HET WEDERZIJDSE WANTROUWEN Zierikzee 25-Bokaal voor derde keer sterke zege LTC Zierikzee Opkomst van diverse jeugdspelers verheugende zaak ALCANTARA, WAAROM BEN JE ZO AANTREKKELIJK? „Achter het Nieuws" Wat biedt de BEELDBUIS? 6 Jürgen Ensing neemt de Zierikzee 25-Bokaal namens de LTC Zierikzee in ontvangst uit handen van de Brouwse burge meester C. Slabbekoorn. Roxane Speelman zal later bloemen overhandigen aan de organiserende toernooikommissie. BROUWERSHAVEN - De eilandelijke jeugdtennis- kampioenschappen, die vanaf aanstaande zaterdag ge durende drie volle dagen in Zierikzee zullen worden ver speeld, beloven bijzonder veel. Tot deze konklusie kan gerust worden gekomen, als het rijtje „grote winnaars" in het afgelopen zaterdagavond afgesloten Zierikzee 25- Bokaal-toernooi nog eens aan een nader onderzoek wordt onderworpen. Enkelen die er uit sprongen waren Alexandra Gyarmathy, Astrid Verspeek, André Goede- gebure, maar vooral ook Roxane Speelman en Jürgen Ensing, de dubbele kampioenen van de LTC Zierikzee. Zowel de juniorentitel als de seniorentitel werden door dit tweetal in verenigingsverband opgeëist. In het vijfde grote eilandelijke Zierikzee 25-Bokaal-toernooi zorgde het jeugdige tweetal voor zoveel winstpunten, dat de Zierikzeese tennisklub de begeerde bokaal wel moest pakken. Voor de derde keer in vijf toernooien was Zie rikzee ongenaakbaar, al mag gerust met enige blijdschap worden gekonstateerd, dat de TV Duiveland en de LTC Bru-Tèn niet al te veel achter de nieuwe bokaalhouder eindigden. Titelverdediger TC Westerschouwen moest dit keer vrede nemen met een vierde positie. ,,Ik heb enorme bewondering voor Tennisvereniging Brouwershaven, die dit toernooi zo prima heeft geor ganiseerd", stelde burgemeester C. Slabbekoorn van Brouwershaven aan het begin van zijn korte ope ningswoordje tijdens de officiële slotavond in de jachtwinterberging van de Gebr. Van Ast. ,,De prijsui treiking die ik nu ga verrichten is zonder enige twijfel een stuk gemak kelijker dan het organiseren van een dergelijk groot evenement. Ik ben blij, dat ook Brouwenaren zoiets kunnen. Bovendien kweekt een der gelijk gebeuren een flink stuk ge meenschapszin. Ik wens iedereen dan ook bijzonder veel sukses voor een goede tennistoekomst". Gevestige namen De eerste prijs - de uiterst fraaie Zierikzee 25-Bokaal. die in 1977 door LTC Bru-Tèn, TV Brouwershaven, TV Duiveland en TC Westerschou wen aan de toen zilveren tennisver eniging Zierikzee werd aangeboden en toen door deze vereniging weer be schikbaar werd gesteld als inzet van een toernooi in teamverband tussen alle Schouwen-Duivelandse vereni gingen - ging verdiend najr de LTC Zierikzee. omdat deze ploeg over een bijzonder degelijke ploeg beschikte, ondanks het afwezig zijn van enkele „groten" van deze vereniging. Jnhan Holm, Frank Schaap, Harry Koster en Elvira Schaap waren enke len van afwezigen, maar de vervan gers van deze gevestigde namen na men de honneurs prima waar. Vooral in het enkelspel was er weinig te be ginnen tegen Roxane Speelman en Jürgen Ensing, die beiden toch een bijzonder goed tennisseizoen door maken en tijdens de aanstaande jeugdtenniskampioenschappen van Schouwen-Duiveland lijken zij de te kloppen spelers. Zierikzee kwam in 24 van de 30 partijen tot winst, waarbij een partij moest worden weggegeven. Lex van Geer kreeg in het heren dubbelspel met Feiko Postma tegen Wim Vonk en Peter Coppoolse van Bru-Tèn af te rekenen met een zweepslag. Dit ge beurde juist op het moment, dat het Zierikzeese dubbel op de terugweg leek na een kansloos verloren eerste set. Na een 6-0 Bruse winst leidden van Geer en Postma in de tweede set met 5-3, toen het kleine drama zich afspeelde. Door dit voorval kan de LTC Bru-Tèn zich erop beroemen de bokaalwinnaar de enige nederlaag in teamverband te hebben toegebracht. Naast de 3-2 nederlaag tegen de Brui- nisser tennisploeg stelde Zierikzee louter fraaie overwinningen. Afknabbelen TV Brouwershaven en TV Scleve- ringhe kregen met 5-0 klop, TC Westerschouwen en TV Duiveland moesten met 4-1 het onderspit delven en tijdens de laatste dag kon ook TV WIK het niet verder brengen dan 4-1. Nelleke Drijgers en Jan van de Weele verzamelden in hun respektieve en kelspelen zeven van de acht wedxtrijdpunten voor de organiserende vereni ging TV Brouwershaven (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Op de laatste dag onderdam de TV Duiveland nog een aanval op de par mantig leidende Zierikzeese forma tie. Na de eerste twee speeldagen had de ploeg van Zierikzee een voor sprong van zes punten, waaruit toen al duidelijk was, dat er nog nauwe lijks iets kon gebeuren in de top van het klassement. Desondanks knab belde de Nieuwerkerkse formatie nog drie punten van de achterstand af door met 5-0 van TV Scelveringhe en met 4-1 aan het langste eind te trekken tegen TV WIK. De ploeg uit Nieuwerkerk eindigde op een voor treffelijke tweede plaats met 21 ge wonnen en negen verloren partijen. Ook goed was het optreden van de Bru-Tèn op de laatste dag. De ploeg uit Bruinisse boekte maar liefst vier overwinningen. Brouwershaven werd met 4-1 geklopt en Wester schouwen, WIK en Zierikzee moesten met 3-2 het onderspit delven. Deson danks waren déze verrichtingen niet voldoende om een van de twee eerste plaatsen te pakken. Met negentien gewonnen partijen en elf verloren ontmoetingen eindigde Bru-Tèn op de derde plaats. Ongeslagen bleef in deze ploeg de op Schouwen- Duiveland nog onbekende Barbara Heeze. Deze goede tennisster, die overigens onderkende moeite te heb ben met de kunstofbanen is sinds kort inwoonster van Bruinisse en lijkt een bijzonder goede aanwinst voor de vereniging. Het is overigens jammer, dat Bru-Tèn niet over haar kan beschikken in de kompetitie, omdat zij prefeleert op zondag te spe len. Titelverdediger De vierde plaats in de eindklasse ring was dit keer voor de TC Wester schouwen. Deze formatie kon haar verrassende winst van het vorig jaar niet herhalen. Veertien keer werd een Westerschouwse vertegenwoor diger winnaar in een partij, maar zestien keer moest de eer aan een an der worden gelaten. WIK uit Kcrkwerve kwam twaalf keer tot winst en eindigde op de vijf de plaats. De organiserende vereni ging Brouwershaven boekte acht partij-overwinningen. Van deze acht zeges kwamen er zeven op het konto van de twee enkelspelers Nelleke Drijgers en Jan van der Weele. De rij van deelnemende teams werd geslo ten door debutant TV Scelveringhe met zeven overwinningen, maar dui delijk is geworden, dat de Renesscr vereniging in de toekomst zeker meer van zich zal doen spreken. De TV Brouwershaven kan terug zien op een voortreffelijk verlopen Zierikzee 25-Bokaal-toernooi, dat van tijd tot tijd ook nog erg goed ten nis te zien heeft gegeven. De kom- pleetste ploeg werd uiteindelijk win naar. Het toernooi werd gespeeld op drie tennisparken, omdat het piep kleine parkje van de TV Brouwers haven veel te weinig soelaas bood. Zo werden de Kavero-tennisbanen in Den Osse benut en tevens het park van TV WIK uit Kerkwcrvc. Deze vereniging ondersteunde tevens bij de wedstrijdleiding. Het geheel werd geleid door Jan de Romph en hij werd daarbij ondersteund door de technische kommissie van de Brouw- se vereniging bestaande uit Nelleke Drijgers, Ona Steutel, Guus Mar- chand en Leo Nouwen. Het vijftal werd door Jürgen Ensing en Roxane Speelman in de bloemetje gezet na mens de deelnemers aan het toer nooi. Na de prijsuitreiking werd het toernooi afgesloten met een gezellige barbecue-avond. DEN HAAG - Het aantal dieren dat in ons land wordt gebruikt voor dier proeven neemt af. Uit gegevens van de veterinaire hoofdinspektie op do volksgezondheid blijkt dat in 1981 het aantal geregistreerde dieren 1.448.015 bedroeg Dat is 38.624 min der vergeleken met het jaar daarvoor en 124.519 mindet vergeleken met 1978 P.V. „Gevleugelde Vrienden" Hieronder de uitslag van de vlucht vanuit Doornik, 120 km op 12 sep tember. De 165 duiven werden gelost om 14.45 uur. Aankomst eerste duif te 16.18 uur, 16.26 uur laatste prijs. A. Romyn 1, 3, 4, 17. 22, 38, 40; W. Blom en zn. 2, 5, 18, 28, 42; Kaaisteker-Den Boer 6. 12, 15, 19; gebr. Berrevoets 7, 8, 20, 39; K. M. Bouman 9, 11, 13, 30; C. M. Groenleer 10, 29. 41; Koster-Winkels 14, 21, 23, 25, 26, 35, 37; Feleus-Westenbrugge 16. 27, 34; C. Gieskes 24. 31, 33; L. J. Fonteine 32; J. A. van Almkerk 36. WIK II sleept gelijkspel weg KERKWERVE - De reserves van WIK hebben in de thuiswedstrijd te gen Arnemuiden lil verzuimd om in de le helft definitief afstand te ne men van de bezoekers. De thuisklub, die toen overwegend het beste van het spel hadden, kregen toen een aan tal goede mogelijkheden om de wedstrijd in hun voordeel te beslis- De gasten wisten echter de schade te beperken tot een in de 20e minuut door Joost Mannie gescoord doelpunt (1-0). Na de rust slaagde Arnemuiden erin om het evenwicht in het veld te herstellen. Na 10 minuten spelen wisten zij de stand in evenwicht te brengen (1-1) om hierna in de 20e mi nuut zelfs voorsprong te nemen (1-2). Vijf minuten voor tijd was het Jos den Boer die voor WIK de dik ver diende gelijkmaker wist te scoren (2- 2). ZSC II steekt winst in de knip tegen WIK III: 3-2 SCHARENDIJKE - De reserves van ZSC en WIK III gaven elkaar op het sportterrein te Scharendijke bij zonder weinig toe. Na een spannende strijd slaagde de thuisklub er uitein delijk in met een nipte 3-2 zege het strijdperk te verlaten. Na geruime tijd met een blessure te hebben gesukkeld maakte Sjaak Dorreman bij de reserves van ZSC zijn heroptreden. ZSC kon voor sprong nemen doordat een van de WIK verdedigers de bal achter zijn eigen doelman plaatste (1-0). Peter Feitel zorgde er hierna voor dat de stand in evenwicht kwam (1-1), waar na Harry Linders ZSC weer aan een voorsprong hielp (2-1). Rinus Smits had hierna pech om de bal in eigen doel te koppen waarmee de eerste helft'met een 2-2 stand kon worden afgesloten. Na de rust werd er door beide ploe gen met volle zinzet voor de winst gestreden waarbij Leo Dalebout uit een vrijetrap de wedstrijd in het voordeel van de thuisklub wist te beslissen (3-2). Goede zege voor SKNWK III: 1-2 DRIEWEGEN - Het Nieuwerkerk se SKNWK III leverde zaterdagmid dag een knappe prestatie door de re serves van SVD in eigen omgeving met 2-1 te kloppen. Beide ploegen ontliepen elkaar niet veel. SVD wist de skore te opnenen (1-0) maar Rein van Klinken zorde ervoor dat met gelijke stand (1-1) de thee kon worden genuttigd. De tweede helft gaf een spannende strijd te zien waarin met volledige inzet voor de winnende treffer werd gestreden. Nadat Rein van Klinken erin was geslaagd de Nieuwerker- kers een 2-1 voorsprong te geven, hielden de bezoekers de verdediging goed gesloten, wat hen twee kostbare winstpuntjes opleverde. SCHIPHOL - De dichte mist heeft zaterdagmorgen het luchtverkeer op de luchthaven Schiphol een uur lang volledig stilgelegd. Tussen tien en elf uur kon geen enkel toestel landen of opstijgen omdat er minder dan 200 meter zicht was. Renesse II ruim langs Cortgene II RENESSE - De reserves van Renes se bleven zondagmiddag op het sportpark „De Laoue" met 3-0 de baas over het bezoekende Cortgene II. Naast een lieht veldoverwicht toonde de aanval van Renesse zich ook produktiever dan die van de be zoekers. Bij de spaarzame gevaarlijke mo menten welke zich voor de Renesse- veste afspeelden toonde Rinus Boogerd uit het goede keepershout te zijn gesneden. Reeds voor de rust slaagden de Renessenaren erin een 2- 0 voorsprong te nemen. Jaap van den Hoek zorgde voor de openingstreffer met een schuiver in de uiterste hoek (1-0). Renesse bleef hierna iets gevaarlijker opereren en door Joop de Feiter kon de voor sprong tot 2-0 worden opgevoerd. Na de rust wist de thuisklub de verdediging goed gesloten te houden. Na een goede een-twee kombinatie met Marcel Korstanje wist Siem Kooman nog de fraaiste treffer op zijn naam te brengen (3-0). Dernykoers voor Joop Zoetemelk EINDHOVEN - In het kader van 750 jaar Eindhoven werd zondag in de binnenstad een wegwedstrijd ach ter derny's over een afstand van 110 km georganiseerd welke net zoveel toeschouwers trok (50.000) als de acht voetbalwedstrijden welke in het af gelopen weekend in de ere-divisie werden gespeeld. Winnaar werd Joop Zoetemelk ach ter gangmaker Bruno Walrave die zich in de eindsprint de meerdere toonden over Bert Oosterbosch. De uitslag: 1. Joop Zoetemelk de 110 km in 1.55.38; 2. Bert Ooster bosch; 3. op 7 sec. Jan Raas; 4. op 20 sec. Hennie Kuiper; 5. Gregor Braun (W.D1); 6. Rene Maartens (Bel); 7. Re ne Pijnen; 8. Rene Koppert; 9. Leo van Vliet; 10. Gerrie Knetemann. Gerrie Knetemann omniumwinnaar TWELLO - Gerrie Knetemann heeft zaterdag ten aanschouwen van 8000 toeschouwers in Twello een om nium voor prof renners gewonnen. De onderdelen welke moesten worden gereden waren een klassementsrace over 30 km, een ploegenachtervol- ging over 15 km en een afvalrace over dezelfde afstand. Knetemann legde de basis voor zijn overwinning op het eerste onderdeel, waarin hij de Ier Sean Kelly (2e), Henk Lubberding (3e) en Phil Ander son (4e) achter zich liet. De ploeg achtervolging leverde een overwinning op voor de Post- formatie met Henk Lubberding, Aad van den Hoek en Gerrie Knetemann voor de formatie van Fred de Bruyne met Hennie'Kuiper, Gerrie van Ger- wen en Henn"id;Sf&risnijder. Het derde onderdeel, de afvalrace, werd gewonnen door de Ier Sean Kel ly voor Jan Raas, Gerrie van Gerwen en Phil Anderson. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM - De Amsterdamse politie zal de komende vier weekein den vanaf 18 september dertig poli tiemensen extra inzetten voor het be waken van de zeven Joodse synago gen in de hoofdstad tijdens de Joodse feestdagen. Dit heeft de politie zater dag bekend gemaakt. De extra bewa king gebeurt in opdracht van het mi nisterie van binnenlandse zaken en geldt voor het hele land. NIEUWLEUSEN - De fietsenfabri- kant Unikap, die in surseance van betaling verkeert, gaat opnieuw snij den in het aantal personeelsleden, nadat dit aantal eerder al met 75 was verminderd tot het huidige aantal van 325 personeelsleden. De produk- tie van fietsen zakte vorig jaar van ruim 249.000 tol 162.000 stuks. Alcantara: een (niet zó maar!) veelbelovende naam om te onthouden. De naam Alcantara staat voor een schitterend-ogende, suède- achtige stof, die héél praktisch is in onderhoud. Alcantara het materiaal dat past bij eigentijdse mode. '"HoltV" mode Ook voor hoeden en shawl» Dam IS-19, Zientaee Telefoon 01110-2816 HILVERSUM - In de televisie- aklualiteitenrubriek „Achter het nieuws" van de VARA wordt maan dag 20 september (Nederland 2 - 20.27 uur) aandacht besteed aan de situatie in Libanon na de massamoorden in de Palestijnse kampen en aan de po litieke situatie in West-Duitsland. Afhankelijk van de hoeveelheid ko pij die uit Libanon binnenkomt, zal eventueel ook een reportage over Cambodja worden uitgezonden. DINSDAG 21 SEPTEMBER NED. 1: De Amerikaanse speelfilm Het kruis van de asfaltjungle uit 1970naar het boek van dominee Da vid Wilkerson, is een beschrijving van zijn levenswerk: opvang van drugsverslaafden en delinquenten in de achterbuurten van New York. Met zijn organisatie Teen Challenge wist hij heel wat jonge mensen uit het slop te halen. De hoofdrol wordt ver tolkt door Pat Boone. In de rubriek Ronduit wordt een dokumentaire ouer h.et werk uan ds. Wilkerson ge toond. Dan de eerste aflevering van Het Evangelie van Johannes, dat op genomen werd in Israël. Na deze EO- uitzending brengt de NOS het jour naal en de parlementaire rubriek Den Haag vandaag. NED. 2: In de middag brengt de NOS een rechtstreekse reportage van de opening van de Staten Generaal waarin koningin Beatrix de troonre de zal uitspreken. De dukes van Haz- zard worden betrokken bij een ille gale alcohol stokerij. In de aflevering van Dallas stort Pamela volledig in en stelt JR alles in het werk om de Arlows te bewegen Sue Ellen en John Ross te laten vallen. Dan vindt een ontmoeting plaats van André van Duin en Willem Duys in het program ma Wij De aflevering van Alice gaat vooraf aan de rubriek Televizier Magazine. NED. 1:10.00 en 14.00 Schooltelevi sie; 13.00 en 18.20 Nieuws voor do ven; 18.43 Teleac; 18.58 Nieuws; 19.00 Het kruis in de asfalt jungle; 21.00 Het Evangelie naar Johannes; 21.37 Journaal; 21.55 Den Haag vandaag; 22.40 Journaal. NED. 2: 13.00 en 18.00 Prinsjesdag; 18.25 Paspoort; 18.35 Sesamstraat; 18.50 Jeugdjournaal: 18.59 Archi bald; 19.05 De Dukes uit Hazzard; 20.00 Journaal; 20.27 Dallas; 21.20 Wij; 22.10 Alice22.35 Televizier; 23.15 De toestand in de wereld23.25 Journaal; 23.30 Nieuws voor doven. 11 Ze is een vrouw met een flink pen sioen. Willem wil best trouwen, maar zij wil het niet Hij is nog altijd een ge zonde man en kan met zichzelf best voor de dag komea Er zullen er onge twijfeld zijn, die het weten, maar zo krap kijken ze in deze tijd niet meer. Dus gun hem dat pleziertje. Zoveel heeft die man ook niet meer. Hij ver- dient zijn brood op een eerlijke manier, staat elke dag van een uur of zeven tot 's avonds zeven uur in de winkel, dus niemand heeft last van die man". „En zijn dochters?" informeerde Ina. „Komen die nog wel eens bij hun va der?" Tante Dien schudde haar hoofd. „Welnee, zij willen niets meer van hun vader weten. Ze erkennen hem zelfs niet meer als zodanig maar beschou wen enkel hun tweede vader zo. Voor zover ik te weten ben gekomen, zijn ze beiden getrouwd, maar waar ze wonen en wie hun mannen zijn, is me onbe kend. Misschien weet Frans het, maar hjj spreekt er nooit over. En ik wil 't hem niet vragen". „Komt hy nog wel eens bij zijn moeder?" „Een paar keer per jaar. Beleefd heidshalve, denk ik. Frans reist het hele land door en zal best wel eens in Zeeland zijn. Beps tweede man is een gewezen officier bij de grote vaart Tweede stuurman, als ik me niet ver gis, maar werkt al sinds hij met Bep trouwde als loods in Vlissingen. Hij schijnt goed te verdienen. Ze hebben twee zoons, maar ik weet niet eens hoe ze heten". Na dit middagbezoek aan de harte lijke tante Dien, die niemand wilde ver- oordelen, zei ze op een anvond, nadat ze een poosje met Frans had gedanst en ze daarna wat dronken: „Ik wil eens met je vader kennismaken, Frans". Hij keek haar geschrokken aan. Want het viel hem terstond op, dat ze niet sprak over „ouders", maar enkel „vader". „Hoe kom je zo opeens op deze gedachte?" Ze had hem met een vriendelijke blik aangekeken. „Ik weet alles, Frans. Van je vader en je moeder. Bovendien ben ik ook de achtergronden te weten gekomen. Ik heb kunnen begrijpen waarom jij in Oost-Souburg bent weg gegaan en terugkeerde naar je vader. Daarvoor heb ik respect. Daarvoor was heel wat moed nodig Ik houd van een man, die moed toont en de pubbeke opinie durft te trotseren. De eerste tijd, nadat je terugkeerde in de stad, zul je wel spitsroeden hebben moeten lopen, want de wereld oordeelt altijd hard. Maar je sloeg je er doorheen en mo menteel zit je goed in het zadeL Het is al lang geleden, gelukkig In jouw be roep zul je er geen last van hebben en mij kan het niet schelen. Ik mag jou graag en ik weet al lang dat jij ook van me houdt Dat heb ik heel wat keren in je ogen gelezen jongen. Daarom stel ik vanavond vast jy en ik, dat is het belangrijkste. Al het andere doet niets meer terzake". „En hoe denkt je vader er over, Ina?" Ze zuchtte. „Jij hebt moed getoond. Door GRE DE BOER ik zal het op mijn beurt moeten. Ik zal proberen mijn vader ervan te overtui gen, dat jij een man uit duizenden bent En dat niemand me zal kunnen weer- houden jou lief te hebben". Na deze avond wist Ina Walsoorden het ik houd verschrikkelijk veel van Frans en ik wil met hem trouwen. Dat praat niemand me meer uit het hoofd. Ina doet een vreemde ontdekking In huize Walsoorden was de boot zwaar aan, toen vader Joop tot de ont dekking kwam, dat Ina opnieuw kon- nekties met Frans ter Scheure had aan geknoopt „Je bent gek, dat je je weer hebt laten inpalmen. Die knul zal wel net zo zijn als z'n vader indertijd Word jij dan nooit wijzer?" De twee en twintigjarige Ina Wals oorden was vastbesloten zich niet kwaad te maken en even min zich te laten intimideren. Ze had de avond tevoren een lang gesprek gehad met Frans. Bij die gelegenheid was voor namelijk hun toekomst ter sprake ge komen. Frans had gezegd: „In Nooger- veld zijn ze aan het bouwen. Koop huizen. We gaan er over een paar da gen samen heen om te kijken. Het wor den leuke huizen met een stukje tuin rondom. Met een behoorlijke garage en verder alle moderne gemakken, zoals centrale verwarming badkamer, cen traal antennesysteem voor de teevee, noem maar op. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 6