HET WEDERZIJDSE WANTROUWEN Belgische deelnemers te sterk voor totale Zeeuwse cross-top Dit biedt de beeldbuis Joke van de Kasteele verrast met derde plaats in damesloop STREEKNIEUWS Goede klassering voor Blom en Verkerk in Westerschouwen Ongemerkt sloop Simon Blom op zijn terrein in Westerischouwen toch weer met de besten mee. Een zevende plaats was uiteindelijk zijn deel. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) WESTERSCHOUWEN - „Het lijkt wel of die Belgen speciaal op onze lustrumlopen afkomen", vertelde Delta Sport-voorzitter Wim Schot na afloop van de 15e Mossel loop in de doorweekte domeinen van Westerschouwen, die daarvoor evenwel niet minder aantrekkelijk waren. „Vijf jaar geleden probeerden de Antwerpenaren Jos van den Eynde en Paul Huysmans de zge te pakken in de tiende loop, maar zij werden toen naar de tweede en der de plaats verwezen door eem weergaloos lopende Johan Antheunisse. Nu was er geen kruid gewassen tegen het geweld van Mark Nevens en Luc Wijns. Kim Reynierse probeerde nog wel een Belgische zege te voorkomen, maar dat zt er toch echt niet in. Het is overigens best wel leuk, want wij als mosselvissers varen wel bij de Belgi sche interesse voor onze mossels. Ze zijn de grootste af nemers, dus is hen de zege in de derde lustrumloop van harte gegund". Behalve het reeds genoemde drietal kwa men ook Johan Breel en de beide Delta Sporters Simon Blom en Kees Verkerk sterk voor de dag. In de da mesloop ging de overwinning naar Margot de Nijs voor Jopie Daane. Bijzonder sterk kwam - traditiegetrouw - Joke van de Kasteele voor de dag met een derde plaats. Ondanks het belabberde weer ver schenen er ook nu weer ruim 130 seni oren en veteranen aan het vertrek voor de grote loop over 7500 meter. Het parkoers was ruim 500 meter langer dan voorgaande jaren, omdat de korte lus een extra ommetje maakte. Direkt vanaf de start zette Simon Blom zich op kop van het langgerekte veld met Frank Koo- man, Johan Breel, Kim Reynierse, Luc Wijns en Kees Verkerk in zijn spoor. ,,Ik had verwacht onmiddel lijk gepasseerd te zullen worden, maar ik mocht een paar kilometer op kop draven, vooraleer die Belgen het initiatief namen", vertelde Simon Blom na afloop vah de attraktieve loop. Mark Nevens met name bleef bijzonder lang weg, maar daaraan was in niet geringe mate een chaoti sche start schuldig. Onverwacht Door een kommunikatie-storing tussen wedstrijdleider Wim Schot en starter Cees Kodde bleef een fors deel van de meute bij het onverwach te stratschot staan, terwijl een ander deel wel de kuierlatten nam. Een van de wachtenden was Mark Nevens, die daardoor een groot aan tal lopers moest passeren op de smal le en drassige bospaden. ..Hel kostte een flinke portie energie", vertelde hij later, „maar toen ik van voren zat heb ik eerste een poosje gerekupa- reerd vooraleer door te stomen naar de koppositie. Tot die tijd knapte Luc Wijns het afbrekende werk op. Door zijn tempoversnellingen moesten alle konkurrenten een voor een afhaken". Kim Reynierse hield nog veruit het langste vol. Pas na ruim vier kilometer moest hij het meesterschap erkennen van het ster ke Belgische duo. Een paar kilometer later plaatste Nevens ook zijn laatste demarrage, waardoor ook Luc Wijns moest afha ken Kim Reynierse zwom tussen de twee koplopers en een groepje ach tervolgers met Blom. De Bart cn Breel Wat verderop volgde toen Kees Verkerk ..De rechte einden wa ren wat te lang voor mij", veront schuldigde Verkerk zijn lichte terug val in het tweede stuk. ,,Als het veel bochtenwerk betreft lukt het me be ter om aan te klampen, maar op de 'rechte stukken gaat het om pure snel heid". Kim Reynierse was de enige van de Zeeuwse toppers, die niet helemaal tevreden was over zijn klassering, al eiste hij wel de sterkste prestatie van allen minus de Belgen op. ,,Ik was ge komen om te winnen", mopperde hij, ,,maar tegen die mannen kun je ge woon niet op. Die doen volgens mij niet anders dan atletiek bedrijven". Boomstronk Reynierse moest een kleine halve minuut toegeven op winnaar Nevens en een zevental sekonden op de twee de Duffelloper Luc Wijns. In de laatste kilometer probeerde de Mid delburger nog om naar de tweede plaats op te rukken maar hij verstap te zich op een uitstekende boomstronk, waardoor hij zijn po ging op moest geven. In de slotfase klom ook Johan Breel nog een plaatsje. Jan de Bart, die gedurende zes kilometer op de vierde plaats had gelopen, raakte to taal uitgeput en moest de winnaar van de dertiende en veertiende uitga ve alsnog laten passeren. Ongeveer hetzelfde gebeurde met Simon Blom. In de slotkilometer moest ook hij nog een plaatsje toegeven op de slowstar- ter Frank Kooman, die Blom aan de meet met zes sekonden vooraf ging. Toch toonde de Haamsteedse atleet zich uiterst tevreden over zijn keuri ge zevende stek achter een aantal grootheden van de cross wereld. ,,Va trainen komt momenteel niet al te veel", vertelde Blom. ,,Vier keer per week train ik 's middags een half uurtje en vier keer doe ik samen met een aantal andere Delta Sporters een duurloopje van anderhalf uur. Voor de rest houd ik me bezig met mijn huis en bovendien is ook DFS er nog. Ik meen, dat ik met deze gegevens in het achterhoofd best tevreden mag zijn". Blom wil op de zelfde basis door blijven gaan en denkt daarmee straks weer optimaal geprepareerd aan de start van de Deltacross te staan, een cross, die hij al een keer op zijn naam schreef, evenals trouwens ook de Mosselioop. Kees Verkerk tel de op de meet een achterstand van 38 sekonden op zijn klubgenoot (,,Mooi toch, of niet soms") en Kees Rein- houd werd als 25e derde Delta Spor ter. Op de 36ed plaats klasseerde Adrie Gerards zich. Bij de veteranen was de eerste plaats opnieuw voor Frans Krijnsen van AV '56 en Cor Mulder werd hier eerste Delta Spor ter op een achtste plaats. Krijn de Oude klasseerde zich als twaalfde. Oude niveau Bij de> dames was Margot de Nijs van Sparta een klasse apart. Zij telde een ruime voorsprong op haar naaste rivale Jopie Daane van Marathon. Zeer verrassend was de derde plaats van Joke van de Kasteele van Delta Sport. De klub-sekretaresse evenaarde hiermee bijna haar beste perstatie van twee jaar geleden, toen zij als tweede binnen kwam in een deuide- lijk minder sterk deelnemersveld. „Het zat er wel een beetje in", vertel de zij tevreden lachend. „Ik meende overigens al eerder in het seizoen weer op het oude niveau te zijn, al waren de klasseringen er niet naar. Kees Verkerk werd keurig veertien de op een terrein waarin de rechte einden in zijn nadeel werkten. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Ik ging er toen evenwel vanuit, dat de rest ook beter was gaan lopen, maar vandaag is bewezen, dat deze gedachtengang niet helemaal de juiste was. Ik hoop deze vorm nu vast te houden, waardoor ik wat regelma tiger mee van voren kan lopen". Ook Marjolein Hartog presteerde voor treffelijk. Met een tiende plaats ein digde zij midden in het deelnemers veld, maar zij werd daarmee wel de beste A-juniorc. Bij de jongens klas seerde Jan Konijnenburg zich achter Frits Bolle als tweede junior. De uit slagen van de 15e Moddelloop in Westerschouwen: 7500 meter heren: 1. Mare Nevens. Duffel, 25.19.1; 2. Luc Wijns, Duffel, 25.40; 3. Kim Reynierse, Dynamo, 25.0; 4. Johan Breel, Marathon, 26.19; 5. Jan de Bart, AV, 26.26; 6. Frank Kooman, Dynamo, 28.54; 7. Simon ff 5 X Kim Reynierse van Üynamu '70 kon aanvankelijk nog gelijke tred hou den met het Belgische geweld. Hier zit hij nog in het kielzog van Luc Wijns, terwijl de latere winnaar Mark Nevens hem op de hielen zit. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Blom, Delta Sport, 27.00; 8. Huib Da lebout, AV'56, 27.06; 9. Jaap Oele, AV '56, 27.22; 10. Rian v. d. Broeke, Ma rathon, 27.25; 11. Piet Westerweele, RKHAV, 27.27; 12. Leon van de Vel de, AV'56, 27.32; 13. Wim v. Schie, Spark, 27.33; 14 Kees Verkerk, Delta Sport, 2738; 15. Rob v. Zanten, Fortu- na, 27.39; 16. Cor Peute, Dynamo, 27.41; 17. Johan de Vlieger, Mara thon, 27.42; 18. Peter Hammeeteman, ZS, 27.44; 19. Albert Karstanje, Dy namo, 27.45; 20. Andre Stroo, Mara thon, 27.53; 21. Vincent de Laak, Olympus, 27.54; 22. Bert Hederik, Energie, 27.58; 23. Theo van Everdin- gen, Fortuna, 28.00; 24. Jos Verbeek, Olympus, 28.03; 25. Kees Reinhoud, Delta Sport, 28.04; 36. Adrie Gerards, Delta Sport, 29.05; 46. Herman Pad mos, Delta Sport, 29.43; §7. Frits Bol le AV '56, 29.55 Jongens A; 57. Jan Konijnenburg, Delta Sport, 30.44 Jongens A; 61. Martien Moermond, Delta Sport, 30.45; 72. Rudi Ravia, Delta Sport, 30.59; 75. Kees Jonker, Delta Sport, 31.03; 89. Jos Geluk, Delta Sport 32.02; 92. John Teuthof, Delta Sport, 32.14 Jongens A; 96. Jo han v. d. Maas, Delta Sport, 33.28 Jongens A. Dames: 2000 meter: 1. Margot de Nijs, Sparta, 8.39.1; 2. Jopie Daane, Marathon, 8.52; 3. Joke v. d. Kasteel- de, Delta Sport, 9.29; 4. Kitty Buer- mans, THOR, 9.32; 5. Ingrid v. d. Lin den, Marathon, 9.40; 10. Marjolien Hartog, Delta Sport, 10.22 Meisjes A; 13. Marja Caspers, Delta Sport, 10.39 Meisjes A. 7500 meter Veteranen: 1. Frans Krijnsen, AV '56, 27.18; Roh Abuys, Dynamo, 28.19; 3. Rein Swint, Zeel. Sp„ 29.05; 4. Theo Lu- kas, Marathon, 31.01; 5. Lou Dinge- manse, Zeel. Sp., 31.32; 8. Cor Mul der, DS, 31.51; 12. Krijn de Oude, DS, :32.45; 18. Ad Bouwens, DS, 35.43; 19. .Jan Kl?oet, DS, 36.15. TAFELTENNIS Winst en verlies Kerkwerve 2 KERKWERVE - Het tweede tafel- tennisteam van TTV Kerkwerve heeft in de derde klas van het Zeeuw se afdelings-tafeltennis een neder laag geleden tegen Big Smash uit Biggekerke (2-8), maar boekte twee dagen later een verrassende 6-4 over winning op Goese Polders 2, waar mee de eerste kompetitiepunten wer den binnengehaald. Bovendien stak de Kerkwerfse formatie de eerste ploeg van Scaldina een helpend handje toe in de weg naar klassebe- houd. Scaldina zelf zal nu evenwel nog de punten moeten halen om Goe se Polders alsnog een plaatsje te ver dringen. Henk 't Hart, die in de kompetitie tot aan het duel met Goese Polders danig had teleurgesteld opende met een zege in drie games, maar Goese Polders liep hierna uit naar 2-1. Het dubbel 't Hart en Buddy Mathey bracht de partijen hierna weer op ge lijke hoogte. Mathey verloor hierna 43 Hotel „Wil van der Ven" In de kamer van Wil van der Ven stak hij één schemerlamp aan. Zich op zijn gemak op de bank uitstrekkend, be keek hy de flessen in de huisbar, die in zijn onmiddellijke nabijheid stond Hoewel hij best zin had in 'n borreltje, besloot hij op Wil te wachtea Feitelijk had hij dorst Dan eerst maar een glas limonade. Terwijl hij het glas vol schonk, keek hy door het raam naar buiten. De mist kwam hier ook al opzetten. Hij zou er verstandig aan ge daan hebben de sleutel te weigeren en meteen naar't hotel te gaan. Wie weet hoe ver hier vandaan het dichtstbij zijnde hotel was. Hij had er geen idee van of er in Kerkdriel een beetje be hoorlijke slaapgelegenheid bestond Langzaam zakte hij weer terug op de bank en dronk van z(jn limonade. Nadat het glas leeg was, strekt hij zich opnieuw in de lengte uit Toen Wil de kamer betrad, zag ze, dat de man sliep. Ze bleef een poosje in het vertrek staan om hem te bekijken. Een slapende man ziet er doorgaans niet op z'n voor deligst uit Maar deze jonge man mocht ze bijzonder graag. Ze had neiging zich voorover te buigen en hem met een zoen wakker te maken, maar ze be dwong zich. Dat kan ik niet doen, wist ze. Hij is getrouwd Helaas. Ik hoop, dat zyn vrouw beseft, welk een juweel ze getrouwd heeft Ze hing haar mantel in de gang aan de kapstok en toog naar de keuken om koffie te zetten. Opzettelijk maakte ze ook zijn tweede enkelspel, maar Henk 't Hart zette de partijen weer op gelijke hoogte. Ook Jan van Urk was tegen Goese Polders aardig in zijn doen en won eveneens twee van zijn drie en kelspelen. In beide gevallen had hij wel een derde game nodig. Buddy Matheu droeg tenslotte toch nog een positief steentje bij aan de totaal prestatie van het Kerkwerfse team door in de tiende en laatste partij de winst te pakken en daardoor de eerste kompetitiezege voor het Kerk werfse team te bewerkstelligen. ZSC rukt verder op na 0-2 triomf W1SSENKERKE - Met een verdien de 2-0 overwinning op het in eigen omgeving spelende Wissenkerke is ZSC opgerukt naar de tweede plaats op de ranglijst van de 2e klasse van het zaterdagvoetbal. ZSC had over wegend het beste van het spel maar slaagde er voor de rust niet in dit in doelpunten tot uitdrukking te bren gen. Wissenkerke, spelend op de coun ter, slaagde erin de verdediging gesloten te houden waarbij het zelf wel het nadeel had, dat het aanval lend ook geen vuist kon maken. Ook na de rust handhaafde de thuisklub dit spelsysteem, zij het zonder sukses. Na een kwartier spe len werd de doorgebroken René Flo- hil binnen de beruchte lijnen onde ruit gehaald wat voor de arbiter aan leiding was onverbiddelijk naar de stip te wijzen. De toegekende strafschop werd door Kees Snoek in een doelpunt om gezet (0-1). Hoewel Wissenkerke zich hierna zich wat meer met de eigen aanval ging bemoeien slaagde het er toch niet in de verdediging van ZSC werkelijk in de problemen te bren gen. Uit een pass van Kees Snoek wist René Flohil de strijd definitief in het voordeel van het team uit Scharen- dijke te beslissen door het leder on houdbaar in de bovenhoek te schie ten (0-2). Kees Snoek skoorde het eerste ZSC- doelpunt uit een strafschop en ver zorgde de voorzet voor de tweede treffer. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) OOSTERLAND Tijdrede SGP Donderdagavond 18 november zal ds. C. J. Meeuse, predikant van de Gereformeerde Gemeente te Rotter dam-Zuid een tijdrede houden voor de SGP. Deze rede wordt gehouden in het gebouw van de Gereformeerde Gemeente. Aanvangstijd: 19.30 uur. Opbrengst kollekte zending Onder leiding van de heer Johan van der Have Jac.z. werd ook in de maand oktober ten bate van het zen- in de keuken wat herrie en toen ze met twee koppen koffie in de hand de kamer opnieuw betrad, zat hij half overeind zijn ogen uit te wrijven. „Uitgeslapen?" Ze keek hem la chend aan. „Ik ben weggezakt, denk ik." Naar buiten kijkend, vroeg hij: „Hoe is 't met de mist?" „Hardstikke dik. Ik heb de hele weg nog geen veertig gereden. Heb je de radio niet aan gehad?" Frans schudde 't hoofd. „Niet aan ge dacht" „Dikke en zeer dikke mist is er voor speld. In vry wel het hele land. Enkel in het uiterste zuiden niet" „Daar ben ik dan klaar mee," consta teerde hij, in de koffie roerend. Ze zakte naast hem neer op de bank. „Geen probleem. Blijf je hier slapen. Ik heb nog een opklapbed in het zijkamer tje." Frans keek zijn gastvrouw onder- zoekend aan. In het schemerlicht van de éne, brandende lamp zag hij niet dat ze begon te blozen. „Kan ik dat eigenlijk wel doen?" vroeg hy. Schouderophalend antwoordde de vrouw: „Dat moet je zelf weten. Wil je straks een ongeluk riskeren, is dat jouw zaak. Als jij soms denkt dat ik het er op aanstuur je bij me in bed te krijgen, vergis je je. Ik wil best weten, dat ik je graag mag, maar ik weet dat je getrouwd bent dus houd ik daar reke ning mee. We kunnen evenwel een borreltje drinlcen en wat babbelen. Ik Dinsdag 16 november Ned. 1 9.30, 13.00 en 18.23 uur Nieuws voor doven 10.00 uur Schooltelevisie 13.15 uur Koningin Beatrix in Enge land. Registratie van het Koninklij ke bezoek aan het Verenigd Konink rijk. 14.00 uur Teleac 16.00 uur Leven op aarde. In deze af levering staan de gevederde vrien den centraal. 16.55 uur Hooggeëerd publiek. Cir cusprogramma. 18.28 uur Journaal 19.00 uur Kinderkrant. Kinderpro gramma. 19.30 uur Ronduit. Thema program ma, dit keer jeugdwerkloosheid. 20.00 uur Tijdsein. Aandacht voor de lustrumviering van de Evangelische Hogeschool. 21.00 uur Het evangelie van Johan nes. 21.37 uur Journaal 21.55 uur Den Haag vandaag 22.10 uur Op zicht. Kunstmagazine. 22.25 uur Beeldspraak. Een portret van schilder Ger Meinema. 23.15 uur Journaal. Ned. 2 13.00 uur Nieuws voor doven 18.25 uur Paspoort 18.35 uur Sesamstraat 18.50 uur Jeugdjournaal 18.57 uur Dieren verhaal tjesland. Dit keer het verhaal van de kikker en de stier. 19.05 uur Matthew Star. De planeet is door vreemde machten overvallen, die de vader van prins Matthew heb ben gedood 20.00 uur Journaal 20.28 uur Diamanten. Frank is naar diens broer Barry en diens vrouw Ilo- na gereisd om advies te vragen over de Jaipur diamant. 21.10 uur De Mounties show. Een show rond Rene van Voren en Piet Bambergen en Joke Bruys, waarin weer dolkomische scenes te zien zul len zijn. 22.10 uur Aktua tv 22.45 uur Falcon crest. Angie en Cole reizen naar Rome om een internatio nale wijnkeuring bij te wonen. Lance krijgt nu de touwtjes in handen. 23.40 uur Journaal, 23.45 uur Nieuws voor doven. dingswerk der Gereformeerde Ge meenten door Bart en Gerda van der Hulle, Fieke van 't Hoff, Ellen Bolle, Anne Marie de Visser en Marian de Waal. De opbrengst bedrog 210,—. Ver der bracht het oud papier 189,— op, zodat totaal de mooie som van 399,— aan deze zending kon worden overgemaakt. Hiervoor zeer veel dank aan de milde geefsters en gevers en zeker niet minder aan de kollektanten en vooral ook aan hen die maandelijks steeds weer gereed staan om het oud papeir en de vodden op te halen. BRUINISSE Opbrengst kollekte De kollekte voor het Nationaal Jeugdfonds, beter bekend als „Jantje Beton" heeft in Bruinisse 854,66 op gebracht, 85,— meer dan vorig jaar. De kollekte werd georganiseerd door de „Kabouters" o.l.v. mevrouw Neeltje Kok. De helft ervan is voor de Scouting Nederland, afdeling Bruinisse. De andere helft gaat naar het Nationaal Jeugdfonds die er al lerlei doelen mee financiert, gericht op de jeugd. Gevers en kollektanten hartelijk dank. Gereformeerde Gemeente Oosterland Beroep: Door de gemeente van Oosterland werd beroepen als predi kant: ds. R. Boogaard, predikant van de Ger. Gemeente te Leiden. Zulks in de vakature die ontstond door het vertrek van ds. W. Hage, die destijds vertrok naar de Ger. Gemeente van Rotterdam. Door GRÉ DE BOER ben in de week doorgaans altijd al leen." Hij zag, dat ze heftig aan haar sigaret trok. „Jij moet weer hertrouwen, WiL" „Merci Ik heb de schrik nog te pakken. Tot op zekere hoogte bevalt het me goed zo. Ik heb nu meer in de maand te verteren, dan mijn gewezen man ooit thuisbracht Bovendien heb ik enkel voor mezelf en m'n kind te zorgen. Nee, meneer Ter Scheure, ik heb m'n moeizaam herwonnen vrijheid te zeer lief om die dadelijk weer prijs te gevea Te zijner tyd zal ik misschien nog wel eens hertrouwen, maar voor lopig niet" Nog altijd keek hij naar de vrouw en constateerde nu eigenlijk pas goed, dat ze er aantrekkelijk uitzag Met een paar mooie, stevige benen, die een heel eind vanonder haar minirok te voor schijn kwamen. Wil. met haar frisse, leuke gezicht al kon hij dit nu bij het gedempte licht niet goed onderschei den. Ze voelde zijn blikken op zich ge richt Instinctmatig probeerde ze haar korte rok wat naar beneden te trekken. Inwendig eveneens constaterend: hij bekykt me nu op een andere manier. En dat gaf haar een gevoel van vol doening „Nog meer koffie? Of een drankje?" vroeg ze, opstaande. Frans schoof het kopje van zich af. „Een cognacje dan maar." Goed Neem ik er ook één." (wordt vervolgd) Delta Sport had bij de dameslottp twee dames btj ae eerste tien. Joke nan de Kasteele verraste met een fraaie derde plaats achter Margot de Nijs en Jopie Daane en Marjolein Hartog werd keurig als tiende genoteerd. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 6