Veldkorfbal All Ready onder de maat: degradatie dreigt TENNISSPORT VOORAL IN BREEDTE ENORM IN POPULARITEIT GEGROEID Mevo *80 basketball: onbekend en ongeliefd Toon van der Steen: TOERFIETSEN BRAK MEER DOOR Damklub Zierikzee: 25 jaar Goed seizoen slecht besloten t ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 30 december 1982 Nr. 23243 35 ZIERIKZEE - Op Schouwen-Duiveland staat de basketballsport beslist nog in de kinderschoenen, daar kan ongetwijfeld niet een Mevo '80-bestuurlid om heen. Maar toch. Er is in de voorbije drie jaar wel de gelijk aardig wat opgebouwd. Momenteel speelt Mevo '80 basketball al met zes teams in kompetitieverband. Voor de buitenstaander lijkt dit aantal ongeloofwaardig, want wanneer leeft die baslketball dan in 's hemelsnaam? De geestelijke vader van het Zierikzeese (Schouwen-Duivelandse) basketball is fotograaf Bob Noomen. Noomen bracht de sport enkele ja ren geleden mee van Rotterdam en omgeving, maar iedereen verklaar de hem gek, toen hij het idee opvatte om ook op het voormalige eiland de sport van de grond te krijgen. Aanvankelijk verliep het inderdaad ook allemaal uiterst langzaam, maar van lief en leed groeide Mevo '80 basketball. Halve zaal In het afgelopen seizoen pikte het eerste herenteam een promotie plaatsje mee naar de derde klas, zodat ook sportief een eerste aanzetje werd gegeven naar meer volwassenheid. In de nu lopende kompetitie spelen twee dames-, twee heren- en twee juniorenploegen, voorwaar geen gering sukses na de zo moeilijk verlo pen startperiode. Mevo '80 speelt alle thuiswedstrijden op de (te) late zaterdagavond in sporthal Onderdak. Sinds een paar maanden gebeurt dit in samenwerking met volleybalvereniging Mevo '80, ieder een halve zaal. „Helemaal ideaal is deze oplossing nog niet", vertelt Bob Noomen, „maar we komen nu tenminste al wat meer in de kijker. Dat is voor ons belangrijk, want er zijn nog te veel mensen, die niet weten, dat wij überhaupt bestaan. Naar mijn bescheiden mening is er nog aanmerke lijk meer ruimte om te groeien. Ik dacht zo, dat we in die paar jaar toch al hebben aangetoond in ieder geval bestaansrecht te hebben". ZIER1KZEÉ"- Het jaar 1982 is voor Damklub Zierikzee het jaar van het 25-jarig bestaan geweest. De klub van de nieuwbakken voorzitter John Honig zette deze mijlpaal luister bij via de organisatie van het Zeeuwse sneldamkampioenschap in het eigen klubgebouw Hervormd Verenigingsgebouw in Zierikzee. Zierikzee zelf was tijdens deze titelstrijd vertegenwoordigd met een flink deel van het leden bestand. Erg grote successen waren er niet weg gelegd, behalve voor Anton Saman, die geruime tijd meestreed voor de provinciale titel, maar deze mogelijk door een black-out in zijn partij tegen titelverdediger Jules Gajadhar definitief verspeelde. „Bronzen" Tegen de nieuwe kampioen Johnny de Leeuw uit Goes speeld^aman zich naar een fraaie remise. Bij de eind-afrekening bicken Gajadhar en Saman met een gelijk aan tal punten op de tweede plaats geëindigd te zijn. maar door berekening van de SB-punten verhulde Saman naar de „bronzen" positie. Ondanks alles een goede prestatie, de beste die de Zierikzeese speler ooit behaal de. „maar", zo zei hij na afloop, „er zat meer in". Damklub Zierikzee draait momenteel in de hoofdklasse van de Zeeuwse Dambond goed mee. Na een spektakulaire start (met vijf pun ten uit drie ontmoetingen) is het team wat weggezakt, maar handha ving is zeker De prestatie krijgt evenwel aanmerkelijk meer relief, wanneer blijkt dat het iedere keer weer het nodige improvisatievermo gen vergt om een kompleet tiental op de been te brengen. Juist hier ligt de grootste wens voor een nieuw jaar waar het Damklub Zierikzee be treft een toename van ledental. ZIERIKZEE - Als er een sport is, die het afgelopen jaar in populariteit groei de, dan is dat wel de tennissport. Vrijwel het hele jaar timmert deze sport via diverse grote en middelgrote toernooien en allerhande kompetities terdege aan de weg. Het toernooi om de Zierikzee 25-bokaal, het Mosseltoernooi in Bruinisse, de eilandelijke jeugdkampioenschappen en de diverse klubkampi- oenschappen mochten zich niet alleen verheugen in een enorme belangstelling van de deelnemers en deelneemsters, maar ook aan publieke belangstelling was er een opmerkelijke opgaande lijn te bespeuren. Dat de tennissport aan de weg timmert bewijzen wel de erg lange wachtlijsten, die bij diverse vereni- gingen aan de orde zijn. Doordat op diverse plaatsen evenwel een uitbreiding van akkomodaties werd doorgevoerd of minimaal de aanzet daartoe werd ge geven, lijkt hier op niet al te lange termijn verandering in te gaan komen en kunnen nog meer tennisliefhebbers binnen afzienbare termijn hun sport gaan beoefenen. LTC Zierikzee. Titelverdediger TC Westerschouwen moest genoegen ne men met een vierde plaats achter TC Duiveland en LTC Bru-Tèn. Zierik zee kwam in 24 van de 30 partijen tot winst en verloor slechts een keer een komplete wedstrijd. Bru-Tèn klopte de nieuwe bekerhouder met 3-2. Bij zonder veel punten werden voor Zie rikzee bij elkaar gespeeld door de jeugdspelers Roxane Speelman en Jurgen Ensing. Het toernooi dat voortreffelijk werd georganiseerd door de TV Brouwershaven werd besloten met een feestelijke avond in de loodsen van Van Ast in Brouwers haven. Burgemeester C. Slabbe- koorn van de Smalstad reikte de bo kaal uit aan teamleider Jurgen En sing van de LTC Zierikzee. De Zierik zeese vereniging timmerde in het af gelopen seizoen overigens toch op merkelijk aan de weg. Half novem ber begonnen de werkzaamheden voor een nieuw tennispark in Poort- ambacht. Op 1 april 1983 moet het ge heel klaar zijn. Jeugdkampioenschappen Tijdens de jeugdtenniskampioen- schappen die op de banen van de LTC Zierikzee werden afgewerkt zette André Goedegebure van de *C Dui veland een dubbeldikke punt op een voortreffelijk seizoen door twee en- kelspeltitels voor zich op te eisen. Niet alleen kwam hij winnend uit de strijd in het enkelspel bij de 14- jarigen door een overwinning op klubgenoot Hans Wohl, maar hij gaf nog meer kachet aan een sterk toer nooi door in de oudste jeugdgroep ge doodverfd kampioen Jurgen Ensing naar een kansloze nederlaag te spe len. De dubbel lukte net niet aan In geborg Reydon. De speelster van de TC Westerschouwen pakte wel de ti tel bij de 14-jarigen door met klein verschil te winnen van klubgenote Angelina Geleynse, maar moest in de oudste meisjesgroep toch nog buigen voor LTC Zierikzee-speelster Roxane Speelman, die haar titel daardoor met sukses verdedigde. In de aller jongste leeftijdsgroepen tot 11 jaar gingen de Schouwen-Duivelandse ti tels naar Martine Verschoore van de LTC Zierikzee en naar Martin van der Cingel van de TC Duiveland. De teambeker ging met minimaal ver schil naar de organiserende vereni ging LTC Zierikzee. Het tweede Mosseltoernooi, dat in de tweede week van juli op de vier banen van de LTC Bru-Tèn werd af gewerkt, werd een kolossaal sukses voor de inmiddels tien jaar oude ver eniging. Het door wedstrijdleider Jaap Huizer voortreffelijk in goede banen geleide toernooi trok vele tien tallen spelende en kijkende ten nisliefhebbers naar het gezellige komplex aan de Dr. de Kockstraat in Bruinisse. De organiserende vereni ging mocht zelf ook weer een paar sportieve suksessen inkasseren. Wim Vonk werd op een been heren en kelspelwinnaar. In de finale toonde hij zich superieur aan de jeugdige Alexander van Eenennaam. De da mes enkelspeltitel was dit keer voor Elvira Schaap van de LTC Zierikzee. In de finale wees zij de winnares van het eerste Mosseltoernooi in de D- klasse Corrie de Waal terug. Tweede titel mans. Het herendubbelspel leverde ook al een Bruse winnaar op. Wim Vonk en Rinus Geense pakten samen hun tweede titel door in de fi nale Leen Goedegebure en Arno van Trigt van het Thoolse Eegedima te kloppen. In het damesdubbelspel kwam de titel bij een Zierikzees dub bel terecht. Elvira Schaap en Maayke Speelman klopten in een goede finale het koppel Ada Hommel en Rina Kraaijeveld. In het C-toernooi zorg den de Nieuwerkerkers Marco Nolet en Piet Vreeke voor een enorme ver rassing door het heren dubbelspel te winnen. In een boeiende partij won nen zij van Mario Titiheru en Ron Vroegop. De overige winnaars kwa men van buiten de provincie, maar zij tilden het toernooi naar een goed niveau. ZIERIKZEE - Inmiddels zitten de korfballers al weer enkele weken in de zaal. Het zaalkorfbalgebeuren mag zich onmiskenbaar verheugen in een gro tere publieke belangstelling, maar voor de spelers en speelsters zelf blijft toch de grootste charme uitgaan van het veldkorfbal. Misschien dat het buitenge- beuren enige modernisering verlangt, zoals dat incidenteel al wordt uitgetest. Het twee vakken korfbal van de zaal naar het veld. Dat is een gedachte, die bij heel wat korfbaloers en korfbalgeïnteresseerden speelt, maar de oppositie uit de hoek van de „ouwe getrouwen", die hun hart nog altijd verpand hebben aan het drievakkenkorfbal. Voor veel verenigingen zou het laten verdwijnen van het middenvak evenwel positief kunnen doorwerken. Vooral op Schouwen-Duiveland, waar de verenigingen zo niet piep-, maar toch in ieder geval klein zijn. Ook voor All Ready zou het terug brengen van het aantal benodigde spelers op het veld van twaalf naar acht duidelijk voordelen kunnen hebben. Al een paar jaar bewijst de Zierikzeese vereniging wel sterk uit de voeten te kunnen in de zaal, maar op het veld mist men net de breedte om de stap naar het landelijk korf- balgebeuren te kunnen maken. Toch zou dat een belangrijke morele steun betekenen. Sport bedrijven op ni veau is iets wat ieder rechtgeaard sportman wil. Belangrijk is in dat licht wel, dat ook het verenigingska der in een prestatieve richting denkt en funktioneert. In dat licht blijken er nog wel eens problemen te zijn waar het de splitsing tussen presta- tief en rekreatief bezig zijn betreft. Winterstop Samen met Rinus Geense pakte Corrie de Waal wel de titel in het mixedtoernooi door in de eindtrijd te winnen van het Flakkeese dubbel Lijnnie van Hulst en Arie Neele- Het vijfde eilandelijke toernooi om de Zierikzee 25-bokaal leverde voor de derde keer een zege op voor de In het zaalkorfbalgebeuren, dat be ging 1982 werd afgesloten redde de hoofdmacht van All Ready zich voor treffelijk, al dreigde degradatie ge durende enkele weken. Na de zaal kompetitie bleek de eerste veldploeg plotseling als een fluitje te draaien. BRUINISSE Schouwen-Duive- land krijgt er de laatste jaren steeds een paar licentiehoudende wielren ners bij. Het afgelopen seizoen toer den reeds vier amateurs over de di verse kriteriumwegen en als de be richten juist zijn komen er volgend jaar opnieuw een paar kocreurs bij. Naast de toename van het aantal wielrenners staat er ook een uitbrei ding van het aantal amateur-wieler wedstrijden op het programma. Moest Schouwen-Duiveland het het vorig jaar nog stellen met alléén Bruinisse, voor 1983 staan Bruinisse, Renesse en Zierikzee op het pro gramma, een verdricdubbeling der halve. Wim van Kooten, Marco van Schel ven en André Hartoog verdedigden de kleuren van de grootste en oudste Zeeuwse wielervereniging Theo Mid delkamp en Toon van der Steen reed in 1982 in het tricot van Meubel- droom. De 27-jarige Bruinisscr ama teur deed dat met aardig wat sukses sen, maar kreeg tegen het einde van het seizoen de tijding, dat hij naar een andere ploeg op zoek moest, om dat het Meubeldroom ook de wieler ploeg een droom was geworden. Za kelijk en financieel ging het de meu belgigant te slecht om nog door te kunnen blijven fietsen. Vroeg in het seizoen won Toon van der Steen uiterst verrassend, maar daardoor niet minder fraai de meer daagse Ronde van Ncdersaksen, maar enkele weken later werd hij plotseling op vele minuten gereden tijdens de Ronde van Rijnland- Pfalts. Dit kostte hem de definitieve seiektie voor de wereldtitelstrijd in het Engelse Goodwood en toen kort na de zachte dood van zijn sponsor bekend werd werd een aanvankelijk goed jaar alsnog een matig jaar. Toch is Toon van der Steen er de man niet naar om hij de pakken te gaan neerzitten. Inmiddels werd hij opgenomen in een nieuwe Brabantse formatie en is hij weer volop bezig om aan de voorbereiding voor het seizoen 1983 te denken. Met hem zul len nog een zestal Schouwen-Duive landse koereurs gaan proberen om enige potten te breken in het ama teur wielcrwcrcldje. Na de zwakke eerste seizoenhelft won All Ready na de winterstop alles op de laatste wedstrijd na. Even wa ren er zelfs nog kansen op het beha len van het kampioenschap, maar uiteindelijk bleek Seolto toch over de langste adem te beschikken. In de laatste wedstrijd verloor All Ready met 8-6 bij Luctor, waardoor de twee de plaats alsnog gedeeld moest wor den met Animo II. De Zierikzeese ploeg zag af van een beslissings wedstrijd en gunde daarmee Animo voorrang. Als reservetcam mocht de ze ploeg wel een greep doen naar een eventuele promotie, terwijl dat voor All Ready niet mogelijk was. In de veldkorfbalkompetitie 1982/1983 is inmiddels de eerste helft afgewerkt. De Zierikzeese hoofd macht neemt voorlopig de laatste plaats in, maar sloot de eerste helft alsnog met winst af, waardoor de mogelijkheden op herstel in de twee de kompetitiehelft nog aanwezig zijn. De dreiging van een degradatie blijft vooralsnog levensgroot aanwe zig. Mocht die stap terug ook inder daad volgen dan lijkt het korfbal op Schouwen-Duiveland een zachte, maar ook roemloze dood te sterven. Naast een enkel zaalploegje van Dreischor en NWK houdt All Ready de korfbal-eer momenteel hoog op het voormalige eiland en het lijkt realistisch te hopen, dat het degrada tiespook op een dwaalspoor gezet kan gaan worden in 1983 ZIERIKZEE -Meer nog dan in voor gaande jaren stapten het afgelopen jaar vele tientallen op de toerfiets. Desondanks was er geen toename in het aantal deelnemers aan de diverse toertochten, die met name door de RTC Schouwen-Duiveland werden georganiseerd. Blijkbaar zijn velen wel graag fietsend rekreatief bezig, maar laat men zieh niet graag in een vooraf uitgestippeld patroon stop pen. Voor de betreffende organisatie lijkt dit op zich enigszins frustre rend, maar het kan aan de andere kant ook een stimulans zijn om nog meer dan voorheen te trachten de toerfietsers georganiseerd aan de slag te krijgen. De Rijwiel Toer Club Schouwen Duiveland organiseerde ook in 1982 weer een viertal tochten, die zonder uitzondering suksesvol genoemd mo gen worden. Zowel de Schouwen- Duivelandtoeht, de Grevelingen- tocht, de Twee Provineiëntocht als de Dorpentocht mogen derhalve met te vredenheid worden opgetekend in de analen van de club. Een extra sukses behaalden twee leden van de RTC Schouwen- Duiveland. Piet Ketting en Ad Vcrsc- put toerden negen dagen door een aantal natuurreservaten aan de oost kust van de Verenigde Staten. Het tweetal „verorberde" daar 1475 kilo meter en liet zich niet kennen door de klimmen en de vaak kolossale af standen, die moesten worden afge legd. Op Schouwen-Duiveland werd weer een aantal meerdaagse fietstochten georganiseerd, die zich in een fikse belangstelling mochten verheugen. Natuurlijk werd ook de landelijke fietsdag in samenhang met de nationale molendag weer af gewerkt. Dit evenement mocht zich verheugen in grote deelne merslijsten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 35