HET GELUK KOMT MET DE JAREN ZSC geeft Renesse voetballes met sterk verjongd team: 2-7 Kansloze nederlaag voor zondag eerste klasser INGEZONDEN STUKKEN Willem Duys stopt met radiowerk Wat biedt de BEELDBUIS? Bijstand voor 456.000 personen in eerste kwartaal 1982 Jongen bewusteloos geslagen en verdronken Van Melle neemt deel Gilda over TROS BIJ DOSBOUW ZIERIKZEESCHE NIEUWSRODE Donderdag 19 augustus 1982 Nr. 23167 7 RENESSE - Renesse heeft woensdagavond op haar ei gen sportterrein een gevoelig voetballesje gekregen van naaste buur ZSC. Met 7-2 trokken de zaterdag 2e klassers aan het langste eind, een overwinning waarop maar bij zonder weinig door de thuisklub viel af te dingen. Naar het zich laat aanzien gaat ZSC in het komende seizoen de vruchten plukken van haar A-junioren. Door een kern van het A-team uit het vorige seizoen in het elftal op te nemen heeft de ploeg aanzienlijk aan kracht gewonnen. Hospital in Venda-land, waar dokter Jonker gaat werken als zendingsarts. Ds. B. de Graaf, Chr. Ger. predi kant te Zierikzee trad op als predi kant in deze dienst, die ook bezocht werd door een autobus vol be langstellenden uit Zierikzee. Na votum en zegengroet werd ge zongen Ps. 72 1 en 6, waarna de Ge loofsbelijdenis volgde. De Schriftle zing was uit Markus 9 14-29, gevolgd door het gebed. Na het zingen van Ps. 108 2 volgde de predikatie met als tekst Markus 9 29: ,,En de Heere zei- de tot hen: Dit geslacht kan nergens door uitgaan dan door vasten en bid den". De geschiedenis van de gene zing door Jezus van de knaap die door de duivel bezeten was. Na het zingen van Ps. 275 kwam de uitzending van dr. Jonker en de zijnen, waarbij uiteraard de nodige toespraken door ds. De Graaf en an deren, ook door de heer Jonker. Staande zong men de bekende zegen bede uit Ps. 1214: ,,De Heere zal u steeds gadeslaan". Hierna volgde dankgebed en het uitspreken van de zegen. Met enige toespraken en het schud den van handen werd persoonlijk af scheid genomen van dokter Jonker en zijn familie. SCHEEPVAART Abida, 17-8 Mississippi naar Goodho- pe. Acila, 16-8 325 west zuid west Lissa bon naar Goodhope. Acmaea, 16-8 390 noord west Antofa- gastha naar Valparaiso. Acteon, 21-8 te Chittagong. Alnati, 16-8 van Rio de Janeiro naar Santos. Aludra, 16-8 1140 west noord west Kaap Verdische eil. naar Laquaira. Nedlloyd Amersfoort, 16-8 150 noord noord oost San Juan naar Hamburg. Nedlloyd Dejima, 17-8 van Rotter dam naar Le Havre. Nedlloyd Rockanje, 18-8 te Char leston verwacht. Ondina, 16-8 130 noord west Jamaica naar Puerto Miranda. Onoba, 19-8 te Cardon verwacht. Vitrea, 17-8 te Luana. MARKTBERICHTEN Veemarkt Den Bosch DEN BOSCH, 18-8. Aanvoer; totaal 7372, runderen 2127, graskalveren 259, vette kalveren 60, nuchtere kal veren 2278, schapen 1793; geiten 88, slachtvarkens 767, slachtrunderen 1308. Prijzen per stuk: Melk- en kalf- koeien 1950 - 3000; guiste koeien 1525 - 2050; kalfvaarzen roodbont 2200 - 3050; zwartbont 2000 - 2450; klamvaarzen 1600 - 2000; guiste vaarzen 1500 - 1900; pinken 850 - 1550; graskalveren 600 - 1300; nuchtere kalveren roodbont 325 - 635; zwartbont 175 - 550; weideschapen 80 -ƒ 140; lammeren 70 - 130; vette schapen 130 - 195; vette lammeren 125 - 205. Prijzen per kilogram geslacht ge wicht; Stieren le 8,55. - .f 9,05, 2e JL70 - 8,55; vaarzen-; le 8,10 - /Ü;00, 2e' 'f 7,45 - f 8,10; koeien "le" 8,05 - 8,85, 2e 7,20 - 8,05, 3e 6,80 - 7,20; worstkoeien 5,85 - 7,10; vette kalveren le 6,15 - 6,30, 2e 6,00 - 6,15, 3e 5,50 -ƒ 6,00; slachtzeugen le 3,05 - 3,20, 2e 2,90 - 3,05, 3e 2,40 - 2,90. Overzicht: melk- en kalf koeien: aanvoer gelijk, handel rustig en prij zen lager; guiste koeien: aanvoer ge lijk, handel vlot, en prijzen iets ho ger; graskalveren: aanvoer groter, handel lui, en prijzen lager; vette kalveren: aanvoer groter, handel rustig, en prijzen lager; nuchtere kal veren: aanvoer kleiner, handel vlot, en prijzen rood, zwart iets hoger; schapen en lammeren: aanvoer gro ter, handel rustig, en prijzen gelijk, afloop minder; slachtvee: aanvoer groter, handel vlot, en prijzen stieren hoger, overigen gelijk; en slachtzeu gen: aanvoer groter, handel traag, en prijzen lager. De Eierveilingen BARNEVELD, 18-8. Coöp. Veluw- se Eierveiling. Aanvoer 2.494.800 stuks. Stemming: vriendelijk. Prijzen per 100 stuks: Eieren van 50-51 gram 7,25; 55-56 gram 7,90 - 8,00; 60-61 gram 8,85 -f 10,20; 65-66 gram 12,20 - 12,75. DEN HAAG De Haagse recher che heeft een familie uit Den Haag wegens oplichting en brandstichting in verzekerde bewaring gesteld. In totaal werden zes personen gear resteerd en voorgeleid aan de officier van justitie. Liedboekdag Schouwen-Duiveland De toerustinscommissie, uitgaande van de gezamenlijke Hervormde en Gereformeerde kerken van Schou wen-Duiveland organiseert op zon dagmiddag 19 september de eerste Liedboekdag Schouwen-Duiveland. De bedoeling is dat het een groots interkerkelijk en eilandelijk gebeu ren wordt met veel muziek: koor zang, samenzang, orgelsoli, instru mentale groepen. Het wordt geen dag voor uitsluitend muziekkenners. Het is eendag voor jong en oud. Er is een oppasdienst, een speciaal kinderpro gramma, een informatiemarkt, gele genheid tot ontmoeting enz. Tijdens deze dag vindt de oprich ting plaats van een koor dat maar één dag zal bestaan: de liedboekdag- cantorij. Ieder die graag de psalmen en gezangen uit het Liedboek der Kerken zingt en met minimaal een klein beetje notenkennis wordt opge roepen me te doen aan dit unieke koor. De cantorij zingt wat onbeken de liederen éénstemmig voor en een enkel lied ook meerstemmig. Op dinsdagavond 14 september vindt er in de Grote Kerk te Brou wershaven een éénm alig koorrepeti tie plaats. Koorleden dienen een lied boek mee te nemen. Aanvang 20.00 uur. De liedboekdagcantorij zal af wisselend onder leiding staan van Willie Bil en Mar van der Veer. Ieder die graag meedoet wordt ver zocht zich even telefonisch op te ge ven: 01110-4585. MAR VAN DER VEER Mastgatstraat 12 Zierikzee HILVERSUM - Willem Duys heeft de Avro laten weten dat hij stopt met zijn radiowerk voor deze omroep. Zo als bekend was het de bedoeling dat Duys ook in het komende wintersei zoen het programma „Muziekmozai- ek", dat hij al meer dan twintig jaar heeft gepresenteerd, zou gaan leiden. Het programma is overigens door de uitbreiding van de zendtijd van Veronica verhuisd van de zondag ochtend op Hilversum 3 naar de zaterdagochtend op Hilversum 4. Duys ziet er echter nu van af omdat hij gaat werken voor een internatio nale televisiemaatschappij. Hij blijft wel zijn televisiewerk voor de Avro doen: het programma Babbelonië, drie shows in het begin van 1983 rond de verkeersveiligheid en tenniskom- mentaar. Het is nog. niet bekend wie Duys als presëntatbr van Muziekmo- zaiek zal opvolgen. Overigens wordt Duys al enkele seizoen in de zomer maanden vervangen door Pim Ja cobs. Vrijdag 20 augustus, 21.55 uur, Ned. II: ,,10.32". Linda Christian speelt de hoofdrol van Ellen Martens. VRIJDAG 20 A UGUSTUS NED. 1: Wie van de drie wordt dit keer nog gepresenteerd door Herman Emmink, die opgevolgd zal worden door Flip van de Schalie. Dan komen de finalisten aan bod van de talen tenjacht Nieuwe Oogst. Natuurlijk zal ook Lou Brondgeest uit Scharen- dijke met de Band Coldsteel o.l.v. Jan Kouijzer van de partij zijn. Dan een dokumentaire over de Balineese kunstenaar Lempad. Na het laatste nieuws volgen dan hoogtepunten uit het North Sea Jazz Festival '82 te Den Haag. NED. 2: Het groene monster De Hulk opent met de uitzending. Na het journaal Te land ter zee en in de lucht. Vanavond de aflevering ach teruitrijden. Arthur Dreifuss 10.32, is de titel van de Nederlandse film uit 1966. Medewerking verleenden Lex Goudsmit, Rudi West, Bob de Lange, Eric Schneider en Wim van den Brink. Op een zekere dag wordt op het politieburo een telefoontje ontvangen van de advocaat Martens, die zegt in levensgevaar te verkeren. Als de politie arriveert wordt hij dood aangetroffen. De eerste verden king valt op kunstschilder Peter Hartman, die zich op dat moment in het advocatenkantoor ophoudt VRIJDAG 20 AUGUSTUS NED. 1: 13.00 en 18.20 Nieuws voor doven18.58 Nieuws; 19.00 AVRO's Toppop; 19.50 Wie van de drie; 20.20 Nieuwe oogst; 21.37 Journaal; 21.55 Politieke partijen; 22.05 De Lempad van Bali; 22.50 Journaal; 22.55 North Sea Jazz Festival 1982. NED. 2: 13.00 Nieuws voor doven; 18.44 Bereboot; 18.49 De Hulk19.42 Politieke partijen; 20.00 Journaal 20.27 Te land, ter zee en in de lucht; 21.20 Tros aktua; 21.55 10.32 (Neder landse speelfilm); 23.35 Journaal; 23.40 Nieuws voor doven. DEN HAAG - Aan het einde van het eerste kwartaal 1982 ontvingen ruim 456.000 personen een periodieke bijstandsuitkering. Dat is een toename van 74.000 bijstandsontvangers ten opzichte van het eerste kwartaal 1981. Ten op zichte van het vierde kwartaal 1981 is dit een stijging van 38.000. Deze stijging wordt voor het groot ste deel veroorzaakt door de stijging van het aantal personen dat een uit kering ontvangt krachtens de rijks groepsregeling werkloze werkne mers (langdurig werklozen). Deze door het CBS gepubliceerde cijfers zijn afkomstig van de door de ge meenten bij het rijk ingediende de- klaraties over het eerste kwartaal 1982. 'Periodieke uitkeringen op grond van de algemene bijstandswet wer den aan het eind van het eerste kwar taal 1982 verstrekt aan 160.000 thuis wonende personen (12.000 meer dan op het overeenkomstige tijdstip in 1981), 107.000 ten behoeve van perso nen in bejaardenoorden 2000), bij na 15.000 personen voor verpleeg- en verzorgingskosten in andere inrich tingen 1000) en 1200 personen in inrichtingen met bijstand uitsluitend voor persoonlijke behoeften (gelijk). Onder de voortdurend neerstro mende regen waren de ZSC-ers de Re- nessenaren op alle onderdelen verre de baas. Er werd veel direkter gespeeld dan bij de thuisklub waardoor er ook in een veel hoger tempo werd gespeeld. Mede hierdoor waren ook steeds aan speelbare mensen te vinden die er op hun beurt het tempo in hielden. Doordat bij Renesse de mandekking min of meer werd verwaarloosd met dit tot gevolg dat zij meer achter de bal aanhouden dan dat zij deze in haar bezit had. Bovendien rammelde het nogal in de defensie waar de ZSC aanvallers een dankbaar gebruik van wisten te maken. Voor trainer Ko Willemse was hetgeen de Renessenaren op deze avond een ongebrijpelijke zaak. ,,In de oefenwedstrijd tegen het Rotter- Kartingklub Zeeland demonstreerde in Bruinisse BRUINISSE - Hoewel zaterdag avond Kartingklub Zeeland op uit nodiging van de Stichting Festivitei ten Bruinisse een demonstratie gaf van het karten, was er door het be schikbaar stellen van fraaie prijzen door de Stichting, wel degelijk een wedstrijdelement ingebouwd. Het publiek kon dan ook genieten van drie manches, die de nodige spanning te zien gaven. Politie, brandweer en EHBO stonden langs het met strobalen afgezette circuit om bijstand bij evt. kalamiteiten te geven. De EHBO onder leiding van de heer Bontekoe moest in de eerste manche al aantreden toen Kees Cor- nelisse met een kapotte remleiding dwars door de strobalen in het pu bliek vloog. Met een flinke vleeswond was Cor- nelisse de enige gewonde. Tijdens de ze crash was Ties Verhoeven, in te genstelling tot de meeste anderen, gewoon doorgereden. De West- Kapelse renner won dan ook de eerste manche. De wedstrijdleider, Adrie van.Eekelen, benadrukte via de speaker nog eens dat alleen hij de wedstrijd af vlagt en Verhoeven dus korrekt winnaar was. De snelste De tweede manche (elke manche duurde tien minuten en twee ronden) werd gewonnen door Kees Bloemen- daal, die met z'n (als enige) 125 cc ge schakelde motor op het rechte stuk duidelijk de snelste was. De derde manche leek een duplo van de tweede te worden. In de derde ronde nam Bloemendaal de leiding en leek ongehinderd te gaan winnen. Tot in de vijfde ronde z'n motor be gon te sputteren en hij twee coureurs voor moest laten gaan. De bolide van Nico Eversdijk kwam aan kop te lig gen. Langzaam kreeg Bloemendaal z'n wagen en motor weer onder kontrole en begon aan een wilde achtervol ging. Na enkele spektakulaire mo menten wist hij, kort voor de finish- vlag daalde, terug de kop te pakken en te behouden. In de eindrangschik king werd Kees Bloemendaal uit Vlissingen le, Nico Eversdijk uit Ka- pelle 2e en Ties Verhoeven uit West- kapelle 3e. Uit handen van de char mante Miss Visserijdagen, Nelleke Buijs, kregen ze de prijzen en uiter aard de winnaarskus. damse R.E.T., toch ook geen zwakke ploeg, werd er vaak aardig gekombi- neerd en ook nog een aantal doelpun ten van goede kwaliteit gescoord". Laatste man Van dit alles was nu duidelijk niets zichtbaar daar de goede kombinaties nu op de vinger van een hand waren te tellen. Olivier Verwest die momenteel bij ZSC voorlopig, zolang Sjaak Dorre man geblesseerd is, de post van laatste man bezet had een wel bijzon der rustige avond. Wij geloven niet dat wij ons vergissen als wij tot de konklusie komen dat Renesse een zwaar seizoen tegemoet gaat. De klap van het vertrek van een aantal spelers is wel bijzonder hard aange komen daar er nu niet direkt spelers klaar staan om de opengevallen plaatsen naar behoren te gaan bezet ten. Hoewel het trekken van konklu- sies uit oefenwedstrijden altijd een riskante zaak blijft moet het team van ZSC in staat worden geacht een vooraanstaande rol te gaan spelen in de 2e klas al zal het wel meer tegen stand moeten overwinnen alsdat dat deze avond het geval was. Renesse verscheen in het veld met in het doel: Dick Fierens; achter: Wim Veerhoek, Ad Wandel en Bert van Keulen; voorstopper Walter de Jong; middenveld: Wim Veerhoek, Kees Verweel (Joop de Feiter), Cor Kooman en Gerard Smeedink; voor: Jan Quist, Leen Rademaker en Mar co de Feiter. ZSC kwam in de volgende opstel ling, doel: Jan van Dongen (Maarten van der Weele): achter: René de Jon ge, Olivier Verwest en Ad Verwest (Marco van Oeveren); voorstopper: Henri de Voogd; midden: Kees Lau- werse, Kees Snoek en Dick Versen- daal; voor: René Flohil, Bram Liesbeth Kort op tweede plaats in tussenstand EK surfen SANDEFJORD - Na vier van de ze ven te varen manches om het Euro pees kampioenschap surfen in de Mistral-klasse neemt Liesbeth Kort uit Zierikzee momenteel de tweede plaats in met minimale achterstand op de leidster in het klassement, de Italiaanse Paolo Toschi, de huidige wereldkampioene. Ook de tweede Schouwen-Duive- landse deelneemster doet het in het Noorse Sandefjord erg goed. Marion van Dongen uit Burgh-Haamstede bezet een zevende plaats. De onder linge verschillen aan de top zijn nog minimaal. Pien van Soest bezet de achtste positie in de tussenklasse- ring. Bij de zware heren is Paul Giet momenteel de beste Nederlander op een zevende positie en bij de lichte heren is Eric Japsers als zesde ge klasseerd. ZOETERMEER - Het Algemeen Werkloosheidsfonds (A.W.F.) heeft opnieuw bepaald dat werkloze vis- knechten van de afslag in IJmuiden geen recht hebben op een WW- uitkering. Het bestuur van het A.W.F. heeft dit meegedeeld. Coomans en Ronald van Oeveren (Gerard Boogerd). Voorsprong Al na 2 minuten had de bezoekers sukses toen Bram Coomans een kom- binatie met René Flohil in een treffer omzette (0-1). In de 5e minuut was de stand gelijk toen doelman Van Dongen zich wat verkeek op een vleugelschot van Jan Quist dat via de binnenkant van de paal in het net verdween (1-1). Met de wind en de rug in de rug bleef ZSC evenwel domineren en in de 12e mi nuut kon Kees Snoek met een schot van de rand van het strafschopgebied zijn ploeg weer voorsprong geven (1- 2). Vijf minuten later was het weer raak toen de mee naar voren geko men Olivier Verwest een voorzet van René Flohil kon inknallen (1-3). Renesse probeerde wel wat terug te doen maar mede doordat met hun aanvallen veel te veel tijd was ge vergd slaagden zij er maar zelden in enig gevaar voor de ZSC-veste te scheppen. In de 34e konden de bezoe kers de voorsprong zelfs opvoeren tot 4-1 toen Ad Wandel een inzet van Ronald van Oeveren in eigen doel werkte. Ondanks het feit dat na de hervatting Renesse het voordeel van wind en regen in de rug had bleef ZSC toch overwegend het beste van het spel behouden. Al vrij snel zag Bram Coomans, met drie verdedigers op zijn hielen, kans om de stand op 1-5 te brengen. Renesse wist hierna wel het spel nar de helft van ZSC te verplaatsen maar gevaarlijk werk kreeg doelman Van der Weele, die na de rust Van Dongen had vervangen, toch niet te verrich ten. Misgrijpen In de 35e minuut greep de Renesse verdediging weer eens mis waardoor Marco van Oeveren de uitlopende Fierens met een boogschot kon passe ren (1-6). In de 40e minuut soleerde Bram Coomans nog eens door de.verdedi ging (1-7). Drie minuten voor tijd kon Renesse haar minder geslaagde op treden met een doelpunt afronden toen doelman Van der Weele een vrije trap van Leen Rademaker niet klemvast kon stoppen waardoor Walter de Jong weinig moeite had om het leder in het net te plaatsen (2-7). PURMEREND - De 10-jarige Peter Oort uit Purmerend wiens stoffelijk overschot maandag in de Purmer- ringvaart werd gevonden, is be wusteloos geslagen en door verdrin king om het leven gekomen. Sektie heeft dit uitgewezen. Dit heeft een woordvoerder van de politie in Pur merend woensdag gezegd. Het stoffelijk overschot vertoonde verwondingen aan het hoofd, die zijn veroorzaakt dooreen aantal zeer har de klappen met een stomp voorwerp. De identiteit van de dader(s) is de po litie nog niet bekend. Twintig poli tiemannen hebben de zaak in onder zoek. UTRECHT - De Rotterdamse snoepfabriek Van Melle heeft met Gilda een principe-overeenkomst be reikt over de overneming van een deel van de produktie van de failliete dropfabriek en veertig van de 180 personeelsleden. De produktie zal worden overgeheveld naar de nieuwe Van Mellefabriek in Breda. Dit heeft de Voedingsbond FNV meegedeeld. De curator van Gilda, mr. De Lia- gre Bohl, zei echter desgevraagd nog geen enkele bevestiging van het ak koord te willen geven. De afwikke ling van de Gilda-overneming zal volgens hem nog voor het eind van deze week definitief worden beklon ken. Ook Van Melle zelf wilde nog geen kommentaar geven. KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Willemstad (toez.): K. R. Cuperus, Rinsumageest-Sy- brandahuis; te Maartensdijk: S. de Jong, Katwijk aan Zee. Aangenomen naar Dongen (toez.): A. P. Tack, kand., Hendrik Ido Am bacht, die bedankte voor Geertrui- denberg en Hoge Zwaluwe en Made. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Scheveningen: J. van Haaren, Amersfoort; te Werkendam: M. Mondria, Waardenburg. Kerkdienst bij afscheid arts Leo Jonker ZIERIKZEE - Dinsdagavond vond in de Chr. Ger. Kerk aan de Colonia- straat te Rotterdam-West een kerk dienst plaats ter gelegenheid van de uitzending en het afscheid van Leo Jonker (arts), afkomstig uit Zierik zee en zijn echtgenote mevrouw K, Jonker-van der Valk en hun beide kinderen: Bartel en Marieke. Zij ver trekken naar het Donald Fraser 14 Vol belangstelling werd er geluis terd, zijn moeder met tranen in de ogen. „Ik hoop dat jullie veel van elkaar blijven houden, zei ze toen Geert en Nel uitverteld waren. Wie veel liefheeft, kan veel vergeven". Geert keek zijn moeder eens in de ogen en dacht ja, dat hebt u wel bewe- zea „En, vervolgde ze, vergeet dit niet, waar liefde woont, gebied de Heer Zijn zegen, dat zie je nu maar weer bij ons. Ja, beaamde zijn vader, we zaten zo in de ellende toen je weg was, ik had zo'n berouw ook om je moeder. En nu deze blijdschap! Verbaasd keek Geert zy n vader aan, wat was die man veranderd, vragend keek hij zijn moeder aan. „Ja, jongen, zei ze, hoe meer nare dingen je meemaakt, hoe meer je je kunt verheugen over de fijne dingen in het leven". Het werd een gezellige dag, 's mid dags gingen ze gevieren de stad in en Geert en Nel beklommen hijgend de Waagtoren en beloofden nog eens op vrijdag terug te komen als het kaas markt was. Met de belofte dat zijn ouders op de bruiloft kwamen, vertrokken ze als een paar uitgelaten kinderen weer naar hun eiland, nadat Geert zijn moeder nog gauw een briefte van f 100,- in haar hand gestopt had voor een nieuw ja ponnetje. Ze gingen meteen aantekenen en veertien dagen later zouden ze trou- wea De dagen dat ze in ondertrouw wa ren, verliepen rustig. Gezamelijk wa ren ze nog een morgen naar Den Hel der geweest om wat inkopen te doen, waaronder een trouwpak voor Geert Hij had er wel tegen geprotesterd dat zij voor hem een duur pak wilde kopen, omdat hij zoveel geld niet bezat maar Nel had hem nadrukkelijk gezegd dat hy die onzin uit zyn hoofd moest zet- tea Wat van mij is, is over enkele dagen ook van jou en of je daar nu later over beschikt, blijft hetzelfde. En ik moet toch netjes met mijn man voor de dag komen, nietwaar?" Toen de langverwachte dag daar was, kwamen zijn ouders metde eerste boot aan, nieuwsgierig werden ze bekeken door de belangstellendea Geert kon met ze voor de dag komen, ze zagen er keurig uit Hij was stil en zenuwachtig toen ze het stadhuis binnenstaptea Hij was tenslotte een vreemde op het eiland en hij kende toch maar betrekkelijk weinig van de mensen die langs de kant stonden, maar iedereen kende natuur lijk Blonde NeL Maar ze knikten hem allemaal vriendelijk lachend toe. Als in een droom gingen ze later het kerkje binnen. Wat de dominee precies gezegd had, kon hij zich later niet goed meer herinneren alleen de tekst speel de steeds door zijn hoofd: „Een drie voudige snoer zal niet licht verbroken worden Toen ze de kerk uitkwamey klonk Door ARIS SMIT een „Lang zullen ze leven uit vele kindermonden. Verrast bleven beiden staan. Netjes in een halve cirkel opgesteld, stonden daar de kinderen van Nel's vroegere schooL Een luid gejuich weerklonk en er zweefde een confettiregen over hen heem Geert's vrijgezellentijd was voorbij, een nieuwe periode was aangebroken. Die avond was er groot feest in het dorp, 's middags had het fanfarekorps het paar een serenade gebracht en ge- woongetrouw hadden de orkestleden hun dorst kunnen lessea Nel had voor alle zekerheid maar voor een paar extra vaatjes bier gezorgd en ze zag in de loop van de avond wel dat dat geen overbodige weelde was. De zaal was propvol met vaste klanten en bijlopers. Mensen die anders nooit in Nel's zaak kwamen, waren nu present om het paar geluk te wensen. Hoe later het op de avond werd, hoe vrolijker de stemming en Nel zag met bezorgdheid toe dat haar man weer tamelijk veel dronk. Ze had hem al een paar maal in de arm genomen en ge waarschuwd zich wat te matigen, maar hy had haar gerustgesteld op een vro lijke manier en gezegd: „Ben je mal, meid, we zijn vandaag getrouwd hoor en we vieren feest. Ik kan toch niet op een droogje gaan zitten als de anderen allemaal van ons geld zitten te drin- lcen7 (wordt vervolgd) WERKEILAND NEELTJE JANS - De kantine van de direktie Sluizen en Stu wen van Rijkswaterstaat op het werkeiland Neeltje Jans werd zaterdagmid dag even ingericht als Tros-studio voor een radio-uitzending getiteld ,,Werk in uitvoering". Dos bouw was het zevende bedrijf dat werd belicht door de re- daktie van Aktua-radio, die in deze serie de schijnwerper wil richten „op be drijven die het in deze tijd van ekonomische malaise goed doen". De bouw van de stormvloedkering was het onderwerp van de gesprekken. Tijdens deze uitzending, gepresenteerd door Han Tonnon en Herman Dirk. kwam onder andere aan het woord ir. Tj. Visser, projektleider Waterbouw kundige werken West van Rijkswaterstaat, die stelde dat dit unieke projekt in 1986 gereed zal zijn. Op de foto draagt voorlichter van Rijkswaterstaat Leo Kneepkens drankjes aan. terwijl ir. Tj. Visser (l.) en telefoniste-receptioniste E. Jongmans van Dosbouw zich voorbereiden op de .uitzending. Tegenover hen de heer H. J. Dunnewind, verbonden aan tapijtfabriek Robusta te Genemuiden, leveran cier van materiaal voor de funderingsmatten. (Herplaatsing met verbeterd onderschrift). (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 7