HET WEDERZIJDSE WANTROUWEN Mosselexport gaat beter, prijzen aan de lage kant Dit biedt de beeldbuis Visserij STREEKNIEUWS Mosselkwekers krijgen f 1, uit Fonds terug Extra schoolgeld openbaar onderwijs Steeds meer vrouwen bij HBO Pleidooi voor rijksregeling Logopedie I 4 YERSEKE/BRUINISSE - Een overzicht van de mosselexport in de eerste vier maanden van het seizoen geeft een zeer bevredigend beeld, omdat blijkt dat deze export hoger is, dan in de drie hieraan voorafgaande jaren. Zelfs Frankrijk heeft zich na een aanvankelijk wat aarzelende start, goed hersteld nu het weer koeler is geworden. En ook de inleggerijen zijn weer op het peil terug, van het seizoen 1979/1980, een peil dat in de jaren 1980/81 en 1981/82 niet werd bereikt. Alleen de verzending naar het bin nenland blijft iets achter. De laatste weken is de afzet echter zodanig toe genomen, dat ook deze afzet spoedig die van de vorige jaren zal voorbij streven. Naar België werden tot 23 oktober 155.858 tonnen mosselen geëxpor teerd (144.418), naar Frankrijk 52.971 (vorig seizoen 48.357), naar diverse landen 6.444 t. (2.436), de inleggerijen KERKWERVE Opbrengst kollekte De kollekte ten bate van de Stich ting Christelijke Blindenhulp „De fakkels bijeen" heeft in Kerkwerve f 407,75 opgebracht. Kollektanten en gevers worden dank gezegd. OOSTERLAND Jaarvergadering V.O.O. Donderdag 11 november zal de Ver eniging voor Openbaar Onderwijs de jaarlijkse ledenvergadering houden in de openbare lagere school, dr. Schutterstraat 1 te Oosterland. Naast de gebruikelijke agendapun ten zal er een bestuurswisseling plaatsvinden. Aftredend en herkies baar is de heer J. Dorst uit Ooster land, terwijl de heer P. Ie Comte af tredend en niet herkiesbaar is. Het bestuur heeft de heer J. Machielse, uit Oosterland bereid gevonden zich kandidaat te stellen. Tegenkandida ten kunnen zich opgeven bij het bestuur. Na de pauze zal er een diaserie wor den vertoond, die betrekking heeft op de V.O.O. en de scholen uit Oosterland en Ouwerkerk. BRUINISSE Dakschade gymzaal De gymzaal aan de Dreef heeft weer flinke dakschade opgelopen. Ondanks de ontsierende aanwezig heid van prikkeldraad langs de dak rand-wordt er toch regelmatig op het dak geklommen waardoor de water dichte afdeklaag kapot getrapt wordt. Het binnenstromende regen water is uiteraard niet bevorderlijk voor de kwaliteit van interieur en materiaal van de gymzaal. Ook de burgemeester is dit een doorn in het oog. De heer Hekman over de 20.000,—, die de reperatie nu weer kost: „Het is alleen maar te betreuren dat gemeenschapsgeld aan zulke onnodige dingen besteed moet worden. Hoeveel nuttige dingen zou den er met dit geld, in deze al moeilij ker wordende tijd, gerealiseerd kun nen worden". Topslager in de prijzen Tijdens slagersvakwedstrijden in het Utrechtse Jaarbeursgebouw heeft Topslager F. Wielaart met me dewerkers 5 medailles en een eervol le vermelding in de wacht gesleept. In het Jaarbeursgebouw was weer de drie-jaarlijkse slagersvakten- toonstelling waaraan deze internati onale wedstrijden zijn verbonden. Van de 5400 inzendingen uit veel landen van Europa gooide Wielaart met z'n medewerkers hoge ogen door in de kategorie Gelderse rookworst goud te winnen. Zilver werd verkre gen voor de zgn. „vlug klaar plateau". Driemaal werd een bron zen medaille gewonnen, voor var kenshaaspastei, voor runderrook vlees en voor gekookte worst. Een versvleesschotel leverde een eervolle vermelding op. Vakman schap is meesterschap, ook in de sla gerswereld. namen 59.906 tonnen af, (51.900), ter wijl het binnenland goed was voor 46.022 tonnen (52.674). De hogere tem peraturen van september zijn oor zaak van het achterblijven van de binnenlandse consumptie. Grote aanvoer Tegenover deze lichtzijde staat ook wel een schaduwkant, die met name de prijs betreft. Die is lager dan in de drie voorafgaande jaren en geeft met een gemiddelde van 37,87 eigenlijk niet de juiste toestand aan, want daarin speelt mee een hogere prijs, die slechts voor een kleine hoeveel heid grotere mosselen wordt betaald. Voor de doorsnee mosselkweker is de tot dusver gemaakte prijs zeker niet hoger dan plm. 30,—, terwijl de ten dens tot verlaging iedere week speelt. Oorzak: de grote aanvoer, na melijk 119.381 tonnen van het Wad en 633.696 tonnen van de Waddenzee, to taal 753.077 tonnen (539.476 t.). Schrijnend Door de handel werden afgenomen 617.587 tonnen (506.410 tonnen) waar voor ruim 23 miljoen gulden werd be taald. In het mosselfonds werden ge lost 135.490 tonnen (33.066 tonnen). KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG - „Medisch gezien vor men kernwapens een enorme bedrei ging voor de volksgezondheid. Daar om moeten de middelen die deze vol kerenmoord mogelijk maken zo snel mogelijk verdwijnen." Dit zei de Amerikaanse medicus prof. Bernard Lown maandagmorgen in Den Haag na afloop van de officiële oprich tingsvergadering van International Physicians for the Prevention of Nu clear War, een internationale organi satie van artsen tegen kernwapens. UTRECHT - De Nederlandse meng voederindustrie vreest dat de Euro pese Gemeenschap ter bescherming van de eigen graanproducenten met beperkende maatregelen zal komen voor de import van vervangende grondstoffen voor veevoer uit landen buiten de E.G. Dit bleek,rp£&ndag op een perskonferentie ter gelegenheid van de vakbeurs intensieve veehou derij die van 2 tot en met 5 november in Utrecht wordt gehouden. Bladzijde Bijbel Ceolfrid gevonden LONDEN - In Engeland is bij toe val een bladzijde gevonden van de Bijbel die een abt van het Benedictij nenklooster van Jarrow, in het Noordengelse graafschap Durham, omstreeks 713 in het Latijn heeft ge schreven. Van deze zogenoemde Ceolfrid- Bijbel zijn, voor zover bekend, slechts 15 pagina's bewaard geble ven. Het nu gevonden perkamenten blad was gebruikt om er documenten uit de 18de eeus betreffende de bui tenplaats Kingsdon Lacey in te ver pakken. Dit buiten werd onlangs verworven door National Trust", een liefdadige instelling die ruim 100 huizen, grote stukken land en veel belangrijke stukken van het culture le erfgoed van Engeland bezit. De waarde van de vondst wordt ge raamd op zeker 100.000 pond (onge veer f 465.000). Ceolfrid bouwde destijds een Euro pese boekerij op. Deze werken en ze ker die naar hem genoemde Bijbel werden gebruikt door de monnik Be- da die omstreeks 731 in Jarrow zijn ..Historia Eccelsiastica Gentis Ang- lorum" (kerkelijke geschiedenis van het Engelse volk) schreef. RENESSE/ZIERIKZEE - Sparthuit Zierikzee uit de Visstraat showde rond het zwembad van Motel De Zeeuwse Stromen te Renesse de wintersportkol- lekte '82/'83. Op de2e foto laat Yvette Olijhoek zich in skikleding bewonde ren door de toeschouwers die alle stoelen en banken bezetten. Ook de bar moest worden ingeschakeld om een ieder van een plaatsje te kunnen voorzien. Over deze sfeervolle wintersportpresentatie meer In ons Extra-nummer uan morgen, woensdag 3 november. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Een schrijnend beeld van de te grote aanvoer die nu reeds meer dan 100.000 tonnen groter is dan vorig jaar. De gemiddelde tarra is 15,8 het gemiddelde vleesgewicht is met 27.9 zeer gunstig al was vorig jaar dit cijfer nog iets hoger (29.6) In de vergadering van de Mosselad vies commissie vrijdag 29 oktober in Bergen op Zoom gehouden werd besloten de heffing die de kwekers moeten betalen om het Fonds in stand te houden per 1 november met 1,— te verlagen en te brengen op 6,— per ton. Over de tot 1 november geleverde mosselen wordt ƒ1,— per ton terug betaald. In het Fonds zijn tot november plm. 150.000 tonnen mosselen gelost, een hoeveelheid veel groter dan an dere jaren. De stand van het fonds was op 23 oktober f 2.477.000,—, op 1 november plm. 100.000,hoger. AMSTERDAM - Onder het motto „C uit het oog, cultuur uit het hart" heb ben maandag meer dan dertig organi saties van kunstenaars, ondersteund door de Federatie van Kunstenaars verenigingen en de Kunstenbond FNV, bij kabinetsformateur Lubbers gepro testeerd tegen de voorgenomen naams wijziging van het ministerie van kui tuur, rekreatie en maatschappelijk werk (crm). De organisaties vrezen dat met de weglating van het begrip kui tuur uit de benaming van het departe ment het kunst- en kultuurbeleid zijn identiteit zal verliezen. HONSELERSDIJK - De bloemen veiling in het Westland is maandag begonnen aan een nieuwe uitbreiding met 23.500 vierkante meter. Na vol tooiing van het werk in 1984 zal het komplex een oppervlakte van 200.000 vierkante meter beslaan. AMSTERDAM - De Amsterdamse receherche heeft de 39-jarige H. P. uit de hoofdstad aangehouden wegens op lichting van woningzoekenden. Volgens een politiewoordvoerder bood de man \yoningen aan ,aan, „mensen die in kranteradvertenties om woonruimte vroegen. u LEIDSCHENDAM- Tijdens een bij eenkomst van het personeel van het direktoraat-generaai voor de milieu-, hygiëne van het ministerie van volks gezondheid en milieuhygiëne heeft di- rekteur-generaal W. C. Reij maandag een verklaring ondertekend waarin bij de formateur en de bewindslieden met kracht wordt aangedrongen op een voortzetting van het huidige milieu beleid! AMSTERDAM - Bij een inbraak in een ldods van een transportbedrijf op de Piët Heinkade in Amsterdam zijn 278 flesjes met een levensgevaarlijke vloeistof gestolen. Volgens de politie gaat het om Blokanol, een hartstimu- lerentie stof, die bij onoordeelkundig gebruik dodelijk is. Behalve de in een grote doos verpakte flesjes verdween er ook voor 32.000 gulden aan kleding uit de loods. De inbraak is het afgelo pen weekeinde gepleegd, aldus de politie. DEN HAAG - Studenten van frak- ties in de raden van universiteiten en hogescholen hebben een landelijk stu denten taakverdelingsoverleg(LASTO) opgericht De frakties kunnen dan on- derlin informatie uitwisselen en cri teria opstellen voor het vaststellen van de studentenbelangen in het algemeen en voor de kwaliteit van het onderwijs in het bijzonder. ENSCHEDE - De gezinshulp aan bejaarden is in Nederland slecht ver deeld. De ouderen die het meest hulp behoevend zijn, blijken minder te worden geholpen dan de andere be jaarden. Bovendien komt de gezins hulp slechts in beperkte mate terecht bij alleenstaande bejaarden die wei nig hulp van de familie of uit de buurt kunnen verwachten. Dit zijn de konklusies van een onderzoek dat binnen de Afdeling Bestuurskunde van de Technische Hogeschool Twen te is uitgevoerd. DEN HAAG - Het solidariteitsko- mité Argcntinië-Nederland (SCAN) heeft de Nederlandse regering ge vraagd er bij het militaire bewind in Buenos Aires op aan te dringen, klaarheid te brengen in de zaak van de honderden niet-geïdentificeerde lijken die op begraafplaatsen bij de Argentijnse hoofdstad zijn gevon den. DEN HAAG - Er zijn aanwijzingen dat, voornamelijk als gevolg van be langrijke Taiwanese aanschaffingen, het Nederlandse tekort op de han delsbalans met Taiwan terug gaat lo pen. De Chinese inkoopmissie, die Nederland in de nabije toekomst zal bezoeken kan in dit verband van groot belang zijn. NIJMEGEN Twee 20-jarige inwo ners van Den Bosch hebben tegen over de rijkspolitie bekend de brand te hebben gesticht die in februari van dit jaar bar-discotheek Het Veerhuis in het Gelderse Hedel volledig in de as legde. Het vuur, dat een schade van bijna driekwart miljoen gulden aanrichtte, was aangestoken in op dracht van de eigenaar van de disco theek. de 4I-jarige H. van R. uit Ber- kei en Rodenrijs DEN HAAG - Minister Van der Stee van financiën heeft een inves- terings- en personeelsplan voor de belastingdienst opgesteld om in de komende vijf jaar de taakverzwaring van de dienst het hoofd te kunnen bieden, zo is na afloop van de Mi nisterraad meegedeeld. UTRECHT - De F.N.V. gaat gevan gen zittende leden van de Poolse vri je vakcentrale Solidariteit adopte ren. Het is de bedoeling om deze vak bondsmensen zo te steunen en te plei ten voor hun vrijlating, zo meldt het F.N.V.-blad „De Vakbondskrant". De adoptie-aktie is onderdeel van een grotere ondersteuningsaktie van de F.N.V. LUNTEREN - Volgend jaar kan de wens vervuld zijn van een extra schoolgeldheffing voor het openbaar onderwijs. Daarmee komt dan een eind aan de financiële ongelijkheid tussen openbaar en bijzonder onder wijs. Een werkgroep van het Neder lands Genootschap van Leraren (N.G.L.) denkt in dit verband aan een jaarlijkse bijdrage van vijftig zestig gulden per leerling. Dit heeft het afgelopen weekeinde in Lunteren H. C. Verschoor, voorzit ter van de Algemene vereniging voor medewerkers bij het onderwijs (AV- MO) gezegd. Hij deed het op de jaar vergadering van deze sektie voor openbaar en algemeen bijzonder on derwijs van het NGL. DEN HAAG - Er komen steeds meer vrouwen bij het beroepsonder wijs. Sinds 1975 is hun aantal met 63 procent toegenomen tegenover een groei van tien procent bij de mannen. Binnen het HBO was het percentage vrouwen in het vorige studiejaar op 48 gekomen. Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft deze gege vens gepubliceerd. De vrouwen zijn ondervertegen woordigd bij het Hoger Agrarisch, technisch en ekonomisch onderwijs. Oververtegenwoordigd zijn ze in het hoger gezondheidszorg-, sociaal- agogisch, en pedagogisch onderwijs. Het hoger kunstonderwijs telt 52 procent mannelijke en 48 procent vrouwelijke studenten, een verhou ding die ook gevonden is als gemid delde voor het hele HBO. UTRECHT - De rijksoverheid moet in plaats van de gemeente bijdragen in de kosten van spraaklessen aan leerlingen van het kleuter- en lager onderwijs. Tot nu toe geldt alleen een rijksregeling voor logopedie op bui tengewone scholen. Dat stelde de hoofdlogopediste van de gemeente lijke geneeskundige en gezondheids dienst Utrecht, mevrouw W. Konij- nendijk-Stout, op een bijeenkomst ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de afdeling Jeugdge zondheidszorg van de GG en GD. Volgens mevrouw Konijnendijk is het geven van spraaklessen ook voor leerlingen van het kleuter- en lager onderwijs van groot belang uit pre ventief oogpunt. Het rijk zou daar om, zoals in het buitengewoon onder wijs, een aantal minuten logopedie per kind per week en ook de kosten van een preventieve behandeling móeten financieren. De ziektekostenverzekeraars heb ben tot nu toe geweigerd de behande- lingskosten voor kleuter- en lager on derwijs te betalen, omdat het euvel nog niet ernstig genoeg zou zijn, al dus mevrouw Konijnendijk. Donderdag 4 november, 21.10 uur, Nederland 1: Corel Willink, een portret. Corel Willink en zijn vrouw Sylvia bij het portret van de mode-ontwerper Frans Molenaar. Woensdag 3 november Ned. 1 9.30, 13.00 en 18.23 uur Nieuws voor doven 10.00 en 15.00 uur Schooltelevisie 15.30 uur Kleine dieren op avontuur 15.37 uur De dieren van het groene woud 16.00 uur Merkwaardige dierenshow 16.40 uur Ren je rot 18.28 uur Teleac 18.58 uur Nieuws 19.00 uur Van gewest tot gewest. On der andere zal een kijkje genomen worden in de nieuwe studio van de Amsterdamse ziekenomroep. 19.50 uur Politieke partijen 20.00 uur Aan het einde van de weg. Twee mensen, die zich gekwetst en zich ontgoocheld voelen ontmoeten elkaar en er groeit een relatie. 21.37 uur Journaal 21.55 uur Den Haag vandaag 22.10 uur Studio Sport 23.20 uur Journaal 23.25 uur Nieuws voor doven Ned. 2 13.00 uur Nieuws voor doven 18.35 uur Sesamstraat 18.50 uur Jeugdjournaal 18.57 uur De ogen van de Amaryllis 19.24 uur Kenmerk 20.00 uur Journaal 20.28 uur Socutera 20.33 uur BGTV 21.10 uur Puur natuur. Een program ma van IJf Blokker en Adeline van Lier over alternatieve en milieu vriendelijke warmte bronnen. 21.55 uur Your neighbours en son. Een Deense dokumentaire over de Griekse militaire politie tijdens het kolonelsbewind. 23.00 uur Teleac 23.35 uur Journaal 23.40 uur Nieuws voor doven BRT 1 16.00 Open School; 17.00 Op het schildpadplein presenteert; 17.25 Ren je rot. TROS-programma met een Nederlandse en een Belgische ploeg; 18.00 Tik tak; 18.05 Juke Box; 18.15 Chips. Een zwendelzaak in de betere kringen vraagt om een oplos sing; 19.00 Uitgaantrips: Beersel; 19.12 Uitzending door derden; 19.37 Tiercé, morgen en mededelingen; 19.45 Journaal; 20.10 Weerman; 20.15 Boekenbeursnieuws; 20.20 Home sweet home. Maria en Enzo gaam een rustig wekendje doorbrengen buiten de stad; 20.45 Iphigenia. Griekse speelfilm uit 1976 over het Griekse drama dat onstaat als de Griekse vloot niet uit kan varen naarTroje en opperbevelhebber Agememmon de heilige dieren van de hogepriester laat slachten. Deze eist later het le ven van de dochter van Agmemmom; 22.50 Tiercé, nationale loterij en jour naal. BRT 2 19.00 Heiligdommen in Griekenland; 19.30 Allurus. Korte film; 20.15 Heil drivers. Engelse speelfilm uit 1957; 22.00 Wikken en wegen. Consumen tenrubriek. Donderdag 4 november Ned. 1 9.30, 13.00 en 18.23 uur Nieuws voor doven 10.30 uur Schooltelevisie 16.00 uur Aktua matinee 16.15 uur Sons and daughters 16.40 uur Bedreigde dierenwereld 17.05 uur Weersverwachting 18.28 uur Teleac 18.58 uur Nieuws 19.00 uur Wie van de drie? Spelpro- gramma. 19.30 uur Driester. Rubriek van Ruud ter Weijden met de onderwer pen: Transport door de lucht, optisch bedrog en micro chirurgie. 20.20 uur Airline. Jack Ruskin zit weer in geldelijke moeilijkheden en daar speelt zijn geldschieter op in. Of Jack meer even een vrachtje naar Is raël wil vervoeren 21.10 uur Carel Willink. Een portret van deze schilder. 21.37 uur Journaal 21.55 uur Den Haag vandaag 22.10 uur Denk Beeld. Diskussie- programma vanavond met het onder werp Anti semitisme. 23.05 uur Journaal 23.10 uur Nieuws voor doven Ned. 2 13.00 uur Nieuws voor doven 18.25 uur Paspoort 18.35 uur Sesamstraat 18.50 uur Jeugdjournaal 18.57 uur BZN in de Franse Alpen. Een muziekspecial rond deze beken de Volendamse groep. 19.25 uur De Zevensprong 20.00 uur Journaal 20.28 uur Mijn leven op Bamfylde. Door de dood van een kollega krijgt David de leiding over een groep leer lingen en hij is zeer gelukkig met de ze promotie. 21.40 uur Tussen hemel en aarde. Een programma over buitennatuurlijke verschijnselen op deze planeet. 22.10 uur Hier en nu 22.40 uur Speel's met licht klassiek. Een spelprogramma. 23.55 uur Journaal 00.00 uur Nieuws voor doven. België BRT 1 18.00 Tik tak; 18.05 Harold Lloyd. Oude films; 18.30 Juke Box; 18.35 Ge zondheidsmagazine; 19.17 Uitzen ding door derden; 19.37 Uitslag van het liedjesprogramma Matches, me dedelingen en morgen; 19.45 Jour naal; 20.10 Boekenbeursnieuws: 20.15 Panorama; 21.45 Stilte, wij draaien. Arnie ontwaakt uit zijn roes en dan blijkt Maud vertrokken te zijn naar huis; 22.30 Sporttribune; 23.00 Journaal. BRT 2 19.00 Een vinger in de pap; 20.15 Si mon Bocceanegra. Opera van Verdi. opgevoerd in de Koninklijke Munt schouwburg, die zich afspeelt in Ge nua in de 14de eeuw als een samen zwering Simon Boccanegra tot Doge van Genua verheft. „Allicht Waarom zou ik me kwaad maken?" Hij keek nog altijd verwon derd. „Omdat ik misschien iets ga zeggen, waardoor je je beledigd zult voelen". „O. Waarom zou ik me beledigd voe len? Waar wil je heen?" Ze keek nadenkend voor zich uif „Ga es terug naar woensdag, Frans. We hadden een kaartavond met de buren. Tijdens het kaarten zei je, datje wagen naar de garage moest Weet je no^" „Ja dat klopt". „Je vroeg de Volkswagen. Doorgaans vind ik het niet prettig, als je myn wagen meeneemt, want je rydt ge woonlijk erg hard. En ik ben zuinig op mijn wagen". „Hij kan wel een stootje velen", mee smuilde de man, z(jn pijp uitkloppend. „Dat weet ik, maar het is geen Mer cedes. Nu ja, dat doet er momenteel niet toe. We gaan dus terug naar de kaartavond. Jannie was aanwezig, toen we dat bespraken". Hij dacht na „Ging ze niet even weg? Jij zei zoiets als: blijf niet te lang weg, anders worden de worstjes koud". Ze knikte. „Precies. Nu moetje niet kwaad worden als ik het volgende vast stel: mijn theorie is, dat Jannie een oogje op je heeft „Ga nou „Houd je mond. Ik zei al: dit is een theorie. Laat me dus rustig uitspre ken". Ze accepteerde de sigaret en het vuur van hem, knikte en vervolgde: „Jannie heeft dus een oogje op je. Dat nemen we voorlopig even aan. Ze zal dat best wel eens laten doorscheme ren, als ze ze alleen met je is". „Ik ben nooit met haar alleen". Ina zuchtte ongeduldig. „Ja, hoor esmag ik nu uitpraten of niet? En vlieg niet elk moment op de kast, want voor de zoveelste keer probeer ik je aan het verstand te brengen, dat 't een theorie is". „Oké, oké, ik houd mijn mond wel Ga verder". „Ze laat doorschemeren, dat ze je wel mag en datje mogelijk heel wat bij haar kan versieren, als je wilt Maar jij laat op jouw beurt duidelijk merken, dat je van haar avances niet bent ge diend. Ofen aan die mogelijkheid hecht ik de meeste waarde: je hebt er geen of nauwelijks erg in, het interes seert je niet je vindt het de sop de kool niet waard om je er druk over te maken, zodat Jannie bemerkt geen sukses te hebben. Wat doet een vrouw, die op deze wijze zo ongeveer versmaad wordt? Ze zint op wraak. Nee, kijk niet zo gek, want ik ben eveneens een vrouw, dus ik kan beter daarover oor delen dan jij. Dus: ze zint op wraak, desnoods met een lach op haar gezicht Kun je met tot zover volgen?" „Dat wel, maar „StiL Ik ben er nog niet Houd me ten goedehet zijn dus allemaal veron derstellingen. Herinner je je nog, dat Jannie vroeg, of ze zich even op onze slaapkamer mocht opmaken?" Hij haalde zijn schouders op. „Mo gelijk, ik lette daar niet zo op". „En dat ze daarna zei even naar huis te willen gaan om te kijken of alles met Rinske in orde was?" „Ja, dat weet ik nog, want Bert wees Door GRE DE BOER naar de babyfoon en zei: je hoort toch niets? Althans iets in die geest". „Precies. Maar Jannie ging toch en kwam een poosje later terug. Wat kan ze in die korte tijd gedaan hebben in onze slaapkamer en in haar huis?" „Nou, zichzelf weer wat opgemaakt en thuis gekeken naar hun dochtertje". „Onzin. Doekje voor het bloeden. In onze slaapkamer heeft ze mijn blauwe slip uit de kast gehaald. Daarna liep ze naar huis. Daar deed ze haar beha af, nam een schone uit de kast en deed die aaa En passant nam ze een sigarepeuk van Bert en een paar lucifers uit de asbak. Daarna ging ze binnendoor, dus door dc garage weer terug naar de kamer hier. In de garage duwde ze mijn slip in de VW en de peuk van Bert en in het asbakje, terwijl ze haar gedragen beha in de Mercedes gooide. Zo, Frans en nu mag jij zeggen, of mijn theorie zo gek is. Op deze manier nam ze wraak op jou, omdat jij haar versmade. Ze wist, dat jy dr volgende morgen de Volkswagen zou meenemen en dan zou je ongetwijfeld mijn slipje, de si garepeuk en de lucifers vinden. Na tuurlijk heb ik het gezien in de VW, toen jij van de week weer met de Mercedes wegreed. Jij zult er, toen je het allemaal zag, er wonderwel wat van gedacht hebben". Ze knikte enkele ma len begrijpend. „Nu gaat me een licht op, jaDaarom kwam je die avond onverwacht thuis, misschien in de hoop mij aan te treffen in een genoeg lijk tète-a-tète met buurman Bert Is het niet zo?" (wordt vervolgd) 1 I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 4