All Ready boekt zege bij Ijoba III (5-8) en sluit opnieuw aan Dames SKNWK door sterk Vlissingen teruggewezen Zaal voetballers in het weekeinde ook aktief Bowlingseizoen gestart met kampioenstoernooi ERIC DE NOORMAN ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 9 november 1982 Nr. 23214 7 Schorsing Ria Slootmaker breekt ploeg op (0-6) NIEUWERKERK - In het bekertreffen tussen WIK en SKNWK, dat door de Nieuwerkerkse dames met 0-2 werd gewonnen, werd Ria Slootmaker door invaller-scheidsrechter Kees Berrevoets om onduidelijke reden uit het veld gestuurd, een aktie, die aanvankelijk met een sisser leek af te lopen, maar in middels toch uiterst vervelende konsekwenties gekregen heeft voor de da- mesploeg van trainer/coach Jaap Goud. De afgelopen week werd de topspeelster van SKNWK en het Zeeuws dames-voetbalteam bestraft met een schorsing van twee wedstrijd, waarvan zaterdag de eeste op het programma stond tegen het sterke Vlissingen. Duidelijk werd het gemis van Ria Slootma ker door de ploeg gevoeld, een gemis dat nog extra werd aangedikt, toen in de eerste helft kort achter elkaar Marjan Folmer en Nel Slootmaker geblesseerd moesten uitvallen. De 0-6 nederlaag is hiermee voldoende verklaard. Paul du Buf overhandigt het eerste nieuwe shirt aan SKNWK-dames aan voerster Adrie de Looff. Eethuis Marktzicht treedt op als teamsponsor van de Nieuwerkerkse dames. De ploeg van Jaap Goud kreeg een kompleet nieuwe outfit. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) SKNWK had weinig in te brengen tegen de dadendrang van de Vlissing- se dames. In de 12e minuut werd de grotere technische begaafdheid uit gedrukt in een eerste treffer van de voet van Annie van Driel, evenals Ria Slootmaker jarenlang lid van het Zeeuwse damesteam. Doelman Mar- got Capelle ging bij de Vlissingse ak tie niet helemaal vrij uit en ook bij de tweede treffer - na dertig minuten - verslikte de Zierikzeese sluitpost zich in de snelheid van de Vlissingse voorwaartsen. Christel van de Velde glipte aan haar voorbij en kon de bal nog voorleggen, waar andermaal An nie van Driel klaar stond om voor 0-2 te zorgen. Strafschop Twee minuten later had SKNWK dichterbij kunnen komen, toen Mar leen van der Zande een strafschop mocht nemen na handspel van een van de Vlissingse verdedigsters in de fatale rechthoek. De inzet van de Nieuwerkerkse was te zacht, waar door de Vlissingse keepster de skore op 0-2 kon houden. In de tweede helft was het totaal Vlissingen wat de klok sloeg. De veste van Margot Cappelle werd doorlopend onder vuur genomen, voornamelijk doordat de Duiveland- se verdediging totaal was ontregeld en ook het middenveld niet dende rend funktioneerde. In de 13e minuut zorgde Ingrid Jansen van ver voor de derde Vlissingse treffer en in het laatste kwartier werd deze skore nog verdubbeld door treffers van Caro- lien Siereveld, Annie van Driel en opnieuw Carolien Siereveld. Door deze tweede nederlaag in suksessie is SKNWK aardig weggezakt uit de kopgroep in de eerste klas. ZEIST - De zaalvoetbalwereld wil met ingang van het nieuwe seizoen ook wedstrijden spelen op zaterdag en zondag. Momenteel worden zaal- voetbalwedstrijden slechts op doordeweekse dagen gespeeld en is het spelen in het weekeinde min of meer verboden. Afdelingen kunnen slechts incidenteel ontheffing verlenen voor ontmoetingen in het week einde. Het landelijk zaalvoetbal-overleg van de KNVB heeft zaterdag vastgesteld, dat in die situatie verandering moet komen. Spelen op za terdag en zondag moet reglementair mogelijk zijn, aldus een voorstel van de afdeling Noord-Holland, dat in de algemene vergadering in Zeist aangenomen werd. Het besluit van de zaalvoetbalkommissie moet in de voorjaarsverga dering van de amateursektie gefiatteerd worden. Sekretaris Van der Zeeuw verwacht, dat het besluit van zaterdag niet zonder meer overge nomen wordt. „We komen met het spelen op zaterdag en zondag in bot sing met de belangen van het veldvoetbal. In de winter zullen velen voor de zaal kiezen. Ik neem aan, dat er verzet gepleegd gaat worden te gen ons voornemen", aldus Van der Zeeuw. In de zaalvoetbalvergade ring van zaterdag werd ook het besluit genomen om door het gehele land interregionale kompetities te houden. Negen afdelingen (van de 20) hebben al e?n dergelijke kompetitie-opzet vastgesteld. In een later stadium dienen twee landelijke topklassen gekreëerd te worden. Bruse Boys II handhaaft zich in kopgroep BRUINISSE - Met een verdiende 3- 1 overwinning in de thuiswedstrijd tegen het Vlissingse GPC II hebben de reserves van Bruse Boys nog al tijd een goede uitgangspositie in de reserve le klasse. Hoewel de Boys wegens een aantal blessures nog al tijd niet in de sterkste opstelling bin nen de lijnen kon verschijnen wist het de gasten toch overwegend haar wil op te leggen. Voor de rust hadden de Boys een licht veldoverwicht om hierna te do mineren Halverwege de eerste helft nam de thuisklub voorsprong door Klaas Verspoor, die een voorzet van Freddie Hoofdman langs de doelman van GPC kopte (1-0). Vlak voor het verstrijken van de eerste helft kregen de Boys door een wat ongelukkige samenloop van om standigheden een strafschop tegen zich, welke in een doelpunt werd om gezet (l-l). Na de rust namen de Boys de touwtjes in handen en was het door lopend eenrichting verkeer. Na goed doorzetten zorgde Adrie de Jonge weer een voorsprong (2-1), waarna Jaap Versendaal de overwinning vei lig stelde (3-1). Klaas Verspoor en Ab- bie Duinhouwer knalden hierna nog op de paal. maar in de stand kwam geen verandering meer. Bruse Boys III verrassende winnaar BRUINISSE Bruse Boys III pakte in de thuiswedstrijd tegen de reser ves van 's Heer Arrndskerke twee kostbare puntjes. Ondanks het feit, dat de bezoekers praktisch geduren de de gehele wedstrijd een licht veld overwicht hadden moesten zij uitein delijk toch het strijdperk met een 2-0 nederlaag verlaten. De thuisklub wist de verdediging goed gesloten te houden, terwijl de gasten bij de kansjes welke zij zich nog wisten te scheppen allerminst scherpschutters toonden. Bruse Boys maakte beter gebruik van de kansen, welke het zich wist te scheppen waarmee het de volle winst binnen haalde. Voor de rust slaagde Kees Klink erin de doelman van de bezoekers te verschalken (1-0), waar na na de hervatting Chris Knop de eindstand op 2-0 bepaalde. Knullig verlies voor DFS II: 3-5 BlIRGH - Op een wat knullige ma nier hebben de reserves van DFS op het sportpark Van Zuijen de ontmoe ting tegen Kloetinge III in de slotfase uit handen gegeven. Twintig minu ten voor tijd hadden de oranjehem den nog een riante 3-1 voorsprong en leek het recht op de overwinning af te stevenen. Blijkbaar van gedachte dat de strijd reeds was uitgestreden werd gedurende de laatste 20 minuten het spel geheel uit handen gegeven waar door Kloetinge nog de kans kreeg om de 3-1 achterstand om te buigen in een 2-3 overwinning Kloetinge slaagde erin de skore te openen (0-1) maar nadat Jaap Rijn berg voor de gelijkmaker had ge zorgd (l-l) wist DFS door een doel punt van Toon Rijnberg de Ie helft met een 2-1 voorsprong af te sluiten. Na de rust scheen DSF op rozen te zitten toen Nico Tuinman voor 3-1 had gezorgd Zoals in de aanhef ver meld liep het echter geheel anders af en moestn DFS haar tweede neder laag in dit seizoen laten noteren. EDE - De Koninklijke Marechaus see op Schiphol heeft, op verzoek van de politie in Ede, de 23-jarige R. F. V. uit Utrecht aangehouden. De man verdween eind augustus van dit jaar uit Nederland, nadat hij uit de kas van camping ,,De Goudsberg!' in Lunteren. waar hij als campingbe heerder werkte, een bedrag van 48.ÜÜÜ gulden had ontvreemd. Moeizame zege Bruse Boys IV BRUINISSE - Nadat het er aan vankelijk naar uitzag dat Bruse Boys IV een gemakkelijke overwinning op WIK IV zou gaan behalen heeft het uiteindelijk nog een zware inspan ning moeten leveren om de ontmoe ting met een 3-2 overwinning af te sluiten. Met doelpunten van Henny Ruiten beek (1-0) en Maarten Duinhouwer namen de Boys in de eerste helft een 2-0 voorsprong. De koek leek voor de thuisklub gebakken toen Leen van Duivendijke na de rust de voor sprong tot 3-0 had weten op te voe ren. De bezoekers wensten zich echter niet bij deze achterstand neer te leg gen en slaagden er zelfs in de Boys in de verdediging terug te dringen. Met twee treffers van Jan van der Ven slaagde WIK er nog in tot 3-2 terug te komen, maar verder lieten de Boys het niet meer komen. Brouwershaven III boekt ruime zege BROUWERSHAVEN - In de thuis- wedstrijd tegen hekkesluiter Bruse Boys V toonde Brouwershaven zich produktiever dan de gasten waar door het met een 4-0 overwinning het strijperk kon verlaten. Gedurende de eerste helft, welke met een doelpunt van Rolf den Boer door de Brouwenaren met een 1-0 voorsprong werd afgesloten, wisten de Boys nog aardig gelijke tred te houden. Na de thee sloeg de thuis klub definitief haar slag. Met twee doelpunten voerde Rolf den Boer de voorsprong op tot 3-0 waarna ten slotte Wies Jonker voor een 4-0 eindstand zorgde. SKNWK II pakt 3-0 zege in tweede helft NIEUWERKERK - Het derde team van het Nieuwerkerkse SKNWK heeft in de tweede helft een dikver diende 3-0 overwinning behaald op Kloetinge V. In de eerste helft wogen de partijen goed tegen elkaar op, ondanks het feit, dat de bezoekers veelal voor het Nieuwerkerkse doel verbleven. Sko- ringskansen werden evenwel door goed ingrijpen onbenut gelaten. In de tweede helft opende SKNWK in dé .yijfde minuut de skore via Hans Ehinger. Er ontwikkelde zich daarna een fraai duel, dat in de slot fase door treffers van Laurens Kik, direkt uit een vrije trap en Hans-Jan Goedegebure werd beslist (3-0). Ruime winst voor WIK III op Mevo II KERKWERVE - WIK UI blijft het voortreffelijk doen in de reserve 2e klasse waar het zaterdag na een 4-0 zege op de reserves van Mevo de vier de plaats op de ranglijst bezet. In de ontmoeting tegen Mevo legde de thuisklub een duidelijk veldover wicht aan de dag en wist het zich ook de beste doelrijpe kansen te schep pen. Door treffers van Joost Rotte en Peter Feitel kon WIK de eerste speel- helft met een 2-0 voorsprong afslui ten. Ook na de rust bleef WIK het spel in handen houden wat in nog twee treffers van Joost Nannie resul teerde (4-0). Eerste seizoenzege voor Renesse IV OVEZANDE - In de uitwedstrijd tegen Volharding III is het eteam van Renesse IV erin geslaagd haar eerste overwinning in dit seizoen te behalen en heeft het de rodelantaarn kunnen overdoen aan het team van Volhar ding. Nadat een gelijkopgaande wedstrijd de eerste helft doelpunt loos was verlopen, slaagde Volhar ding er na de thee in de skore te ope nen (1-0). Renesse kwam hierna uit stekend terug en nadat Jaap Ver boom de stand weer in evenwicht had weten te brengen (1-1) zorgde Je roen van de Have er voor dat beide puntjes mee naar Renesse gingen (1- 2). RENESSE Zondagmiddag werd in het Bowling Centrum te Renesse het bowling seizoen gestart met het z.g.n. kampioenstoernooi, een toernooi wat openstond voor de dames en heren welke zich in het vorige seizoen gehouden toernooien bij de eerste tien hadden weten te kwalificeren. Titelverdedigers waren Janny Bal en Klaas de Feiter, waarvan De Feiter zijn titel wist te pro longeren. Nadat de eerste serie was afge werkt zag het er nog allerminst naar uit dat De Feiter zich wederom de sterkste zou gaan tonen. Met een se rie van 108 punten bezette hij een be scheiden plaatsje in het klassement waardoor hij een tamelijk grote ach terstand op zijn naaste konkurrenten kreeg weg te werken. Met series van 182, 213 en 228 punten kwam hij in de volgende games echter bijzonder goed terug en kon hij nog met een rui me voorsprong op zijn naaste kon- kurrent Jan Stoel beslag op de eerste plaats wist te leggen. Met een totaal van 19 skoorde De Feiter ook het hoogste aantal strikes in het toer nooi. Bij de dames startte Emmy Warrin- ga met een game van 216 punten waarmee zij de leiderspositie in han den nam om deze in de volgende ga mes niet meer af te staan. Aan het slot werd de prijsuitrei king verricht door de heer E. M. Rijstenbil, die de kampioenen felici teerden met hun door hen behaalde resultaat. Het volgende, het Kerst toernooi, zal worden gehouden op zondag 12 december. De resultaten: Heren: 1. Klaas de Feiter 731 punten (19); 2. Jan Stoel 651 (6); 3. Jan Druyve 617 (12); 4. Ja cob Stoel 612 (12); 5. Lieven Hooger- huis 597 (12); Leen Duinhouwer 593 (6>; 7. Martin Krijger 592 (11); 8. Jan Romph 582 (11); 9. Rini Hendrik se 582 (9); 10. Jerry Rijstenbil 574 (8); 11. Toon Stoel 542 (4); 12. Rob Hijst 541 (9); 13. Kommert van Wagtendonk 519 (5). Dames; 1. Emmy Warringa 694 (16); 2. Yvonne Vasseur 622 (5); 3. Irene Meuldijk 587 (7); 4. Janni Bal 571 (10); 5. Jopie Meuldijk 513 (3); 6. Els Frank 504 (6); 7. Barry Rijstenbil; 501 (7); 8. An Druyve 484 (7); 9. Paula Vasseur 484 (4); 10. mevr. Bom 480 (7); 11. Riet Rijstenbil 462 (7); 12. Willy Hooger- huis 457 (8); 13. Riet van 't Hof 452 (2); 14. Marjon Matthijsse 432 (5). Emmy Warringa en Klaas de Feiter veroverden de zege in het kampioenstoer nooi, de officiële opening van het bowlingseizoen. (Foto; Zierikzeesche Nieuwsbode) Vier treffers van Jan de Jonge bij Duiveland II OOSTERLAND - Duiveland kon met een 5-1 overwinning op het Oostersportpark in de ontmoeting te gen DFS III haar leiders positie in de 4e klasse A konsolideren. De thuis klub toonde zich vooral in aanval lend opzicht gevaarlijker dan de be zoekers. Jan de Jonge, weer produktief deze middag bezorgde de thuisklub een 2- 0 voorsprong waarna Adrie Ista de ruststand op 3-0 bepaalde. Ook na de hervatting bleef de thuisklub gevaarlijker opereren. Na dat Jan de Jonge voor 4-0 had ge zorgd slaagde Peter van der Linde er in voor DFS tegen te skoren (4-1). Duiveland kreeg toch hei laatste woord door Jan de Jonge die de eindstand op 5-1 bepaalde. Goede resultaten Schouwen- Duivelandse afvaardiging op W.P.N.-keuring NIEUW VLIET - Tijdens veulen- en paardenkeuringen in Nieuwvliet, die georganiseerd werden door de fok- vereniging Zeeuws-Vlaanderen van het Warmbloed Paardenstamboek Nederland, hebben een aantal Schou- wen-Duivelandse dieren puike resul taten behaald. In de rubriek merrie veulens, waarin negen veulens mee dongen naar de hoogste premie, werd Amaire van Bertus Moerland uit Re nesse kampioen. Amaire is een doch ter van de hengst Formateur. Op de vierde plaats eindigde Asi- ree - dochter van Roemer - en even eens goed voor een eerste premie. Asiree werd gefokt in de stal Dam in Zwartewaale» en is momenteel even eens eigendom van Bertus Moerland. In de rubriek hengstveulens, met elf kandidaten, eindigde Aldo (vader Troubadour) gefokt en gehouden door Joop Hanse uit Haamstede op een tweede plaats met een eerste pre mie. Bij de jaarlingenrubriek behaal de Zonnefleur (vader Kommandeur) een tweede plaats met een eerste pre mie. Het paard is eigendom van Han- neke Vijfwinkel en gefokt bij Joop Hanse. Inge van de Berg uit Burgh behaalde een keurige vierde plaats in de rubriek bestgaand rijpaard met Sinclair, een zoon van Fresco. 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - lil de laatste wedstrijd van de eerste helft van de veldkompetitie heeft All Ready zichzelf een voortreffelijke dienst bewezen door bij Tjoba III in 's-Heer Hendrikskinderen een keurige 5-8 overwinning weg te halen. All Ready is nu weer naast Luctor gekomen, dat met 5-7 verloor van Swift II, terwijl Olympia en Tjoba III nog respektievelijk een en twee punten voorsprong tellen. Na de zaalkorfbalkompetitie heeft All Ready nog zes wedstrijden om zich alsnog veilig te stellen voor de eerste klas van de afdeling Zuid-West van het KNKV. Wanneer de ploeg gekonsentreerd en met overleg speelt moet dat er voor de roodzwarte brigade ongetwijfeld in zitten, te meer omdat in de eerste kompetitiehelft een paar wedstrijden vol komen onnodig verloren gingen. Voor de laatste kompetitie wedstrijd voor de zaalperiode had er een aantal omzettingen plaats gevon den in de Zierikzeese ploeg. Het vak van aanvoerder Hans van Gastel, Ja- co Stoutjesdijk, Vera Saarloos en Corrie Kloet startte in de aanval en Jaap van Gastel werd overgeheveld naar het vak van Leo Fonteine. De geroutineerde Ada van Tiggelhoven stond weer in de hoofdmacht als ver vangster van de afwezige Monique Linders en René de Jager nam zijn plaats weer in te koste van Arjan Ha- ge. De Jager verbleef enige tijd in het ziekenhuis. Hekkesluiter Gedurende de hele wedstrijd was All Ready de toonaangevende ploeg, maar het overwicht werd dit keer ook in de skore tot uiting gebracht. De ploeg was eigenlijk geen mo ment echt in gevaar en niets deed vermoeden dat Tjoba III te maken had met de hekkesluiter van de eerste klas. De eerste de beste aanval, leverde al meteen een doelpunt op, omdat Jaco Stoutjesdijk te fors werd aangepakt en hij zelf dc toegekende strafworp benutte. Na tien minuten was het ai 0-2 en andermaal was Stoutjesdijk de afwerker, dit keer van afstand. Zonder een moment te verzwakken raasde All Ready door. Leo Fonteine deponeerde op zijn eigen manier met een fraaie omdraaibal de derde Zie rikzeese treffer door de vijandelijke korf. Even later opnieuw sukses. Dit keer was het Korrie Stoutjesdijk. die haar eerste kompetitiedoelpunt liet aantekenen na een fraai genomen vrije worp. Het laatste kwartier van de eerste helft stokte de produktie enigszins, waardoor Tjoba III wat meer in de wedstrijd kon komen. Pal voor het rustsignaal prikte aanvoer der Ger Philipse - vorig seizoen nog samen met Piet Rijn uitkomend in Tjoba I - zijn ploeg naar 4-1. Uitkijken Een minuut na de hervatting was het dezelfde speler die voor 4-2 zorg de, waardoor All Ready toch even moest uitkijken. Dc verdediging draaide nu even wel voortreffelijk, waardoor het eerste aanvalsvak ruim de tijd kreeg om dc tegenstander uit te spelenNa een aantal gemiste kansen was het in dc 20c minuut toch weer raak. Voor de derde keer skoorde Jaco Stoutjes dijk na goed aangeven van Corrie Kloet: 2-5. Een belangrijke treffer en juist op tijd, want onmiddellijk liet de verdediging een steekje vallen. Uit een strafworp werd 3-5 geskoord. Leo Fonteine herstelde dit foutje ruimschoots. Hij dolde zijn tegen stander op allerhande manieren. Toen hij bij een doorbraakpoging werd vastgehouden mocht hij zelf vanaf de strafworpstip 3-6 aan laten tekenen en vijf minuten later was hij andermaal te snel voor de komplete verdediging en was de marge op nieuw vier treffers: 3-7. Uit een strafworp kwam vervol gens 4-7 op de borden, maar direkt er op werd het 4-8, toen Piet de Ronde een zelf meegekregen strafworp ver zilverde. Er waren nog mogelijkhe den op een grotere skore, maar Jaco Stoutjesdijk en Vera Saarloos misten. In de slotfase produceerde de thuisploeg nog de vijfde treffer, maar verder liet All Ready het niet meer komen. De 5-8 zege geeft de ploeg van trainer Rinus Bruël onget wijfeld mogelijkheden en zorgt te vens voor een brok zalf vertrouwen voor de voor de deur staande zaal korfbalkompetitie. De overige uitslagen: Luctor-Swift II 5-7; Blauwwit 1-Seolto 1 5-7. De stand in de eerste klasse A na acht van de veertien te spelen wedstrijden: Zuidwesters I Seolto I Blauwwit 1 Swift II Tjoba III Olympia 1 Luctor I All Ready 1 8 7 0 1 53-33 14 8 5 1 2 51-41 II 8 4 2 2 54-48 10 8 4 2 2 48-49 10 8 2 2 4 51-61 6 8 2 1 5 59-67 5 8 2 0 6 55-57 4 8 2 0 6 42-55 4 Advertentie ZENTRQ SPORT INTERNPTIONAL De huid van de heer 50. Schrik en verontwaardiging tekenen zich af op Thorfinns gezicht, maar voor hij een woord kan uitbrengen, klinkt Winonah's stem scherp. .Niemand zal Thorfinn met één vinger aanraken. Hij kwam hier op mijn verzoek en er wordt hem niets in de weg gelegd, als hij nu vertrekken wil. Nog steeds heb ik het voor het zeggen, zolang jij geen koning bent". Zelden had Erwin zijn moeder zo kwaad ge zien en verbouwereerd kijkt hij toe. als Thor finn met een vriendelijk schouderklopje van Winonah, de kamer verlaat. ..Men vertelt mij, dat de edelen jou niet wen sen als hun vorst, mijn zoon", zegt Winonah strak. ,,Als ik nu zie hoe jij te werk gaat, kan ik me dat best voorstellen" „Onzin", valt Erwin driftig in. „Leugen- praatjes. Het zijn de kerels van Thorfinn en Olaf, die u dat influisteren, maar ik zal ze krij gen". „Jij kunt je beter druk maken om Gurd", antwoordt zij. „Hij heeft aanhangers genoeg." „Eerst Olaf", zegt Erwin koppig, „dan zul len we wel weer zien!" „Je moet het zelf weten, mijn zoon", zucht de koningin, „maar ik vrees, dat je dit besluit, je ingegeven door wraakgevoelens, zult be treuren

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 7