Bejaardensozen Ellemeet en Scharendijke vierden gezamenlijk zilveren feest Elaeryn) ©91 Dit jaar weer minder bloeddonors in Westhoek Al wekenlang zijn onze Bor relprijzen laag. Kijk maar! ^ST\ Geslaagde ouderavond kleuterschool „De Duinkonijntjes" In Hervormd Verenigingsgebouw Renesse Bezwaar tegen ontslag bij atelier STREEKNIEUWS Ledenvergadering Dorpsgemeenschap Noordwelle Jeugd blijft weg no -zgi' ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 4 november 1982 Nr. 23211 3 SCHARENDIJKE - Met een gezellige, feestelijke mid dag, aansluitend een gezamenlijke maaltijd en receptie, allen in het Hervormd Verenigingsgebouw in Scharen dijke, vierden de bejaardensozen van Ellemeet en Scha rendijke het zilveren feest. Drie van de toenmalige oprichtsters waren hierbij aanwezig: de damens V. d. Ban, V. d. Schelde en Verwest. Advertentie jonge'g'Ènever W1 J(I\GK JK\ EVKM J tlMlTI JAC. HERMANS WIJIM Er is er vast éép bij U in de buurt PAK HUIS 1 RENESSE - In de openbare kleuterschool „De Duinkonijntjes" werd een goed bezochte ouderavond gehouden. De bijeenkomst werd geopend door de voorzitster van de ouderraad, mevrouw V. Rutgers. Zij verwelkomde de aan wezigen, in het bijzonder de heer H. J. Blom, hoofd van de openbare lagere school in Renesse. Vervolgens gaf de sekretaresse, mevrouw L. v. d. Putten, in het jaarverslag een overzicht van de aktiviteiten in het afgelopen schooljaar. Grote afwezige op deze dag was het gemeentebestuur, maar dat lag niet aan hen, maar aan het feit dat geheel per ongeluk aan de gemeente geen uitnodiging was verstuurd. Burge meester W. den Boer (met echtgenote) was er wèl, en dat vergoedde veel. Een excuus-brief is overigens onder weg naar het gemeentebestuur. Vóór het feest gevierd werd, gingen de soosleden eerst aan de gang om de zaal te versieren, en corsages maken die bij entree van de zaal opgespeld werden. Eén van de drie komitee-leden van Scharendijke, mevrouw H. de Bakker-v. d. Linde opende de mid dag op de gebruikelijke wijze. Zij las een gedeelte uit Exodus 23 de verzen 12-18, waarna gezamenlijk werd ge zongen Psalm 150 de verzen 1 en 2. Na een stukje uit een Bijbels Dagboek zong men gezang 136 vers 1. Nog meer samenzang volgde na de theepauze: het Sooslied. Overzicht 25 jaar Een zilveren bonbonschaaltje was er voor beide dames Lemson en Van Tiggelen voor hun bijdrage aan het feest: een overzicht van 25 jaar soos. De dames zijn de enigen die aktief de 25 jaar hebben meebeleefd, waardoor ze uit ervaring konden spreken. Een declamatie van mevrouw Park maakte het deel voor de koffiepauze vol. In de pauze kreeg burgemeester W. den Boer het woord, die de moeilijke start van de soos in herinnering bracht: in het prille begin waren er meer komitee-leden dan soosleden. Dat is nu anders. Op het ogenblik wordt de soos in Ellemeet geleid door de dames J. Leidens-v. d. Hoek en E.. van Tiggelen-van den Nood. Voor Scharendijke zijn dat: de dames J. Dorreman-Bom, A. Vaane-Groen en de al genoemde H. de Bakker-v. d. Linde. Het aantal leden nu: Ellemeet 18 en Scharendijke 35. Verder hield de burgemeester zijn gehoor voor, dat er veel meer bejaar den in de gemeente wonen en er dus ook meer soosbezoek verwacht zou mogen worden. Maar sommigen heb ben daar kennelijk geen behoefte aan en zijn tevreden met een goed boek of werken in eigen tuin. De felicitaties voor de jarige soos onderstreepte de' burgemeester met een flinke bos bloemen. Eigen gemaakte liedjes „Die dag vergeet ik niet" was de ti tel van een voordracht-meezinger van het sooslid mevrouw Gutteling. (Vervolg van pagina 1) vragen dit betreffend, volgens hem ook vaak vage antwoorden. Soms werd gesuggereerd, dat er nog een vestiging zou zijn in Zevenbergen en/of Steenbergen, maar daar werd nooit konkreet op ingegaan. De ad- vokaat wijst er verder op. dat dit be drijf niet staat ingeschreven in het Handelsregister! Mr. Karei heeft werkgever Bo- gaards nu zeven dagen de tijd gege ven te reageren op een brief betref fende het ontslag van de vijf werk neemsters. De volgende stap zal zijn het aan spannen van een procedure bij de kantonrechter, waarmee doorbeta ling van het salaris zal worden geëist wegens onrechtmatig ontslag. Het in stellen van een proeftijd bij overna me van een bedrijf is volgens wet boek niet mogelijk, aldus de toelich ting van de advokaat. Eén van de thans nog in dienst zijn de werkneemsters, laat desgevraagd weten, dat het atelier deze week gro tendeels werd leeggehaald, het kan toor is het grootste deel van de tijd onbezet en de telefoon wordt vrijwel niet beantwoord. ,,Geen kommentaar" De zogenaamde proeftijd van twee maanden loopt vrijdag 5 november at, houdt dat in dat de overgebleven vier werkneemsters ook het ontslag boven het hoofd hangt? Deze betrok kenen blijken nauwelijks bereid daar enig kommentaar op te geven. Zij hebben nu hun baan nog en willen dat liever zo houden. Cheffin me vrouw A. Overdulve laat weten ,,er geen woord over te willen zeggen", ze geeft er blijk van het te betreuren, dat de gang van zaken bij S. D. Mod naar buitrn is doorgedrongen. De stemming kwam er echter pas goed in toen mevrouw C. Kort-van Meurs de gitaar ter hand nam en ei gengemaakte liedjes ten gehore bracht. Niet óp het podium, maar tussen de mensen door zong zij lied jes op de soos, op Scharendijke en ei genlijk op heel Schouwen-Duive- land. Diverse soosleden spraken hun be wondering uit over dit talent-dicht bij-huis. Echte fijngevoelige liedjes maar bovenal vrolijk. Een goede ge dachte van de organisatoren om haar uit te nodigen. Een feestelijke dronk sloot dit deel af, waarna de gezamen lijke maaltijd volgde. ZIERIKZEE Vergadering Tuinbou wwi nterkursus Het onderwerp „Witlofaktualitei- ten" zal door de heer J. Waes, voor lichter vollegrondsgroenteteelt wor den besproken op de vergadering van de vereniging oudleerlingen tuin- bouwwinterkursussen op dinsdag 9 november in het „Huis van Nassau". Voor tijd: zie agenda. Inbraak In de nacht van maandag op dins dag werd in het makelaarskantoor Bij de Vaate ingebroken. Door een raam open te breken konden de da ders het pand binnenkomen. Een be drag van 875,- wordt vermist. De technische recherche stelt een onder zoek in. Ouderavond Theo Thijssenschool Woensdag 10 november wordt in de Theo Thijssenschool een ouderavond gehouden. Op de agenda staat onder meer een bestuursverkiezing. Verder zal de heer J. de Conick het één en an der vertellen over het thema: „Tekst in beeld". Voor tijd: zie agenda. Mededelingen U.V.V.* voorzitster In aanvulling op een berichtje in de Z.N.-Extra betreffende een speciale koopochtend voor gehandikapten en bejaarden deelt U.V.V.-voorzitster mevrouw C. v. d. Linden-Florusse mede, dat het geenszins de bedoeling was uit te halen naar het voltallig Z.O.C.-bestuur. Desalniettemin bleek dat bestuur van de Zierikzeese Ondernemers Centrale niet zo geluk kig met de opmerking, dat ooit boze Z.O.C. gezichten waren gesignaleerd over het feit, dat dit speciale koop evenement uitsluitend in de Hema wordt gehouden. De U.V.V.-voorzitster zegt te er kennen dit persoonlijk ook niet te hebben ervaren, wel is het volgens haar zo dat U.V.V.-soosleden wel de gelijk hier en daar van Z.O.C.-leden aanmerkingen c.q. bezwaren hoorde over dit gebeuren in de Hema. Welfare verkoop De vrijwilligsters van het Ned. Ro de Kruis verkopen dinsdag 9 novem ber in Borrendamme de door de be jaarden gemaakte spullen. Donder dag 25 november vindt de verkoop in rusthuis Irene plaats. Voor tijd: zie agenda. Film in het weekend Stichting Het Theater vertoont aanstaand weekend een humoristi sche Louis de Funès film, getiteld ,,'n Soepzooitje". De film handelt over twee boeren die een rustig leventje leiden, totdat een vliegende schotel in hun tuin landt, waar een buitenaards wezen uitstapt. Daarna volgen er vreemde en natuurlijk lachwekkende situa ties. Voor tijd: zie agenda. Jeugdfilm in „De Lichtboei" In het kiubhuis „De Lichtboei" wordt woensdag 10 november een spannende film vertoond voor de jeugd. Kinderen van alle leeftijden zijn welkom. Entree: één gulden. Voor tijd: zie agenda. Ouderavond R.K.-scholen Tijdens een ouderavond van de R.K.-scholen te Zierikzee hield de heer Louws uit Middelburg een le zing over kinderboeken. Hij vertelde dat er de afgelopen jaren veel was veranderd, zoals taalgebruik en rea liteit in de boeken. Ook las hij fasen uit enkele boeken voor. Het was een zeer Interessante lezing. Daarna volgde het huishoudelijk gedeelte. In de nieuwe kaskommissie werden de heren Van Roon en Lod- bergen benoemd. Deie avond werd er tevens af- Deze maaltijd (soep, belegde broodjes en een krentebol) werd me de verzorgd door de drie trouwe hui pen: de dames Pleune, V. d. Linde en Hubregse, die trouwens de hele mid dag assisteerden. Ds. v. d. Ban ging voor in gebed en ds. Duk dankte na het eten en hield vervolgens een, toespraakje. Receptie Omstreeks zeven uur in de avond was het tijd voorde receptie waar ge nodigden van de soos uit Kerkwerve, afgevaardigden van de Hervormde en Gereformeerde kerken en van de watersportvereniging de zilveren soos hun gelukwensen kwamen aan bieden. Bloemen, enveloppen en (van de watersport) een aantal spelen wa ren de kado's. De bloemen werden de andere dag bij de zieken in dorp en ziekenhuis bezorgd, de enveloppen waren meer dan welkom om de onkosten mee te bestrijden. Onder de titel „De verzuchting van een gepensioneerde" hield de heer Gutteling een bijzonder geslaagde voordracht. Hij verhaalde wat hij na zijn verzuchting „want ik heb toch niets meer te doen", allemaal voor werk op zijn nek geschoven kreeg, en dat is heel wat Bakker Eve- raers stelde het gebak op de receptie ter beschikking, een gebaar dat erg op prijs werd gesteld. Dank U Gezamenlijk zingen van het beken de lied „Dank U voor deze mooie dag" en dankwoorden van mevrouw De Bakker besloot het zilveren feest in Scharendijke, dat mede tot stand kwam met medewerking van de Stichting Welzijn Ouderen in de per soon van Ruud v. d. Weide. scheid genomen van de heer Does- wijk en mevrouw R. de Spint. Na ve le woorden van dank, namens perso neel, schoolbestuur, en ouders, nam de heer T. van Tiggelhoven de voor zittershamer over. Verder werden de dames J. den Boer-Bouwman en D. Vos-Plompen benoemd als lid van de Iedere donor kreeg een helper of helpster naast zich en na dat de fles vol was, kreeg hij of zij een sterke bak koffie aangeboden. Dit alles on der supervisie van de teamleider J. Eeman uit Amsterdam. Voor de eerste maal werd van elke donor de bloeddruk gemeten, ditmaal door Rode Kruis-dokter Lex van Imbosch. Deze moest helaas een tiental perso nen afwijzen wegens te hoge bloed druk, waardoor het aantal flessen oudervereniging. De voorzitter van het schoolbestuur de heer L. S. P. van Velthoven berichtte tevens dat de la gere schooi dit jaar vijf-klassig kan blijven. Na een dia-video-serie over de schoolkinderen, gemaakt door de heer P. Suyker, werd de jaarvergade ring gesloten. KERKWERVE Ouderavond peuterspeelzaal Dinsdag 16 november wordt in de peuterspeelzaal te Kerkwerve de ou deravond gehouden. Mevrouw Loth van de bibliotheek te Zierikzee zal een lezing houden over kinderboe ken. RENESSE O.L.S. „'t Staepel'of" Dinsdagavond 9 november wordt in de openbare lagere school ,,'t Stae- pel'of" te Renesse de jaarlijkse ou deravond gehouden. De avond zal worden geopend met een optreden van het schoolorkest „De Schooleksters" en leerlingen van de zesde klas. Na de opening door voorzitter van de ouderraad de heer A. J. Padmos zal de sekretaris, de heer P. v. d. Aart, het jaarverslag voorlezen. De penningmeesteresse mevrouw M. Verboom-Bienefelt zal financieel verslag uitbrengen, waarna de ver kiezing van de ouderraad aan de orde komt. Aftredend en herkiesbaar zijn de dames Verboom en v. d. Boogert. Na behandeling van het nieuwe reg lement, dat is gemaakt i.v.m. de om zetting van ouderkommissie naar ou derraad en mededelingen van het hoofd der school, rest voor de pauze nog slechts de rondvraag. Na de pau ze zullen de aanwezigen, onder het motto „Carousel", in drie groepen verdeeld, wat te zien krijgen van de school. Er zal iets verteld worden over het aanvankelijk leesonderwijs zoals dat tegenwoordig plaats vindt, er zal wat verteld worden over de nieuwe geschiedenismethode en er zal een film vertoond worden over de school vanaf 1970. Voortijd: zie agen da. OOSTERLAND Fanfare gepromoveerd Muziekvereniging „Oosterlands Fanfare" heeft op zaterdag 30 okto ber jl. deelgenomen aan het K.N.F.- konkours te Middelburg, gehouden onder leiding van de direkteur, de heer Jaap Knuist. Het is voor de mu ziekvereniging een onverdeeld suk- ses geworden, omdat men met niet minder dan 290.5 frunten naar de tweede afdeling is gepromoveerd. Het behalen van een dergelijk resul taat is de afgelopen 30 jaar niet meer voorgekomen in de muziekvereni ging. Met een muzikale rondgang over het dorp na thuiskomst, werd bloed 150 bedroeg, weer enkele min der dan het vorige jaar. De grote man van de colonne, J. Tuinman zei over deze terugval, dat vooral de jongeren wegblijven en dat is heel jammer. Het zijn nu de vaste mensen die elk jaar terug komen, doch volgens hem moest het toch zeker mogelijk zijn om in Haamstede een 300 flessen bloed af te leveren. Wel zijn er in de Westhoek een 80-tal vaste donors die een paar maal per jaar worden opge- De penningmeester de heer H. van Oost, gaf toelichting op het finan cieel overzicht. Hij legde uit dat men een kleine reserve had opgebouwd om zo, óók bij een teruglopend leer lingenaantal, nog wat financiële armslag te hebben om een en ander te organiseren voor de kleintjes. Bij de verkiezing van de ouderraad waren de dames V. Rutgers en L. v. d. Putten en de heer H. van Oost aftre dend. Eerst genoemde werd herko zen. De andere twee waren niet her kiesbaar, in hun plaats werden geko zen de dames J. Everaers en S. Veer- hoek. deze heuglijke dag op feestelijke wij ze besloten. roepen voor het geven van bloed, maar deze komen niet op deze specia le avond. Goed Het zou kunnen dat ze een dag later al bloed moeten geven en dan zou het de lichamelijke situatie niet ten goe de komen. De heer Tuinman merkte verder op dat steeds meer bloeddelen worden gevraagd daarom wordt het bloed in het Centraal Laboratorium ontleed. Ook wordt al gebruik ge maakt van bloedvervangende vloeistoffen. Teamleider Eeman noemde de or ganisatie van deze avond „ontzet tend goed", een voorbeeld voor ande re afdelingen in ons land. Na afloop onderstreepte hij dat nog eens bij een gezamenlijk kopje koffie. De voor zitster van de afdeling mevrouw A. C. Houtman sprak een algemeen dankwoord en wees op de EHBO- cursus voor beginners die op 15 no vember a.s. in de Beatrixschool be gint o.l.v. de heer O. Boom. Opgave is nog mogelijk. Aanvang 20.00 uur. Tijdens de rondvraag maakte de hoofdleidster, mevrouw T. Kleiss- van Rooyen van de gelegenheid ge bruik om enkele mededelingen te doen. -- van ue tweede leidster, mej. N. Koopman, door het teruglopende leerlingenaan tal op de tocht staat. Volgend school jaar zal zij in ieder geval nog aan de school verbonden blijven, maar daar na zal zij, als er niets veranderd de school moeten verlaten. Verder legde zij uit dat met ingang van het volgend schooljaar het leer lingenaantal extra sterk zal dalen omdat vanaf dan de kleuters van Noordwelle niet langer naar Renesse komen, maar in Noordwelle naar school gaan. Verder verzocht zij de ouders niet te vroeg met het Sinterklaas- gebeuren te beginnen. Zij wees erop dat men op school wacht tot 14 dagen voor de grote dag» eer men met Sint Nicolaas aktiviteiten begint. Ze ver zocht de ouders hierbij zoveel moge lijk aan te sluiten. Verftechnieken Na een koffiepauze waarin de aan wezigen op zelf gebakken appeltaart werden getrakteerd hield mevrouw Kleiss een korte inleidig over teken en verftechnieken voor kleuters. Aan de wand van het lokaal waren werkstukken van de kleuters opge hangen, die het resultaat van de ver schillende technieken toonden. En daarna mochten de ouders zelf aan de slag om eens te kijken wat ze ervan terecht brachten. In een ont spannen sfeer werd, gezeten op kleu terstoeltjes en aan kleutertafelts, ge zellig gewerkt, tot tegen tienen de goed geslaagde avond werd afgeslo ten. NOORDWELLE - Aanstaande za terdag 6 november houdt de Dorpsge meenschap Noordwelle haar perio dieke ledenvergadering. Naast het traditionele welkomstwoord, Jiet voorlezen van de verslagen, het bespreken van dc begroting cn het- dc-rcvu-laten-passcren van de kon- tributic, zal vooral het programma voor het komende half jaar in dc be langstelling staan. Overigens heeft de Dorpsgemeen schap al een flinke tip van de sluier hiervan in het laatste nummer van de Dorpskrant, dat de afgelopen week weer dc Noordweller brievenbussen induikelde. opgelicht. Zo zullen er weer een filmavond, de strao en een toneelavond georgani seerd worden, en uiteraard zal ook de kerstviering eind december weer een vol Dorpshuis trekken. Overigens zullen alle aanwezige Noordwclle- naars volop de gelegenheid krijgen hun mening en ideeën te spuien. Rond half negen zal deze bijeen komst besloten worden, maar gaat de avond eigenlijk pas beginnen New Rythm Four Want intussen heeft op het podium een kwartet musici met hun verza meling instrumenten plaats genomen om de overgebleven uurtjes do beent jes van dc vloer te krijgen. Kortom dan treedt de New Rythm F our op, zo nu en dan even afgewisseld met een rondje verloting Jen bate van de Dorpsgemeenschap-kas. Dansen met echte muziek met de kans op het mee- naar-huis-sjouwen van de prach tigste prijzen. Een avond vol gezel ligheid, vol ritme cn plezier Overigens zijn ook nict-ledon hier bij van harte welkom. Zij zullen ech ter wel entreegeld moeten betalen, alvorens dc sfeer te mogen proeven. Leden hebben uiteraard vrij entree. Voor tijd: zie agenda. De bloedplaxma avond te Burgh-Haamxtede. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) BURGH-HAAMSTEDE - In de Beatrixschool werd door de afdeling Schouwen (Westhoek) van het Neder landse Rode Kruis, dinsdagavond, de jaarlijkse bloed- plasma-avond gehouden. Dat is voor deze afdeling elk jaar weer een hoogtepunt, waaraan niet minder dan 40 personen deelnemen. Dit zijn bijna allen leden van de co lonne, bijgestaan door 6 mensen van het Centraal labora torium en 5 technische mensen van het district Middel burg. Het gehele gebouw was nodig om de bloedafname voor elke donor zo aantrekkelijk te maken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 3