HET WEDERZIJDSE WANTROUWEN Pleegouderdag voor ouders en kinderen op kasteel Westhove ELEKTRO LIEVENSE 0 0 0 0 0 0 0-:0:0:-0-*?0:0 0 0 0r0:0:0-:0:0:0:j0 0000m Zaterdag 23 oktober in Oostkapelle Mosselprijs daalt Premie op koopwoning overdraagbaar Veiligheids voorzieningen landbouwtrekkers verplicht Horizontale programmering Veronica Ster-spot insektenbestrijding mag niet meer NOS erkent geen gewetens bezwaren Wat biedt de BEELDBUIS? 4 Z1ERIKZEE - Het „Gast- en Pleegadressenprojekt Zee land", een samenwerkingsverband van o.a. de Centrale voor Pleeggezinnen Zuid-Holland en Zeeland en Jeugd en Gezin Zeeland, organiseert zaterdag 23 oktober een dag voor pleegouders en hun (pleeg)kinderen op kasteel Westhove aan de Duinvlietweg in Oostkapelle. Ook be langstellenden, al dan niet beroepsmatig, zijn op die dag van harte welkom. Zaterdag 25 september, 21.55 uur, Nederland 1: Dr. Rem Co. Günther Strack als de detective Dr. Renz. De bedoeling van deze dag is voor al gelegen in het samen praten over situaties rondom pleegkinderen, het uitwisselen van ervaringen en het in kontakt komen met elkaar. BRUINISSE - Ook deze week wachtte de mosselhandel in Yerseke tevergeefs op een opleving van de ex port naar Frankrijk. Naast het argu ment dat het weer niet meewerkt en de temperatuur te hoog is voor de tijd van het jaar, zal de afzet van de eigen produktie, c.q. de invoer van Spaanse mosselen door de Franse handelaars wel een rol spelen. Het gevolg voor de aanvoerende mosselkwekers was, dat de aanvoer groter was dan de vraag en veel on verkochte partijen hun einde vonden in het Mosselfonds. Deze brengen voor de kwekers 22,— op minus 7,— fondsheffing. De prijs voor de verkochte mosselen bedroeg 25,— tot 28,— met uitschieters tot 42,— voor extra grote kwaliteit. Maar wel enkel tientjes lager dan enige weken geleden. INGEZONDEN STUKKEN Schrijfavond Amnesty Maandag 27 september organiseert de Amnesty-groep Schouwen-Duive- land, in het kader van de aktie „schrijven voor gevangenen", weer een schrijfavond in Zierikzee, Haamstede en Brouwershaven. Op de schrijfavond is er gelegenheid om aan de hand van voorbeeldbrieven of door middel van het overschrijven van deze brieven een massaal ver zoek om vrijlating van gewetensge vangenen te steunen. Voorbeeldbrie ven zijn er deze keer voor mensen in Peru, de Sowjet-Unie en Gabon. In Bruinisse kon door omstandig heden de schrijfavond op 22 septem ber niet doorgaan. Deze wordt nu ge houden op woensdag 29 september in de leeszaal van de bibliotheek, Mo lenstraat 44. Voor tijd: zie agenda. MARKTBERICHTEN De Eierveilingen BARNEVELD, 23-9. Coöp. Veluw- se Eierveiling: Aanvoer 5.433.300 stuks. Stemming: kalm. Prijzen per 100 stuks: Eieren van 50-51 gram 8,15 - 8,30; 55-56 gram 8,70 - 8.75; 60-61 gram 9,05 - 9,10; 65-66 gram 9,20 -ƒ 9,60. Eierveiling: Aanvoer 1.674.360 stuks. Stemming: kalm. Prijzen per 100 stuks: Eieren van 51-52 gram 8,25 - 8,55; 56-57 gram 8.70 - 8,85; 61-62 gram 9,10 - 9,40; 66-67 gram 9,25 -ƒ 9,55. Eiermarkt: Aanvoer 950.000 stuks. Handel: redelijk. Eieren van 48-54 gram 8,00 -ƒ 9,60 per 100 stuks, kg-prijs 1,67 -ƒ 1,76; 57-61 gram 10,00 - 10,25 per 100 stuks, kg-prijs 1,75 - 1,66; 64-67 gram 10,50 - 11,00 per 100 stuks, kg-prijs 1,64. Paardenmarkt Den Bosch DEN BOSCH. 23-9. Aanvoer: 203 stuks. Prijzen per stuk: Luxe paarden 1800 - 3000; voljarige 1600 - 2400; 2-jarige, luxe (merries) 1400- 2100; 2-jarige luxe (hengsten) 1300- 2000; 1-jarige, luxe (merries) 800 - 1650; I-jarige, luxe (hengsten) 750- 1500; veulens, luxe merries 550 - 1050; veulens, luxe hengsten 550 - 1000; hitten 475 - 1400; Shetland- se pony's (ruins) 200 - 435; Shet- landse pony's (merries) 210 - 485. Prijzen per kg: Jonge slachtpaar- den 6,00 - 6,90; oude slachtpaar- den 5,80 - 6,60. De handel zeer stroef. Het idee: Pleegouderdag is niet nieuw: in Noord-Brabant en Lim burg vinden deze, drukbezochte da gen, regelmatig plaats. Uit reakties van deelnemers blijkt dat zij er meestal met genoegen op te rugzien, en het vaak als een steun er varen dat zoveel andere mensen zich inzetten voor eenzelfde ideaal: het zo goed mogelijk verzorgen en opvan gen van kinderen (en vooral ook jon geren!) die, om welke reden dan ook niet meer in hun eigen omgeving kunnen wonen. Programma Op het programma van de Pleegou derdag Zeeland staat o.a. een lezing door een nog nader bekend te maken spreker/spreekster, waaropvolgend een gesprek plaats zal kunnen vin den. Het streven bestaat een gedeelte van het programma buiten „af te werken", dat wil zeggen in de bos-, duin- en strandrijke omgeving van het kasteel. Of dat gerealiseerd kan worden, zal afhangen van de weers omstandigheden. In het programma zal in elk geval tijd ingeruimd worden voor informe le kontakten en uitwisseling. Daar naast zullen een aantal stands met in- fotmatief materiaal opgesteld staan. DEN HAAG - De premie die de overheid geeft aan eigenaren van ge subsidieerde koopwoningen wordt binnen twee weken overdraagbaar op de tweede eigenaar en misschien ook op de derde en volgende eige naar. Een woordvoerder van het ministe rie van volkshuisvesting en ruimte lijke ordening heeft dit donderdag desgevraagd meegedeeld Met deze maatregel wil demissio nair minister Nypels bereiken dat een groeiend aantal huurders een premiekoopwoning aanschaft. Daar door wordt het aanbod huurwonin gen voor woningzoekenden met een krappe beurs groter, luidt de tweede gedachte. De Tweede Kamer heeft begin van dit jaar zijn voorganger Van Dam gevraagd overdracht van premies mogelijk te maken. DEN HAAG - Alle landbouwtrek kers in ons land moeten uiterlijk 17 juli 1983 zijn uitgerust met een bevei liging tegen kantelen of achterovers laan. Deze verplichting geldt al sinds 1 juli 1976 voor nieuw in gebruik ge nomen trekkers. Dat heeft de Arbeidsinspectie van het ministerie van sociale zaken en werkgelegenheid vrijdag meege deeld. Het landbouwveiligheidsbesluit waarin deze verplichting is opgeno men geldt weliswaar alleen voor agrarische bedrijven waar personeel werkt, maar het begrip personeel moet ruim worden opgevat. Meewer kende kinderen, buren of familie be horen daar ook toe. (Foto: Zierik2eesche Nieuwsbode) Voor de jeugd zal een eigen pro gramma voorbereid worden, en voor de opvang van baby's en kleuters zal gezorgd worden. Een definitief pro gramma is nog niet vastgesteld, on der meer omdat het aantal (jeugdige) deelnemers nog niet bekend is. Wilt u, als pleegouder of als belangstel lende, deze dag bijwonen dan kunt u zich zowel schriftelijk als telefonisch melden bij het „Gast- en Pleegadres- senprojekt" p/a Londense Kaai 39, Middelburg. Tel.: 01180-28555. Op bovenstaand adres is men ook graag bereid u nadere informatie te geven. U kunt dan vragen naar Paula Raemaekers, Flip Woltering of Corry Aarnoutse. MIDDELBURG Jaarverslag Buro voor Rechtshulp Het Zeeuwse Buro vooor Rechts hulp heeft in het jaar 1981 25 meer bezoekers ontvangen dan in 1980. Het aantal gevraagde toevoegingen steeg met 24 De positieve ontwik keling en groei van het Buro blijft zich voortzetten. Met de start van een wekelijks spreekuur te Goes werd een nieuwe stap gezet op de weg van de decentralisatie en geografische spreiding van de Burowerkzaamhe- den. Voorts kreeg ook het beleidsuit gangspunt van de decentralisatie nog aandacht door de opstelling van een begroting voor 1982, gebaseerd op de opening van een dependance te Ter- neuzen. Dit meldt het jaarverslag over 1981. Irritante post DEN HAAG - Het Genoot schap voor Reklame begint in oktober een advertentiekam- pagne om mensen die tegen hun zin herhaaldelijk worden opgezadeld met aan hun adres gerichte brievenbusreklame, attent te maken op de moge lijkheid geschrapt te worden uit het adressenbestand van de bedrijven die hun dat materi aal doen toekomen. Bij de pre sentatie van de aktie bleek donderdag in Den Haag dat sinds de eerste kampagne in 1980 tot nog toe ruim 16.000 al te kennen hebben gegeven minder geadresseerde reklame in de bus te willen hebben. HILVERSUM - De Veronica om roeporganisatie, die door het berei ken van de B-status de televisiezend tijd zag verdubbelen terwijl de radio zendtijd zelfs werd verdrievoudigd, zal op de vaste zondagavond op de te levisie zeker in de vooravond conse quent een horizontale programme ring doorvoeren. Dat betekent de hele winter door vaste programma's op vaste uitzend tijden. Vanaf zondag 10 oktober kunnen de kijkers rekenen oplicht Ameri kaans seriewerk op muziekprogram ma's, op „dynasty" (wekelijks) en aansluitend het Engelse satirisch programma „Not the nine o'clock news". Daarna wordt er gavarieerd, maar wel zodanig dat op vaste tijden bepaalde programma's te zien zullen zijn. Nieuw bij de Veronica-televisie zijn de maandelijkse quiz „Op jacht naar de schat", waarin een ploeg van twee Nederlanders de opdracht krij gen om vanuit een studio binnen 45 minuten drie schatten op te sporen, de „Hoezo?-show", een praatpro- gramma.van Ilona Visser en maande lijks „Vakwerk" over beoefenaars van „groene beroepen". Bijvoor beeld boomchirurgie, rietdekken en palingvissen. DEN HAAG - Duphar mag met in gang van donderdag de Ster-spot over het insektenbestrijdingsmiddel Roxasect-Super niet meer via de tele visie uitzenden. Dit heeft de Recla meraad bepaald naar aanleiding van klachten van het Milieu-Edukatie en Voorlichtingscentrum De Kleine Aarde in Boxtel en de huisarts K. Luhtmeier uit Harlingen. Omdat de gebruiksvoorschriften op de spuitbus in de televisiespot in meer don één opzicht met uoeten worden getreden, acht de Reclame raad het filmpje een bedreiging voor de volksgezondheid. De reklamefilm toont een echtpaar in bed. Het raam staat open. De man pakt een spuitbus Roxasect van zijn nachtkastje en maakt daarmee een eind aan het hinderlijke gezoem van een mug. Daarna gaat hij weer rustig slapen. De gebruiksvoorschriften schrij ven echter voor dat de spuitbus met gesloten ramen en deuren moet wor den gebruikt. Ten tweede moet het beatrijdingamidel oamrit het midden vande kamer in de vier bovenhoeken uan de ruimte worden gespoten. Ten derde moeten de handen na gebruik worden gewassen. AMSTERDAM - Toneelschrijfster Judith Herzberg heeft woensdag in Amsterdam een oproep gedaan tot steun en hulp aan de beweging Sja- loom Aschjvach (Vrede nu), die vol gens haar het vredelievende deel van Israël vertegenwoordigt. Zij heeft reeds het initiatief genomen tot de opening van een bankrekening voor dit doel. Judith Herzberg deed de oproep na haar dankwoord bij de ontvangst van de Prijs van de Kri tiek, een onderscheiding van de Kring van Nederlandse Theatercriti ci (KNT) die zij kreeg voor het to neelstuk „Leedvermaak". HILVERSUM - De Raad van Be heer van de NOS (het dagelijks bestuur) heeft een al sinds 1977 in omloop zijnde nota „operationele medewerkers en gewetensbezwaren" definitief ingetrokken, omdat men geen „recht op gewetensbezwaren" wil creëren. De Raad is van mening, dat om roepmedewerkers niet het recht kun nen hebben zich op gewetensbezwa ren te beroepen maar wil eventuele maatregelen ten werkweigering op grond van het geweten wel van geval tot geval beoordelen. De Raad stelt de vrijheid van me ningsuiting een groot goed te vinden, zowel van degenen die via de media, radio en televisie aan die vrijheid op wettige wijze uiting geven als van de individuele operationele medewer ker, wiens opvattingen niet over eenstemmen met hetgeen via het me dium tot uitdrukking wordt ge bracht of met die van de personen of de organisatie die de uitzending ver zorgen. ZATERDAG 25 SEPTEMBER NED. I: Na het programma voor de kleuters ,,Dag huis, dag tuin, dag op- bergschuur" krijgen Gladys, Tyrone en Elmo in de aflevering Nitwits" te maken met een diamantenroof. George Formby is weer te aanschou wen en wel in de film ,,ln de lucht". ,,Hi de Hi" is de titel van een nieuwe Engelse comedyserie waar het avondprogramma mee opent. De Tros schotelt de kijkers een voor proefje van het komende wintersei zoen voor. Aan dit programma werk ten mee Marco Bakker, Zangeres zon der Naam, Bassie en Adriaan, Vader Abraham, Tom Okker, André van Duin, Louis van Dijk. ,,Dr Renz Co" is de titel van een nieuwe politie serie van Duitse makelij. In de eerste aflevering moet de jongeman Paul Schneider voor de rechter verschij nen. Verdediger Renz weet hem vrij te pleiten. Studio Sport" brengt tot slot nog een reportage van de Grand Prix voor Formule I wagens te Las Vegas. NED. II: Rollebol" opent het pro gramma gevolgd door de slotafleve ring van ,,De familie Mayer". Hierin koestert moeder Mayer zich na het vertrek van haar man, in de grote be langstelling die de heer Keiler voor haar heeft, dit ot grote misnoegen van de kinderen Dan de slota flevering van ,,Pips grote verwach tingen". Pip zit tot aan zijn nek in de schulden, maar gelukkig brengt zijn zwager verlossende hulp. Opmerke lijke landgenoten zijn te zien in „Showroom". Sportieve ontmoetin gen worden gepresenteerd door Dick Passchier in Studio Sport". De late avondfilm is de uit 1954 stammende Muiterij op de CaineOp de torpe dojager „The Cainebreekt muiterij uit, tijdens de tweede wereldoorlog. Het schip is in behoorlijk verwaar loosde toestand geraakt door onzorg vuldig beheer van de commandant. Zijn opvolger verkeert in geestelijk slechte konditie en brengt de beman ning tot radeloosheid doorzijn onzin nige bevelen. Wanneer de bemanning in levensgevaar driegt te geraken grijpt de oudste officier aan boord in 14 Het was geen nieuws, wat haar vader naar voren bracht Ze had er zelf al terdege over nagedacht Daarom zei ze: „Al die risico's heb ik al lang in- gekalkuleerd, papa, maar ik houd van Frans en mijn liefde voor hem is groot genoeg om deze weerstanden te accep teren, als dat nodig mocht zijn. Overi gens, wat kan mij het oordeel van de mensen schelen? Afgezien nog van het feit dat het al ruim zestien jaar gele den is, dat schandaal, trouw ik met Frans. Hij kan niet helpen, dat zijn vader indertijd zo'n scheve schaats heeft gereden. Gaat u de zoon de mis stap van zijn vader na al die jaren alsnog verwijten? Mooie moraal houdt u er dan op na". Joop Walsoorden zuchtte. „Laten we er als jeblieft over ophouden, Ina, want we bi ij ven langs eik aar heen pratea Verliefde mensen zijn nu eenmaal blind voor de realiteit en doof voor goede raad. Als je maar weet dat ik je gewaarschuwd heb. En je behoeft hem niet mee te nemen hierheen; ik wil hem niet ziea Nu niet en als je eenmaal met hem getrouwd bent evenmin". De verstandhouding tussen vader en dochter was sinds die gedenkwaardige avond aanmerkelijk verkoeld. Sinds de dood van haar moeder had ze op 18- jarige leeftijd meteen de leiding van het huishouden op zich genomea Ze kreeg een werkster, drie ochtenden in de week, maar eten koken deed ze zelf. Voor haar vader, haar zus, die nog niet getrouwd was en zichzelf. Joop Wals- ZATERDAG 25 SEPTEMBER NED. I: 15.30 Nieuws; 15.32 Dag huis, dag tuin, dag opbergschuur; 15.45 Nitwits; 16.00 't Zit in de lucht; 18.20 Nieuws voor doven; 18.58 Nieuws; 19.00 Mickey Mouse; 19.15 Hi de Hi; 19.55 Met de Tros de winter door; 21.37 Journaal; 21.55 Dr. Renz en Co; 23.15 Journaal; 23.20 Nieuws voor doven; 23.25 Studio Sport. NED. II: 13.00 Nieuws voor doven; 18.25 Paspoort; 18.35 Sesamstraat; 18.50 Toeristische tips; 18.59 Rolle bol; 19.05 De familie Mayer; 20.00 Journaal; 20.27 Pips grote verwach tingen; 21.20 Showroom-bis; 22.40 Hier en Nu/Studio Sport; 23.05 De verliezers; 23.45 Journaal; 23.50 De muiterij op de Caine. ZONDAG 26 SEPTEMBER NED. I: De derde aflevering Tus sen afkeer en angstbetreft de rol van de kerken in de strijd tegen de kernwapens. ,,Op de praatstoel" zit vanmiddag prof. De Gaay Fortman. Dan een registratie van een Spaans concert. De musical staat centraal in het programma van Jasperina de Jong met als speciale gast Gerard Cox. Aandacht zal besteed worden aan de musicals „Promises, promi ses", Sweet Charity", Evita„Of geweld zal worden gebruiktis de ti tel van een programma rond het poli tie afdelingskorps ME. NED. II: De VARA brengt een por tret van de Israëlische violist Itzhad Perlman. „Het muzeum op de heu vel" is de titel van het programma waarin een bezoek gebracht wordt aan het muzeum van Jeruzalem, waarde Dode zee rollen bewaard worden. De VPRO heeft een speel film in petto met als titel „De kleine Archimedes" uit 1979 met Laura Bet- ti, John Steiner, Shirley Corrigan. Centraal in deze rolprent staat een zevenjarig wonderkind, dat ontdekt werd door een kunsthistoricus. Door zijn toedoen wordt het ventje Guido bijgeschaafd door de grootgrondbe- zitster Signora Bondi om hem vol doende beter toegerust aan den volke te kunnen vertonen. De jongen is ech ter niet bestand aan de hoge eisen en gaat het verkeerde pad op. Het pro- Advertentie Aanleg Elektr.- en waterinstallaties Verkoop en reparaties Elektrische apparaten Radio-apparatuur Televisie - Video - enz. den kocht een drankenautomaat en plaatste die in de garage, zodat ze ook vrij was van het koffie klaarmaken voor het personeeL Ze bleef na de dood van haar moeder tevens op het kantoor werken. Ook haar broer, die studeerde en in de weekeinden thuiskwam, liet ze het aan niets ontbrekea Ze hield zyn kleren schoon en heeL Kortom, ze deed alles om het huishouden ongestoord op. poten te houden. Daarom maakte ze zich anderszins zorgen om haar vader, want als ze met Frans trouwde, zat hij plotseling zonder. Hij zal een huis houdster moeten nemen, dacht ze. Voorzichtig gooide ze er een balletje over op, maar Joop Walsoorden wees deze suggestie zonder meer van de hand. „Geen vreemde vrouwen bij mij over de vloer. Die werkster is al mooi genoeg. Als ik zin heb, kook ik myn eigen potje wel en anders eet ik ergens in de stad Wat maak je je ineens zor- gen over mij? Toen je met het plan om met Frans te trouwen op de proppen kwam, heb je ook geen rekening ge houden met mijn gevoelens. Bemoei je alsjeblieft met je eigen zaken, wil je?" „Oké, stijfkop, dop dan zelf je boon tjes maar, als ik weg bea Dat zal me evenwel niet weerhouden te doen, wat ik van plan ben". Daarna had ze er niet meer over gesproken. Begin februari was hun nieuwe huis klaar. Frans had het koopkontrakt ge tekend, het geld betaald minus een hypotheek van twintigduizend, want hij wilde ook nog wat geld overhouden gramma Götterdammerung 2000" besluit het VPRO programma. ZONDAG 26 SEPTEMBER NED. I: 13.00 Nieuws voor doven; 17.00 Tussen afkeer en angst; 18.20 Nieuws voor doven; 19.00 Nieuws 19.05 Op de praatstoel; 19.30 Spaans concert; 20.25 Jasperina: dat is musi cal; 21.150f geweld zal worden ge bruikt; 22.30 Journaal; 22.35 Nieuws voor doven. NED. II: 13.00 Nieuws voor doven; 15.30 Nieuws; 15.35 Ik weet zeker dat ik elke noot heb gespeeld; 16.35 Het museum op de heuvel; 17.05 Open school; 18.45 Sesamstraat; 19.00 Stu dio Sport; 19.55 Lotto; 20.00 Jour naal; 20.10 Panoramiek; 20.40 H.V.; 20.45 BGTV; 21.15 II piccolo Archime- de; 22.40 Götterdammerung 2000; 23.25 Journaal; 23.30 Nieuws voor do ven. MAANDAG 27 SEPTEMBER NED. I: Tineke Vos presenteert het naar haar genoemde praatprogram ma „Tineke", met als onderwerpen o.a. geweld op straat, de onbudsman. Muzikaal intermezzo wordt verzorgd door Lee Towers en Youri Egorov. „De Blue Diamonds, overal thuis" is de titel van een muziekspecial rond deze twee broers. De quiz „Cum Lau- de" gaat vooraf aan de film Verbro ken stilte". Het gaat over de autisti sche zoon Raus van de familie Kauf man. Hoe moeilijk het ook was de ou ders slager er op den duur toch in kontakt te krijgen met Raun. „Ron dom Tien" is de titel van het diskus- sie programma van Henk Mochel. Onderwerp van vanavond is sterili satie van zwakzinnigen. „Studio Sportbrengt beelden van basketball-wedstrijden. NED. II: „De geheime vallei" is een nieuwe jeugdserie. Kinderen die bij de vallei wonen kunnen zich daar fantasierijk vermaken, totdat een za kenman brood ziet er een weg door heen te laten maken „Lou Grant kampt ook al met fantasierij ke plannen, maar wordt daarin ged warsboomd door zijn vroegere baas, de eigenaar van de krant. Pater Duddleswell wil in „Alle zegen komt van boven" het noodlod tarten dooe een aantal keren in een stoel plaats te nemen, waarvan beweerd wordt dat wie er gebruik van maakt binnen een week zal stervenHet monu ment" is de titel van een Finse doku- mentaire over de Poolse stakingen in 1970 in Gdansk. MAANDAG 27 SEPTEMBER NED. I: 10.00 en 14.00 Schooltelevi sie; 16.00 Tineke; 18.20 Nieuws voor doven; 18.25 Teleac; 18.58 Nieuws; 19.00 De Blue Diamonds, overal thuis19.25 Cum Laude; 19.50 Ver broken stilte; 21.37 Journaal; 21.55 Rondom tien; 22.50 Journaal; 22.55 Studio Sport; 23.20 Nieuws voor do ven. NED. II: 13.00 Nieuws voor doven; 18.35 Sesamstraat; 18.50 Jeugdjour naal; 18.56 Maja de bij; 19.25 De ge heime vallei; 20.00 Journaal; 20.25 Lou Grant; 21.20 Brandpunt; 22.05 A lie zegen komt van boven; 22.30 Het monument; 23.15 Journaal. Door GRÉ DE BOER voor de inrichting van het huis. Waarna het paar besloot in maart te trouwen. Nog diezelfde avond vertelde Ina kort en bondig: „We gaan 19 maart trouwen. Volgende week tekenen we aan. Wat wordt het? Oorlog? Of accep teert u het feit zonder meer? Dat zou ik nu wel graag willen weten, begrijpt u? Ik wil u nog één ding zeggen: als u volhardt in uw halsstarrige houding en soms het plan mocht hebben om op onze trouwdag weg te blijven dan be reikt u precies het tegendeel wat u van plan bent Want dan gaat de goege meente denken: waarom blijft Joop Walsoorden weg bij het huwelijk van zjjn dochteri Dan gaan ze wroetea En nadenken. Als je in moddet gaat roe ren, gaat het stinken. Ze zullen zich dan uiteindelijk het verleden van Frans' vader herinneren. Maar als jij je als normaal mens gedraagt tijdens ons huwelijk, is er niets aan de hand". Walsoorden schudde het hoofd. „Je gaat je gang maar. Iedereen is immers tegen me? Goed. je doet maar. Maar ik wil er niets mee te maken hebben, versta je? Enneherinner je later. als het mis gaat, dat ik je gewaarschuwd heb Dan hoef je by mij niet mei han gende pootjes terug te komea Het ouderlijk huis blijft vanzelfsprekend altijd voor je open; hem wil ik hier niet zien". (wordt vervolgd) NIEUWERKERK - Vanochtend (vrijdag) opende bakker H. Ten Hove zijn nieuwe bakkerswinkel aan de Poststraat. Door het bijtrekken van een deel van de woning werd een flinke uitbreiding ondergaan. Plannen voor een gehe le nieuwbouw gaan voorlopig de ijskast in: die waren op korte termijn niet te verwezenlijken Maar deze tussenoplossingmag er zijn.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 4