Aannemingsbedrijf Bijkerk in Burgh moet inkrimpen Cardium gaat eerste mat léggen HOE DENKEN BEWONERS OVER BEHOUD STREEKNIEUWS VAN GEBOUW THEO THIJSSENSCHOOL Ouderavond openbare kleuterschool „Piggelmee Ontslag voor 12 werknemers Enquête om meningen te peilen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 9 november 1982 Nr. 23214 HAAMSTEDE - Aannemings- en installatiebedrijf Bij kerk B.V. uit Burgh-Haamstede heeft bij het gewestelijk arbeidsbureau een ontslagvergunning aangevraagd voor 12 werknemers. Dit in verband met de terugloop in op drachten voor huizenbouw in de partikuliere sektor. Van deze 12 man hebben inmiddels 3 werknemers een an dere baan gevonden. Nog maar enkele jaren geleden werd er volop gebouwd in de partikuliere sek tor. De vraag naar nieuwbouw woningen is inmiddels dermate verminderd, dat Bijkerk b.v. genoodzaakt werd in te krimpen. De firma Bijkerk zal in de toe komst met 14 werknemers „voor zichtig verder gaan", zoals B. Bij kerk het omschrijft. Dit bouwbedrijf richtte zich vooral op de huizenbouw voor partikulieren en ook werd in het verleden aan projektontwikke- ling gedaan. Op die manier was het bedrijf van werk verzekerd, totdat er (Vervolg van pagina 1) plaats gedurende zeven dagen per week en 24 uur per dag. Herstel Aan het afrollen van de eerste mat zijn zes maanden van proefnemingen vooraf gegaan. „Als uitvoerders hadden we ons voorgesteld daarvan minstens drie volle maanden te gebruiken voor training van bemanning en dagelijk se leiding. Het grootste deel van de tijd hebben we helaas moeten beste den aan het herstellen en verbeteren van de konstrukties. Vrijwel alle hulpwerktuigen aan boord van de Cardium zijn met geringe marges ontworpen. Er is een aantal nood voorzieningen getroffen, maar je moet grenzen stellen. Je kan er geen tweede Cardium naast leggen voor als er iets mis gaat," aldus Vroege van Dosbouw. Daardoor is ook het leggen van de eerste mat met een maand vertraagd." In ieder geval is vastgesteld dat het ontwerp van de hulpschepen bij de bouw van de pijlerdam juist is ge weest, dat er matten kunnen worden gelegd en dat er negatieve overlap pen kunnen worden gemaakt. „Daar om op naar de Hammen," zei Vroege. Naar verwachting vertrekt de Car dium eind maart uit de Hammen. Daarna begeeft de Ostrea zich daar heen om de eerste pijler te plaatsen. Dat zal waarschijnlijk eind april, be gin mei gebeuren, ook een maand la ter dan gepland. Direkteur Vroege verwacht echter dat de achterstand in de komende vier jaar kan worden ingelopen. totaal geen vraag meer was naar (tweede) woningen. Moordend „De aannemersbedrijven zijn te genwoordig bijna verplicht een werk onder de kostprijs aan te nemen. De concurrentiestrijd onderling is moor dend. Bedrijven nemen werken tot 20 a 30 onder het kostprijs aan, en wij zijn niet van plan daaraan nog langer mee te doen. Bij openbare aanbeste dingen van rijk of gemeente schrij ven bedrijven uit alle delen van het land in. De één doet het nog goedko per dan de ander, maar er wordt niets verdiend. Daar zou een einde aan moeten komen" is de wens van Bijkerk. „We kunnen onmogelijk te gen elke prijs verder gaan en ook nog een bedrijf in stand houden". Van de werknemers voor wie een ontslag is aangezegd zijn er enkele al tientallen jaren in dienst. De opzeg termijnen hebben zodoende een ver loop van een half jaar. Onderhoud Het familiebedrijf Bijkerk, dat sinds enkele jaren door de twee zoons van J. C. Bijkerk wordt geleid, hoopt met onderhoudwerkzaamheden de kontinuïteit van de firma te waar borgen. „We hopen dat onze mensen die door omstandigheden het bedrijf moeten verlaten, spoedig ander werk zullen vinden. De werkloosheid in de bouw is op Schouwen-Duiveiand gelukkig niet groot. Er zijn hier grote werken aan de gang, zoals nieuwbouw LTS en in de toekomst een nieuw bejaarden centrum in Zierikzee en een in Haamstede. Daar zijn nogal wat mensen voor nodig", zegt B. Bijkerk ten slotte. Speelgoed- en sportbeurs De stichting Speel-O-Theek Schou wen-Duiveiand in oprichting, organi seert voor zaterdag 13 november a.s. tussen 10.00 en 12.00 uur een speel goed- en sportbeurs in de voormalige kleuterschool aan de Mosselstraat 1 te Zierikzee (achter de Corneliastich- ting). Speelgoed en sportartikelen kun nen op ditzelfde adres worden ingele verd op vrijdagavond 12 november tussen 19.00 en 20.30 uur. Ook gratis speelgoed is zeer welkom. De goederen dienen schoon en kom pleet te worden ingeleverd. Van de totale opbrengst zal een klein deel worden bestemd voor de in oprich ting zijnde Speel-O-Theek. Deze Speel-O-Theek heeft tot doel inderen die zich anders ontwikkelen te sti muleren in hun ontwikkeling door aangepast speelgoed uit te lenen. De ouders van deze kinderen kunnen in dien gewenst, geadviseerd worden bij de keuze van speelgoed. De Speel-O-Theek heeft inmiddels een (tijdelijk) gastvrij onderkomen gevonden aan de Mosselstraat waar ook de ruilbeurs plaatsvindt. Voor meer informatie kan men bel len: 01110-3983 of 01110-6296. HAAMSTEDE Aanrijding Op de kruising Vroon weg/J. J. Boeyesweg vond maandagochtend een aanrijding plaats. Automobiliste R.-van R. kwam van de richting Haamstede en wilde linksaf de J. J. Boeyesweg inslaan. Zij zou geen voorrang hebben verleend aan de te gemoetkomende auto, bestuurd door mevrouw de K. waardoor een bot sing ontstond. Er deed zich geen per soonlijk letsel voor. Verbouwing rusthuis Duinoord aanbesteed Bouwbedrijf Prince uit Haamstede was de laagste inschrijver bij de aan besteding voor de verbouwing van het rusthuis Duinoord te Haamstede. Momenteel worden naast het bejaar dencentrum zorgwoningen gebouwd, die begin juni volgend jaar opgele- verd zullen worden. Pas dan kan met dé verbouwing van het rusthuis be gonnen worden, omdat' dé bewonérs dan tijdelijk in de zorgwoningen kunnen worden ondergebracht. Een groot gedeelte van Duinoord zal te gen de vlakte gaan. Alleen het ge deelte dat na 1974 is geopend, zal in stand worden gehouden. ZIERIKZEE - In Eethuisje Marktzicht te Zierikzee ver scheen maandagavond tot veler verrassing luitenant-ko lonel M. Bosschaert, destijds als majoor van het Leger des Heils te Amsterdam bekend geworden. Mevrouw Bos schaert logeerde bij It. Piet Dijkstra van het Zierikzeese Leger des Heils, omdat zij vanochtend een lezing moest houden in Zonnemaire. De nu zeventigjarige mevrouw Bosschaert doet het sinds haar pensionering niet bepaald rustig aan. Vanmiddag hield zij een lezing in Utrecht, vanavond een in Zaandam, waarna zij naar Nijmegen zou afreizen om woensdag een causerie te houden. In het Zierikzeese eethuisje, waar zij de weg naar het Le ger des Heils vroeg, nam zij de gelegenheid te baat om boekjes uit te delen over het goodxcillxoerk in Amster dam, geschreven en getekend door Anton Pieck. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Reünie MULO '58/'59 In hotel Vliegveld te Haamstede wordt zaterdag 12 november een reü nie gehouden van leerlingen aan de openbare MULO uit het schooljaar '58/'59. Het betreft de klassen 3 en 4. SCHARENDIJKE Bartimeus De koor- en samenzangavond van de Chr. Vereniging Bartimeus te Zeist en Doorn op vrijdag 12 novem ber wordt in de Ger. Kerk gegeven. In eerste instantie was het optreden gepland in de Ned. Herv. Kerk. Voor tijd: zie agenda. OOSTEbLAND Opbrengst kollekte Georganiseerd door mevrouw G. Dorst-Hoogvliet had ook in Ooster- ,land de nationale ico^kte plaats tem bate van Geesteïijk)GeH'andicdpterL /Gekollekteerd w$rd door de da mes: Bal-Rotte, Dorst-Verstraate, Goossens-Zegers, Goudzwaard- Janse, Ista-Both, Ten Klooster-Bos, Lems-Dorst, Van der Maas-Heyboer, Van der Maas-Rotte, Stouten-Otte en Verstraaten-de Bruine. De opbrengst bedroeg dit jaar de mooie som van 933,80, dat is 66,63 meer dan het vorige jaar, toen het eindresultaat 867,17 bedroeg. Veel dank aan de gevers, de leiding en kol- lektanten. Voorlichtingsbijeenkomst voor ouderen Op donderdag 11 november is er in het gebouw „Oosterhof" aan de Sint Joost dijk te Oosterland een voorlich tingsbijeenkomst over „Meer Bewe gen voor Ouderen". De konsulent van „Meer Bewegen voor Ouderen" van het Zeeuwsche Kruis vertelt een en ander over gym nastiek voor ouderen, toegelicht met videofilms en een korte demonstra tie. Ieder is welkom voor deze nutti ge informatie. Voor tijd: zie agenda. Gevaarlijke boom in Oosterland .Enige bewpners,.yan de Sint Joost/ 'dijk met*nahie'degenen woonachtig zijn in de onmiddellijke nabijheid yarPhet dgrg^m^^Oosterhof", ma ken zich bezorgd over een daar staan de zware iepenboom met een zware kroon, die steeds meer neiging ver toont over te hellen naar de straat. Deze boom staat zo kort op de rand van het trottoir dat het gevaar niet denkbeeldig is, dat deze bij een storm uit het noorden of noord westen zal omslaan met alle narig heid van dien. De boom kan tegen de gevels van de woningen aankomen en veel schade veroorzaken, of te recht komen op een auto. Naar verluid is de gemeente Duive- land al van een en ander op de hoogte gesteld. Hopelijk zal de boom een de zer dagen, eer het stormgetij aan breekt, veilig gesteld zijn. BRUINISSE Bijeenkomst postzegelhoudersvereniging Woensdagavond 10 november komt in het Ned. Herv. Ver.gebouw de postzegelhoudersvereniging „G. J. Peelen" bijeen. Een handelaar is uit genodigd om een en ander over zijn werk te vertellen. DEN HAAG - De derde grote confe rentie over de situatie van de Joden in de Sowjet-Unie zal begin volgend jaar niet in Nederland of een ander West-Europees land plaatsvinden, maar in Jeruzalem. Dit heeft de Amsterdamse rabbijn A. Ralbag in Den Haag meegedeeld. ZIERIKZEE Expositie galerie Borsboom In galerie Borsboom zal een over zichtstentoonstelling worden gehou den van 20 november tot en met 31 december. Deze expositie zal worden geopend, zaterdag 20 november, door burgemeester van Zierikzee, de heer Th. H. de Meester. In totaal nemen 14 exposanten aan de tentoonstelling deel, onder wie Coen Flink, Liesbeth de Jonge, Miems van Citters, Trudy Doeieman, Co de Voogd, Ineke Bak ker en Johan Berrevoets. Concert Zierikzees Kamerkoor Het Zierikzees Kamerkoor geeft op zaterdag 27 november een concert in de Rooms Katholieke Kerk. Uitge voerd worden werken van onder an deren Schütz, Monteverdi en Distier. Voor tijd: zie agenda. ZIERIKZEE - Heden (dinsdag)ochtend wordt de eerste paal geslagen voor de nieuwe Theo Thijssenschool. Het huidige semi-permante schoolgebouw heeft vijftien jaar dienst gedaan. Naar verwachting zal de bouw van de nieuwe school in mei volgend jaar zijn voltooid. Bete kent het nu dat het gebouw aan De Kanterlaan zal wor den gesloopt? Kerkwerve KERKWERVE - Er was een goede opkomst voor de jaarlijkse ouderavond van de openbare kleuterschool Piggelmee. Eerst was er gelegenheid om de werkjes van de kleuters te bewonderen, die enthousiast over het onderwerp „reizen" hadden gewerkt. De presidente van de oudercommissie, mevr. v. d. Sluys. heette iedereen, in het hijzonder welkom de afgevaardigden van de la gere scholen van Kerkwerve. en aan Mariëllc Timmermans, die werkzaam is bij het V.V.Y. te Breda en die kwam vertellen over de mogelijkheden voor hel maken van dagtripjes uit' deze buurt. Besturen van buurtvereniging „Dc Maltezers", speeltuinvereniging Mr. Breetveld en leden van de ouderkom missie van de Theo Thijssenschool en de Woelwaters hopen van niet, want naar hun mening kan dit gebouw heel goed voor andere doeleinden worden gebruikt, al is het dan als school afgekeurd. Bovengenoemde mensen hebben zich afgevraagd of het niet zinvol zou zijn om eens na te gaan of het vrijko mende gebouw voor de wijk behou den kan en moet blijven. Door middel van een enquête wil deze groep nu te weten komen hoe de bewoners van Malta, Zaagmolen en Scheepstimmerdijk hier over den ken. De vragenlijsten zullen deze week persoonlijk met een toelichting aan de bewoners worden aangebo den. De mensen worden verzocht de moeite te nemen de vragenlijsten voor het eind van deze week in te vul len, zodat ze vrijdag weer opgehaald kunnen worden. Duidelijk beeld De initiatiefnemers hopen op deze wijze een duidelijk beeld te krijgen van de gedachten, die bewoners heb ben over het wel of niet houden van de huidige Theo Thijssenschool. „Als zou blijken, dat de mensen in deze wijk geen waarde hechten aan het behoud van dit gebouw, gaan we niet verder met deze pogingen want dan heb je geen grond om op te plei ten", aldus hoofdonderwijzer J. Goedhart. Als de enquête echter uit wijst, dat de bewoners wel degelijk belang hechten aan het behoud, zal nader kontakt met de gemeente wor den gelegd. Volgens de initiatiefnemers van deze enquête zijn er wel redenen om te pleiten voor het behoud van dit semi-permanente schoolgebouw. Zo zijn er groepen en verenigingen in Malta, die voor het organiseren van diverse aktiviteiten graag een akkommodatie in de wijk zelf zou den hebben, zoals buurtvereniging „De Maltezers" en Speeltuinvereni ging „Meestér Breetvelt". Men is ook van mening dat jongeren in deze wijk weinig mogelijkheden hebben voor vrije tijdsbesteding. Volgens hen is er behoefte aan een ontmoe tingsplaats. „De oude school zou daarvoor kunnen dienen en mis schien kunnen dan ook andere zin volle aktiviteiten ontwikkeld wor- Z'owel in de direkte omgeving, ais wat verderop, blijken er tal van mo gelijkheden vooreen dagje uit met de kinderen, bleek uit haar inleiding foldermateriaal Illustreerde haar be toog.' In de pauze konden de folders bekeken worden en een kop koffie worden genuttigd. Het jaarverslag van de leidsters toonde aan dat het weer een druk jaar was geweest met tal van aktiviteiten De hoofd leidster, mevrouw Akkersdijk. be dankte de ouders en de ouderkom missie voor de plezierige samenwer king; in het bijzonder mevrouw v. d. Sluys, die de kommissie gaat verla ten, en overhandigde haar een bloe metje. Het is de bedoeling dat er per l januari een nieuwe leidster zal wor den benoemd i.v.m. zwangerschaps verlof van mevrouw Akkersdijk In verband met het net niet toerei kende aantal leerlingen aanstaand voorjaar, maar het daarentegen per I februari Inwerkingtreden van een nieuwe regeling zullen er hoogst waarschijnlijk toch twee leidsters kunnen aanblijven. Nu moesten twee nieuwe ouderkommissic-ledcn wor den gekozen, stelde zich herkiesbaar. Bij eenmalige stemming werd me vrouw Coomans-van Bovenkamp als nieuw lid gekozen mevrouw Den Boer-v. d. Hoek werd herkozen. ZIERIKZEE - Hoofdonderwijzer JGoedhart is van schoof thans nog in qehuisvesl is, na enkele aanpast ten. mening dat het semi-permanente gebouw u-aar de Theo Thijssrn- ingen heel goed gebruikt zou kunnen worden voor irijkaktivitei- (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) den", aldus de toeilichting bij het enquête-formulier. Ook ouderen Niet alleen de jongeren, maar ook de talrijke ouderen in Malta zouden de mogelijkheid krijgen van een vaste ontmoetingsplaats. Verder wordt opgemerkt, dat het Rode Kruis het gebouw thans reeds ge bruikt voor kursussen, instruktie en dergelijke en zeer tevreden is met de akkommodatie. Dit laatste wordt be vestigd door wethouder van onder wijs de heer J. Groen. Hij deelt des gevraagd mede, dat het Rode Kruis reeds te kennen heeft gegeven graag gebruik te willen blijven maken van de huidige Theo Thijssenschool. Hij meent, dat het Rode Kruis op het ogenblik twee lokalen in gebruik heeft, maar dat er belangstelling bestaat meerdere klassen te benut ten. Volgens wethouder Groen ligt het niet direkt in de bedoeling liet ge bouw te gaan slopen. Persoonlijk is hij van mening, dat je een bruikbaar gebouw niet moet afbreken als het voor bepaalde doeleinden funktio- neel gebruikt kan worden. „Niet direkt slopen" De wethouder van publieke wer ken, de heer P. de Rijke laat desge vraagd weten te denken dat het kol lege niet direkt voornemens is het ge bouw onder de slopershamer tc bren gen. Een en ander is afhankelijk van de situatie van de school na de ver huizing. Hoewel het pand dan mis schien niet voor alle doeleinden ge schikt zou kunnen blijken te zijn zegt wethouder Dc Rijke het persoonlijk „eeuwig zonde" te vinden een ge bouw te slopen als daar voorlopig nog nuttig gebruik van gemaakt zou kunnen worden. Volgens hem zou de situatie anders kunnen zijn nis men direkt de beschikking zou hebben over de voormalige R.S.G. in de Man huisstraat of de Bakkcrsschooi aan het Kerkhof, gebouwen die in de toe komst leegkomen. Zover is het echter nog niet en de wethouder is van me ning dat het gebouw van de huidige Theo Thijssenschool in die tussenlig gende lijd voorlopig goed gebruikt zou kunnen worden. Hij laat duidelijk weten, dat het Rode Kruis volgens hem als eerste gegadigde in aanmerking komtDeze mensen kampen al geruime tijd met gebrek aan akkommodatie en mis schien kan de vrijkomende Theo Thljssensehool daar uitkomst in brengen. De wethouder vindt, dat dan altijd nog bekeken kan worden welke akti viteiten er naast het Rode Kruiswerk nog meer plaats zouden kunnen vin den.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 3