U KUNT NU STAATSLOTEN KOPEN. Dames HSD houden zege op Zevenbergen minimaal: 2-0 All Ready verzuimt winst te pakken tegen matig Swift II MÉÉR KANS IN DE STAATSLOTERIJ. Moeizame zege voor eerste herenteam op HGCO (0-1) Zierikzee-A-ploeg boekt goede 3-1 winst op Terneuzen Adrie Geelhoed kampioen eerste klas driebanden In tweede helft diverse goede mogelijkheden (6-7) Ger Monster pakt gewestelijke titel 2e klas driebanden Nieuwe speeldata distriktsfinales biljarten ZIERIKZEESCHE.MEUWSBODE Dinsdag 2 november 1982 Nr. 23210 5. Het tweede doelpunt van de HSD-dameshockeyploeg in de maak. Stella van Zanten worstelt zich voorbij twee Zevenbergen-verdedigers (links) en komt daarna oog in oog met de Brabantse keepster (rechts), die het antwoord schuldig moet blijven op haar inzet. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIER1KZEE - Het eerste dameshockeyteam van HSD uit Zierikzee heeft een kleine, maar wel dikverdiende 2- 0 zege behaald op het tweede team van Zevenbergen. Op merkelijk was de minimale winst, die de ploeg haalde uit de karrevracht aan strafcorners, die door de verdedi ging van de Brabantse formatie werd weggegeven. Over igens leed ook de ploeg uit Zevenbergen met name in de tweede helft aan hetzelfde euvel. De eerste herenforma tie van HSD boekte een kleine zege op HGCO. In het Flakkeese land werd het 0-1 voor de Zierikzeese heren. De beide A-juniorenteams kwamen met afgetekende overwinningen thuis: de meisjes met 0-3 en de jongens deelden een zevenklapper uit een Etten-Leur 3 (0-7). Al in de eerste minuten kreeg HSD een drietal strafcornders te nemen, die alle om zeep werden geholpen. Belangrijk facet in het niet optimaal funktioneren van dit hockeywapen was de afwezigheid van Anca de Smit, die van een vakantie geniet. Na vijf minuten kwam de Zierikzee se ploeg toch op voorsprong. Er werd een goede aanval opgezet vanuit het middenveld. Mariette van Veeren pushte de bal in de diepte op Karen van der Borght. Deze werd evenwel gestuit, waarop een vrije slag volgde, die door dezelfde speelster in de cirkel werd gedeponeerd. Stella van Zanten nam de bal mee en in een wirwar van benen verzorgde Aleid Hoos de beslissende tik: 1-0. Overtuiging HSD zette hierna de Zevenbergse verdediging meer en meer onder druk en het leek slechts een kwestie van minuten vooraleer definitief af stand genomen zou kunnen worden. De Zierikzeese dames speelden even wel met te weinig overtuiging om een afgetekende zege te kunnen be halen. Organisatorisch klopte het her haaldelijk allemaal niet al te best en in de 26e minuut had de thuisploeg zelfs geluk toen een inzet van een van de Brabantse voorwaartsen millime ters naast de voor hen verkeerde kant van de paal verdween totaal buiten bereik van keepster Wilma Kooman. Vlak voor rust toch nog een verdubbeling van de marge. Er kwam een plotselinge uitbraak van Stella van Zanten, die zich langs twee Zevenbergse speelsters wurmde en daarna oog in oog kwam met de Brabantse keepster. Met een strakke inzet gaf zij vervolgens de HSD- ploeg wat meer lucht door treffer nummer twee tegen het houtwerk te laten belanden: 2-0. In de tweede helft was het duel nog nauwelijks het aankijken waard. Ze venbergen kwam er in deze fase zelfs herhaaldelijk sterk uit en zorgde dan voor de nodige problemen voor de achterste linie van de HSD-ploeg. Hier speelde evenwel stand-in laatste man Jolanda Kraaijeveld een degelijke partij, waardoor de aan- valsopzetten veelal vroegtijdig een zachte dood stierven. Toch belandde de bal een keer achter Wiima Koo man, maar arbiter Rob van de Bergh had buitenspel gekonstateerd, waar de Zevenbergse dames na enig tegen- gepruttel vrede mee hadden. Direkt hierna had Wilma Kooman nog een keer haar klasse nodig om door via een knappe safe de bal nipt naast het doel te werken. Het bleef uiteinde lijk zoals het halverwege als was: 2-0 in HSD-voordeel, een uitslag, die zonder problemen aanmerkelijk ho ger had kunnen zijn geweest als de ploeg iets doortastender had gefunk- tioneerd. Heren 1 had in de uitwedstrijd te gen HGCO wel enige moeite om het team uit Middelharnis de baas te blij ven. In de eerste helft skoorde Sven Bakx het enige doelpunt. HSD was niet bij machte om verdere kansen te verzilveren en bracht een magere overwinning mee terug naar Zierik zee. Heren 2 speelde uit tegen Zwarte Wit 9 en behaalde een 1-1 gelijkspel. In de eerste helft kwam Zwart Wit met 1-0 voor, maar na rust maakte Ralph Lorjé voor HSD de gelijkma ker. Heren 3 speelde thuis tegen Tem po B. De bezoekers uit Bergen op Zoom konden in de eerste helft hun overwicht in een 0-1 voorsprong tot uiting brengen. Na rust stonden er twee gelijkwaardige elftallen in het veld. Hans Blom skoorde de gelijk maker en Henk Speelman maakte de winnende goal, 2-1. Meisjes A herstelde zich van de ma tige wedstrijd van vorige week. In de uitwedstrijd werd Etten-Leur 3 met 0-3 verslagen. Tot de rust bleef de stand blank, maar in de tweede helf kon HSD haar overwicht in treffers omzetten. Natasja Alkemade (weer hersteld van haar enkelblessure) speelde op de midvoorplaats en skoorde de openingstreffer na een fraaie voorzet van Lina Straetemans. Laatstgenoemde nam de tweede goal voor haar rekening. Opnieuw Natas- ja Alkemade bracht de stand op 0-3. Jongens A moest uit aantreden te gen middenmoter Etten Leur 3. HSD behaalde opnieuw een forse overwin ning, 0-7 en behoudt daardoor de tweede plaats. In de de eerste helft skoorden Jan Schellekens (0-1 en 0-2), Eef Besamusca en Jurgen Ensing. Na de rust bracht Stef Kouijzer de stand op 0-5 en Jan Schellekens maakte r 0- 6 en 0-7 van. Uitslagen: Jongens A: Etten Leur 3-HSD 0-7; Jongens B: HSD-Push 3 4-3; Jongens C: Breda 3-HSD 8-2; Jongens D: HSD- Vlissingen 2-3; Jongens ED: HSD- Vlissingen 0-4. Meisjes A: Etten Leur 3-HSD 0-3; Meisjes B: HSD-Den Dunc 2-0; Meis jes B2: Push 3-HSD 2-0; Meisjes D: HSD-Middelburg 0-7. Dames 1: HSD-Zevenbergen 2 2-0. Heren 1: HCGO-HSD 0-1; Heren 2: Zwart Wit 9-HSD 1-1; Heren 3: HSD A-Tempo B 2-1. ZIERIKZEE - De A-juniorenploeg van Zierikzee is weer opgerukt naar de toppositie van de Zeeuwse hoofd klasse door zelf met 3-1 te winnen van Terneuzen, terwijl zoWel RCS, Middelburg als Kloetinge een of meer punten verspeelden. De ploeg staat nu samen met RCS aan de lei ding, maar het doelsaldo van de Zie rikzeese toekomst is aanmerkelijk beter dan dat van de Souburgers. Zierikzee kwam erg sterk uit de startblokken, hetgeen na 12 minuten resulteerde in de openingstreffer van Kees Stoutjesdijk op een gave voor zet van Arjan Visser (1-0). Hierna kwam Terneuzen wat meer opzetten, maar in de verdediging gaf de thuisploeg geen krimp. Aanvallend bezondigde de ploeg van Peter Goe- degebure zich evenwel aan te kort spel op het middenveld, waardoor Terneuzen voortdurend grip kon houden op het gebeuren. Van direkt spel was niet of nauwelijks sprake. In de tweede helft liep dit een stuk beter. Na tien minuten stond op nieuw Arjan Visser aan de basis van de tweede Zierikzeese treffer. Hij lif- te een dieptepass over de Terneuzen- se laatste man, waarna Theo Witten berg alleen nog de keeper hoefde te verschalken, een mogelijkheid die de Kerkwervenaar zich niet laat ont glippen (2-0). Net voorbij de helft van de tweede 45 minuten was de overwinning defi nitief een feit. Voor de derde keer zorgde Arjan Visser voor het voorbe reidend werk en dit keer was Rini Verwest de afwerker. Dat Terneuzen drie minuten voor tijd alsnog de nul wegwerkte was mooi voor de sta tistiek, maar zoden zette het alle-1 maal niet meer aan de dijk: 3-1. STADSKANAAL - Uit een gewas- senonderzoek in Stadskanaal is ge bleken dat een deel van de monsters een te hoog Cadmiumgehalte bevat. De gewassen werden verbouwd in tachtig volkstuintjes die langs een afwateringssloot in Stadskanaal lig gen. OUWERKERK - Door de finale partij tegen Leo de Munnink in winst om te zetten is Adrie Geelhoed, lid van de Nieuwerkerkse biljartvereniging DOS er in geslaagd beslag te leggen op de kampioenstitel le klasse driebanden van het distrikt Schouwen-Duive- land van de KNBB. Voor de aanvang van de beslissende partij, overigens de langste van het gehele toernooi met ruim 50 beurten, had De Munnink met een matchpunt meer dan Geelhoed nog de beste papieren in handen. Hij had reeds aan een remisie voldoende om in het bezit van de titel te komen. Geelhoed liet het echter niet zo ver komen en na een slopende partij wist hij de winst naar zich toe te trekken. Namens het distrikt overhandigde de heer J. J. Smits aan Geelhoed de bondsmedaille en de distrikts wisselbeker. Adrie Geelhoed sprak woorden van dank namens de deelnemers tot de organiserende vereniging Phoenix voor de wijze waarop zij het toernooi hadden georganiseerd en d^ lokaalhouder de fam. Bakker. »99l«39 it»J J ,M„ De uitslag (achtereenvolgens wedstrijdpunten, aantal karamboles, het aantal beurten, de hoogste serie en het algemeen gemiddelde): Adrie Geelhoed, DOS, Nieuwerkerk8 172 322 4 0.534 Leo de Munnink, Bommenede, Zonnemaire7 173 311 5 0.556 Wim Hanse, Bommenede, Zonnemaire5 156 309 4 0.504 Rinus Lems, Bommenede, Zonnemaire4 172 290 5 0.593 ZIERIKZEE - Met een beetje meer overleg had All Rea dy in haar laatste officiële wedstrijd voor de winterstop in de tweede helft de winst kunnen pakken tegen het Middelburgse Swift II. Diverse puike mogelijkheden werden echter onbenut gelaten, zodat de Middelburgers alsnog een nipte 6-7 overwinning over de meet konden trekken. Halverwege had de ploeg van coach Rinus Kloet nog een 3-5 achterstand, maar in het tweede be drijf gaf de thuisploeg op sportpark Bannink de toon aan. Desondanks kwam de roodzwarte trein net een tref fer te kort om in ieder geval een punt in eigen huis te houden. Aanstaande zaterdag kan het povere puntento taal van twee alsnog worden verdubbeld als de inhaal wedstrijd bij Tjoba 3 in winst wordt omgezet. Of dit evenwel een haalbare kaart zal zijn zal moeten worden afgewacht. Binnen dertig sekonden stond All Ready via een afstandschot van Leo Fonteine al op voorsprong, maar in de vijfde minuut benutte Gerrie Mei- se een matige verdediglngsaktie van Piet de Ronde om doeltreffend door te stomen: 1-1. Hierna duurde het bij na een naif uur vooraleer er weer ge juicht kon worden. Beide aanvals- vakken blonken toen voornamelijk uit door besluiteloosheid en onzui verheid. Toen evenwel de juiste leng te was gevonden draaide Swift II via Harmen van der Weel, Eric Dekker en Kees Opsteeg door naar een 1-4 voorsprong. Dit gebeurde allemaal in drie minuten tijd. In de 39e minuut eindelijk weer eens een All Ready wapenfeit. Jacco Stoutjesdijk teken de toen voor 2-4, maar typerend voor de zwakte van AU Ready in de eerste helft was toch onmiskenbaar, dat de ploeg bijna een volle speelhelft nodig had om de korf van de tegenpartij te doorboren. Amper zestig sekonden later was de driedoelpuntenmarge weer her steld, toen Joost Looise van de straf- worpstip 2-5 mocht laten aanteke nen. Opnieuw een minuut hierna kreeg ook Leo Fonteine een identie ke mogelijkheid en hij bepaalde de ruststand op 3-5, zodat de achter stand met nog 45 minuten te gaan nog lang niet onoverbrugbaar was. tn de tweede helft verving Ada van Tiggelhoven de licht geblesseerd ge raakte Monique Linders. Opnieuw kwam er een lange periode in de wedstrijd, dat beide partijen moeite hadden om een treffer te laten aante kenen. In de 20e minuut was het tenslotte Leo Leijnse, die van af stand het goede voorbeeld gaf, het geen Jaap van Gastel direkt vanaf de af worp deed volgen met de vierde All Ready treffer (4-6). Hierna een voortdurend beleg van de Swiftkorf, maar zoals zo vaak in dergelijke situ aties viel het doelpunt uit een plotse linge uitval aan de andere kant, doordat Harm van der Weel van af stand doel trof. Het leek opnieuw alsof All Ready iets dergelijks nodig had want andermaal in dezelfde mi nuut mocht Jacco Stoutjesdijk sko- ren, dit keer vanaf de strafworpstip. Voor de zevende Middelburgse tref fer had de thuisploeg een drietal ideale doorlooppogigen onbenut ge laten. Na de 5-7 van Stoutjesdijk ontke tende AU Ready andermaal een sterk offensief, hetgeen in de 34e minuut uitmondde in een nieuwe strafworp. Dit keer miste Leo Fonteine evenwel de unieke gelegenheid of definitief in het spoor van de bezoekers te komen. Kort na deze tegenvaller opnieuw een teleurstellend wapenfeit voor de roodzwarten. Een fraai doelpunt van Korrie Stoutjesdijk werd door de wat war rig fluitende arbiter om onduidelijke redenen afgekeurd. Tot overmaat van ramp miste Leo Fonteine nog een doorloopbal en toen dezelfde speler honder sekonden voor tijd alsnog nummers zes op de borden bracht, ontbrak de tijd om alsnog de gelijk maker te produceren, zodat All Rea dy een voor het grijpen liggende zege of toch minimaal een gelijkspel aan de neus voorbij zag gaan. ,,De partij en waren lekker aan elkaar ge waagd", meende Swift-speler Harm van der Weel. „In de eerste helft had den wij iets meer afstand moeten ne men en in de tweede helft waren de rollen omgekeerd. Toen mochten we blij zijn, dat we de kleine zege kon den vasthouden". Advertentie Watu kunt winnen? Het half miljoen (schoon!). Het kwart miljoen. Twintig maal een ton. Liefst 700.000 andere geld prijzen. Per lot speelt u drie keer mee. Gemiddeld 4 van de 10 loten zijn raak. Niet minder dan 70% van de inleg gaat op aan prijzen. Dat zijn de ingrediënten van de Staatsloterij. Elf maal per jaar. Een Kapitale Kans. Speel mee! Verkoopadressen in de Gouden Gids. Per giro spelen kan ook. Be! voor informatie: 070-46 96 47^^^ BERGEN OP ZOOM - Ger Monster van de Nieuwerkerkse biljartvereni ging DOS is in Bergen op Zoom ge westelijk biljartkampioen 2e klas driebanden geworden. Monster toon de zich tijdens dit toernooi duidelijk de sterkste en won alle zeven zijn te spelen partijen. Met een toernooige- middelde van 0.639 verbeterde hij zijn voortreffelijke gemiddelde van de distriktsfinale (0.612) in Nieuwer kerk nog aanzienlijk. Monster speelde zijn allerbeste partij uit in 22 beurten, hetgeen hem een partijgemiddelde opleverde van 1.136. Op 26, 27 en 28 november zal Ger Monster deelnemen aan het toer nooi om de nationale titel in de twee de klas driebanden. Dit zal worden verspeeld in Roosendaal. In de huidi ge vorm zal Ger Monster ook daar tot favorieten gaan behoren. NIEUWERKERK Doordat cr wij- zigingen zijn gekomen in de data dat de gewestelijke finales zullen moe ten worden gespeeld heeft het bestuur van het distrikt Schouwen- Duiveland van de KNBB ook een wijziging aan moeten brengen in de speeldata van de distriktsfinales. Dc distriktsfinales zijn nu als volgt vastgesteld: 12, 13 en 14 november, kader 38/2, D.O.S.; 4e klasse libre: 18,19 en 20 november. B.V. d'Eule; 3e klasse libre: 10, 11 en 12 december B.V. Bommenede; 2c klasse libre: 7. 8 en 9 januari: B.V. Rcnesse. le klasse libre: 11, 12 en 13 februa ri. B.V. Alweer Mis; bandstoten 2e klasse. 25, 26 en 27 februari. B.V. Windenburg; libre hoofd-extrn klas se: 4. 5 en 6 maart. B.V. Witte van Heemstede. Bandstoten le klasse: 18. 19 en 20 maart, B.V „K.V.L." HAARLEM - Meer aandacht voor de Haarlemse bevolking en minder agenten achter bureaus. Dat is de voornaamste gedachte achter een omvangrijk reorganisatieplan bij de Haarlemse gemeentepolitie De reor ganisatie start in de loop van het vol gend jaar en moet binnen drie jaar geheel zijn uitgevoerd t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 5