Zierikzee volledig superieur aan wandelend Bruse Boys: 3-0 Nieuwerkerkse formatie kan opnieuw spel niet maken: 0-5 DFS zet KNVB-ploeg lelijk voor schut: 2-5 Mi* O Basje lacht en Jantje huilt na matige derby SKNWK-trainer Kees van de Linde in de zorgen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 30 augustus 1982 Nr. 23173 5 ZIERIKZEE - De al bijna traditionele wedstrijd tussen Zierikzee en Bruse Boys in de aanloop naar een nieuwe kompetitie is zaterdagavond zeker niet geworden wat velen zich daarvan zullen hebben voorgesteld. Daarvoor was de prestatie van Zierikzee te goed en die van Bruse Boys te matig. Van een echt evenwichtig duel was dan ook allerminst sprake. „Op die 3-0 nederlaag valt hele maal niets af te dingen", mopperde Jan Englebert na af loop. f Martin Quist was een van de uitblinkers in het eilandelijke toptreffen tussen Zierikzee en Bruse Boys. Quist skoorde de eerste treffer en bereidde nummer drie voor. Zierikzee won met 3-0. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) „Mijn ploeg speelde onsamenhangend en mat en wij lieten ons van tijd tot tijd van het kastje naar de muur spelen. Nee, dat was uiterst povertjes van Bruse zijde". Kontenter was vanzelfsprekend Zierikzee-oefenmeester Bas de Zeeuw. „We hebben zeer gekonsentreerd gespeeld en daarvoor de logische be loning in de vorm van een fraaie zege geïnkasseerd. Ik geloof, dat ik wel te vreden moet zijn, al realiseer ik me donders goed, dat het wel degelijk een oe fenduel betrof, zodat het resultaat misschien niet alles zegt. Een aantal indivi duele prestaties was evenwel zo hoopgevend, dat ik zeer kontent moet zijn". Absolute uitblinkers in een overi gens in z'n totaliteit goed spelende Zierikzee-ploeg waren Martin Quist en Rob Wijnstekers. „Deze twee jon gens hebben het vorig jaar nogal wat zaakjes aan de hand gehad, die hun voetbalprestaties benadeelden", leg de De Zeeuw uit. „Nu is dat allemaal verleden tijd en spelen zij veel meer ontspannen. Ik moet zeggen, dat vooral de geweldige terugkeer van Rob Wijnstekers me bijzonder veel plezier doet. Over Martin Quist is door de buitenwacht nogal eens deni grerend gesproken, maar als je die jongen hier vandaag toch weer te keer ziet gaan, dan moet je toch bij zonder veel vertrouwen hebben in de toekomst". Individueel Insiders noemen Zierikzee wel de kampioen van de vrienschappelijke wedstrijden, „maar", denkt Bas de Zeeuw, „we hebben de ploeg om ook kampioen in de kompetitie te kun nen worden, maar daar komt nog wel iets meer voor kijken dan elf spelers bij elkaar, die individueel goed voet ballen. Belangrijk is, dat de ploeg gelooft in het begrip „ploeg". Dat heeft nog wel eens te wensen overgelaten, maar momenteel heerste er interne rust en dat is een primaire faktor om te komen tot goede resultaten, leder een gelooft er nu ook in, dus ik denk, dat we het best eens een aardig eind kunnen schoppen, om het voorzichtig te zeggen, want je moet als trainer drommels voorzichtig zijn wat je zoal ventileert". Zierikzee speelde tegen Bruse Boys met een dubbele laatste man, een fraaie tussen-oplossing in een dilem ma, waarvoor De Zeeuw gesteld werd na de komst van Dick Hart. Het systeem werkte feilloos. „In principe is Marcel van Grunsven dé laatste man", legde de glunderende oefen- meester uit, „maar omdat iedereen weet, dat Van Grunsven onmisken bare taltenten heeft als aanvaller, grijpt hij iedere gelegenheid aan om mee op te rukken en als vierde spits te fungeren. Dick Hart neemt dan on middellijk zijn positie over. Als dit blijft werken alsdat het vandaag het geval was, dan denk ik, dat we een goede oplossing hebben verzonnen. Deze speelwijze zal veel tegenstan ders voor extra problemen stellen". Anders dan velen verwacht hadden, heeft Dick Hart zich zeer snel een vaste plaats verworven in de Zierik- zeese hoofdmacht, een plaats die hij met wat hij tot nu heeft laten zien, dik verdiend. Rustiger Er was in het eilandelijke treffen overigens niet merkbaar, dat Bas de Zeeuw nog niet kon beschikken over Kees Verkaart en Bart Helbers, toch twee „vaste" pionnen in de rood zwarte formatie. „Helbers had wel kunnen spelen - en mogen spelen - maar hij durfde nog niet", stelde De Zeeuw. „Zijn knie was voor de wedstrijd ingeta- ped, maar hij zag toch maar af van een heroptreden. In mijn opstelling lijkt hij zeker van een plaats, maar ook Han van de Sande presteerde ronduit goed. Hij is een heel stuk rustiger geworden en dat komt zijn spel enorm ten goede". Eigenlijk viel bij de Zierikzeese zondag derde klas- ser niemand in negatieve zin uit de toon. Er werd door iedereen attent en „zuiver" gevoetbald, zo zelfs, dat Bruse Boys geen moment het spel een andere wending kon geven. „Zierikzee was aanmerkelijk beter en vooral feller. Alle spelers waren voortdurend in beweging en er was voor honderd procent inzet", vertel de Jan Englebert, die voor het eerst een Zierikzee-Bruse Boys meemaak te. „Ik heb in totaal geen verklaring voor de matige prestatie van mijn ploeg. Er wordt uitstekend getraind en de motivatie vooraf was goed. Het werd, het doet me wel wat om het te moeten onderkennen, een afgang voor ons. We zijn de hele wedstrijd niet aan de bak geweest. Belangrijk aspekt is waarschijnlijk ook het shirt-incident geweest. De konsen- tratie ebde toen weg en het is dan bij zonder moeilijk om de ploeg weer mentaal op te krikken". Motivatie Een kommunikatiestoring onder ling zorgde er zaterdag voor, dat Bru se Boys zonder wedstrijdshirts op sportpark Bannink verscheen. Enke le minuten voor het begin van de ont moeting moesten Wim Geluk en Jaap van de Berge daardoor halsoverkop terug naar Bruinisse om de vergeten kledij te halen. De wedstrijd begon daardoor met een half uur vertraging. „Zoiets is fnuikend voor de motivatie, maar ik mag onze prestatie er natuurlijk niet helemaal op steken", vond Englebert nog. „Zierikzee regeerde vorstelijk en wij konden geen moment het initi atief overnemen. Jammer, maar het is niet anders. Dit ondermijnt overi gens mijn vertrouwen voor het ko mende seizoen allerminst. We hebben een goede ploeg, maar ik weet - we liswaar van horen zeggen - dat Bruse Boys geen „hoogvlieger" is in oefen wedstrijden. Ze moeten een prikkel krijgen via het kunnen behalen van twee kompetitiepunten om gemoti veerd te raken". Zierikzee ging furieus uit de start blokken, maar miste vooralsnog het tastbare resultaat, doordat Marcel van Grunsven over het doel van Steef van de Velde knalde en Dick Hart een poeier recht in de handen van de Bruse slotman schoot. Veel onheil kwam er aanvankelijk van Aart van der Linde, die duidelijk de meerdere was over Fred van de Ber gen, die vooral in.de eerste helft niet gelukkig akteerde. In de achtste minuut ontstond er voor het eerst gevaar aan Zierikzeese zijde, toen Jaap van de Berge goed voorbereidde, maar een een-twee tus sen Wim Geluk en Tonny van de Ber ge niet lekker liep. He{ lucky schot van Jan Minnaart miste ieder doel. Zierikzee bleef het betere van het spel houden, vooral ook omdat Rob Wijnstekers bijzonder vaak als win naar uit de duels met Tonny van de Berge kwam. Doelpunten In de 28e minuut stond Marcel van Grunsven aan de basis van de ope ningstreffer. Hij onderschepte op het middenveld, passte op Rini Stoutjes- dijk, die zijn opponent Wim vanDij- ke uitspeelde en vervolgens een breedtepass in de doelmond verzond. Steef van de Velde gleed over de bal, waarna Martin Quist zo maar kon in tikken. In de 37e minuut verplichtte Eddy Schild doelman Ronald Lievense tot een knappe safe en twee minuten la ter ontsnapte Bruse Boys toen Rini Stoutjesdijk alleen op de Bruse veste afging, maar Steef van de Velde het leer van diens voet griste. In de 40e minuut werd het toch 2-0, toen de Bruse verdediging niet oplette bij een listig genomen vrije trap Wim Overweel. Deze zag Marcel van Grunsven volkomen ongedekt staan, waarna Van Grunsven met een doffe dreun via de tweede paal fraai skoor de. In de tweede helft leek het met pe riodes of Bruse Boys wat terug wilde doen. Zij verkregen een optisch over wicht, maar echte skoringskansen kwamen er nauwelijks terwijl de te genstoten van Zierikzee veel gevaar lijker waren. In de tweede 45 minu ten maakte Jacob van Boven zijn ren tree bij de Bruënaren. Na een kwar tier vuurde Wim van der Maas een vuurpijl af, waarmee Steef van de Velde de nodige problemen had en na een half uur joeg Wim Overweel de bal tegen de tweede paal na een aan tal fraaie passeérbewegingen. In de 35e minuut stond Martin Quist aan de basis van de Zierikzeese nummer drie. Quist werd de ruimte in gestuurd door Cees Willemse. Hij omspeelde handig doelman Van de Velde, die trachtte erger te voorko men, waarna Quist de bal in de voe ten van Rini Stoutjesdijk deponeer de, die slechts hoefde af te drukken (3-0). De slotminuten werden daarna slechts plichtmatig uitgespeeld, waarbij zich nog een piepklein Bruse Boys-kansje voordeed, maar Wim Geluk's kopstoot miste kracht, zoals eigenlijk alles wat de groenwitte bri gade deed kracht miste op het zon overgoten sportpark Bannink. gen het naar de derde klas van de KNVB gepromoveerde Wemeldinge een uiterst verdiende 2-1 overwin ning, nadat de ploeg van voormalige WIK-trainer Henk Sprong na 10 mi nuten de leiding had genomen. Wemeldinge maakte er zaterdag een dagje Schouwen-Duiveland van. 's Morgens trainde de ploeg op het tweede veld van WIK in Kerkwerve, waarna 's middags werd aangetreden tegen de Oosterlandse afdelingsfor matie, die toch steeds meer de monstreert grootse plannen te koesteren voor de op beginnen staan de kompetitie. In de Wemeldingse ploeg ontbrak goalgetter Joost Fol- mer wegens vakantie nog. „Mijn ploeg draaide zeer loom en ongemoti veerd", vertelde Henk Sprong, „maar dat doet niks af aan de voor treffelijke wedstrijd, die Duiveland neerlegde. Het is een ploeg om jaliers op te zijn. Het is een voortreffelijke lopende machine, waarin alle radert jes uitstekend in elkaar passen. Iedereen weet waarvoor hij staat en voert zijn taak ronduit knap uit". Strafschop Wemeldinge kwam na tien minu ten op voorsprong, toen Ronald Qua- taert een goede aanval over de vleu gel attent afrondde met een diagona le schuiver, waarop Eddy ten Klooster het antwoord schuldig moest blijven. Amper zeven minuten later ston den de partijen weer op gelijke hoog te toen Bert Goudzwaard binnen het strafschopgebied bij de benen werd gepakt en Arjan Bolle, die foutloos leidde, niet anders kon dan de bal op de strafschopstip te deponeren. Cees Zwager prikte het leer achter de We meldingse slotman. Zwager zou een kwartier na rust ook voor de winnende treffer zorgen en opnieuw was het Bert Goud zwaard die het inleidende werk ver zorgde. Goudzwaard trok een gat en Zwager hoefde slechts in te tikken (2- 1). Duiveland overheerste het verde re gebeuren goed en gaf geen kansen meer weg aan de bezoekers. Voor Piet Roks en de zijnen zit de oefen- kampagne erop. Over een week wordt het menens. Zaterdagmiddag staat er een uitwedstrijd naar het sterke SVD op het programma en een week later trekt Duiveland naar Heinkenszand. Na deze twee wedstrijden kan al enigszins worden bekeken hoe serieus de plannen van de Oosterlanders genomen mogen worden. Piet van Katwijk wint in Ossendrecht OOSENDRECHT - De zondag ver reden prof-koers te Ossendrecht heeft een overwinning opgeleverd voor Piet van Katwijk. Van Katwijk wist in de laatste ronde uit een kop- groepje van vier man te ontsnappen en met een voorsprong van 8 sec. op Jos Schipper de finish te passeren. In de eindsprint van het peloton toonde Theo Smit zich voor de zo veelste keer de sterkste. De uitslag: 1. Piet van Katwijk de 160 km in 3.47.11; 2. op 8 sec. Jos Schipper; 3. Ad Polak; 4. Jan van dei- Stappen (Bel); 5. op 15 sec. Theo Smit; 6. Paul Vandenmarcke (Bel); 7. Heddy Nieuwdorp; 8. Marcel Goos- sens (Bel); 9. Wies van Dongen; 10. Martin Havik. UTRECHT - De welzijnsstiehtin- gen voor Surinamers vinden dat over het algemeen de politieke partijen Surinamers en andere „etnische min derheden" in ons land op geen enkele manier betrekken bijeen beleid dat gericht is op verbetering van hun po sitie hier. Zaterdagbeker le ronde ZSC IV-Bruse Boys V 4-4 (Bruse Boys w.n.s.); WIK IV-Wolfaartsdijk III 3-1; Bruse Boys IV-Bevelanders III 4-3; Wissenkerke III-Brouwersha- ven III 2-0. A-junioren: MEVO AI-Kloetinge AI 0-1; Duiveland AI-Wolfaartsdijk AI 3-1; SSV AI-Zierikzee AI 2-4; Kloe- tinge AII-DFS AI 0-14. B-junioren: SKNWK BI-MEVO BI 1-3; Zierikzee BlII-Zonnemaire BI 3- 2; Renesse BI-Bruse Boys BI 1-3; Ou- werkerk BI-Zierikzee Bil 2-3; Brou wershaven BI-Heinkenszand BI 2-2 (Heinkenszand w.n.s.); Dreischor BI- 's-H. Arendskerke BI 0-8. C-junioren: MEVO CI-Kloetinge Cl 2-2 (Kloetinge w.n.s.); Renesse CI- Zierikzee CIII 6-0; Zierikzee CII- SKNWK CII 13-1; Colpl. Boys CII- WIK Cl 0-9; SKNWK CI-ZSC Cl 3-0; Cortgene Cl-Bruse Boys Cl 1-2; Drei schor CI-DFS CII 6-2; Brouwersha ven Cl-Zierikzee C I 2-3. Zopdagbeker- Volharding IV-Zierikzee V 1-2; Ou- werkerk Il-Zierikzee IV 2-7; Renesse III-Dreischor III 3-3 (Dreischor w.n.s.); Cortgene III-Dreischor II 3- 10; Goes IV-Zonnemaire 0-1. Knappe zege voor Duiveland tegen matig Wemeldinge OOSTERLAND - Duiveland heeft zich op een voortreffelijke manier ge revancheerd voor twee nederlagen in de laatste oefenwedstrijden. Na het 1-2 verlies in eigen huis tegen Middel burg en de 3-1 nederlaag met een ge havend team bij NO AD '67, behaalde de formatie van trainer Piet Roks te- NIEUWERKERK - Na de 10-0 nederlaag van zaterdag vierde klasser SKNWK in Oostkapelle kon het drie dagen later gewoon niet slechter gaan was de algemene indruk die voor de volgende oefenwedstrijd van SKNWK overheerste. Deze optimisten zijn lelijk bedrogen uitgekomen. Weliswaar beperkte Serooskerke de schade tot slechts 5-0, maar veel bedenkelijker was de manier, waarop de Nieuwerkerkse formatie akteerde. Over de volle negentig minuten kon de ploeg zich nauwelijks één „echte" skoringskans kreëren, terwijl de ploeg van ex-Vlissingen-trainer Dick van Westen de tegenstribbeldende verdediging voortdurend dolde. Vooral Han Lobbezoo en Hans Adriaensen verknalden heel wat kansen, vooraleer het eindelijk enkele minuten voor rust raak was. Toen het twintig minuten na de pauze 5-0 werd geloofden de bezoekers het wel. Mede daardoor ontkwam SKNWK aan een tweede nederlaag met dubbele cijfers op rij, maar gerust mag worden vastgesteld, dat rainer Kees van de Linde nog heel wat uit te dokteren heeft vooraleer zaterdagmiddag Zierikzee voor een duel uit de eerste bekerronde naar Nieuwerkerk komt SKNWK trad in Nieuwerkerk aan zonder Arie Folmer, die een discipli naire schorsing ontliep door zelf af te zeggen voor de wedstrijd tegen Se rooskerke. In Oostkapelle was Folmer in de tweede helft ontstemd uit het veld gelopen. Door het wegblijven van Folmer werd de jeugdige speler Rudy Melieste door Kees van de Linde een kans gegund in de hoofdmacht een uitverkiezing, die Melieste allerminst waar kon maken. Hij deelde in de maleise van de rest van de zwartblau we brigade. Slechts Joop en Leo Wan del staken enigszins boven het uiterst lage niveau van de Nieuwerkerkers uit Dankzij het storende werk van de beide Wandels kon de stand lang dub- belblank worden gehoudea Positief vielen verder ook Kees Dalebout die als laatste man stond geposteerd en de hevig zwoegende Arie Kristaleijn van tijd op tijd op. Beterschap In de eerste vijf minuten leek het er even op alsof SKNWK beterschap had oeloofd, maar nadat Tierie een voorbe reidende aktie van Bram Roks en Arie Kristaleijn te zwak had afgewerkt werd erg vlot duidelijk, dat er opnieuw een kat-en-muis-spelletke te verwach ten vieL Al in de zesde minuut kreeg Han Lobbezoo een niet te missen kans en even later weigerde Jan Riemens een droomkans te verzilveren na slordig uitverdedigen van Piet Slootmaker. Voortdurend speelde het gebeuren zich af op de Nieuwerkerkse helft maar doordat Serooskerke bijzonder slordig afwerkte duurde het nog tot de 40e minuut vooraleer Rens Griep, nota bene de laatste man, de skore kon openbreken. Arie Kristaleijn blokkeerde op de opkomende Peter Louwerse. Griep knalde de toegekende vrije trap in de muur, maar de terugspringende bal belandde via diverse stations opnieuw bij Griep, die dit keer niet faalde en via de tweede paal doeltreffend afwerkte. Twee minuten later was het op- Veel werk aan de winkel voor zwak Mevo ZIERIKZEE - In de zaterdagmiddag gespeelde oefenwedstrijd op het sportpark Bannink tussen MEVO en DFS schoten de KNVB 4e klassers duidelijk tekort tegen de afdeling le klassers. DFS, dat eerder in de week te Westkapelle een 4-4 gelijkspel had geboekt tegen Noormannen, toonde zich in het treffen met MEVO duidelijk de betere ploeg (2-5). Vooral in aanvallend opzicht was het team uit de Westhoek, met Rinus Roon als een aktieve en gevaarlijke spits, veel meer aan bod dan de thuisklub bij wie het eenmaal in de huurt van het strafschopgebied gekomen volkomen mis ging. Gebrek aan besluitvaardigheid en doorzettingsvermogen was hierbij wel een belangrijke faktor. Opvallend was de rol welke de 45-jarige Koos Endlich bij DFS nog op het middenveld y,er- tolkte. Met zijr?,passes, steeds op maat, wist hij de verdediging van Mevo voort durend voor problemen te stellen en zorgde hij herhaaldelijk voor verwar ring. Hoewel beide ploegen niet in hun sterkste opstelling binnen de lijnen verschenen staat het inmiddels wel vast, dat er zeker bij Mevo nog vol doende werk aan de winkel is om de ploeg behoorlijk te laten meedraaien in de 4e klas van de KNVB, hoewel wij altijd huiverig zijn om uit oefenwed strijden konklusies te gaan trekken. Los zand Spelend zo als zaterdagmiddag hing de ploeg als los zand aan elkaar en aan de uiteindelijke 5-2 overwinning van DFS viel dan ook weinig of niets af te dingen. Al in de 11e minuut werd de thuis klub met de neus op de feiten gedrukt toen Wim Boogerd geheel ongehin derd op links naar het doel kon op rukken om vervolgens doelman Jan van der Linde met een schuiver kans loos te laten (0-1). Mevo probeerde hierna wel wat terug te doen maar veel moeilijk werk kreeg doelman Simon Blom, die na een onderbre king van een aantal jaren weer voor de eerste keer het doel van DFS ver dedigde, niet te doen. In de 23e minuut kon DFS de voor sprong opvoeren tot 2-0 door weer Wim Boogerd, die op aangeven van Rinus Roon weer vrij voor doel kwam. In de 32e minuut kon Mevo wat terug doen toen eerst een schot van Tonny Schults op de doellijn werd gekeerd waarna Faber vervolgens het leder on houdbaar inschoot (1-2). Na de rust stelde Mevo alles in het werk om de skore in evenwicht te brengen, maar in aanvallen opzicht bleef de ploeg beneden de maat Slotfase In de 25e minnut kreeg Rinus Roon aan de andere zijde de kans om door de verdediging te breken en vervolgens te skoren (1-3). Nog geen minuut later kopte Wim van Klooster een hoekschop van Re- né Verwijs in eigen doel (2-3). Vijf minuten later was de strijd echter beslist toen Johnny Quaak de ver voor zyn doel staande Van der Linde met een boogschot wist te verrassen (2-4). Vier minuten voor tijd zag Ri nus Roon nog kans om de eindstand op 2-5 te bepalen. nieuw raak. Een goed uitgemeten breedtepass van Hans Adriaensen werd door Han Lobbezoo in een keer op de slof genomen. Doelman Toon Wandel reageerde te laat op het vlie gende schot (0-2). Toen reeds schalden de aanmoedigingskreten „Tien, tien over het hoofdveld van sportpark Het Springer. Nog in dezelfde minuut was nummer drie bijna daar, maar Joop Wandel kon een inzet van J an Riemens nog net uit de doelmond glijden, waar door de ruststand bij 2-0 kwam. Oplossing In de zevende minuut van de tweede helft kreeg Serooskerke de kans voor een derde treffer op een presenteer blaadje, toen de bal om onduidelijke redenen op de strafschopstip beland de. Toon Wandel zorgde voor gerech tigheid door de slecht genomen elf meter trap van Han Lobbezoo te ke ren. Tussen de 15e en de 21e minuut rondde Serooskerke het karwei des kundig af via goede treffers van (op nieuw) Rens Griep, Ko Bouterse en Hans Adriaensen. Hierna geloofden de Van Westen-elf het wel en beperk te men het gebucren tot het onder druk houden van de Nieuwekerkse verdediging. Een enkele keer konden de Nieuwerkerkers zich loswerken, maar dan nog was er van doelgevaar voor de veste van Leen Verburg nau welijks sprake. Ook het inbrengen van Jan Steens kon niets veranderen aan het geburen. Na afloop waren alle Nieuwerkerkse spelers het er over eens, dat het een zeer belab berde affaire was geweest, dat het vooralsnog lijkt niemand een paskla re oplossing voor handen te hebben. Simon Blom redt stijlvol voor DFS in de door de Haamsteedse ploeg gewonnen wedstrijd tegen Mevo. Mart Koopman kómt net te laat om c lijk te kunnen zijn. \et 5-2 evaar- (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 5