Laatste grote hobbel bij kabinetsformatie genomen zatercFag aktie „Tankslag" Afgedamde sloten vormen geen oppervlaktewater AGENDA Overeenstemming over mediabeleid AUTOBEDRIJF ISTA L. A. ISTA Waterschap Schouwen-Duiveland: Zaaien wintertarwe door regen uitgesteld In Burgh-Haamstede en Renesse STREEKNIEUWS WEEKEINDE- ARTSENDIENST DIERENARTS APOTHEEK installatiebedrijf DEURLOO BV. Jeugdsozen in het weekeinde 2 DEN HAAG - Met het bereiken van volledige over eenstemming over het mediabeleid, donderdag, door de fraktievoorzitters van CDA en VVD is de laatste hobbel in de informatie-Scholten genomen. Voor het overgrote deel is men het eens over het te voeren beleid in de ko mende vier jaar. Het gaat er nu nog om de werkstukken van de sociaal-ekonomische werkgroep en de werkgroep die zich met het welzijnsbeleid bezig hield te vertalen in een regeerakkoord. Met de voorbereiding daarvan hiel den Scholten, Lubbers (CDA) en Nij- pels (VVD) zich donderdag bezig. Verwacht wordt dat de rest van de week nog daarmee gemoeid zal zijn en dat de Tweede-Kamerfrakties van de beide partijen volgende week een begin kunnen maken met een beoor deling van het resultaat van het over leg tussen de informateur en de frak tievoorzitters. Voordat de informatie-Scholten kan worden afgesloten zullen ook nog enkele detailpunten in het sociaal-ekonomische beleid geregeld moeten worden. Maar aangezien par tijen het al voor 99,9 procent met el kaar eens zijn worden daarover geen moeilijkheden meer verwacht. Dit is, volgens goedingelichte kring, nog steeds een open zaak. Daarover zijn nog geen beslissingen genomen en verwacht wordt dat hieraan nog wel enkele gespreksronden gewijd zullen worden. Lubbers en Nijpels zetten de besprekingen met Scholten vrijdagochtend voort. WASHINGTON - President Reagan heeft in efen over heel de Verenigde Staten uitgezonden tv-toespraak de Amerikaanse bevolking gevraagd om achter zijn ekonomische pro gramma te gaan staan. Hij deed de belofte dat met dat programma de Amerikaanse ekonomie zich zal her stellen. Amerika is op weg naar her stel en de hele wereld weet dat", al dus Reagan. HELSINKI - Het is de Finse pre mier Kalevi Sorsa gelukt door een af- psraak met twee kommunistische ministers en een socialistische mi nister het voortbestaan van zijn rege ring te waarborgen. De drie hadden zondag in een kabinetszitting tegen het besluit gestemd de Fins mark nog eens met zes procent te devalueren. ROTTERDAM - De Tesselse veer boot „Marsdiep", die zaterdag in het dok bij de werf Boele in Bolnes is omgevallen en ernstig is beschadigd, is na provisorische reparaties weer drijvend gemaakt. Advertentie te Oosterland dealer van: Austin, Rover, Triumph, Land- en Rangerover, Subaru goed geoutilleerde servicewerkplaats reparatie carrosserie spuitinrichting ML en tectylbehandeling erkend inbouwstation gasinstallatie (Landi den Hartog) takel- en bergingsbedrijf St. Joostdijk 41, tel. 01114-1495 SCHOUWEN-DUIVELAND - Voor Schouwen-Duiveland is de inventarisa tie van de huidige funkties en de wensen betreffende de voortgang van de planvorming ten behoeve van het waterbeheer in Zeeland afgerond. Momen teel worden de funkties uitgewerkt tot beheersmaatregelen. Dat meldt de Provinciale Waterstaat in een notitie, welke aan de orde komt tijdes de verga dering op maandag 18 oktober. De inventarisatie wordt uitgevoerd door de kerngroep Funkties, die is samengesteld uit ambtenaren van het betreffende waterschap en van de provincie. SCHOUWEN-DUIVELAND - De overvloedige regenval stagneert niet alleen de suikerbietenoogst, waar door de campagne waarschijnlijk niet voor Kerstmis kan worden af gesloten. Het natte weer is ook een tegenvaller voor de telers-vari gladio len en andere bolgewassen, en bloem zaden die alle nog op het land zijn. Dit geldt natuurlijk ook voor de te lers van witlof, winterpeen en waspeen. Het zaaien van wintertarwe moet worden uitgesteld en daarom ziet men in landbouwkringen uit naar vermindering van de depressies, die zoveel regen bezorgden. Ook hebben natuurlijk de bieten nu een veel ho ger tarra percentage. Hoe nodig het was dat het wat ging regenen, be wijst de droogte van de grond, de grond neemt nog steeds alle vocht op, de drains lopen nog niet. Van de aardappelen is 95 7c ge rooid. evenals van de uien. De aardappelprijs trok deze week iets aan en de teler kan nu 17 cent krijgen, een prijs die echter nog wel onder de kostprijs ligt. de lust om te verkopen tegen deze prijs is dan ook minimaal. Dat ook de uienprijs iets aantrekt kan nog niet worden gekonstateerd. Zetelverdeling Rest dan nog de kwestie van de ze telverdeling en de toewijzing van de portefeuilles over partijen. Daarbij komt uiteraard de verschuiving bin nen de departementen aan de orde. DEN HAAG - De zogenaamde sterkte/zwakte-analyse, die het Rijn-Schelde-Verolme-concern als voorwaarde van de laatste over heidssteun van 300 miljoen gulden zelf van het bedrijf moeten maken, is met één tot twee weken vertraagd. IJMUIDEN - Hoogovens heeft met ingang van 24 oktober verlenging van de werktijdverkorting aange vraagd. De aanvraag is opnieuw voor zes weken en betreft 10.800 van de 19.000 personeelsleden met een ge middeld percentage van 25, aldus Hoogovens. Met betrekking tot de voortgangs rapporten waterkwaliteitsbeheer van het waterschap Schouwen-Dui veland wordt gemeld dat dit water schap de afgedamde sloten niet als oppervlaktewater beschouwt. Het waterschap stelt dat zij voor het lo zen van mest en gier in dergelijke slo ten vergunning zal verlenen. De Pro vinciale Waterstaat is echter van me ning dat het verlenen van een lo zingsvergunning slechts mogelijk is, als er sprake is van oppervlaktewa ter in de zin van WVO. Als dit niet het geval is, is het waterschap niet gerechtigd een lozingsvergunning te verlenen. Het waterschap Schouwen- Duiveland acht de lozingen van spoelwater van spuitinstallaties on aanvaardbaar, maar besteedt verder geen aandacht aan dit probleem. Melktanks Omtrent de lozing van spoelwater van melktanks stelt „Schouwen-Dui veland" dat nog niet kan worden be paald of dit spoelwater als afvalwa ter van huishoudelijke aard moet worden beschouwd. Uit de resultaten van de inventari satie van direkte lozingen blijkt dat op Schouwen-Duiveland een halve ring respektievelijk een ruime halve ring van de agrarische en de rekrea- tieve lozingen wordt gekonstateerd. JERUZALEM - Israël is tien maal zo voorzichtig als voorheen bij het beschermen van duizenden Palestijn se vluchtelingen in Zuid-Libanon. Het zal ondanks bezwaren van Liba non toestaan dat zij daar hun huizen weer opbouwen. NEW YORK - De Verenigde Staten hebben de Noordkoreaanse vertegen woordiging bij de Verenigde Naties verweten dat zij een van haar diplo maten verbergt die door de Ameri kaanse politie wordt gezocht in ver band met een aanranding. Tegen de diplomaat, derde-sekretaris O Nam Choi, is een bevelschrift tot inhechte nisneming uitgevaardigd wegens een overval op een vrouw in het West- chesterpark van New York op 5 sep tember. BRUINISSE - Dit illustere drietal gaf donderdagochtend in Bruiniête een goed voorbeeld van hoe het onderwijzend personeel in vroeger dagen gekleed ging Dit alles ter ere van het grote feest dat dezer dagen in am gevierd wordt. (Foto: Zlerikzeesche Nieuwsbode) WESTERSCHOUWEN - Al sinds enkele maanden is op Schouwen-Duiveland en St. Philipsland de aktie Tankslag- aan de gang. Via publikaties in kranten wor den huisbezitters er nadrukkelijk op gewezen dat restan ten olie in oude tanks grote schade kunnen aanrichten aan het milieu. Aanstaande zaterdag wordt deze aktie op originele wijze voortgezet, in samenwerking met een aantal schoolkinderen. Zaterdagmiddag 16 oktober zul len deze kinderen de inwoners van Haamstede en Renes se via een geluidswagen het één en ander vertellen over het belang van deze aktie. Een lekkage in een oude olie tank bijvoorbeeld kan grote nadelige gevolgen hebben voor het grondwater en bij het voorkomen daarvan is ook de jeugd gebaat. Velen hebben inmiddels al positief op deze groep gereageerd door oude olie uit hun (niet meer in gebruik zijnde) tank te laten verwijderen. Volgens Gerard van Breughel van de werkgroep Tankslag zijn er echter nog honderden tanks op Schouwen- Duiveland die met olie zijn gevuld, waar verder niemand meer naar om kijkt. Veilig Velen, die jaren terug op aardgas zijn overgegaan, vinden het ondanks de risiko's toch een veilig idee een voorraadje olie achter de hand te hebben. ,In geval van nood", legt Van Breughel uit. „Er wordt dan he laas niet stilgestaan bij de konse- kwenties van bijvoorbeeld een lek kage. Olie vergiftigt het grondwater en dat heeft weer tot gevolg dat alle bloemen en planten in omliggende tuinen zullen afsterven. Dit kan men sen een schadepost van duizenden guldens opleveren", aldus de heer Van Breughel. OTTAWA Canada heeft de Sowjet-Unie 7,6 miljoen ton tarwe verkocht, zo heeft de voor de Canade se tarweraad verantwoordelijke mi nister, Hazen Argue, verklaard. Hij acht het niet uitgesloten dat er de ko mende twaalf maanden meer zal worden verkocht. LANCASTER, Ohio - De Ameri kaanse akteur Ted Jordan heeft in Ohio de doos tevoorschijn gehaald waarin het dagboek zit van Marilyn Monroe. Hij is van plan het aan de autoriteiten te geven wanneer hij te rugkeert naar Californië, schreef donderdag de Citezen-Journal van Columbus. Ohio. Jordan, die zegt dat hij in de jaren veertig Monroe's min naar was, heeft de doos met sieraden gehaald op de plek op een heuvel waar hij haar 22 jaar geleden be groef. Volgens de Citezen-Journal zit Monroe's veel besproken „rode dag boek" er in, waarin zij over haar pri- véleven schrijft. Bij de gemeente zijn adressen be kend van firma's die de olie kunnen verwijderen. Men krijgt ongeveer 10 tot 25 cent terug per liter. Duinwater De werkgroep wil nu ook de jeugd betrekken bij deze milieubewuste aktie. Op de lagere school „Onder de Wieken" te Haamstede werd hieraan reeds aandacht besteed. Aanstaande zaterdag dus en het volgende wee kend worden kinderen in de gelegen heid gesteld hun mening over dit on derwerp kenbaar te maken en tevens maken ze dan reklame voor deze in tergemeentelijke aktie. Om aan te tonen dat zuiver duin water nog lekker smaakt, delen de kinderen siroop limonade uit. OOSTERLAND Nationale vogeltentoonstelling In dorpshuis Oosterhof te Ooster land wordt van donderdag 21 okto ber tot en met zaterdag 23 oktober een nationale vogeltentoonstelling gehouden. Bijna 1000 vogels kan men daar bewonderen, uit alle windstre ken van Nederland. De tentoonstel ling wordt georganiseerd door vogel vereniging Kolibri. CADZAND Henk van Ulsen voor Jeugddlenstgroepen In het kader van een weekend voor leden van jeugddienstkommissies en liturgiegroepen verzorgt Henk van Ulsen een optreden over „Prediker" voor zaterdag 30 oktober in de He- vormde kerk te Cadzand. Voor het 17e seizoen organiseert de Provinciale Hervormde Jeugdraad in samenwerking met het vormings centrum Hedenesse vormings- en trainingsweekenden voor jeugd dienst- en liturgiewerkgroepen. Tij- dens het weekend van 30-31 oktober staat het Bijbelboek „Prediker" cen traal, waarbij het daarin tot uitdruk king komende levensgevoel ge plaatst wordt naast dat van jongeren nu. Tevens zal gezocht worden naar vormen voor programma en liturgie aansluitend bij de thematiek. In het jaarprogramma van de PHJR wordt jongerengroepen die diensten en avonden over „prediker" willen houden ondersteuning bij op zet en organisatie aangeboden, waar bij o.a. gebruik gemaakt kan worden van de videoband en grammofoon plaat over Prediker. Het optreden van Henk van Ulsen is opengesteld voor alle belangstel lenden en begint om 13.30 uur. Zaterdag 16 en zondag 17 oktober Dokter A. W. van Geer, Zierikzee tel. (01110) 2080,neemt waar voor dokter Bontkes, dokter Visser en dokter Sleegers. Spreekuur voor dringende gevallen zaterdag- en zondagmorgen van 11.00-11.30 uur. Dokter L. A. M. Bruel, „De Waag", Markt Brouwershaven, tel. (01119) 1280, neemt waar voor dokter Flach, dokter Stenger en dokter Van Beek-Verbeek. De weekenddienst loopt van vrijdag middag 18.00 uur tot maandagmor gen 08.00 uur. Voor spoedgevallen is er spreekuur van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur, zowel op zater dag, en zondag. Buiten spreek uurtijden alleen dringende gevallen. Dokter H. Speelman, Oosterland, Molenweg 61. Telelefoon (01114) 1280, neemt waar voor dokter Van den Berg en dokter Dorrestein. Tandarts A. Broere, Meekrapstraat 7, Brouwershaven,tel. 01119-1588 neemt waar voor geheel Schou wen-Duiveland. De weekenddienst bestaat uit twee spreekuren voor spoedgevallen na melijk van zaterdag- en zondagmid dag van 17.00-17.30 uur. Zuster Poley, tijd. adres Vloedstr. 1, Kerkwerve. Tel. (01110) 2309, neemt waar voor Zierikzee. Zuster A. C. v. d. Velde, Oosterland, Lange Achterweg 10, tel. (01114) 2050 neemt waar voor Bruinisse en Duiveland. Zuster A. v. d. Schelde,Spuislop 14, Brouwershaven. Tel. (01119) 1682 heeft dienst voor geheel Schouwen. Dierenarts M. K. Buth, Hogezoom 9, Haamstede (tel. 01115-2254) heeft dienst voor Schouwen- Duiveland. Apotheek C. C. H. Verschuren, Zie rikzee, Dam 18 is op zaterdag geopend van 9.00-12.30 uur en van 16.30-17.30 uur. Op zondag van 12.00-12.30 uur en van 18.00-18.30 uur. Bel voor noodgevallen alarmcen trum Noord- en Midden-Zeeland, tel. (01100) 14444. Gehandicapten adviesbureau Zee land. Adviseur: J Meertens, tel. 01113-2215. BRUSSEL - De E.G.-kommissie ih Brussel heeft geen bezwaar tegen het verlenen van Westduitse staatssteun van 1,1 miljard mark aan het elektro technische concern AEG-Telefunken. Vrijdag 15 oktober Zierikzee Chr. Scholengemeenschap MAVO LHNO. Officiële opening gereno veerd schoolgebouw. 15.00 uur. Bioscoop de Concertzaal. La Femme- Enfant. 20.00 uur. Ellemeet Dorpshuis. Jaarvergadering dorps raad. 20.00 uur. Zonnemaire Café Bommenede. Dans- en Bingo avond, Bond van opzichzelf staan- den. 20.00 uur. Zaterdag 16 oktober Zierikzee Lutherse kerk. Ars Musica Concert, Froukje Wiebenga (fluit) en Rosema- rie Mastero (piano). 20.00 uur. Bioscoop de Concertzaal. Roar. 20.00 uur. Haamstede Slotlaan. Ringsteken te paard en in rijtuigen voor Interieur Dorpshuis. Scharendijke De Putmeet. Postzegelruilmiddag. 14.00 uur. Nicuwerkcrk Ons Dorpshuis. Puzzelrit mac Spar ta. 14.00 uur. Ons Dorpshuis, Poststraat 20. Recep tie 25 jaar Zomeravondvoetbal, KNVB afdeling Zeeland, rayon Zie rikzee. 17.30 tot 19.00 uur. Zondag 17 oktober Zierikzee Bioscoop de Concertzaal. Roar. 20.00 uur. Gereformeerde kerk. Koor- en sa- menzangavond. 19.00 uur. Maandag 18 oktobar Zierikzee Stadhuis. Gemeenteraadsvergade ring. 19.30 uur. Poststraat 25. Kursus metamorfose. 20.00 uur. „Huis van Nassau". Bijeenkomst Philatelica. 20.00 uur. Dorpshuis. Poppenkastvoorstelling „Al te Klein". 14.00 uur. Dinsdag 19 oktobar Zierikzee Intergemeentelijke Sociale Dienst. Vergadering. 19.15 uur. Advertentie weekend servicedlenst tel. (01110) 6255 Brouwershaven Verenigingsgebouw. Jeugdfilm „De bende van hiernaast". 14.00 uur. Nieuwerkerk Dorpshuis. Poppenkastvoorstelling, „Al te Klein". 14.00 uur. Woensdag 20 oktober Zierikzee Bibliotheek, Groeneweegje. Kinder boekenweek, film: „Op jacht in Hol land", 14.00 uur, voor kinderen van 8 tot 12 jaar. „De Lichtboei". Vakantiebijbelclub. 10.00 - 12.00 uur. Donderdag 21 oktober Zierikzee „De Lichtboei". Vakantiebijbelclub. 10.00 - 12.00 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn. Poppenkastvoor stelling, „Al te Klein". 14.00 uur. Oosterland Dorpshuis Oosterhof". Nationale vogeltentoonstelling. 20.00 - 23.00 uur. Vrijdag 22 oktober Zierikzee Bibliotheek, Groeneweegje. Poppen kastvoorstelling kinderboekenweek, 10.00 uur, kinderen van 6-8 jaar. Garage Braai. Inleveren goederen voor tweedehands wintersportbeurs. 17.00 - 20.00 uur. „De Lichtboei". Vakantiebijbelclub. 10.00 - 12.00 uur. Oosterland Dorpshuis „Oosterhof". Nationale vogeltentoonstelling. 10.00 - 24.00 Clubgebouw „De Nagtegaal". Leden vergadering. 20.00 uur. Zaterdag 23 oktober Zierikzee Sportpark Bannink. Klaverjasavond v.v. Zierikzee. 19.30 uur. Garage Braai. Tweedehands winter sportbeurs. 11.00 - 17.00 uur (inleve ren goederen 9.00 - 11.00 uur). Oosterland Dorpshuis „Oosterhof". Nationale vogeltentoonstelling. 10.00 - 21.00 uur. Maandag 25 oktober Zierikzee Poststraat 25. Kursus metamorfose. 20.00 uur. Dreischor Dorpshuis. Hoorzitting welzijn. 20.00 uur. Dinsdag 26 oktober Zierikzee Sporthal Onderdak. Onderling herfsttoernooi. Badmintonclub Zie rikzee. 19.00 uur. Burgh-Haamstede Slot Haamstede. Bezoek van de Ned. Ver. van Huisvrouwen afdeling Wes- terschouwen. 13.30 uur ingang Slot. Big ,,S" (Burgh-Haamstede) Openingstijden: vrijdag van 20.00-23.00 uur; zaterdag van 20.00- 24.00 uur. Zondag van 14.30-18.00 uur. De Pul (Bruinisse) Openingstijden: vrijdag 19.30 - 23.00 uur; zaterdag 19.30 - 24.00 uur; zon dag gesloten. Brogum (Zierikzee) Openingstijden: vrijdag 20.00-24.00 uur; zaterdag 20.00-1.00 uur optreden „Carlsberg Bana"; zondag 15.00 -18.00 uur. Trace (Scharendijke) Gesloten wegens verbouwing. Openingstijden: vrijdag 20.00-24.00 uur; zaterdag 20.00-24.00 uur; zondag 14 30-17.30 uur. (01110) 6551 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE HUISAANSLUITINGEN Redaktle (niel voor bezorging), na 17 30 uur (01110) 5396 (01112) 1774. (01110) 6504 Advertenties (01119) 1660 Bezorging (01119) 1660 na 18 30 uur

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 2