Westhoek-kombinatie legt DS'79 helemaal niets in de weg: 10-0 Wielercirkus slaat van dag tot dag zijn financiële slag jUI^Q£N ,U<tVs Formatie Willemse/Rijnberg met paar uitschieters Alleen Winnen en Kuiper doorbreken Post-hegemonie Janny Geelhoed met Romance naar reserve-kampioenschap Door een simpel zinnetje af te maken hebt u kans dat u het bedrag dat u voor uw Union fiets met Basta-slot uitgaf, terug wint Haal een deelnameformulier bij uw Union winkelier en wie weet kost uw Union fiets u niets kreeg de nieuwe sluitpost van DS'79 het leer toch nog in zijn handen. In de tweede helft werd Renesse- doelman Dicj Fierens ingewisseld voor Jack van Rees en nu werden de Dordtenaren danig gestoord in hun honger naar doelpunten. Deson danks moest de DFS-man nog vier keer kapituleren op inzetten van Braham, Matena, Evers uit een straf schop en opnieuw de Tunesier Bra ham. In de tweede 45 minuten waren er een paar kansjes meer voor de kombinatie maar met name Johny Quaak en Leen Rademaker hadden niet er£ veel geluk bij hun pogingen. „Och, het was een leuk potje", meen de de immer optimistische Ko Wil- lemse, „maar er is vooral voor mijn ploeg nog heel wat werk aan de win kel. Met name op de laatste man-po sitie moet nog een juiste man worden gevonden, maar we hebben nog enke le weken de tijd om het een en ander uit te dokteren. Dat komt allemaal wel goed". AJACCIO. In de Corsicaanse hoofdstad Ajaccio zijn zaterdagoch tend drie bommen ontploft. Niemand werd gewond, aldus de politie. Advertentie Peter Winnen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbod^) Hennie Kuiper Ruim 20.000 wielersportliefheb bers zagen zaterdag te Venhuizen Hennie Kuiper met een voorsprong van 26 sekonden als overwinnaar over de meet gaan in en tijd vdn 2.14.11 over de 100 km. j Theo Smit won de sprint van een achtervolgend viertal voor Henk Lubberdink, Adrie van Houwelingen em Michel Laurent (Fr.). Met een ach terstand van 35 sekonden werd Kim Andersen (Den.) 6e, Jos Lammertink 7e, Eric McKenzie (Nw. Zeel.) 8e, Jan Raas 9e en Johnnie Broers 10e. De Belgische kampioen Frank Hoste werd zondag winnaar te Sas van Gent in een wedstrijd over 95 km welke door 15.000 toeschouwers werd bijgewoond. Twintig kilometier voor de finish wisten een achttal ren ners uit het peloton te ontsnappen. In deze kopgroep liet Jan Raas in de laatste ronde een gat vallen waar door Frank Hoste in gezelschap van Peter Winnen en Heddy Nieuwdorp konden ontsnappen. In de eindsprint toonde Hoste zich duidelijk de sterkste voor Winnen en Nieuwdorp. Met een achterstand van 8 sek. eindigde Jan Raas als 4e voor Hennie Kuiper (5e), Rudy Pevenage (6e), Ronald de Witte (7e), Jos Schip per (8e), Leo van Vliet (9e) en Jac. van Meer (10e). In Schijndel werd zondag een inter nationale dernykoers gehouden. Winnaar werd Gerrie Knetemann voor de fransman Gilbert Duclos Lassalle, Joop Zoetemelk. Michel Laurent (Fr.), Henk Lubberdink, Re- né Pijnen, Fonds van Katwijk, Adri van Houwelingen, Eddy Plankaert (Bel.) en Ad Wijnands. Nederlandse wielerploeg voor WK WOERDEN, 1-8. Door de KNWU zijn de 12 renners bekendgemaakt welke zijn gcsclcktcerd voor het we reldkampioenschap voor de profs op de weg wat op 5 september a.s. in het Engelse Goodwood zal plaats vinden. Uit de ploeg van Peter Post zijn ze ven renners gcsclekteerd: Gerrie Knetemann, Henk Lubbcrding, Jan Raas, Johan van der Velde, Gerard Veldschoten, Ad Wijnands en Leo van Vliet. Verder zullen nog aan het wereld kampioenschap deelnemen: Hennie Kuiper, Theo de Rooy, Adrie van Houwelingen, Peter Winnen en Joop Zoetemelk. Als reserves zijn aangewezen: Adrie van der Poel, Jos Lammertink, Jan van Houwelingen en Frits Pi- rard. Als voorbereiding op het wereld kampioenschap zullen deze renners deelnemen aan de ronde van Neder land, die van 23 tot 28 augustus worst gehouden, op 29 augustus zal worden deelgenomen aan de wedstrijd te Os- sendrecht en op 1 september aan een wedstrijd in het Belgische Gerards- bergen of Putte-Mechelen. DS'79 aanvoerder Anne Evers omspeelt Renesse-doelman Dick Fierens. Op de achtergrond kijken een aantal spelers toe hoe het duel afloopt. Evers zou suksesvol uit de strijd komen en het vierde doelpunt op zijn naam zetten. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) RENESSE, 31-7. Toen voetbalvereniging Renesse enkele weken geleden op de laatste dag, waarop overschrijding mogelijk was, werd opgeschrikt door het plotselinge vertrek van Sjaak Vasseur en Dick Hart naar Zierikzee, stond het zo vast als een huis, dat de nieuwe trainer Ko Willemse met de gebakken peren zat. Eerder al vertrok Rick de Haan naar DS'79 en duidelijk was, dat Renesse, dat het in het vorige seizoen lange tijd erg moelijk had om het hoofd boven water te houden in de eerste klas van het zondagvoetbal, fors had moe ten inleveren. Weliswaar kwamen twee spelers van Zierikzee naar Renesse, maar hun gehalte lijkt vooralsnog niet toereikend om de kwijtgeraakte spe lers te doen vergeten. Dat is zaterdagmiddag tegen een allesbehalve groots spelend DS'79 al erg pijnlijk op de voorgrond getreden, al zullen velen zich verschuilen achter het argument, dat het hier pas een eerste kontakt met de bal betrof. De ploeg van de suksesvolle trainer Hans Dorjee won „slechts" met 10-0 na een 6-0 ruststand, maar de Dordtenaren hadden zonder blikken of blozen de dubbele marge op de borden kunnen brengen als er zorgvuldiger was omgesprongen met de kansen en als in de tweede helft niet DFS-goalie Jack van Rees tussen de palen had gestaan. Omdat Renesse door vakanties en werkende spelers geen volledig elftal op de been kon brengen, werd de for matie van trainer Ko Willemse zater dagmiddag aangevuld met een aan tal DFS-spelers. Hierdoor zou er een team moeten staan, dat DS'79 rede lijk van repliek zou kunnen dienen. Hiervan is evenwel totaal niets te recht gekomen, want met uitzonde ring van enkele momenten in de tweede helft was het enkel de ploeg van Hans Dorjee, die het spel dik- teerde op het veld van Renesse. Onsamenhangend De Westhoek-kombinatie speelde onsamenhangend en duidelijk was, dat er momenteel nog weinig kwali teit schuilt in beide ploegen. Positieve uitzonderingen zijn hier bij Renesse-nieuwkomer Gerard Smeding, DFS-verdediger Peter Fooy, Leen Rademaker, mits in een aanvallende rol, DFS-aanvaller Joh ny Quaak en de reeds genoemde doel man Jack van Rees. Van Rees zal evenwel voorlopig niet van de partij zijn bij zijn ploeg. Kees Rijnberg: „Van Rees gaat maandag voor een klein half jaar varen. Dat is bijzon der jammer, want hij zou een voor treffelijk doelman zijn". Hans Dorjee ontdekte weinig uit blinkers in de Westhoek-kombinatie. Zijn aandacht werd alleen getrokken door doelman Van Rees en Johny Quaak, die hij uiterst gevaarlijk noemde. De nieuwe DS'79-trainer was overigens al evenmin erg kon tent over zijn eigen mannen. „Er wa ren er maar een paar, die zich reali seerden, dat ze zich in een ploeg moe ten knokken", stelde hij na afloop. „Weliswaar zijn enkele plaatsen Tijdens NRPS-keuring in Breda BREDA, 30-7. Tijdens een NRPS-keuring van Nederlandse rijpaarden voor stamboekopname, rijpaarden met Arabisch bloed, Nederlandse pony's met Arabisch bloed en Anglo-Arabische volbloeden in Breda heeft Janny Geel hoed uit Oosterland, lid van de LR en PC Bru, met haar vijfjarige schimmel merrie Romance het reserve-kampioenschap behaald van de keuring Noord- Branbant-Zeeland. Romance is een dochter van de be roemde prestatiehengst Ramano en van de Engelse volbloed moeder Ni colas. De veel bloed vertonende Ro mance kreeg bij de keuring en stam boekopname een eerste premie en zij werd tevens aan de kop geplaatst van haar rubriek. Hierdoor is zij op 28 augustus startgerechtigd in Erme- lo. waar de nationale keuring wordt gehouden. In Breda was de strijd om het dag kampioenschap bijzonder spannend. Alleen de ali< rbesten mochten hier aan deelnemen. Romance werd hier bij reserve-kampioen, ondanks het feit, dat zij meer punten op haar kon- to kreeg dan de uiteindelijke kampi oen. Gerwina van de vice-voorzitter van het NRPS J. van de Ven uit Ha pert werd met 64 punten winnaar, terwijl Romance drie punten meer kreeg toebedeeld. In de rubriek best- gaand rijpaard kreeg Janny Geel hoed met Romanche een vijfde prijs. reeds vaststaand bezet, maar er zijn ook nog enkele posities, waarvoor minimaal twee namen in aanmer king komen. Ik snap dan persoonlijk niet, dat de twijfelaars niet proberen om een echte prestatie neer te zetten". Uitblinker Grote uitblinker in de geelblauwe Dordtse formatie was de rossige Cor Lems, die vrijwel aan ieder vlotlo- pende aanval een fiks aandeel had. Zelf skoorde de supersnelle mid denvelder niet een keer, maar als er net als bij ijshockey punten gegeven zouden worden, waarbij ook de beslissende voorzet wordt beloond, dan zou Lems zeker zeven of acht streepjes achter zijn naam hebben ge kregen. Een redelijke prestatie zet ten ook Peter van Pelt (drie doelpun ten in een halve wedstrijd), Hakim Braham (al miste hij enkele opgeleg- de kansen), Fred Bijl en good-old Henk van Leeuwen neer. Ook bij hem moet evenwel de notitie worden geplaatst, dat hij aanvallend enkele keren stuntelig afrondde. Een ronduit vernietigend oordeel had Dorjee over middenvelder Ed win Gorter. Hij verrichtte louter ne gatieve zaken en alleen dankzij hem kreeg de Westhoek-kombinatie nog een paar piepkleine kansjes. „Hij is een van de jongens, die niet weet waar hij mee bezig is, maar dat neemt niet weg, dat ik hem in eerde re wedstrijden leukeidingen heb zien doen. Een pure misser is beslist Peter Matena. Wat die jongen loopt te doen snap zelfs ik niet. Wat mij betreft mag hij nu al op de transferlijst". Toch wilde Dorjee zijn ploeg aller minst afvallen en dat gaf hij ook wel toe. Missertjes „Vooral verdedigend kun je uit de ze wedstrijd niets leren. Zelfs een Niels Overweg, toch een jongen met een fenomenale ervaring en traptech- niek, maakt een paar missertjes. Ge durende de rust wilde hij vervangen worden, want de konsentratie wordt in zo'n wedstrijd danig op de proef gesteld. De verdediging heeft gewoon te weinig werk en is dan niet attent als er eens een keer wat gedaan moet worden. Aanvallend hebben we van tijd tot tijd redelijk tot goed gespeeld, maar ik heb er altijd hoe dan ook moeite mee als het 20-0 kan worden en wordt maar de helft. In een oefenwedstrijd moet je niet spa ren, anders is het geen oefenen meer. We komen toch voetballen om te zien wie er skoort en hoe er geskoord kan worden", meende Dorjee na afloop. Hans Dorjee verwisselde aan het eind van het vorige seizoen Excelsior voor DS'79. „Ik had het kontrakt al rond voordat Excelsior ook maar eni ge kijk had op de ere-divisie", stelde de Delftenaar. „Als ik vooraf had ge weten, dat dit zou gebeuren dan had ik me misschien nog wel eens een keer of zeven bedacht, maar nu het zover is moet ik tevreden bekennen met een fijn gevoel bij de Rotterdam mers te zijn weggegaan en met het zelfde gevoel bij DS'79 te zijn begon nen". Dorjee was in het verleden al werkzaam voor Xerxes Rotterdam, De Graafschap in Doetinchem en bij de Bredase eredivisieploeg NAC, waar Jo Jansen zijn voorganger en opvolger werd. Ruststand ZIERIKZEE, 1-8. De Nederlandse wielersport beleeft momenteel hoogtijda gen. Direkt na de voor de Nederlandse renners suksesvol verlopem Tour de France is er voor de renners volop werk aan de winkel en staat er iedere dag wel een wedstrijd op het programma. De goede verrichtingen van de Neder landse renners heeft ook zijn uitwerking niet gemist op het aantal toeschou wers bij deze wedstrijden, aantallen waar men in andere takken van sport niet zonder enige jaloerse blikken naar kijkt. Ondanks de zware inspannin gen welke de coureurs in de afgelopen weken hebben moeten leveren slagen zij er toch weer iedere dag in het publiek een attraktieve wedstrijd te bieden waarbij het gemiddelde steeds weer boven de 40 km komt. Hennie Kuiper (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Direkt na de Tour de France had maandag Boxmeer de primeur waar 20.000 toeschouwers Henk Lubber dink door de finish zagen flitsen in een tijd van 2.18.19 over de 100 km. Hennie Kuiper, die in de eindsprint werd geklopt, eindigde op de 2e plaats, met een achterstand van 12 seconden werd Johan van der Vel de 3e, Jan Raas 4e en Peter Winnen 5e. Dinsdag was Obbicht aan de beurt waar 15.000 toeschouwers zich rond het parkoers hadden geschaard. Joop Zoetemelk werd hier winnaar met 10 sekonden voorsprong op Ad Wij nands (2e) en Adrie van Houwelingen (3e). Met een achterstand van 1.02 min. werd René Koppert 4e en Ad Tak 5e. Acht van Chaam Woensdag was het de Acht van Chaam, de klassieker onder de crite riums in Nederland welke dit jaar weer tussen de 50- en 60.000 toeschou wers werd bijgewoond. Johan van der Velde, die zich vorig jaar nipt door Roy Schuiten geklopt zag, snelde nu als eerste over de meet nadat hij zich in een sprintduel met Peter Winnen de sterkste had ge toond. De 120 km werd door de win naar afgelegd in 2.43.27. Op de 3e plaats eindigde Jan Raas voor Hen nie Kuiper en Bert Oosterbosch. Donderdag zagen 25.000 toeschou wers de beroepsrenners aan het werk te Wateringen waar de man uit de streek, Leo van Vliet met 20 sekon den voorsprong op Adrie van der Poel als overwinnaar finishte. Adrie van Houwelingen werd 3e, Joop Zoe temelk 4e en William Tackaert (Bel.) 5e. Vrijdag waren er twee wedstrijden nl. in Rijsbergen en het Zeeuwse Kwadendamme. Voor een talrijk op gekomen publiek ging Peter Winnen in Rijsbergen winnen in de tijd van 1.48.46 over de 80 km voor Wies van Dongen, Joop Zoetemelk, Ludo Del- croix (Bel.) en Frits Pirard. In Kwadendamme klopte Jan Raas met enkele decimeters verschil de de ze avond sterk rijdende Gerrie van Gerwen met Jos Schipper op de 3e plaats. Met een achterstand van 27 sekonden zagen de 5000 toeschou wers Jac. van Meer als 4e door de fi nish gaan voor Jan van Houwelin gen. Janny Geelhoed met haar reserve-kampioen, de vijfjarige Romance, dochter van Ramano en Nicolas. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Doelpunten van Van Pelt en Bra ham in de laatste tien minuten be paalden de ruststand op 6-0. Tussen door was de kombinatie een keer ge vaarlijk geweest, toen doelman Bloem rijkelijk ver voor zijn doel stond bij een vrije trap van Gerard Smeding. Met het nodige fortuin Johan van der Velde mocht in Chaam de vruchten plukken vaneen voortreffe lijke Ronde van Frankrijk. In een finale met Peter Winnen flitste de nationale kampioen net voor de Noordlimburger ever de meet. Ook in 's werelds groot ste wielerwedstrijd bleef Van der Velde Winnen net voor. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Al in de eerste minuut kwam DS'79 zaterdagmiddag op voorsprong door een treffer van Hakim Braham, waarna de marge binnen een kwar tier werd verviervoudigd door twee keer Peter van Pelt en Anne Evers, de aanvoerder van de Dordtenaren.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 6