Mevo door veel feller Nieuwdorp naar kleine nederlaag gespeeld Eddy ten Klooster vertolkt hoofdrol in knap Duiveland SKNWK te laat in de ™>etbaiPartij aanval tegen sterk Wolfaartsdijk: 3-4 DFS rukt op naar kop van eerste klas na 1-2 zege Eerste verlies voor onranje formatie in vierde klas Apollo met goed countervoetbal ontluisterd: 4-0 6 Z1ER1KZEE - Mevo staat na zaterdag weer met beide benen op de grond. Op sport park Bannink liep de ploeg van trainer Toon van Tiggelhoven verdiend tegen 1-2 ne derlaag aan tegen een aanmerkelijk feller Nieuwdorp. De bezoekers speelden vooral in de tweede helft degelijker voetbal en mochten daarvoor een zevental minuten voor het einde het terechte loon naar werken inkasseren. Vijf wedstrijden lang was Mevo ongeslagen gebleven. Van tijd tot tijd had de ploeg daarbij niet over geluk te klagen gehad, maar nu werd ook hieraan eind toegeroepen. Geluk moet je immers af trachten te dwingen. Minimaal moet er dan hard gewerkt worden. In zo'n geval kan de mindere technische begaafdheid en het mindere teamverband dan door een portie afgedwon gen geluk gekompenseerd worden. Noch het een, noch het ander was zaterdagmiddag bij de oranje ploeg aanwezig. Reden waarom het geduldig op de winnende treffer wachtende Nieuwdorp dan ook de verdiende zege op zak mocht steken, nadat de ploeg al binnen een minuut op achterstand was gekomen. ,,Ik dacht, dat we deze overwin ning best verdienen", meende doelman Maarten Pleyte. „Nieuwdorp heeft gesdicipli- neerd gevoetbald. Door de wat ongelukkige resultaten Van de voorgaande twee wedstrijden, waarbij vooral de 0-1 nederlaag tegen Yerseke eruit springt, was de ploeg voor misschien wel 200 procent gemotiveerd. Het is dan moeilijk winnen voor een te genstander, of die moet er dezelfde munt tegenover stellen en dat gebeurde niet". De ploeg van Mevo verscheen zaterdag voor het eerste met shirtreklame. Ondankgs de nieuwe outfit moest de ploeg van trainer Toon van Tiggelhoven de eerste nederlaag van het seizoen inkasseren. Nieuwdorp klopte de thuisploeg met 1-2. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De wedstrijd begon voor Mevo op het door de voortdurend neergutsen de regen doorweekte sportpark Ban nink, bijzonder hoopvol. Binnen zestig sekonden lag de bal achter doelman Maarten Pleyte. André Kort zette sterk door en trok vanaf de achterlijn terug in het centrum van het strafschopgebied, waar Rudy Verkruijsse vernietigend uithaalde: 1-0. In de vierde minuut moest Pleyte zich op z'n allerlangst maken om een spetter van Martin Quist net over zijn doel te stompen. Erg veel langer dan tien minuten heeft het openings offensief van Mevo niet geduurd en in die tiende minuut ontsnapte der thuisploeg al mirakuleus. Martin Priester manoeuvreerde zich door de hele Zierikzeese verdediging en leg de breed op Rein van Boven, die de bal ingleed. Doelman Jan-Leen van Lie re was net te laat, maar de al rol de centimers langs de voor Nieuw dorp verkeerde kant van de paal en de 1-0 bleef staan. Gelijkmaker Meer en meer kreeg Nieuwdorp vat op de wedstrijd. Ondanks het wind- voordeel van Mevo, was het Nieuw dorp, dat de strijd dikteerde. De aan vallen van de bezoekers werden veel beter verzorgd en herhaaldelijk moest Van Liere zeer attent blijven. In de 29e minuut was er evenwel ook voor hem geen houden meer aan. Opnieuw Marius Priester sprintte door de verdediging,, waarbij diverse spelers zich als beginnelingen lieten wegzetten en loste daarna een voor zet op maat, die door voorstopper Henny Baas slechts onder de vallen de Jan-Leen van Liere hoefde te wor den ingeschoven: 1-1. Vijf minuten na de gelijkmaker redde de lat de thuisploeg. Rein van Boven knikte een inzet van Fred Vermue net te hoog in. Nog een keer veerde Mevo even op voor het rustsignaal van de Bossche arbiter De Wolf. Martin Quist stuurde André Kort diep, die teruglegde op Quist. Deze transpor teerde het leer verder naar Tonny Schults, maar Maarten Pleyte rea geerde knap op de harde schuiver. De tweede helft begon glorieus voor Nieuwdorp. Al na drie minuten mocht doelman Van Liere vissen, maar grensrechter Henk Berrevoets redde Mevo voorlopig. Dirk van Sleen verspeelde de bal knullig net voor het strafschopgebied. Rein van Boven legde breed, maar de bal bleef aanvankelijk hangen in een kluwen van spelers. Min of meer fortuinlijk rolde de val vervolgens voor de voe ten van Jaap Kooien, die vernieti gend uithaalde. Onmiddellijk wees de scheidsrechter De Wolf naar de middenstip, maar Henk Berrevoets meende buitenspel gekonstateerd te hebben. Rein van Boven was aan de doellijn blijven staan en stond der halve buitenspel, was de versie van de Mevo-grensrechter.. De Wolf nam zonder problemen de „tip''' van de grensrechter over en doelman Van Liere mocht een vrije trap nemen. „Ik stond zeker twee meter buiten het veld", vertelde Van Boven na het duel, „dus ik kon nooit buitenspel staan. Ik was daar speciaal gebleven, omdat ik niet tijdig terug kon zijn. Maar stel nou dat ik wel net binnen de lijnen was gestapt - wat dus niet het geval was - maar stel zelfs dan had er niet afgefloten mogen worden, want ik werd totaal niet in het spel betrokken. Kooien schoot recht op doel". Gedecideerd Nieuwdorp ging na de onterecht af gekeurde treffer onverdroten op jacht naar gerechtigheid. Jan-Leen van Liere kreeg handenvol werk op inzetten van Marius Priester, Rein van Boven, Rien de Vos en voorstop per Henny Baas, maar Van Liere groeide uit tot de redder van Mevo, althans zo zag het er lange tijd naar uit. Tot de fatale 38e minuut en op nieuw werd het een doelpunt met een verhaal. Juist in een periode, dat de falende Mart Koopman geblesseerd buiten de lijnen was, drong Nieuw dorp in een ogenschijnlijk laatste fel le offensief massaal op. Gijs Does liet de bal na een aatal op en neer kaat- OOSTERLAND - Na de minder goede start in het nieuwe seizoen is Duiveiand zaterdagmiddag op het Oostersportpark voor de dag gekomen met een klinkende 4-0 overwinning op het in het vorige seizoen uit de KNVB gedegradeerde Apollo. Hoewel het krachtsverschil zeker niet zo groot was als de uitslag zou denken vermoeden kan de overwinning van duiveland volkomen verdiend worden genoemd dat zjj aanvallend veel gevaarlijker opereerden dan de ploeg uit 's Gravanpolder. De eerste helft, waarin Duiveland het voordeel van de wind had, gaf een gelijk opgaande strijd te zien waarin de verdedigingen de aanvallers weinig kans gaven om gevaarlijk te worden. Toch kon Duiveland in de 35e minuut voorsprong nemen toen Iko van de Berge na goed doorzetten vrij voor doel kwam waarbij hij in eerste instan- sie zijn schot door de doelman zag afgeweerd om vervolgens raak te schieten (1-0). Reddingen Na de rust ging Apollo, nu met het voordeel van de wind en de regen in de rug, jagen op de gelijkmaker. Bij de kansjes welke zij zich wisten te scheppen bleek in laatste in stantic doelman Eddy ten Klooster weer in een uitstekende vorm te verkeren en wist hij met een aantal fraaie reddin gen de bezoekers van het skoren af te houden. Duiveland, dat bekeken op de coun ter speelde met het snelle spitsen Cees Zwager en Bert Goudzwaard, wist zich zelfs met snelle uitvallen de beste sco- riingskansen te scheppen. In de 25e minuut lanceerde Dolf Roks met een diepte pass Bert Goudzwaard die met een strak schot de doelman van Apollo kansloos liet (2-0). Drie minuten later was het weer raak toen na enige heen singen in de doelmond vallen, waar Rein van Boven boven een aantal verdedigers uittorende. Zijn kopbal voel al dan iet achter de doellijn. Tonny Schults knalde het leer nog weg, maar arbiter Den Wolf toonde zich ook nu uiterst gedecideerd. Nieuwe Mevo-appèls vonden dit keer geen gehoor bij de Brabantse scheids rechter. „Ik stond net binnen de zestien meter en heb duidelijk ge konstateerd, dat de bal met een boog je aéhter de doellijn is geweest", stel de de lakonieke Bosschenaar. „Dat is een duidelijk goedmaker- tje", mopperde diverse Zierikzeese spelers en ook Toon van Tiggelhoven was door de treffer danig uit zijn toch al niet beste humeur. De presta ties van zijn ploeg droegen ook aller minst bij tot een puike gemoedsrust. „Na het afkeuren van dat eerste doel punt, kon je op je vingers uittelen, dat de eerste de beste situatie in ons nadeel zou werken. Welnu, hier was de kans". René Verwijs was een stuk realistischer. „Het moest eens een keer fout gaan", stelde hij, terwijl hij toch ook duidelijk was aangesla gen door de nederlaag. „We hebben nog niet een keer echt overtuigend gespeeld. Nog niet een keer hebben we een goed resultaat af weten te dwingen. Met wat kunst- en vlieg werk bleven we een paar keer over eind. Nu zijn we waarschijnlijk weerwakker". Bruse Boys II nipt naast Arnemuiden III BRU1N1SSE - De reserves van Bru se Boys hebben zaterdagmiddag in eigen omgeving de handen vol gehad aan Arnemuiden III, een team waarin een aantal oud-spelers van het eerste elftal van Arnemuiden uit komen (3-3). De Boys begonnen uit stekend en gedurende de eerste 20 minuten slaagden zij erin te domine ren en zich een serie goede skorings- kansen te scheppen waarvan er slechts een werd benut. Na goed doorzetten slaagde Adrie de Jonge erin te skore te opnenen (1- 0). In de resterende 25 minuten van de eerste helft waren de bordjes ech ter volledig verhangen en was het al Arnemuiden wat de klok sloeg. Lie ven van Belzen bleek hierbij het sko ren nog lang niet verleerd te zijn. Met een kopbal bracht hij de stand in evenwicht (1-1) waarna hij door de Bruse verdediging soleerde en zijn ploeg voorsprong gaf (1-2). Kort voor rust begon het er zelfs donker voor de thuisklub uit te zien toen de bezoe kers de voorsprong tot 1-3 wisten op te voeren. Na rust tapte de thuisklüb echter uit een ander vaatje en hoewel er zich toen een gelijkopgaande strijd ont wikkelde wisten zij zich de beste sko- ringskansen te scheppen. Na een voortreffelijke solo redu ceerde Adrie de Jonge de achterstand tot 2-3, waarna Frans de Oude, nadat hij kort hiervoor een fraaie mogelijk heid had laten liggen, met een fraaie kopbal de stand in evenwicht bracht (3-3). KRUININGEN - lp een van DFS-zijde goed gespeelde wedstrijd is het de oranjehemden gelukt Kruiningen in eigen omgeving nipt met 2-1 te kloppen. Een kleine, maar verdiende overwinning voor de benjamins in de le klasse daar zij over het geheel genomen het beste van het spel hadden en zich ook de beste skoringskansen wisten te scheppen. r Nadat DFS enige goede mogelijk heden om de skore te openen had la ten liggen wist Kruiningen geheel te gen de veldverhouding in door Peter Brasser voorsprong te nemen (1-0). De bezoekers, die de gevaarlijkste aanvaller bij de thuisklub Erik de Keijzer goed in bedwang wisten te houden, lieten zich door deze tegen valler allerminst ontmoedigen en bleven het beste van het spel behou den. Volkomen in overeenstemming met de krachtsverhouding in het veld slaagde DFS er in de 37e minuut in de stand in evenwicht te brengen. Theo den Engelsman lanceerde met een uitstekende pass Rinus Roon op de vleugel waarna diens voorzet fraai door Den Engelsman achter de doelman van Kruiningen werd ge kopt (1-1). Direkt na de hervatting ging DFS in het offensief wat wel enige kans jes maar geen doelpupten opleverde. Nadat het offensief wat was geluwd slaagde Kruiningen erin het spel te verplaatsen zonder echter de goed in grijpende verdediging van DFS in de problemen te kunnen brengen. Naar mate de tijd verstreek slaag de DFS er weer in het spel in handen Duiveland II rukt op naar kop van 3e klasse A BRUINISSE - Door met 3-1 van Bruse Boys III te winnen hebben de reserves van Duiveland de leiding van Colijnsplaatse Boys II, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld, kunnen overnemen in de 3e klasse A. De Oosterlanders boekten te Bruinis- se een verdiende overwinning. Aan vallend opereerden zij gevaarlijker dan de thuisklub en wisten zich dan ook de beste skoringskansen te scheppen. Daarnaast slaagden zij erin de ver dediging goed gesloten te houden waardoor de aanvallers van de Boys weinig kans kregen om gevaar voor 'de Oosterlandse veste te scheppen. Door Thijs Kesseler en Jaap van Maaren kon Duiveland in de eerste speelhelft een 2-0 voorsprong be machtigen. Na de rust kopte Hans van derWerf zijn team naar een 3-0 voorsprong waarmee de strijd was beslist. Twintig minuten voor tijd slaag den de Boiys er nog in de eer te red den (1-3) maar verder liet de verdedi ging van de Oosterlanders het niet meer komen. te nemen. Een uitstekende gelegen heid om DFs weer een voorsprong te geven kreeg Rinu Roon toen hij een strafschop mocht nemen een kans welke hij liet liggen door naast te schieten. Vijf minuten voor tijd kwam toch de winnende treffer van de voet van Johnny Quaak die na zich eerst goed vrij te hebben gespeeld via de binnenkant van de paal raak schoot (1-2). Verdienstelijk gelijkspel voor reserves WIK HOEK - De reserves van WIK boek ten met een 1-1 gelijkspel in de wedstrijd tegen het in de kopgroep van de reserve le klasse vertoevende Hoek II, een uitstekend resultaat. De ploegen waren goed aan elkaar gewaagd. Doordat beide verdededi- gingen domineerden speelde het grootste gedeelte van de strijd zich af op het middenveld. Vijf minuten voor het verstrijken van de eerste helft slaagde Olivier den Boer erin om WIK voorsprong te geven (0-1). Na een kwartier spelen in de 2e helft wisten de Zeeuwsvlafnin- gen de stand in evenwicht te brengen (1-1). Ondanks de inspanningen wel ke door beide teams werd geleverd voor de winnende treffer kwam er in de stand geen verandering meer. Kleine zege voor Bruse Boys in oefenduel (2-1) BRUINISSE - Bruse Boys, dat voor de kompetitie een vrije dag had, be nutte deze met het spelen van een oe fenwedstrijd tegen de Schiedamse 4e klasser HBSS. Hoewel de Boys niet in hun sterkste opstelling binnen de lijnen verschenen en het treffen nog al erg gemakkelijk opnamen konden zij toch met een 2-1 overwinning het strijdperk verlaten. Herman Knop, voor deze gelegen heid in de spits opererend, zorgde er voor dat de Boys de eerste speelhelft met een 1-0 voorsprong konden af sluiten. Na de hervatting wisten de Schie dammers op gelijke hoogte te komen (1-1), waarna uiteindelijk Tonny van de Berge de winnende treffer op zijn naam bracht (2-1). WIK deelt buit na matige NIEUWERKERK - Het gaat SKNWK nog steeds niet voor de wind. Nu werd zaterdag de thuiswedstrijd tegen Wolfaartsdijk weer met een doelpunt ver schil (3-4) verloren. Door deze nederlaag is SKNWK zelfs in het bezit gekomen van de rode lantaarn in de 4e klas van het landelijk voetbal. Gezien de krachtsverhouding in het veld heeft er zeker een puntenverdeling voor de Nieuwerkerkers ingezeten. KERKWERVE - Onder bepaald niet gunstige weersomstandigheden, regen en wind, maar op een overigens uitstekend bespeelbaar terrein heb ben WIK en Colynplaatse Boys za terdagmiddag op het sportpark „De Vospit" de puntjes broederlijk ge deeld (1-1). Beide teams, die aanval lend weinig potten braken, kregen met het gelijke spel loon naar werken. Gedurende de eerste helft, spelend tegen de wind, was de thuisklub met uitzondering van een enkele kleine periode niet eens de mindere van de bezoekers. Het grote verschil bij bei de ploegen zat hem wel in de aan- valslinies. Waren er bij de aanvallen van Wolfaartsdijk steeds een vol doende aantal mensen in het centrum te vinden, bij SKNWK ontbrak het hier vooral gedurende de eerste helft doorlopend aan, waardoor een aantal goede mogelijkheden volkomen ver loren gingen. Afstraffen De thuisklub had hiernaast ook en weer getrap voor het Apollo-doel de bal voor de voeten kwam van Cees Zwager die met een bekeken schuiver- tje in de hoek de stand op 3-0 bracht Strafschop Duiveland speelde hierna een ge wonnen wedstrijd al moest doelman Ten Klooster nog wel enige keren de handen uit de mouwen steken om de bezoekers van het skoren af te houden. Vijf minuten voor tijd werd het zelfs nog 4-0 toen na een goede kom- binatie op de linkervleugel tussen Marco van der Have en Cees Zwager het leder in het bezit kwam van Bert Goudzwaard die vrij voor doel geko men geen fout maakte (4-0). Drie minuten voor tijd kreeg Apollo nog een goede kans om de eer te red den toen het een strafschop kreeg toe gewezen. Doelman Ten Klooster on derstreepte hierbij nog eens zijn kwa liteiten door de door Eddy Boogerd ingeschoten bal te stoppen waarmee de laatste kans voor Apollo was verke ken, en Duiveland twee puntjes rijker was. Arie Kristaleijn skoorde een van de drie Nieuwerkerkse treffers tegen Wolfaartsdijk. Het zou niet voldoen de blijken, want de bezoekers skoor- den een keer meer, zodat met 3-4 werd gewonnen en SKNWK nu al leen hekkesluiter is. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) nog de pech, dat een aantal foutjes in de verdediging door Wolfaartsdijk met treffers werden afgestraft. In de 20e minuut kon Wolfaartsdijk voorsprong nemen toen na een aan val over de linkervleugel de hierna volgende voorzet van Jaap de Blaey door Jan Blok werd ingetikt (0-1). Negen minuten voor het verstrijken van de eerste helft konden de bezoe kers de voorsprong tot 2-0 opvoeren toen in eerste instantie de vrij voor doelstaande Jan Blok de voorzet van Kees van der Kreeke onbenut liet maar waarna Leo Geene nog de kans kreeg om het leder in het SKNWK- doel te deponeren. Na de hervatting probeerde SKNWK om de bakens te verzetten. Door een verdedigingsfout kreeg Leo Geene echter de kans om Wolfaarts dijk op een 3-0 voorsprong te zetten. Jan van der Velde wist hierna wel voor de thuisklub tegen te skoren (1- 3) maar weer uit een misgreep in de verdediging kon Leo Geene de stand op 1-4 brengen. Pas in het laatste kwartier kwam SKNWK goed los. Met nog 10 minu ten te spelen bracht Arie Kristelijn de achterstand terug tot 2-4, waarna met nog 4 minuten te gaan Evert van der Zande met een kopbal de stand op 3-4 bracht. Hoewel de thuisklub er in de nog resterende minuten alles aan deed om nog een puntenverde ling uit het vuur te slepen kwam er in de stand geen verandering meer. P. van Leeuwen wint viswedstrijd Zesenvijftig hengelaars trotseer den de weersinvloeden bij de tweede kompetitiewedstrijd van de h.s.v. „Oostersehelde". Er werd gevist bij de Schelphoek en de vangst was bij zonder slecht. Het was P. van Leeu wen, die voor de eerste keer aan een wedstrijd deelnam en direkt als eerste eindigde. De uitslag van deze wedstrijd luidt als volgt: 1. P. van Leeuwen 450 pun ten; 2. R. Timmerman 390 punten; 3. A. J. Verwest 275 punten; 4 .1 Panne- koek 250 punten, 5. J. W DekkeT 180 punten; 6. L. Bolier 100 punten; 7 T de Bruine jr. 160 punten; 8. C.P.v.d. Werve 130 punten; 9. C Seijbel 110 punten; 10. A. L. Mol 80 punten Daan Ooms skoordc voor WIK de ge lijkmaker nadat Colijnsplaatse Boys een minuut eerder op voorsprong was gekomen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Voor de rust, met WIK tegen de wind in spelend, speelde de strijd zich voor het belangrijkste deel af op het mid denveld waarbij de aanvallers zich wei nig doelrijpe kansen wisten te schep pen Met een blanke stand werd de eerste speelhelft dan ook afgesloten na de rust. nu met wind voordeel voor WIK weer het zelfde speelbeeld met domi nerende verdedigingen In de 32e mi nuut slaagde Colijnsplaatse Boys erin voorsprong te nemen toen een schot van Ftank de Looff onder de voet van Henk Fondse door schoof waarna het leder in het bezit kwam van Corné de Regt die in vrije positie weinig moeite had om doelman Peter Noordijke kans loos te laten (0-1). Terwijl de Boys nog aan het feestvieren waren lag nog in dezelfde minuut de gelijkmaker al ach ter hun doelman. Direckt na de ope ningstreffer ging WIK in de tegen aan val waarbij Daan Ooms de voorzet "an Wim van der Klooster met een kopbal in het doel van de Boys liet verdwijnen (1-H

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 6