Dl Dl Schitterende dressuurprestatie voor Marjolein Geelhoed van Bru Jew* Irma Borsboom met Maico enige winnende kombinatie Peter Hanse met Sunny naar zware men-klasse Tijdens Kringkonkoers van de Schouwse Ruiters m Zilveren medaille voor Annemarie Verstappen op WK Springen op Schouwen-Duiveland op laag pitje ÊÈÊÊUÈÉ i DRUKWERK FAMILIEDRUKWERK HANDELSDRUKWERK Dinsdagavond vijfde Loop-door ZI£RIKZEESCH£ NIEUWSBODE Maandag 2 augustus 1982 Nr. 23157 5 RENESSE, 31-7. Voor een van de fraaiste prestaties tijdens de dressuurwedstrijden op het Kringkonkoers van de Schouwse Ruiters, dat zaterdag werd gehouden op de terreinen rond manege Grol in Renesse zorgde zonder twijfel Marjolein Geelhoed met haar pony Alarda. De kombinatie van de LR en PC Bru behaalde niet alleen de eerste prijs in klasse L2, maar deed dat ook nog even met het voortreffelijke puntentotaal van 138 punten. Vaak wil dit niet alles zeggen, omdat juryleden nog wel eens een gulle bui plegen te hebben, maar dat gaat in het geval van de Bru-kombinatie beslist niet op. Marjolein Geelhoed legde met Alarda een uitstekende proef neer, waarmee de jury gewoon niet anders kon dan haar rijkelijk belonen. Het is voor Marjolein Geelhoed een uitstekende revanche op zichzelf, omdat de kombinatie bij het springen sinds eni ge tijd allerminst in een beste vorm verkeert. In Renesse trok zij zich zelfs terug, om dat zij maar liefst zeven verliespunten op haar konto had en niet langer het risiko wil de lopen opnieuw tegen een fikse teleurstelling aan te lopen. „We moeten eerst maar eens proberen ve vormkrisis te boven te komen", vertelde Marjolein Geelhoed vooraf. „Ik ga met Alarda voorlopig maar eens trachten goed te presteren in de dressuur. Dan zien we later wel weer bij het springen". Goede dresurprestaties waren ei voor de organiserende vereniging in de afdelingsdressuur. Bij de achttal len pony's kwamen de Schouwse Ruiters met een eerste prijs uit de bus met 113 punten in de klasse L. De Gouwe Reyers werden met 94 punten naar de tweede plaats verwezen. Ook bij de viertallen paarden gingen de oranje rozetten naar kombinaties van de Schouwse Ruiters. Met 107 punten kreeg het viertal 18 punten meer dan het als tweede eindigende viertal van de Gouwe Reyers. De ze ge bij de achttallen paarden ging naar de ploeg van de landelijke rui- tervereniging Walcheren met 125 punten en ponyklub Oranjezon was het suksesvolst bij de viertallen po ny's. Zij ontvingen 118 punten. Zware klasse Bij de individuele dressuur voor paarden in de klasse Ml, M2 en Z ging de eerste prijs naar de uiterst fraaie kombinatie Marina de Fouw met Ticardo van de LR Walcheren met 125 punten. IN het verzameld klassement was de vierde prijs hier weggelegd voor de enige Z-kombinatie, die in Renes se in aktie kwam. Met 117 punten toonden Jori van de Bijl en Rapid op nieuw aan terecht in deze zware klas se te zijn beland. De tweede en derde prijs gingen in deze ring respektieve lijk naar mevrouw Van de Velden met Persiah Path van de Gouwe Rey ers en mejuffrouw Agustijn met Om ar van Oranjezon. Zij inkasseerden respektievelijk 121 en 120 punten. In de individuele dressuur M/Z was Sentie Duynkerke met Carine van Oranjezon het beste op dreef, hetgeen haar de eerste prijs oplever de. Met 116 punten bleef zij Marianne Josiasse met Brendel van de Gouwe Reyers en Heidi Rotte met Jonker van Oranjezon twee punten voor. Uitstekend was in deze zware ring de vierde plaats van Monique van de Werve met Natascha van de Schouw se Ruiters. Met 108 punten belandde zij knap in de prijzen. De blonde amazone uit Dreischor manifesteert zich nu reeds voortreffelijk in deze zware ring, waarin zij pas recentelijk debuteerde. Dieneke Klompe In de klasse L2 van de paarden kwam de zege ook op Schouwen-Dui- BIsraBB «MMI fj u '<l~ - II 4 Irma Bolijn van de LR en PC Bru was in Renesse voortreffelijk op dreef. Met haar pony Alta kwam zij als winnares uit de bus bij de dressuur en bij het springen bleven alle hindernissen volledig staande. Een onachtzaam moment leverde een lichte weigering op, waardoor zij hier een verdiende prijs miste. (Foto: Zierikzresche Nieuwsbode) veland terecht. Dit keer was de eer weggelegd voor een kombinatie van Westelijk Schouwen. Dieneke Klompe met Riletta zorg de voor de enige zege voor deze vere niging tijdens het voortreffelijk ge organiseerd konkoers van de Schouwse Ruiters. Met 120 punten bleef zij Corine Duynkerke met Ro zet van Oranjezon twee punten voor. In een andere L2-ring was de eerste prijs weggelegd voor -Annemarie Louwerse van Oranjezon. Met haar paard Olive totaliseerde de amazone uit Vrouwenpolder 123 punten. In de tweede Ll-ringen van de paarden behaalden leden van de Schouwen-Duivelandse verenigin gen drie prijzen. In ring 4 was er een derde prijs voor Cees Stouten met Tornado van de Schouwse Ruiters met 122 punten. Winnaar in deze ring werd Henk Maljaars met Safier van Oranjezon voor zijn klubgenoot Adrie Louws met Rida. Zij kwamen respektievelijk tot 132 en 125 punten. Op de vierde plaats klasseerde zich een Bru-kombinatie. Mevrouw Han- se met Lady kwam een enkel punt te kort om de derde prijs te delen met DEN HAAG. Per dag worden in het hoogseizoen gemiddeld zes buiten landers die in Nederland vakantie houden gezocht wegens overlijden of ziekte van familieleden. Ondanks al lerlei pogingen van de ANWB lukt het bijna nooit deze gezochte toe risten tijdig op te sporen. De ANWB en het Nationaal Bureau voor Toe risme willen nu onder het motto ,,Zoek een toerist, die wordt vermist" proberen Nederlanders zo ver zien te krijgen dat zij helpen bij het opsporen. Als blijk van waarde ring denkt de ANWB de vinder te be lonen met een speldje, boek of strop das. GUAYAQUIL, 2-8. Annemarie Verstappen heeft in Guayaquil tij dens de wereldtitelstrijd zwemmen een zilveren medaille veroverd op de 100 meter vrije slag dames. Haar tijd: 55.87 sekonden, betekent tevens een nieuw Nederlands rekord. Het oude rekord stond sinds 31 januari van dit jaar op haar naam met 56.10 sekon den. Annemarie Verstappen kwam in de eindsprint achthonderdste sekon den te^kort voor de gouden plak. De ze ging door een wat gelukkiger uit komen bij het aantikken naar de Oostduitse Birgit Meineke. Sommi ge leden van de Nederlandse ploeg waren bij de finish zelfs van mening, dat de Brabantse had gewonnen, maar het elektronisch skorebord besliste anders. Simone Stahlie uit Kerkwerve is momenteel met haar pony's Gadeste en Dia mond een van de beste pony-kombinaties die Schouwen-Duiveland rijk is. In Renesse verscheen de amazone van de LR en PC Bru alleen met Gadeste. In zo wel de dressuur als het springen viel zij in de prijzen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Cees Stouten. Ook in ring 3 een vier de prijs voor een Bru-kombinatie. Corrie van de Knaap met Rebecca was de verantwoordelijke kombina tie. Zij kwamen tot 116 punten. De eerste prijs was hier voor Ingrid Schrama met Rinke van de Burght- ruiters uit Middelburg met 130 pun ten. Ruitergeslacht Bij de Ll-pony's ring 5 was de eerste prijs voor Lieneke Wondergem met Silvia van de Gouwe Reyers. De telg uit een rijk ruitergeslacht kwam tot 124 punten. Jacco Fierens met Wendy moest de derde plaats delen met Nicky Abra- hamse met Queenie van Oranjezon. Beide kombinaties kregen 116 pun ten. In een andere ring was er eve neens een derde prijs voor een andere Schouwse Ruiters-kombinatie. Irma Borsboom kwam met Maico tot 123 punten. Christien Crucq werd met Honny winnares met 135 punten. De ze kombinatie komt uit voor de LR en PC Walcheren. In de individuele dressuur bij de B- pony's ging het er bijzonder span nend aan toe met maar liefst negen kombinaties die tussen de 120 en 125 punten totaliseerden. De eindzege ging uiteindelijk erg fraai naar de Bru-kombinatie Irma Bolijn met Al ta, die als enige 125 punten op haar konto kreeg. Maar liefst vijf kombi naties, waaronder vier van Schou wen-Duiveland kwamen tot 120 pun ten: Marlies Kooman met Jovos van Westelijk Sxchouwen, Simone Stah lie van Bru en de Schouwse Ruiters Johan Rentmeester met Petro en El len van Schelven met Sabra. Samen met Ursula Gularek met Peter van Walcheren moesten zij de vijfde prijs delen. Tweede prijs Bij de B-paarden werd in twee rin gen gereden. In ring 8 ging de zege naar Joke Overbeeke met Pearl van Oranjezon met 133 punten, voor Ma- rianne Gabriëlse van Vroonruiters met Tamar en Gerard de Ruiter met Tennik van Bru. Deze twee kombinaties kwamen beide aan 126 punten. Rina den Boer met Silvia van de Schouwse Ruiters pakte met 121 punten de vijfde prijs, terwijl Mari Kristaleijn met Goura- geux van Westelijk Schouwen met 120 punten een zesde prijs inkasseer- de. In ring 9 was de zege met 128 pun ten weggelegd voor Annie Bertram met Daphne van de Gouwe Reyers. Hier kwamen geen Schouwen-Duive landse kombinaties in de prijzen. UTRECHT. Volgens de Voedings bond FNV staan er in de pluimvee- verwerkende industrie zeker dui zend van de 5500 banen op de tocht tenzij de ondernemers komen tot ver gaande samenwerking en prij safspraken. De voedingsbond heeft de werkgevers gewaarschuwd dat het fout loopt in de pluimveebranche als ze op de huidige voet verder gaan en elkaar op leven en dood blijven bekonkureren. DEN HAAG. De stichting Montiaal Alternatief heeft in een brief aan de Europese Kommissie en het Euro pees parlement heftig geprotesteerd tegen het opblazen van ongeveer 40.000 spreeuwen met springstof on langs in de gemeente Tremelo in bel- gië. Jannewekken 11 Zierikzee/Telef. 01110-6551 Stencil - offset en boekdruk VERLOVINGSKAARTEN HUWELUKSKAARTEN GEBOORTEKAARTEN Een uitgebreide keuze uit vele modellenboeken. van klein tot groot en van zwart tof in vele kleuren, voor: BRIEFPAPIER ENVELOPPEN REKENINGEN FOLDERS, ENZ. UW DRUKKER Cees Stouten was tijdens het spring konkoers van de Schouwse Ruiters in de barrage net iets minder snel dan de winnaar Bram Klaasse van Walcheren. Desondanks manifesteerde de man uit Sirjansland zich weer voortreffelijk. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) RENESSE, 31-7. Het blijft een kwestie van behelpen waar het springen be treft op Schouwen-Duiveland. Tijdens het zaterdag in Renesse georganiseerde kringkonkoers kwam Irma Borsboom met Maico van de Schouwse Ruiters als enige winnende kombinatie van het voormalige eiland uit de bus in de totaal zes kategorieën, die werden afgewerkt. In de klasse B van de pony's kreeg zij de hoogste puntenwaardering voor de stijl van rijden van een aantal kombi naties die foutloos rondkwamen. Ook foutloos was Johan Rentmeester met Petro van de Schouwse Ruiters, maar hem restte slechts een vijfde plaats. Een knap konkoers leverde Cees Stouten met zijn 172 cm hoge Torna do.af. De Schouwse ruiter maakt: een meer dan sterk groenseizoen door en de kombinatie i^ dan pólc nauwelijks uit de prijzen'weg té aërtken. Daarbi gevoegd het zeer akseptabele dres suur rijden van Stouten en Tornado en duidelijk mag zijn, dat dit een kombinatie is, die ook buiten Schou wen-Duiveland iets kan laten zien van de vooruitgang, die er in de breedte toch wel geboekt kan wor den. Het blijft overigens een jammer lijke kwestie dat de ruiterzaken op Schouwen-Duiveland niet beter ge bundeld kunnen worden, want dan zou er prestatief toch aanzienlijk meer aan de weg getimmerd kunnen worden. Foutloos Cees Stouten werd in de klasse L van de Paarden meer dan voortreffe lijk tweede achter Bram Klaasse met Sandra van de LR en PC Walcheren. De derde plaats was voor Cees de Visser met Thoran van de Gouwe Reyers en de vierde en vijfde plaats waren voor respektievelijk Henk en Peter Hanse is na zijn eerste prijs van afgelopen zaterdag met zijn pony Sun ny gepromoveerd naar de Z-klasse mennen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) RENESSE, 31-7. Peter Hanse is zaterdag als winnaar uit de bus gekomen bij het M/Z-mennen tijdens het door de Schouwse ruiters georganiseerde kring konkoers in Renesse. Met zijn pony Sunny totaliseerde de jeugdige Schouwc- se Ruiter 98 punten waarmee hij onder andere Zeeuws kampioen Bram Mal jaars voorbleef. Hanse is nu Z-startgerechtigd. In de klasse 1 gingen alle drie de prijzen naar leden van de LR en PC Oranjezon. Dirk Coppoolse werd met Abeya winnaar met 97 punten en de tweede prijs ging naar Nicoline Vos met Tramenta. De instruktrice van de Schouwse Ruiters kreeg een punt minder dan de latere winnaar. De derde plaats was voor Peter de Kam met Slanka. In de rubriek Klavertje Drie ging de zege naar een groep bruine paar den van de LR en PC Walcheren voor een groep vospaarden van dezelfde vereniging. De derde prijs was ver dienstelijk voor een groep schimmel pony's van de organiserende vereni ging de Schouwse Ruiters, twee ploe gen van Oranjezon pakten de vierde en vijde prijs. Bram Maljaars met respektievelijk Safier en Salerno. Al deze kombina ties legden het door parkoersbouwer Anton Hanse neergezet parkoers in- eerste instantie, foutloos af| waarna een barrage op'üjd'uitsluitsel moest brengen voor de klassering. Bij de M/Z paarden was er weer eens geen kruid meer gewassen tegen de fami lie Quist. Inge Quist werd winnares met Pelopidas, terwijl Z-ruiter Gilles Quist de tweede prijs pakte. In het M/Z-springen bij de pony's moest het deelnemersveld een gevoe lige aderlating ondergaan, doordat nogal wat kombinaties hun inschrij ving introkken, maar de kombina ties, die wel in de ring verschenen le verden een puike wedstrijd af. Ru briekwinnaar werd Peter, Klaasse met Sjoerd van de PV Walcheren. De tweede prijs was uitstekend voor Si mone Stahlie van de LR en PC Bru. Zij werd hiermee eerste M- kombinatie. De Kerkwerfse amazo ne heeft zich dit jaar ontwikkeld tot een van de beste pony-kombinaties van het voormalige eiland en er zijn dan ook weinig konkoersen waar Si mone Stahlie met lege handen van daan komt. De Kerkwerfse is vijf jaar aktief in de ruitersport en zij timmert dit seizoen om beurten flink aan de weg met haar pony's Diamond en Gadeste. In Renesse verscheen zij alleen met de laastgenoemde pony, maar zowel bij het springen als de dressuur mocht zij een verdiende prijs mee naar huis nemen. Stijlbeoordeling In de klasse B bij de paarden ging het oranje rozet naar Marina de Nooyer met Natasja van de Burgh- ruiters. Haar stijlbeoordeling viel net iets beter uit dan die van Christien Haegens met Roulette van Walcheren. De derde prijs was voor Joke Over beeke met Paerl van Oranjezon en Jan Vader met Michelle van de Gou we Reyers werd vierde. De eerste twee kwamen foutloos rond en de nummers drie en vier kregen ieder een weigering. In de klasse L van po ny's werd de eerste prijs veroverd door Jeanet de Lange met Satano van Walcheren voor Marianne Josiasse met Brendel en Diny Krijger met Alexandra. Beide kombinaties zijn van de Gouwe Reyers. RENESSE, 1-8. Door de atletiekve reniging Delta Sport zal morgen (dinsdag) voor de vijfde keer in suk- sessie in samenwerking met de Juni- or-Kamer-Schouwen-Duiveland ten Renesse een loop-door worden geor ganiseerd over de afstanden 5 en 10 kilometer. Morgenavond te half acht is de start bij het Motel De Zeeuwse Stro men aan get eind van de Jan van Re- nesseweg. Op dezelfde plaats kan ook vanaf half zeven worden inge schreven. De baten van deze vijfde loop-door zullen ten goede komen aan de Bea- trixschool te Zierikzee. Van het geld bedrag zal speelgoed worden aange kocht voor de kinderen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 5