Dick Hart uitblinker in nipt gewonnen duel: 1-0 Zierikzee overtroeft Feijenoord op karakter DRIEDAAGSE ZEILWEDSTRIJDEN IN BROUW Zierikzeese A-jeugdformatie veel sterker dan Dosko: 5-2 Op sportpark „Van Zuijen" in Burgh-Haamstede Korfbalklubs Burgh en Zeemeeuwen zaterdagmiddag opnieuw in aktie „Be Witte van Haemstede99 luistert Dorpsfeest op t ZIERIKZEE - In de voortdurend neerplensende regen heeft Zierikzee een nipte, maar dik verdiende 1-0 zege behaald op de amateurs van het Rotterdamse Feije noord. Technisch en taktisch vertoonde de ploeg van trainer Bas de Zeeuw aanmerkelijk meer karakter dan in de drie dagen eerder gespeelde partij tegen Nieuw- Borgvliet. Opmerkelijk was de veel betere prestatie van de achterste gelederen in de roodzwarte brigade. Met na me Rob Wijnstekers en Han van de Sande, maar nog meer laatste man Dick Hart zetten een knappe partij neer, waardoor de Rotterdammers nauwelijks aan sko- ringskansen konden komen. Aanvallend vielen er ook van Zierikzeese zijde niet veel wapenfeiten te noteren, maar daaraan was vooral de uiterst adekwaat gehan teerde buitenspelval van de formatie van trainer Hans van der Hoek debet. BROUWERSHAVEN - Het komende weekeinde - vrijdag 20, zaterdag 21 en zondag 22 augustus worden op het Greve- lingenmeer zeilwedstrijden gehouden in de OBKS Optimist klasse. De organisatie is in handen van de Watersport vereniging Brouwershaven, die recentelijk haar 15-jarig jubileum vierde. Het afgelopen weekeinde tekende de Brouwse WSV ook voor de Benelux zeilwedstrijden in de Laser en 470 klassen. Op bovenstaande foto een wedstrijd beeld hieruit. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE - Insiders beweren, dat voetbalvereniging Zierikzee het ko mende seizoen over een uiterst sterke A-juniorenploeg beschikt. In de eerste oefenpartij behaalde de ploeg van trainer/coach Peter Goedegebure een 7-1 zege op het povere Wemeldinge, een overwinning, die waarschijnlijk niets zegt over de verhoudingen. Meer duidelijkheid bracht de partij van woensdagavond tegen de A-juniorenploeg van Dosko. De Brabantse distrikts- kampioen kreeg van de gemotiveerd spelende Zierikzeese toekomst een fiks pak op de broek. Na een 3-2 ruststand, werden de kleedkamers opgezocht met een 5-2 einduitslag. Na een periode van aftasten kwam de eerste kans uit de wedstrijd op naam van Aart van der Linde, maar in een duel met doelman Cok Visser moest Van der Linde het net afleg gen. De Zierikzeese middenvelder was knap gelanceerd door Han van de Sande, die ook nu weer herhaalde lijk zorgde voor aanvallende impul sen. Twee minuten later andermaal een man tegen man-duel voor de veste van de Rotterdamse slotman, Guido van Calster nieuwe leider in Duitsland PFORZHEIM - In de Ronde van Duitsland volgen de leiders elkaar snel op. Nadat Ludo Peeters van de leiding werd verdrongen door de Ita liaan Saronni moest deze weer de lei derstrui afstaan aan de Belg Ronny van Holen, die op zijn beurt weer in de 3e etappe werd gewipt door zijn landgenoot Guido van Calster. De 2e etappe van München naar Stuttgart leverde een overwinning op voor Van Holen die de snelste was van een groep vluchters. De 265 km lange etappe werd gekenmerkt door een lange solovlucht van Jacques Ha- negraaf. Na 61 km ontsnapte de Ne derlander uit het peloton waarbij hij begon aan een solovlucht welke vier uur zou duren. Na een maximale voorsprong van twaalf minuten te hebben gehad werd hij toen achterhaald door een jachtgroep onder wie ook zijn ploeg genoten Steven Rooks, Ludo Peeters en Ludo de Keulenaer, alsmede Theo de Rooy van de Capri-Sonne ploeg. Van Holen won de sprint voor zijn landgenoot Van Calster. In dezelfde tijd werd De Rooy 6e, Hanegraaf 7e en Rooks 8e. De rit van woensdag van München naar Pforzheim, welke als de koninginne-etappe was aange kondigd, heeft niet voor een selektie gezorgd daar alle kanshebbers netjes bijeen bleven. Nadat aanvankelijk de Duitser Betz een maximale voorsprong van zeven minuten had weten te nemen kwam hij bij het beklimmen van de Dobelberg, na 130 km in moeilijkhe den waarna hij snel door een groep van 25 renners werd bijgebeend. Uit deze groep slaagde de Italianen Bor- tolotto en Salvador in gezelschap van de Zwitser Muller zich lkos te wer ken in de lange afdaling naar de fi nish. In de eindsprint toonde Borto- lotto zich de snelste voor Muller en Salvador. Van de Nederlanders eindigden in dezelfde tijd als Guido van Calster, die als 4e met een achterstand van 1.01 min. de finish passeerde als 8e Theo de Rooy, als 17e Steven Rooks en als 20e Gerard Veldscholten. In het algmeen klassement heeft Van Calster nu de leiding in handen met een dezelfde tijd als Van Holen, 3e op 4 sec. is Thaler (W.D1.); 4. op 1.19 Peeters (Bel.); 5e op 1.22 De Rooy; 7e op 1.24 Rooks; 13e Hane graaf op 4.21; 25e Veldscholten op 14.17; 35. Pronk op 17.26; 41e Koppert op 27.03 en 65e Pirard op 34.05. Joop Zoetemelk wint ook in kriterium Tiel TIEL - Joop Zoetemelk is winnaar geworden van het tweede kriterium van Tiel. De 35-jarige ex-kopman van de Postploeg, die zondag ook al win naar werd van de Eddy Merckx- trofee, had op de streep een voor sprong van 5 sekonden op viervoudig Tour de France-winnaar Bernard Hi- nault, die voor het lieve sommetje van dertig duizend gulden naar het Betuwse hart was gekomen. De beslissing in de Ronde van Tiel viel twaalf kilometer voor het einde. Zoetemelk, Hinault, Adrie van Hou- welingen. Kuiper en Raas verover den toen goed samenwerkend een voorsprong van 20 sekonden op een aktief peloton. In de allerlaatste ki lometer onttrok Zoetemelk zich aan een eindsprint met vijf, omdat hij zich daarin kansloos achtte, door al leen weg te gaan. Met een voorsprong van bijna honderd meter ging hij uit eindelijk over de meet, luid toege juicht door de naar schatting 25.000 toeschouwers. Bernard Hinault. die in de klinch ligt met de Franse Wielerbond van wege een dopingkontrole-weigering, werd tweede op vijf sekonden, vooi Adrie van Hou\\elingen, Hennie Kuiper en Jan Raas. Van Vliet werd zesde op twintig sekonden. gevolgd door Theo Smit, Jan van Mouwelin- gen, Wies van Dongen en Bert Oosterbosch. maar dit keer was het Jan-Leen Boot, die millimeters te kort kwam. Mar tin Quist en Rini Stoutjesdijk lever den het voorbereidende werk. Driemanschap De Rotterdammers kwamen in de ontmoeting maar sporadisch uit hun schulp, maar als dit al gebeurde toon de het achterste driemanschap zich uitzonderlijk attent. Rob Wijnstekers gaf Patrick Zim merman geen enkele kans en hetzelf de deed Han van de Sande met Glenn Vorneman. Deze twee spelers wor den door de betaalde tak van de Rot terdamse eredivisionist in het ama teurteam uitgeprobeerd voor een eventuele overstap naar de professio nele rangen. In het duel met Zierik zee kwamen zij geen enkel moment uit de verf, dank zij de knappe partij van hun respektieve tegenstanders. Ook in het centrum van de verdedi ging verliep dit keer alles, zoals het ongetwijfeld door Bas de Zeeuw werd uitgedokterd. Veelal werden aanvalsopzetjes al op het midden veld van hun angel ontdaan door Marco Bij de Vaate, die zich van alie tot nu toe aangewende voorstoppres veruit de betrouwbaarste toonde. Or ganisatorisch was ex-Renesse-man Dick Hart een „hoogtepunt". Als laatse man regelde Hart zijn verdedi ging uitstekend. In de eerste wedstrijden fungeerde Hart als voor stopper (of vierde middenvelder), hetgeen hem aanmerkelijk minder afgaat als de positie op de laatste manplaats. Persoonlijkheid IoJBJn9ê Deze werd toen echter ingenomen door Marcel van Grunsven, die de laatste twee wedstrijden afwezig is wegens vakantie. Dick Hart viel het vorig seizoen ook bij zijn vorige klub door de mand, wanneer hem een an dere plaats dan de laatste manpositie werd toebedeeld. Het lijkt nu overduidelijk, dat Bas de Zeeuw met een levensgroot pro bleem zal komen te zitten, als Van Grunsven, die toch een persoonlijk heid is op de positie vlak voor doel man Ronald Lievense, terug is van zijn vakantie. De Zeeuw zal moeten gaan kiezen. Mogelijk dat Van Grunsven zijn plaats zal kunnen in ruilen voor een meer aanvallende rol, waardoor de aanvalslinie, die toch vooral wat meer snelheid kan gebruiken, ook wordt verbeterd. Dick Hart kan zijn „transfer" naar de Zierikzeese zondag derde klasser louter waarmaken, wanneer hij de rol krijgt toebedeeld, die hij tegen Feijenoord zo knap vertolkte. De enige uitgespeelde Feijenoord- kans kwam er rond het half uur, na dat Dick Hart mee naar voren was gegaan. Henny de Klerk infoltreerde diep in het hart van de verdediging en klopte zelfs Ronald Lievense. Zijn inzet werd evenwel door de attent meegekomen Wim Overweel van de lijn gekopt. Even later was het bijna aan de andere kant raak, toen Jan- Leen Boot zijn tegenstander Perry Altena opjoeg, en deze niet anders meer kon, dan het leer over het eigen doel werken, hetgeen overigens maar net lukte. Uit de toegekende hoek schop knalde boot vervolgens op de doelman. Vijf minuten voor rust de poneerde Wim Overweel een inzet net in het zijnet op aangeven van Aart van der Linde en Dick Hart had pech bij een zeer ver afstandsschot. De bal toucheerde de paal, maar vloog rakelings langs de verkeerde kant van het houtwerk. Hoofdrol In de tweede helft was het voorna melijk Zierikzee, dat de aanvallende hoofdrol speelde. Johan van der Velde sprintwinnaar Amby MAASTRICHT - Het woensdaga vond verreden profcriterium van Maastricht-Amby is gewonnen door de nationale kampioen Johan van der Velde. Van der Velde toonde zich in de eindsprint de sterkste over Hennie Kuiper met wie hij 5 km voor de fi nish was ontsnapt. Met een achter stand van 23 seconden won Jos Lam- mertink de sprint van het peloton. De uitslag: 1. Johan van der Velde de 100 km in 2.18.01; 2. Hennie Kui per; 3. op 23 seconden Jos Lammer- tink; 4. Adri van Houwelingen; 5. Cees Priem; 6. Peter Winnen; 7. Aad van den Hoek; 8. Theo Smit; 9. Gerrie van Gerwen; 10. Fons van Katwijk. Hart omzeilde alleen de bui tenspelval, maar liet de bal iets te ver van de voet springen, waardoor doelman Visser alsnog reddend kon optreden. Even later was het toch raak. Aart van der Linde lanceerde' Jan-Leen Boot, die zeer scherp stond opgesteld, deze omspeelde Wim Voots en legde goed breed op Rini Stoutjesdijk, die vogelvrij voor de Feijenoordkooi stond geposteerd. Ook doelman Visser moest daarna het antwoord schuldig blijven (1-0). Juist voor de treffer had Glen Voorneman geblesseerd de kleedka mers moeten opzoeken na een onfor tuinlijke touchering met Han van de Sande. Gedurende het laatste half uur speelde Zierikzee met de regel maat weer de lange pass, waarin een opmerkelijke rol voor de tot een goed verdediger omgeturnde Rob Wijnste kers. Vooral hij - Wijnstekers maakte vooral faam met zijn korte friemel- werk - inspireerde de Zierikzeese for matie tot wat ruimere opzetten, die voor^ls nog niet in treffers resulteer den. Duidelijk werd wel, dat Bas de Zeeuw over de spelers beschikt, die dit spel kunnen spelen. Uitgeblust Het is nu alleen nog zaak'voor de oefenmeester hen daar van te over tuigen. In de slotfase moest de thuisploeg het in de afwerking volledig laten af weten, mede doordat Marco Does, die erg veel loopwerk had verricht, vol ledig uitgeblust was. Bijna was Feijenoord enkele minuten voor het slot nog naastzij, maar Ronald Lie vense redde knap, toen Jan Merre- man zijn inzet oog in oog met de Zierikzee-sluitpost zag overgetikt. De ontmoeting tussen de reserve teams van beide verenigingen eindig de in 1-1. Feijenoord nam de leiding, maar Robert van der Zande zette de thuisploeg weer naastzij. AMSTERDAM - De Nedèrland- sche Middenstands Financierings Maatschappij voor Bedrijfsobjecten NV (MBO) en de gemeente Amster dam hebben een principe-akkoord bereikt over de bouw van een „Cen trum Stadsdeel Zuid-Oost" in de Bij- lermeer in Amsterdam. De eerste korfbalwedstrijd tussen twee seniorenteams van de voormali ge verenigingen Burgh en Zeemeeu wen begint om 13.30 uur en de eerste sportieve aktie in dit treffen zal eve neens worden gedaan door de eerste burger van Westerschouwen, me vrouw Niemantsverdriet-Leenheer. De wedstrijd heeft een duur van 2 x 12 minuten. In de ploeg van Burgh komen Lena Kooman-van de Klooster, Janny Visser-van de Have, Jans Bolkenbaas-Paret, Saar van Zalm-Rijnberg, Gerda de Munnik- Jonker, Cora Hoek-Overbeeke, Steef Roos, Martin Wentel, Steef Slager, Jan Bolkenbaas, Nico van de Zande en Wannis Kenters in aktie en de Zee- meeuwenploeg bestaat uit Marie Rademaker-Noordhoek, Geertje de Voogd-de Munnik, Maatje van de Aa- De Zierikzeese ploeg was uiterst gemotiveerd bezig op het plaatselij ke sportpark. Ondanks de neergut sende regen legde de ploeg een goede partij voetbal neer. Weliswaar wer den er over en weer nog wel wat fout jes gemaakt, maar in grote lijnen de monstreerde de roodzwarte trein een uitstekend ploegverband. In de eerste twaalf minuten werd Noordhoek, Reina Hart-Geleynse, Cora Quaak-Dijkman, Mientje Ver ton, Bram Boogerd, Piet Quaak, Maarten Hanse, Joop Verton, Kees van de Kreeke en Henk Braam. Juniorenploegen Voordat om 14.45 de tweede korf balwedstrijd begint is er een kort op treden van „De Witte van Haemste- de" en wordt er Rad van Avontuur gespeeld. Het korfbalduel van 14.45 uur gaat tussen twee juniorenploe gen van Burgh en Zeemeeuwen. De duur van deze wedstrijd is 2 x 20 mi nuten. Voor Burgh treden Willy Hage- Mooy, Bella Oosthoek-Kenters, Bet sy Hanse-Kooman, Gré Verton- de Bergse ploeg, die overigens zeven van de dertien basisspelers af moest staan aan de selektie van hoofdtrai ner Frans Roelandt, al op een 2-0 ach terstand gezet door treffers van Ar jan Visser en Rini Verwest. Enkele minuten later kon Dosko wat dichterbij komen, toen Ko Gun- ter een strafschop mocht nemen, waarop doelman Marco Lievense het Bolkenbaas, Anna van Oeveren- Hart, Willy Rijnberg-Deurloo, Joop Hanse, Adrie van de Weele, Adrie Kenters, Arie van de Zande, Cor Kooman en Maarten Hanse binnen de lijnen, terwijl de Zeemeeuwen- ploeg bestaat uit Karin de Zoete-van Waveren, Brigitte van de Zande-van Dijke, Leny vande Zande-Kik, Betsy Bolkenbaas-Geleynse, Elly Hu- brechtse-Krijger, Ria Verseput- Wandel, Wim Voogd, Jan van de Maas, Nico Fokker, André Aal- brechtse, Frans van Dijke en Jan van de Berge. Vanaf 16.00 uur treedt „De Witte van Haemstede" weer op tot onge veer 17.00 uur. Op dit tijdstip is er een kinderbingo in de kantine van DFS, terwijl op dezelfde tijd op het sportveld een vervolg wordt ge maakt met het Rad van Avontuur, onder begeleiding van mechanische muziek. Het Dorpsfeest wordt van 19.30 tot 20.30 uur afgerond met een feestelijk koncert van de Koninklij ke Muziekvereniging „De Witte van Haemstede". Gedurende het hele feest staan er diverse kraampjes opgesteld, waar allerlei zaken te koop worden aange boden. De opbrengsten worden voor een belangrijk deel aangewend voor het dorpshuis in Burgh-Haamstede. Om nog wat extra mensen naar sportpark „Van Zuijen" te krijgen, maakt de harmonie van 18.45 tot 19.15 uur een rondgang door de ker nen Burgh een Haamstede. antwoord moest schuldig blijven. Opnieuw Arjan Visser breidde de marge uit naar twee doelpunten, maar een scrimmage voor het doel van Lievense zette Dosko weer op 3-2. In de tweede helft kwam Dosko nog nauwelijks aan skoringskansen en Zierikzee liep via treffers van Theo Wittenberg en Arjan Visser ver der uit naar 5-2. Rini Verwest en Kees Stoutjesdijk faalden nog oog in oog met de Bergse doelman. P.V. „Gevleugelde Vrienden" Zierikzee Hieronder de uitslag van de wed vlucht vanuit Orleans, 439 km op maandag 9 augustus. De 323 jonge duiven werden door het slechte weer in Frankrijk pas maandag gelost te 7.40 uur. Aankomst le duif te 14.43 uur, prijzen af te 16.56 uur. P. Kouwenberg 1,58; A. Romijn 2, 8, 38, 43, 53, 72; L. J. Noordijk 3, 19. 34, 42, 50, 52; J. v. Popering 4, 13, 74; J. J. de Jonge 5, 21, 28, 60; L. v. d. Hoek en Zn. 6, 11, 22, 55, 73, 77; C. M. Groenleer 7, 49, 71, 78; W. Blom en Zn. 9, 16, 18, 25, 26, 27, 32, 33, 36, 37, 39, 45, 48, 66; A. Schults 10, 12, 14, 29, 79, 81; J. v. IJsseldijk 15, 46, 56, 76; M. A. Gieskes 17, 24, 64, 80; C. Gieskes 20, 68; Gebr. Berrevoets 23, 44; H. v. d. Linde en Zn. 30; J. M. Jumelet 31, 40, 51, 61, 62; J. A. v. d. Linde 35, 65; Jac Dekker en Zn. 41, 63; A. Bakker 47, 54, 57; D. J. Hartman 59; Feleus- Westenbrugge 67, 69; Berrevoets- Wesdorp 70; Rudi Dekker 75. Inmanden voor Orleans prov. en ver. jonge duiven op donderdag 19 augustus van 17.45 tot 19.00 uur. Inmanden voor Ouvrain le na- vlucht oud en jong op zaterdag 21 au gustus van 8 tot 10 uur. Avondwandeltocht te Renesse RENESSE - Woensdagavond orga niseerde de evenementenkommissie van de V.V.V. Renesse een avond wandeltocht. Hiervoor was een aan trekkelijk 10 kilometer lang par cours uitgezet. Omdat de regen spelbreker was meldden zich aan de start selchts dèr- tig wandelaars. Zij liepen gedurende twee uur een zeer afwisselende roijte langs het strand, door de Vroonpias en door de polders rond Renesse. Iedereen die de tocht uitliep kreeg als herinnering een vaantje aangebo den. Donderdagavond om half acht or ganiseert de evenementenkommisjsie windhondenrennen op het sportveld „De Laone". Leo Bolier kampioen binnenwater ZIERIKZEE - Afgelopen zaterdag werd door de h.s.v. „Oostcrschclde" de laatste wedstrijd voor de binnen waterkompetitie georganiseerd. Zo wel de deelnemers als de vissen lie ten het deze wedstrijd afweten. Er werd door slechts 27 hengelaars in de Kreken van Ouwerkerk gevist en er werden in totaal 3 bovenmaatse en 3 ondermaatse vissen gevangen. De uitslag van deze wedstrijd luidt: 1. J. v. d. Werve 150 punten; 2. - 3. L. Bolier en J. W. Dekker 45 pun ten; 4. E. Smit 30 punten; 5. - 6. J. C. Berrevoets en mevrouw Geluk 1 punt. Door deze uitslag kwam er weinig verandering in de stand om het kam pioenschap en werd Leo Bolier met 1589 punten onbedreigd kampioen. De eindstand luidt verder: 2. C. Rossen 1141 punten; 3. C. J. de Graaf 880 punten; 4. M. P. Ravia 570 pun ten; 5. P. Lobbezoo 500 punten; 6. E. Smit 472 punten; 7. W. Dekker 404 punten; 8. L. v. d. Berge 375 punten; 9. J. C. Berrevoets 366 punten; en 10. F. Segers 350 punten. Op 9 oktober start de volgende kompetitie om het zeehengelkampi- oenschap '82-'83. DEN HAAG - Het Nederlands Christelijk Werkgeversverbond (NCW) wil volledige vrijheid bij het afsluiten van collectieve arbeids overeenkomsten op het niveau van de onderneming of de bedrijfstak. L)e plaatselijke Koninklijke Muziekvereniging ..De Witte van Haemstede" draagt een flinke steen bij, tot het welsla gen van het Dorpsfeest, dat aanstaande zaterdag op sportpark „Van Zuijenin Burgh-Haamstede werdt gehouden. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) BURGH-HAAMSTEDE - De Stichting Dorpshuis Burgh-Haamstede organi seert aanstaande zaterdag 21 augustus een groots opgezet „Dorpsfeest" op het plaatselijke sportpark „Van Zuijen". De officiële opening wordt om 13.15 ver richt door burgemeester mevrouw J. L. Niemantsverdriet-Leenheer. Onder delen van het feest zijn verder een tweetal korfbalwedstrijden tussen ploegen van Burgh en Zeemeeuwen, twee voormalige rivalen in deze op Schouwen- Duiveland steeds verder uitstervende sport. Een drietal optredens van de Ko ninklijke Muziekvereniging „De Witte van Haemstede" zorgt voor de muzi kale opluistering van het feest.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 6