HET GELUK KOMT MET DE JAREN Waardering wethouder op onderdelen nü verbeteren Tros op werkeiland Wens van V.N.G. Klacht over anti-semitische pamfletten in Amsterdam Bezwaren tegen Stopera ongegrond verklaard Geen loyalisten in het CDA Robeco ziet einde van recessie naderen Toshiba ontwikkelt mini-chip Nieuw certificaat internationaal dierenvervoer Alpinisten verongelukt Fans herdenken dood van Elvis Presley Wat biedt de BEELDBUIS? Voor leden en niet-leden CNV Zeeland organiseert kursussen Sociale Zekerheid ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 17 augustus 1982 Nr. 23166 5 RENESSE - Showband ,,Axel", met een eertse prijs tijdens het Wereld Muziek Concours in Kerkrade vorig jaar was~ zaterdagavond ook van de partij tijdens de tiende Taptoe in Renesse. Heden (dinsdag)avond is het wereldberoemde korps met de vlaggengroep in Zierikzee te zien en te beluisteren tijdens de grote manifestatie op het Havenplein. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) AMSTERDAM - De Anne Frank Stichting en het centrum voor informatie en documentatie over Israël (C.I.D.I.) hebben het afgelopen weekeinde een klacht ingediend bij de Amsterdamse politie over de verspreiding van hon derden anti-semitische pamfletten vrijdag in drie wijken Amsterdam. Deze pamfletten waren onderte kend met de naam „Commando Paul Klomp", volgens de Anne Frank Stichting een organisatie afkomstig uit kringen van de Nederlandse Volksunie en de Vikingjeugd. Ver- AMSTERDAM - De meeste bezwa ren tegen de bouw van het stadhuis/ muziektheater op het Waterlooplein in Amsterdam, zowel de formele als de inhoudelijke, zijn volgens een maandag verschenen koninklijk besluit ongegrond verklaard. De bezwaarschriften zijn in juni en juli van het vorig jaar ingediend door verschillende organisaties en parti- kulieren. Het ministerie van volkshuis vesting en ruimtelijke ordening, dat voor het koninklijk besluit verant woordelijk is, heeft maandag meege deeld dat alle procedures, die voort vloeien uit de Wet op de Ruimtelijke Ordening, bij de totstandkoming van het bestemmingsplan „Water looplein en omgeving door het ge meentebestuur van Amsterdam vol doende in acht zijn genomen. Alle formele bezwaren hiertegen zijn on gegrond verklaard. zocht is een stafvervolging tegen de opstellers van het pamflet in te stel len. Stoutmoedig waagstuk Volgens een stafmedewerkster van de Anne Frank Stichting worden in de pamfletten de aanslagen tegen Jo den in Parijs een „stoutmoedig waagstuk" genoemd. Verder wordt daarin de Nederlandse bevolking op geroepen zich niet langer te laten misleiden door „het Joodse gehets en gekwijl". Het pamflet wordt beslo ten met de oproep „weg met de Jo- denpartijen C.P.N., P.v.d.A. en D'66. Stemt rechts, stemt nationaal. Stemt voor Europa". Volgens de woordvoerster van de -Anne Frank Stichting ondervond men in eerste instantie nogal wat moeilijkheden bij het doen van aan gifte over de pamfletten. „De politie verwijst naar justitie en voor veel mensen is die weg veel te onduide lijk. Het zou zo moeten zijn, dat men sen die over dit soort zaken een aan gifte willen doen, gewoon op een po litiebureau terecht kunnen", aldus de Anne Frank Stichting. HILVERSUM - Premier Van Agt is het „volstrekt eens" met de uit spraak van CDA-fraktieleider Lub bers van vorige week dat in de nieu we CDA-fraktie na de verkiezingen geen loyalisten meer mogen zitten. DEN HAAG - De Vereniging van Nederlandse Gemeenten (V.N.G.) heeft er begrip voor dat integrale uit voering van de voorstellen, gedaan in het rapport „De wethouder ge waardeerd" onder de huidige finan- cieel-ekonomische omstandigheden niet ogenblikkelijk zal kunnen plaatsvinden. Gezien het feit, dat minister Rood van binnenlandse zaken het eens blijkt te zijn met enkele elementen, zoals het voor rekening van de ge meenten brengen van de premies AAW, AKW en AWBZ, zal hiervoor op korte termijn wèl geld beschik baar dienen te worden gesteld. Over enkele weken immers treden nieuwe wethouders aan die mogen weten waar ze aan toe zijn, meent de V.N.G. Grens verlagen De minister is het eens met het pleidooi om de huidige grens van 30.000 inwoners waarboven een wet houder een volledige dagtaak heeft, te verlagen. De minister maakt ech ter niet duidelijk waarom hij deze verlaging wil beperken tot 24.000 in woners. Uit het gezamenlijke onder zoek van binnenlandse zaken en de V.N.G. is gebleken dat verlaging naar 18.000 nodig is. MAASTRICHT. John U., de van verduistering verdachte ex-boekhou der bij de oliehandel Frisol, heeft zijn verzet tegen uitlevering aan Ne derland ingetrokken. Dit heeft zijn advocaat mr. M. Moszkowicz uit Maastricht maandag bevestigd. ROTTERDAM - Het beleggings fonds Robeco heeft hoop op een nade rend einde van de recessie. Recente ontwikkelingen in de Verenigde Sta ten geven hiertoe aanleiding, terwijl de inmiddels bereikte resultaten bij het terugdringen van de inflatie de weg vrij maakt voor een verzachting van de monetaire politiek in dat land. De hieruit voortvloeiende daling van de rente, volgens Robeco de hoofdschuldige van de recessie, zal internationaal een gunstig effekt hebben op de ekonomie en de vaak ondergewaardeerde aandelen op nieuw in de belangstelling van de be legger plaatsen, zo wordt in het half jaarbericht van het beleggingsfonds gezegd. Er was in de eerste helft van dit jaar voor de aandelenbelegger op de beurzen weinig plezier te beleven, al dus de direktie. De waarde van het aandeel Robeco heeft hiervan de in vloed ondergaan met een daling van f 225 (eind 1981) tot f 204 per 30 juni. GOES - Het C.N.V.-Zeeland organi seert in het komende seizoen voor le den en niet-leden van de vakcentrale vijf kursussen Sociale Zekerheid. Distriktsbestuurder L. Q. Phernam- bucq: „Steeds meer mensen komen buiten het arbeidsproces te staan. Het is van het grootste belang dat vooral deze groep inzicht krijgt in de sociale verzekeringswetgeving." Ook de betaalbaarheid van het so cial e verzekeringsstelsel staat vol gens hem momenteel volop in diskus- sie. Grote ongerustheid heerst er op dit moment over de AOW. Ook de Ziektewet- en Werkloosheidswet potjes zijn nog steeds intensief on derwerp van bespreking. De kursus sen zijn bedoeld om de kursisten in zicht te geven in het ontstaan en doel van de sociale zekerheid, de organi- De minister zegt in zijn brief aan de V.N.G. dat hij de voorgestelde verbe teringen in de positie van wethou ders „over een breder terrein" wil bezien. Dat zou moeten leiden tot voorstellen van zijn kant in het voor jaar van 1983, Het Dagelijks Bestuur van de V.N.G. zal zich op 19 augustus nader beraden over de brief van de mi nister van binnenlandse zaken. AMSTERDAM. De 31-jarige Britse Patricia Ford, vriendin van de man die twee weken geleden in Amster dam een politieman doodschoot, zal hoogstwaarschijnlijk overgedragen worden aan de vreemdelingenpolitie in de hoofdstad. Zij heeft geen paspoort of andere geldige papieren. TOKIO - Toshiba is bezig met de ontwikkeling van een microproces sor met een uitwisbaar geheugen van een miljoen bits. Het Japanse elek tronische concern heeft dezer dagen meegedeeld dat het meer dan 210 mil joen gulden in het projekt investeert. Er zal voor de ontwikkeling van de „1 mega-bit rondom access memory- chip" een speciale fabriek worden gebouwd in de buurt van Tokio. Toshiba en de andere grote fabri kant van Microprocessors in Japan, Hitachi, produceren sinds enige tijd op grote schaal een chip met een uit wisbaar geheugen van 64 k-bit, wat wil zeggen dat er 64.000 stukjes infor matie in kunnen worden opgeslagen. Bij Toshiba bedraagt de produktie ongeveer 200.000 stuks per maand. De produktie van Hitachi is veel gro ter. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ROTTERDAM - Het Haagse oinroerend-goedbedrijf Stevers wil de failliete Rotterdamse Dropfa- briek Gilda overnemen met 85 van de 180 werknemers erbij. Dit heeft Ste vers aan de voedingsbonden van FNV en CNV laten weten. ROTTERDAM. Minister Zeeval- king (verkeer en waterstaat) heeft het fiets verbod op de Van Briene- noordbrug bij Rotterdam opgeheven, omdat gebleken is dat het verbod massaal werd overtreden zonder dat dit de verkeersveiligheid in gevaar heeft gebracht. De minister schrijft dit in een brief aan het openbaar li chaam. Rijnmond. GRONINGEN'. E)é Groninger poli tie heeft het afgelopen weekend de 32-jarige M. K. uit Groningen aange houden op verdenking van verkrach ting en wederrechtelijke vrijheidsbe roving. Volgens de politie heeft de man nog niet bekend. satie van de wetten, de financiering (het volumebeleid) etc. Start Dit najaar worden de kursussen ge geven op Zeeuws-Vlaanderen, vanaf 5 oktober, op Tholen, vanaf 2 novem ber, en op de Bevelanden, vanaf 14 oktober. Na de jaarwisseling volgen Walcheren, Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee. De kursussen zijn voor C.N.V.-leden gratis. Van niet-leden wordt een kleine bijdrage in de organisatiekosten en studiema teriaal gevraagd. Belangstellenden kunnen zich nu reeds aanmelden bij het C.N.V.-Dien- stencentrum, Postbus 197, 4460 AD Goes (tel. 01100-20310). Daar is ook verdere informatie te verkrijgen. DEN HAAG - Minister De Koning van landbouw en visserij heeft een nieuw model welzijnscertifikaat voor het internationale vervoer van dieren vastgesteld. Het zal, naar zijn ministerie dins dag meedeelt, van 23 augustus af ver eist zijn bij het internationale ver voer van Nederland uit van paarden, runderen, schapen, geiten en var kens. Anders dan het oude model zal het behalve voor vervoer over land ook nodig zijn voor vervoer over wa ter of door de lucht. Uit het certifikaat moet blijken dat de dieren in goede konditie zijn voor internationaal vervoer. Het moet worden afgegeven door een die renarts van de Veterinaire Dienst. Binnen 24 uur nadat die er zijn hand tekening op heeft gezet moeten de dieren voor het internationale ver voer zijn ingeladen, anders verliest her dokument zijn geldigheid. Minister De Koning geeft met zijn maatregel uitvoering aan een EG- richtlijn. Het certifikaat is echter ook vereist voor vervoer naar landen buiten de gemeenschap. ZERMATT - Zeven bergbeklim mers zijn in het weekeinde in de Zwitserse Alpen omgekomen. Een van hen werd door de bliksem getrof fen, zo heeft de politie meegedeeld. Vier Zwitsers en een Spanjaard vonden de dood toen het goede weer omsloeg. Vrijdag was een Joegoslaaf verongelukt, zaterdag vond een Ja panse bergbeklimmer de dood. Vier van de slachtoffers vielen op de 4.478 meter hoge Matterhorn. „Je mag best een andere mening hebben, maar als je je als minderheid uiteindelijk niet wilt schikken naar wat de meerderheid na serieuze dis- kussie blijkt te vinden, dan moet je niet in zo'n groep gaan zitten. Dan moet je een fraktie op je zelf vormen. Dan kun je doen wat je wilt", aldus Van Agt. 13 „Natuurlijk lieve schat' antwoordde hij teder, ik ben veel te gelukkig door jouw liefde en ik wil voor niets ter wereld dat geluk meer missen. De volgende dag maakte Geert de papieren in orde, welke nodig waren voor het huwelijk, waarom zouden ze nog langer wachten? Tevens schreef hij naar zijn ouders een hartelijke brief, waarin hij over hun voorgenomen huwelijk schreef en dat hy, mits zij geen bezwaar hadden, de volgende zondag zijn bruid kwam voorstellen. Nel was haar oom gaan bezoeken om te vertellen van haar plan om te her trouwen. Deze was niet verwonderd en vond dat ze een goede keus had ge daan. Het gerucht ging als een lopend vuurtje door het dorp. Diezelfde avond was het kleine zaaltje van Nel's café stampvol. Geert had de handen vol om alle bestellingen vlot uit te voeren en zijn aanstaande vrouw deed dapper mee. Door het drukke werk en de be nauwde afmosfeer was Geert erg dors tig en dronk hy meer bier dan hy ge woonlijk deed. Nel, die het te druk had bij de bierpomp was dit ontgaan- Toen eindelijk ver na sluitingstijd de laatste klant de deur uit was geloodst, draaide Geert de lichten van de zaal uit en beiden vielen vermoeid in de keu ken op hun stoelea ,,'t Is maar goed dat we niet iedere dag verloofd zijn, want dan zou 't ons ROTTERDAM. De direktie van Mobil Oil gaat zo snel mogelijk be ginnen met de beëindiging van de raffinage-aktiviteiten in Amster dam. De raffinaderij wordt omge bouwd tot een op- en overslagbedrijf voor de distributie van Mobil- produkten in de Benelux. De direktie heeft dit definitieve besluit maandag bekendgemaakt AMSTERDAM. Het kort geding, dat het wijkcentrum d'Oude Stad en de bewonersraad Nieuwmarkt had den aangespannen tegen de gemeente Amsterdam om te voorkomen dat met de bouw van de Stopera begon nen zou worden, is ingetrokken. Het geding zou maandagmiddag voor de president van de rechtbank in Amsterdam dienen. MEMPHIS (TENNESSE) - Onge veer vierduizend mensen hebben ge post voor het huis van Elvis Presley in Memphis (Tennessee) om de dood van de zanger te herdenken, maan dag precies vijf jaar geleden. De bewondering van talrijke Ame rikanen voor de grote pionier van de Rock 'n roll is groter dan ooit. Aan de vooravond van iedere verjaardag van zijn sterfdag verzamelt zich een grote menigte fans voor zijn land goed „Graceland". Het zijn er zoveel als vroeger in de rij stonden voor een kaartje voor een koncert van hem. Dit jaar is het landgoed voor het eerst voor het publiek geopend. Gracelandis verheven tot histori sche plek. Tienduizend bezoekers per dag worden er deze week verwacht. El- vis Presley werd op 16 augustus 1977 dood in zijn badkamer gevonden. Hij werd 42 jaar. De omstandigheden waaronder hij overleed zijn nog steeds onbekend, omdat het rapport over de sektie op verzoek van de fa milie van de zanger is verzegeld. Presley ligt begraven in het park van Graceland". WOENSDAG 18 AUGUSTUS NED. 1: Drie Marmotten een Tsje chisch filmpje wordt in de middagu- vermoedelijk te druk worden. Je zult wel doodmoe zijn, niet Geert?" „Moe? Sprak hij moeilijk, dat is niet zo erg, maar ik heb zo'n dorst ik ga nog een pilsje pakken". Onzeker stond hij weer op en wilde terug naar de zaal Nel schrok en pakte hem bij de arm. Met een scherpe ver wonderde blik keek ze hem aan. „Geert," riep ze uit,jij lykt wel dron ken! Heb je zoveel op vanavond?" „Dronken" wierp hy tegen, terwijl hij weer in de stoel terugviel, ben je gek meid, ik heb alleen erge dorst". Nel fronste de wenkbrouwen. „Drink wat water en ga naar bed" zei ze beslist Geert schrok van die toon en ontnuchterde halt Na nog een paar maal tegengeprutteld te hebben, liet hij zich tenslotte overreden en vertrok stommelend naar bed. De volgende morgen had hij een barstende hoofdpijn. Nel bracht hem een paar aspirientjes. „Eigen schuld" was haar konklusie. Geert kon zich weinig van de vorige avond herinnerea „Geert, lieverd, je moet niet zoveel drinken, je moet de grens weten, je kunt niet zoveel verdragen, drink lie ver melk, zei ze plagend „Ach, klets niet", weerde Geert kor zelig af, laat me nog maar even liggen, dan ben ik zo weer in orde. Soms doe je alsof je mijn moeder bent". Zuchtend ging Nel naar benedea Hopelijk was hij straks beter te spre ken, ze bedoelde het toch goed, be greep hy dat dan niet? ren op het scherm gebracht eveneens als Doe het zelf es en de Geheime ko- de van de KameleonIn de avond uren is de hoofdmoot van de avond gereserveerd voor een Amerikaanse speelfilm met als titel De prinses en de taxichauffeur"De hoofdfiguurin deze rolprent is een charmant maar leesblind meisje. Haar rijke vader heeft haar afgescheiden van de rest van de wereld, waardoor ze schuw is geworden. Na pech met een auto laat zij zich door een taxi naar huis bren gen. Het toeval wil dat deze bestuurd wordt door een schrijver die haar van haar handicap af wil helpen. Vanuit Dronten volgt dan een re gistratie van de Springtrofee '82 met als thema Jachtspringconcours. In af rekenen met het verleden staan pa tiënten met een kampsyndroom cen traal. De avondoverdenking wordt verzorgd door ds. L. A. C. van Ginkel uit Rotterdam. Studio Sport biedt vervolgens beelden van atletiekwed strijden. NED. 2: Het IKON brengt een Ame rikaanse film op het scherm met als titel Vreemdeling in eigen huis. Het verhaal handelt over een 12-jarig meisje wier moeder hertrouwt en waar zij het erg moeilijk mee heeft. In Nederland Muziekland zijn weer een keur aan Nederlandse artiesten te aanschouwen. Dan het automaga- zirie De Heilige Koe en de uitzending wordt besloten met een aflevering van Magnum PI. WOENSDAG 18 AUGUSTUS NED. 1: 13.00 en 18.20 Nieuws voor doven15.30 Drie marmotten15.35 Doe het zelf es; 15.45 Het goud van de kraaienberg; 16.15 De geheime code van de kameleon; 18.58 Nieuws; 19.00 Rollebol; 19.05 De prinses en de taxi chauffeur; 20.35 NCRV springtrofee '82; 21.37 Journaal; 21.55 Afrekenen met het verleden22.55 Tot besluit; 23.05 Journaal; 23.10 Nieuws voor do ven; 23.15 Studio Sport. NED. 2: 13.00 Nieuws voor doven; 18.49 Staatsloterij; 18.54 Bereboot; 18.59 Vreemdeling in eigen huis; 19.25 Kenmerk; 20.00 Journaal; 20.27 Socutera; 20.32 Nederland muziek land komt naar je toe; 21.40 De heili ge koe; 22.10 Magnump.i.; 21.02 Alge meen voorlichtingsprogr. najaar 1982; 23.37 Journaal; 23.42 Nieuws voor doven. DONDERDAG 19 AUGUSTUS NED. I: Een Tsjechisch tekenfilmp je met de titel Het bed in de holle boom opent de uitzending. Dan het tweede deel van de Amerikaanse film Het geheim van de levensbron. De wildernis leeft is een film waarin een bezoek gebracht wordt aan Grizz ly beren, elanden en kariboes. Het avondprogramma start met een afle vering van De 7 van Blake. Je ziet maar, is de titel van een jongeren- popprogramma, waarna het pro gramma wordt besloten met De on derste steen. De makers gingen op zoek naar Amerikanen die bang zijn voor een kernoorlog en zich om die reden hebben teruggetrokken op het platteldnd.' In Verre volken staan dit maal: 'de- ^Papoea's uit Oostelijk Nieuw Guinea in het middelpunt'. NED. II: George en Terry lezen ero tisch getinte blaadjes en verstoppen die onder hun matras. Het wordt ech ter ontdekt en zij vrezen het ergste Dit is te zien in de afleve ring van De Sullivans. In Centennial stuurt Charlotte het op een harde konfrontatie aan met Jim Lloyd. In het programma Brandpuntverkiezin gen staat ditmaal in de schijnwer pers, VVD lijsttrekker Ed Nijpels. Op het spoor van de mens richt zich vanavond op de opgravingen in Peru en het Midden Oosten. DONDERDAG 19 AUGUSTUS NED. I: 13.00 en 18.20 Nieuws voor doven; 15.30 Vara's filmklub; 18.58 Nieuws; 19.00 De 7 van Blake; 19.50 Je ziet maar; 20.40 De onderste steen; 21.37 Journaal; 21.55 Politieke partij en; 22.05 Verre volken22.55 Jour naal; 23.00 Nieuws voor doven. NED. II: 13.00 Nieuws voor doven; 18.44 Bereboot; 18.49 Cijfers en Let ters; 19.15 De Sullivans19.42 Politie ke partijen; 20.00 Journaal; 20.27 Centennial; 21.15 Brandpunt verkiezingen; 22.00 Op het spoor van de mens; 22.55 Journaal; 23.00 Nieuws voor doven. Door AR/S SMIT De vereiste papieren werden een paar dagen later toegezonden en er kwam zowaar een hartelijke brief van Geert's vader waarin hij schreef dat hij zowel als zijn moeder blij waren iets van hem te horen en ze waren hartelijk welkom. Met de eerste boot vertrokken ze de volgende zondag. Ze waren wel een beetje zenuwachtig maar Geert was er in zijn hart wel van overtuigd dat Nel by zijn ouders in de smaak zou vallen. Zijn moeder stond al in de deur opening toen ze aankwamen, ontroerd kuste ze haar zoon en begroette Nel hartelijk. Geerf s vader kwam hen met uitge stoken handen tegemoet „kinderen wat ben ik blij dat jullie er zijn, ga maar gauw zitten. Geert, ik heb zo'n spijt van alles, dat kan ik je niet zeggen, ik ben door een hel gegaan toen we niets meer van je vernamen. En nu deze ver rassing. Waar heb ik het aan verdiend"? „Kom, kom, vader, daar praten we niet meer over, ik heb ook wel eens vervelend gereageerd en ik begryp best dat het voor u ook niet mee viel om een werkloze zoon in huis te hebbea Maar nu heb ik werk in overvloed en ook nog een schat van een schoon dochter voor u opgeduikeld". Nou, dat is fijn jongen, vertel me eens hoe het allemaal is gelopea Sa men vertélden ze hoe ze naar elkaar toe gegroeid waren, en ook wat Nel vroeger allemaal meegmaakt had. (wordt vervolgd) De kantine van de Dosbouw op het werkeiland Neeltje Jans werd zaterdag middag even ingericht als Tros-studio voor een radio-uitzending getiteld ..Werk in uitvoering" over de bouw van de stormvloedkering. Tijdens deze uitzending, gepresenteerd door Han Tonnon en Herman Dirk kwam o.a. hoofduitvoerder waterbouwkundige werken West, ir. Tj. Visser aan het woord, die stelde dat dit unieke projekt in 1986 gereed zal zijn. Dosbouw was het zevende bedrijf dat door de redaktie van Aktua-radio werd belicht. In de ze serie wordt de schijnwerper gericht op bedrijven die het in deze tijd van ekonomische malaise goed doen". Op de foto: voorlichter Dosbouw Leo Kneepkens draagt drankjes aan terwijl ir. Tj. Visser (l) en zijn secretaresse mej. E. Jongmanx zich voorbereiden op de uitzending. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 5