Ponyklub ,De Schouwse Ruiters' wordt Zeeuws reserve-kampioen Sporthuis Zierikzee droogt Mevo af: 5-0 Reünie- voetbal wedstrijd Duiveland Roxane Speelman meisjeskampioene na finalewinst op Annette Zondag Henk van de Ochtend wint surfwedstrijd Sunnemare fi Ook reserve-kampioenschap voor René Rentmeester Trimklub in Noordgouwe weer van start Klubtitel bij jongens opnieuw naar Jürgen Ensing Zaalvoetbalseizoen verrassend van start Atletiek Achtervolgen per fiets in Bru Ponyklub ,,De Schouwse Ruiterswerd tijdens de Zeeuwse kampioenschappen in Serooskerke (W.) reserve-kampioen in het verenigingskampioenschap in de lichte klasse. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) SEROOSKERKE (W) - Ponyklub De Schouwse Ruiters is tijdens de Zeeuwse ponykampioenschappen in Seroos kerke op Walcheren reserve-kampioen geworden bij de klubs. Onmiskenbaar is dit een schitterende prestatie van de ponyruiters en hun instrukteur Jan Bevelander. De klubs worden voor een dergelijk kampioenschap door een viertal juryleden beoordeeld in de verschillen de rubrieken. Een reserve-kampioenschap was er verder ook voor René Rentmeester in het M-springen. Met Pluto werd deze Schouwse Ruiter na barrage naar de tweede plaats verwezen. Voor het klubkampioenschap tellen de prestatie van het achttal, een drietal springruiters en een groepsdressuur van een drietal leden. In de afgelopen maanden is het in diverse wedstrijden duidelijk geworden, dat ponyklub De Schouwse Ruiters over een meer dan voortreffelijk achttal beschikt. Onder leiding van instrukteur Jan Bevelander oogstte het team diverse hoge klasse ringen in allerlei konkoersen. Ellen van Dijke met Donald, Moni que van der Werve met Natascha, Jacco Fierens met Wendy, Stef Nelis- se met Pascal, Arianne Hanse met Denny, Marry van de Velde met Roc- co, Willem den Boer met Melcha en Irma Borsboom met Maico leverden ook nu ten aanschouwe van vier jury leden een puike proef af, die hen 432 punten opleverde. Na het achttal was het de beurt aan een drietal spring- kombinaties om hun kunnen te to- Groepsdressuur Stef Nelisse sprong met Pascal foutloos, René Rentmeester noteerde een wèigering met Pluto en Alexan- René Rentmeester pakte na barrage het reserve-kampioenschap bij het In springen met zijn pony Pluto. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) der Borsboom werd met zijn pony ge diskwalificeerd na drie weigeringen op dezelfde hindernis. De drie springruiters totaliseerden hiermee 54 punten. In de groepsdressuur kwamen Mo nique van der Werve met Natascha, Ellen van Dijke met Donald en Mar ry van de Velde met Rocco in de ring. In een attent gereden proef inkas- seerde het drietal 223 punten. In to taal kwam de ploeg van De Schouw se Ruiters zodoende aan 709 punten, hetgeen goed was voor de „zilveren" plak en het Zeeuws reserve-kam pioenschap. De eerste prijs was in de lichte klasse voor de ploeg vdn De Klep- pertjes uit Axel met 791 punten en de derde prijs was voor Luctor et Emer- go uit Zaamslag. Deze ploeg behaal de 704 punten. Ook in de zware klas se ging de zege - bijna traditioneel naar De Kleppertjes, al was het ver schil met de Haringruiters dit keer uiterst miniem (811 tegen 806 punten). Luctor et Emergo werd ook in deze klasse derde met 788 punten, terwijl de vierde prijs op het konto van de organiserende en jubilerende vereniging De Gouwe Reyers uit Ga- pinge. Zenuwen In het M-springen pakte René Rent meester met Pluto de tweede prijs. De beide Bru-amazones Marjolein Geelhoed en Simone Stahlie konden hun beloftevolle prestaties van de laatste konkoersen niet kontinueren. Marjolein Geelhoed kreeg met Alarda weigeringen aan de broek op de hindernissen 2, 4 en 5 en Simone Stahlie had blijkbaar moeite om haar zenuwen in bedwang te houden, want zij sprong met Gadeste de ver keerde hindernis volgorde, waardoor de bel verdere aspiraties pijnlijk ver stoorde. Lange tijd leek Jaco Quist met Sa bine van de Haringruiters de enige foutloze kombinatie te gaan worden, maar de laatste en voorlaatste kom binatie kwamen roet in het eten gooi en, zodat er alsnog een barrage moest NOORDGOUWE - Dinsdag 17 au gustus gaat de trimklub in Noord- gouwe, na een vakantieperiode, weer van start. Het is in deze geautomati seerde tijd een goede zaak om meer te bewegen en de lichaamskonditie door oefeningen en spel op peil te brengen en te houden. Onder de deskundige leiding van de trainer Ad de Graaf wordt er naast de serieuze oefeningen ook veel gelachen, wat uiteraard zeer ont spannend is en het trimmen derhalve gezond voor lichaam èn geest doet zijn. Naast de bekende gezichten hoopt deze klub ook weer nieuwe leden te kunnen begroeten. Men is van harte welkom op elke dinsdagavond van 20.00 tot 21.00 uur in de gymzaal van het nieuwe dorpshuis in Noordgou we. ZIERIKZEE - Roxane Speelman en Jürgen Ensing hebben er geen twijfel over laten bestaan, dat zij momen teel de sterkste jeugdtennissers van de LTC Zierikzee zijn. Tijdens de jeugdkampioenschappen van de Zie- rikzeesc vereniging triomfeerden beiden in de eindstrijden zonder noe menswaardige tegenstand. Bij de jongens werd een driekamp afgewerkt tussen Jürgen Ensing, Leen Koster en Michel de Vlieger De Vlieger bracht het er tegen Ensing nog niet eens zo slecht van af gezien de 6-4, 6-4 stand, maar hij m-'est later toch ook zijn meerdere erkennen in Leen Koster, waardoor de beslissing moest vallen in het treffen tussen Koster en Ensing. De titelverdediger liet aan het toeval niets te wensen over en prolongeerde zijn titel via een kansloze 6-1.6-0 winst op Koster. Bij de meisjes werd de finale gespeeld tussen Roxane Speelman en Annette Zondag, omdat Roxane Speelman zich in de halve eindstrijd veel te sterk had getoond voor Jean- tine Geleijnse (6-0, 6-0) en Annette Zondag na een spannende partij nipt de meerdere bleef over Wilma Koo- man (7-5, 7-5). In de finale was Annet te Zondag evenwel niet opgewassen tegen Roxane Speelman, die met 6-3 en 6-0 aan duidelijkheid niets te wen sen overliet. Verheugend was het op komen. Monique Braspennicx werd met haar pony Jessica winnares in 52,1 sekonde voor René Rentmeester met Pluto, die 56,6 sekonde nodig ha- de voor zijn barragerit. Jaco Quist kwam uiteindelijk niet verder dan de derde plaats in 57,2 sekonde. In de zware klasse moest een stijl beoordeling uitsluitsel brengen over de titeltoekenning. Marie-Paule Pi- cavet werd met Peter Pan winnares. Zij gaat Zeeland vertegenwoordigen tijdens de Levade in Apeldoorn. Dressuurwedstrijden In de Z-dressuur ging het oranje lint en de Zeeuwse titel naar Carla Haak met Vera van de Haringrui ters. Zij kreeg 128 punten op haar startkoepon, zes meer dan Anja Meertens, haar klubgenote. In de M-dressuur was de zege voor Inge Verplaatse met Promise van de Zwinruiters voor Jeanet Reijnhout van de Dijkruiters. Monique van der Werve, Ellen van Dijke en Marjolein Geelhoed kwamen met respektieve- lijk 102, 102 en 104 punten duidelijk te kort. Ook werden er in Seroosker ke nog dressuurwedstrijden in de klassen L en B verreden, die evenwel geen Zeeuwse titels als hoofddoel hadden. In de B-klasse behaalde Irma Bo- lijn met Alta een tweede prijs. De Bru-amazone behaalde 127 punten. Voor Simone Stahlie was er een achtste prijs. In de L-dressuur be haalde de Kerkwerfse amazone met Diamond 121 punten, hetgeen impli ceert, dat zij nu in de M-klasse mag gaan starten. Marjan Jumelet werd met Romeo vierde met eveneens 121 punten. In de Ll-klasse behaalde Wil lem den Boer met Melcha een eerste prijs met 128 punten. Met Indian Springer werd hij in een andere ring achtste in de L2-klasse. Bestgaande pony Stef Nelisse reed zich in de Ll- klasse met Pascal naar een tweede prijs. Hij behaalde 120 punten en dus een winstpunt. Jacco Fierens reed zich met zijn pony Wendy naar een fraaie derde plaats met 125 punten. Marry van de Velde inkasseerde met Rocco 113 punten een vijfde prijs, Alexander Borsboom met Rex 118 punten een zesde prijs en Petra Remeeus met Patrick 116 punten een zevende prijs. Bij het L-springen kreeg Stef Nelisse met Pascal drie winstpunten voor een foutloos par koers. In de rubriek „bestgaande po ny" was er een vierde prijs voor Mar jan Jumelet met Romeo van Bru, ter wijl Ellen van Dijke met Donald van de Schouwse Ruiters de achtste prijs opstreek. ZIERIKZEE - Maandagavond is er een begin gemaakt aan opnieuw een zaal voetbalseizoen. Op het program ma van de eerste avond prijkten zes ontmoetingen uit de eerste ronde van het bekertoernooi 1982-1983. Op pa pier beloofde de openingswedstrijd veel spanning, maar de praktijk viel aanmerkelijk anders uit, want Spor thuis Zierikzee, slechts met minima le bezetting, rekende gedecideerd met 5-0 af met Me$o. Overwinningen waren er verder ook voor Skol Boys II, Stella Boys I, Toren Boys en be kerverdediger Country Club I. Sporthuis Zierikzee trad tegen Me vo aanvankelijk slechts aan met drie veldspelers en doelman Arie Stout- jesdijk, maar Mevo kon in die eerste acht minuten niet profiteren van de veldmeerderheid. Nadat Han van de Sande de Sporthuis-ploeg had ge- LEIDEN/DEN HAAG - Tijdens een avond-atletiekwedstrijd in Leiden heeft Cor de Jonge van de Zierikzee- se atletiekvereniging Delta Sport een 400 meter horden gelopen in 59,4 sekonde. Hij won daarmee zijn serie en werd in de totaalklassering zeven de. In Den Haag liep Hans van Elzelin- gen een 1000 meter op de kunststof- baan aan de Zuidlarenstraat. Hij fi nishte na 2.44,8 min. BRUINISSE - De Stichting Festivi- teiten Bruinisse heeft dit jaar bijzon der veel sportaktiviteiten van Jan (wel of niet met pet) en Alleman, in haar totaalpakket. Naast de geslaagde sportdag op Koninginne dag, het waterfietsen en de fiets- en autopuzzelritten brengt de stichting a.s. zaterdag 21 augustus achtervol gingswedstrijden voor gewone fiet sen voor alle leeftijden. Opgave voor de gratis deelname kan vanaf heden tot vrijdagavond 20 augustus bij het VVV-kantoor. In de Deestraat waar door de brede mid denberm als een natuurlijk parkoers bestaat, beginnen de wedstrijden om 19.00 uur regen de chronometer en te gen de tegenstander. Vanzelfspre kend zijn er weer leuke prijzen te verdienen voor de snelste sportieve- ling. GREVELINGEN - Het afgelopen weekeinde werd op de Grevelingen een klubwedstrijd gevaren van surfklub Sunnemare. In totaal kwamen 22 surfers en surfsters op het water. Er werden slechts vier manches afgewerkt, omdat er afgerekend moest worden met een fikse bui en flinke windstoten. Algeheel winnaar werd Henk van. de Ochtend uit Oude Tonge, die in alle manches als eerste over de finish kwam. Peter Jordaan werd algeheel tweede en eerste zwaargewicht. Telkens werd hij in het zog van Van de Ochtend tweede. Beste dame werd bij afwezigheid van Liesbeth Kort en Marion van Dongen de op de elfde plaats eindigende Lia Jonker. Aanvankelijk werden de wedstrij den gevaren onder een voor de surfsport ideaal windje, windkracht 3 tot 4. Hierbij konden ook de junio ren aardig hun mannetje staan. Later wakkerde de wind evenwel aan tot windkracht 6 d 7, waardoor wat min der ervaren surfers gedwongen wa ren de strijd voortijdig te staken. Henk van de Ochtend en Peter Jor daan, die op weg lijken surfers van niveau te worden toonden zich in alle vier de manches veruit superieur aan alle medestrijders voor de ereplaat sen. Goed kwamen ook Marco Jon ker, Gerard Groothedde en Aart Stougje voor de dag. Eindstand na vier gevaren man ches: 1. Henk van de Ochtend (le lichtgewicht); 2. Peter Jordaan (le zwaargewicht); 3. Marco Jonker (2e lichtgewicht); 4. Gerard Groothedde (2e zwaargewicht); 5. Aart Stougje; 6. Bram Vijverberg; 7. De Groof (B); 8. Wim Voogt; 9. Jaap Noordhoek; 10. Erikjan Kort; 11. Lia Jonker (le da me); 12. Jean-Paul Kouijzer; 13. Paul Hagesteijn; 14. Adrie de Groof (B); 15. Johan Jordaan; 16. Marian ter Hoeve; 17. Jannie Bolijn; 18. Basti- aan Groothedde. kompleteerd opende Jan-Leen Boot nog voor het keren van speelhelft de score. In de tweede 20 minuten nam een veel agressievere Sporthuis-ploeg daarna ruimschoots afstand van de mat spelende Mevo-ploeg. Twee keer Jan-Leen Boot en twee keer aanvoer der Toon van Tiggelhoven bepaalden de eindstand op 5-0. Debutant Verrassend moeilijk had het ook de bekerfinalist van het vorig seizoen Skol Boys II. Tegen de reserves van Country Club werd slechts met 3-2 gewonnen, waarbij de verliezers in de slotfase goede mogelijkheden op een gelijkspel onbenut lieten. In de ontmoeting tussen Dreischor en Stella Boys I nam de nieuwe twee de klasser eerst de leiding, maar daarna nam Stella Boys via twee treffers van Kees Hagesteijn en twee doelpunten van debutant Peter Ber- revoets resoluut de leiding. Het laatste woord was andermaal aan Dreischor, maar dankzij de 2-4 be kert Stella Boys verder. De wedstrijd tussen de twee Ou- werkerkse ploegen bracht wel veel spanning en kurieuze momenten, maar weinig fraai voetbal. Het eerste team klopte de reserves uitein delijk nipt met 2-0 en stappen ook de tweede bekerronde binnen. Zover kwam ook de in fraaie nieu we shirts uitgedoste ploeg van Toren Boys. De ploeg met Zierikzee A- junior Kees Stoutjesdijk in een hoofdrol klopte het ongemotiveerde spelende SKNWK verpletterend met 7-1. Stoutjesdijk scoorde zelf drie keer, Dick Hart twee keer en Kees van Rossen en Eric van de Sande een keer. Tussendoor redde René van de Zande voor de Nieuwerkerkers de spreekwoordelijke eer. Bekerhouder In de slotwedstrijd moest Country Club I een op papier gemakkelijke klus opknappen tegen de reserves van Bijmakelaardij, een klus overi gens, die in de praktijk aanmerkelijk moeilijker was dan verwacht. Dit lag niet zozeer aan de voetbalkwalitei ten van de Bijmakelaardij-ploeg, maar veeleer aan de rechtlijnigheid, waarmee de Country Club-aanvals golven worden opgevangen. De groenwitte ploeg had niets te verliezen en juist dat maakte het de bekerhouder en Zeeuws kampioen erg lastig. Slechts zes keer kon een bres worden geslagen in de hechte verdediging. In de eerste helft werd het door Peter Goedegebure en An- dré Flohil 2-0, waarna Bijmakelaar dij na enkele minuten in de tweede periode zelfs 2-1 liet aantekenen. Country Club schakelde hierna even over op een hogere versnelling, waar na Peter Goedegebure, twee keer Wim O verweel en Jaap van Slie- drecht de eindstand op 6-1 bepaal den. Morgenavond (woensdag 18 au gustus) staat het tweede deel van de eerste ronde-ontmoetingen in de be kerkompetitie op het programma. Om 19.00 uur beginnen Stella Boys II en Bijmakelaardij I, veertig minuten later gevolgd door de ontmoeting tussen Die Gouwe en Brogum I. Om 20.20 uur is het vervolgens de beurt aan W Mondragon/Oosterschelde en De Steeg om tegen elkaar in het strijdperk te treden en om 21.00 uur treffen Zeelandia en Renesse elkaar. De voorlaatste ontmoeting - om 21.40 uur - gaat tussen Skol Boys I en Bro gum II en de avond wordt om 22.20 uur afgerond met ZZ'72 I tegen Mevo II. Aan het eind van deze avond zijn er twaalf ploegen voor de tweede ronde bekend. Daar komt dan ook het vrijgelote FC Kerkwerve als der tiende bij, en nummer veertien wordt de winnaar van de partij ZZ'72 II-Bruse Boys, die op 6 september wordt verspeeld. De tweede beker ronde staat voor woensdag 13 okto ber op het programma. treden van de jongste speelster, Mar- tine Verschoore, die zich bij de laatste zes speelde. Ook in dc damesdubbclfinale viel er over klasseverschil niet te diskus- sicren. Jcantine Geleijnse en Annette Zondag wonnen met 6-1, 6-0 van Ka ren van der Borght en Wilma Koo- man. Door te geringe deelname ver viel het kampioenschap in het heren dubbel, maar er kwam wel een eindstrijd in het gemengd dub belspel. Jeantine Geleijnse en Jürgen Ensing pakten hierin beiden hun tweede titel door samen te winnen van Angelina de Spirt en Michel de Vlieger: 6-2, 6-3, OOSTERLAND - Op het Oostersportpark te Oosterland werd zaterdagmiddag weer de jaarlijkse wedstrijd gespeeld tussen het veteranenteam van de vereniging Duiveland en een team samengesteld uit spelers welke in de loop der tijden naar elders zijn vertrokken. De talrijke toeschouwers kregen een aantrekkelijke wedstrijd te zien waarbij een aantal spelers, ondanks wat gebrek aan lucht, toonden het voetballen nog niet geheel te zijn verleerd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 6