog, nadat kort tevoren Wim van der Linde nog van de doellijn had gered op een inzet van Ko Wil lemse. Net buiten het strafschopge bied tikte Leen Rademaker Wim van de Linde aan, waardoor deze niet in staat was de wegsprintende Wim Veerhoek af te stoppen. Oog in oog met Hans Hoek faalde Veerhoek niet. De Dreischor-doelman tou cheerde de bal nog wel met het li chaam, maar het leer karamboleerde toch over de doellijn: 5-0. In Breda speelde NAC gelijk tegen de Bundesligaclub Baycr leverku- sen: 1-1. Van de Borgt gaf NAC kort na rust de leiding, Waas zorgde voor de gelijkmaker. Er waren 1500 toe schouwers bij deze slechte wedstrijd. In Maastricht versloeg Roda JC MVV met 3-0. Eriksen scoorde twee maal, Hansen eenmaal. Scheidsrech ter: De Vrieze, toeschouwers: 750. Wageningen kwam op eigen veld niet verder dan 2 2 tegen de amateur- club Achilles '29. die bij rust zelfs voor stond: 1-2. Scoreverloop: Wijn hoven 1-0, Bons 1-1. Van der Ley 1-2, Mentink 2-2. Wageninger Lorrie miste een strafschop. „Afdelingsbestuur zoekt het nu zelf maar uit ZIERIKZEE - Op woensdag 22 december werd derde klasser Renesse de vierde vereniging in suksessie, die niet op kwam dagen voor een kompetitie wedstrijd in het kader van de zaalvoetbalkompetitie van Schouwen-Duive land. Eerder was dit ook al het geval met Brogum op 30 augustus, met Spor- thuis ZZ op 1 september en met ZZ '72II op 3 november. In het verleden werd hiervoor door de Kommissie Zaalvoetbal Schouwen-Duiveland een duidelij ke, maar nooit vastgelegde regeling gehanteerd. De niet opkomende ploeg kreeg een reglementaire 5-0 nederlaag aan de broek. In de officiële reglemen ten van de KNVB kwam deze regeling evenwel niet voor, maar nog nooit kwam een vereniging op het idee tegen deze door de Schouwen-Duivelandse Kommissie gehanteerde regeling in beroep te gaan. Na het wegblijven van Sporthuis ZZ kwam men binnen deze vereniging op het lumineuze idee wel een poging te wagen en later volgde ZZ '72 II het voorbeeld.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 5