Handbalvereniging Delta Sport organiseert 'handbalweekeinde' KRONIEK VAN HET LAND VAN DE ZEEMEERMIN Torentje wint toernooi voor juniorenploegen Twintig partijen bij Tweede Kamerverkiezingen Parachutist overleeft val van 2600 meter Politie brengt brandkast boven water De Graaf: Lagere uitkerings percentages onvermijdelijk Proeftrainingen en tophandbaltoernooi Verkeersdode Campingvoetbal in Burgh-Haamstede Tafeltennis- evenement TTV Scaldina geslaagd ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 29 juli 1982 Nr. 23155 5 SEROOSKERKE. De resten van de uitgebrandde sportvissersboot, die in de nacht van maandag op dinsdag door een ontploffing werd verwoest. De brand werd geblust door de brandweerkorpsen van Haamstede en Renesse. De eige naar, H. A. B. uit Eindhoven, sliep in zijn auto toen het ogeluk gebeurde. De technische recherche heeft inmiddels een onderzoek ingesteld naar de oorzaak. Zoals gemeld is het schip verzekerd voor een bedrag van f 30.000,—. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) WARSCHAU. De Poolse politie heeft een illegale zender opgespoord die in Wroclaw in het westen van Po len programma's uitzond ter on dersteuning van de geschorste vrije vakcentrale Solidariteit. DEN HAAG, 28-7. Twintig partijen zullen op 8 september deelnemen aan de verkiezingen voor de tweede Ka mer. Van deze twintig zijn er naast de tien thans in de kamer vertegen woordigde partijen vijf die in alle achttien kieskringen met een lijst uitkomen. In alle kieskringen komen uit: CDA, PvdA, VVD, D'66, PSP, CPN, SGP, PPR, RPF, GPV en DS'70, EVP, SP, Centrumpartij en RKPN. de partij God met ons komt met een eifgen lijst uit in de kieskringen Arn hem, Nijmegen Den BöschV Tilburg en Maastricht (ofwel de j5¥ovincies Gelderland, Noord-Brabant en Lim burg). De Nederlandse Volksunie heeft lijsten ingediend in Amster dam, Rotterdam en Den Haag. Vergeleken met de Kamerverkie zingen in mei 1981 zijn er acht lijsten minder ingediend. Een aantal van de 28 toen deelnemende partijen heeft zich nu verenigd in de RKPN. PARIJS. De F ranse staat is volle dig verantwoordelijk voor een bot sing tussen twee Spaanse vliegtuigen op 5 maart 1973 in de buurt van Nan tes (West-Frankrijk) waarbij 68 men sen omkwamen. Dit heeft de staats raad uitgesproken. HALIFAX, 28-7. Een Canadese pa rachutist heeft een val van 2600 me ter overleefd en de grond geraakt met 200 km per uur toen zijn para chute niet open ging tijdens een show van parachute-springen. De 25-jarige Charles Amirault plof te op het dak van een benzinestation en werd in een tuin geworpen. Hij was bij bewustzijn toen redders hem bereikten. Volgens artsen heeft Ami rault een fraktuur aan de rugwervel en een schouder uit de kom maar zal hij geheel herstellen. VLISSINGEN, 28-7. De politie van Vlissingen heeft deze week in het Ar- nekanaal bij Middelburg een brand kast teruggevonden die eerder uit de woning van een 70-jarige Vlissinger was gestolen. De inhoud van de brandkast, ruim 100.000 gulden aan baar geld, siera den, waardepapieren en voorwerpen, kwam op 20.000 gulden na eveneens boven water. De sieraden werden verspreid in het kanaal teruggevon den, de waardepapieren bevonden zich nog in de brandkast en het groot ste deel van het geld werd bij twee Vlissingers, de 22-jarige J. K. en de 21-jarige R. N. aangetroffen. Zij heb ben bekend de daders te zijn van de brandkastroof. WASHINGTON. President reagan heeft woensdagavond gezegd bij zijn besluit te blijven de sankties te ver scherpen, die de aanleg van een Rus sische pijpleiding voor gas naar West-Europa moeten blokkeren, op een perskonferentie in het Witte Huis antwoordde hij ontkennend op een vraag of hij hierover geen twij fels had. DEN HAAG, 28-7. Minister De Graaf van sociale zaken en werkgele genheid ziet vooralsnog een te gering maatschappelijk draagvlak voor een nieuw stelsel van sociale zekerheid met een basisuitkering op het mini mumniveau en uitkeringen boven het.minimumu(het zogenaamde twee tra jektensysteem). Hij wil nu eerst gaan bekijken hoe een ander systeem, waarbij het eer der verdiende loon het eerste uit gangspunt is, uitwerkt. Op voorhand is volgens hem echter duidelijk dat, wil men de sociale zekerheid niet duurder laten worden of zelfs kosten besparen, onder meer niet te ontko men is aan lagere uitkeringspercen tages. Dat staat in een brief aan de Twee de-Kamerkommissie voor sociale za ken die daarover begin deze maand met de minister heeft gesproken. Dat gesprek wordt op 25 augustus voort gezet. De Graaf wil dat de kamerle den in die vergadering een aantal keuzes doen op grond waarvan ver der kan worden gestudeerd. ZIERIKZEE, 29-7. In het weekeinde van 4 en 5 septem ber organiseert de Zierikzeese handbalvereniging Delta Sport een groots handbalweekeinde. Op zaterdag 4 sep tember verzorgen twee Deense toptrainers proeftrainin gen in sporthal Onderdak en op zondag 5 september wordt het inmiddels traditionele handbaltoernooi gespeeld in dezelfde akkommodatie. De Deense handbaltrainers verzor gen hun proeftrainingen op uitnodi ging van de Culturele Sportbond, waarvan in Nederland drie vereni gingen lid zijn: AHC uit Amsterdam, HV Seyst uit Zeist en Atomium uit Rotterdam. Laatstgenoemde vereni ging is op zondag ook een van de ze ven deelnemende ploegen aan het Delta Sport-toernooi, maar de spe lers van de Rotterdamse ploeg zullen op zaterdag ook meewerken aan de proeftrainingen. Zeven ploegen Het toernooi op zondag 5 septem ber wordt verspeeld door zeven ploe gen, die een halve kompetitie afwer ken. Dit wat vreemd ogende aantal is een overblijfsel van een noodge dwongen genomen stap in het toer nooi van het vorig jaar. Aanvanke lijk zouden toen acht ploegen spelen in twee poules van vier, maar op het laatste moment liet een Duitse ploeg verstek gaan. Op het allerlaatste moment werd besloten met zeven ploegen een halve kompetitie te spelen, hetgeen een grandioos sukses werd. ..Logisch, dat we op deze goed-uitgevallen noodoplossing doorborduren", ver telt Koos van Zwieten, een van de toernooi-organisatoren. ,,We hebben daarom ook dit jaar veel vertrouwen •in deze formule". Aan het elfde Delta Sport handbal- toernooi wordt deelgenomen door twee Duitse en een Belgische forma tie en vier Nederlandse afdelings kampioenen. Gremberghofen uit Keulen en Blau Weiss uit Aken zijn twee ploegen, die Delta Sport ont moette tijdens een toernooi in Duits land en die onmiddellijk toestemden in een tegenbezoek aan Zierikzee en de Antwerpse formatie Sasja komt naar Zierikzee om de vorig jaar ge wonnen beker te verdedigen. Kampioenen Atomium uit Rotterdam werd af delingskampioen in de afdeling Rot terdam, Mountain Stars uit Raams- donksveer pakte de titel in de afde ling West-Noord-Brabant en BSV uit Blaricum deed hetzelfde in de afde ling Utrecht. Als zevende en laatste ploeg neemt de organiserende vereniging Delta Sport zelf deel. Ook Delta Sport werd afdelingskampioen in de afde ling Zeeland. Dit gebeurde zonder een enkele nederlaag. Al met al is het duidelijk, dat er op zondag 5 septem ber weer een zeer aantrekkelijke handbaltoernooi wordt afgewerkt in sporthal Onderdak in Zierikzee. Een fragment uit de wedstrijd tussen Delta Sport en het Antwerpse Sasja in het toernooi van 1981. Sasja werd winnaar van het toernooi. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) prijzen bij Duitsers terecht. Ook de eerste prijs ging naar een Duitser, al woont Heinz Brauwers sinds enige tijd in Venlo. In de finale klopte hij Martin Frost overtuigend. Brauwers kreeg voor zijn zege een gedenktegel van Jacob Cats met een bijhorende oorkonde. Cats is van geboorte Brou- wenaar. In de hoofdpoule gingen de verdere prijzen in belangrijkheid naar Karei van de Pligt, Jan Westerlaken, Cor Kreeft, Theo Peters, Otto Hesse en Werner Przybilla. In de verlie zerspoule ging de zege naar Irmhild Schmidt voor Herman Pfeifer, Karl Mühldorf, Mirjam Hofmeier, Gary Hellgrewe, Ben Heystek, Jörg Geu- ken en Rob Sichtig. De prijzen wer den uitgereikt door burgemeester C. Slabbekoorn van Brouwershaven. „Het is een genoegen voor het ge meentebestuur, dat u allen in dit aan tal aan een evenement in onze ge meente hebt willen meedoen", meen de de burgemeester. „Een enorm dankwoord zijn we verschuldigd aan Scaldina, want het was geen kleinig heid, wat zij hier vandaag hebben verricht. Het gebeuren is ongetwij feld voor herhaling vatbaar, want het was. buitengewoon prettig". Woorden van nagenoeg dezelfde strekking kwamen er ook van de heer Bruel, voorzitter van de VW Brouwershaven, Wim van de Voorde, voorzitter van de afdeling Zeeland van de NTTB en Gerard Verheul, voorzitter van de rekreatiekommis- sie van de Nederlandse Tafeltennis Bond. Algemeen werd de wens geop perd om in ieder geval ook een twee de editie van de grond te krijgen. Na mens de VW Brouwershaven werd een kontinuering van de hulp toege zegd door de heer De Maat. De campingprijs voor ploegen van zeven spelers werd na het nodige tel werk gewonnen door de ploeg van Aquadelta uit Bruinisse. De Juliana- hoeve uit Renesse werd een goede tweede. Beide ploegen behaalden 44 wedstrijdpunten, maar de Bruinisser ploeg had een aanmerkelijk beter puntensaldo (plus 760 tegenover plus 581 voor de Julianahoeve). In totaal waren 28 campings met een ploeg vertegenwoordigd. De spelers van de ploeg kregen allen een Jacob Catste- gel en een tafeltennisbatje en Wim van de Voorde overhandigde als gro te prijs symbolisch een tafeltennista fel. Deze werd door de ploeg onmid dellijk spontaan weer beschikbaar gesteld aan een nog nader te bepalen charitatieve instelling. Wel verhuis de het schitterende miniatuur van de heer en mevrouw De Blaeij uit Zierikzee naar Bruinisse. De Lichtboei Een symbolische miniatuurtafel was er ook voor luitenant Dijkstra van het Leger des Heils afdeling Zie rikzee. Ten bate van het kinderop vangcentrum De Lichtboei in Zierik zee organiseerde Scaldina een loterij, waarvan de baten waren bestefnd voor een nieuwe tafeltennistafel iri De Lichtboei. Gerard Verheul overhandigde de nieuwe aanwinst symbolisch. „We zijn er natuurlijk enorm gelukkig mee, want we waren echt aan een nieuwe toe; de oude stond echt op in storten", vertelde luitenant Dijkstra glunderend. „Nu kan ik zelf straks ook beter gaan leren, want ik tafel tennis best graag. Bovendien kan ik dan misschien bij een volgende gele genheid ook zelf mee doen", voegde hij er nog gekscherend aan toe. Tot slot waren er nog presentjes voor de twee jongste deelneemsters (een jon gen van zeven en een meisje van de zelfde leeftijd) en voor de twee oudsten (beiden 64 jaar oud). AMSTERDAM. De groep van onge veer twintig kleine importeurs van hifi-geluidsapparatuur, die zich heb ben afgescheiden van de Firato mo gen de naam Novirato niet gebruiken en ook geen tentoonstelling van hun apparaten organiseren onder die naam. Dit heeft de vice-president van de rechtbank in Amsterdam, mr. B. J. Ascher woensdag bepaald in een kort geding dat de Stichting Firato, die sinds 1963 grote tentoonstellin gen van elektronische apparatuur in het RAI-gebouw in Amsterdam orga niseert, had aangespannen tegen de dissidenten. AXEL, 28-7. De 35-jarige Max M. C. Fredoc uit het Franse Fort du France bij Martinique is in de nacht van dinsdag op woensdag door een ver keersongeval in het Zeeuwse Axel om het leven gekomen. De man raak te door nog onbekende oorzaak met zijn auto van de weg en reed een sloot in. Hij overleed in een ziekenhuis in Gent. SCHOUWEN-DUIVELAND, juli. Voor het einde van dit jaar verschijnt onder redaktie van de ..Commissie- Jaarboek" van de vereniging ,,Stad en Lande van Schouwen-Duiveland"de zevende jaargang van ,,De Kro niek van het land van de zeemeermin". Deze naam is geïnspireerd door de sage van de zeemeermin van Westen- schouwen: „Westenschouwe, 't zd je rouwe, dat je geno men eit m'n vrouwe. Westenschouwen zd vergae Md de to ren bluve stae". Evenals de vorige zes jaarboeken biedt ook de nieuwe jaargang een grote verscheidenheid aan artikelen en il lustraties. Het boek vermeldt onder andere verhalen over: Dammen en dijken uit de 11e en 12e eeuw in de pol der SchouwenEen bijdrage tot de geschiedenis van de verloskunde in Zierikzee (deel 2) en De brand van de Sint Lievensmonsterkerk te Zierikzee in 1832. De dialekt- schrijvers behandelen ditmaal Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee. Belangstellenden kunnen de nieuwe jaargang verkrij gen door of f 21,- (leden van Stad en Lande) of f 23,50 (niet-leden) over te maken op postgiro 3622729 t.n.v. ..Kroniek Stad en Lande" te Zierikzee onder vermelding van Kroniek 1982". De jaarboeken zijn ook verkrijg baar bij de boekhandels op Schouwen-Duiveland. BURGH-HAAMSTEDE, 29-7. In het campingvoetbaltoernooi van Burgh- Haamstede hebben Duinoord en de Duinhoeve zich voor de heden (donderdagavond op het sportpark Van Zuijen te spelen finale weten te plaatsen. Beide teams deden dit op overtuigende wijze door al hun vier te spe len wedstrijden in winst om te zetten. In poule A verzekerde de Duinhoeve zich van de finale plaats door dinsdagavond een ruime 6-0 overwinning op Burghstede te behalen, terwijl op dezelfde avond Duinoord in het treffen met Rozenoord haar vierde overwinning (2-0) liet noteren. Voor de wedstrijd om de 3e en 4e prijs plaatsten de kombinatie van de Wielewaal en Blomshoeve zich in poule A met een 8-0 zege op Torentje, terwijl in poule B Sine-Cura zich maandagavond al verzekerde van de 2e plaats. Torentje werd winnaar in het toernooi voor juniorenploegen tijdens het cam pingvoetbal in Burgh-Haamstede. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Torentje bleef zonder een enkel winstpuntje daar het ook in haar laatste wedstrijd tegen Berkenhof aan het kortste eind trok (3-1). De eindstand in poule A: Duinhoeve Wieler/Blom Berkenhof Burghstede Torentje 4 4 0 0 18- 0 8 4 3 0 1 14- 5 6 4 2 0 2 5- 7 4 4 10 3 1-8 2 4 0 0 4 1-19 0 In poule B moest Duinoord in het treffen met de DFS-kombinatie nog een zware inspanning leveren om op beide puntjes beslag te leggen (1-0). In het treffen tussen de DFS-kom binatie en de Duinrand werden de puntjes eerlijk gedeeld (1-1) waarmee de Duinrand toch nog op één winst puntje beslag kon leggen. De eindstand in poule B: sprong te nemen welke direkt na de hervatting door het Torentje onge daan werd gemaakt (1-1). Met volledige inzet streden beide teams hierna voor de zege. Halver wege de 2e helft slaagde het Torentje erin een 2-1 voorsprong te nemen welke in de resterende tijd niet meer uit handen werd gegeven. Na afloop overhandigde de voorzit ter van de campingvoetbalkommis- sie van de sportvereniging DFS de heer Joh. Vredenbregt aan de aan voerders de door hen gewonnen prij zen. Junioren Dinsdagmiddag werden de wedstrijden in poule B van het junio ren toernooi gespeel waarbij het team van Duinoord op de eerste plaats eindigde. Het team van DFS, vorig jaar win naar van het toernooi, zag zich in haar eerste wedstrijd tegen Duin oord, waartegen vorig jaar in de fina le gelijk werd gespeeld en toen met strafschoppen won, met 2-1 geklopt. DFS, dat wel haar twee overige wedstrijden wist te winnen, zag door deze nederlaag geen kans om zich voor de finale te plaatsen. De uitslagen: Duinoord-DFS 2-1; Duinrand-Rozenhof 4-0; Duinrand- Duinoord 3-3; DFS-Rozenhof 3-0; Rozenhof-Duinoord 0-13; DFS- Duinrand 2-1. De eindstand: Duinoord 3 2 1 0 18- 4 5 DFS 3 2 0 1 6- 3 4 Duinrand 3 111 8-5 3 Rozenhof 3 0 0 3 0-20 0 Duinoord 4 4 0 0 9-1 8 Sine-Cura 4 2 119-55 Rozenhof 4 12 14-54 DFS 4 0 2 2 3-8 2 Duinrand 4 0 13 1-71 De ontmoeting tussen de nummers twee voor de 3e en 4e plaats zal heden (donderdag) avond te 18.00 uur wor den gespeeld, waarna de finale van het pupillentoernooi tussen het team van Rozenhof en de Duinhoeve zal plaats vinden. De finale van het seni- orentoemooi tussen de Duinhoeve en Duinoord zal te 19.30 uur aanvangen. (Vervolg van pagina 1) Woensdagavond werd tussen de twee poulewinnaars, Torentje en Duinoord de finale gespeeld. Beide teams, welke goed aan elkaar waren gewaagd, zorgden voor een aantrek kelijke wedstrijd welke spannend bleef tot het laatste fluitsignaal. In de eerste helft slaagde het team van Duinoord erin een 1-0 voor de fout gingen als zij niet voldoende op de hoogte waren van de regels". Gedenktegel Desondanks kwam het gros van de V*

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 5