ZIERIKZEE POETST REPUTATIE IN MATIG DUEL WEER OP: 1-5 Ouwerkerk op rozen in derde klas na 6-1 zege Renesse mag even ruiken aan eerste seizoenzege Dreischor pakt 3-1 zege in betere tweede helft Met vormkrisis stoeiende Kees Verkaart niet in basis TOTO X X X X x x y X X X X X 7/ n ZENTRP SPORT liH INTERNATIONAL Zonnemaire blijft rake klappen uitdelen: 1-7 sl Schaakvereniging Zierikzee STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 29 november 1982 Nr. 23225 5 GOES - Na het echec in de thuiswedstrijd tegen Steen bergen heeft Zierikzee de reputatie in Goes weer enigs zins opgepoetst, al zou het na de 1-5 zege te ver voeren om meteen weer te konstateren, dat de formatie van Bas de Zeeuw nu is waar ze gezien de mogelijkheden zou kun nen zijn. Daarvoor was de prestatie op sportpark Schen- ge met name in de eerste periode van het duel te matig. Pas nadat Martin Quist en Theo Wittenberg de roodzwar te brigade op een veilige 0-2 voorsprong hadden gema noeuvreerd viel er een last van de schouders van de be zoekers. Toen ook pas werd Goes van het kastje naar de muur gespeeld en had de skore probleemloos in de dub bele cijfers kunnen lopen. ,,Een 3-10 uitslag of zoiets der gelijks heeft er gewoon best ingezeten", merkte eltallei- der Cees Lodewijk na afloop op. ,,De kansen daartoe zijn er ongetwijfeld geweest". Zierikzee trad in Goes aan zonder Kees Verkaart. De 28-jarige spelma ker mocht ruim een helft op de bank doorbrengen, vooraleer Bas de Zeeuw hem in de tweede helft alsnog in de ploeg bracht. Zierikzee zat toen evenwel al lang op rozen. ,,Er is de afgelopen week veel gepraat over het gebeuren van de voorbije zondag. Er is door Bas de Zeeuw en de overige begeleiding gesteld, dat er wel dege lijk vertrouwen is in de ploeg. Als zo danig kun je trouwens al weinig an ders. Uiteindelijk is het buiten de ba sis 2etten van Kees Verkaart het eni ge geworden wat als tastbaar feit waarneembaar was. Dit doe je even wel niet zo maar, want Kees Ver kaart is in de voorbije tien jaar een .instituut" geworden in de vereni ging. Daar torn je niet zo gauw aan. Dat is ook het vorig jaar niet ge beurd, toen Wim Overweel met een enorme vormkrisis kampte. Min of meer onbewust worden dergelijke Fortuna S-Groningen Helm. Sp.-G.A. Eagles Feyenoord-Ajax U trecht-Haarlem Willem II-NAC AZ'67-Excelsior Roda JC-Sparta Twente-NEC Eindhoven-Cambuur SW-De Graafschap Volendam-DS'79 Heerenv.-Den Haag De winnende kolom van de toto zief er als volgt uit: 3-1-3-1-1-1-3-3-1 -2-1-3 Aantal deelnemers: 88.059. Inleg: 379.004. Beschikbaar voor prijzen: 180.027. Toto-Gelijk De winnende wedstrijden zijn: 7 -14 - 20 - 22 -26. Toegevoegde wedstrijd: 28. Aantal deelnemers: 8703. Inleg: 38.210. Beschikbaar voor prijzen: 19.894. Lotto De winnende getallen zijn: 19 - 21 - 28 - 31 - 32 - 38; en het reservegetal is: 7. Aantal deelnemers: 646.522. Inleg: 3.405.707. Prijzengeld: 1.744.062. Cij/erspel Het winnende cijfer is: 44682. Aantal deelnemers: 283.312. Inleg: f 424.969,-. Beschikbaar voor prijze^i: 169.987. Eredivisie Fortuna S-FC Groningen 1-1; Hel mond Sport-Go Ahead 1-0; Feye- noord-Ajax 2-2; FC Utrecht-Haarlem 4-1; Willem II-NAC 3-1; AZ'67-Excel- sior 3-1; Roda JC-Sparta 1-1; PEC Zwolle-PSV 0-2; FC Twente-NEC 0-0. PSV 15 11 2 2 24 40-15 Ajax 15 11 2 2 24 37-14 Feyenoord 15 10 4 1 24 32-18 Roda JC 15 7 3 5 17 27-18 Sparta 15 6 5 4 17 28-24 Excelsior 15 7 3 5 17 22-19 FC Utrecht 15 7 2 6 16 26-25 Groningen 15 3 10 2 16 21-21 Fortuna S 15 6 4 5 16 18-20 Haarlem 15 5 5 5 15 14-19 AZ'67 15 6 2 7 14 23-19 Helmond Sp. 15 4 4 7 12 21-30 FC Twente 15 2 7 6 11 17-20 GA Eagles 15 2 7 6 11 18-28 NEC 15 2 6 7 10 12-25 Willem II 15 3 3 9 9 14-22 NAC 15 2 5 8 9 13-32 PEC Zwolle 15 2 4 9 8 14-28 Cambuur 14 8 3 3 19 29-12 Volendam 14 8 3 3 19 35-21 DS'79 14 7 4 3 18 26-18 Den Bosch 14 7 3 4 17 25-14 Veendam 14 5 7 2 17 22-15 MW 15 5 6 4 16 22-16 Heerenveen 14 4 7 3 15 22-20 Den Haag 14 4 6 4 14 30-21 Graafschap 14 5 4 5 14 15-17 Eindhoven 14 6 2 6 14 17-24 Vitesse 14 6 1 7 13 19-14 Amersfoort 15 5 3 7 13 16-29 SW 14 4 4 6 12 20-33 FC VW 14 5 1 8 11 20-29 Wageningen 14 4 2 8 10 19-29 Telstar 14 3 3 8 9 16-25 Heracles 14 4 I 9 9 20-36 spelers de hand boven het hoofd ge houden, maar of dat juist is, daar valt over te redetwisten", legde Lo dewijk uit. Geslagen ploeg In de beginfase van het duel in Goes deed de ploeg van coach Nico Krijger niets onder voor de Zierik- zeese ploeg. Door een typisch op inzet geskoord doelpunt van Martin Quist kwam de formatie van Bas de Zeeuw op voorsprong, maar ook deze kleine marge bracht niet de rust in de ploeg, die de Zierikzeese oefenmeester graag wilde. Met name aan de kant van Wim van der Maas en Bart Helbers lieten de bezoekers van tijd tot tijd wat steek jes vallen, die door de thuisploeg evenwel niet konden worden af gestraft. Het duel veranderde fiks van aanblik, toen Theo Wittenberg op zijn brutale, met veel lef doorspekte manier een vrije trap in een keer achter de Goese sluitpost prikte: 0-2. ,,Dit was de marge, die de rust in de ploeg bracht, die tegen Steenbergen geen moment viel te bespeuren en die er trouwens maar zelden is, zolang Zierikzee geen roya le voorsprong heeft. Na de 0-2 was Goes echter een geslagen ploeg". Er knapte zichtbaar iets in de gele deren van de thuisploeg. Alle over tuiging ebde weg uit de formatie. Nog voor het rustsignaal verhoogde Jan-Leen Boot de voorsprong tot 0-3. Boot kwam tussen twee vleugelspit; sen Theo Wittenberg en Sjaak Vas: seur aanmerkelijk beter uit de verf, dat hij de voorbije weken had ge daan. De tweede helft werd nog slechts een formaliteit. Nadat Sjaak Vasseur binnen de gevarenzone was neergelegd, prikte Wim Overweel de toegekende strafschop binnen en op aangeven van de inmiddels inge brachte Kees Verkaart, maakte Wim van der Maas de vijf vol. De aller laatste aktie in het duel leverde Goes de nauwelijks verdiende tegentreffer op. Er werd na de 1-5 (overigens de derde keer dat Zierikzee in deze kom petitie deze uitslag bewerkstelligd) zelfs niet meer afgetrapt. Overtuiging- ,,Het zou te gek zijn om nu al te stellen, dat Zierikzee er weer hele maal is", meende Cees Lodewijk. „Ondanks de fikse overwinning is de echte overtuiging er nog niet. Ze zijn te snel van de wijs gebracht door een tegenvaller. Dat mag een dergelijke ploeg niet hebben. Ze moeten onder andere eens van het idee af, dat wan neer Kees Verkaart niet skoort of niet draait, de wedstrijd hoe dan ook verloren is. Dat is kolder. Overigens werden in deze wedstrijd wel goed de aanwijzingen van Bas de Zeeuw opgevolgd om veel op eigen helft te spelen als Goes in balbezit was. Pas als zij hun eigen helft zouden verlaten, moest de zaak worden afgegrendeld. Dat klopte re delijk. Voor een dergelijk systeem heb je overigens wel twee aanvallend ingestelde ploegen nodig. Als we zon dag een SC Gastel krijgen, dat de zaak afgrendelt, en af gaat liggen wachten dan ben je hier nergens mee. Dan zullen we zelf moeten komen. Ot dat lukt met dit team zal dan bewe zen moeten worden". In Goes was overigens ook Rob Wijnstekers nog niet van de partij na zijn blessure op gelopen in de ontmoeting met Steen bergen en dat zal ook aanstaande zondag zo zijn. Advertentie Voor sportieve geschenken SCHUITHAVEN 2 4 DREISCHOR - Met een 7-1 zege in de uitwedstrijd tegen Dreischor III is Zonnemaire ook in haar negende wedstrijd nog ongeslagen en zonder verliespunten gebleven. De wedstrijd werd reeds in de le helft beslist. Wim Fonteiné gaf de bezoekers voorsprong (0-1) waarna Stoffel Duinhouwer uit een strafschop num mer twee liet aantekenen (0-2). Nadat Wim Fonteine voor 0-3 had gezorgd schoot Niek Deïst een strafschop raak (0-4). Hierna was het de beurt aan Niek van Putten om de stand op 0-5 te brengen waarna Rinus de Rijke de eer voor de thuisklub wist te red den. Na de rust kwam Zonnemaire nog twee keer tot skoren, Niek Deïst bracht nummer zes op, zijn naam waarna Wim Fonteine de zevenklap per tot een feit maakte (1-7). OUWERKERK - Met een ruime 6-1 overwinning op de reserves van Re- nesse en de 2-0 nederlaag welke Zie rikzee III bij het bezoek aan Goes III kreeg te noteren heeft Ouwerkerk haar leiderspositie in de 3e klasse B van het afdelingszondagvoetbal wer kunnen verbeteren. Gedurende de eerste helft slaagden de reserves van Renesse er nog in de favorieten voor de kampioenstitel uitstekend partij te geven maar na de hervatting na men de Ouwerkerkers het heft defi nitief in handen. Renesse kwam, na reeds enige goe de aanvallen te hebben opgezet, in de 10e minuut toch min of meer op ver rassende wijze op voorsprong toen bij een in eerste instantie afgeslagen aanval de bal in het bezit kwam van Marco van de Kasteele, die met een fraai boogschot het leder in het verla ten doel liet verdwijnen (0-1). Er ontwikkelde zich hiema een aantrekklijke strijd waarin Ouwer kerk alles in het werk stelde om de stand weer in evenwicht te brengen, met een afstandsschot slaagde Ernst Begeman erin met een 1-1 stand de eerste helft te laten afsluiten. Na de rust kreeg Ouwerkerk een duidelijk veldoverwicht. Door René Waardenburg kwam de thuisklub op voorsprong (2-1) waarna Jakkie Be- zemer voor 3-1 zorgde. Daar het bij Renesse aan kracht ontbrak om het de verdediging van Ouwerkerk nog werkelijk lastig te maken speelde de thuisklub hierna in feite een gewon nen wedstrijd. Na een klein half uur spelen in de tweede helft kon René Waardenburg de voorsprong opvoeren tot 4-1 waar na in de resterende tijd Chris van den Bos en nog eens René Waardenburg voor een 6-1 eindstand zorgden. Eerste Divisie FC Den Bosch-Heracles 7-4; Eind- hoven-Cambuur 1-0; SW-De Graaf schap 0-3; Vitesse-SC Amersfoort 2-3; Teistar-MVV 3-1; Volendam-DS'79 2- 1; Heerenveen-FC Den Haag 3-3; Veendam-FC VW 3-2. Volendam eerste periodekampioen. Duel uit de ontmoeting tussen Ouwerkerk en Renesse II. De Ouwerkerkse ploeo gaat na de 6-1 zege op de Westhoekers en de nederlaag van Zierikzee III bij Goes III ruimschoots aan de leiding in de derde klas. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) JUNIOREN Groep All: Duiveland AI- Krabbendijke AI 1-1; DFS Al- Kapelle AI 2-0. Groep B III: Br'haven BI- Duiveland BI 4-0; SKNWK BI-WIK BI 3-4; Dreischor BI-Zonnemaire BI 10-0; Ouwerkerk BI-Renesse BI 1-2. Groep B IV: Mevo BI-SSV BI 5-5. Groep B V: Zierikzee BIII-Kapelle BI 1-3. Groep Cl: WIK Cl-Mevo Cl 0-1; Bru- se Boys CI-Br'haven Cl 4-1; Renesse CI-Zierikzee CII 3-1. Groep CII: Goes CII-Zierikzee C1II 4-1; SKNWK Cll-Wissenkerke Cl 3-3. Groep C III: Zierikzee CI-Kapelle Cl 2-4; Kloetinge CI-SKNWK Cl 5-3. Groep D I: Bruse Boys ÓII- Dreischor DII 2-0. Groep E II: Bruse Boys EI1- Duiveland El 1-3; DFS EI-Br'haven EI 2-2; Renesse EI-Zierikzee EIII 4-0. Groep EI: Mevop EI-Zierikzee EI 0- 3. ZIERIKZEE - ln de tiende ronde van de huishoudelijke kompetitie werden negen partijen gespeeld. Spannend ging het er aan toe in de partij tussen A. J. Scheele en J. M. C. Zwarts. Na arbitrage werd een rimi- se genoteerd. De uitslagen J. J. v.d. Ende-H. Uil V2-V2; A. J. Scheele-J. M. C. Zwarts Vz-Vi (na arb.); A. M. v.d. Westen-J. Verkerk 1- 0; J. van Loon-P. M. Bouwens 0-1; P. Wiebols-J. L. Bom 1-0; J. J. Hoogstrate-A. Louws Vi-Vï\ B. S. Spiegels-C. van Eldijk 0-1; C. P. Polderman-J. Vos 1-0; J. A. de Jong- S. J. Stoel 1-0. HAAMSTEDE Ree aangereden Automobilist C. W. uit Haamstede heeft op de Kraayesteinseweg ter hoogte van buitenplaats Schouwen een ree aangereden. W., die eerst de politie ging waarschuwen, ontdekte bij terugkomst dat de dode ree was verdwenen. Vergadering C et C De landbouwvereniging C. et C. houdt vrijdag 10 december een alge mene ledenvergadering in restaurant Zeelust te Westenschouwen. Deze vergadering wordt voorafgegaan door een palingmaaltijd. Het echt paar v. Maurik uit Nieuwerkerk zal dia's vertonen over hun agrarische studiereis naar Rusland. BROUWERSHAVEN Bijeenkomst plattelandsvrouwen over poppen in klederdracht Dinsdag 23 november hield de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen de maandelijkse bijeenkomst in het Tonnenmagazijn, gezamenlijk met de afdeling Noortdgouwe en omstre ken. Mevrouw De Wilde-v. d. Spek heette de aanwezigen hartelijk wel kom. Deze avond werd vberzorgd door mevrouw G. van Hees-Cino uit Amstelveen. Ze sprak over het on derwerp poppen in klederdracht. Klederdrachten uit alle delen van het land passeerden de reveu. Zij vertel de het één an ander over de dracht van bijvoorbeeld een weduwe, een getrouwde vrouw, over het verschil in godsdienst dat ook in de kleding tot uiting kwam. Het werd kortom een interessante avond. Ten slotte dankte mevrouw V. d. Linde- Duinhouwer van de afdeling Noord- gouwe de spreekster voor de leerza me uiteenzetting. OUWERKERK Auto open gebroken De heer en mevrouw R. uit Zierik zee, die zaterdag wandelden over het strandje bij Ouwerkerk, kwamen tot de ontdekking dat hun auto was opengebroken. Een tas met o.a. een engels rijbewijs, paspoorten, andere auto-bescheiden en enig geld werd vermist. Toen zij later na aangifte op de plaats terugkeerden, stond bij een hek de tas, maar wel leeg. NIEUWERKERK Bebakeningslichten omver gereden De veiligheidsbebakening op de Rijksweg 18 ter hoogte van de afslag Stolpweg bij Nieuwerkerk is zater dagnacht door J. H. uit Bruinisse om ver gereden. In eerste instantie was niet bekend wie de waarschu- wingslichten naast de opgebroken weg had geraakt, maar later werd bij Aquadelta de betreffende auto met lekke banden en een kapotte voor ruit teruggevonden. NIEUWERKERK Raadsvergadering Duiveland Het kollege van b en w stelt de raad donderdag 2 december voor te besluiten tot het stichten van een lo kaal voor het openbaar kleuteron derwijs bij de openbare lagere school aan de Weststraat te Nieuwerkerk. Gezien de prognose voor het te ver wachten aantal leerlingen bij het openbaar onderwijs te Nieuwerkerk zal volstaan kunnen worden met bij bouw van één lokaal. Herbij is er wel van uit gegaan dat de gymzaal ge deeltelijk kan funktioneren als speelruimte en de gemeenschaps ruimte door de hele school gebruikt kan worden. Het noodgebouw, waarin momenteel één klas van de bijzondere kleuterschool is gehuis vest. dient onttrokken te worden aan het kleuteronderwijs. Het stenen ge bouw aan de Ribesstraat moet be schikbaar blijven voor zogenaamde „nood-opvang" voor de beide kleu- Voorsprong kort voor tijd nog uit handen (1-1) RENESSE - Gezien de mogelijkhe den waarover Renesse momenteel bezchikt behaalde het in de thuis wedstrijd tegen Hulsterloo met een 1-1 gelijkspel geen onverdienstelijk resultaat, waarbij het er zelfs lang naar heeft uitgezien dat de Renesse- naren hun eerste overwinning zou den gaan boeken. Het weer terug ha len van Daan Bezuijen als laatste man in de verdediging bleek wel een winstpunt te zijn. Bij vlagen werd er door de thuisklub ook wel aardig ge- kombineerd op het middenveld. Al leen in aanvallend opzicht komt de ploeg, mede door gebrek aan stoot kracht nog niet best uit de verf. Al in de 5e minuut slaagde Renesse erin voorsprong te nemen toen Ad Wandel met een fraai schot uit de tweede lijn de doelman van de bezoe kers kansloos liet (1-0). Er ontwik kelde zich hierna een gelijk opgaan de strijd, waarin Renesse zich kans jes wist te scheppen om de voor sprong op te voeren en Hulsterloo om de stand in evenwicht te brengen. Nadat Renesse in de tweede helft nog enige goede mogelijkheden om de zege veilig te stellen had laten lig gen moest het 12 minuten voor tijd de voorsprong nog prijs geven. Bij een op links door Arnold Segers genomen hoekschop ontstond er voor het Renesse doel een wat rommelige situatie, waaraan door Danny van Acker een eind werd gemaakt door het leder achter de overigens voor treffelijk kepende Rinus Boogerd te plaatsen (1-1). Bijna ging Renesse in de slotfase nog de boot in toen een schot van Hans Picavet door de lat werd ge keerd. Gezien de krachtverhouding in het veld een juiste uitslag. Moment uit de ontmoeting tussen Renesse en Hulsterloo. Jaap de Feiter en Ad Wandel blokken samen een Hulsterloo-speler af. Links kijkt de weer terugge keerde Daan Bezuijen toe hoe het duel afloopt. Renesse boekte zijn vierde ge lijke spel, maar de marge naar de veilige regionen van de eerste klas bleef on veranderd groot. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) DREISCHOR - Na de zware 9-1 ne derlaag vorige week in de uit wedstrijd tegen de reserves van Noormannen heeft Dreischor zich in eigen omgeving met een verdiende 3- 1 overwinning op het hoger op de ranglijst geplaatste Vlissingen IV keurig weten te herstellen. Technisch hadden de Scheldestad-bewoners ge durende de eerste 45 minuten wel een overwicht zonder dit echter in doel punten tot uitdrukking te kunnen brengen. Bij Dreischor werd gedurende deze speelhelft de fout gemaakt meer te gen elkaar aan te praten dan te voet ballen wat hun spel zeker niet ten goede kwam. Na de rust bleken de kaakspieren gelukkig wat bij de spe lers van de thuisklub vermoeid te zijn wat hun spel zeker ten goede kwam. Al in de 7e minuut keek de thuis klub tegen een 1-0 achterstand aan toen een afstandsschot van de Vlis- singers doel trof. Tien minuten voor het verstrijken van de eerste helft kwam de balans weer in evenwicht toen de Vlissingse doelman een inzet vqn Kees Westdorp niet klemvast kon stoppen waardoor Bas Terpstra de gelegenheid kreeg om raak te schieten (1-1). Na de rust wist Dreischor wat meer gevaar in haar aanvallen te leggen. Toch had men de hulp van de Vlis singse doelman nodig, die een af standsschot van Wim van der Linde door zijn benen liet gaan, om halver wege de tweede helft voorsprong te kunnen nemen (2-1). Zes minuten voor tijd maakte Bas Terpstra aan al le onzekerheid een eind door de eindstand op 3-1 te bepalen. Dc 38-jarige Jan van de Bos in aktie voor Dreischor in het met 3-1 door de ploeg van Kees Kommer gewonnen duel tegen Vlissingen IV. Hierdoor blijft de formatie weg van de onderste plaatsen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) terscholen, zolang nog met de twee persoonsbezetting op deze kleuter scholen gewerkt kan worden. Bij besluit van 6 september 1982 is het Besluit Gemeentelijke Onrocrend-goedbelasting gewijzigd. De wijziging heeft betrekking op de afbakening van het bealsting-objekt en op de faktorentoerekening bij de oppervlaktegrondslag en vindt voor het eerst toepassing met ingang van het belastingjaar 1983. Daar voor dc heffing van de onrocrend- goedbelasting in de gemeente Duive land wordt uitgegaan van de waarde in het economisch verkeer, heeft de wijziging met betrekking tot de fnk- torentoekenning bij de oppervlakte- grondslag voor ons geen konsekwen- ties. Als laatste agendapunt komen de algemene beschouwingen aan de orde. Voor tijd: zie agenda. OOSTERLAND Protest verhoging leerlingenschaal Via een handtekeningen proteste ren de ouders en leerkrachten van de openbare kleuter- en lagereschool van Oosterland tegen de door het mi nisterie van onderwijs voorgenomen bezuinigingsplannen Met name de verhoging van de leerlingenschaal zit de ouders en leerkrachten dwars. „Voor kleine scholen, zoals de onze. zal een en ander leiden tot een ernsti ge aantasting van dc kwaliteit van het onderwijs" aldus de aantekening bij de handtekeningen lijst Tijdens de kontaktavonden op school hebben ouders hierop gereageerd. De brief zal naar met minsterie worden op gestuurd. BRUINISSE Bijzondere postzegelavond Woensdag 1 december wordt dc maandelijkse ruilavond van de Philatelica-vercniging G. J. Peeion uit Bruinisse opgeluisterd met enke le extra aktlviteiten. Zo verzorgt de heer J. A. Rotte voorzitter van de zustervereniging in Zierikzee. een dia-lezing, getiteld „Nederlandse motieven op buitenlandse postze gels". Op deze avond zijn, naast uite raard de leden, ook nietlcden wel kom indien ze geïnterresseerd zijn in de hobby postzegelverzamelen en zich daar verder in willen verdiepen. Uiteraard is er op deze interresnnte avond gelegenheid tot ruilen of ko pen en verder is er een verloting De niaats van handeling is het Ned. Herv. Ver. gebouw. Voor tijd: Zie agenda.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 5