f deurloo i mode I All Ready verrast met zege bij sterk Vlaardingen: 7-9 HERENPLOEG VAN DELTA SPORT BOEKT LICHT HERSTEL: 12-13 Fraaie zege handbaldames Ouwerkerk in Hulst: 8-11 WIM DONKERSLOOT PAKT TITEL 3e KLAS LIBRE IN ZONNEMAIRE 25.— Debacle tegen Ter Gouw lijkt snel vergeten i ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 14 december 1982 Nr. 23234 7 Cor Mol: „Het is belangrijk, dat de motivatie er is" BREDA - De heren handbalformatie van Delta Sport heeft zich in de belangrijke vierpuntenwedstrijd tegen Rapid min of meer hersteld van de twee achtereenvol gende nederlagen tegen Mountain Stars en Boemerang. Na een 6-6 ruststand sloot de formatie van coach Cor Mol de ontmoeting in Breda af met een 12-13 positieve skore. Hierdoor heeft de ploeg zich weer naar de middenmoot gespeeld, direkt onder EMM 2, dat nog net de hoogstge- plaatste Zeeuwse formatie is in de derde divisie van het landelijk handbalgebeuren. Delta Sport hield het afgelo pen weekeinde de provinciale eer hoog. EMM 2 verloor kansloos bij Avanti (21-12) en Olympus kan zich reeds nu op gaan maken voor een stapje terug naar het afdelings handbal. Dongen overrompelde de ploeg van coach Maarten Kapelle met maar liefst 35-11. Delta Sport-coach Cor Mol: ..De motivatie ontbreekt wel eens en dat kan ge woon niet als je op dit niveau speelt". Hoofdrol voor keepster Diana Bakker HULST/ZIERIKZEE - De dames handbalploeg van SV Ouwerkerk heeft haar laatste wedstrijd in 1982 in kompetitieverband met een 8-11 zege afge rond. Halverwege leidde de ploeg van coach Henk Snijders al met 5-6. Een ab solute* hoofdrol was er in de uitwedstrijd tegen HVH in Hulst voor keepster Diana Bakker. Weliswaar begon de Ouwerkerkse sluitpost in de eerste helft stond zij voor een niet onbelangrijk deel aan de basis van de uiteindelijke overwinning. De Ouwerkerkse ploeg behaalde in de eerste kompetitiehelft acht wedstrijdpunten, een totaal wat voor een vrij begonnende ploeg alleszins akseptabel genoemd mag worden. Delta Sport moest het voor de tweede keer in suksessie zonder Piet van Dalen stellen. „Er zat een duide lijk verschil in het wegblijven van Van Dalen ten opzichte van de ont moeting tegen Boemerang", stelde Cor Mol vast. „Dit keer was er niets bekend over zijn absentie. Voor iedereen kwam het als een verras sing en het had zichtbaar invloed op het vertoonde spel in de beginfase. De ploeg was er niet op ingesteld". In een mum van tijd nam Rapid een 3-0 voorsprong, nog voordat Delta Sport nauwelijks aan de bal was geweest. De Zierikzeese ploeg richtte zich na de overdonderende start geleidelijk- aan wat op en kon, nadat Rapid eerst nog voor 4-0 had gezorgd door Bert de Vos de nul wegwerken. VOLLEYBAL Tweede damesteam Mevo '80 rukt verder op: 3-1 ZIERIKZEE Naast de beide stan- d aard teams kwamen ook de zes re serveteams van volleybalvereniging Mevo'80 binnen de lijnen in het afge lopen weekeinde. Drie teams kwa men tot winst en ook werd drie keer verloren. Na een zwakke sei zoenstart met twee nederlagen, lijkt het tweede damesteam regelrecht op weg naar de bovenste plaatsen in de derde klas. Nu werd met 3-1 gewon nen van Sparta/H II. De eerste set ging weliswaar met 7-15 (onbegrijpe lijk) verloren, maar daarna herstel den de Zierikzeese dames zich voor treffelijk: 15-7. 15-6. 15-5. Het tweede team kreeg er in de schaduw van de topper Mevo'80- Spivo flink van langs van koploper Geervliet. Zonder Koos Vrolijk, die in de hoofdmacht moest invallen kon de ploeg slechts een set gelijke tred houden met de bezoekers: 12-15, 4-15, 8-15. Ook het derde herenteam ver loor in Zierikzee met 0-3. Deson danks leverde de ploeg een dusdani ge partij af. dat verondersteld mag worden, dat het derde klasserschap probleemloos geprolongeerd moet kunnen worden. De setstanden wa ren 1.1-15, 12-15, 8-15 Het derde damesteam leverde in Stellendam een goede wedstrijd af tegen VC Goeree lil De eerste twee sets werden met 6-15 en 10-15 gewon nen. waarna de thuisploeg even te rugkrabbelde via 15-13. In de vierde set maakten de Zierikzeese dames er met 6-15 een korte pijn van. De vier de herenploeg behaalde een simpele zege tegen Intermezzo VI. De setstan den waren in Middelharnis 5-15, 13- 15 en 12-15. Het vierde damesteam tenslotte kreeg in Bruinisse de te ver wachten 3-0 nederlaag aan de broek van Kwiek II. De thuisploeg kende nauwelijks problemen (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Juiste taktiek „In die beginfase hadden we vooral veel moeite om de rechter op- bouwspeler van de Bredanaars in bedwang te houden. Voordat we de juiste taktiek hadden gevonden, stonden we al op ruime achterstand. Omdat het geluk ons ook niet gunstig gezind was, telde deze achterstand dubbel". Delta Sport kwam meer en meer in de wedstrijd en deed met fasen weer denken aan de periode voor de kom petitie, toen fris van de lever over winning op overwinning werd gesta peld. Kort voor het rustsignaal ach terhaalde de ploeg van coach Mol de opponent door treffers van Bert de Vos, Kees de Vos (uit strafworpen) en Jacco Vleeshouwer (6-6). In de tweede helft waren de rollen omgekeerd. Dit keer nam Delta Sport een ruime voorsprong. Bert de Vos en twee keer Kees de Vos zetten de Zierikzeese ploeg op een 6-9 voor sprong. „Delta Sport had in deze tweede helft het spel volledig in han den, maar vergat van tijd tot tijd de rust te bewaren. Rapid moest het spel maken, maar kon dat niet. Door dat wij echter enkele keren de bal on nodig verspeelden door vergeefse doelpogingen, kregen ze toch de gele genheid om in het kielzog te blijven", memoreerde Cor Mol. Een zestal minuten voor het eind-signaal van het zwakke arbitrale duo („Het is onbegrijpelijk, dat de scheidsrech- terskommissie een dergelijk onbe kwaam duo handhaaft, want ze kun nen er werkelijk niks van") leidde Delta Sport met 10-13 door doelpun ten van André Hartoog, Kees de Vos, Jacco Vleeshouwer en Bert de Vos. Onbegrijpelijk Rapid probeerde in die slotfase nog wel fanatiek om de bakens te verzet ten, maar verder dan twee van de drie benodigde treffers kwamen de Bredanaars niet meer. In de laatste negentig sekonden speelde Delta Sport goed op balbezit, daarbij ge holpen door de beide fluitisten, die verzuimden in te grijpen, toen de Zie rikzeese ploeg de 45 sekondenregel overtrad. Pas tien sekonden voor tijd grepen ze in. maar toen ontbrak Rapid de tijd om alsnog de gelijkmaker te pro duceren. „Misschien een beetje ge lukkig voor ons, die misser van het duo, maar het was een van de vele on begrijpelijke blunders die ze maak ten. Bovendien liet Rapid zich in de haast om te skoren voorbij", meende Mol. „Over de hele wedstrijd geno men verdienden we de zege wel". Op merkelijk was de fraaie revanche, die Koos van Zwieten boekte. Na zijn matige optreden tegen Boemerang keepte Van Zwieten tegen Rapid een voortreffelijke partij. „We speelden als ploeg weer iets beter dan de laatste weken. Duide lijk is, dat er een stuk motivatie moet zijn en dat ontbreekt nogal eens een keer. Ik denk een stukje onvol wassenheid. Sommige spelers gaan er vanuit, dat er zo maar even gewon nen kan worden, maar dat valt na tuurlijk tegen. In dat opzicht is het belangrijk, dat een of twee ervaren kerels de ploeg de juiste impuls kun nen geven. Dat was tegen Rapid het geval met Frank Thiery. Hij diri geerde de ploeg voor een belangrijk deel. Zoiets kan ook Piet van Dalen. Zij moeten echter nog meer een stem pel op de ploeg drukken. Zo wordt er dan minder aangerommeld en meer handbald. Technisch kan de ploeg goed spelen, maar de overtuiging moet er ook zijn", vertelde Cor Mol desgevraagd. „Gezien de oefen wedstrijden vallen de prestaties mis schien enigszins tegen, maar ik heb gewaarschuwd voor te veel opti misme. Voor mij valt de kompetitie eigenlijk niet zo erg tegen, want kompetitie is en blijft iets wezenlijk anders dan oefenwedstrijden". Hooggeplaatst Aanstaande zondag speelt Delta Sport in sporthal Onderdak tegen het hooggeplaatste Groene Ster uit Zevenbergen. De ploeg kan dan be wijzen ook het eigen publiek een goe de wedstrijd te kunnen offreren. Ruitervereniging Westelijk Schouwen verkocht oliebollen RENESSE - Zaterdag werd door de Landelijke Rijvereniging en Pony Club „Westelijk Schouwen" een suk- sesvolle oliebollen-aktie georgani seerd. Met paard en wagen, fietsend of lopend werd door de leden de ver koop van de oliebollen ter hand geno men. De verkoop liep uitstekend wat resulteerde in de verkoop van ruim 4500 oliebollen met een netto op brengst van 1.500,—. 's Avonds was er in de manege Grol een klubavond waardoor een aantal leden een kleine demonstratie werd verreden. Aktieve leden, ouders, do nateurs en verdere belangstellenden zagen Jori van der Bijl met Rapid, Alfred Bakker met Maurits, Arine Verburg met Torret en Jan van der Bijl met Scobidoo een M-viertal proefrijden. Hierna vervolgden Jan en Jori de Van der Bijl demonstratie met een pas-de-deux van hoge klasse. De vier ruiters sloten de demonstratie af met een springnummer. Het geheel ging onder kommando van de instrukteur van de vereniging de heer J. de Wil de. Vanavond finale korpswedstrijden ZKB In Kegelhuis Geluk te Zierikzee wordt vanavond (dinsdag) de (uit gestelde) finale gespeeld van de korpswedstrijden van de Zierikzeese Kegelbond. Het wordt een treffen tussen de Baanbrekers en Club X, maar uiter aard worden de leden van de andere clubs graag als publiek ontvangen. Club X bleef in de voorwedstrijden ongeslagen en behaalde in zeven wedstrijden dus 14 punten. De Baan brekers hebben er 12, want die verlo ren hun laatste voorwedstrijd van de dames van V.O.P. Club X heeft een houtvoordeel van 327. Aanvang: 20.00 uur. De laatste en beslissende partij ging tussen Jaap Verboom sr. en Wim Wim Donkersloot werd in café Bom- menede in Zonnemaire kampioen van het distrikt Schouwen-Dnive- land uan de Koninklijke Nederland se Biljart Bond in de derde klas libre. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Het afgelopen weekeinde won Boe merang in Tilburg met 17-13 van Mountain Stars en Groene Ster bleef EBHV met 16-14 de baas. Na acht kompetitieronden gaat Avanti met veertien punten aan de leiding, op een punt gevolgd door Dongen, ter wijl Groene Ster twee punten minder telt. Boemerang heeft tien punten en EMM 2 negen. Delta Sport en Moun tain Stars hebben elk acht punten. Voor Rapid, EBHV en Olympus bre ken moeilijke tijden aan met respek- tievelijk vier, twee en geen enkel punt. Advertentie KERSTGRATIFICATIE: bij aankoop van een jack SCHEEPVAART Abida, 12-12 te Montegobay Aludra, 12-12 te Amsterdam Nedlloyd Amersfoort, 12-12 te Ham burg Nedlloyd Delft, 13-12 te Amsterdam Ondina, 11-12 van New York naar Punta Cardon Donkersloot, waarbij laatstgenoem de het voordeel had, dat hij een matchpunt meer had dan zijn tegen stander waardoor hij reeds aan een remise genoeg had om in het bezit van de titel te komen. Nadat hij het beëindigen van de 10e beurt de stand nog gelijk was (21-21), zag het er naar uit dat Verboom de partij naar zich toe ging trekken. Wegwerken Na de 15c beurt had hij een voor sprong van 11 karambolcs weten te nemen (46-35), welke hij tot de 20c beurt (54-43) wist te handhaven. Terwijl het Verboom hierna stecd» minder vlot af ging. slaagde Don kersloot er geleidelijk in zijn achter stand weg te werken. Na 25 beurten bedroeg deze dan ook nog maar drie In de Hulsterse sporthal kwam het eerste doelpunt op naam van de thuisploeg, maar door treffers van Marja Otte en Jeanette Kenters stel de Ouwerkerk even orde op zaken. Nadat HVH op gelijke hoogte was ge komen, was het andermaal Marja Ot te, die voor Ouwerkerk skoorde. Nog een keer klampte de thuisploeg aan, maar via treffers van Cora Neele, Jeanette Kenters en Marja Otte lie pen de gasten ruimschoots uit naat 3- 6. Het laatste woord voor de pauze was echter weer voor de thuisploeg. Nog twee keer werd Diana Bakker door de Hulsterse aanvalsters gepas seerd (5-6). Ruime marge In de tweede helft van de leuke wedstrijd nam Ouwerkerk snel een afgetekende voorsprong. Het drietal Marja Otte, Cora Neele en Jeanette Kenters tekende opnieuw voor een ruime marge (5-9). Ouwerkerk speelde ogenschijnlijk een gewonnen wedstrijd, te meer daar Diana Bakker de gekste inzet ten pareerde met een adekwaat ant woord. Slechts drie keer hoefde zij in de tweede helft de gang naar het net te maken. Tussendoor voerden Jea nette Kenters met haar vierde en Marja Otte met haar vijfde doelpunt de Ouwerkerkse produktie op tot elf. „Het verschil tussen de twee ploegen was de keepster. Verder deden de teams niks voor elkaar onder", stel de Henk Snijders na afloop. karamboles (56-53). In de 29c beurt sloeg Donkersloot zijn slag met een serie van 16 karamboles waarmee hij meteen voorsprong (71-64) wist te ne men. Drie beurten later, in de 32e beurt, besliste hij de strijd definitief in zijn voordeel door de te spelen 80 karam boles vol te maken, waarbij Ver boom op 74 karamboles bleef staan. Met een serie van 20 karambolcs bracht Johan Everaers de hoogst in het toernooi geskoorde serie op zijn naam. Donkersloot en Verboom kwa men met een partij van 3.20 beide tot het hoogste partij gemiddelde. Namens het distrikt Schouwen- Duiveland werd door de heer P. Bod bijl aan de kampioen de bondsme- daille en de distriktswisselbcker overhandigd, terwijl door de voorzit ter van de biljartvereniging Bomme- nede de heer C. van Doorn aan de deelnemers de door hen gewonnen prijzen werd overhandigd De heer J. Verboom sr. sprak na mens de deelnemers woorden van dank tot de organisatoren voor de voortreffelijke wijze waarop zij het toernooi hadden georganiseeerd. De eerste damesploeg van Delta Sport boekte in de sporthal van Vlis- singen een redelijk 8-8 gelijkspel te gen Olympus II en het tweede Zierik zeese team kreeg in de sporthal van Zierikzee flink om de oren van Ope ratie '71: 11-20. Het tweede heren team van Delta Sport kwam twee keer in aktie. 's Morgens verloor de ploeg in Vlissingen met 13-10 van Ma rathon III en 's middags volgde een tweede verliespartij. In Middelburg was EMM IV met 21-16 te sterk voor het Zierikzeese reserveteam. Bij de jeugd wonnen de Delta Sport-welpen met 5-0 van Walcheren en verloren de jongens-pupillen van de Zierikzeese vereniging met 7-9 van Walcheren. De jongens-adspiranten van Delta Sport wonnen met 10-9 van Olympus en eenzelfde positief resultaat boek ten de meisjes-adspiranten van Ou werkerk tegen Atlas. De meisjes pupillen van de Heinkenszandse ver eniging waren met 2-10 te sterk voor Ouwerkerk. Hengelwedstrijd hsv Oosterschelde Voor aanstaande zaterdag 18 de cember staat voor de leden van de h.s.v. „Oosterschelde" de vierde kompetitiewedstrijd op het pro gramma. Het vertrek naar de visstek is 8.30 uur vanaf de Balie te Zierik zee. de aansluitende treffer door van ver te skoren. In de 19e minuut skoorde Vlaardingen voor het laatst in de eerste helft, maar reeds toen was te zien, dat AH Ready sterker werd en dat Vlaardingen nog een waar beleg te wachten zou staan in het tweede half uur. In het tweede bedrijf speelde All Ready het spelletje, zoals het moest. Met goed en open aanvalsspel kwa men er kansen en die werden dit keer ook keurig benut. In de tweede mi nuut kwam de Zierikzeese ploeg al weer in het kielzog van Vlaardingen, door een doelpunt van Jaco Stoutjes- dijk. Hij benutte een door Gerda Kloet meegekregen straf worp. In de achtste minuut was het Gerda Kloet zelf, die de gelijkmaker produceerde en het eerste fanatieke All Ready- offensief werd afgesloten bij 5-6 door het tweede doelpunt van Leo Fontei- ne. Vlaardingen maakte hierna nog wel gelijk, maar de rust was uit het spel van de Vlaardingers, terwijl All Ready de overwinning rook. Wanhoops offensief De tweede en beslissende demarra ge plaatste de Zierikzeese rond de twintigste minuut. Hans van Gastel bracht zijn ploeg voor de tweede keer op voorsprong via een puike doorlo per en de aanvoerder riam ook de achtste treffer voor zijn rekening. Gerda Kloet bediende Hans van Gastel attent. Met nog vijf minuten te spelen kwam Hanny Fonteine Cor- rie Kloet vervangen, die nog niet he lemaal bekomen was van een lichte blessure. In een laatte wanhoopspo ging kwam Vlaardingen nog wel op 7-8 door een strafworp, maar drie mi nuten voor tijd maakte Leo Fonteine aan alle Vlaardingse illussies een einde door met een schitterende doorloper 6-9 te laten aantekenen. In de slotminuut was de tiende Zierik zeese treffer er nog bijna. Dat deze niet werd verzilverd deer de niet meer. want de verrassende ze ge was toen allang een feit. Een pri ma revanche derhalve voor het falen in de laatste thuiswedstrijd tegen Ter Gouw. AU Ready hoort er nu weer helemaal bij met een vijftig procentskore uit vier duels. Zater dagmiddag om tien voor twee speelt de roodzwarte ploeg tegen Oegst- geest zal de verre reis beslist niet met een gerust hart ondernemen, want men zal niet gering geschrokken zijn van de 7-9 overwinning, die de ploeg van coach Rinus Kloet in Vlaardin gen boekte. Vierde plaats De overige uitslagen in de derde klas van het distrikt Zuid-West wa ren stuk voor stuk verwachte resul taten Het zwakke Keep Fit verloor bij WION in Rotterdam met 11-7 en Harga kon het niet bolwerken bij Fiks (7-5). Ter Gouw ging op de goede weg voort door nu met 10-6 te winnen van KNS. Fiks en WTON voeren samen de ranglijst aan met elk acht punten en dus de i'olle winst. Twee punten ach terstand telt Ter Gouw en Vlaardin gen en All Ready delen nu de vierde plaats met elk vier punten. Harge stelt teleur met slechts twee uit vier en KNS en Keep Fit staan moedeloos onderaan de ranglijst met ieder nul punten. W. Donkersloot, DOS, Nieuwerkerk K. Kenters, De Country Club, Renesse J. Verboom sr.. De Wig, Renesse J. van Almkerk. Bommenede. Zonnemaire C. de Wit, Bommenede, Zonnemaire J. Everaers, B.V. Renesse D. de Bruine. d'Eule, Oosterland L. Hokke, DOS, Nieuwerkerk 12 cc c-n 220 17 3.20 2.45 10 524 263 14 2.85 1.99 9 531 210 14 3.20 2.53 3 524 256 14 2.85 2.05 6 501 208 15 3 07 2.40 4 522 241 20 2.43 2 17 4 504 236 15 2.16 1.71 2 446 227 15 2.50 1.71 Na spannende finale met Jaap Verboom ZONNEMAIRE - Wim Donkersloot, lid van de Nieuwerkerkse biljartver eniging DOS is er te Zonnemaire in café Bommenede in geslaagd beslag te leg gen op de kampioenstitel 3e klasse libre van het distrikt Schouwen-Duive- land van de KNBB. Donkersloot kreeg zaterdagavond in het treffen met Kees Kenters van De Country Club te Renesse zijn enige nederlaag (80-58) te slik ken. Door de winst van Kenters keerde plotseling de spanning nog terug in het toernooi en waren er zondagmiddag nog vier gegadigden voor de titel, waarvan Kenters en Van Almkerk uiteindelijk afvielen. VLAARDINGEN - Het eerste team van All Ready heeft in Vlaardingen laten zien, dat de zwakke thuis wedstrijd tegen het Goudse Ter Gouw mogelijk als een incidenteel gevalletje bestempeld kan gaan worden. Een nu volwassen optredend All Ready sleepte in de met honderden toeschouwers gevulde Westwijkhal twee punten uit het duel met het sterke Vlaardingen. De thuisploeg, die het afgelopen seizoen uit de tweede klas degradeerde, had halverwege nog wel een 5-3 voor sprong, maar All Ready had in de tweede periode het ini tiatief. Met gevaarlijk en gevarieerd aanvalsspel nam de roodzwarte brigade het heft in handen om uiteindelijk op een positieve 7-9 eindstand af te sluiten. Voor deze uitwedstrijd waren bei- Waar beleg de vakken verwisseld. Hans van Gastel, Jaco Stoutjesdijk, Gerda Door twee afstandstreffers kwam Kloet en Corrie Kloet startten in de Vlaardingen na twaalf minuten met aanval, terwijl Leo Fonteine, Jaap 34 aan de leiding, maar Hans van van_ Gastel, Korrie Stoutjesdijk en Gastel mikte eveneens van ver 3-2 Karin den Dekker de taak hadden door de korf. Door een tweede - te- om de eerste Vlaardingse aanvalsgol- rechte - strafworp kwam Vlaardin- ven op te vangen. In de eerste helft gen op 4.3. was de thuisploeg de betere ploeg. In de tweede minuut kwam men via een benutte strafworp op voorsprong, Hoewel de thuisploeg in de eerste maar nog in dezelfde minuut zette Ja- fase duidelijk sterker was dan All co Stoutjesdijk All Ready weer Ready, kon de formatie toch niet echt naastzij via een fraaie doorbraak (1- loskomen van de Zierikzeese ploeg. 1). Leo Fonteine zorgde opnieuw voor

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 7