HET WEDERZIJDSE WANTROUWEN ZLM-bestuur bezorgd over invulling bezuinigingen deurloo mode ZentRa Dit biedt de beeldbuis Eerste vrouw in bestuur Landbouwschap Spaakreflektoren op fietsen helpen „Rijksgebouwen dienst kan veel meer Omdat de tijd nooit stilstaat. ZENTRP SPORT INTERNQTIONRL '3 HtKVïP Koopkracht- onderzoek inkomens en prijzen NOB-wegtransport somber over toekomst Uitroeiing perevuur in hele land onmogelijk Klassieker Dokter Zjivago draait in bioscoop de Concertzaal 4 ZIERIKZEESCHE NILUVte-.CDE Donderdag 2 Jecember 1982 Nr. 23227 5 Advertentie GOES - Het hoofdbestuur van de Zuidelijke Land bouw Maatschappij heeft deze week te Goes onder meer gesproken over de volgende onderwerpen: de regerings verklaring, de opruiming van de restanten gewasbe schermingsmiddelen, het graanbeleid, een aantal aange legenheden met betrekking tot het grondgebruik en het Z.L.M.-onderwijs. Uit de regeringsverklaring blijkt dat de land- en tuinbouw rekening moet houden met bezuinigingen die oplopen van 25 miljoen in 1983 tot 240 miljoen in 1986. Het Z.L.M.-bestuur is vooral erg bezorgd over de invul ling van deze bezuinigingen voor de jaren na 1983. Vermeden moet wor den dat vitale onderdelen van het landbouwbeleid worden aangetast. STUTTGART - Krakers en de monstranten zullen vanaf 1 decem ber de kosten moeten betalen voor het inzetten van de politie, als deze wordt gedwongen tot ingrijpen bij akties. Daartoe heeft de christende mocratische regering van de West- duitse deelstaat Baden Würtenberg besloten. MADRID - De leider van de Spaan se socialisten Felipe Gonzalez heeft krachtig bestuur toegezegd, beste dingsbeperking en herziening van Spanjes lidmaatschap van de NAVO en defensieverdrag met de Verenigde Staten. Hij ontvouwde zijn rege ringsprogramma DEN HAAG - Het eerste vrouwelij ke bestuurslid van het Landbouw schap treedt begin volgend jaar aan. Het is mevrouw drs. M. J. J. S. Vaartjes-van Dijk uit Utrecht. Haar benoeming door de voedingsbond CNV is officieel bekendgemaakt in de agenda voor de woensdag te hou den bestuursvergadering van het schap. Marion Vaartjes (28) is bij de voe dingsbond CNV hoofd van de sociaal- ekonomische voorlichting. Zij heeft die funktie in september vorig jaar aanvaard, in aansluiting op haar stu die ekonomie aan de Ekonomische Hogeschool te Tilburg. Mevrouw Vaartjes en een andere nieuwe vertegenwoordiger van de voedingsbond CNV in het landbouw- schapsbestuur, J. A. M. Toxopeus uit Nieuwerkerk aan de IJssel, zijn de opvolgers van R. Tiekstra uit Haren (Gr.) en H. van Dam uit Strijen (N.B.). Deze twee funktionarissen van de christelijke voedingsbond gaan met pensioen en verlaten daar om ook het schap. Het dagelijks bestuur van het Landbouwschap heeft enkele maan den geleden laten weten dat het geen bezwaar heeft tegen deelneming van vrouwen in de bestuurlijke organen van het schap, mits ze worden aange wezen door de in het schap deelne mende organisaties: de drie centrale landbouworganisaties en de voe dingsbond FNV en CNV. LE1DSCHEN DAM - Als alle fiet sen zouden zijn uitgerust met goede spaakreflektoren of reflekterende banden zou dat per jaar tientallen ernstig gewonde fietsers kunnen schelen. Dit zegt de Stichting Weten schappelijk Onderzoek Verkeersvei ligheid SWOV in een advies aan mi nister Smit-Kroes van verkeer en waterstaat. Beide voorzieningen maken vol gens de SWOV de fietser dusdanig beter zichtbaar in het donker dat de kans op ongelukken aanmerkelijk afneemt. Het is aan de overheid om te bepalen of reflekterende voorzie ningen aan fietsen verplicht moeten worden gesteld, zo zegt de stichting. Aan verplicht stellen valt volgens de SWOV moeilijk te ontkomen wan neer het merendeel van de fietsen vrijwillig zou zijn voorzien van spaakreflektoren of reflekterende banden. Dit omdat de voertuigen zonder dergelijk materiaal dan door het snelverkeer minder goed worden opgemerkt. Ook de vergaande meningsver schillen tussen de Europese Gemeen schap en de Verenigde Staten van Amerika over de agrarische politiek vervult het Z.L.M.-bestuur met grote zorg. De gevolgen van een handels oorlog op dit vlak zijn niet te over zien. Gewasbeschermings middelen Het Z.L.M.-bestuur wil (via het Landbouwschap) nagaan in hoeverre de opruiming van restanten gewas beschermingsmiddelen - vooruit lopend op het wettelijk kader - op nieuw door de gemeenten georgani seerd kan worden. Gezien de aktuele marktsituatie acht het bestuur de voorjaarsinterventie voor granen (tarwe) bitter noodzakelijk is. Veehouderij De situatie in de pluimveehouderij is aanhoudend slecht. Gevreesd moet worden dat de problemen slechts kunnen worden opgelost via een sa nering van de sektor. Uit Frankrijk is het voorstel gedaan om de invoer van losse tapioca veel zwaarder te belasten. Een en ander zou ernstige konsekwentie hebben voor de voer kosten. Tuinbouw Geconstateerd werd, dat de gevol gen van de schimmelinfektie die mo menteel in uien voorkomt voorals nog lijken mee te vallen. Een en an der wordt ook bevestigd door nader onderzoek naar de aard van de infek- tie. Inmiddels is er ook in de gladio len een infektie gekonstateerd. Grondgebruik Het Z.L.M.-bestuur stelt zich voor alsnog terughoudend op ten aanzien van de voorstellen tot verhoging van de pachtnormen omdat de tot nu toe aangevoerde argumentatie onvol doende onderbouwd is. Het bestuur nam voorts kennis van de overgangsregeling met betrek king tot de afgifte van art. 53-vergun- ningen in het kader van de Jachtwet. Nagegaan zal worden in hoeverre het voorgenomen beleid (geen afgifte meer) nog kan worden bijgestuurd. Het idee om ook kultuurgrond bij de onroerend goed belasting te betrek ken werd resoluut van de hand gewe zen. Tenslotte zal worden bepleit dat ook de verhoging tot Deltahoogte 99 Advertentie van de rivierdijken in de Brabantse Biesbosch als eerste prioriteit wordt aangemerkt. De begroting van de in 1983 te hou den Z.L.M.-manifestatie werd door het hoofdbestuur vastgesteld. Onderwijs Het Z.L.M.-bestuur stelde het konsept-reglement vast in het kader van de medezeggenschapsraden. Dit konsept zal aan de inmiddels aan de Z.L.M.-scholen gevormde medezeg genschapsraden ter vaststelling wor den aangeboden. 7 x. Jogging pak jr. 39.90 jogging pak sr, 49.90 SCHUITHAVEN 2 DEN HAAG - De Rijksgebouwen dienst heeft voor 1,75 miljard gulden aan plannen in de kast liggen. Een aantal van die plannen kan nu renda bel worden uitgevoerd. Dat levert niet alleen 25.000 arbeidsplaatsen op, maar scheelt de overheid ook nog eens een half miljard gulden aan uit keringen. Dit heeft G. J. Tiemstra, voorzitter van het Algemeen Verbond Bouwbe drijf AVBB, dinsdag gezegd op de jaarvergadering van de werkgevers in de bouw. Tiemstra verwees in zijn jaarrede naar „rekenmodellen" die de financiële haalbaarheid van de plannen zouden aantonen. Antwoord Loschacoff Volgens de direktie van het AVBB zou voorzitter Loschacoff van de di- rektieraad van de Rijksgebouwen dienst de bouwwerkgevers hebben gezegd dat een aantal plannen zo kan worden uitgevoerd. Loschacoff zelf verklaarde dinsdagmiddag in reak- tie hierop dat het bouwprogramma volgens de begroting zal worden uit gevoerd, maar dat er geen sprake is van extra aktiviteiten. Oam 10, Ziertkze« Tel. 01110-2443. DEN HAAG - Konsumenten Kon- takt en de voedingsbond FNV begin nen in de tweede helft van december een drie maanden durend onderzoek naar de koopkrachtontwikkeling van met name de lager betaalden. Met de resultaten zullen kamerleden worden benaderd, die dan kunnen zien wat de werkelijke ervaringen zijn van de mensen die zij vertegen woordigen in de diskussie over koop- krachtplaatjes, aldus voorzitter C. Schelling van de voedingsbond FNV dinsdag in Den Haag tijdens een toe lichting. Er is volgens hem alle reden voor zo'n onderzoek gezien het hele pak ket beleidsmaatregelen dat in mil joenennota en regeringsverklaring op tafel is gelegd. Direkteur Bert Do- nia van Konsumenten Kontakt meende dat het onderzoek duidelijk moet maken wat de greep van de overheid, ook als gevolg van het los sere prijsbeleid, voor het huishoud boekje betekent. BILTHOVEN - Het NOB-wegstran- sport verwacht dat de nu al jaren du rende sombere situatie in het be roepsgoederen vervoer over de weg zal voortduren. Een aantal deel markten zal met een nog ongunstiger ontwikkeling rekening moeten hou den. Dat zei NOB-voorzitter (natio nale organisatie voor het beroepsgoe- derenvervoer wegstransport) Sj. J. A. Weber woensdag tijdens de half jaarlijkse ledenraadsvergadering van het NOB wegtransport in Biltho- ven. Volgens hem zal de kipautosector en de deelmarkt van het bouwmate- rialenvervoer het zwaarst te lijden hebben van de konjunkturele terug gang. „Recente prognoses in de bouwnijverheid wijzen in plaats van op herstel op een verdere achteruit gang van produktie en werkgelegen heid", aldus Weber. DEN HAAG - Staatssekretaris Ploeg van landbouw meent dat het niet mogelijk is om op korte termijn in heel Nederland de bestrijding van perevuur aan te pakken. Wel zal hij op korte termijn een aantal gebieden aanwijzen waar met voorrang deze planteziekte, waarvan de fruitteelt de dupe wordt, zal worden bestre den. Een maatregel die op langere ter mijn vrucht afwerpt is een verbod op het aanplanten van voor perevuur vatbare boomsoorten. Aantasting van natuurgebieden is uit den boze, zo hield Ploeg de Kamer voor. Mevrouw De Boois (PvdA) vroeg om maatregelen om de bloei van mei doornhagen te beperken. Vooral de bloei van meidoorns bevordet het uitbreken van perevuur, aldus me vrouw De Bloois. De staatssekretaris van landbouw zal nagaan of dit perspektief biedt. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG - Men kan pas beoor delen of er op bijstandsuitkeringen kan worden bezuinigd als de vraag wordt beantwoord wat er nu precies valt onder „algemene dagelijkse be staanskosten". de bijstandsnorm. Op die vraag is nooit een afdoende ant woord gegeven, aldus de Vereniging van direkteuren van sociale diensten Divosa in een brief aan minister De Koning van sociale zaken en werkge legenheid. DEN HAAG - Gedeputeerde staten van Zuid-Holland streven er naar de woonfunktie van de ernstig veront reinigde Zellingwijk in Gouderak na een saneringsoperatie te handhaven. De ruim 300 bewoners van de 96 wo ningen zullen binnen een jaar een de finitieve herhuisvesting al dan niet binnen de gemeente aangeboden krij gen. Daarvoor is dinsdag bij het mi nisterie van volkshuisvesting, ruim telijke ordening en milieubeheer een krediet van 17,5 miljoen gulden aan gevraagd. HILVERSUM - De vereniging Hu- manitas is bereid voorlopig de na zorg van het ombudsmanprogramma van de VARA op zich te nemen zo lang er geen duidelijkheid bestaat over de verhouding tussen de VARA en de Stichting Ombudsman, die de ze nazorg tot nu toe voor haar reke ning heeft genomen. GRONINGEN - De landelijke kring van gemeente- en streekarchi varissen is tegen de plannen van mi nister Brinkman van welzijn, volks gezondheid en cultuur (WVC) om een bezoekersbijdrage te heffen bij de rijksarchiefdienst. WATERINGEN - Het Landbouw schap overweegt, uit zijn energie besparingsfonds geldelijke steun te geven voor de aanleg van kolenstookinstallaties op enkele glastuinbouwbedrijven. Enkele glastuinders hebben om die steun ge vraagd. Voorzitter Jaap van der Veen van het Landbouwschap heeft dit dinsdagavond in het Westlandse Wateringen meegedeeld op een ver gadering van de plaatselijke Rabo bank. ENSCHEDE - De vakbondsleden, die bij Spinnerij Nederland werken, hebben dinsdag in ruime meerder heid neen gezegd tegen het plan van de bedrijfsleiding om loon in te leve ren voor werktijdverkorting. Een reële konsekwentie van dit besluit kan volgens de direktie en de vak bonden zijn, dat Spinnerij Nederland wordt geliquideerd. Het bedrijf telt momenteel nog 1.050 medewerkers. Na een drastische sanering zouden er hiervan ruim 500 kunnen overblij ven. DEN HAAG - De politiek moet kie zen bij de herwaardering van het welzijnsbeleid. Het is noodzaak dat het rapport erover van de weten schappelijke raad voor het regerings beleid (W.R.R.) naar de politiek wordt vertaald. Overbodig welzijns werk bestaat niet. Wel bestaat er bij „beleid" en bij „uitvoering" te wei nig begrip voor eikaars situatie. Hiervan waren de deelnemers aan de studiedag, die de nationale raad voor maatschappelijk welzijn in het congresgebouw in Den Haag hield, overtuigd. De studiedag werd samen met de WRR georganiseerd. Het werd een bezinning op het welzijns beleid in de huidige periode van re cessie, herstrukturering, decentrali satie en bezuiniging. ZIERIKZEE - In bioscoop de Concertzaal draait vrijdag 3 en zaterdag 4 de cember de extra lange film Dokter Zjivago. Deze door David Lean geregis seerde klassieker in de filmwereld kent als hoofdrolspelers Omar Sharif, Ju lie Christie, Geraldine Chaplin en Alec Guinnes, die door Dokter Zjivago al len wereldberoemd zijn geworden. De film is gemaakt naar aanleiding van het gelijknamige boek, geschreven door Boris Pasternak en werd bekroond met zes Oscars. Ook de filmmuziek van Maurice Jarre is over de hele wereld bekend geworden. Yuri Zjivago (Omar Sharif) en La- ra (Julie Christie) zijn beide jonge mensen als zij elkaar voor de eerste keer ontmoeten. Yuri trouwt met To nya (Geraldine Chaplin) (de dochter van de rijke Alexander Gromeko, bij wie Yuri vanaf zijn achtste jaar in huis is geweest) en krijgt een zoon, Sasha. De Eerste Wereldoorlog is uit gebroken. Achter het front, in de Oe- ..kraïne, treffen Yuri en Lara elkaar weer. Yuri is officier van gezondheid en Lara is verpleegster. De burger oorlog is in volle gang. De vriend schap tussen beiden verdiept zich. Lara trouwt met Pasha, een jongen die haar al jaren aanbidt. Zij krijgt een dochter Katya. Lara begeeft zich wanneer de revolutie uitbreekt naar het huis in Gradov,' Yuri keert naar Moskou terug. Broer Het huis is ingenomen door Bolsje wieken en als hij op om brandstof gaat, wordt hij betrapt door een ge heim agent van de partij, Yevgraf Zjivago (Alec Guinnes), die zijn broer is. Het is de eerste keer, sinds hun prilste jeugd, dat beide mannen el kaar ontmoeten. In plaats van Yuri te arresteren raadt Yevgraf Yuri aan Moskou te verlaten en naar het platteland te gaan. Hij zorgt voor de nodige ver gunningen en Yuri gaat met zijn ge zin naar Varykino in de Oeral. On derweg maakt hij kennis met de ge vreesde kommandant van de Rode Garde, Strelnikov, die niemand an ders dan Pasha is. Yuri wordt gevan gen genomen door rode partisanen, die behoefte aan een doktger hebben. De hele herfst en winter blijft Yuri gevangen. Hij vraagt zich af wat er van Tonya, zijn kind en Lara is ge worden. Hij besluit te vluchten. Na een barre tocht door sneeuw en ijs weet hij, na wekenlang dwalen, tenslotte hongerig en ziek, het stadje te bereiken. Daar hoort hij, dat er niemand meer woont. Met zijn laatste krachten strompelt hij naar de woning van Lara, die hem bij zich opneemt en verpleegt en verzorgt. Zij verzekert hem dat Tonya in veilig heid is en overhandigt hem een brief, welke Tonya geschreven heeft. Daar in schrijft ze, dat zij met Sasha naar Parijs verbannen is. Ze bewegen zich naar het landhuis van Yuri en Varykino en leiden daar een korte tijd een gelukkig leven. Ook zet Yuri zich weer aan het schrij ven van gedichten. Maar het duurt niet lang of het rode leger duikt weer op Afscheid Met Komarovsky in het kielzog. Hij dringt aan, dat Yuri en Lara met hem meegaan. Hij weet dat Lara de volgende dag gearresteerd zal wor den. Lara, die in verwachting is van Yuri, haalt hem over mee te gaan. Zij neemt plaats in de slee van Koma rovsky Yuri belooft in zijn eigen slee te volgen. Tegen de tijd, dat Ko marovsky en Lara in de trein naar Mongolië zitten, is het wel duidelijk, dat Yuri niet meegaat. Hij komt niet opdagen en Lara vertrekt zonder hem, naar het oosten. Dit hele relaas vertelt Yevgraf Zji vago aan een jong meisje, waarvan hij vermoedt dat zij de dochter van Yuri en Lara is. Voor tijd: zie agenda. Vrijdag 3 december Ned. 1 9.30, 13.00 en 18.23 uur Nieuws voor doven 10.00 uur Schooltelevisie 16.00 uur Speel 's met licht klassiek. Spelprogramma. 17.00 uur Bluf. Experimenteel pro gramma waarin kinderen to neelstukjes vertolken die zij zelf ge schreven hebben. 18.28 uur Teleac 18.58 uur Nieuws 19.00 uur Maakt geld gelukkig? 19.08 uur De eerste de beste. Een pro gramma waarin rekords gevestigd en verbeterd zullen worden. 19.50 uur Kieskeurig. Konsumenten- programma. 20.15 uur Frank Buck. Terwijl Frank voorbereidingen heeft getroffen voor een romantisch avondje met een vrouwelijke vice consul, komt het bericht binnen dat de sultan van Jo- hore ontvoerd is 21.00 uur Julio Iglesias special 21.37 uur Journaal 21.55 uur Mitzi Gaynor show. Een show met als voornaamste ingrediën ten dans, zang en toneelspel. 22.45 uur Aan onze ouders. Verhalen van jonge mensen op weg naar de volwassenheid. 23.20 uur Journaal 23.25 uur Kinderbuidje van Short Creek. Een waar verhaal uit de vijfti ger jaren toen in de staat Utah een godsdienstige sekte opbloeide. Deze sekte bepaalde dat mannen met meer vrouwen mochten trouwen. Bepaald werd ook door de sekte wie met wie moest trouwen. Zo ontstonden toestanden waarmee geheel Amerika zich mee ging bemoeien. Ned. 2 13.00 uur Nieuws voor doven 18.25 uur Paspoort 18.35 uur Sesamstraat 18.50 uur Jeugdjournaal 18.57 uur Smurfen 19.25 uur Vijf tegen vijf. Spelpro gramma. 20.00 uur Journaal 20.28 uur Achter het nieuws 21.15 uur Pisa. Satirisch programma. 21.25 uur Een stukje hemel. Gra- browski heeft zorgen over Janina. De Duitsers gaan zo rigoreus te werk dat hij bang is dat zij gevonden zal wor den. Hij brengt haar naar een klooster. Ze moet erg wennen aan het strenge kloosterleven, maar komt tot de ontdekking dat de nonnen het beste met haar voor hebben. 22.25 uur De ombudsman 22.55 uur Sonja op vrijdag. Praat show van Sonja Barend. 0.00 uur Journaal, 00.05 uur Nieuws voor doven. Advertentie Lamswollen pullovers (machine wasbaar) 59,- Shetland pullovers 39,- Mol 5-7. Zlerikxee 53 Weer loopt ze naar boven om zich zelf in de spiegel op te nemen. Ze ziet een grauw, vertrokken gezicht met twee kleine, vurige plekken op de wang Duidelyk merkbaar, dat ze een slechte nacht heeft gehad. Net alsof ze tot diep in de kleine uurtjes aan de boemel is geweest en daarna te kort heeft geslapen. Nee, bijzonder aan trekkelijk ziet ze er op dit ogenblik beslist niet uit In de haast heeft ze van morgen deze oude, blauwe japon aan getrokken. Ze is bovendien tc lang Zo Ujkt ze ook niet bepaald aantrekkelijk. Zuchtend ontkleedt ze zich. In de kast kiest ze een truitje en een klok- rok, dat ze aan trekt Waarna ze hcur haar bijkamt en wat rouge aanbrengt Tenslotte haar lippen aanzet Zich op nieuw inspecterend konstateert ze een verandering ten goede. Maar beneden is ze opnieuw down. In de keuken zet ze thee. Door het raam ziet ze haar buurman. Hij loopt met grote passen, voorovergebogen door het gras naast de woning Een van zijn zwarte sigaren in de mond. Er stijgt woede in haar op. Waarom heb jij je vrouw niet beter in bedwang gehou den, Bert dan was dit alles niet ge beurd! Ze windt zich op. Hij zal het weten, wat zijn Jannie ons heeft aangedaan, besluit ze. Het gas uitdraaiend, kijkt ze even rond, waarna ze via de keuken deur het huis verlaat. Haar woede stijgU naarmate ze de buurman nadert Ze is al op een paar passen na bij hem. als de man de vrouw opmerkt Er komt een flauwe lach op zijn gezicht „Hallo, InaZijn gezicht betrekt, als h(j de verbeten trek ziet op het gelaat van Ina ter Scheure. „Is er wat?" Ina pakt hem bij de mouw en ant woordt op vaste toom „Ga mee, naar binnen. Ik wil geen schandaal in dit dorp. Niemand heeft er wat mee te maken. Dit is iets, wat onder ons moet blijven." De man begrijpt nauwelijks de be doeling van de vrouw, maar gaat toch met haar mee. Zijn eigen woning betre dend, kijkt hij opnieuw naar zijn buur vrouw: „Wat is er eigenlijk aan de hand?" Met haar voet trapt ze de deur achter zicht dicht en leunt ertegea „Dat moet jij nodig vragen, meneer Essenga. Die vrouw van jou, is van alles de schuld! Weet jc, waarom ze er bij jou vandoor is gegaan? Helemaal niet, omdat ze jou nu te oud vindt, dat is maar een doekje voor't bloeden. Zal ik jou eens de ware reden vertellen, meneer? Omdat ze peest op mijn man, versta je? Frans en zij ze hebben al enige tijd een verhouding Om hem is ze bij je van daan gegaan. Die zogenaamde uitjes van haar, naar haar familie, was om mijn man ergens te ontmoeten. Waar om heb jij er niet voor gezorgd, dat dit niet kon gebeuren!* Wat is nu het resul- taaC Twee huwelijken naar de blik sem! Allemaal door die vrouw van jou!" Bert Essinga heeft met stijgende schrik en verbazing naar de beschuldi- Door GRÉ DE BOER gingen geluisterd. Hij is aanvankelijk niet in staat er tegen in te gaan. Zo overbluft is hij. Maar tenslotte wordt 't hem te gortig. Stevig pakt hij de vrouw bij de arm en dwingt haar mee te gaan naar de grote salon. Daar duwt hij haar in een stoel, kijkt rond en zegt uitein delijk: „Wat jij daar uitgekraamd hebt, is baarlijke nonsens! Hoe jij aan die gekke veronderstelling komt, is mij een raadsel. Frans en Jannie het is te belachelijk om er enkel aan te denken. Waanzin. Ken jij je man zo slecht?" Ina is vooralsnog niet bijzonder ge ïmponeerd door zijn weerleggingen. „Ik ken mijn man donders goed, buur man. En ik ken jouw vrouw eveneens. Ik heb vaak genoeg gezien, hoe ze Frans nakeek. Met een blik, die boek delen sprak. Ik ben zelf ook een vrouw, en daarom weet ik beter dan welke man ook, wat zo'n blik inhoudt Weet je, wat dat is? Verlangen om te bezit- tea" Terwijl de man zijn uitgegane sigaar aanstak, lachte hij even. „Dat is geen bewijs, Ina. Ik zal ook wel verschillen de malen met een bepaalde blik naar jou gekeken hebben. Je mag best welen, dal ik Frans wel eens benijd heb. Niet dat ik ontevreden ben met Jannie. vast niet Ik heb enkel gedacht die Frans is maar een geluksvogel met zo'n vrouw. En ik vond hel altijd fijn jou als goede buurvrouw te hebben en Frans als een fijne buurmaa" (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 5