t HET WEDERZIJDSE WANTROUWEN CNV wil via overleg het doel bereiken deurloo mode ZILVEREN ONDERSCHEIDING VOOR JUBILERENDE KOSTER Kommissie adviseert tot verkoop tennisbanen Lezing over toekomst van het ambtsgebed Dit biedt de beeldbuis STREEKNIEUWS 100.— 6 35 jaar in dienst van Nederlands Hervormde Gemeente ZIERIKZEE - Zondagmorgen werd aan de heer L. C. Krijger, de koster van de Nederlands Hervormde Ge meente te Zierikzee, na afloop van de kerkdienst een on derscheiding uitgereikt. President-kerkvoogd G. van Dam speldde hem het draaginsigne in zilver op namens het hoofdbestuur van de Vereniging van Kerkvoogdijen in de N.H.-kerk wegens het vervullen van de funktie van koster gedurende 35 jaar. President-kerkvoogd G. van Dam speldt de heer Krijger de insigne op de re- ver. (Foto: Zierikzeesehe Nieuwsbode) De heer Krijger werd zondagmor gen, zonder op de hoogte te zijn van de uitreiking, na afloop van de dienst voor het front van de kerkbezoekers geroepen. De prediken t van de Her vormde gemeente, ds. C. L. de Rooij, hield een korte toespraak, waarin hij de bijzondere taak van een koster be nadrukte. ,,U houdt, bij wijze van spreken, meer van de kerk dan van uw vrouw als ik moet afgaan op het aantal uren dat u werkt. U bent meer in de kerk dan thuis." Dominee De Rooij stelde dat er niemand is die het kosterschap vervult om de ver diensten: ,,Het is eigenlijk een soort roepingsbesef". ZIERIKZEE Kerststukjesmiddag Maandagmiddag 20 december kun nen leden van de Koninklijke Maat schappij Tuinbouw en Plantkunde onder leiding van de heer v. d. Velde uit Goes kerststukjes maken in de foyer van restaurant Mondragon te Zierikzee. Ook familieleden en vrienden zijn hartelijk welkom. BROUWERSHAVEN Kerstviering Plattelandsvrouwen De Ned. Bond van Plattelands vrouwen afdeling Brouwershaven houdt dinsdag 21 november de kerst viering in het Tonnenmagazijn. Naast het voordragen van het kerst verhaal en een optreden van de brassband, staat er onder meer op voering van het toneelstuk ,,Een lie ve bemoeial" op het programma. Na afloop van de kerkdienst werd er in het Hervormd Verenigingsge bouw aan het Vrije een receptie aan geboden. Velen maakten van de gele genheid gebruik om de jubilaris te fe liciteren. De heer Krijger bleek dui delijk verrast te zijn over de aan dacht die aan zijn jubileum werd besteed. Tijdrovend In een gesprek met de heer Krijger blijkt al spoedig dat het kosterschap niet altijd even prettig is. dat was ze ker niet het geval toen de kerk nog werd verwarmd met kolenkachels. De zogenaamde Godin-kachels moesten 's morgens om zes uur al worden aangestoken en verbruikten per keer een mud kolen, die met gro te kolenemmers moesten worden aangesleept. Om 12.00 uur 's middags moesten ze dan nog eens worden bij gevuld. Tijdens periodes met strenge vorst vroeg het verwarmen van de' kerk nog meer tijd. Dan ging de ka chel al op donderdagavond aan en verbleef de heer Krijger de nacht van zaterdag op zondag in de kerk om te zorgen dat 's zondags de temperatuur dragelijk was. Bij mistig weer tra den weer andere problemen op. De schoorsteen moest dan worden af gesloten, waardoor er nogal wat rook in de kerk bleef hangen, die met doorluchten verdreven moest wor den. Toerisme Ook het toerisme op Schouwen- Duiveland brengt in de zomermaan den het nodige werk met zich mee. Per seizoen komen dan gemiddeld 700 mensen de kerk bezichtigen on der toezicht van de koster. „Dat houdt echter wel in dat je als koster dan ook de gehele week tijdens de middaguren klaar moet staan. In dat kader heeft de heer Krijger in het begin van de jaren zestig eens De heer Uil bracht een drietal aspekten naar voren: Het ambtsge bed in het algemeen, het ambtsgebed op Schouwen-Duiveland en de toe komst van het ambtsgebed. De Staten-Generaal voerde in 1584 het ambtsgebed in. Later gevolgd door de Provinciale colleges. De Pro vinciale Staten van Zeeland hebben in 1818 het ambtsgebed afgeschaft. In 1928 werd het op voorstel van A R P. en S.G.P weer ingevoerd. Onlangs (nov "82) besloten de Staten op voor stel van de P v d A. het ambtsgebed weer af te schaffen", aldus spreker Hij stond vervolgens uitvoerig stil bij de ontwikkeling van het ambtsge bed op Schouwen-Duiveland. Zierik zee is de eerste plaats geweest met de invoering Op 20 januari 1641 werd besloten de raadsvergadering met ge bed te openen. Als reden wordt opge geven: „om alsoo den zegen Godts te treeken over alle stadts ende 's lants besognes; dat sulcx betamelijck en de het devoir was van eene Christelije- ke overicheyt, dat sulcx de blinde heidenen selfs hadden gepractiseerd" In 1876 stelde het raadslid jhr mr. P J T Ret ha an Mararé voor het ge bed af te schaffen, hij vond het niet meer passend in de raadsvergade ring Het voorstel werd met algeme ne stemmen aangenomen en Zierik zee had niet langer een ambtsgebed. Afschaffen De gemeente Oosterland kende Tenslotte merkte de heer Uil op dat de Grondwet en de rechten van de mens gesteld worden boven Gods Woord „Men wil bewust breken met de erkenning van Gods souvereini- teit. Het artikel in de Grondwet over de vrijheid van godsdienst, wordt niet voor de bescherming van gelovi gen gebruikt, maar juist ter bescher ming van niet gelovigen. Het ambts gebed is waard om behouden te blij ven. Het brengt Gods Woord in de vergaderzalen en het wijst erop dat, in alle gebrek. Zijn inzettingen ge volgd moeten worden". een leuke ontmoeting gehad. „Er kwamen op een middag drie dames de kerk bezichtigen; alle drie droe gen ze een zonnebril, zodat herken ning niet mogelijk was. Na de rond leiding werd ik vriendelijk bedankt en toen de zonnebrillen daarbij wer den afgezet, bleek ik een rondleiding te hebben gegeven aan de prinsessen Beatrix en Irene." Geen spijt De heer Krijger heeft nog nooit spijt gehad dat hij koster is gewor den, hoewel in het begin de bezoldi ging nog wel wat te wensen overliet: 300,— per jaar. „Als ik gezond mag blijven, kom ik wel aan m'n veertig jaar. Ik moet het echt al helemaal niet meer kunnen doen, anders stop ik nooit". De heer Krijger heeft nog wel een wens. Gezien het grote verloop onder de predikanten van de Hervormde gemeente van Zierikzee - de heer Krijger heeft er nu tien meegemaakt - merkte hij op: „Ik hoop dat deze do minee maar eens wat langer blijft dan al z'n voorgangers." Het zal de heer Krijger dan ook erg geruststellend in de oren hebben ge klonken, toen ds. De Rooij zondag morgen in zijn toespraak blijk gaf van begrip in deze zaak: „U heeft heel veel dominees versleten, waar door nogal eens een verschil van in zicht uit de weg moest worden ge ruimd. Gelukkig hebben we daar nu geen last meer van". LONDEN - In de Verenigde Staten wordt gewerkt aan een vliegtuig dal door de piloten met de stem kan wor den bediend. Dit staat in de jongste uitgave van „Jane's", het gezagheb bende Britse jaarboek over alles wat te maken heeft met de militaire en burgerluchtvaart. In zijn voorwoord noemt John Tay lor, de uitgever van het jaarboek, de technologie van het nieuwe vliegtuig „je reinste science fiction". Volgens Jane's test de Amerikaanse onderne ming General Dynamics reeds een proefvliegtuig, waarin de piloot via de computer met zijn stem het vlieg tuig kan bedienen. Iedere piloot zal voor de start een cassette in de com puter moeten aanbrengen met de kenmerken van zijn stem. NEW YORK - Twee met karabijnen gewapende en met skimasters onher kenbaar gemaakte bandieten hebben bij een inbraak in een gebouw in New York City waarin een geld transportfirma is ondergebracht, het voor Amerika rekordbedrag van 8 miljoen dollar buitgemaakt. Volgens een politiewoordvoerder braken de mannen zondagavond laat via het dak in het gebouw in. Zij overmeesterden de eing aanwezige bewaker en ontkwamen met 8 mil joen dollar in biljetten van 50 en 100 dollar uit de kluis. De bewaker, die werd gekneveld, bleef ongedeerd. Bij het onderzoek in de zaak is de FBI, de Amerikaanse landelijke re cherche, ingeschakeld. Gemeente Westerschouwen BURGH-H AAMSTEDE - Een meerderheid van de kommissie grond- en pachtzaken van de gemeente Westerschouwen heeft maandagmiddag gunstig geadviseerd inzake de verkoop van de tennisbanen aan de tennisklub Wester schouwen. De kommissie adviseerde het grondoppervlak van 3616 mz a 20,— per m2 te verkopen, een gemeente-garantie van maximaal 110.000,— te verle nen en de erfpachtscanon voor de eerste vijf jaar op 4339,— vast te stellen. De voorzitter van de kommissie, wethouder J. C. de Feiter, deelde mee dat er een correctie op de oorspronkelijke tekening was gekomen. De schets bleek niet in overeenstemming met de realiteit. Volgens de oude tekening was het grondoppervlak dat de tennisklub zou overnemen 4300 m2, maar bij een nieuwe meting bleek dat het totaal Propagandabijeenkomst Bruinisse BRUINISSE - „Als vakcentrale maken we ons sterk voor een maatschappij waarin niet geld en macht de drijfveren zijn, maar die voldoet aan de Bijbelse normen van gerechtigheid en naastenliefde", aldus de heer L. Q. Phernambucq, distriktsbestuurder van het C.N.V. op een propaganda-avond maandagavond in het dorpshuis. SGP studievereniging NIEUWERKERK - De Staatkundige Gereformeerde Studievereniging „Schouwen-Duiveland" vergaderde te Nieuwerkerk onder voorzitterschap van de heer I. de Waal uit Oosterland. Spreker H. Uil uit Zierikzee bracht het onderwerp „Het ambtsgebed op Schouwen-Duiveland in historisch perspec tief" aan de orde. sinds 1853 een ambtsgebed maar heeft dit in de tweede helft van de vo rige eeuw afgeschaft. In september 1960 (3 maanden voor de opheffing van de gemeente Oosterland) werd het ambtsgebed weer ingevoerd. In Nieuwerkerk werd in 1946 tot tweemaal toe getracht het ambtsge bed in te voeren. Het voorstel werd .echter verworpen, doordat de stem men staakten. Tussen 1951 en 1953 is een voorstel tot invoering wel aange nomen. De gemeente Kerkwerve kende sedert 1904 het ambtsgebed. In Bruinisse is het ambtsgebed in 1958 ingevoerd Momenteel hebben 3 van de 6 ge meenten op Schouwen-Duiveland het ambtsgebed, nl. Bruinisse, Duive- land en Middcnschouwen. In Zeeland kennen 15 van de 30 ge meenten het ambtsgebed. Het aantal gemeenten met een ambtsgebed loopt echter terug. Het C.N.V. kiest nadrukkelijk voor het overlegbeginsel, om zoveel mogelijk via de weg van overleg met werkgevers en regering het doel pro beren te bereiken. „Pas wanneer mensen onrecht wordt aangedaan, en de moeilijke weg van overleg faalt om daar een eind aan te maken, kie zen we voor andere wijzen om ons doel te bereiken: te denken valt dan aan stakingen die wij als uiterste middel beschouwen", aldus de dis triktsbestuurder. Eerlijk delen Een eerlijker verdeling van werk en welvaart en bevordering van wel zijn vormen al jaren één van de be langrijkste doelstellingen van het C.N.V.ook in Zeeland. Juist in deze tijd ziet het C.N.V. het als een taak een beleid te voeren dat kansen op verbetering schept. Vervolgens ging de heer Phernam bucq uitvoerig in op de woonlasten en het energieverbruik aan de hand van C.B.S.-cijfers en eindigde zijn toespraak met de konstatering dat de maatschappij het moeilijk heeft. „Ook het C.N.V. heeft het moei lijk, hoewel door aansluiting van bonden het ledental van onze vakcen trale nog steeds groeit, heeft de slech te ekonomische situatie ook gevol gen voor het aantal werknemers dat zich organiseert". Juist nu is het vol gens de inleider noodzakelijk dat de vakbeweging pal staat. „Het is mijn overtuiging dat, wanneer de vakbe weging er nu niet zou zijn, het met de werknemers veel slechter zou gaan". Met de oproep: werknemers, organi seer je, sloot de heer Phernambucq zijn referaat. De afdelings-voorzitter W. van Golst, die bij zijn openingswoorden een vrij sombere blik op de ekonomi sche toestand had gegeven, gaf ook de heer S. Jorritsma, distrikts bestuurder Industriebond C.N.V. het woord op deze zeer matig bezochte avond. Zorgen Jorritsma zei zich ernstig zorgen te maken over de komende ontwikke lingen in verband met de werkgele genheid en het bestrijden van de werkloosheid. „Dag in, dag uit horen we over faillissementen en ontsla gen. Daarbij komt dat de regering bijna van dag tot dag maatregelen aankondigt die te maken hebben met onze sociale zekerheid", aldus Jor ritsma. Hij voorzag dc komende vier jaar een verdere toename van dc werk loosheid, voortkomende uit twee ontwikkelingen: het toenemend ar beidsaanbod met 75.000 personen en een afname van arbeidsplaatsen met 20.000 per Jaar. „Deze rekensom leert, dat over vier jaar het aantal werklozen zeker 900.000 zal zijn". Bestrijding hiervan is volgens Jor ritsma alleen mogelijk via inleveren, een toename van het financieringste kort is volgens hem niet verant woord. Prijskompcnsatie inleveren Het resultaat van uitvoerige besprekingen met de C.N.V.-leden was, dat deze leden, zij het aarzelend, bereid zijn de prijscompensatie in te leveren. Dit evenwel in ruil voor ar beidstijdverkorting, ook al zeggen nu al werkgevers nee tegen de plan nen van de vakbonden. „Ik vind dat niet aanvaardbaar: werknemers wél inleveren, zonder dat er iets voor te rug komt. Het is daarom dat ik wil pleiten voor het optuigen van een werkgelegenheidsfonds zoals het C.N.V. reeds eerder heeft voor gesteld", aldus de heer Jorritsma. Advertentie KERSTGRATIFICATIE: bij aankoop van een kostuum, overhemd en das. oppervlak 3616 m2 betrof. De wet houder zei dat realisering van een vierde tennisbaan daardoor niet mo gelijk is, althans de eerste jaren niet. „Als de helft van de betegeling wordt weggehaald, dan kan op een later tijdstip - indien noodzakelijk - die vierde baan altijd nog worden aangelegd", zei de heer De Feiter. later tijdstip - indien noodzakelijk - die vierde baan altijd nog worden aangelegd", zei de heer De Feiter. De gemeente-secretaris, J. W. de Jonge vertelde dat het kollege blij was dat er in de laatste raad over de grootte van het oppervlak geen beslissing was genomen, omdat de kosten dan niet in overeenstemming waren geweest met het aantal m2. De overdrachtskosten dalen van ruim 12.000,- naar 11.488,-. De gemeente Westerschouwen zal de tennisbanen blijven onderhouden zolang de in bezit van de gemeente zijnde stofzuiger in tact is. Of beter gezegd: de tennisklub kan de stofzui ger bij de gemeente huren. Schaft de gemeente - indien nodig - geen nieu we aan, dan zal het onderhoud van de banen volledig voor rekening van de tennisklub komen. Kontributie De kommissie-leden P. M. van den Aarsen (C.D.A.), J. van den Berge (R.U.) en J. Janse (V.V.D.) adviseer den tot verkoop over te gaan, tot het verlenen van de gemeente-garantie en tot de uitgifte van de grond in erf pacht, zij het dat J. van de Berge te gen het verlenen van de gemeente garantie was. De heer S. Roos (P.v.d.A.) stemde tegen. Hij was bang dat een bepaalde bevolkings groep wordt gedupeerd, omdat die mensen niet langer de kontributie kunnen opbrengen. „De tennisklub Westerschouwen moet het (verkoop)bedrag opbrengen en daar door moet misschien de kontributie worden verhoogd. Straks gaan "er misschien mensen van buitenaf mee doen aan de toernooien en daar zijn de banan niet voor bedoeld". Voorzitter De Feiter antwoordde: „De tennisklub wil juist van de steeds stijgende huurlasten af, daar om willen ze kopen. Ik geloof dat de gang van zaken juist het tegenover gestelde is van wat u zegt, heer Roos." Janse ,was van mening dat de ver eniging door eigen werkzaamheid de (onderhouds)kosten kan drukken. „Als de gemeente het onderhoud moet uitvoeren dan zullen de kosten waarschijnlijk hoger uitvallen. Door die eigen werkzaamheid zal de kon tributie waarschijnlijk niet zo hoog hoeven te zijn", aldus Janse. Woensdag 15 december Ned. 1 9.30, 13.00 en 18.23 uur Nieuws voor doven 11.30 en 15.00 uur Schooltelevisie 15.30 uur Duivenplein 16.05 uur Bokkesprongen 16.35 uur Kanaal 13 17.05 uur Een vader met fantasie 18.28 uur Teleac 18.58 uur Nieuws 19.00 uur Van gewest tot gewest. Dit keer handelend over de invloed van de zure regen op de Friese bossen, geestelijk gehandicapten in Apel doorn, die een musical opvoeren. 19.50 uur Politieke partijen 20.00 uur 1 don't like you. Oud mili tair (Rijk de Gooyer) kan zich enorm opwinden over geweldpleging, waar van hij leest in de krant. Een con frontatie van dichtbij levert echter andere gevoelens op. 20.50 uur Forgotten land. Balletuit voering op muziek Sinfonia da Re quiem van Benjamin Britten. 20.55 uur Cinevisie. Filmrubriek 21.37 uur Journaal 21.55 uur Den Haag vandaag 22.10 uur Studio Sport 22.35 uur Goethe voor alleman. Por tret van deze dichter n.a.v. de 150 sterfdag. 23.25 uur Journaal. Ned. 2 13.00 uur Nieuws voor doven 18.30 uur Staatsloterij 18.35 uur Sesamstraat 18.50 uur Jeugdjournaal 18.57 uur Ster zonder hemel 19.24 uur Kenmerk 20.00 uur Journaal 20.28 uur Socutera 20.35 uur Van Kooten en de Bie. Sa- tirsch programma vanuit de St. Jodo- cuskerk in Juinen. 21.20 uur Paul de Nooyer. Waarin een bizar filmpje met de titel Touring Holland by bicycle. 21.25 uur Ik wel weer vrij zijn. Een film over junkies. 22.25 uur Paul de Nooyer. Een filmp je over kant- en klaar foto's. 22.30 uur BGTV 23.00 uur Teleac 23.40 uur Journaal, 23.45 uur Nieuws voor doven. Donderdag 16 december Ned. 1 9.30, 13.00 en 18.23 uur Nieuws voor doven 10.30 uur Schooltelevisie 16.00 uur Aktua matinee 16.15 uur Simonskoop voor de jeugd 16.40 uur Sons and daughters. Patri cia gaat zo zoetjes aan beseffen wat de werkelijke identiteit van John is. 17.05 uur Jan Pelleboer 18.28 uur Teleac 18.58 uur Nieuws 19.00 uur Daar vraag je me wat. Po pulair wetenschappelijk program ma. 19.40 uur De KRO komt langs in Ca- pelle a.d. IJssel. Amusementspro gramma met als gasten o.a. Willeke Alberti, Alexander Curly, Babe, May wood, Lee Towers, Peter Wee kers, Vanesse, Ben Cramer, Saman- tha Jones. 20.40 uur Lou Grant. De krant start een aktie voor een invalide vrouw na een zeer pijnlijk incident. 21.37 uur Journaal 21.55 uur Den Haag vandaag 22.10 uur Beeldspraak. Vanavond een portret van de dichter Jan Eijkel- boom. 23.15 uur Journaal. Ned. 2 13.00 uur Nieuws voor doven 18.25 uur Paspoort 18.35 uur Sesamstraat 18.50 uur Jeugdjournaal 18.57 uur Zo moeder, zo zoon. Spel- programma 19.25 uur Zevensprong. Meester Frans logeert bij Geert Jan die mor gen zijn verjaardag viert. 20.00 uur Journaal 20.28 uur Mijn leven op Bamfylde. Na allerlei verwikkelingen is David rector van de school geworden. Ook Christine keert bij hem terug 21.20 uur Hier en Nu 21.55 Showroom. Diverse opmerke lijke landgenoten zullen weer aan1 bod komen. 22.55 In stemming. Kerkelijk pro gramma. 23.25 uur Journaal. 60 „Graag, Henk. Vul de tank gelijk bij, wil je? Ik reed al op reserve." „Maak ik in orde." Toen Ina haar zus en broer in de grote voorkamer zag zitten, brak op nieuw bij haar de weerstand. Even huilden de beide zusters in eikaars ar- men uit, bij welke gelegenheid Kees zijn zussen onhandig probeerde te troosten. „Ga zitten, Ina, dan schenk ik een drankje voor je in. Dat heb je no dig. Dat hebben we vandaag allemaal nodig." Wat later, toen ze iedereen glas voor zich hadden en rookten, vroeg Kees: „Heb je Frans al kunnen bereiken?" Ina schudde het hoofd. „Nee. De fabriek had ook geen idee, waar hij kon zijn. Ik heb een wegrestaurant, waar hij nogal vaak kwam, gebeld en bijzon derheden gezegd. Als hij er komt, zul len ze hem inlichten." Ze zuchtte diep. „En voor de rest moeten we afwach ten." „Inderdaad, Als hij thuiskomt," bena drukte zijn zuster. Het gebeurt wel vaker, dat hij wegblijft, als hij ver van huis is. Vooral in deze tijd van het jaar met al die mist" „Belt-ie je dan niet?" „Soms", antwoordde Ina, beseffende dat het woord een halve leugen was. „En als je nu niet thuis bent, als hij belt?" informeerde Eefje. „Dan belt hij doorgaans hierheen. En anders kan ik er ook niks aan doea Wanneer is de crematie?" „Weten we nog niet De begrafenis ondernemer zou vanmiddag komea Ik neem aaa dat het volgende week maandag wordt. Zaterdags is tegen woordig alles gesloten, als ik goed ben geïnformeerd. En vrijdag is te kort dag" Een uur later was de begrafenis ondernemer er. Gevieren werd alles doorgepraat De rouwcirculairc werd opgesteld en zou nog dezelfde na middag gereed zijn. Was er een lijst met namen en adressen van familie leden? Ja? Dan nam de man die mee en zorgde hy wel voor verzending Ja, nog dezelfde avond. En wat voor kist wenste men voor hun vader? En wenst u een uitvaartdienst in de kerk? Of een dominee dan wel pastor in de aula van het crematorium? En wilt u daar na afloop koffie en broodjes? Ja, dat kan allemaal geregeld worden. Enig idee, hoeveel mensen er in de aula zullen zijn? O ja u wilt zeker ook wel een advertentie in de plaatselijke krant? In aanmerking nemende, dat uw vader hier een garagebedrijf had, lijkt het me wenselijk voor de zakelijke relaties en zo. En wat voor muziek wilt u in dc aula? U kunt drie nummers uitzoekea Ja, dat mag u zelf kiezen. Ik heb hier een boekje met alle stukken, waarover men beschikt in de discotheek van het crematorium. En wilt u, dat de kist blijft staan of wegglijdt'' En wilt u na afloop de eventuele bloemstukken meenemen naar huis? En Het duizelde Ina. Temeer omdat ze telkens met haar gedachten bij Frans Door GRE DE BOER was. Af en toe gaf ze met éénlettergre pige woorden commentaar, als Kees of Eef haar mening vroeg Ze vond alles goed. Het kon haar niets schelen, als ze haar man maar weer terugkreeg Wat moet ik zonder hem? Ik kan hem hem immers niet missen? Ze bleef die avond meeéten in het ouderlijk huis. Elke keer als de tele foon ging was ze in staat op te sprin gen en naar het toestel te rennen, in de hoop, dat het Frans zou zija Maar ze bedwong zich en liet Kees het gesprek aannemen. Doorgaans waren het zake lijke relaties, die op de een of andere wijze het verscheiden van Joop Wals oorden te weten waren gekomen, hun deelneming betuigden en nadere bij zonderheden vroegen. Kees stond de mensen geduldig te woord en vertelde zeer summier, wat de doodsoorzaak was. Waarna hij ophing en terugkeer de naar dekamer. „Ene Van Dalen. Bandenleverancier. Jou bekend, Ina?" De aangesprokene knikte. Ze kende Willem van Dalen. Een oudere man met een draak van een vrouw. Het echtpaar was wel eens een avond op visite geweest in huize Waisoordea Nog vóór ze met Frans getrouwd was, zodat ze dan de rol van gastvrouw ver vulde. Wil was oen zachte, vriende lijke man, die onder de plak zat van zijn houterige, bazige vrouw. Blijkbaar deerde het hem nieL Vader deed al vele jaren zaken met hem „Aardig dat hij belt Hoe wist Van Dalen het?" (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 6