HET WEDERZIJDSE WANTROUWEN Veel verkeersovertreders voor kantongerecht G.S. van Zeeland hebben bezwaren tegen bezuiniging op weg stormvloedkering 7 Gevaarlijk inhalen kost bijna rijbewijs Nederlandse expeditie Mount Everest mislukt Drie opvarenden Mexicaans schip gered Middenschool niet voor 1988 Straf-kiek? Schorsingsverzoek ammoniakterminal Hoechst afgewezen Arbeidstijd verkorting voor verkoopgroep VNU Consumentenbond waarschuwt rekreanten Wat biedt de BEELDBUIS? ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maanda* 18 oktober 1982 Nr. 23201 ZIERIKZEE - „Ik dacht eens een keer recht te krijgen", zei verdachte G. P. O. d. W. uit Rotterdam don derdagmiddag op de zitting van het kantongerecht in Zierikzee. „Dat krijgt u ook", antwoordde kantonrech ter W. F. van Solinge, „maar op een andere manier dan u graag zou willen: 300,— boete of zes dagen vervangen de hechtenis". Een vonnis, dat nog genadig was bij ver geleken het dreigement van de officier van justitie, mr. J. van Marion, om verdachte ontzegging van de rijbe voegdheid op te leggen. O. d. W. had op 10 november '81 op rijksweg 18 een gevaarlijke inhaalma noeuvre uitgehaald, met een wagen van de rijkspolitie achter zich. Tegemoet komend verkeer werd hierbij in gevaar gebracht; dat moest remmen, uitwij ken en met de lichten knipperen om erger te voorkomen. De mannen van de rijkspolitie hielden O. d. W. aan en op hun vraag waarom verdachte dit deed zei hij: ,,Ik heb haast". Op de zitting kwam O. d. W. vertel len dat het allemaal zo erg niet was, dat het mistig was, dat het bedoelde knipperen met de lichten als begroe ting diende, maar hij kwam niet tot een wezenlijk verweer. Officier Van Marion echter hield er een andere mening op na: hij had verdachte's doopceel" gelicht en was tot de ont dekking gekomen hier met één van die bestuurders van doen te hebben, ,,die me een gevoel van wrevel ge ven". Iemand met een instelling, die verwerpelijk is. Want, zo bleek uit het verleden, O. d. W. heeft wat dit betreft méér op z'n kerfstok. Reden voor officier om naar steviger wa pens te grijpen en zelfs te dreigen met het intrekken van het rijbewijs. Dit tot grote verbazing van verdach te, die zei geschrokken te zijn van het oordeel van de officier. Mr. Van Solinge nam de eis van mr. Van Marion over: 300,met de toe zegging dat bij herhaling het rijbe wijs kan worden ingeleverd. Leuk bedacht Heel wat vriendelijker ging H. A. J. d. R. uit Uithoorn te werk. Hij kwam de kantonrechter uitleggen hoe het kwam dat hij op 19 januari '82 op de Serooskerkseweg links was afgeslagen, terwijl een bord dat op dat tijdstip verbood. D. R. is werk zaam op Neeltje Jans en rijdt deze weg al vier jaar, is dus goed bekend ter plaatse. Linksaf slaan mag 23 uur van de dag daar wel, tijdstippen dat D. R. daar passeert. Die ene keer was hij vroeg en toen mocht het niet. ..Macht der gewoonte. Ik heb niet het gevoel schuldig te zijn", aldus ver dachte, die verder in prachtige vol zinnen de vergelijking probeerde te trekken met een pianospeler, die één toevallig geplaatste mol niet speelde omdat hij het stuk uit z'n hoofd kent. ,,Leuk bedacht", vond ook mr. Van Solinge. Bij zijn aanhouding echter bleek ook dat d. R.'s rijbewijs ongeldig was. Verdachte was dankbaar voor deze konstatering, anders had hem veel meer geld gekost. In die tussen tijd (tot nieuw rijbewijs) had d. R. niet in zijn auto gereden. „Erg con sciëntieus". aldus de kantonrechter. ,,Ik moest wel, want ik was dan niet verzekerd", was het repliek van ver dachte. Officier Van Marion vond het auto matisme juist iets waar verkeers deelnemers zich te vaak aan schuldig maken. Aan het rijbewijs tilde hij niet zo zwaar. Zijn eis was 50,— voor linksaf slaan en 25,— voor het rijbewijs. Van Solinge vond ook dat een korrektie soms op z'n plaats is en vonniste resp. 50,— en 40,—. G.s. achten het ongewenst dat de toegankelijkheid van dit unieke werk aan beperkingen zal worden onderworpen. Tegenover de bezoe kers zou het uiterst merkwaardig zijn dat een dergelijk werk met het daarop gelegen voorlichtingscen trum. juist in het toeristisch meest aantrekkelijk seizoen, gedurende lange tijd niet bereikbaar zou zijn. ,,Dit achten wij mede ongewenst, vanwege het toeristisch beleid van onze provincie", aldus G.S. Te optimistisch De besparing van 15 miljoen wordt door de provincie aangevoch ten. ..Het later alsnog aanleggen van de weg kost het dubbele, en zou bo vendien de toegankelijkheid van de kering gedurende twee jaar totaal blokkeren. Het genoemde bedrag is wellicht te optimistisch geraamd en het betreft bovendien een bruto be sparing". aldus G.S. Op de kosten kunnen in mindering worden gebracht, de kosten van kon- servering schroefhuizen, extra kosten onderhoudsmaterieel, kosten signaleringssysteem en de kosten van afsluiting van de toegang van de kering. „Een ruwe schatting leert dat een nette hesparing aanzienlijk min der zal bedragen dan de geraamde 15 miljoen". Op wenken bediend ,,Ik wil hier wachten, en als dat niet kan geef je me maar een bekeu ring". In deze bewoordingen had J. J. v. d. Z. uit Nieuwerkerk zich uitgela ten tegenover verbalisanten toen hij op 11 maart '82 op het Havenpiein in Zierikzee gesommeerd werd door te rijden, omdat hij ter plekke niet mocht parkeren. ,,Ik had net mijn vrouw uitgelaten en die kon zo terug komen". Mr. Van Solinge hield hem voor, dat de agenten hem twee kan sen hadden gegeven om door te rij den. De officier vond dat meneer niet mocht mopperen: hij was op zijn wenken bediend, hij vroeg om een bekeuring en kreeg die. En dat kost nu eenmaal geld: 50,—. ,,Ik vind het laf en flauw. Elke dag gebeurt dat. Sta ik er drie minuutjes en dan een bekeuring". Maar ook de kantonrechter vond dat v. d. Z. de laatste is die zich mag beklagen en vonniste overeenkomstig de eis van de officier. Bij verstek werd J. B. veroordeeld tot 225,— boete of 5 dagen, wegens het veroorzaken van een ongeluk. J. B. had op de Stoofweg bij Noordwel- le links afgeslagen op een dusdanige wijze, dat de tegemoetkomende mo torrijder ten val kwam en ernstig let sel opliep. C. M. L. uit Bruinisse kreeg 90,— voor het .hiaat in haar kennis", zo als Van Solinge het noemde. Zij zou niet geweten hebben, dat men op de parallelweg bij Bruinisse slechts 80 km/u mag rijden: ze reed er 120. In ieder geval te hard achtte de officier bewezen en eiste 120,—. De kanton rechter deed daar iets af, omdat de eerste schikking (foutief) 70,— was en 90,— had moeten zijn. Te zwaar beladen Het rijden met een te zwaar bela den aanhangwagen, die ook nog eens niet te remmen was, kwam J. S. uit Bruinisse totaal op 400,— te staan. Het overwicht (810 kg) werd door S. bestreden: er zou 100 kg paling in zijn auto liggen plus nog wat oud-ijzer, op het moment van wegen. ,,Dan zal het iets minder zijn, in ieder geval veel te veel", aldus Van Solinge, die echter toch vast wilde houden aan het weeg- briefje. Officier Van Marion vond de kom- binatie: te zwaar beladen en niet te remmen, dubbel erg en achtte de fei ten wettig en overtuigend bewezen. Zijn eis luidde 275,— en 175,—. Van Solinge toonde wel begrip voor de palingvisser, voor het te Voor aanvang heeft het kollege gesteld er op te vertrouwen dat ook een smallere weg steeds voor het openbaar verkeer open zal zijn. Uit antwoorden op vragen over het voor- gangsrapport blijkt, dat de minister ruimte laat voor de mogelijkheid dat, afhankelijk van een aantal fak- toren, de weg gedurende een bepaal de periode van het jaar niet beschik baar zal zijn voor het openbaar ver keer. Funktic De weg moet naar de mening van G.S. een funktie vervullen voor zo wel het werkverkeer als het open baar verkeer. Tijdens de uitvoering van onderhoudswerken resteert de openbaar verkeer een strook van on geveer 2,75 meter. Normaal verkeer is dan in feite niet meer mogelijk. Deze situatie zal zich naar verwach ting voordoen gedurende drie A vier maanden van het jaar, buiten het stormseizoen. „Toetsing van dit beeld aan het door ons gehuldigde uitgangspunt dat de weg steeds open zal moeten zijn, brengt ons tot het dringende verzoek de bezuiniging in herover weging te nemen", aldus Gedepu teerde Staten van Zeeland. zwaar beladen, maar vond dat in dit geval de man ook de konsekwenties moest aanvaarden. Totaal 400,—, evenveel als per giro al was aange zegd. Tevergeefs H. J. S. uit Middelburg had tever geefs veel werk van zijn verdediging gemaakt. Op 12 februari '82 was hij op (wéér) rijksweg 18 bij Oosterland linksaf geslagen. En dat mag daar niet. Een dienovereenkomstig ver bodsbord maakt dat duidelijk. Om slachtig verweer van S. moest duide lijk maken dat hij dit bord niet kon zien. Ieder ander echter vond dat S. dat bord wel moest zien. Van Marion eiste 100,— (of 2 dagen) waar de kantonrechter mee akkoord ging om dat hij het verweer van verdachte verwierp. Rood-groen-oranje De stoplichten op de Laan van St. Hilaire leverden twee zaken op die vrijwel identiek waren. R. D. H. uit Zierikzee hield vol dat hij bijna on mogelijk door het rode licht gereden kon zijn, omdat het licht bij nadering automatisch op groen springt. Van Solinge: „Ook lichten kunnen een ei gen leven gaan leiden. U mag niet zo maar aannemen dat het licht wel op groen springt. Ik ken die lichten, het gaat goed, tot het keertje goed fout gaat". De eis van de officier 110,—) werd iets verzacht: 75,— of twee da gen. Door hetzelfde rode licht reed T. H. uit Zierikzee op 30 januari '82. H. be weerde echter dat het oranje was („en ik zag de agenten achter de bos jes staan"), anders zou hij het niet ge daan hebben. De heer Van Marion hield hem voor, dat oranje-licht ook stoppen betekent, en hechtte vervol gens meer waarde aan het procesver baal dan aan H.'s woorden en kwam tot zijn eis: 130,— of 3 dagen. Mr. W. F. van Solinge maakte daar 110,van, waarmee de drukke zit ting van het kantongerecht werd beëindigd. DEN HAAG - De Nederlandse Ex peditie naar de 8.800 meter hoge top van de Mount Everest is mislukt. Dit heeft de Koninklijke Neder landse Alpinistenvereniging uit Pe king vernomen. De bijzonder slechte weersomstandigheden, zoals de gie rende storm, maakten voortzetting yan de expeditie te gevaarlijk. Het hoogste punt dat door een lid van de Nederlandse expeditie, Bart Vos, bereikt werd, was 7.800 meter. De in augustus begonnen expedi tie, die onder leiding stond van prof. dr. Xander Verrijn Stuart en die werd uitgevoerd onder auspiciën van genoemde Vereniging, zal dezer da gen de terugreis aanvaarden. Dit weekeinde wordt het basiskamp op geruimd, waarna de deelnemers via Lhasa, de hoofdstad van Tibet, naar Peking vertrekken. Op 27 oktober keert de expeditie terug op Schiphol. VLISSINGEN - Drie opvarenden van het 43.000 ton metende Mexi caanse schip Catemaco zijn in de nacht van zaterdag op zondag na een intensieve zoekaktie levend uit het water van de Westerschelde gevist. Twee van hen waren zaterdaga vond wezen „stappen" in Vlissingen. Hun schip ligt al enige tijd op de rede van Vlissingen voor anker te wach ten op orders. Toen ze probeerden via de volgboot de ladder van hun schip te beklimmen vielen ze in het sterk stromende water van de Westerschel de. Een derde opvarende van de Cate maco onderging hetzelfde lot bij zijn poging zijn twee maats te redden. Na een intensieve zoekaktie waaraan door loodsboten en andere vaartuigen werd deelgenomen kon den de drie bevangen door de kou uit het water worden opgepikt. Ze wer den voor onderzoek in het ziekenhuis van Vlissingen opgenomen. HILVERSUM De definitieve beslissing over het invoeren van de middenschool zal niet voor 1988 ge nomen worden. Dit zei minister Deetman (CDA) van onderwijs en wetenschappen zaterdag in hot VARA-radioprogramma „De Rooie Haan". Mocht uiteindelijk besloten worden tot het invoeren van de mid denschool, dan lijkt het Deetman niet verstandig om daarnaast school typen te handhaven van het huidige stelsel van het voortgezet onderwijs, zoals dat is neergelegd in de mam moetwet. DEN HAAG - De gemeente Den Haag wil volgend jaar vijftig miljoen gulden bezuinigen. Zo zal de sekreta- rie de komende vier jaar worden af geslankt met 280 arbeidsplaatsen. FIJNAART - Het gemeente- bestuur van Fijnaart en Heij- J ningen in West-Brabant heeft een ongebruikelijke maatregel i tegen hondepoep bedacht. In een cirkulaire aan hondenbc- zitters is meegedeeld, dat zij de kans lopen dat hun naam en fo- to worden gepubliceerd als een 1 huisdier ergens zijn behoefte i blijft doen, waar het gemeen- J i tebestuur dat niet wil hebben. 1 Volgens burgemeester F. Oc- i kels zal het met het fotografe- J i ren en publiceren niet zo'n vaart gaan lopen. Alleen de i meest hardleerse gevallen ko- J i men daarvoor in aanmerking. 1 Hij vindt achteraf dat de ge- i i wraakte zin beter niet in het i rondschrijven had kunnen 1 staan, maar merkt op, dat i zachte en vriendelijke aan- i drang op hondebezitters om hun dieren niet overal te laten i poepen, tot nog toe niets uit- j i haalde. DEN HAAG - De Raad van State heeft het verzoek van de Vereniging Milieuhygiëne Zeeland om de door g.s. van Zeeland aan Hoechst ver leende vergunning voor de bouw van een ammoniakterminal in Vlissingen-Oost te schorsen afgewe zen. Dit betekent dat Hoechst de plan nen voor de bouw van een ammoni akterminal verder kan gaan uitvoe ren. Die plannen voorzien in de bouw van tanks van elk twintigduizend ton (dertigduizend kubieke meter) voor de opslag van drukloze, ver koelde ammoniak met bijbehorende koelinstallaties en voorzieningen voor de aan- en afvoer van ammoni ak op het bedrijfsterrein van Hoechst. De bouw van de ternimal met de bijbehorende installaties vergt een investering van veertig miljoen gul den. De voorbereidingen voor de bouw, die na het indienen van het schorsingsverzoek waren opge schort, zullen binnenkort worden hervat, aldus de Hoechst-top. Verwacht wordt dat de terminal begin 1984 voltooid zal zijn. WOERDEN - De 1100 medewerkers van de verkoopgroep van het boeken- en tijdschriftenbedrijf VNU krijgen vanaf 1 januari een half uur arbeidstijdverkorting per week per jaar. De werkweek voor de VNU-mede- werkers zal zo, als alles volgens plan verloopt, op 1 januari 1986 zijn terug gebracht tot 38 uur. Dat hebben de bonden en de VNU afgesproken in het kader van de cao voor dat be drijfsonderdeel. De leden van de Dienstenbond FNV zijn deze week akkoord gegaan met de plannen, zo heeft de bond vrijdag laten weten. De werknemers betalen zelf de helft van de kosten van de werktijd verkorting uit hun prijskompensa- tie. De andere helft betaalt de VNU. De maatregel kost per jaar naar schatting 1 procent van de loonsom bij de VNU-verkoopgroep. De VNU heeft nog niet aangegeven hoeveel banen de werktijdverkor ting oplevert. Dat zal volgens de af spraken in een later stadium gebeu ren. Al eerder werd een soortgelijk akkoord bereikt bij het boekenuitge- verijbedrijf. 27 „We trouwden en aanvankelijk ging alles goed Nu ja, hij dronk in het weekeinde zijn borreltje en zondags na de mis een paar biertjes, maar hij hield maat Ik had hem goed gewaarschuwd: denk er om, als je dronken thuiskomt smeer ik 'm, kind of geen kind, en dan zie je maar, hoe je je redt Toen Maria geboren werd, was hij uitgelaten van blijdschap. Ik dacht nu heb ik het gewonnea Veel van het slag als Thieu zijn een beetje losbandig, maar zodra ze getrouwd zijn en er is een baby, veranderen ze. Ik ken er verscheide- nen hier in het dorp. Ik ben hier im mers geboren en opgegroeid? Ze zijn nu allen degelijke, oppassende men sen." Ze zuchte. „Maar Maria was nog geen half jaar oud, toen de ellende weer begon. Het was met de kermis. Deze zomer is het vier jaar geleden." De vrouw dronk het restantje koffie leeg en maakt haar sigaret uit Ze glim lachte even naar de man. Maar het was een treurige lach. „Ik zei al: het was kermis. Stomdronken kwam hij die eerste kermisnacht thuis. Ik lag al lang in bed en werd wakker van zijn vloe ken. Hij had zich ergens aan gestoten en ging tekeer als een bezetene. Ik wipte vlug uit bed, ging naar hem toe en meteen keerde hij zich naar me. De vuilnisemmer stond volgens hem voor de deur. Daarover was hij gevallen. Onzin natuurlijk, want hij was slinge rend thuisgekomen." Ze slikte moei lik. „Hij sloeg me de hele kamer door „AlleWilHy keek haar ontzet aan. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM - De Amsterdamse politie heeft veertien menden aange houden, die worden verdacht van het voorbereiden van de kaping van een vliegtuig van de Pakistaanse maat schappij Pakistan International Air lines. De kaping zou moeten geschie den op Schiphol of op een van de vliegvelden bij Londen, aldus een woordvoerder van justitie zondag middag. ROTTERDAM - de gemeente Rot terdam zal op korte termijn 850 wer kloze jongeren aan een tijdelijke baan voor een half jaar tot een jaar kunnen helpen. Dat gebeurt in het kader van de zogenoemde werkgele- genheidsverruimende maatregel (WVR) van het ministerie van sociale zaken. Het gaat hier vooral om jonge ren beneden de 23 jaar, die al langer dan negen maanden werkloos zijn. De gemeente Rotterdam wil ze de mogelijkheid geven arbeidservaring op te doen, waardoor ze naderhand misschien meer kans hebben op een baan. ARNHEM - De gemeente Dode- waard krijgt van het ministerie van binnenlandse zaken alle kosten ver goed die zijn gemaakt in verband met de massale demonstraties tegen de kerncentrale in 1980 en 1981. Het gaat om een totaalbedrag van bijna 271.000 gulden. Dit blijkt uit een brief van het ministerie van binnen landse zaken aan de gemeente. Het ministerie had al twee voorschotten uitbetaald. UTRECHT - Werknemers, werkge vers en overheid moeten samenwer ken om de financiering van korter werken rond te krijgen. Dat stelt de Dienstenbond FNV in een brochure over „het waarom van korter wer ken". De bond vindt arbeidstijdver korting nodig om de werkloosheid terug te dringen en om de gevolgen van de automatisering op te kunnen vangen. AMSTERDAM - In Amsterdam hebben zaterdagmiddag ongeveer tweeduizend mensen gede monstreerd tegen de Israëlische inva sie in Libanon en de massamoord in de vluchtelingen kampen daar. HOOGEVEEN - Het bedrijf Even- blij Verlichting B.V. in Hoogeveen heeft faillissement aangevraagd. Een poging om de onderneming finan cieel weer vlot te krijgen, is volgens de interim-direktie mislukt. Door de sluiting van het bedrijf verliezen vijftig mensen hun baan. Begin dit jaar werkten nog honderd mensen bij Evenblij. DEN HAAG - Personen die hun achternaam willen veranderen, moe ten daarvoor in het vervolg 250 gul den betalen. De ministerraad is ak koord gegaan met het voorstel daaro ver van minister De Ruiter van justi tie. TWIJZEL (FR.) - Bouwbedrijf Van der Woude in het Friese Twijzel is failliet verklaard. Daarmee komen 55 medewerkers op straat te staan. Het bedrijf had volgens de direktie een schuld van zes miljoen gulden, onder andere door slecht betalende opdrachtgevers. Volgens de curator van het bedrijf was een faillissement onvermijdelijk. UTRECHT - Het tekort aan psychi aters, dat lange tijd heeft bestaan, zal omstreeks 1984 omslaan in een overschot. Psychiatrie is het snelst groeiende en bijna ook al het groot ste specialisme: Er zijn nu 1250 psy chiaters en in 1987 zullen er 1500 zijn, terwijl er dan, voor zover nu valt te voorzien, in het allergunstigste geval werk is voor 1350 full-time psychia ters. MILAAN - IN het Kanaal van Sici lië is een omvangrijke oliereserve ontdekt, zo heeft het Italiaanse che mische concern Montedison meege deeld. Sedert het begin van de pro- duktieproeven op 1 juli zijn dagelijks 10.000 vaten (van 159 liter) gewon nen. De olie heeft een densiteit van 15,5 graden api en bevat 2,5 procent zwavel. De kwaliteit is dus niet zo goed. „De volgende morgen schaamde hij zich. Zo goed en zo kwaad als het ging verbond hij bij mij de wonden. En putte zich uit in allerlei verontschul digingen: het was beslist de laatste keer, het zou nooit meer gebeuren, beslist niet, een eed er op, en zo voort Maar de volgende kermisnacht brach ten ze hem thuis, volkomen laveloos. Nu ja, laat ik het maar kort maken: op het laatst wist 't hele dorp het dat hij minstens elk weekeinde dronken was en mij mishandelde. Een keer nam hij een mes en ging me daarmee te lijt Hij stak me in m'n arm - ze liet hem nog eens het litteken zien - en bedreigde ook Maria, die toen ongeveer een jaar oud was. Ik heb me als een gek verde digd en tenslotte sloeg ik hem met een jvaas op zijn hoofd De politie is er aan te «pas gekomen, maar ze heten me binnen «cc paar uur weer vrij. Toen ben ik met Maria de deur uit gegaaa Naar m'n moeder. En vroeg echtscheiding aan. Hij heeft van alles geprobeerd het weer bij te leggen, maar ik had nu genoeg van hem. Afgezien nog van het feit dat ik hem in 't begin van ons huwelijk terdege gewaarschuwd had, dat ik er vandoor zou gaan, als hij dronken thuis zou komen, wist ik nu, dat ik op de duur mijn leven niet meer zeker zou zijn, als ik weer bij hem zou terugkomen. Toen hij begreep, dat het Bittere ernst voor mij was en ik beslist niet meer bij hem terug wilde, bedreig de hij mij en m'n moeder het huis zou hij in brand steken en alles kort en VUGHT - Voor het algemeen psy chiatrisch ziekenhuis is ook in de ko mende jaren een duizelijke taak weg gelegd. Minister Gardeniers (volks gezondheid) zei dat zaterdag in Vught, waar ze de nieuwbouw van de psychiatrische instituten van de Godshuizen opende. DEN HAAG - De Consumenten bond heeft, gealarmeerd door mel dingen via de speciale „prijzenlijn", zondag gewaarschuwd voor veel te hoge prijsstijgingen bij de huur van staanplaatsen voor caravans. Ook vreest de bond dat de huur van re- kreatiebungalows volgend jaar veel meer zal stijgen dan tot nu toe werd aan genomen. Tenslotte worden mensen de re creëren in tweede woningen gepakt door de gemeenten, die hun forensen- belasting fors optrekken. „Recreëren wordt dan ook erg duur in Nederland", is de konklusie van de Consumentenbond, die deze maand een aktie houdt om prijsex- plosies op het spoor te komen. Via het speciale telefoonnummer van de ze aktie zijn erg veel meldingen bin nen gekomen van enorme huurverho gingen van plaatsen voor caravans, aldus zondag een woordvoerder van de bond. Huurprijzen Behalve de staangelden, gaat ook de huur van rekreatiebungalows scherp omhoog. De Consumenten bond noemt vooral de grote verhuur der Sporthuis Centrum als prijsop- drijver, omdat „prijsstijgingen van 20 procent en meer geen uitzondering zijn". Een onprettige verrassing voor de konsument, aldus de bond. Deze heeft de ECD dan ook gevraagd het prijsbeleid van Sporthuis Centrum eens kritisch te bekijken. Dinsdag 19 oktober Ned. 1 9.30, 13.00 en 18.23: Nieuws voor do ven; 16.00: Leven op aarde, natuur- reeks; 16.55: Herman en de zes, jeugd serie; 18.28: Teieac; 18.58: Nieuws; 19.00: Kinderkrant; 19.30: 3xM, Ke nya; 20.00: EO-Jongerendag, het the ma van deze dag was Vrede, waarop werd ingespeeld door sprekers als Henk Binnendijk, Aad v. d. Sande en George Verwer. Als gast trad onder meer op de groep Silver Wind.' 21.37: Journaal; 21.55: Den Haag van daag; 22.10: Op zicht; 22.25: Muziek programma La Lugubre Gondola; 23.20: Journaal; 23.25 Nieuws voor doven. Ned. 2 13.00: Nieuws voor doven; 18.25: Paspoort; 18.35: Sesamstraat; 18.50: Jeugdjournaal; 18.56: Micket en Do nald; 19.20: Hi de Hi; 20.00: Journaal; 20.28: Diamonds. Een in de oorlog ge maakte afspraak tussen Mordecai Kremer en Joseph Coleman kan het bedrijf noodlottig worden. Boven dien twijfelt Joseph eraan of die af spraak wel korrekt was. 22.10: Aktua T.V.; 22.40: Falcon Crest. Oma Angie geeft weer eens blijk van haar verreikende invloed. Dit keer is Lance het slachtoffer die het hazepad kiest voor de politie. 23.25: Journaal; 23.40: Nieuws voor doven; 23.45 TROS sport extra met tennis. België BRT-1: 14.00 en 17.00 Schooltelevisie; 18.00 Simon in het land van de krijt tekeningen; 18.05 De smurfen; 18.35 Open school; 19.07 Uitzending door derden; 19.37 Mededelingen; 19.45 Journaal; 20.10 Kijk uit!; 20.15 I.Q.; 20.45 Videofoon; 21.10 Het menselijk brein; 22.00 Acte openbaar vervoer; 22.30 Journaal. BRT-2: 19.00 Toets; 20.15 Man van de vlakte; 21.55 Concert. Door GRÉ DE BOER klein slaan. Toen ben ik naar de politie gegaan. Hij heeft zich als een razende in het cafe, waar ze hem vonden, verzet Daar was hij zich aan het bedrinken. Bij die gelegenheid vloerde hij nog een politieman, want Thieu was oersterk. Enfin, hij kreeg drie maanden en in die tijd werd de scheiding uitgesproken. TTiieu had een bijkomende vonnis ge kregen: hij mocht zich de eerste vijf jaar niet meer in Kerkdriel vertoenen. Anders zou hij de resterende drie maanden, die hij voorwaardelijk had gekregen, ook moeten uitzitten. Ik heb gelukkig nooit meer iets van hem vernomen. Verleden jaar kon ik dit huisje huren en dat deed ik, want ik wilde weer op m'n zelf zitten. Maria is van maandag tot zaterdag bij m'n moe der. Als ik in het weekeinde geen dienst heb, haal ik haar hierheea" Ze keek hem aan en kwam overeind. Op hem neerkijkend, besloot ze: „lk weet, welk een ellende drank kan vcr- oorzaken, beste jongen. Daarom heb ik je een deel van mijn leven verteld. Het is niet veel fraais, he? Maar ik wilde er eigenlijk dit mee zeggen, weet jij, hoe je bent, als je teveel drinkt? Was doe je dan thuis? Omdat ik je mag. zei ik vanavond: Ga hierheea Dan praten we samea Wees jij nou verstandig en ga niet drinkea AJs je vrouw je be driegt, prbeer het uit te praten en als dat niet lukt, ga dan b(j haar vandaan en stel een scheiding voor". (wordt vervolgd) MIDDELBURG - Het provinciaal bestuur van Zeeland heeft de minister van verkeer en waterstaat in een brief verzocht om bezuiniging bij de bouw van de stormvloedkering in heroverweging te nemen. Met name waar het gaat om de besparing van 15 miljoen door te voeren, ten koste van een brede weg over de kering.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 7