Coen en Ellen Flink exposeren in galerie „Borsboom" Zierikzee Zeepkistenrace van Scharendijke werd zege Erik van Nieuwenhuize Eerste startschot gelost door burgemeester Den Boer STREEKNIEUWS Akteur als kunstschilder ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 2 augustus 1982 Nr. 23157 3 OOSTERLAND ZONNEMA1RE Diefstal uit zomerwoning Uit een zomerwoning van de fami lie G. aan de Schapenweg werd een radio ontvreemd. Een ruit werd in geslagen en zodoende konden de da ders het pand binnen komen. De eige naren waren afwezig. Geslaagd De heer M. P. Capelle slaagde in Hilversum voor het examen Aanne mer Burgelijke en Utiliteitsbouw. De heer Capelle is reeds werkzaam als aannemer in Oosterland. Botsing na vlieg in het oog Bij de Blaauwe Keet reed mej. I. v. d. V. uit Nieuwerkerk op de Parallel weg toen ze op een, in verband met naderend onweer, uitermate groot aantal aanwezige vliegjes inreed en één daarvan in het oog kreeg. Daar door botste ze tegen een naderende auto, bestuurd door H. v. K. uit Nieu werkerk. Voor onderzoek werd mej. v. d. V. naar het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis vervoerd, doch kon na on derzoek het ziekenhuis weer verla ten. BRUINISSE Dure Mercedes gestolen Een dure Mercedes, waarde 90.000,— werd op Aquadelta in de nacht van vrijdag op zaterdag gesto len. De eigenaar is P. C. B. uit Oosterhout. Van de wagen is nog geen spoor teruggevonden. MIDDELBURG Burgemeester W. den Boer gaf in Scharendijke het eerste startsignaal aan Erik van Nieuwenhuize, die uiteindelijk ook als winnaar van de zeepkistenrace uit de bus zou komen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) SCHARENDIJKE, 31-7. Erik van Nieuwenhuize is winnaar geworden van de jaarlijkse zeepkistenrace, die in Scharendijke wordt gehouden. In een tijd rit over drie manches bleef Van Nieuwenhuize zijn naaste rivaal Corneel de Oude slechts drietiende sekonde voor. Aan deze zeepkistenrace, die een orga nisatie was van de werkgroep Evenementen, werd een officieel tintje toege voegd doordat burgemeester W. den Boer van Middenschouwen het eerste startschot loste. ZIERIKZEE Slingerend de sloot in Op de Provinciale weg van Haamstede naar Zierikzee ter hoogte van de Luchtenburgseweg is een auto met aanhanger beladen met houten schotten in de sloot beland, doordat de aanhanger ging slingeren. De auto van Aga-gas BV uit Amsterdam werd bestuurd door J. G. uit Alblasser- dam. Sleepbedrijf Jan de Jonge zette de kombinatie weer op de weg, waar na alles wers afgevoerd naar Zierik zee. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Rood-licht kontrole Bij de stoplichten op de Laan van St. Hilaire hield de rijkspolitie een verkeerslichten kontrole. Elf auto mobilisten reden door het rode licht. Inbraak In de woning van H. B. aan de Lan ge Blokweg is, waarschijnlijk afgelo pen maandag of dinsdag ingebroken. De eigenaar deed aangifte van ver missing van girobetaalkaarten, che ques en een geldsbedrag van 150,—. MORIAANSHOOFD Diefstal fuiken Ten nadele van A. C. v. d. H. werd een aantal fuiken met hoepels, staan de in de 2e inlaag gestolen. De waar de wordt geschat op 1000,—. WESTERSCHOUWEN Controle Tijdens een in de Westhoek gehou den controle werd tweemaal een rij verbod opgelegd aan personen die overmatig alcohol hadden gebruikt. Tevens gingen vier bestuurders op de bon wegens ondeugdelijke verlich ting van hun voertuig. BURGHSLUIS Jacht aan de grond Door de plotseling opkomende stormwind is vrijdagavond tijdens het noodweer het motorjacht Anna uit Burghsluis, eigenaar L. B. uit Haamstede tegen de dijk van het werkeiland Noordland gedreven en daar blijven zitten. De reddingboot President Jan Leis haalde vier men sen van boord, twee andere opvaren den bleven aan boord. Met laag wa ter viel het jacht geheel droog. Zater dag tegen 12.00 uur trok de Jan Leis het jacht vlot, dat vervolgens op ei gen kracht de thuishaven bereikte en afmeerde. BURGH-HAAMSTEDE Over de streep Op de Krayesteinweg zijn zondag twee wagens tegen elkaar gebotst. Automibilist H. N. uit 's-Gravendeel zou teveel op de linker weghelft heb ben gereden waardoor deze in bot sing kwam met tegenligger P. B. uit Sneek. H. N. zou onder invloed heb ben gereden. Beide wagens liepen materiële schade op. BURGH Groots resultaat rommelmarkt De zaterdag, ten bate van de Neder lands Hervormde Kerk gehouden rommelmarkt is een groot sukses ge worden. Er werd voor niet minder dan 11.000,— verkocht. Vele oude Erik Groenewoud klasseerde zich in de tweede helft van het veld met der tien sekonden achterstand op de win naar. Hij was de enige niet Scharen- dijkenaar en .produceerde'' een wel erg opmerkelijke zeepkist door een broodkrat te plaatsen op een skate board. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Erik van Nieuwenhuize had de bij zonder moeilijke opgave om als eerste vertrekker een akseptabele richttijd neer te zetten. Van Nieu wenhuize kweet zich voortreffelijk van deze taak en zette meteen iede reen voor het blok. Alleen Corneel de Oude kon zich in de buurt van de la tere winnaar nestelen. Ook in het verdere verloop kwam in deze vol gorde geen verschil meer, hoe zeer De Oude zich ook inspande om de sterke tegenstande te kloppen. Wisselbeker Erik van Nieuwenhuize werd zo doende winnaar van de door de plaatselijke middenstand beschik baar gestelde wisselbeker en de eerste prijs. Corneel de Oude werd een sterke tweede en de derde prijs was voor Leonard van Nieuwenhui ze, maar deze eindigde toch al op zeer eerbiedige afstand. Reinier Louwerse en Johan van der Horst werden vierde en vijfde en op een gedeelde zesde plaats legden Ar nold Kiezenberg en Nils van de Moe zel beslag. Opmerkelijk was dat deze beide koereurs in spe in dezelfde wa gen reden. Nils van de Moezel was ge durende een van de laatste dagen voor de race door zijn eigen wagen gezakt en mocht op het laatste mo ment toch nog starten in de wagen van zijn kollega. De volledige uitslag: 1. Erik van Nieuwenhuize 1.16,9 (ver 3 manches); 2. Corneel de Oude 1.17,2; 3. Leonard van Nieuwenhuize 1.18,7; 4. Reinier Louwerse 1.21,8; 5. Johan van der Horst 1.23,8; 6. Arnold Kiezenberg 1.25.0; 7. Nils van de Moezel 1.25,0; 8. spullen zoals bankstellen, stoelen, kasten, lampen enz. gingen grif van de hand. Daarbij nog de stands met zelfvervaardigde handwerken, een bloemenkraam, een koffie- en olie- bollenkraam droegen bij tot dit grote bedrag. Niet minder dan vier sjoel bakken hadden de gehele dag volop werk. Ook de bijkomende kraampjes van de werkwinkel en het komité in terieur Dorpshuis deden goede za ken. De belangstelling bleef van be gin tot eind groot. Jeroen Immerzeel 1.26,9; 9. Miriam Immerzeel 1.28,6; 10. Hanny Bezuyen 1.29,0; 11. Richard Bevelander 1.29,4; 12. Erik Groenewoud 1.29,9; 13. Serge Verschuur 1.30,5; 14. Toon van der Tak 1.37,1; 15. Hanke Ravesteijn 3.03,2 (zij kreeg de poedelprijs, van wege haar heldhaftig volhouden in haar allesbehalve beste „bolide"). HAAMSTEDE Tent-inventaris gestolen Ten nadele van mevrouw A. J. M. T., met haar tent kamperende op de camping Duinhoeve, werd een deel van de inventaris van de tent en wat sieraden gestolen. RENESSE Surf-imperial gestolen Van de, aan deOude Moolweg ge parkeerde auto van C. P. v. d. L. uit Nigtevecht werd een surf-imperial gestolen. De diefstal werd zaterdaga vond gepleegd. Vernieling verkeersbord Opnieuw moest in Renesse een ver keersbord het ontgelden. Op de hoek Oude Moolweg-Lindelaan werd een bord in de nacht van vrijdag op zater dag net zo lang omgebogen tot het af brak. Beroving met pistooldreiging Een toerist, een zekere R. die zich in de nacht van zaterdag op zondag bij de ingang van de Julianahoeve ophield, werd door twee jeugdige Duitsers aangehouden en onder be dreiging met een pistool van zijn por- temonnaie beroofd. De inhoud was niet groot, nl. 22,00. In verband hiermede zijn twee jonge Duitsers aangehouden die de beroving beken den. Zij waren in het bezit van een pistool en een valmes. De Duitsers, R. U. Q. uit Düsseldorf (25) en P. K. T. eveneens uit die stad (19) zijn in gesloten. Diefstal uit auto Uit een op de Hogezoom gepar keerd staande auto van een Duitse toerist die op het punt stond huis waarts te gaan, werd een koffer gestolen met daarin de komplete gar- darobe. Door een ruit open te breken konden de daders de koffer meene men. SCHARENDIJKE Duitsers gearresteerd Twee Duitse jongens werden door de Rijkspolitie gearresteerd wegens diefstal van twee surfplanken. De planken werden uit de haven van Scharendijke ontvreemd. De jongens hebben bekend en werden vrijgela ten. BROUWERSHAVEN Verkrachting De groepskommandant der Rijkspolitie Schouwcn-Duivcland, deelde mede dat zaterdagmiddag, om 12.40 uur aan de Dirksweg in Brou wershaven een 36-jarige vrouw is verkracht. Als dader wordt genoemd een nog onbekende bestuurder van een brom fiets. Signalement: Rond de 20 jaar, gezet postuur, 1.70 meter lang, kort blond haar. Gekleed in blauwe broek en kort bruin jack en droeg een rode integraal helm. Een persoon van ge lijk signalement heeft vorige week getracht een zevenjarig meisje aan de Schouwse Dijk te Zierikzee te ver krachten, doch werd toen gestoord en sloeg op de vlucht. De genoemde kommandant verzoekt dringend een ieder die nlichtingen over de vermoe delijke dader kan verschaffen zich met hem in verbinding te stellen. Te lefoon: 01110-4055 of de Meldkamer Middelburg 01180-33333. Barokmuziek in de Oostkerk Geert Bierling bespeelt zaterdaga vond 14 augustus het historisch or gel, 1783, in de Oostkerk in Middel burg. Het programma is gewijd aan werken van Johann Seb. Bach en vir tuoze tijdgenoten. Voortijd: zie agen da. UTRECHT. Door de vermindering van het aantal ziekenhuisbedden zul len de resterende bedden intensiever worden gebruikt. Dat brengt meer verpleegkundige hulp per bed met zich mee. Minister Gardeniers (volks gezondheid) zegt dit in het artsen blad „Medisch Contact" naar aanlei ding van haar plan 25 ziekenhuizen en 77 ziekenhuisafdelingen (plm. 8000 bedden) te sluiten. Volgens de Nationale Ziekenhuisraad leidt dit. plan, uitgaande van de huidige per- soneelsnormen, tot een verlies van 17.000 arbeidsplaatsen. De heer en mevrouw Ensing ontvingen namens de bewoners van de Corneli- astichting een fraai wandkleed. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 30-7. Mevrouw H. J. Ensing-Kooistra en haar echtgenoot de heer H. Ensing namen vrijdagmid dag in de Lefter van de Corneli- astichting afscheid van de bewoners van het verpleeghuis. Het echtpaar Ensing is jarenlang als fysiotherapeuten verbonden ge weest aan de Corneliastichting. Me vrouw Ensing begon haar werk in 1954 als masseuse en heilgymnastiek- lelares in het toenmalige ziekenhuis aan het Havenpark. De heer ensing is sinds 1962 aan de Corneliastichting verbonden. Na 1968 toen de Corneliastichting verpleeghuis werd zorgde het echt paar Ensing voor de reaktivering van de bewoners. Fulltime-baan Nu het werk steeds meer omvatten der is geworden en de Corneliastich ting plaats biedt aan een fulltime- fisiotherapeut hebben de heer En sing, die tevens sportleraar is, en zijn echtgenote besloten met dit werk te stoppen. Vrijdagniddag werd op hartelijke wijze afscheid genomen van de beide fysiotherapeuten. De heer en me vrouw Ensing mochten namens de bewoners een fraai wandkleed in ontvangst nemen. Dit werkstuk werd vervaardigd onder leiding van de bezigheidstherapeute. Op de foto: het echtpaar Ensing met het wand kleed. (Foto: Bob Noomen) ZIERIKZEE, 2-8. Galerie Borsboom te Zierikzee heeft alweer een nieuwe expositie op het programma staan. Het wordt iets bijzonders nl. werken van Coen Flink, zijn vrouw Ellen Flink-van Hemert en de Amerikaan Jeffrey Becom. Deze expositie zal zaterdag 7 augustus om 15.00 uur worden geopend door auteur/fotograaf To ny van Verre. Coen Flink kennen we misschien beter als acteur regeisseur. Hij werd geboren in 1932 te Amsterdam „uit een zeer uitgebreide, roemruch te toneelfamilie". Coen bezocht het conservatorium in Rotterdam en de academie voor dramatische kunst te Amsterdam. Na een vijfentwintig ja rige toneel-televisie-radio en filmcar rière als acteur en regisseur heeft hij zich nu toegelegd op het schrijven en schilderen. Dialoog De werken in galerie Borsboom te zien zijn betiteld Flink als „corres- ponentie". „Het is een poging niet al leen met verbeelding, maar ook met bijgevoegde tekst in dialoog te gaan met de kijker. Ik wil niet dat mensen suffen of achteruit gaan zitten als ze in aanraking komen met kunst. Ik probeer ze te laten meedoen, denken, voelen, kwaad worden of lachen. Dat heb ik als acteur getracht te berei ken, dat probeer ik in deze andere nieuwe vorm weer", aldus Coen Flink. Ellen Flink-van Hemert werd in 1937 geboren als dochter van radio- en televisieregisseur Willy van He mert. Het lag voor de hand dat zij even eens haar loopbaan begon bij radio, waarna toneel, televisie en film volg den. „Mijn hulwelijk en de drie kin deren die daaruit voortkwamen maakten een gekozen eind aan mijn korte carrière als actrice". Bevredi ging van aanwezige kreativiteit is niet te onderdrukken, zodag ik onge veer vijftien jaar geleden begon met schilderen, hetgeen ik vele jaren met veel plezier als mijn vak beschouw", aldus Ellen Flink. Volg de zon Zij houdt ervan dingen te creëren die mooi» zijn. „Ik wil met iets posi tiefs bezig zijn. Als de zon mij niet volgt in mijn leven, volg ik de zon". „Een schilderende bouwmeester" noemt men Jeffrey Becom. Deze Amerikaan werd in 1953 geboren te Shelbyville, Indiana. Van 1969 tot 1971 was hij in de leer bij de bekende Australische tekenaar Ronald Hobart. Architekteur heeft zijn grote belangstelling, tot in de kleinste details kan hij de stijl van een gebouw op doek weergeven. Hij bestudeerde in Europa de gotische architektuur en in Amerika promo veerde hij aan de universiteit van Cincinnaty in kunst en architektuur. Dit jaar zette hij zijn studie van Goti sche Kathedraals in Frankrijk voort. Van 7 augustus zijn de schilderijen tussen 10.00 en 17.00 uur. Zondag is de galerie geopend van 14.00 tot 17.00 uur. Schilderij van Ellen Flink-van Hemert.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 3