Brainisse niet bang voor Financiële-V erhoudings wet Tennispark L.T.C. Zierikzee wordt échte 1 april-grap HOUT- EN BOUWBOND GAAT JUBILEREN Aanbiedingsnota gemeentebegroting 4 BRUINISSE - Een overwacht positief geluid laat het kollege van Bruinisse horen in de aanbieding van de ge meentebegroting voor 1983. „Het uitzicht is veelbelo vend. De financieringspositie mag als vrij gunstig wor den bestempeld. Aanvankelijk hebben wij er aan ge dacht om op min of meer drastische wijze te bezuinigen. De later bekend geworden perspektieven die het ont werp Financiële-Verhoudingswet 1984 biedt, hebben ons er van weerhouden hiertoe over te gaan", aldus het kol lege. Het kollege zegt evenwel bijzonder attent te zijn om, waar enigszins moge lijk, bezuinigingen door te voeren. De begroting voor het dienstjaar 1983 sluit met een zeer bescheiden raming aan onvoorziene uitgaven 28.533,12. Nieuwe kapitaalswerkcn zullen echter niet ter hand genomen kunnen worden: er is nagenoeg geen budgettaire ruimte aanwezig om in 1983 nieuwe lasten aan de begroting toe te voegen. De algemene uitkering zal met 130.000,— toenemen, voor een klein deel voor rekening van de stijging van het aantal inwoners en aantal woningen. ..Hoewel het Rijk de mond vol heeft over bezuinigingen en ombuigingen is er nog steeds spra ke van stijging van de algemene uit kering. hoewel deze niet meer zo fors is als enkele jaren geleden. Van een daling is in 1983 helemaal geen spra ke", aldus het kolllege in een opmer kelijke uitspraak. Bruinisse zal er fi nancieel aanzienlijk op vooruit gaan als genoemde ontwerp-wet kracht van wet verkrijgt: Bruinisse zal dan 185.000,— per jaar extra gaan ont vangen, hoewel gefaseerd. In de primitieve begroting 1982 was het financieringstekort geraamd op 2.864.455,80, voor 1983 is dit be drag 765.599,68, een aanzienlijke verbetering derhalve. Tenzij zich in de loop van 1983 buitensporige kapi taalsuitgaven zullen voordoen, zal het voorlopig niet noodzakelijk zijn een langlopende geldlening af te slui ten. De ontvangst van aiarmeringsop- roepen van de brandweer laat vol gens het kollege in de toelichting op de begroting te wensen over. Om dat te verbeteren zal over enige tijd in Bruinisse een steunzender worden geplaatst. Mede om te Voorkomen dat, zoals al eens gebeurde, de brand weer gealarmeerd voor een ongeluk op de Grevelingendam, voor een ge opende brug moest wachten. Een di- rekte telefoonverbinding tussen brug en brandweerkazerne ligt in de plannen besloten. Rijkswaterstaat moet echter nog toestemming verle nen. De kerkvoogdij van de Hervormde kerk heeft zich in principe bereid verklaard medewerking te verlenen aan de stichting van een mortuarium achter de consistorie van het kerkge bouw. Momenteel werkt de kerk voogdij aan het ontwerpen van een bouwtekening, waarin tevens een uitbreiding van de consistorie is be grepen. Milieu Ten aanzien van het milieu merkt het kollege in de aanbiedingsbrief begroting 1983 op, dat het inventari serend onderzoek naar regionale sa menwerking bij uitvoering van ge meentelijke milieu-hygiënische ta ken is afgerond. Een werkgroep is thans bezig met het voorbereiden van een proefprojekt (tenminste 2 jaar), streefdatum is 1 januari 1983. De kosten van het projekt worden gedragen door het ministerie van Volksgezondheid en Milieuhygiëne, de benodigde mankracht zal worden ondergebracht bij de Reinigings dienst Schouwen-Duiveland. In 1983 zijn voorstellen te verwach ten tot deelname aan een Provinciale Geluidhinderdienstondergebracht bij de hoofdingenieur-direkteur van Rijkswaterstaat. Renovatie De in de gemeente opererende wo ningbouwverenigingen hebben in de afgelopen jaren de nodige aktivitei- ten ontwikkeld om de kwaliteit van de woningwetwoningen op peil te houden c.q. te brengen. De Christelij ke woningbouwvereniging richt haar aandacht op isolatie van het woning bestand. „Beter Wonen" vordert gestaag met de renovatie van wonin gen in Bru-Oost. Voor de komende jaren staan de volgende renovatieprojekten op het programma: Kerkstraat 15-21 (1C83), Noordstraat 2-14 (1983), Prinses Bea- trixstraat 2-22 (1983), Kon. Julia- nastraat 2-32 (1984), dezelfde straat 1- 37 en vervangende nieuwbouw Schoolstraat 8-12 is nog niet bekend welk jaar. Problematisch wordt de vervolg- huisvesting van personen die in ver band met huwelijksproblemen ge dwongen zijn de echtelijke woning te verlaten. De gemeente zal zich bezin nen hoe deze groep mensen geholpen kan worden, in overleg met de wo ningbouwverenigingen. Rekreatiewoningen In strijd met de intentie en ge- Familie-avond in Bru BRUINISSE - „De jeugdwerkloos heid in de hedendaagse maatschappij heeft grote gevolgen", aldus vrijdag avond de heer Phernanbucq tijdens de familieavond van het Christelijk Nationaal Vakverbond, afdeling Bruinisse. De distriktsbestuurder noemde ook enkele van deze sociale gevol gen: „Het aantal zelfmoorden onder jongeren neemt toe, evenals het toe treden tot uiterst linkse of rechtse or- bruiksvoorschriften van het bestem mingsplan „Rekreatieplan" worden steeds meer rekreatiewoningen voor permanente bewoning gebruikt. Met politie en justitie voert de gemeente overleg hoe hieraan het hoofd kan worden geboden. Cijfers betreffende het aantal ge re gistreerde woningzoekenden zijn volgens het kollege niet optimaal te noemen. Inschrijvingen bij meer dan één woningbouwverenigingen en het niet regelmatig „opschonen" van het bestand liggen hieraan ten grondslag. De pogingen om mensen die rela tief gezien goedkoop wonen te bewe gen te verhuizen naar een woning die gezien de inkomsten meer passend is, bleven zonder sukses. De noodzaak hiertoe wordt door het kollege nog maals onderstreept. Daarentegen krijgen 120 Bruse huishoudens huur subsidie totaal voor een bedrag van 210.000,-. ganisaties, zoals de Centrumpartij. Door het ontbreken van werk zal een jongere ook geen lid worden van een vakorganisatie". De avond werd geopend door de voorzitter, W. van Gilst, die meedeel de dat volgend jaar de Hout- en Bouwbond afdeling Bruinisse 35 jaar zal bestaan. De Bruse afdeling van de N.C.B.O. bestaat dan 25 jaar, toch wel getallen om straks even bij stil te staan. Leden werf aktie De voorzitter deelde verder mee dat begin december een ledenwerfak- tie zal worden gestart o.a. door het verspreiden van een huis-aan-huis folder waarin de doelstellingen van het C.N.V. duidelijk gemaakt wor den. Ook organiseert de afdeling een forumavond in het Dorpshuis op maandag 13 december. Na de indringende bespreking van de heer Phernanbucq volgde de pau ze met verloting. De geanimeerde avond werd voort gezet door de heer H. van Leerdam uit Serooskerke (Wal.) die een prach tige dia-voorstelling over de Schep ping verzorgde. WARSCHAU - Paus Johannes Pau- lus II zal op 18 juni van het volgend jaar zijn geboorteland Polen bezoe ken. Dit heeft het persbureau Pap maandag bekendgemaakt. subsidiëren. Van een aanvankelijk uitstel volgde op 7 december 1981 het bericht, dat dit projekt geen door gang zou vinden vanwege negatief uitgevallen tests. Opnieuw moesten daarna kontak ten met de gemeente worden gelegd en uiterst verrassend volgde in mei 1982 een positief advies van de kom missie sport van Zierikzee. Op 25 mei volgde ook de kommissie financiën dit goede voorbeeld en tijdens de ge- meenteraardsvergadering van 20 ju ni 1982 ging de Zierikzeese raad ak koord met de aanleg van het park in Poortambacht. Bovendien verstrek te de raad een garantielening van 300.000,- aan de LTC Zierikzee, be nevens een eenmalige gemeentelijke subsidie van 75.000,-. De grond waarop het nieuwe tennispark is ge situeerd wordt door de gemeente Zie rikzee in erfpacht verstrekt. Op 14 september gaven Gedeputeerde Sta ten het fiat op de uitbreidingsplan nen, waarna een lening van drie ton werd afgesloten bij de Bank Neder landse Gemeenten. maar dat stuitte op onoverkomelijke problemen vanwege de mede-sport parkgebruikers. Hoop kwam er weer voor LTC Zierikzee, toen de Konin klijke Nederlandse Lawn Tennis Bond aankondigde in Zierikzee een proefprojekt te willen starten, waarin vier tennisbanen zouden wor den opgenomen. Het experimentenfonds van erm zou het geheel voor honderd procent Vandaag (dinsdag 9 november) be gint de firma Voorna BV uit Ouden hoorn met de grondwerkzaamheden en over ongeveer twee weken komt de firma Wemink uit Leiden in aktie om de tennisbanen, het hekwerk en de automatische beregeningsinstal- latie. Drie weken zal dit bedrijf no dig hebben om een en ander te ver zorgen. ZIERIKZEE - De trots straalt af van de gezichten van het bestuurlijke driemanschap Robert-Jan Pothaar, Rob van den Bergh en Joop Verburg, als zij gezamenlijk de eerste paal in de grond werken, waarmee het nieuwe tennispark van de Lawn Tennis Club Zierikzee wordt af gebakend. Dinsdag 9 november zal voor de Zierikzeese vereniging de geschiedenis ingaan als de dag, waarop een intens grote wens in vervulling ging: de start van een akkommodatie om van te watertanden. „Op vrijdag 1 april 1983 gaat het tennisseizoen open en dan wordt hier al gespeeld", vertelt LTC Zierikzee-voorzitter Robert- Jan Pothaar, „en het is echt zo: 1 april". Het park ver rijst in de komende weken vooraan in Poortambacht en omvat vier banen, een fraaie kantine, een oefenkooi, een speelterrein voor de kinderen en een ruim parkeerter rein. Het geheel wordt keurig gesitueerd in middelhoge bebossing, waardoor het landelijk karakter van de om geving uitstekend wordt doorgetrokken. Vanochtend (9 novembersloegen voorzitter Robert-Jan Pothaar, vice-voorzitter Rob van den Bergh en sekretaris Joop Verburg van de LTC Zierikzee in eendrachtige samenwerking het eerste paaltje in de grond van het nieuwe ten- niskomplex in Poortambacht. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Gezien het ledental van 260, dat de Zierikzeese vereniging rijk is, was het al geruime tijd duidelijk, dat de LTC Zierikzee aan de twee banen, die men op sportpark Bannink rijk was, ruim onvoldoende had. Vandaar dat er plannen werden ontwikkeld om te komen tot een nieuwe akkommoda- tie met meer banen. Aanvankelijk bestonden er plannen om de bestaan de akkommodatie uit te breiden,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 4