HET WEDERZIJDSE WANTROUWEN „Een vluchteling heeft geen keus" Zeeuwse Kamers van Koophandel pleiten voor tariefsverlaging Dit biedt de beeldbuis Windenergiebedrijven bundelen zich in Nedergie B.V. Enkelaar wil uitspraak over televisieproblemen Oudejaarsavond Farce Majeure terug op televisie Meer initiatieven ten behoeve van jeugd-werklozen STREEKNIEUWS Seth Gaaikema in speciale kerstshow voor Veronica AVRO weigert promotieplaat voor Unicef Muziekprogramma tegenover Wim Kan 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 9 december 1982 Nr. 23231 5 Naar aanleiding van begroting 1983 PZEM MIDDELBURG - De Samenwerkende Kamers van Koophandel en Fabrie ken In Zeeland hebben in een schrijven aan de Staten van Zeeland hun onge noegen uitgesproken over bepaalde zaken betreffende de begroting 1983 van de P.Z.E.M. Met name de bedrijfstijd van de kerncentrale, de rente van eigen vermogen en de Centrale Zeeland roept bij de briefstellers enige vraagtekens op. De achtergrond voor het schrijven van de brief moet worden gezocht in het feit dat de Samenwerkende Ka mers een groot belang hebben bij een onnodige lastenverzwaring van het bedrijfsleven tengevolge van de ta riefstelling* voor energieleveranties. Kerncentrale Ten aanzien van de bedrijfstijd van de kerncentrale wordt in de brief op gemerkt dat in de begroting is uitge gaan van een bedrijfstijd van 75%. (Vervolg van pagina 1) mogelijkheden in sterke mate afhan kelijk van de eventuele huurprijs." Presentatie Tijdens de vergadering werd beslo ten om de presentatie van de Stich ting Jeugd Schouwen-Duiveland naar buiten toe te verbeteren. ,,Dat is nodig om de mensen op het beleidsni veau goed te informeren over het rei len en zeilen van de stichting en de daaruit voortvloeiende behoeften", aldus mevrouw Bruel. Bij de bestuursverkiezing werd met algemene stemmen de heer B. Zwartsenberg te Zierikzee gekozen tot bestuurslid van de Stichting na mens de scoutinggroepen. De heer Zwartsenberg vult de vakature op, die was ontstaan na het vertrek van mevrouw N. Snijders. Eén van de laatste agendapunten was een wijziging van de statuten; deze wijziging was noodzakelijk in het kader van het besluit Demokrati- seringsregelen Sociaal-Kultureel Werk. Omdat het vereiste aantal bestuursleden niet aanwezig was, werden de wijzigingen wel doorgeno men, maar dient de vaststelling te ge beuren op een volgende vergadering. WESTERSCHOUWEN Kommissie Grond- en Pachtzaken De komissie Grond- en Pachtzaken vergadert maandagmiddag 13 decem ber in het gemeentehuis te Haamste de. Voor tijd; zie agenda. HAAMSTEDE Kerstavond Ned. Ver. van Huisvrouwen Woensdagavond 22 december wordt in de Gereformeerde kerk van Haamstede de kerstavond van de ZIERIKZEE - Op 10 december, de internationale dag van de rechten van de mens, vraagt Amnesty Inter national elk jaar speciale aandacht voor haar werk. Dit jaar vindt op die datum de start plaats van een voor- lichtingskampagne die de problema tiek van de vluchtelingen in Neder- land onder de aandacht moet bren gen. Vanaf vrijdag gaat Amnesty voor dit doel 1 miljoen folders ver spreiden. waarvan de werkgroep Schouwen-Duiveland er ook een paar duizend voor haar rekening zal ne men. Vele mensen hebben vanwege hun politieke of religieuze overtuiging geen andere mogelijkheid dan naar het buitenland te vluchten en daar asiel te vragen, om zo te ontkomen aan vervolging, gevangenschap en marteling in eigen land. Onder hen zijn mensen uit b.v. iran, Turkije of Argentyinië die in eigen land zelfs hun leven niet zeker zijn. Van daar het motto voor de aktie: Een vluchte ling heeft geen keus Vanaf vrijdag gaat de werkgroep Schouwen-Duiveland enkele duizen den folders verspreiden met meer in formatie over het probleem van de vluchtelingen. Daarin is ook de mo gelijkheid aangegeven voor steun aan de Vereniging Vluchtelingen werk Nederland. De aktie zal over een maand worden afgesloten met een regionale manifestatie in Goes. Inlichtingen zijn te krijgen bij Ad Slager in Haamstede: tel. Oil 15-2372. Deze kaars wordt door Amnesty In ternational ten bate van de hulp aan vluchtelingen verkocht voor een be drag van 5,— per stuk. Ervaringscijfers wijzen uit dat deze bedrijfstijd de laatste jaren aanmer kelijk hoger ligt, waardoor de resul taten van de P.Z.E.M. in zeer belang rijke mate afwijken van de oorspron kelijke ramingen". De konsekwen- ties van deze handelswijze worden geïllustreerd aan de hand van een voorbeeld: ,,Het resultaat 1982 komt uit op een verlies van 2,4 miljoen gul den, terwijl de herziene begroting 1982 ten gevolge van de bijstelling een positief resultaat aangeeft van 7,4 miljoen gulden". Geadviseerd wordt dan ook om bij ramingen de bedrijfstijd meer in overeenstem ming te brengen met de werkelijk heid: bijvoorbeeld 78%. Wanneer daardoor in een bepaald jaar verlies zou worden geleden, kan het zichtba re eigen vermogen zo'n tegenvaller makkelijk opvangen, aldus de brief schrijvers. Rente De rente op het eigen vermogen is ook aanleiding tot opmerkingen. ,,In de exploitatiebegroting 1983 wordt uitgegaan van een verlies van 3,8 miljoen. Daarbij is geen rekening ge houden met de rente op het eigen ver mogen van 13,7 miljoen. Dit laatste bedrag wordt zonder meer aan de re serves toegevoegd". De samenwer kende Kamers stellen dat de funktie van een nutsbedrijf met zich mee brengt dat de tariefstelling geba seerd moet zijn op het te verwachten resultaat inclusief de rente op het ei gen vermogen. Ook merkt men op dat de P.Z.E.M. de enige electrici- teitsmaatschappij in Nederland is, die ten aanzien van rentebaten een dergelijke handelswijze volgt. Centrale Zeeland De Kamers vragen zich ten aanzien van de Centrale Zeeland af of het nog verantwoord is, gezien de ouderdom van de centrale, om kosten te maken of investeringen te doen om deze cen trale in bedrijf te houden. Temeer daar de S.E.P. (Samenwerkende Electriciteits Producenten) het plan zouden hebben opgevat om deze elec- triciteitscentrale binnenkort niet meer op te nemen in het landelijke electriciteitsplan. In dit geval acht men het niet juist dat er een afschrij ving wordt gepleegd ter grootte van de vervangingswaarde 16,9 mil joen, wanneer het de bedoeling is om de centrale in de toekomst niet te vervangen. Ned. Vereniging van Huisvrouwen, afdeling Westerschouwen gehouden. Iedereen is op deze bijeenkomst wel kom. Voor tijd: zie agenda. OUWERKERK Naaicursus Onder leiding van mevrouw Bos start woensdag 5 januari in het dorpshuis te Ouwerkerk de naaicur sus voor beginners en gevorderden. Aan de orde komt onder meer: patro nen corrigeren, zakken op- en inzet ten, kragen maken en het verwerken van moderne stoffen. De kursus bestaat uit twaalf bij eenkomsten en wordt elke woens dagavond van 7.40 - 10.00 uur gehou den. Belangstellenden kunnen zich opgeven (liefst schriftelijk) bij me- Het onrendabel zijn van de Centra le Zeeland wordt aangetoond aan de hand van een rekensommetje: ,,Uit het jaarverslag 1981 blijkt dat de cen trale een produktie heeft geleverd van 22,3 miljoen Kwh., waarvoor de productiekosten 27,6 miljoen be dragen. Hieruit valt een tarief te be rekenen van 1,24 per Kwh., welk tarief in schrille tegenstelling staat tot de inkoop bij de S.E.P. van onge veer 0,12 per Kwh.". Tariefsverlaging De Samenwerkende Kamers stel len in het slot van hun brief dat de begroting van de P.Z.E.M., in samen hang met de vermogenspositie, vol doende ruimte biedt om te komen tot een algehele tariefsverlaging. ,,In de achter ons liggende jaren is het zicht bare eigen vermogen van de P.Z.E.M. belangrijk toegenomen. Uit de jaar rekening 1981 blijkt dat het hier gaat om een bedrag van 739 miljoen (per 31 dcember 1981)". ,,Wij menen dat met een tariefsver laging een strukturele bijdrage wordt geleverd aan de noodzakelijke verbetering van de bedrijfsrende- menten in Zeeland zonder afbreuk te doen aan een verantwoorde bedrijfs voering van de P.Z.E.M.". Aldus de Zeeuwse Kamers van Koophandel en Fabrieken. vrouw A. Hesp, Den Domp 29 te Ou werkerk. Culturele Vereniging De Culturele Vereniging houdt woensdag 15 december een bijeen komst in het dorpshuis te Ouwer kerk. Op die avond bestaat de gele genheid om voor de bejaarden kaar sen en kerststukjes te maken, voor zien van een kerstgroet. De benodig de materialen zijn aanwezig. Alleen het gereedschap moet worden meege nomen. Voor tijd: zie agenda. Verdronken Woensdag omstreeks 15.00 uur werd langs de vloedlijn van de Oosterschelde onder Ouwerkerk het stoffelijk overschot aangetroffen van de 47-jarige M. J. G. uit Zierik zee. Naar het zich laat aanzien be treft het hier een verdrinkingsgeval. De politie stelt een nader onderzoek in. KERKWERVE Oliebollenaktle Hervormde Kerk Op 31 december, oudejaarsdag, zul len in Kerkwerve weer oliebollen worden gebakken ten behoeve van de restauratie van het interieur van de Nederlands Hervormde Kerk. In januari zal een begin worden ge maakt met deze werkzaamheden. De oliebollen kunnen nu reeds worden besteld bij de familie J. C. Kesteloo, Vloedstraat 12, tel. 01110-3355. DUIVEL AND Hoorzitting Welzijnsprogramma 1983 Dinsdag 14 december wordt in het dorpshuis ..Oosterhof" te Oosterland een hoorzitting gehouden met be trekking tot het programma sociaal- kulturele aktiviteiten 1983 en het evaluatierapport welzijnsplanning. Aansluitend zal een openbare verga dering worden gehouden van de wel- zijnskommissie. Tijdens die vergade ring zullen eventuele wijzigingen in het programma en het rapport naar aanleiding van de hoorzitting wor den besproken. Verder zal advies uit gebracht worden over subsidie-aan vragen van de Stichting Zeeuwse Volksuniversiteit en van de Stich ting Ons Trefpunt. NIEUWERKERK Winkel met drogisterij-artikelen De familie Finklenberg opende de ze week naast de kapsalon in Nicu wcrkerk een afdeling in drogisterij artikelen. Sedert enkele maanden waren deze artikelen niet meer ver krijgbaar, daar de enige winkel in deze branche ophield te bestaan. Voor de dorpsgemeenschap betekent dit zakelijk initiatief van de familie Finklenberg derhalve een aanwinst. Duivententoonstelling In de grote 2aal van ,,Ons Dorps huis" wordt zaterdag 11 december een grote postduivententoonstelling gehouden. Deze tentoonstelling wordt georganiseerd door de Post duivenvereniging ..Ouiveland" te Nieuwerkerk. Er zullen allerlei at- trakties worden geboden, o.a een - doorlopende Amerikaanse verloting met als grote prijs een tuner versterker, met boxen plus pla tenspeler. Ook kan er weer geraden worden naar de naam van een pop. De tentoonstelling zelf betreft dit keer een zogenaamde ,,6-tallen show" met 180 duiven. Keurmeester is de duivenkenner, de heer A. Hager uit Rotterdam. De zaal is van 's mid dags twee uur af geopend, de toegang is gratis, 's Avonds omstreeks tien uur zal de trekking plaatsvinden van de voor-verkochte loten. Deze trek king zal worden verricht door we thouder A. L. Bakker. Sinterklaasfeest ,,'t Kraaiennest" Donderdag 2 december jl. heeft de peuterspeelzaal ,,'t Kraaiennest" te Oosterland het Sinterklaasfeest ge vierd. Sinterklaas en Zwarte Piet werden om 10 uur door juffrouw Jan- ny verwelkomd. Zij had voor deze ge legenheid een gedicht gemaakt, waar o.a. in stond dat de peuters erg blij waren dat Sint en Piet dit jaar weer tijd hadden voor een bezoek aan de peuterspeelzaal. Sinterklaas begon hierna de ca deautjes uit te delen. Alle peuters mochten in kleine groepjes bij hem komen. Toen alle peuters hun cadeautjes hadden gekregen, maakten Sint en Piet een wandeling door de zaal om te kijken wat er allemaal in de pak jes gestopt was. Daarna hebben de peuters liedjes gezongen en Sint en Piet hebben meegedaan met het spel letje ,,Jan huigen in de ton". Om 11.00 uur vond Sinterklaas het tijd worden om afscheid te nemen. Na het afscheidswoord van voorzitter Jea- net v. d. Weel beloofde Sint om vol gend jaar terug te komen. HILVERSUM - Cabaretier Seth Gaaikema heeft onder de titel ,,De boom staat er al" speciaal voor de te levisie een programma geschreven, dat door Veronica op zondag 19 de cember zal worden uitgezonden. Gaaikema ontvangt in deze show in kerstsfeer.een aantal gasten. 57 Nadenkend en knikkend keek Ina haar buurman enige tijd aan. „Mis schien weet ik, wat haar in werkelijk heid mankeert, Bert Het zou waar schijnlijk een oplossing zijn, als Rinske een zusje of broertje kreeg. Heb je daar wel eens over nage dacht?" De man loosde een diepe zucht en probeerde een van zijn zwarte sigaren aan te steken. „Ina, in dit opzicht kan ik geen hoogte van haar krijgen. Toen we zouden trouwen, hebben we het pro bleem kinderen besproken. Ze zei: ik wil wel met je trouwen, maar geen kin deren. Ik antwoordde: oké. Als jij niet wilt, ga ik daarmee akkoord. Tenslotte heb ik al twee volwassen zonen, niet waar? Tegenwoordig zijn er immers voldoende middelen om zwanger schap te voorkomen. Maar toen we een paar jaargetrouwd waren, wilde ze op eens wel een kind. Ik heb eerst nog ge probeerd 't haar uit het hoofd te praten. Ik dacht: het is een bevlieging Over één of twee weken denkt ze er weer anders over. En als dan zou blijken, dat ze in verwachting was geraakt, zou ze er wellicht spijt over hebben. Met alle nare gevolgen van dien. Maar ze hield aan, dusHij spreidde zijn handen. „Binnen drie maanden wist ze, dat er een baby op komst was. Enfin, toen eenmaal de eerste levenstekenen weerklonken middels luid ge schreeuw van de nieuwe wereldbur geres, was ik blij en zij eveneens. Ze was dol en gek met Rinske. Trouwens, ik eveneens hoor. Zo'n schattige baby HILVERSUM - De NCRV heeft besloten niet ingang van oktober 1983 het humoritische televisiepro gramma „Farce Majeure" weer op het scherm te brengen. Het is de be doeling met dezelfde programmama kers als destijds (Ted de Braak, Alexander Pola, Fred Benavente, Jan Fillekers en Henk van der Horst) iedere maand twee afleveringen van ongeveer 25 minuten uit te zenden. Farce Majeure werd tien jaar lang (tot 1976) met veel succes door de NCRV uitgezonden maar werd toen gestopt. Volgens de NCRV heeft men nu tot terugkeer besloten vo.oral op aandringen van kijkers. Vólgens Dick van Bommel, hoofd van de afdeling gevarieerde pro gramma's van de NCRV-televisie, zijn de leden van het oude Farce HILVERSUM - De AVRO heeft ge weigerd zaterdag 11 december in het televisieprogramma van Mies Bouw man een grammofoonplaat voor UNICEF, het Kinderfonds van de Verenigde Naties, te promoten. Volgens een woordvoerder van de AVRO vindt men dat het aandeel van UNICEF (2,55 gulden) in de prijs van de plaat (22,50 gulden) naar verhou ding te gering is. Het was de bedoe ling van het bureau dat namens UNI CEF contact had gezocht met de AVRO, de plaat in het programma te laten aankondigen door Piet Dan- kert, voorzitter van het Europees parlement. Volgens een AVRO-woordvoerder heeft zijn omroep niets tegen UNI CEF en heeft de weigering ook niets te maken met het onderzoek dat het ministerie van WVC wil instellen naar vermeende commercialiteit van het programma van Mies Bouwman. Daarover zei hij dat de AVRO af en toe mensen uitnodigt in het pro gramma te komen, die hetzij op de plaat, hetzij in geschrift of ander zijds iets gepresteerd hebben, maar dat het daarbij zeker niet de bedoe ling is commercieel te zijn. Dat zaterdagavond een nieuwe plaat van pianist Louis van Dijk en mondharmonicavirtuoos Toots Tiele- mans tijdens een optreden in beeld kwam, gebeurde volgens hem door een niet-gepland optreden van men sen van de betrokken platenmaat schappij. MAASTRICHT - Een speciale com missi e van gedeputeerde staten van Limburg heeft in een rapport materi aal aangedragen om te komen tot een provinciaal museumplan. Zij bepleig hierin meer aandacht voor industrië le archeologie en voor een nader on derzoek naar de staat waarin de bo tanische tuinen in Limburg verke ren. doetje wat Het maakt je weer jonger. Je begint als het ware opnieuw te le ven, he? Omdat je iedere dag de groei, het bewustzijn van nieuw leven ervaar. Daarvoor ben ik dankbaar en blij. Want het is immers telkens weer een won der? Zo zag ik het en Jannie eigenlijk evenzo. Maar over een tweede kind heeft ze nooit een woord gerept Ten minste niet met mij." „En jij wilde het bever bij één laten? „Allicht Ina, zo het nu is, vind ik het leuk. Vergeet niet ik word ouder. We schelen 21 jaar, dat weetje. Dat is bijna een generatie verschil in deze dagen heb ik diep over ons huwelijk nage dacht Mijn jongens waarschuwden me indertijd, toen we trouwplannen had den, Jannie en ik. Flip zei: vader, weet goed, wat je doet Als je wilt hertrou wen, mij best Ik zal het zlefs toejui chen, want een man alleen is ook niets. Maar trouw dan met een vrouw van ongeveer dezelfde leeftijd. Jawel dat is gemakkelijker gezegd dan gedaan. Ik kende enkel Jannie. Ze was als een poesje, dat ging spinnen, als je haar aai de. We hebben het op een avond samen goed uitgepraat want ik hield haar het grote leeftijdsverschil voor ogen. Maar jannie zag dit helemaal niet als een be zwaar. Ze antwoordde: ik heb altijd een soort vaderverbinding bezeten. Man nen van mijn leeftijd trokken me nauwelijks. Wel oudere. Zoals jij. En ik houd van je. Zo, zonder meer samen leven wil ik niet Dat klinkt erg mo dern, maar in dit opzicht wil ik dan wel voor ouderwets versleten worden. En Majeure-team erg enthousiast en geïnspireerd om een nieuwe serie te maken. Hij denkt ook met dit pro gramma een gat te vullen in het tota le aanbod van de Nederlandse televi sie. De terugkeer van Farce Majeure heeft overigens consequenties voor twee andere NCR V-programma's. Jan Fillekers en Henk van der Horst zullen na dit seizoen een punt zetten achter „Showroom" en de aangekon digde serie „Nostalgie", waarin Fred Benavente de kijkers had willen con fronteren met opnamen uit het teie- visieverleden. komt te vervallen. HILVERSUM - De NOS heeft besloten op Oudejaarsavond tegeno ver de konference op Nederland II van Wim Kan op het andere net van 21.55 tot 23.00 uur niet zoals men eerst van plan was een sportpro gramma, maar muziek uit te zenden. Het betreft dan een keuze uit de mu ziekprogramma's „Voor uw plezier", die de NOS de afgelopen vier jaar heeft uitgezonden. Dit heeft de NOS woensdagavond meegedeeld. Vrijdag 10 december Ned. 1 9.30, 13.00 en 18.23 uur Nieuws voor doven 10.00 uur Schooltelevisie 16.00 uur Bluf 16.15 uur De Tondeldoos 18.28 uur Teleac 18.58 uur Nieuws 19.00 uur Babbelonië. Spelprogram- ma. 19.35 uur Kerstshow van Marjon Lambriks en de Wiener Sangerkna- ben 20.15 uur Wie kent kwis 21.37 uur Journaal 21.55 uur Vegas. Een tijd lang doen geruchten de ronde over handel in blanke slavinnen. Dan Tanna krijgt de opdracht om de meisjes goed in de gaten te houden. 22.45 uur Gesprek met de minister president 22.55 uur Aan onze ouders. Jonge mensen op weg naar de volwassen heid zullen open praten over diverse onderwerpen. 23.30 uur Journaal 23.35 uur Nieuws voor doven 23.40 uur Cast a giant shadow. Een Amerikaanse film met in de hoofd rollen John Wayne, Krik Douglas en Angie Dickinson, Yul Brunner, Frank Sinatra. De film handelt over de strijd in de Amerikaanse legerlei ding rond het vraagstuk van per soonlijke bijstand aan de opbouw van het Israëlische leger na de Twee de Wereldoorlog. Ned. 2 13.00 uur Nieuws voor doven 18.25 uur Paspoort 18.35 uur Sesamstraat 18.50 uur Jeugdjournaal 18.57 uur Smurfen 19.22 uur Vijf tegen vijf. Spelpro- gramma 20.00 uur Journaal 20.28 uur Achter het nieuws 21.10 uur Pisa. Satirisch programma. 21.20 uur En stukje hemel. In een trieste kloosterschool vindt Janina even rust en ze sluit vriendschap met zuster Zofia. Ze besluit zelfs zich te keren tot het Christendom. 22.20 uur Edel vrouw - bedelvrouw. Hierin komt Audry oog in oog te staan met vrouw Fortuna en kan ze de man van haar hart in de armen sluiten. 22.50 uur Sonja op vrijdag. Praat show. 23.50 uur Consumententips 23.57 uur Journaal 00.00 uur Nieuws voor doven. Door GRÉ DE BOER zo voort Dat zei ze. Dus gingen we trouwen, want wat doe je, als een knappe, jonge vrouw met je naar het stadhuis wil gaan om een inmiddels ontstane verhouding te legaliseren? Dan ga je en je bent blij. Je vindt zo'n vrouw een geschenk van de hemeL En dat was ze. We hadden het al die jaren fijn met elkaar. Ook weer nadat Rinske geboren was. Maar de laatste tijdZe had van die buien, dan was ze gewoon ongenietbaar, mopperde de hele dag, deed lelijk tegen de kleine meid en nog lelijker tegen mij. Ik kwam tot de konklusie, dat mijn jongens gelijk gingen krijgen: het gencratieverschil begon zich te wrekea" „Je had met haar over een tweede baby moeten praten. Waarschijnlijk zou dit de oplossing geweest zijn, Bert Heus zo zie ik het" „Best mogelijk, dat je gelijk hebt Ina" Hij trok enige tijd aan zijn sigaar. „Nu ja, we hebben het uitgepraat In Hurwenon. Evelien - een vroegere collega van haar. ze is getrouwd met een stuurman van de Holland-Ame- rika-lijn, die vaak weken, soms maan den van huis is - heeft bemiddeld. Ze zei: als jullie huwelijk dreigt te stran den, ga dan een poosje uit elkaar. Dat kan helemaal geen kwaad. Doe het met onderling goedvinden. En tot Jannie zei ze: Maar ga nu eerst een poosje terug naar je maa Je hebt hem trouw beloofd; die belofte moet je nakomen. Daar heeft Bert recht op." (wordt vervolgd) 10 december-aktie van Amnesty: WERKENDAM - Windkracht Ne derland, een vereniging waarbij een aantal vooraanstaande Nederlandse ondernemingen, die werkzaam zijn op het gebied van windenergie, zijn aangesloten, heeft Nedergie BV in Werkendam opgericht. Dit is een onderneming waarin de bij windkracht Nederland aangeslo ten bedrijven hun krachten bundelen om zo een maximum aan kwaliteit te kunnen garanderen, aldus Nedergie. Nedergie zal optreden als hoofdaan nemer van projekten. De werkzaam heden zullen worden uitgevoerd door de samenwerkende bedrijven en zo nodig worden uitbesteed aan derden. Nedergie zal advies geven, studies verrichten, systemen bestaande uit windturbines met rand- en bestu- ringsapparatuur leveren en installe ren en service en onderhoud verrich ten. HILVERSUM - Carel Enkelaar, hoofd van de dienst televisiepro gramma van de NOS, zal zijn raad van beheer vragen of de gang van za ken rond de televisie-uitzendingen op oudejaarsavond wel geoorloofd is. Het gaat hem met name om de vraag of een zendgemachtigde zomaar kan besluiten een uur zendtijd niet te vul len. Zoals bekend is dit het geval met de komende Oudejaarsavond, waar voor de TROS besloot het uur zend tijd op Nederland 1 tegenover de con ference van Wim Kan op Nederland 2 te laten schieten. Enkelaar vindt dit „hoogst opmer kelijk" en vraagt zich af welke effec ten en consequenties een dergelijke houding voor de toekomst kan heb ben. Voorzitter Jurgens van de NOS gaf hem woensdagmiddag al meteen gedeeltelijk antwoord, want volgens de wet moet een zendgemachtigde de haar toegewezen zendtijd gebruiken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 5