HET WEDERZIJDSE WANTROUWEN s Verplaatsen caravans wegens bouw sporthal besproken Van Gastel: Dit is letterlijk en figuurlijk een schop in de grond Bobby Deerfield en Caligula in Concertzaal Raad Westerschouwen Van Agt heeft geen koersinzicht Artikel 19-procedure sportpark in gang gezet STREEKNIEUWS vaste Kommissie van Advies en Bijstands voor Sport Het wederzijdse wantrouwen Wat biedt de BEELDBUIS? ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 2 september 1982 Nr. 23175 WESTERSCHOUWEN - In de raadsvergadering van Westerschouwen werd de kwestie van het verplaatsen van de caravans uit de boomgaard van de heer L. C. Bom in Burgh-Haamstede voor de bouw van een sporthal be handeld. In verband met deze bouw moet het perceel als sta-caravanterrein worden beëindigd. Van de 20 betrok kenen zijn er inmiddels 13 van het terrein vertrokken; ze hebben elders een plaats gevonden of ze hebben hun ca ravan verkocht. Op het perceel zijn thans nog 7 caravans aanwezig. Hoewel de verwijdering van deze caravans in de eerste plaats een zaak is tussen de eigenaren en L. C. Bom b.v. voelt het kollegb van b. en w. zich ten opzichte van deze mensen, die hun medwerking hebben verleend aan een alge meen belang, toch wel verplicht. Overwogen is om medewerking te verlenen aan een voorwaardelijke ontheffing tot plaatsing op het per ceel van de Stichting Renesse aan de Kloosterweg te Haamstede. Een alternatief kan nog zijn de plaatsing van de caravans op het per ceel van de Stichting Renesse aan de Rampweg te Renesse, met als voor delen: geen strijd met een geldende bestemming en de mogelijkheid dat het terrein t.z.t. een verblijfsrekrea- tieve bestemming kan verkrijgen. Moeilijke weg? Dr H. J. van Zuijlen vroeg zich af, of men als gemeente geen moeilijke weg gaat bewandelen. Hij dacht dat hier een verandering van bedrijfs vorm heeft plaats gevonden en deze zaak in de eerste plaats moet worden overgelaten aan Bom b.v. In ieder geval is de VVD fraktie te gen het verplaatsen naar de Kloosterweg en geeft het de voor keur aan de Rampweg. De heer S. Roos dacht dat het niet zo moeilijk was en sloot zich aan bij de woorden van Van Zuijlen. Hij vond het wel wat vreemd, dat 13 mensen er wel in waren geslaagd een andere plaats te vinden en 7 niet, hoewel ook deze wat zijn aangebo den. Hij vroeg zich af, waar de grens ligt om het aangebodene te weigeren. De heer J. van den Berg (RU) dacht dat Bom b.v. niet tevoren heeft stil gestaan bij de problemen die konden ontstaan. Hij vroeg zich af hoe het staat met andere gebieden (bestem mingsplannen) en of de gemeente dan ook voor vervangingsplaatsen moet gaan zorgen. Het bevreemde hem dat de juridi sche adviseur van de gemeente nu in eens geen problemen ziet, hoewel er altijd talloze zijn geweest. Konsekwenties aanvaarden De heer L. Tieleman had een ande re mening en dacht dat het niet een kwestie was welke Bom b.v. aangaat maar de raad. Men is blij geweest met de bouw van de sporthal en heb ben hieraan medewerking verleend met de voorwaarde dat de caravans van het terrein zouden worden ver wijderd. De konsekwentie hiervan moet men nu aanvaarden en de betrokke nen mogen niet op hoge kosten wor den gejaagd, meende Tieleman. De burgemeester was van gedachte dat men blij moest wezen met de oplossing aan de Kloosterweg. De vergunningen welke worden ver leend staan op naam, zodat een „uistervings-proces" kan worden toegepast. Ten slotte merkte de heer Roos op, dat hij hoopte dat het kollege goed heeft gehoord hoe de meerderheid van de raad er over denkt bij het ne men van zijn beslissing, zpdat men niet voor verrassingen komt te staan. UTRECHT - Er zullen de komende jaren minder vrijstellingen van dienstplicht mogelijk zijn, omdat als gevolg van de bevolkingsontwikke ling het aanbod van potentiële dienstplichtigen terugloopt. Dit zal tot gevolg hebben dat defensie min der kwistig met categorale vrijstel lingen moet gaan omspringen. SURHUISTERVEEN - Mi- nister-president Van Agt is op de vingers getikt door het or- ganisatie-komité van de Ronde van Surhuisterveen, dat op de verkiezingsdag, woensdag 8 september een beroeps-weg wedstrijd organiseert. Het wielerkomité zegt in een ,,boze brief" aan Van Agt: .Regeren is in de eerste plaats vooruit zien en als wielerliefhebber bij uitstek hadden we van u meer koersinzicht verwacht. Aan deze eerste profronde in Fries land sinds jaren zullen onder anderen Jan Raas, Gerrie Kne- temann, Joop Zoetemelk en Peter Winnen deelnemen. De organisatie verwcht minder toeschouwers en verwacht als tegenprestatie van Van AGt dat hij in Surhuisterveen aan wezig zal zijn, waarbij hij tij dens de wedstrijd van alle ver kiezingsuitslagen op de hoogte zal worden gehouden ZIERIKZEE - Vaak kunnen vergaderingen binnen de muren van gemeentehuizen uiterst saai en langdradig zijn. Gelukkig zijn hierop ook nog wel eens uitzonderin gen waar te nemen, waardoor het ondanks alles een voortdurend spannende affaire blijft raads- en kommis- sievergaderingen bij te blijven wonen. Een van die uit zonderingen was de extra ingelaste vergadering van de van de gemeente Zierikzee. Het uur, dat deze vergade ring duurde, werd een aaneenschakeling van positieve meningen en komplimenten over en weer. ZIERIKZEE Gestolen brommer gevonden De brommer van scholiere E. B. uit Schuddebeurs, die dinsdag werd gestolen, is terecht. B. had dinsdag de brommer bij de Kluut, een depen dance van de Prinses Julianaschool, gestald. Toen zij 's middags naar bui ten kwam was de brommer verdwe nen. Een getuige had echter twee jon gens uit Zierikzee, E. d. J. (14) en H. d. K. (16), op het voertuig zien rijden en tipte de Rijkspolitie in Zierikzee. De brommer was al zwart geschil derd en een koplamp was vernield, voordat de Rijkspolitie de jongens woensdag aanhield. WESTENSCHOUWEN Brandje in kontainer De brandweer van Haamstede heeft donderdagavond een brandje in een kontainer op de buitenplaats Schouwen geblust. Vermoedelijk zijn nog gloeiende kolen van een bar becue in de kontainer gegooid, waar na het brandje ontstond. Dat ging ge paard met een fikse rookontwikke ling. SEROOSKERKE Vluchtluik gestolen Eigenaar H. A. T. uit Rosmalen heeft woensdag aangifte gedaan bij de Rijkspolitie van diefstal van een vluchtluik van zijn Shetland-boot. De boot bevond zich in de Schelp- hoek, DREISCHOR/ ZONNEMAIRE Meer Bewegen Voor Ouderen Het Meer Bewegen Voor Ouderen gaat voor Dreischor Zonnemaire weer beginnen. De lessen worden ge geven in de gymzaal in Dreischor. Aanvang: dinsdag 7 september van 14.30 - 15.30 uur. Belangstellenden zijn van harte welkom. ZONNEMAIRE Bond van op zichzelf staanden Voor vrijdag 10 en vrijdag 17 sep tember organiseert de Bond van op zichzelf staanden te Zonnemaire in café Bommenede de eerste open avonden van het nieuwe seizoen. Het muzikale gedeelte van wordt ver zorgd door een diskjockey. Ook zal er bingo worden gespeeld. Inlichtingen bij: 01110-3679, 01116-1803 en 01873- 2197. DUIVELAiVD Nieuw afdekdoek voor witloftrekkers De heer Rietdijk te Sommelsdijk heeft voor de regio de vertegenwoor diging gekregen van een afdekdoek dat uitstekend door de witloftrek kers kan worden gebruikt ter ver vanging van het traditioneel ge bruikte stro. Het is genoemd ..Super- therm 2000" en heeft voor het bedoel de gebruik een aantal prachtige ei- Een en ander mondde uiteindelijk uit in de in werking stelling van de arti kel 19-procedure met betrekking tot h^t nieuw aan te leggen sportpark aan de Lange Blokweg in Zierikzee. Wethouder L. 3. van Gastel toonde zich zicht baar een uiterst tevreden bewindsman: ,,Dit is letterlijk en figuurlijk een schop in de grond", stelde hij lachend. De heer L. S. P. van Velthoven (CDA) verbaasde zich er aanvanke lijk over, dat de artikel 19-procedure werd opgestart door de Kommissie Sport en niet door de Kommissie Ruimtelijke Ordening. ,,Ik was van mening dat de Kommissie Sport dit logischerwijs zou moeten doen, om dat alle partijen zich in de raad ach ter het plan schaarden om deze proce dure op gang te krijgen", stelde Van Gastel. Deze argumentatie kon Van Velthoven overtuigen. Verwachting De heer L. Jonker (PvdA) wilde van de wethouder weten, hoelang het allemaal zou gaan duren, vooraleer de op te starten procedure ook wer kelijk sukses zou hebben. ,,Dat is niet op de dag af te zeggen", antwoordde Van Gastel, „maar over het algemeen ligt zoiets tussen de twee en drie maanden. Daar rekenen we ook nu op, want we starten de procedure tenslotte op in de verwachting sneller aan de slag te kunnen". genschappen. Het doek, zwart van kleur, weegt slechts 200 gram per vierkante meter en is verkrijgbaar op rollen van 2 meter breed en maar liefst 100 meter lang. De treksterkte is respektabel: bij het verplaatsen zal het dan ook niet gemakkelijke scheuren. In de lengterichting is de treksterk te 30 kilo in de breedte-richting 45 kg. Het doek laat nauwelijks licht door een het houdt 99 tegen. Het heeft voorts een zeer hoge isolatie- waarde en het is slechts 1,5 mm dik. Wel is gezorgd voor een voldoende water en lichtdoorlaat, resp. 18 ml per sekonde per cm2, en 5 liter lucht per cm2 per minuut. NIEUWERKERK/ BRUINISSE Vakature Gereformeerde Kerk vervuld Onlangs werd door de classis Ede der Gereformeerde Kerken in Neder land beroepbaar gesteld, de heer A. ten Hove uit Zwolle. De heer Ten Ho ve studeerde aan de Theologische Ho geschool der Gereformeerde Kerken te Kampen en behaalde aldaar zijn doctoraal examen Theologie. Door de gekombineerde kerken van Bruinis- se Nieuwerkerk - Oosterland is een beroep uitgebracht op drs. Ten Hove. Deze week mochten deze kerken be richt ontvangen dat hij dit beroep heeft aangenomen. Op 24 november a.s. zal deze a.s. predikant voor de classis Zierikzee, zijn laatste classicaal examen afleg gen. Daardoor zullen bovengenoem de kerken na ruim 2Vi jaar vacant te zijn geweest, weer een eigen predi kant krijgen. De vacature ontstond doordat ds. P. J. Moet in mei 1980 De heer H. Asma (PvdA) vroeg zich af of het zinvol zou zijn meteen vanaf de start van de werkzaamheden van het grondwerk voor het nieuwe sportpark ook de gebouwen aan te pakken. ,,Over twee jaar kosten deze natuurlijk weer een flink stuk duur der en moeten we weer extra gelden reserveren". ,,Dat is ongetwijfeld waar", meende Van Gastel, ,,maar dan hadden we beter gisteren al kun nen gaan bouwen". De heer A. Janssen van Igenieurs- bureau Oranjewoud BV uit Ooster hout voegde hier aan toe: ,,Het is zon de om nu al gebouwen te gaan neer zetten, die de eerste twee jaar toch nog niet gebruikt gaan worden, want zolang gaat het hoe dan ook nog du ren. In het gunstigste geval kan er in september 1983 worden ingezaaid, maar dan moeten de velden altijd nog minimaal een jaar „rusten". Pas dan kan er gebruik van gemaakt worden". Planschets Voornoemd ingenieursbureau toonde in de vergadering de „bij gestelde" schets van het aan te leg gen sportpark. „Een groot deel van de bezwaren van de buurtbewoners zijn al meegenomen", vertelde Jans sen. „De planschets past perfekt in de struktuurschets van het omliggende landschap met kleinschalige boom gaarden en landbouwbedrijfjes. Aan de Lange Blokweg is de geplande halfhoge bebossing een unieke aan passing binnen het raam van het bestaande geheel. Vanaf de weg is er nauwelijks te zien, dat er een sport park ligt. Bovendien zorgen de hoge brede ringen bebossing voor vol doende afscherming van de velden met het omliggende". naar de kerk van Berkel en Roden rijs vertrok. ZIERIKZEE - Onder de noemer vrijdagavondfilm draait vrijdag 3 septem ber in bioscoop de Concertzaal de film Bobby Deerfield met in de hoofdrol Al Pacino. Hij is bekend van de Godfather-films, Serpico en Dog Day Afternoon. Zijn vrouwelijke tegenspeelster in Bobby Deerfield is Marthe Keiler. De film is gebaseerd op het boek „De hemel kent geen gunstelingen" van Erich Maria Remarque. Het betreft een eigentijds liefdes verhaal, waarin Pacino een Grand Prix coureur speelt. Tijdens een race vindt een kollega de dood, terwijl een andere naar een kliniek in het Zwitserse Leukerbad wordt gestuurd. Daar ontmoet Bobby de patiënte Lillian (Keller). Hij is door haar gefascineerd, maar Lillian blijft wat afstandelijk. Bobby hoort dat Lillian ongeneeslijk ziek is en nog slechts enkele maanden te leven heeft. De regie is in handen van Syd ney Pollack. Caligula Zaterdag 4 en zondag 5 september draait Caligula en Messalina. De Ro meinse keizer Caligula gaat na een aanvankelijk gematigd bewind steeds waanzinniger en achterdochti ger handelen. Hij laat iedereen do den die hij ervan verdenkt dat hij te gen hem is. Ook de bevolking wordt steeds meer onderdrukt en gekweld om „verraders" op te sporen. De toestand wordt nog erger als Caligu la trouwt met de zeer mooie, maar volkomen zedeloze Messalina, die door handig geïntrigeer van haar moeder aan het keizerlijk hof is te recht gekomen. Zij is Caligula op alle mogelijke manieren ontrouw, maar Caligula gaat zo op in zijn strijd te gen zijn al dan of niet vermeende vij anden dat hij niets merkt, ook omdat Messalina bijzonder sluw te werk gaat. Het wangedrag van Caligula brengt Agrippina, de weduwe van de vorige keizer, ertoe een opstand te gen Caligula voor te bereiden om hem te kunnen laten vermoorden en op te laten volgen door haar neef Gai- us Claudius. Voor tijd: zie agenda. Nadat de heer J. J. Geleijnse VVD) zich ervan vergewist had, dat ook de ontsluiting van de sportpark-ingang met de provinciale weg de goedkeu ring had gekregen van de wegbeheer- der, in casu de Provinciale Wa terstaat, had iedereen binnen de Kommissie vrede met het opstarten van de procedure ter versnelling van de aanleg van het sportpark. „Het plan gaat nu onmiddellijk de deur uit, richting Gedeputeerde Staten", stelde Van Gastel vast. „Tevens wor den de aanpalende omwonenden hiervan schriftelijk op de hoogte gesteld, waardoor eventuele be zwaarschriften kunnen worden inge diend. Deze worden nu evenwel door GS behandeld en zo mogelijk meteen meegenomen in de hopenlijke „geen bezwaar-verklaring" van het kolle- ge. Als er geen al te grote obstakels meer komen kan de schop dan spoe dig in de grond". voor gestelde uur. Dat is van maan dag t/m vrijdag van 13,30 tot 14.00 uur. Buiten deze tijden wordt niet meer uitgeleend. Bij afwezigheid van zuster Van der Velde is zuster Waas dorp aangesteld. SIRJANSLAND Bok gestald De geitenhoudersvereniging op Schouwen-Duiveland heeft een jonge bok gekocht. Hiet dier is gestald bij M. Beie aan de Kerklaan te Sirjans- land. .BRUINISSE Oud papier De muziekvereniging „Nu met Hop" haalt aanstaande zaterdag weer oud papier op ter ondersteu ning van de verenigingskas. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND SWALMEN - Het programma van de PvdA staat nog steeds zover naast de werkelijkheid, dat deze partij zichzelf uitsluit van samenwerking. Aldus de opvatting van VVD- lijsttrekker Ed Nijpels, die hij woensdagavond verdedigde in het Limburgse Swalmen. VROOMSHOOP - In de nacht van woensdag op donderdag is in Vroomshoop het grootste gedeelte van de speelgoedfabriek Sio door brand verwoest. De schade bedraagt volgens de direkteur P. van Hansber- gen ruim een miljoen gulden. De oor zaak van de brand is nog niet vast gesteld. Het vuur werd bestreden - door de brandweer van Vroomshoop, Den Ham en Vriezenveen. Donder dagochtend was het nablussen nog in volle gang. Ons nieuwe feuilleton Een misplaatste grap, uitgevoerd door een enigszins jaloerse vrouw, is oorzaak, dat een echtpaar we derzijds elkaar gaat wantrouwen. Als Frans ter Scheure, vertegen woordiger, op een morgen met de auto van zijn vrouw wegrijdt, doet hij daarin een vreemde ontdek king: hij vindt een kledingstuk, eigendom van zijn vrouw. Plus een zwarte sigarepeuk, zoals en kel zijn buurman rookt. Is Ina, zijn vrouw hem ontrouwMaar Ina doet in de wagen van haar man een soortgelijke ontdekking: een kledingstuk van Jannie, de buurvrouw treft ze aan. Heeft Frans wat met Jannie? Zo ont staat waardoor hun huwelijk dreigt te stranden. Als Jannie er onver wacht vandoor gaat - ze had de avond tevoren hevige ruzie met haar man - en Frans moet toeval lig ook een nacht wegblijven, groeit wantrouwen. Zo staat er heel wat op het spel en te ge beuren, vooraleer het paar op nieuw tot elkaar komt Maar hun liefde blijkt toch voldoende sterk om het verleden te vergeten en opnieuw samen verder door het leven te gaan. Redaktie ROTTERDAM - Het kollege van bestuur van de Rotterdamse Er asmus Universiteit heeft definitief besloten de universitetisgebouwen overdag „droog te leggen". ENSCHEDE - De Hogeschoolraad van de Technische Hogeschool Twen te heeft er bij de minister van onder wijs en wetenschappen en de Tweede Kamer op aangedrongen af te zien van het voornemen de kollegegelden met 37 procent te verhogen. VRIJDAG 3 SEPTEMBER NED. I: Z..Mijn hart is een eenzame jageris de titel van de Amerikaanse hoofdfilm. De hoofdpersoon is doofstom en heeft slechts één vriend. Deze is door dezelfde handicap ge troffen. Deze vriend wordt opgeno men in een psychiatrische inrichting en dit betekent een zware slag voor John. Vanaf de Firato komt een amu sementsprogramma waarin zullen optreden, Laurens van Rooijen, Har ry Sacksioni, de groep Flairck, Chris Hinze. De uitzending wordt besloten met het diskussieprogramma „De nieuwe schoolstrijd". NED. II: De Amerikaanse verfil ming van Ivanhoenaar het boek van Sir Walter Scott opent de uitzen ding. ,;Het eiland der Verschrik king" is een film in twee afleverin gen Waarvan de tweede aflevering morgenavond te aanschouwen is. Het verhaal handelt over een jonge knap pe weduwe die door haar zusje uitge nodigd wordt naar Rome te komen. Als ze daar aankomt blijkt haar zus spoorloos te zijn verdwenen en ze blijkt al drie weken geen lessen te hebben gevolgd aan de school waar zij muziek studeert. Na Aktua tv de Mitzi Gaynor show" rond de gelijk namige danseres, zangeres en filmster. VRIJDAG 3 SEPTEMBER NED. 1: 10.00 Tele bordprogramma: 13.00 en 18.20 Nieuws voor doven: 18.28 Medelanders Nederlanders: 18.58 Nieuws19.00 Bugs Bunny; 19.05 Flintstones; 19.30 Mijn hart is een eenzame jager; 21.37 Journaal: 21.55 Politieke Partijen; 22.05 Firato '82; 22.35 De nieuwe schoolstrijd; 23.20 Journaal. NED. II: 13.00 Nieuws voor doven; 18.44 Bereboot; 18.49 Ivanhoe; 19.41 Politieke Partijen; 20.00 Journaal; 20.27 Het eiland der verschrikking; 22.10 Aktua tv; 22.45 Mitzi Gaynor show; 23.45 Journaal23.50 Nieuws voor doven. NIEUWERKERK Meer Bewegen Voor Ouderen Maandag 6 september start het Meer Bewegen Voor Ouderen in Nieuwerkerk. De lessen worden ge geven van 14.00 - 15.00 uur in Ons Dorpshuis. Belangstellenden zijn van harte welkom. OOSTERLAND Wijkzuster gaat op kursus Daar zuster Van der Velde, wijk verpleegkundige alhier, met ingang van 1 september een opleiding gaat volgen in Breda, wordt het volgende verzocht voor onze dorpsgenoten. Iedereen die materialen gebruiken wil van het Groene Kruis in Ooster land, kan deze met ingang van heden alleen nog verkrijgen op het daar- Bespiegelingen na de kaartavond „Jongens, wie moet er eigenlijk ge ven?" Frans ter Scheure keek de an deren aan en hield de speelkaarten omhoog Bert natuurlijk", antwoordde diens vrouw lachend „Hij heeft een hekel aan geven en als hij zich er onderuit kan wurmen, doet-ie het". De persoon in kwestie pakte het spel kaarten en begon te schudden. „Wist ik, dat ik aan de beurt was? Dat kan ik nooit bijhouden. Jannie, draai eens troef'. „Heb ik al gedaan: het is weer schop pen". „Pas", zei Frans. „Kom maar op, maat", annonceerde de andere vrouw. Gedurende enige tijd speelden ze zwijgend tot de laatste slag gevallen was. Frans telde zijn punten: „Twee en dertig Dat is dus drie voor ons. Jullie hadden twintig roem, niet? Dat is dan dertien plus twee is vijftien. Hebben jullie net honderd een en vijftig pun ten, dus jullie hebben gewonnen. Pro ficiat". Frans' vrouw Ina kwam overeind. „Wie wil er nog wat drinken? Blijf maar zitten, Frans ik doe het wel". De aangesprokene begon zijn pijp te stoppea „Ina, ik neem morgen jouw wagen, want de Mercedes moet een grote beurt hebbea Kun jij hem naar de garage brengen?" Ze keek hem even aaa „Zal wel moeten, he? Zit ik morgen zelf zonder wagen". „Moet je dan weg? Ergens heen soms?" „Nou, nee, maar er zijn altijd wel boodschappen te doen". „Ga je een keer fietsen", merkte Jannie lachend op. „Goed voor je lijn". „Daar mankeert anders niet veel aan, dacht ik", mompelde Ina licht geïrriteerd. Bert, de buurman, monsterde haar. „Je hebt gelijk, Ina Je kunt best met jezelf voor de dag komen". Ze boog en antwoordde spottend: „Dank je, buurman". Jannie keek de andere vrouw onder- zoekend aan, terwijl ze de glazen van het viertal vulde. „Kun je wel in die grote wagen rij den, Ina?" „Waarom niet? Ik rijd in elke auto. Met m'n achttiende had ik m'n rijbe wijs al". Frans knikte. „En reed prompt drie dagen later met een wagen van een klant één der garagedeuren in puin". Ina lachte verlegea „Nu ja. Ik had natuurlijk nog niet genoeg routine en het was een Dafje. Als je maar iets gas geeft, rijdt-ie net zo hard achteruit als vooruit". „Met een Daf moet je altijd oppas sen, als je normaal in een pookwagen rijdt", meende Bert te moeten opmer ken. Jongens, we hebben toch even pau ze; zal ik een hartig hapje klaarma ken?" vroeg Ina. rondkijkend. Dat vond allerwegen bijvaL Jannie Door GRE DE BOER kwam overeind. „Zeg, Ina, mag ik me even op je slaapkamer wat bijwerken? Ik heb zeker in m'n ogen zitten wrijven". De andere vrouw keek haar aan en knikte. „Natuurlijk. Je weet de weg". Terwijl Jannie naar boven liep en Ina naar de keuken was gegaan, stak Bert Essenga een sigaar op en boog zich ver trouwelijk naar zijn buurman. „Frans, wat is jouw oordeel over het huwelijk van een oudere man met een jongere vrouw?" Frans ter Scheure keek verrast op. Voorzichtig als hij was, dacht hij even na. Waar wilde Bert heen met deze vraag? „Bedoel je jezelf of zo maar in het algemeen?" „Beide. Je weet, dat Jannie twintig jar jonger is dan ik. Zowat een en twintig jaar. We zijn nu acht jaar ge trouwd enneons huwelijk is goed. Nog altijd goed. Eerst wilde Jannie geen kinderen. We hebben er, voor we gingen trouwen, over gesproken na tuurlijk. Nou, wat mij betreft, ik had geen bezwaar. Mijn beide jongens zijn volwassen en om opnieuw weer zo'n schreeuwlelijk in huis te krijgen, leek me niet bepaald aanlokkelijk. Later wilde Jannie weer weL Enfin, onze Rinske is nu bijna twee jaar en ik ben er gek mee, dat wil ik wel weten. Maar ik ben de vijftig gepasseerd, Frans en de wilde haren zijn er bij mij uit Soms ben ik wel eens bang, dat ik Jannie op de een of andere manier te kort doe. Vandaar mijn vraag aan jou". (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 5