§m Scaldina en Kerkwerve 2 delen punten in kompetitie-afsluiter WIK neemt leiding in poule A door 3-0 zege ERIC DE NOORMAN Tafeltennis-overzicht SUCCESJES ^1$^ Mededelingen Gemeente Zierikzee ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 2 december 1982 Nr. 23227 7 ZIERIKZEE - Tijdens de afgelopen weekeinde gehouden regionale vogeltentoonstelling in het Zierikzeese Huis van Nassau ging Nico van Burg van Vogelhoudersvereniging Zang en Kleur (in het midden met de grote beker) met de alge hele titel strijken. In de diverse klassen kwamen evenwel nog een groot aantal kampioenen voor de dagHierboven het tableau de la troupe van alle winnaars. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) KERKWERVE/ZIERIKZEE - Het reeds gedegradeerde eerste tafelten- nisteam van Scaldina heeft in de laatste kompetitiewedstrijd van de najaars kompetitie van de afdeling Zeeland van de NTTB nog een puntje toegevoegd aan het uiteindelijke totaal. In Kerkwerve werd tegen mededegradant TTV Kerkwerve 2 met 5-5 gelijk gespeeld. In de aanstaande voorjaarskompetitie krijgen beide teams weer de gelegenheid om het verloren gegane terrein goed te maken. Met name voor Scaldina zal dit geen al te groot probleem hoeven te zijn. Na 1 januari krijgt de Zierikzeese vereniging versterking van eerste klasser Ton ten Hove, onmiskenbaar een welkome versterking. De ontmoeting tegen streekgenoot Kerkwerve is een behoudend onder onsje geworden, dat uiteindelijk in een verdiend 5-5 gelijkspel eindigde. Buddy Mathey ontfutselde de griepe rige Hans Volkeri een partij, maar de Zierikzee-speler herstelde zich goed tegen Henk 't Hart en Jan van Urk. Ad de Graaf behaalde, evenals in de thuiswedstrijd een overwinning op Henk 't Hart en samen met Michel Holm sleepte hij ook de zege uit het vuur in de dubbelpartij. Het Scaldina-dubbel won met 21-18, 13-21 en 21-14. Michel Holm had opnieuw een niet al te beste avond. Alleen te gen Jan van Urk kwam hij winnend uit de strijd. Buddy Mathey en Henk 't Hart troefden hem beiden af. Links-rechts Eerder speelde de Scaldina-hoofd- macht tegen titelpretendent Big Smash 3 uit Biggekerke. In de en kelspelen kwam alleen Hans Volkeri tot een zege. Piet van Waldegem moest er met 22-20,18-21 en 21-17 aan geloven. Michel Holm verloor tegen zowel Klaas de Buck als Piet van Walde gem in drie games en dat deed Hans Volkeri ook tegen Klaas de Buck. Het rechts-links dubbel Volkeri Holm won opnieuw. De Buck en Stroo moesten het afleggen tegen het Zierikzeese duo via de gamestanden 21-17, 12-21 en 21-16. In de tien kom petitie-ontmoetingen hoefden Volke ri en Holm slechts twee keer hun meerdere te erkennen in een tegen stander. Big Smash won het totale duel met 8-2. Het tweede team van Scaldina ver loor met 3-7 van Middelburg Zuid 12. Jan Kik kwam twee keer tot winst en Bram Vroegop en Due Huynh wonnen samen het dubbelspel na een uiterst spannend duel: 25-23, 24-26, 21-19. Verlies ook voor Scaldina 4. Ongeslagen kampioen Arnemuiden 5 toonde zich met 2-8 ruimschoots de meerdere. Harry Koper en Han Ket ting wonnen beiden van Jaap Meer man. Degradatie is inmiddels ook een feit voor de Scaldina-jeugdploeg. Tegen medekandidaat Wilno 5 werd met maar liefst 8-2 verloren. Beide Zierikzeese punten kwamen op naam van Cor van der Wekken. Camiel Fa- ber en de uit vorm zijnde Hans Sa- man mochten het zoet van de over winning niet smaken. Kerkwerve Het eerste seniorenteam van Kerk werve heeft in de thuiswedstrijd te gen Westerzicht een gevoelige 1-9 ne derlaag geleden. De eer werd gered door Appie Kroezeman. Oud-Scaldi- na-speler Cor Smalheer toonde zich in goede doen bij Westerzicht en bleef ruimschoots ongeslagen. Het tweede seniorenteam van Kerkwerve leed een kansloze 10-0 ne derlaag tegen Middelburg Zuid 8. Hierdoor eindigt het Kerkwerfse team op de laatste plaats met een punt minder dan Scaldina. Het eerste jeugdteam leed tegen kampioen Zand 5 een 2-8 nederlaag met daarin twee overwinningen voor Stoffel van der Wekken. Het tweede jeugdteam speelde met 5-5 gelijk bij Wilno 6, waardoor deze Vlissingse ploeg kam pioen werd. Jacco Elenbaas en Jan- Jaap Landman wonnen ieder twee keer en het niet gespeelde dubbelspel zorgde voor het vijfde punt. Renesse 4 won de eilandelijke ontmoeting met het derde jeugdteam van Kerk werve. Rekreatievolleybalkompetitie ZIERIKZEE - In de A-poule van het rekreatieve volleybalgebeuren in de Zierikzeese sporthal Onderdak heeft WIK de leiding genomen. Zelf won de Kerkwerfse formatie met 3-0 van het team van de Christelijke Scholen Ge meenschap, terwijl koploper Mevo '801 een set moest afstaan aan het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. De Zierikzeese ploeg heeft nu 119 punten tegen 20 voor WIK, maar Mevo '80 speelde een wedstrijd minder. In de A-poule klopte Van Oeveren Reizen hekkesluiter BB Wansink met 3-0. In de B-poule verspeelde koploper Zeelandia eveneens een set. WIK 2 hield het verlies beperkt tot 1- 2. Renesse toonde zich overtuigend sterker als Cluzona, getuige de 3-0 overwinning van de Westhoekers. Sensationeel In poule C klopte Fiscus I het twee de team van Van Oeveren Reizen met 2-1 en kreeg Brogum er met dezelfde cijfers van langs van ZRK Zieken huis II. SAZ won ook al met 2-1. Hier was WIK 3 de verliezende partij. In poule Dl was er een sensationele nederlaag voor het damesteam van DFS. In de eertste negen wedstrijden hoefde het Burghse team niet een set af te staan, maar nu werd met 2-1 verloren van ZRK Ziekenhuis III. Renesse III was in deze eerste da mespoule veel te sterk voor de dames van Brouw, getuige de 3-0 zege en in poule DII won DFS II met 3-0 van Kwiek 3. ZRK Ziekenhuis IV klopte in deze poule het tweede team van Kwiek. In de E-poule won VCS met 2- 1 van PJZ 2 en PTT was met dezelfde cijfers te sterk voor Rabobank. In de jeugd-poule tenslotte won Kwiek 5 met 2-1 van Mevo '80 en WIK JI klop te het vierde team van de Bruse vere niging met 3-0 cijfers. Te koop: Tompoes literblik van 2,35, aanbieding 1,80. G. J. Wil brink, K. St. Janstraat 3-5, Zierikzee, tel. 01110-2923 Fietszitje 10,-; poppenhuis 45,-; skelter 40,-. Tel. 01114-2774. Triumph schrijfmachine 350,-; Electr. telmachine 85,-; 3M copieermachine 85,-; ,,Doe Meer" werk- plaatsstoelen 55,-p/st. Al les in goede staat. Tel. 01110- 2948. Lelijke eend, b.j. '74, km-st. 70.000, prijs 950,-. Tel. 01115-3201 na 18.00 uur. Zware jonge geslachte hanen en konijnen. C. Snijders, Ver- renieuwstraat 30, Zierikzee, tel. 01110-2521. Friskies kattevoer (blik), normaal 1,70, aanbieding ƒ1,- (zolang de voorraad strekt). G. J. Wilbrink, K. St. Janstraat 3-5, Zierikzee, tel. 01110-2923. Wandelwagen, babyzitje, campingbedje. Tel. 01114- 3090. Sint Nicolaas-tips, ook voor de kleinste beurs: amaryllis- bol 6,75; gemengd bloem- bolpakket (125 bollen in 9 soorten) 22,50; verder: tul pen, hyacint en krokusbolle tjes, alle in geschenkverpak- king. wo., do. en vr. 's avonds van 19.00 tot 21.00 uur geo pend. Bloemen- en tuincen trum C. W. Jonker, Hoge- zoom 20, Haamstede, tel. 01115-1383. Bromfietsers opgelet! Ban den nu tegen St. Nicolaasprij- zen: 20% korting! Rijwiel- en bromfietshandel M. Haeck, Kerkstraat 29, Bruinisse, tel. 01113-1663. Philips quartz keukenklok ken 39,- t/m 4 dec., 10% kor ting. Radio v. d. Berge, Zie rikzee. Enige gebr. zig-zag naaima chines 150,- p.st. G. J. Wil brink, K. St. Janstraat 3-5, Zierikzee, tel. 01110-2923. Prof ij thai-aanbiedingen: keukenblokken met diverse bladen 150-170-180-200-220 cm en bijp. wandkasten; hang-, leg- en garderobekasten, hoogten 176-204 cm, breedten 60-80-90 cm, diepten 40-60 cm; keukenbuffetten, breedten 80-100-120 cm. Diverse varia ties in model en kleur; spoel- elementen, breed 100 cm en diep 50 cm met rvs bladen; binnen- en buitendeuren, ve le maten een soorten. Regel matig extra aanbiedingen met 30-50% korting; diverse artikelen, zoals afzuigkap pen, inbouw kookplaten, gre nen kubussen, allerlei soor ten staande kasten-, onder kasten en wandkasten, te vens af en toe gebruikte keu kens welke door inruil zijn verkregen. De laagste prijs betaald u voor zelf afhalen en contante betaling. Wij zijn geopend vrijdagavond 18.30- 20.00 en zaterdag 10-12 uur. Tel. 01877-2622 of b.g.g. 2555. Tielemans Profijthal, Julia- naweg 43, Melissant. Overjarige salontafels, eiken 60 x 130, van 398,- voor 150,-. Duivelands Meubel huis BV, tel. 01114-1213 of 01113-1513. Te huur: Knolselderij /reiniger, grote capaciteit. M. P. van 't Hoff, tel. 01114-1962. Voordelig videofilms huren? Bel dan ,,De Eilanden". Tel. 01873-2425, voor een gratis ti tellijst. Wij bieden: 1. Gratis lidmaatschap. 2. Elk kwartaal nieuwe fol der. 3. De laagste huurprijzen. 4. Elke week 5 nieuwe titels. 5. Kwaliteitsgarantie. 6. Gratis bezorgd - opge haald. 7. Verhuurprijzen zijn voor een hele week. ,,De Eilanden" - en goed en goedkoop. Verhuur van kettingzagen en zaagbokken. Blom B.V., tel. 01115-2020, Burgh-Haamste- de. De huid van de beer 63. ..Ingrid zoek'" stamelt Erwin dodelijk verschrikt. „Je bent zelf de oorzaak hiervan", zegt zijn moeder streng, omdat jij je plicht verzaakte en je wraakgevoelens jou regeerden' Was je hier gebleven - zoals zaak was geweest - dan had je Olaf hier ontmoet!! Hij vluchtte naar de Joms en die brachten hem hier Erwin hapt naar adem, maar kalmpjes gaat Wlnonah voort „Persoonlijk heb ik hem - op erewoord - vrij gelaten om hem gelegenheid te geven 2ijn dochter - jouw vrouw - te zoeken!!" Dit is wel zo ongeveer het ergste wat Erwin ooit te slik ken gekregen heeft en hij staat er bij, of ie mand hem met 'n voorhamer tussen de ogen getroffen heeft. „Dat doet er eigenlijk allemaal weinig toe", klinkt in deze loodzware stilte de stem van Thorfinn nuchter, ,,'t Is nu zaak Ingrid te vin den Best mogelijk is het bluf geweest van Gurd om te beweren, dat hij haar gevangen had, maar dat hij wist, dat ze niet hier op de burcht was, is wel vreemd. Ingrid heeft het ge wone pad naar 't noorden gevolgd en ik weet welke weg Gurd ongeveer genomen heeft, hierheen Ze kunnen elkaar dus ergens ge passeerd zijn Met een ruk wendt Erwin zich ineens om en springt in het 2adel. „Je bent zo'n goed spoor zoeker, jij", zegt hij grimmig tot Thorfinn, „nou dan laat nu zien, wat je waard bent jij en ik gaan Ingrid zoeken Even later denderen de twee de poort uit „Arme domme Erwin", mompelt Winonah, hem hoofdschuddend nakijkend. „Je bent zo door 't dolle heen. dat 't niet eens tot je doorge drongen is, toen ik vertelde van de vreemde krijgers, die Gurds krijgers op de vlucht joeg en je moest eens weten, wie hen aan voerde Europhot 83 EUROPHOT is de Europese vereni ging van beroepsfotografen, die in 1983 een fotowedstrijd organiseert onder het motto „Fotografeer uw tweelingstad om deze beter te leren kennen". Doel van deze aktie is het publiek meer bewust te maken van de ge dachte van een sterker verenigd Eu ropa. De geschiedenis van Europa is in eerste plaats de geschiedenis van haar steden. En daarin hebben Zie rikzee, Hatfield en Saint Hilaire ook een steentje bijgedragen. Door mid del van fotografie kan in het werke lijke leven van de tweelingsteden worden doorgedrongen. In het foto grafische verhaal over de twee lingstad kunnen beelden vertoond worden van het familie-, culturele, sport- en gemeenschapsleven van de inwoners van de verschillende twee lingsteden. Voorwaarden voor deelneming: De deelneming staat open voor de volgende groepen Europese fotogra fen, die besluiten één van de steden te fotograferen, waarvan hun eigen stad tweelingstad is: A. Beroepsfotografen; B. Leerlingen/studenten van foto- scholen, van kunstacademies; C. Amateurfotografen. Uitvoering: Aanvaard worden zowel zwart/witte als kleurenfoto's in de volgende for maten (naar keuze): 24 x 30 cm en 36 x 45 cm. De foto's mogen niet opgerold wor den toegezonden en dienen, bij voor keur, gekleefd te worden op karton van hetzelfde formaat. Iedere deelne mer moet een serie van minstens 5 en hoogstens 10 foto's inzenden. Op elke foto moet de naam van de deelnemer vermeld staan. Vermeldingen: Naam, adres, beroep en leeftijd van de inzender. Groep waarin ingezon den wordt (A, B, C zie boven). Naam van de school, vereniging of club waartoe inzender behoort. Sluitingsdatum: Inzendingen moeten op 30 juli 1983 in het bezit zijn van Europhot. Adresse ring: Europhot, Postbus 366, B-2000 Antwerpen, BELGIË met vermel ding: zonder commerciële waarde Prijsuitreiking en tentoonstelling: Beide vinden plaats in het kader van het 7e Internationale Congres van Europhot te München in oktober 1983. Tijdens een voorselectie wor den de voor tentoonstelling en voor de 12 voornaamste prijzen in aanmer king komende inzendingen aangewe zen. Op maandag 10 oktober 1983 zal de jury in het publiek voor de televi sie-camera's de volgorde van deze 12 eerste prijzen vaststellen en bekend maken. De tentoonstelling wordt te München op 11 oktober 1983 geopend en zal langs vele steden in Europa reizen. Nadere informatie: Het uitgebreide wedstrijdreglement ligt voor een ieder ter inzage op het bureau voorlichting ten stadhuize. Provinciaal werkgelegenheidsfonds Begin 1982 heeft de provincie Zee land een Provinciaal Werkgelegen heidsfonds ingesteld. Daarin werd in 1982 2 miljoen gestort. Jaarlijks zal 1 miljoen worden toegevoegd aan dit fonds. De middelen uit dit werkgelegen heidsfonds hebben gedeputeerde sta ten voorlopig bestemd voor projec ten in de marktsector die blijvende arbeidsplaatsen opleveren. De belangrijkste uitgangspunten voor toekenning van steun uit dit fonds zijn de volgende: Projecten kunnen zowel nieuwe als zich uitbreidende onderne mingen betreffen. (Van groot be lang hierbij is dat deze projecten blijvende arbeidsplaatsen ople veren). De financiële ondersteuning uit dit fonds heeft een tijdelijk ka rakter. Voorts worden aanvullend de vol gende selectie-criteria gehanteerd: Projecten met een naar verhou ding hoge eigen financiële bijdra ge verdienen de voorkeur. Projecten in gebieden in Zeeland met de hoogste werkloos heidspercentages hebben voor rang. Projecten waarvan de kans van slagen groot is verdienen de voorkeur boven experimentele projecten. Projecten met een aantoonbaar uitstralingseffect - dus aktivitei- ten die in andere ondernemingen ook leiden tot meer arbeidsplaat sen - krijgen voorrang op projec ten die dit effect niet hebben. Projecten mogen geen directe concurrentievervalsing tot ge volg hebben. Nadere inlichtingen omtrent dit werkgelegenheidsfonds zijn ver krijgbaar bij de heer C. de Rijke, pro vinciale griffie te Middelburg, tel. 01180-31417. Publikatie ingevolge Wet openbaarheid van bestuur Het college van burgemeester en wet houders van Zierikzee deelt mee, dat de volgende aan hem uitgebrachte adviezen van nict-Ambtelijke advies commissies voor een ieder ter inzage liggen in de gemeenschappelijke bi bliotheek aan het Groenowocgje en bij het bureau voorlichting ter secre tarie. commissie financiën, d.d. 1 oktober 1982 tarief onroerend-goedbelastin- gen 1983 meerjarenperspectief 1983 t/m oktober 198; e pa 982 krediet voor herbestrating in de wijk Malta commissie sociale zaken, d.d. 5 okto ber 1982 begroting 1983 en jaarverslag 1981 van de l.S.D. commissie onderwijs, d.d. 12 oktober 1982 84e begrotingswijziging 1982 i.v.m. plaatsing noodlokalen bij de P.C. kleuterschool „De Speel doos" en de J. W. van den Doel- school benoemingseisen openbaar on derwijs commissie financiën, d.d. 2 novem ber 1982 bestedingsplannen 1983 t/m 1986 meerjarenperspectief 1983 t/m 1986 besteding eenmalige financiële ruimte 1982 gemeentebegroting 1983 commissie welzijnsbeleid, d.d. 10 no vember 1982 vereenvoudiging procedure- en inspraakregels en wijziging com missieverordening ontwerp-jaarprogramma sociaal- cultureel werk 1983 verzoek waarderingssubsidie Se nioren Orkest Zeeland subsidie-verzoek Stichting Zie kenomroep Nomen Nescio subsidie-verzoek Stichting ZVU cursusjaar 1982/1983 Burgemeester en wethouders van Zierikzee, De loco-burgemeester, L. J. VAN GASTEL De secretaris, A. G. IZEBOUD Zierikzee, 30 november 1982 Hinderwet Openbare kennisgeving Op de secretarie van de gemeente Zierikzee ligt met ingang van 3 de cember 1982 op werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur, alsmede op het politiebureau, op zaterdagen van 09.00 tot 12.00 uur ter inzage het verzoek met bijlagen van: -Bema Kunststoffen b.v., Deltastraat 14, Zierikzee om vergunning tot het oprichten en in werking hebben van een kunststofver- en bewerkingsbe- drijf op het adres Deltastraat 14, ka dastraal bekend gemeente Zierikzee, sectie F, nummer 1319. Gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende een maand na de dagtekening van deze kennis geving schriftelijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daar toe moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij burge meester en wethouders worden inge diend. Indien daarom telefonisch wordt ver zocht (01110-3151, tst. 13) kunnen tot één week voor 3 januari 1983 monde linge bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwis- seling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Beroep tegen de op het verzoek geno men beschikking kan later, behalve door de aanvrager en adviseurs, slechts worden ingesteld door degene die binnen de gestelde termijn schrif telijk of mondeling bezwaren heeft ingebracht, tenzij wordt aangetoond dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te die nen. Burgemeester en wethouders van Zierikzee, TH. H. DE MEESTER, de burge meester A. G. IZEBOUD, de secretaris Zierikzee, 2 december 1982 Commissievergaderingen 1) Commissie onderwijs De vaste commissie van advies en bijstand voor onderwijs vergadert 7 december 1982 om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. De vergadering is voor iedereen vrij toegankelijk. Met toestemming van de voorzitter mag, voorafgaand aan elk agenda punt, het aanwezige publiek over dit punt het woord voeren. AGENDA: ingekomen stukken: a. jaarverslag POR b. rapport onderwijsgegevens Zeeland 1981-1982 c. overzicht leerlingenaantallen ZDASG medezeggenschap in het onder wijs petitie expressievakken ZDASG concept statuten samenwerkings school MTO/MEAO uitbreiding en aanpassing J. L. de Jongeschool herbezinning op het vakonder wijs. 2) Commissie middenstand De vaste commissie van advies en bijstand voor middenstand verga dert 8 december 1982 om 16.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. De vergadering is voor iedereen vrij toegankelijk. Met toestemming van de voorzitter mag. voorafgaand aan elk agenda punt, het aanwezige publiek over dit punt het woord voeren. AGENDA bespreking rapport „het be drijfsleven op Schouwen- Duiveland" van de Kamer van Koophandel artikel 23 Algemene Politieveror dening voor de gemeente Zierik zee voorwerpen op de weg criteria aan de hand waarvan aanvragen om vergunning inge volge de vent- en standplaatsen- verordening Zierikzee m.i.v 1983 worden getoetst.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 7