Zomer- en najaarsmode in pleintheater Aquadelta Disco-jeugdcafé in „De Gruttepikker" Kerkelijk rekreatiewerk Schar endijke Ellemeet Bouw een huttendorp met klubhuis ,,De Lichtboei" Chic, sportief of jeugdig Den Uyl over artikel Van Agt In Poortambacht Tongquota te hoog? Gevangenis kommissie stapt op per 1 september W. A. Kooiman verlaat volkshuisvesting Zeeland Minder riiksgelden aantal naar kleinere gemeenten In Zonnemaire Meer arbeidsplaatsen intramurale gezondheidszorg STREEKNIEUWS PLATTEGROND VEROUDERD ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 6 augustus 1982 Nr. 23160 3 OMMMWWMWWMMMMMUW Ook liep-haai in Renesse Donderdagmiddag ontving de politie van Renesse een fiks i aantal meldingen over een ge- signaleerde haai voor het J strand. Na een telefoontje ruk- i te de strandreddingsbrigade 1 uit om het ..dier" te ontmaske- J ren. Meer dan een fikse balk le- i tierde de speur-aktie niet op, 1 zodat ook Renesse zich slechts J mag beroemen op een „nep- i haai". Binnen een week tijd werd het pand van binnen volledig opgeknapt, geverfd en vooral grondig schoonge maakt. Vanavond (vrijdag) zal het al weer voor het publiek worden geo pend. ,,Het wordt voornamelijk een jeugdcafé" vertelt Cees van Doorn. ..Er zijn in deze omgeving weinig mo gelijkheden om uit te gaan voor de jeugd. Op die behoefte spring ik in met disco-avonden in ..De Gruttepik- ker". Voorlopig zal dit café alleen op vrijdag- en zaterdagavonden geo pend zijn. ..Het is niet haalbaar in Zonnemaire dagelijks geopend te zijn met een dergelijk café. Bij de vo rige eigenaar Gijs zaten er door de week ook maar een handjevol men sen. Daarvoor kan je een zaak niet open houden. Mochten er toch men sen een borreltje willen drinken, dan komen ze maar naar m'n andere be drijf, enkele huizen verderop". Geluidshinder ,,De Gruttepikker" krijgt dus de bestemming: jeugdcafé met discomu- ziek, terwijl een wat ouder publiek nog steeds in café ..Bommenede" te recht kan. Cees van Doorn zal waarschijnlijk zelf achter de bar gaan staan, gehol pen door zijn dochter Karin. Vanavond dus een disco-primeur in Zonnemaire. Cees van Doorn vertelt dat het pand goed geluiddicht is ge maakt. .Geluidshinder zullen de omwonenden niet ondervinden". Dat zal vanavond dan worden bewezen. De heren werden niet vergeten. Deurloo presenteerde makkelijk zit tende vrijetijdskostuums van Van Gils die ook bij dames in de smaak vielen. Het was een goed idee van de organisatoren om ook de kinderen bij de show te betrekken. Zes kinderen uit de zaal werden in enkele minuten omgetoverd in echte mannequins of dressmen om zomerse sportkleding te showen. In gymkleding, bermuda of tennis- rokje maakten de kinderen er een swingende disco show van, ook al toonde de een iets meer lef dan de an der. Het werd een gevarieerde show, waarvan het publiek zeker heeft ge noten. 14 en 24 augustus Degene die dit alles heeft gemist kan zaterdag 14 of dinsdag 24 au gustus nog in het Pleintheater te recht. De modeshow begint om acht uur. DEN HAAG. Nederland is hogelijk bezorgd over de jongste ontwikkelin gen in Libanon, maar ziet in het hui dige stadium geen aanleiding om zelf stappen te ondernemen. Dit blijkt uit een verklaring die een woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken in Den Haag heeft afgeleid na de steeds ernstiger bestandsschen dingen van de afgelopen dagen en de Israëlische pogingen om West- Beiroet binnen te dringen. DEN HAAG, 5-8. Van de PvdA vra gen, dat ze bij voorbaat verklaart re geringsverantwoordelijkheid te zul len aanvaarden voor een eventueel besluit tot plaatsing van nieuwe kernwapens is het omgekeerde van een handtekening. Aldus PvdA- lijsttrekker Den Uyl donderdag in een verklaring over de suggestie van CDA-lijstaanvoerder Van Agt om de kwestie van het wel of niet plaatsen van 48 kruisraketten in Nederland over te laten aan de Tweede Kamer, waarop het kabinet dat besluit dan zou moeten uitvoeren. Van Agt opperde zijn suggestie in het CDA-partijorgaan, CD-Actueel, van deze week. Hij schrijft daarbij zijn voorstel absoluut niet te be schouwen als een blokkade vooraf te gen een mogelijke coalitie met de PvdA. Sportieve kindermode, geshowd door zes jeugdige vrijwilligers uit de zaal. (Foto: Bob Noomen) BRUINISSE, 5-8. In een overvol pleintheater op Aqua delta te Bruinisse is al een klein voorproefje gegeven van de komende najaars- en wintermode. Om toch nog even in vakantiestemming te blijven werd tijdens deze show volop aandacht besteed aan zomerse bad- en sport kleding. De haarmode kreeg een extra aksent tijdens een demonstratie van kapsalon Van Dam uit Zierikzee. Deze modeshow werd gepresen- H| teerd door Leny Lichtenveld en ver zorgd door Nicole fashion, Moniek H boetiek b.v., Zentra-sport, Deurloo- kleding en schoenenzaak Van Oeve- ren, alle uit Zierikzee, en door de fir- ma Pleune uit Bruinisse. ZIERIKZEE, 5-8. Klubhuis „De Lichtboei" van het Le ger des Heils organiseert voor de jeugd van woensdag 11 tot en met vrijdag 13 augustus een „huttendorp". Op het braakliggende terrein tussen de Mastgatstraat/Schou- wenbank en Steenbank zal een grote stapel hout gereed liggen waarmee de kinderen aan de slag kunnen gaan. Het ligt in de bedoeling een kompleet huttendorp te bou wen binnen drie dagen. Spijkers, verf etc. zijn op het ter rein aanwezig. De kinderen moeten alleen een hamer van thuis meene men. De bouwmaterialen worden be schikbaar gesteld door plaatselijke middenstanders Na afloop, vrijdag, zal het dorp in brand worden gestoken. ,,de Zierik- zeese brandweer is reeds hiervan op de hoogte gesteld, dus een gevaarlijk spelletje wordt het absoluut niet" vertelt Rudy Pragter van het klub huis. „Het moet een echt levend dorp /worden, inklusief „burgemeester", 1 „winkeliers" etc. De kinderen heb ben waarschijnlijk zelf ook -volop ideeën". nacht door het forceren van een raam in, zich toegang te verschaffen tot Bar De Oude Zeef. De buit bedroeg 800,— en de inhoud van de geldbak- jes van twee speelautomaten. Bij restaurant De Graaf van Haemstede kwamen dieven langs de achterkant binnen, waarna de kassa werd ontvreemd. In de tuin achter het restaurant werd de kassa vervol gens gesloopt en verwisselde./ 400,— aan klein geld van de eigenaar. RENESSE .ft 3V. ■- .07 IX) Jl.-Jf Schilderwerk Een aantal grapjassen had donder dag blijkbaar niet zo erg veel om handen. Om de tijd te doden werd daarom maar witte verf en een kwast gegrepen, waarna een telefooncel aan de Rampweg in Renesse in een mum van tijd van „groen" werd om gezet in „wit". Van 10 tot 4 Woensdagochtend kunnen be langstellende kinderen terecht om tien uur tot ongeveer vier uur 's mid dags. Kosten voor deelname: één piek. SCHARENDIJKE, 6-8. Nog een week en dan zit het er weer op voor het kerkelijk rekreateiteam Scha- rendijke Ellemeet. Het programma tot en met vrijdag 13 augustus ziet er als volgt uit: ROTTERDAM. Rotterdam gaat weer gedetailleerd ook onderzoek doen naar bodemverontreiniging op het terrein van de voormalige gasfa briek in de wijk Kralingen. DEN HAAG, 5-8. De uit acht leden bestaande kommissie van toezicht bij de penitentiaire inrichtingen (strafgevangenis en Scheveningen)in Den Haag hebben minister De Ruiter van justitie laten weten, dat zij 1 sep tember zullen opstappen en hun funkties ter beschikking stellen. Vice-president van de Haagse rechtbank en voorzitter van de ge vangeniskommissie, mr. P. A. Rog gen, verklaarde donderdag desge vraagd dat de rechtspositie van de geditineerden langzamerhand exces sief is geworden en gevangenisdirek- ties niet meer slagvaardig kunnen optreden. „We maken ons grote zor gen over deze ontwikkeling, het is op deze manier onmogelijk onze taak uit te voeren", zo zei hij. Volgens mr. Roggen moet de kom missie tegenwoordig zoveel tijd besteden aan alle mogelijke klachten van gedetineerden dat voor de bevei liging van de strafinrichting zelf veel te weinig tijd overblijft. De gevolgen zijn niet uitgebleven: vorig jaar au gustus ontsnapten vier gedetineer den en vorige maand namen er op nieuw zes de benen. „We hebben onze bezorgdheid in het verleden reeds en kele malen kenbaar gemaakt aan de minister, maar er werd niet op gerea geerd", stelt mr. Roggen vast. MIDDELBURG, 4-8. De heer W. A. Kooiman (35 jaar) heeft per 1 au gustus zijn funktie neergelegd als hoofd afdeling bouwzaken van de Di rectie van de Volkshuisvesting in de provincie Zeeland. Hij is met ingang van diezelde datum benoemd tot hoofd van de technische dienst van de woningboüwverenigng Sint Lau- rentius te Breda. De heer Kooiman is acht jaar in dienst geweest bij de Directie van de Volkshuisvesting in de provincie Zeeland als medewerker van de afde ling Stedebouw en Inspectiezaken, waar hij vooral betrokken is geweest bij het stimuleren van kleinschalige stadsvernieuwing. Zaterdag 7 aug., 20.00 uur: Concert van „Tejofel" (Verenigingsgebouw), Rock uit Eindhoven. Zondag 8 aug., 9.30 uur: Kerkdienst in de Herv. Kerk (medewerking team); 10.00 uur: Kerkdienst in de GerefKerk; 19.00 uur: Kerkdienst in de Geref. Kerk. Maandag 9 aug., 10.00 uur: Kinder morgen (Dorpshuis Ellemeet); 20.00 uur: Maandagavondzang (Dorpshuis Ellemeet). Dinsdag 10 aug., 10.00 uur: Kinder morgen (Verenigingsgebouw); 20.30 uur: Streek-wie-van-de-drie Dia's Deltawerken (Ver.geb.). Woensdag 11 aug., 10.00 uur: Kin dermorgen (Ver.geb.); 11.30 uur: Bi bliotheek (Ver.geb.); 13.30 uur: Zand en waterspelen (aan de voet van de Brouwersdam, bij het ronde parkeer terrein). Donderdag 12 aug., 9.30 uur: Ker- kepad. Bezichtiging van de kerken van Brouwershaven, Dreischor, Ker- kwerve en Serooskerke, met rondlei ding. Ook hebben wij bij verschillen de kerken voor een organist gezorgd. Start autotocht: Ver.geb.; 13.00 uur: Pannekoeken eten en clowns (Ver.geb.), 1,—; 20.00 uur: Orgel concert (Ned. Herv. Kerk). Mar van der Veer (orgel) en Myra van Groe- nendael (viool) brengen werken ten gehore van Bach, Marais, Stanley, Couperin, Vivaldi, Telemann en Pa- chelbel. Vrijdag 13 aug., 10.00 uur: Kinder morgen (Ver.geb.); 11.30 uur: Biblio theek (Ver.geb.); 20.00 uur: Film (Ver.geb.). De film heet: „Crossfire" - terrorist tussen 2 vuren. DEN HAAG, 5-8. Een aantal vooral kleinere gemeenten zal minder geld van het rijk krijgen als de nieuwe verhoudingswet is ingegaan. Dat geld komt dan bij andere, vooral middelgrote gemeenten terecht, zo blijkt uit het wetsontwerp van de mi nisters Van der Stee van financiën en Rood van binnenlandse zaken. Zij hebben over het ontwerp, dat eind dit jaar bij de Tweede Kamer moet worden ingediend, advies gevraagd aan de Raad voor de Gemeentefinan- ciën. Het wetsontwerp, dat de financiële verhouding tussen rijk en gemeenten regelt, legt een aantal veranderde maatstaven aan voor de verdeling van de middelen over de gemeenten. De nieuwe wet moet op 1 januari 1984 ingaan. Er zal een overgangsre geling van tien jaar gelden. UTRECHT.- „Het uitbrengen van de nota in deze vorm is zelfs in het gunstigste geval in hoge mate on zorgvuldig". Het bestuur van de lan delijke specialisten vereniging (LSV) zegt dit in een brief aan minister Gar deniers (Volksgezondheid) over de nota waarin zij de sluiting van 25 zie kenhuizen en 77 ziekenhuisafdelin gen aankondigt. Illegale rekreatie Ook de afgelopen nacht zijn er weer een aantal fikse processen-ver baal uitgedeeld aan illegale rekrean- ten. Op de Brouwersdam werden 16 personen „het haasje", terwijl Re nesse nog eens voor zes „zwart"-re- kreanten zorgde. Naast de geldelijke boete krijgen illegale parkeerders de opdracht de volgende ochtend ver trokken te zijn. HAAMSTEDE Inbraken In Haamstede werd de afgelopen nacht ingebroken in twee horeka-be- drijven. Nadat in de nacht van ZONNEMAIRE, 6-8. Het onlangs failliet verklaarde cafébedrijf „De Gruttepikker" aan de Dijk van Bomme nede te Zonnemaire is verleden week verkocht aan Cees van Doorn, eigenaar van een horecabedrijf een eindje verder op de dijk, café/cafétaria „Bommenede". de gemeente Brouw. Ook bejaarden die jaren in deze gemeente hebben ge woond, maar sinds kort in bijvoor beeld een verzorgingstehuis te Zie rikzee wonen, komen voor deze tocht in aanmerking. DREISCHOR Vierde orgelconcert Dirk Jansz. Zwart Aanstaande dinsdag 10 augustus geeft de organist Dirk Jansz. Zwart zijn vierde orgelconcert in de Ned. Hervormde Kerk in Dreischor. Het laatste concert is dit seizoen op 17 au gustus. Aanvang 8 uur. BRUINISSE Geen oud papier In strijd met de gewoonte, dat de eerste zaterdag van de maand oud pa pier voor de Mbuma-zending wordt opgehaald, is dit aanstaande zater dag niet het geval. Oogstwerkzaam- heden van de ophalers verhinderen dit. JERUZALEM. De prijzen van de eerste levensbehoeften in Israël zijn fors omhoog gegaan. De regering heeft besloten de subsidies daarop te verminderen om de oorlog tegen Li banon te kunnen bekostigen, zo heeft het Israëlische ministerie van finan ciën meegedeeld. UTRECHT, 5-8. In de afgelopen tien jaar is het aantal arbeidsplaat sen in de intramurale gezondheids zorg (ziekenhuizen, psychiatrische ziekenhuizen, zwakzinnigeninrich tingen en verpleeghuizen) met onge veer 75.000 toegenomen. Tot 1990 zul len nog eens 22.000 arbeidsplaatsen meer nodig zijn om veranderingen in de omvang en samenstelling van de bevolking te kunnen opvangen. Dat blijkt uit een donderdag gepubliceer de nota van de Nationale Ziekenhuis raad (NZR) over de ontwikkeling van het aantal arbeidsplaatsen in de in tramurale gezondheidszorg over de periode 1970 tot 1990. BRUINISSE, 6-8. De biologen van het Rijksinstituut voor Visserij on derzoek in IJmuiden zijn allerminst tevreden over de resultaten die door de minister van landbouw ir. J. A. de Koning in Brussel zijn behaald wat betreft de verhoogde toewijzingen van de hoeveelheden vis (1982) aan de Nederlandse Noordzeevissers. Speciaal het tongquotum van 15.000 ton dat aan Nederland is toe gewezen (van de totaal 20.800 ton die is vrijgegeven) zit hun dwars, de Ne derlandse kotters zullen dat kwan tum onmogelijk bij elkaar kunnen vissen, menen zij en daardoor zal een ongebreidelde jacht op tong ont staan, met alle gevolgen van dien. Namelijk, uitroeiing van de tongstand. Men vist niet alleen de rente op, de tot rijpheid gekomen jaarklasse, maar ook het kapitaal de z.g. paai stock, de hoeveelheid vis, die voor het nageslacht moet zorgen. SCHOUWEN-DUIVELAND Najaarsmode voor de grote maten. (Foto: Bob Noomen) Chic, sportief, jeugdig of gekleed, kortom voor jong en oud zat er wel iets bij. Ook de grote maten werden niet vergeten. De firma Pleune voor namelijk de maten 44-46. Veel sukses oogstte boetiek Moniek met de leren- en suède pakken die eigenlijk tijd loos zijn en - onafhankelijk van het modebeeld - jaar in jaar uit gedragen kunnen worden. woensdag op donderdag al een ver geefse poging was gedaan, slaagden ongewenste bezoekers er afgelopen SCHARENDIJKE Orgelkoncert Mar van der Veer Op initiatief van het kerkelijk re- kreatieteam Scharendijke Ellemeet zal donderdag 12 augustus in de Her vormde Kerk een koncert worden ge geven met Mar van der Veer (orgel) en Myra van Groenendael (viool). Zij spelen werken van o.a. Bachm Ma rais, Couperin, Vivaldi en Telemann. BROUWERSHAVEN Vaartocht voor bejaarden De gemeente Brouwershaven orga niseert weer een vaartocht voor be- jarden uit de gemeente Brouwersha ven. Zaterdag 14 augustus zal een schip in haven De Val liggen afge meerd, waarmee een tocht wordt ge maakt over de Oosterschelde. Er zijn nog enkele plaatsen dus belangstel lenden kunnen zich nog opgeven bij ZIERIKZEE. 4-8. „Ik zou wel tien punten kunnen opnoemen die niet meer klopenzei de heer J. J. Geleijnse (VVD) woensdagavond tijdens de rond vraag in de vergadering van de kommissie publieke werken. Hij had het over de platte grondsborden van Zierikzee, die op diverse plaatsen in de stad staan opgesteld. De heer Geleijnse had de laatste weken veel klachten van bezoekers gehoord, dat de bor den op veel punten afwijken met de werkelijkheid. VV V-kantoor Het wordt hoog tijd dal ze worden bijgewerkt, het VVV- kantoor staat bijvoorbeeld nog in de Visstraat aangegevenen dat is toch al jaren aan het Ha- venpark gevestigd", aldus het kommissielid. De voorzitter van de kommis sie P.W., wethouder P. de Rijke zegde toe. dat de opmerkingse rieus zal worden meegenomen". (Foto: Bob Noomen)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 3