m Jan Raas in Engeland op zoek naar zijn tweede wereldtitel zsc Goodwood wordt niet mijn allerlaatste kans99 zege SV Ouwerkerk organiseert le dames handbaltoernooi Top 8-kamp van Scaldina met aanstormende jeugd T. T. V. "CAL D INJ tlERIKZf' boekt geflatteerde op Dreischor: 4-1 t Bonkige Zeeuw (29) start als favoriet nummer een op WK 7 's-HEERENHOEK - De afgelopen weken trainde Jan Raas heel wat af in het vlakke Zeeuwse land. Samen met zijn „maatje" Cees Priem was de ex-wereldkampioen menigmaal te ontdekken op de dijken op de Bevelanden, maar ook op Schouwen-Duiveland en Walcheren hield het illustere duo zich herhaaldelijk op. In de zaterdag besloten Ronde van Nederland maakte Raas menig kilo meter. De voorbije dagen is die trend voortgezet. Giste ren kende de trainingsperiode een intermezzo in het Bel gische Geraardsbergen, waar een brok kompetitie element werd meegenomen. Morgen - vrijdag - stapt Raas in het vliegtuig, dat hem en zijn elf ploegmaats naar Goodwood in Engeland moet brengen. Twee dagen later wordt in en om deze plaats het wereldkampioen schap op de weg verreden. Een wereldkampioenschap, dat in dubbel opzicht belangrijk is voor de man, die als wielerprof bijzonder veel furore maakte. Voor het WK in Engeland is Jan Raas een van de grote favorieten, zo niet favoriet nummer één. Niet voor niets is de bonkige Zeeuw evenwel in die favorietenrol geduwd. Ten eerste is hij een renner, die zich het beste manifesteert in eendaagse wedstrij den. Hij heeft dat in het verleden dikwijls genoeg aangetoond en zijn „klassieke erelijst" is voor Neder landse begrippen uniek. In de tweede plaats is het parkoers in Goodwood vrij vlak en heeft de wind vrij spel. Een Zeeuws parkoers dus. In ieder geval twee omstandigheden, waarbij Raas zich kiplekker voelt. Hij is geen man voor een sterk geaksidenteerd terrein. Sinds zijn val, twee jaar gele den in Parijs-Roubaix, heeft hij in echte bergritten last van zijn rug en van nature heeft hij ook al niet de bouw van een echte klimmer. Goed seizoen Al deze feiten maken Raas tot dé kanshebber. Daar komt echter nog een extra dimensie bij. Het WK wordt in Engeland verreden en Raas rijdt al vele jaren in dienst van een Engelse sponsor (TI Raleigh). Een vooraanstaand lid van de ploeg als wereldkampioen zou deze sponsor natuurlijk uiterst welkom zijn. Raas zelf gaat niet gebukt onder de extra druk die op hem staat. De in middels 29-jarige renner uit 's- Heerenhoek maakte in de Ronde van Nederland een ontspannen indruk. „Drie jaar geleden was ik in Valken burg veel nerveuzer", stelt Jan Raas. „Desondanks lukte het mij daar om wereldkampioen te worden. De druk is nu een stuk minder groot, omdat ik al een goed seizoen achter de rug heb met overwinningen in Parijs- Roubaix en de Amstel Gold Race. Voor sommigen ben ik nu al wereld kampioen, maar de realiteit is, dat ik zondag eerst 280 kilometer op de fiets moet zitten en dan ook nog als eerste over de meet moet komen. Zover is het nog lang niet. Was dat maar waar". In de Ronde van Nederland, waar hij achter Bert Oosterbosch tweede werd, reed Raas uitstekend. Hij zege vierde in de proloog en in de indivi duele tijdrit over 23 kilometer kon hij zich meten met de besten. Hij ein digde als zesde tussen specialisten als Oosterbosch, Knetemann en Jan van Houwelingen. Het lijkt er dan ook op, alsof Raas zich over zijn vorm geen zorgen hoeft te maken. Zorgen maakt hij zich ook niet over de konkurrentie. Raas kan rekenen op de steun van een homogene ploeg, maar zal ook steun geven, wanneer Knetemann, Zoetemelk of Kuiper in een beslissende ontsnapping zit. Bekende namen Als voornaamste tegenstanders le pelt Raas geroutineerd het vertrouw de rijtje namen op: de Italianen Fran cesco Moser en Giuseppe Saronni, de Fransman Bernard Hinault, de Ier Sean Kelly, de Australiër Phil An derson, de Duitser Greorg Braun en de Zwitser Urs Freuler. Raas: „Het zijn de bekende namen. Deze renners hebben dit seizoen vaak bewezen veel in hun mars te hebben. Freddy Maertens - de titelverdediger - heeft nog niets laten zien, maar wel licht dient hij zich in Goodwood plot seling weer aan. Met hem weet je nooit waar je aan toe bent. Mogelijk is hij zo weg, maar vanuit mijn lin ker ooghoek zal ik hem angstvallig in de peiling houden". Raas heeft een andere voorberei ding gedaan dan de voorgaande ja ren. Hij liet bewust enkele financieel aantrekkelijke kriteriums lopen. Op die dagen trainde hij in Zeeland. De afgelopen week was hij een van de smaakmakers in de Ronde van Ne derland, die dit jaar slechts acht da gen voor de WK afliep. De laatste ja ren zat er tussen de laatste etappe en de WK een periode van twee weken. Volgens Raas is de huidige situatie beter. „De Ronde van Nederland viel op een gunstig tijdstip. Ik kon de vorm testen. In de laatste week nog wat trainen en een enkel wedstrijdje om het ploegenwerk te bekijken. Al met al een prima voorbereiding". Over het late tijdstip van vertrek naar Engeland was de Zeeuw zeer kort. „Wij zijn veel reizen gewend. We hebben geen trainingskamp en een lange akklimatiseringsperiode nodig zoals profvoetballers. Wij zijn niet van die mietjes, die, als het mis gaat, klagen over aanpassingsproble men en dergelijke flauwekul". Prima sfeer Binnen de WK-ploeg is de sfeer in middels ook verbeterd. Er waren problemen ontstaan tussen Hennie Kuiper en de renners van Post. Vol gens Kuiper hadden Raas en de zij nen zich in bepaalde wedstrijden niet aan onderlinge afspraken gehouden. Kuiper van nature niet de grootste dwarsligger, wilde dat eerst uit gesproken hebben alvorens een gesprek over de WK op gang te bren gen. In Born, waar de vergadering onder leiding van coach Gé Peters plaats vond, vielen harde woorden, maar er werd een akkoord bereikt. „De sfeer in de ploeg is goed", legt Jan Raas uit. „De moeilijkheden zijn uitgepraat. Deze problemen krijg je alleen als je met landenploegen rijdt. Een wereldkampioenschap voor mer kenploegen is in mijn ogen een eerlij ker strijd. Dat zal er voorlopig echter wel niet van komen". Jan Raas ziet Goodwood tenslotte niet als zijn laatste kans om voor de tweede keer wereldkampioen te wor den. Wel is hij er van overtuigd, dat het parkoers volgens jaar in Zwitser land te lastig voor hem zal zijn. „Dit wordt wel een van mijn laatste kan sen. Het volgend jaar moet ik er in principe niet op rekenen een rol van SCHARENDIJKE - Als een laatste voorbereiding voor het nieuwe sei zoen speelden de zaterdag- en zondag 2e klassers ZSC en Dreischor een oe fenwedstrijd tegen elkaar welke in een 4-1 zege voor de zaterdagvoetbal- beroep zullen gaan. Ook maandag avond kwam een ploeg niet volledig op. Brogum kreeg toen onmiddellijk een 5-0 nederlaag aan de broek. In de eerste klas speelden FC Kerk- werve en Bruse Boys met 1-1 tegen el kaar gelijk, waardoor nu alleen SKNWK nog zonder puntenwinst is. In de tweede klas blijft de SV Ou- werkerk voortreffelijk doorgaan. Voor de derde keer in evenzoveel wedstrijden kwam de ploeg met een zege van het veld. Nu werd De Steeg er met 3-2 onder gehouden. Eveneens fraai is de forse 8-2 winst van Bro gum tegen de reserves van Skol Boys. In de derde klas won Brogum II met 3-0 van de reserves van ZZ'72 en klopte Vv Mondragon Ooster- schelde in een uitermate spannend duel Zeelandia met 2-1. Bij de senioren komen weer de ver trouwde gezichten in aktie. Niet van de partij hierbij is de klubkampioen van Scaldina. Ton Moerkens, die ver rassend de titel overnam van Cor Smalheer, is inmiddels geen lid meer van de TTV Scaldina. Wel van de par tij zijn Jaap Huigens, Cor Smalheer, Ad de Graaf en Michel Holm. Dit viertal zal bijzonder geladen zijn om tot op de bodem van hun kun nen te gaan. Een extra dimensie heeft de deelname van Cor Smalheer ge kregen, omdat hij wel lid is gebleven van Scaldina, maar in het komende seizoen voor Westerzicht in Vlissin- gen kompetitie gaat spelen. Junioren Naast de vier genoemde senioren treden dit jaar voor het eerst vier ju nioren van Scaldina aan in de acht- kamp. Van de nieuwe lichting die de laatste anderhalf jaar bij Scaldina is gekweekt verschijnen Rob van Pinx- teren, Marlijn Brucl en Cor van der Wekken aan de tafel. Opmerkelijk is dat ook Bruël Scaldina de rug heeft toegekeerd daar waar het gaat om het spelen van kompetitiewedstrij den. Bruel gaat het komende seizoen uitkomen voor Middelburg-Zuid. Het achttal akteurs wordt tijdens de Top 8-kamp gekompletecrd door de altijd onvoorspelbare And ré Romijn. Ongetwijfeld staat er tijdens deze Top 8-kamp heel wat spannend tafel tennis te verwachten. Het zou wel eens de allermooiste achtkamp uit de Scaldina-historie kunnen worden. Het seniorenviertal zal zijn handen meer dan vol hebben om zich de jeugd van het lijf te houden. Donder dagavond wordt in de Raamstraat begonnen om 20.00 uur en zaterdag morgen wordt de strijd om 8.45 uur voortgezet. betekenis te kunnen spelen, maar in 1984 ben ik ook nog maar net 32 jaar. Ik zie niet in waarom ik dan niet met de besten zou kunnen meekomen. Voorlopig wil ik nog drie of vier jaar doorfietsen, als er tenminste geen gekke dingen gebeuren Het peloton dient dan in ieder geval ook nog eventjes rekening te houden met deze jongen", besluit de Zeeuw lachend, terwijl hij aanstalten maakt om zijn stalen ros te gaan opzoeken. „Oké, dat was het weer, hé", roept hij nog en verdwijnt. Nog ongeveer 75 uur en wielerminnend Nederland weet of Jan Raas voor de tweede keer in zijn roemruchte wielerloopbaan geduren de een jaar het regenboogtricot mag torsen. Iers eindigde. Hoewel de cijfers dit niet zouden doen vermoeden liep het bij ZSC toch niet zo vlot als in de voorgaande wedstrijden. Ondanks het feit dat Dreischor met invallers moest aantreden voor Wim van der Linde, Rini Snijders, Johnny van der Linde en Bas Terpstra gaf het de thuisklub, vooral in de eerste helft uitstekend partij. De bezoekers hadden zelfs nog de pech dat hun doelman Hans Hoek reeds vrij vroeg in de wedstrijd ge blesseerd raakte waardoor hij zich moest laten vervangen door de als laatste man spelende Rens Compeer. Kees Westdorp, die op het midden veld had geopereerd moest hierdoor terugvallen als laatste man. Gedurende de eerste helft wist Dreischor de verdediging voortreffe lijk gesloten te houden. Spelend op de counter had ZSC heel wat moeite om zich aan dit spelsysteem aan te passen. Wei wist het zich begrijpelij ker wijs een veldmeerderheid te scheppen zonder evenwel tot doelrij- pe kansen te komen. Uitvallen Dreischor kreeg zelfs gedurende de eerste 45 minuten de beste mogelijk heden om de score te openen en een 2- 0 voorsprong, inplaats van de 0-0 waarmee de eerste helft werd af gesloten, zou niet eens vreemd zijn geweest. Zo zag Adrie Geelhoed door de ver dediging te zijn gebroken, reeds vrij snel na het begin een schot van hem rakelings naast ging. Goede moge lijkheden kregen hierna ook nog Jan van Bos en Jacco de Jonge bij uitbra ken door de verdediging waarbij in laatste instantie de ZSC-doelman Jan van Dongen door tijdig uitlopen het gevaar nog wist te bezweren. Na de rust kwamen er bij ZSC maar liefst vijf vervangers binnen de lijnen. Aart Verwest, Jaap Verwest, Paul de Graaf, Ko Lauwerse en Ge rard Boogerd moesten het veld rui men voor: Kees Snoek, Dick Versen- daal, Henry de Voogd, Maarten van der Weele en Bram Coomans, terwijl bij Dreischor Jan van den Bos en Jac co de Jonge werden vervangen door Iwan Pankow en Richard Drubbel. Hoewel bij ZSC het niveau uit de voorgaande oefenwedstrijden niet werd benaderd, het liep allemaal wat stroef met de kombinaties, kwam er toch iets meer gevaar in de aanvals- linie. Toen de gehele verdediging van de bezoekers verzuimde om te reage ren op een voorzet van René Flohil was het voor Kees Snoek een koud kunstje om de score te openen (1-0). Moeilijkheden Dreischor probeerde nog wel om iets terug te doen zonder er evenwel in te slagen doelman Van Dongen nog in ernstige moeilijkheden te bren gen. Na een een-twee kombinatie met Kees Snoek kon Olivier Verwest de voorsprong opvoeren tot 2-0. Even la ter dook invaller doelman Compeer over een lage voorzet van René Flo hil waardoor Bram Coomans de bal maar voor het inschuiven had (3-0) waarna Ronald van Oeveren voor 4-0 zorgde. Kort voor tijd slaagde Kees Westdorp er uit een vrijetrap nog in de eer te redden (4-1). Zondag 5 september op eigen akkommodatie OUWERKERK - Voor het eerst in haar drie-jarige bestaan organiseert handbalvereniging Ouwerkerk een toernooi als voorbereiding op de komende zaalhandbal kompetitie. Op zondag 5 september komen vijf da- mesploegen in aktie op het eigen verhard veld bij het sportterrein in Ouwerkerk. Drie jaar geleden begon SV Ouwer kerk met de handbalsport. In dat eerste jaar verscheen er een meis- jesploeg in kompetitieverband. Deze sport sloeg in Ouwerkerk evenwél zo aan, dat er het tweede jaar al drie ploegen konden worden ingeschre ven. Bovendien werd er in dat sei zoen een eigen verhard veld gereali seerd, prachtig gelegen aan de Ko ningin Julianastraat tussen de bo men voor het nieuwe sportveld. Dat het een veld is, waarop voor treffelijk de handbalsport kan wor den bedreven is voor een belangrijk deel te danken aan de beschutte lig ging, waardoor er bijna geen wind is. O ef enkampagne VV Mevo '80 ging van start KERKWERVE - Zaterdag startte de Zierikzeese volleybalvereniging Mevo '80 de voorbereidingsperiode naar het nieuwe kompetitieseizoen, fn de gymnastiekzaal in Kerkwerve werd, zoals inmiddels al weer enkele jaren gebruikelijk is, de volleybalve reniging Even Kijken uit Zuidzande ontvangen. Alle drie de oefenpartij en die werden gespeeld eindigden in een 2-2 gelijkspel: voor het eertste damesteam, het eerste en het tweede herenteam. Het tweede herenteam speelde in een nieuwe samenstelling, hetgeen aanvakelijk nogal onwenig was. Voornamelijk door te weinig durf in de eerste set ging deze met 7-15 verlo ren. Daarna ontstond er een gelijkop- gaand duel, dat uiteindelijk resul teerde in een broederlijke puntende- ling. Het eerste herenteam speelde eveneens vier sets. De setstanden in deze van weerskanten goed gespeel de wedstrijd waren 15-11, 13-15, 15-7 en 13-15. De Zierikzeese herenploeg maakte een redelijk goede debuut wedstrijd door. Irma Timmerman Het eerste damesteam won een rommelige gespeelde eerste set met 15-13 om daarna een verdiend setver- lies op te lopen in de tweede set (7-15). Een uitermate spannende der de set bracht Mevo '80 na een 14-14 tussenstand een 16-14 set winst en een 2-1 voorsprohg op. Door een 12-15 uitslag in de vierde set sleepte Even Kijken ook hier een gelijkspel uit het vuur. In de laatste set werd Irma Timmerman uitgewis seld. In verband met haar studie aan het CIOS verlaat deze sympathieke speelster Mevo '80. Zij ontving een fraai boeket bloemen van coach en medespeelsters. Haar spclverdelen- de taak zal in het eerste team worden overgenomen door Rian van der Vel de. De herenselektie van Delta Sport Zierikzee heeft dit inmiddels ook ontdekt en traint een avond per week op deze fraaie akkommodatie. Toernooi Het komende seizoen staat de Ou- werkerkse handbalvereniging op nieuw met drie teams in de kompeti tie. Een meisjes-pupillenteam, een adspirantenteam en een damesteam gaan trachten de Ouwerkerkse eer hoog te houden. Om alvast wat wedstrijdritme op te doen organi seert de HV Ouwerkerk aanstaande zondag een dames handbaltoernooi, waaraan behalve door de organisa- rende vereniging wordt deelgenomen door Atomium uit Rotterdam, Atlas uit Heinkenszand, GSC uit Goes en Delta Sport uit Zierikzee. Bij goed weer kunnen sportliefheb bers, maar vooral fans van de hand balsport hun hartje ophalen in Ou werkerk. De openingswedstrijd be gint om 13.00 uur en omstreeks kwart over vijf staat de prijsuitrei king gepland. Voorafgaand aan het eigenlijke toernooi wordt een de monstratiewedstrijd gespeeld tussen twee sterke damesteams. Het Vlis- singse Walcheren treedt aan tegen het eerste team van Atomium uit Rotterdam. Deze wedstrijd begint om 10.45 uur. Gouden plak voor nationale amateurploeg GOODWOOD - Het Nederlandse amateur kwartet Geert Schipper, Maarten Ducrot, Ger Solleveld en Frits van Bindsbergen hebben woensdag op het parkoers in het En gelse Goodwood voor een schitterend sukses gezorgd door in de 100 km ploegentijdrit beslag te leggen op het goud. Het oranjekwartet legde op het zware parkoers de 100 km af in een tijd van 2.14.09 waarmee het 35 se- konden sneller was dan de Zwitserse ploeg welke op de 2e plaats eindigde cn 44 sckonden sneller dan de Russen die genoegen moesten nemen met het brons. De aftredende wereldkampioen Oost-Duitsland werd met een achter stand van 1.44 min. vierde, terwijl de Belgen die onderweg met veel pech hadden af te rekenen, een valpartij en drie lekke banden, op 2.32 vijfde werden. Het sukses voor de Nederlanders kwam geheel onverwachts, temeer daar coach Jan Gisbers enige dagen tevoren het parkoers voor zijn ploeg nog ongeschikt had geacht voor het rijden van een goedde tijdrit. Overi gens haalden niet alle vier de renners de finish daar Frits van Bindsbergen twee ronden voor het einde, na goed 70 km, moest afhaken. Blamage Oranje in IJsland: 1-1 REYKJAVIK '-'Hét Nederlands» voetbalelftal heeft woensdagavond in de eerste kwalifikatie wedstrijd voor de E.K. met een 1-1 gelijkspel in de uitwedstrijd tegen IJsland voor een schamele prestatie gezorgd. Hoe wel de jeugdige oranjeploeg wel een veldmeerderheid had wisten zij dit niet in doelpunten tot uitdrukking te brengen. Kees Rijvers, die zeer te leurgesteld was, had vooral kritiek op de verrichtingen van de aanvalsli- nie. Volgens Rijvers was er veel te lief gespeeld en hadden de spelers het zware werk geschuwd. Nadat de eerste helft doelpuntloos was afge sloten wist IJsland zelfs 6 minuten na de hervatting door Edvaldsson de leiding te nemen (1-0). Nog geen mi-, nuut later was de stand weer gelijk door Dick Schoenaker die een door Frank Rijkaard genomen vrijetrap inkopte (1-1). Halverwege de 2e helft liet Schoenaker nog een fraaie moge lijkheid liggen om Nederland alsnog de zege te schenken. ABU DHABI - Iraakse strijdkrach ten hebben bij hernieuwde gevechten met Iraanse troepen in de afgelopen 24 uur zeker 26 Iraniërs gedood. SV Ouwerkerk winnen in zaalvoetbal ZIERIKZEE - Zonder zelf aktief be- zig te zijn geweest, lijkt het zeker, dat Stella Boys in de eerste klas van de zaalvoetbalkompetitie oprukt naar de bovenste helft van de rang lijst. Tijdens de vierde kompetitie avond van de kompetitie bleef de te genstander van Stella Boys, Sport- huis Zierikzee, weg, waardoor hier een vrijwel zekere reglementaire 5-0 nederlaag zal volgen. Een definitieve uitspraak over de ze uitslag werd overigens door de Kommissie Zaalvoetbal Schouwen- Duiveland nog niet gedaan, omdat Sporthuis Zierikzee vooraf melding zou hebben gedaan van het wegblij ven, vanwege het geblesseerd zijn van een aantal spelers. De zaak zal worden aangekaart bij de KNVB. Uit Stella Boys-kringen werd overi gens al vernomen dat deze formatie bij een eventueel positief beslissen van de KNVB ten opzichte van Sport huis Zierikzee, tegen de uitspraak in Donderdag en zaterdag ZIERIKZEE - Op donderdagavond 2 september en op zaterdagmorgen 4 september worden in de gymnastiek zaal aan de Raamstraat in Zierikzee tafeltenniswedstrij den gehouden in het kader van de jaarlijkse Top 8-kamp van de plaatselijke tafeltennisvereniging Scaldina. Dit jaar wordt deze kamp afgewerkt tussen vier senioren en vier junioren. Michel Holm en Ad de Graaf zijn twee van de acht akteurs in de Top 8-kamp uan TTV Scaldina. die donderdagavond en zaterdagmorgen in de gymnastiek zaal aan de Raamstraat zal worden afgewerkt. In de aanstaande kompetitie vormt dit tweetal met de weer teruggekeerde Hans Volkeri het eerste team van Scaldina. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 7