Bruse Boys bij Altena rijk beloond voor matig duel: 2-3 Oosterlandse ploeg pas in de slotfase enigszins terug: 1-1 T* r Mevo pakt revanche op mat SKNWK: 2-0 Verrassende 0-2 zege voor WIK bij sterk gestart SVD Formatie Jan Englebert skoort twee keer in slotfase Marco van der Have bezorgt Duiveland eerste punt f i 4 NIEUWEN DIJK - Ongetwijfeld zal er in de tweede helft van het duel tussen Altena en Bruse Boys door diverse spelers nog wel eens terug gedacht zijn aan hetzelfde duel in de vorige kompetitie. Toen werd Bruse Boys, na een gelijk opgaande eerste helft volkomen zoek gespeeld door de Nieuwendijkse ploeg. Afgelopen zaterdag leek zich dit te gaan herhalen, toen Altena na een kwar tier in het tweede bedrijf op een 2-1 voorsprong kwam. ,,Ook nu werden we een periode helemaal zoek gespeeld", vertelde aanvoerder Wim Geluk na af loop, „maar toen we tien minuten voor tijd plotseling naastzij kwamen, wa ren de rollen op slag omgekeerd en konden we een paar minuten later zelfs nog de volle winst pakken. Eerlijkheidshalve moet ik zeggen, dat we nu wat meer kregen dan we verdienden, maar dat is ook wel eens lekker". Kerkwerfse ploeg leert zich te beheersen DRIEWEGEN Afgaand op de seizoenstart van SVD uit Driewegen en de uiterst zwakke prestaties van WIK Kerkwerve mag de 0-2 winst van de for matie van trainer Adrie Noordijke in Driewegen zonder enige twijfel een zeer aangename verrassing genoemd worden. In de eerste kompetitiewedstrijd ke gelde de Drieweegse ploeg het favoriete Duiveland met dezelfde cijfers omver en daarna werd in 's-Heer-Arendskerke met 0-0 gelijk gespeeld, terwijl WIK achtereenvolgens met 0-4 en 0-2 klop kreeg van Kruiningen en VCK, stuk voor stuk resultaten, die het ergste zouden doen vermoeden voor de ontmoeting tussen SVD en WIK in de derde ronde. Al het pessimisme ten spijt verraste de Kerkwerfse equipe met een fraaie en uiterst verdiende zege. Bruse Boys begon gehandikapt aan het duel tegen Altena doordat zowel Eddy Schild als Jakob van de Berge (het vorig jaar samen goed voor twee derde van de totale Bruse seizoenpro- cuktie) buiten de lijnen moesten blij ven. Good-old Frans de Oude en Jo- han Nieuwersteeg waren de vervan gers. ,,Door deze wissels kwamen er ook wat omzettingen in de ploeg. Jaap van den Berge bleef laatste man, maar hij werd geflankeerd door Leen van de Bijl en Johan Nieu wersteeg, terwijl Wim van Dijke als voorstopper fungeerde. Fred van de Berge werd nu middenvelder, het geen hem ook erg goed afging", legt Wim Geluk uit. Gebondenheid Frans de Oude bleek zijn „gebon denheid" van weleer nog lang niet verleerd te zijn, want door zijn diep- tespel en goede kopwerk bond hij doorlopend twee verdedigers aan zich. „Dat is eigenlijk best grote klasse voor een man van 36 jaar", denkt Wim Geluk. „Hij heeft nauwelijks in deze ploeg meegedraaid en als je je dan mani- DFS houdt een helft stand tegen GPC: 0-4 BURGH - Na de uitstekende prestatie van vorige week in de uit wedstrijd tegen Colijnsplaatse Boys kreeg DFS zaterdagmiddag op het sportpark Van Zuijen in het treffen met het Vlissingse GPC met een 4-0 nederlaag een koude douche te ver werken. Gedurende de le speelhelft wist de thuisklub nog aardig gelijke tred te houden met de bezoekers. Na de her vatting moest het middenveld wor den prijs gegeven en ging de verdedi ging, die hierdoor onder druk kwam te staan, fouten maken waarvan de bezoekers wisten te profiteren. Nadat de le helft nog met een 0-0 stand was afgesloten. Van Tricht had voor GPC wel een strafschop onbe nut gelaten, kon Dennis Lintfeld GPC voorsprong geven (0-1). Bij DFS, aangeslagen door deze treffer, ging het hierna volkomen mis. Hu- bert Vermeulen zorgde voor 0-2 waarna Dennis Lintfeld nog twee keer de gelegenheid kreeg om het DFS doel te doorboren (0-4). Door deze overwinning bekleden de Vlissingers meteen de lei dersplaats in de le klasse van het za terdagvoetbal. Duiveland begon ook de derde wedstrijd bijzonder nerveus. Zonder overdrijving was het zeer goed zicht baar, dat de formatie van trainer Piet Roks op z'n minst was geïntimi deerd door de dubbele nederlaag in festeert op een dergelijke manier mag je gerust van grote klasse spre ken. Het is jammer, dat hij het slechts tot twee kopballen tegen de paal bracht. In feite had vooral hij verdiend een doelpunt te mogen ma ken". In de eerste helft gaven de twee ploegen elkaar niets toe. Het spel golfde wat op en neer en in de 19e minuut kwam Altena wat geflat teerd op voorsprong, toen Jaap van de Berge een wat te bewust aandrin gen „beloond" zag met een straf schop tegen. Adri de Ruyter skoorde (1-0). Tien minuten later stonden de par tijen weer op gelijke hoogte, toen er een hoge bal in het strafschopgebeid belandde en twee spelers de opsprin gende Wim Geluk in de nek klom men. Geluk zelf nam de indirekte vrije trap, waarna Tonny van de Ber ge de bal zomaar voor het inschuiven had, omdat de Nieuwendijkse muur volkomen verkeerd stond opgesteld (1-1). Met deze stand werd ook de rust aangedaan. Ook in de tweede helft was Bruse Boys aanvankelijk zeker niet minder dan de thuisploeg, maar toen Johan Nieuwersteeg na een kwartier werd uitgespeeld door de snelle Altena-vleugelspits, beteken de dat de inleiding van de tweede Nieuwendijkse treffer van Peter Kesbergen en tevens van een perio de, warin Bruse Boys van het kastje naar de muur werd gespeeld. Zekerheid „Als we in die periode naar vier of vijf-een worden getikt hebben we to taal niets te zeggen, maar toen we na 35 minuten plotseling op gelijke voet kwamen, kwam er ineens ook een heel ander verhaal", weet Wim Ge luk nog. De gelijkmaker was een beauty van een doelpunt met daarin een ab solute hoofdrol voor Frans de Oude. Tonny van de Berge prikte de bal uit een counter tot bij de tweede paal, waar Franse de Oude zich goed had opgesteld. In plaats van zelf een doel poging te wagen kopte De Oude de bal naar de eerste paal terug waar Wim Geluk slechts hoefde in te schui ven. „Dat tekende nog eens een keer het geweldige spelinzicht van Franse de Oude. Hij had zelf kunnen skoren, maar meende dat mijn positie nog be ter was en vergat het eigenbelang, maar koos voor zekerheid", onder kent Geluk. Altena raakte door deze onver wachte gelijkmaker duidelijk geïrri teerd. Na uitvoerig appèl van Nieu wendijkse zijde werd de strijd voor tgezet, maar Altena was vanaf dat moment volledig zichzelf kwijt. Bru- de eerste twee uitwedstrijden. De ploeg speelde angstig en veelal durf den diverse spelers nauwelijks de bal af te spelen, hetgeen dan regelmatig uiterst gevaarlijke situaties oplever de voor de veste van doelman Eddy (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) se Boys rook zijn kans. Bij een aan val toucheerde een inzet de hand van de laatste man van Altena, maar de goedleidende arbiter liet doorspelen, omdat de bal van de voet van de Altena-speler in de voeten van Fred van de Berge rolde, die van twintig meter een poeier losliet, die de Altena-doelman alleen gehoord kan hebben: 2-3. „Misschien een ietwat geflatteerde zege, al moet ik zeggen, dat de ploeg weliswaar niet geweldig draaide, maar wel kei- en keihard werkte en vanuit dat oogpunt bezien is de uitslag misschien toch juist", besluit Geluk. Reserves Bruse Boys verspelen punt: 1-1 TERNEUZEN - Een sterker Bruse Boys II heeft in de uitwedstrijd tegen Terneuzense Boys III een puntje (1-1) bij de thuisklub moeten achterlaten. Bij de Boys werd het ontbreken van Frans de Oude (moest invallen voor Jacob van de Berge in het le elftal) wel sterk gevoeld in de spits. Al na 10 minuten spelen wist Her man Knop uit een pass van Jaap van 't Leven de bezoekers voorsprong te geven (0-1). Bruse Boys bleef hierna overwegend het beste van het spel behouden en wist zich een aantal zeer goede mogelijkheden te scheppen om de voorsprong nog op te voeren. In juist schot ontbrak echter in de aan- valslinie waardoor met onverander de stand de le helft werd afgesloten. Ook na de thee bleef Bruse Boys aanvankelijk het beste van het spel behouden en kreeg het nog diverse doelrijpe kansen. Met nog 20 minu ten te spelen slaagde de thuisklub er uit een counter in d stand in even wicht te brengen (1-1), u aarna verder beide verdedigingen meester van hun terrein bleven. Driepassenregel wordt ZSC fataal bij SSV: 1-0 GOES - Een in het veld sterker en beter voetballend ZSC heeft deson danks beide puntjes bij SSV, met een 1-0 nederlaag moeten inleveren. Het benutten van de kansen speelde de ZSC-aanvallers deze middag danig parten. Ondanks een groot veldover- wicht en de serie doelrijpe kansen welke de rood-witte aanvallers zich wisten te scheppen slaagden zij er niet in om de doelman van de thuis klub ook maar een keer te verschal ken. Reeds gedurende de eerste 45 minu ten kreeg het team uit Scharendijke een aantal goede mogelijkheden om voorsprong te kunnen nemen. Op het middenveld hadden de bezoekers het spel uitstekend in handen maar een maal in de buurt van het strafschop gebied aangeland ging het volkomen mis. Na goed een kwartier spelen in de tweede helft sloeg het noodlot toe voor de bezoekers, toen doelman Maarten van der Weele de beruchte drie passen regel vergat. Uit de hier- ten Klooster. Al in de vierde minuut resulteerde zo'n twijfelgeval in de vroegere openingstreffer van Jaap Wisse. Wisse werd door de spelmaker van 's-Heer Arendskerke, Jacco Nieuwenhuyze in het hart van de ver dediging van Duiveland gelanceerd, maar iedereen liet iedereen de taak om Wisse aan te pakken. Dit moment van aarzeling stelde Wisse in de gele genheid om een duel - oog in oog met Ten Klooster doeltreffend af te ron den: 0-1. Zelfvertrouwen Juist dit was dat Duiveland nou net niet kon gebruiken. Na de neder lagen bij SVD en Henkenszand had het Oosterlandse zelfvertrouwen een enorme deuk gekregen en andermaal tekende zich verlies aan. Slechts spo radisch slaagde Duiveland er na de treffer in om uit de omklemming van de bezoekers te geraken. In de zeven de minuut mocht Bert Goudzwaard achter een puike pass en gclegenheid- scentrumspits Cees Zwager aandra ven. Nadat hij Kees van Sabben had uitgespeeld lepelde Goudzwaard de goede mogelijkheid huizenhoog over de veste van Rinus de Vrieze. In dc 24c cn 30c minuut mocht Dui veland twee keer dc handen dichtk nijpen. Eerst zorgde Bert van de Bos er op het allerlaatste nippertje voor. dat Adrie de Jonge niet kon afdruk ken, nadat hij zich in uitgelezen posi tie voor Eddy ten Klooster had gema noeuvreerd en na een half uur had de thuisploeg geluk, dat arbiter I^ijn- sen slechts tot een indirekte vrije trap besloot, toen Martin Harte in het strafschopgebied werd geblok keerd. Vijf minuten voor het verstrijken van de eerste helft had Jacco Nieu wenhuyze de tweede Arendskerke treffer op de voet liggen, maar Eddy ten Klooster wierp zich attent in het schot van vijf meter. Nieuwenhuyze had zonder problemen zijn hoek uit kunnen kiezen, maar handelde op dat moment te rechtlijnig. Tussen door had Duiveland slechts zeer spo radisch voor enig gevaar kunnen zor- 4 voor toegekende indirekte vrijetrap kon SSV de enige en beslissende tref fer scoren (1-0). Ook na dit doelpunt bleef ZSC een veldmeerderheid be houden zonder er evenwel in te sla gen de zeker verdiende gelijkmaker te scoren. Reserves SKNWK te sterk voor Mevo II: 3-1 NIEUWERKERK - Trok liet le elf- tal van SKNWK te Zierikzee in het treffen met Mevo aan het kortste eind, de reserves van de Nieuwerker- kers toonden zich in eigen omgeving duidelijk de sterkste in het treffen met Mevo II. De uiteindelijke 3-1 overwinning was nog maar een zwakke afspiegeling van de ware krachtsverhouding in het veld daar de thuisklub nog een groot aantal doelrijpe kansen onbenut liet. Door Chiel van Luik wist Mevo zelfs de leiding te nemen (0-1) maar naar later bleek hadden de bezoekers hiermee reeds al hun kruit verscho ten. Peter Regeer zorgde ervoor dat de balans weer in evenwicht kwam (1-1) waarna de Nieuwerkerkers nog voor de rust verzuimden om afstand van de bezoekers te nemen. Nadat ook na de hervatting een se rie kansen om zeep waren gebracht was het Fred van der Werf die SKNWK voorsprong wist te geven (2- 1). Uit een benutte strafschop bepaal de Frans Schrijvers de eindstand op 3-1. Brouwershaven laat puntje(s) glippen BROUWERSHAVEN - Het is Brou wershaven ook in de thuiswedstrijd tegen Borssele, welke in een 1-0 ne derlaag eindigde, niet gelukt op haar eerste winstpuntje in het seizoen beslag te leggen. In vergelijking met de twee voorafgaande wedstrijden valt er toch wel een opgaande lijn in het spel van het jeugdige Brouwse team te konstateren. Met wat meer overleg en routine in de ploeg is de kans zeker aanwezig geweest om in het treffen met Bors sele op een en zelfs twee puntjes beslag te leggen. Vooral in de le helft heeft de thuisklub enige goede moge lijkheden gehad om in deze over het geheel genomen gelijkopgaande wedstrijd de score te openen. Na de eerste helft met blanke stand was afgesloten wisten de bezoekers na een kwartier spelen van een aarze ling in de Brouwse verdediging, bui tenspel of niet, te profiteren en het enige en beslissende doelpunt te sko ren (0-1). Ondanks de inspanningen welke nog door de thuisklub werden gele verd om nog een puntenverdeling uit het vuur te slepen slaagde men daar in niet. ROOSENDAAL - Ongeveer 150 de monstranten hebben zaterdagoch tend propagandisten van de rechtse Vlaams-Nederlandse beweging Voor post uit het winkelcentrum Mozelaar in Roosendaal verdreven. Een uur nadat Voorpost-propagandisten hun kraam hadden opgesteld pakten zij hun materiaal op, op aandringen van de Roosendaalse politie, die een es- kalatie vreesde. De Voorpost leden werden onder politiebegeleiding in een politiebus geloodst en wegge bracht naar het bureau. gen voor het doel van Rinus de Vrie ze, te meer daar Ko Baijens veelal erg vroeg aanvallende inspiraties van Oosterlandse zijde ontzenuwde. In de tweede helft met Zwager weer op zijn vertrouwde linkervleugelpo sitie - in het centrum liep hij bij voor tduring naar zichzelf te zoeken - kwam er meteen al wat meer drei ging van de Oosterlandse formatie. Toch duurde het nog een half uur, voordat uit deze dreiging tastbaar re sultaat zou komen. Wel kopte Marco van der Have al na twee minuten te gen de deklat na een goede een-twee tussen Cees Zwager en Hans Rotte, maar de overtuiging bleef nog gerui me tijd weg. Terughoudend „Het zelfvertrouwen is voor een groot deel weg", meende Piet Roks. „Dat is ook wel te begrijpen. De ploeg is min of meer terecht tot favo riet gebombardeerd in de eerste klas en als je dan in de eerste twee wedstrijden met lege handen blijft, dan komt dat hard aan. Het leek wel aslof ze gewoon niet durfden. Gelukkig ging het in het laatste kwart van dc wedstrijd een sutk be ter cn sleepten wc alsnog een winst puntje uit dc strijd. Als dat niet ge beurt dan had het er wel heel duister uitgezien. Misschien is dc weg om hoog nu ingeslagen, maar ik moet nog een beetje terughoudend zijn". Nadat Rcné Lccomtc door dc veelal erg onzeker leidende scheidsrechter Lcijnscn was genoteerd, brandde Duiveland plotseling los. Jaap van Sllcdrccht schoot op de vuisten van Rinus dc Vrlczc cn Marco van der lla- vc zag zijn schot afschampen op het lichaam van dc slotman. Twee minuten hierna alsnog suk- ses voor de lange spelmaker van Dui veland. Dolf Roks stuurde llans Rot te diep en deze gooide op zijn beurt de bal in de doelmond, waar Van der Have in een beweging uithaalde. Het eerste winstpunst was voorlopig bin nen. In het laatste kwartier wankel de 's-Heer Arendskerke, maar het houtwerk rond De Vrieze en de doel man zelf stonden verder sukses in de weg. In de voorlaatste minuut ont snapte Duiveland nog aan een neder laag, toen Eddy ten Klooster zich op de voeten van de uitgebroken inval ler Hans-Peter Slikker moest werpen om erger te voorkomen. Gezien de to tale negentig minuten de eerste helft voor de bezoekers cn de tweede veelal voor Duiveland - betekende de 1-1 eindstand een juiste afspiegeling van een van tijd tot tijd opwindend duel. „Vanaf de eerste dag heb ik gepleit voor meer rust in de ploeg, meer be heersing", vertelde Adrie Noordijke na afloop. „Door alles wat rustiger te bekijken kunnen ook wij de zaak van achter goed gesloten houden, dat hebben we vandaag in Driewegen be wezen. Als je de tegenaanvallen rustig opvangt, vallen er ook niet zulke grote gaten". Belangrijk in de opmerkelijke verbetering in de Kerkwerfse ploeg is het op zijn plaats zetten van een paar spelers. In tegenstelling tot de eerste wedstrij den staat Henk Fondse nu als laatste man geposteerd, terwijl Daan Ooms als opkomende middenvelder aan merkelijk nuttiger werk verricht. Laatste man „Henk Fondse is een betere laatste man als Daan Ooms, omdat Ooms te graag betere laatste man als Daan Ooms, omdat Ooms te graag mee de aanval opzoekt en dit ook goed doet, terwijl Fondse de rust en beheersing kan opbrengen om voortdurend plaatsgebonden te zijn. Daan Ooms is veel meer aanvaller, hetgeen op de laatste man-positie op breekt, omdat hij te graag gaat pin gelen, iets wat Henk Fondse niet doet", legt Adrie Noordijke uit. In de beginfase van de wedstrijd vielen er verdedigend nog wel een paar gaat- Zckcr in dc lc helft waren dc Nieu werkerkers veel meer aan de bal dan de thuisklub en hadden zij ook een veldoverwicht. Toch slaagden zij er niet in om de verdediging van Mevo. met een uitstekend spelende Dirk van der Sleen als laatste man. aan het wankelen te brengen. Veel moei lijk werk kreeg doelman Van Lierc dan ook niet te verrichten. Meteen raak Pas in de 36e minuut kwam Mevo aan de eerste goed opgezette aanval toe en was het meteen raak ook. Mart Koopman reageerde uitste kend op een pass door het centrum waarna hij met een strak schot doel man Toon Wandel kansloos liet (1-0). De tweede helft gaf een gelijkop- gaande strijd te zien met veel inzet maar een groot aantal onzuivere pas ses. SKNWK bleef tevergeefs probe ren om de kansen nog te doen keren. jes omdat Kees den Boer zijn taak wat verwaarloosde, hetgeen door Noordijke perfekt werd opgelost. „Ik liet op een bepaald moment Leo Hart warmlopen, hetgeen door Kees den Boer werd opgemerkt. Hij begreep wat er aan zat te komen en raakte dusdanig geprikkeld, dat hij prompt attenter ging spelen en na een half uur stond hij aan de basis van ons eerste kompetitie-doelpunt". Den Boer pakte de bal op het middenveld op, speelde twee spelers uit en passte op het juiste moment op Ad den Boer, die een vrije gang naar doelman Jil van den Dries kon maken en hem at tent klopte: 0-1. Beslissing In de tweede helft werd het na een kwartier weer wat rommeliger, waarbij SVD weer een paar kleine kansjes kreeg, maar de te zwakke af standsschoten vanuit de tweede lijn hielden weinig gevaar in voor Peter Noordijke, de Kerkwerfse doelman. Vijf minuten voor het eindsignaal viel de definitieve beslissing, toen Adrie Berrevoets uitgekiend over de SVD-laatste man lobde en Gerard van de Klooster de tweede en beslis sende treffer achter Jil van den Dries kon prikken: 0-2. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Achttien minuten na dc hervatting besliste Mart Koopman dc wedstrijd in het voordeel van de oranjehemden toe hij in het centrum door de SKNWK-vcrdcdiging wist te breken en vervolgens doelman Wandel kans loos met een schuiver wist te passe ren (2-0). Daar dc SKNW'K-aanval ren grote onmacht bleef demonstreren speelde Mevo hierna een gewonnen wedstrijd. DEN HAAG - Et moet een onafhan kelijke instantie komen, waar bur gers terecht kunnen met klachten over optreden van dc politic Dit is een van dc aanbevelingen uit een on derzoek dat in opdracht van het mi nisterie van binnenlandse zaken is uitgevoerd door het Instituut voor Toegepaste Sociologie (ITS) te Nijme gen OOSTERLAND - Het eerste seizoenpunt voor Duiveland is binnen, maar het ging moeilijk, ook in de eerste thuiswedstrijd. Pas in de slotfase liet Dui veland gedurende een twintigtal minuten zien wat het werkelijk kan. Toen evenwel moest allereerst een vroeg opgelopen achterstand tegen 's-Heer Arendskerke worden weggewerkt. Er ging een zucht van verlichting ov er het Oostersportpark, toem Marco van der Have een kwartier voor tijd profiteer de van de enige misser van de weergaloze laatste man Ko Baijens. Alle overi ge situaties overzag de bebaarde Arendskerker prima. Ook na dc gelijkmaker hield vooral hij het hoofd koel en stond juist hij aan de wieg van het vijfde verliespunt van Duiveland. Weliswaar gebruikte hij daarbij, vooral in het laatste half uur nogal eens dc stelling „weg-is-weg", maar ook stond hij bij voortduring aan het begin van de snelle uitvallen van de ploeg van trainer Molenberg. Uiteindelijk mocht 's-Heer Arendskerke het minst vrede hebben met de puntendeling. terwijl Duiveland duidelijk kontent mocht zijn met dc in het laatste kwartier afgedwongen 1-1 gelijke uitslag. y v Sl f> Duiveland-lantste man Peter de Vlieger in Jacco Nieuwenhuyze aan de rand van het strafschopgebied te snel af. Mart Koopman met twee treffers matchwinnaar ZIERIKZEE - De regio derby tussen Mevo en SKNWK op het Zierikzeese sportpark Bannink heeft zeker geen boeiend schouwspel opgeleverd. Met een 2-0 zege slaagde Mevo erin revanche te nemen voor de in het vorige sei zoen in eigen omgeving geleden nederlaag. Bij SKNWK wil het in aanvallend opzicht nog steeds niet naar wens vlotten. Joop Wandel (rechts) tracht Mart Koopman in bedwang te houden. Deson danks zou Koopman met twee doelpunten een belangrijk aandeel hebben in de 2-0 nederlaag van dc Nieuwerkerkse formatie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 4