n s 77 Ul ZENTRA SPORT INTERNATIONAL Zierikzeese formatie blijft goed meedraaien na 2-2 skore Bruse Boys gaat door diep dal bij SSC: 4-0 SKNWK EN SNS LEVEREN ECHT DEGREDATIEVOETBAL AF: 0-0 DFS pas in allerlaatste minuut naast WIK (2-2) Vooral Nieuwerkerkers blinken uit in machteloosheid ZSC klimt naar na 2-0 winst op eerste plaats hard Cadzand Keepersfouten kosten Mevo een winstpunt Brouwershaven te laat op dreef in hoofdstad: 3-2 Matige derby, maar bijzonder veel inzet 6 Arie Kristaleijn blokt een schot van Leen Peekstok af in het duel tussen de twee zwakke broertjes SKNWK en SNS in de vierde klas van het zaterdagse KNVB-gebeuren. Huib de Valk is na zijn come-back in de Nieuwerkerkse hoofd macht ook weer aanvoerder. De nummer drie van SKNWK toonde zich na afloop van het treffen opmerkelijk opti mistisch over de ploeg van Kees van de Linde, want veel ging er niet uit van de Duivelanders. De 0-0 was een rijke be loning. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) NIEUWERKERK - SKNWK uit Nieuwerkerk en SNS uit Stad aan 't Haringvliet nemen na een tiental wedstrijden in de voetbalkompetitie 1982/1983 de twee laatste plaatsen in in de vierde klas van het zaterdagse KNVB-voetbal. Afgaand op het duel dat de twee ploegen afgelopen zaterdag op sportpark Het Springer in Nieu werkerk tegen elkaar op de grasmat legden, zullen ze beide daar ook aan het eind van de kompetitie wel staan. In een kleurloos en ronduit niets-om-het-lijf-hebbend du el eindigde de strijd zoals hij negentig minuten eerder was begonnen. De 0-0 stand geeft beter dan wat ook de machteloosheid van de beide aanvallen weer. Vast staat evenwel, dat met name SNS het zichzelf mag verwijten niet de volle winst te hebben gepakt, want de ploeg van de oorspronkelijk Zierikzeese trainer Kees Stoutjesdijk kreëerde zichzelf nog een aantal mogelijkheden, die niet werden afgerond. Het duel speelde zich gedurende negentig procent van de duur op het middenveld af. SNS had in ieder ge val van tijd tot tijd nog de vinding rijkheid om een vlotlopende aanval op te zetten, die verder reikte dan en kele meters voor of over de midden lijn. ,,We zitten al vanaf de eerste week met een lijst geblesseerden, waarvan je als trainer kompleet niet goed wordt", vertelde Kees Stoutjes dijk voor het duel. „Ook vandaag is het weer huilen en bovendien zitten we veelal met een mentaal erg zwak ke ploeg. Een goede voetballer als Wout van Dam belt vanmorgen zo maar af. Hij heeft een motivatie, oké, maar ik weet drommels goed, dat hij dit duel niet aandurft en zo maar een uitvlucht verzint. Verder missen we al weken Piet de Pree en Ko van den Nieuwendijk, twee spe lers, die de ruggegraat vormen van de ploeg. Tenslotte zit doelman Krijn Mackloet in het gips als aandenken het vandaag een stuk beter ging. Er werd met meer overgave geknokt en een resultaat als dat van vandaag geeft toch weer enig vertrouwen", meende Huib de Valk met het nodige chauvinisme na afloop van het duel. Terug in de ploeg was ook weer Piet Slootmaker, nadat hij eerder in het seizoen naar een lager team was ver wezen. Al met al draafde voor de Nieuwerkerkse ploeg - met uitzonde ring van Arie Folmer - hetzelfde elf tal op, dat het vorig seizoen de kom petitie besloot. In de beginfase had SNS het betere van het spel en de bezoekers domi neerden dan ook het komplete gebeu ren, maar wisten zich vooral met de akties in de gevarenzone voor de veste van Toon Wandel geen raad. Hierdoor kon een zwak akterende verdediging toch nog steeds een voet je tussen de aarzelende opbouwende bewegingen van de Flakkeese voor- waartsen krijgen. Leen Peekstok en de beide vleugelspitsen Arie de Boed en Piet Huizer schiepen zich nauwelijks kansen en echt gevaar lijk werd het, wanneer Adrie Mel- laard zich met het gebeuren bemoei de. In verdedigend opzicht domineer de Diek Visser als de absolute uit blinker als een rots in de branding. Over de komplete negentig minuten verloor de geblokte verdediger niet of nauwelijks een duel. In het op bouwwerk had Kees Stoutjesdijk op het middenveld de knappe spelver deler Jan Saarloos, al zakte deze in de tweede helft akelig ver weg. Skoringskansen De echte skoringskansen waren in het duel voor beide teams minimaal. In de eerste helft kreeg Jan Tierie na 29 minuten een redelijke mogelijk heid, maar zijn inzet kwam op de knieën van doelman Arie de Bruin terecht en in de tweede helft be kroonde Leen Peenstok een fraaie aanval met een te simpele inzet, waar Toon Wandel geen moeite mee had. Dat had de Nieuwerkerkse sluit post wel met schoten van Jan Saar loos, Diek Visser en Adrie Mellaard, maar toen was er telkens geen SNS- speler attent op het loslaten van de Nieuwerkerkse doelman, waardoor de foutjes niet konden worden af gestraft. Het duel werd naar het ein de toe steeds grimmiger, maar door een goed arbitraal optreden eksel- leerden grover overtredingen niet in nog zwaarder geschut, waardoor het allemaal nog min of meer binnen de perken bleef. „Bar slecht", vatte Kees Stoutjesdijk het duel samen en „puur degradatievoetbal", was nage noeg het enige wat Kees van der Lin de kwijt wilde over het treffen, dat hij (en met hem diverse spelers) zo optimistisch tegemoet had gezien. SCHARENDIJKE - Door zelf in ei gen omgeving met 2-0 van Cadzand te winnen en het 2-2 gelijkspel van Hoe- dekenskerke bij Borssele heeft ZSC, Advertentie aan het duel tegen Veere. Bas Mel laard, die een jaar geblesseerd was, zit weliswaar op de bank, maar is nog niet in staat om lekker mee toe doen". Chauvinisme Van al dergelijke problemen heeft SKNWK-trainer Kees van de Linde aanmerkelijk minder last. „Dat vind ik wel", stelt hij evenwel verzach tend. „We missen Jan Brasser in de spits en Frans Schrijvers is er niet bij met een gekneusde rib. Verder ont breekt nog steeds een spelbepalende middenvelder als Arie Folmer". Bij SKNWK speelde Huib de Valk weer op zijn bekende plaats al laatste man, nadat hij een week eer der bij Klundert zijn rentree had ge maakt. „In vergelijking met de wedstrijd in Klundert vond ik dat Jogging pak jr. 39.90 Jogging pak sr. 49.90 SCHUITHAVEN 2 4 WOLFAARTSDIJK - „Voor de wedstrijd zou ik voor een gelijkspel hebben willen tekenen", vertelde Mevo- trainer Toon van Tiggelhoven na het 2-2 gelijke spel van zijn ploeg in en tegen Wolf aartsdijk, „maar achteraf ben ik van mening, dat er voor ons meer in heeft gezeten, maar zo is voetbal". Mevo had zaterdag de pech, dat doelman Jan-Leen van Liere met een duidelijke off-day had te kampen. „Dat is de pest als je keeper bent", ver ontschuldigde Van Tiggelhoven zijn slotman. „Als je op die plaats een slechte dag hebt kun je er schuld aan heb ben, dat een wedstrijd een heel andere uitslag krijgt dan de krachtsverhoudingen weergeven. Tegen Klundert heeft Van Liere een punt voor ons verdiend, nu heeft hij een punt voor ons verspeeld. Zo gaat dat. Daar doe je niks aan". Wolfaartsdijk speelde een duide lijk ander speltype dan dat Mevo In huis had en pleegt te hebben. Met lange trappen werd konsekwent het middenveld overgeslagen en de beide spitsen bediend. Met name routinier Kees van de Kreeke zorgde van tijd tot, tijd voor aardig wat onrust, maar hij werd aardig van zijn angel ont daan door een goed spelende Dick Lunnenburg. die als enige een per soonlijke opdracht had meegekre gen Jan de Block had als gewoonlijk een vrije rol op het middenveld en dook regelmatig mee op voor de veste van doelman Jan-Leen van Lie re In de achttiende minuut kwam Mevo op voorsprong. Rudy Ver- kruysse beproefde vier keer op rij de Wolfaartsdijkse keeper met venijni ge afstandsschoten en de vijfde keer (allemaal binnen een minuut) was het André Kort die vuurde. Via een paar carambolages belandde de bal tegen de staander, waarna Tonny Schults afrondde: 0-1. Voordelige skore Met deze voordelige skore mocht ook worden theegedronken. Na de pauze keerde Rudy Verkruysse niet meer binnen de lijnen terug. Door een fikse tik op de wreef werd hem het verder spelen belet. Marco Speel man verving hem en andermaal wa ren een aantal omzettingen noodza kelijk. Eerder had Van Tiggelhoven ook al hier en daar moeten schuiven, omdat centrumspits Mart Koopman, van wege een op handen zijnde gezinsuit breiding, af moeten zeggen. In de tiende minuut beging Van Liere zijn eerste fout, toen hij een lucky inzet van Kees van de Kreeke simpel door zijn handen en benen liet glippen: 1- 1. Nog in dezelfde minuut was deze fout rechtgetrokken, toen een door Martin Quist tegen de lat geschoten vrije trap door Reimo Fabcr nit de rebound werd afgerond: 1-2. Een klein kwartier voor tijd evenwel an dermaal een misser van Van Liere. De slotman liet een verre inzet via zijn borst terug het veld inspringen, waarna Jan de Block eenvoudig kon egaliseren: 2-2. Na de tweede gelijkmaker kreeg Mevo nog wel een paar mogelijkhe den, maar met name Marco Speel man mistte een fraaie kans, door de buitenspel staande André Kort aan te spelen, terwijl hij zelf in een veel betere positie stond af te drukken. „De speelwijze van Wolfaartsdijk le verde nogal wat aanpassingsproble men op. Deze werden evenwel goed opgelost, zodat de ploeg ronduit goed speelde. Wolfaartsdijk kreeg met het gelijke spel duidelijk veel te veel, maar we moesten het er mee doen. Aanstaande zaterdag krijgen we in Zierikzee koploper Smerdiek op be zoek. Ik hoop, dat we dan ook thuis eens kunnen laten zien, dat we thuis horen in de top van de rangschikking in de vierde klas. Naar mijn mening moet het kunnen, maar je weet het maar nooit", wilde Toon van Tiggel hoven nog kwijt. dank zij een beter doelsaldo dan Be velanders (momenteel heeft ZSC de minst gepaseerde verdediging in het zaterdagvoetbal) de leiding in de 2e klas in handen kunnen nemen. Van veel fraais viel er in de ontmoeting tussen ZSC en Cadzand niet te genie ten. Door Cadzand werd een soort be- tonvoetbal gespeeld waarbij het systeem van weg is weg hoogtij vier de. Het uiteindelijke resultaat voor de Zeeuwsvlamingen was toch een ne derlaag, twee spelers me een officiële waarschuwing en een speler zelfs vroegtijdig naar de kleedkamer ver wezen. ZSC, dat het zonder de gebles seerde Ronald en Marco van Oeveren moest stellen, kon door de speelwijze van de bezoekers maar moeilijk in haar eigen spel komen. Aanvallend braken de bezoekers maar weinig potten en lastig werk kreeg doelman Maarten van de Weele dan ook niet te verrichten. Uit een voorzet van René Flohil kon halver wege de eerste helft Kees Snoek met een schot, dat via de binnenkant van de paal in het doel verdween, ZSC voorsprong geven (1-0). Na een kwartier spelen in de twee de helft werd de doorgebroken René Flohil in het strafschopgebied onde ruit gehaald. De toegekende straf schop werd door Kees Snoek in een doelpunt omgezet waarmee de wedstrijd was beslist (2-0). WEERT - De gemeente Weert wil via de erechter bijna 35.000 gulden vorderen van Heineken Bierbrouwe rijen. Een voorstel van burgemeester en wethouders om een civiele proce dure te beginnen tegen de Heineken Bierbrouwerijen heeft de instem ming gekregen van de voltallige ge meenteraad. Dit heeft een woord voerder van de gemeente Weert mee gedeeld. MIDDELBURG - Bij het bezoek in dc Zeeuwse hoofdstad bij Dauwcn- daele heeft Brouwershaven, zonder de geblesseerde Flip Bokclaar, een eervolle 3-2 nederlaag moeten inkas- seren. Een overigens verdiende over winning van dc Middelburgers die gedurende het grootste gedeelte van de wedstrijd het beste van het spel hadden. Bij de Brouwenaren ontbrak het in de jeugdige aanvalslinie nog aan vol doende stootkracht om de wedstrijd in haar voordcel te doen beslissen. Pas in het laatste half uur slaagden de bezoekers erin aanvallend iets te rug te doen, maar toen had Dauwen- daele reeds een 3-0 voorsprong geno men. Al in de allereerste minuut van de wedstrijd slaagde Dauwendaelc erin voorsprong te nemen (1-0) met welke stand dan ook de eerste helft werd afgesloten. Na de hervatting wist de thuisklub de voorsprong al vrij snel op te voeren tot 3-0. Met nog een klein halfuur te spelen bracht Eddy Kiezenberg uit een vrije trap de achterstand terug tot 3-1 waarna 5 minuten voor tijd Rolf den Boer met een kopbal de eindstand op 3-2 bepaalde. SPRANG-CAPELLE - „Het is niet zo best wat we momenteel met z'n allen presteren", vertelde een teleurgestelde Bruse Boys-trainer Jan Englebert na afloop van het met 4-0 door Bruse Boys verloren duel tegen SSC '55 in Sprang- Capelle. „Bij vlagen werden we totaal zoek gespeeld. Ik denk, dat we ons nu, kompleet moeten richten op het niet bereiken van de onderste plaats. Aan staande zaterdag kunnen we in dat opzicht een positieve bijdrage leveren door bij NEO '25 eindelijk weer eens met een voordelige skore uit de bus te komen", Aanvankelijk leek Bruse Boys de zaken goed te kunnen kontroleren in Sprang-Capelle, maar in de zevende minuut betekende een foutieve in gooi de aanleiding voor de onver wachte en op dat moment onverdien de voorsprong voor de thuisploeg. Wout Timmersmans rondde het bui tenkansje koelbloedig af: 1-0. Bruse Boys leek als versteend. Op alle ge bieden werd de ploeg na deze treffer overtroffen door de thuisploeg. Zo wel fysiek, mentaal en op snelheid kwamen de mannen van trainer Jan Englebert veel te kort. Voor rust werd het opnieuw door Timmermans op aangeven van Joop de Roon 2-0 en in de tweede helft troffen Wot Dek kers en Arno van der Schans nog doel. Oppeppen „Ik denk, dat we de komende we ken minder aan de konditie zullen moeten gaan werken en wat meer aan het voetballen zullen moeten knutselen"merkte Englebert na eni ge aarzeling op. „De mentale faktor speelt overi gens een hoofdrol in het geheel. Niet alleen de afwezigheid van Jacob van de Berge is daarin van belang, maar ook de tegenvallers in de wedstrij den spelen een grote rol. Zowel tegen Oostkapelle als tegen Oranje Wit moest een 2-0 voorsprong onnodig worden prijsgegeven. Dat knaagt". Englebert stelt zich ten doel de ko mende week het team flink op te pep pen voor de uiterst belangrijke uit wedstrijd tegen NEO '25. „Winst daar geeft ons de nodige lucht om na de winterstop met een herboren team aan de weg naar bo ven te gaan werken. Als we echter verliezen wordt het echt moeilijk. Belangrijk is in ieder geval, dat we in Sprang-Capelle met een zo kom pleet mogelijke ploeg aan kunnen treden. Het duel tegen SSC moesten we plotseling stellen zonder Wim Ge luk. Dat zijn dingen die we in de hui dige situatie niet kunnen gebruiken. De oudere, geroutineerde spelers draaien niet zo best, waardoor ook de jongeren niet aan de bak komen. Als ze echter helemaal wegvallen, is Lei den pas echt in last. Voorlopig wan hopen we evenwel nog niet, al ziet het er allemaal nog zo sombertjes uit". KERKWERVE - De Schouwse derby in de le klasse van het zaterdagvoetbal tussen WIK en DFS is in een 2-2 puntenverdeling geëindigd een uitslag waar mee beide partijen uiteindelijk wel vrede konden hebben. Hoewel de wedstrijd zeker niet op een hoog niveau stond was het mede door de spanning toch een aantrekkelijke wedstrijd waarin als belangrijk winstpunt met volle dige inzet door beide ploegen om de puntjes werd gestreden. De le helft gaf een wat meer aanvallend WIK te zien, terwijl na de rust de rolen waren omge keerd. Opvallend was het wel, dat WIK na de rust sterk terugviel en dat het aan vallend eigenlijk geen vuist meer kon maken. Speelde het gedurende de eerste helft nog met een voldoende aantal mensen in de aanvalslinie, na de rust moesten eigenlijk Gerard van de Klooster en Daan Ooms deze taak met hun tweeën opknappen. In de 23e minuut kon Daan Ooms, staande bij de verste paal, uit een hoekschop welke over alle voor doel staande spelers heenging met een kopbal WIK voorsprong geven (1-0). De thuisklub kreeg hierna zelfs enige goede moelijkheden om de voor sprong op te voeren welke evenwel onbenut bleven. Gelijkmaker Vijf minuten voor het verstrijken van de eerste helft kon DFS de stand in evenwicht brengen door Rinus Roon die uit een voorzet raak kopte (1-1). Al direkt na de hervatting kreeg DFS enige goede mogelijkheden om voorsprong te nemen. Een kopbal van Rudy Mooy scheerde over de lat waarna even later Peter Noordijke al zijn talenten moest tonen om de door gebroken Rinus Roon van het skoren af te houden. DFS bleef hierna de meest aanvallende ploeg maar mede door het weer voortreffelijk werk van doelman Noordijke slaagden zij erin, zij het soms met kunst en vlieg werk stand te houden. Eigenlijk geheel tegen het spel- beeld in kon WIK in de 31e minuut weer voorsprong nemen. In eerste in stantie wist Jacob den Engelsman bij een inzet van Gerard van de Klooster nog reding te brengen waarbij het le der voor de voeten van Daan Ooms kwam die zich geen moment bedacht en raak schoot (2-1). Direkt hierna wist de voor Leo Bom gewisselde Wim Boogerd op de linkervleugel door de WIK verdedi ging te breken, waarna hij langs de uiteglopen Noordijke rakelings naast de voor hem verkeerde kant van de paal schoot. Laatste minuut Ondanks de pogingen welke DFS hierna nog ondernam ging het naar mate de tijd vordere steeds meer uit zien dat beide puntjes in Kerkwerve zouden blijven. Pas in de allerlaatste minuut ge lukte het DFS nog de toch zeker wel verdiende gelijkmaker te skoren. Rudy Mooy werd op rechts door de WIK-verdediging de kans geboden om naar het WIK-doel op te rukken, waarna hij vrij voor doel gekomen geen fout maakte (2-2). ■dijke kWtt gespannen toe wie met de bal zal gaan lopen in hel duel "S, dat in dc laatste minuut do Peter Noc tussen WIK en DF alsnog een 2-2 gelijke stand opleverde en treffer van Rudy Mooy (Foto: ZierikZ' iche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 6