HET GELUK KOMT MET DE JAREN Jeugd leert in één dag tijd beginselen van het surfen Concert met orgel en panfluit in Dreischor Aan Grevelingenstrand Jongen bekend brandstichting kartonfabriek Restaurant uitgebrand Ziekenfonds in geldzorgen Uitslaande brand verwoest bovenwoning Prins Bernhard uit ziekenhuis Meisje ernstig gewond bij ongeluk Rijksweg 18 Legerfilm „Stripes" in Zierikzee Zakkenroller Borra absoluut hoogtepunt bij „Saltarino" 4 4 BRUINISSE, 28-7. Om te leren surfen hoef je echt niet sterk te zijn. Dat bewijzen de zeer jeugdige leerlingen van de windsurfschool van de firma Jonker uit Haamste de. Op het strand langs de Grevelingendam worden door deze school alleen op woensdag speciale lessen gegeven voor kinderen van 8 tot 12 jaar. De overige dagen van de week kunnen alle surfers in spé er terecht voor les of ver huur van planken. Oefenen op het droge, 's Middags konden de kinderen het water op. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Sander van Marion en Fred Mann Sander van Marion (orgel) en Fred Mann (panfluit) geven donderdag 12 au gustus een concert in de kerk te Dreischor. DREISCHOR, 29-7. In de Nederlands Hervormde kerk te Dreischor zal op donderdag 12 augustus een bijzonder concert gegeven worden door Sander van Marion, orgel en Fred Mann, panfluit. Bijzonder, omdat een samenspel tussen deze twee instrumtenten niet vaak te beluisteren is. i Sommige kinderen konden woens dag amper bij de giek, maar dat hin dert niet. Het gaat tenslotte om de techniek en die werd hen eerst op het droge door middel van een simulator bijgebracht. APPINGEDAM, 28-7. Een 15-jarige jongen-uit Delfzijl heeft tegenover de rijkspolitie van Appingedam be kend, dat hij afgelopen zondag brand heeft gesticht in een van de papier loodsen Van de kartonfabriek ,,De Eendracht" in Appingedam. Uit het verhoor is gebleken, dat de jongen zonder enig motief een stapel papier in brand heeft gestoken. De brand verwoestte de gehele pa pierloods met inhoud. De schade wordt op circa vier miljoen gulden geraamd. Het nablussingswerk zal waarschijnlijk deze gehele week nog voortduren. ZWOLLE. De provincie Overijssel is tevreden over het resultaat dat tot nu is geboekt bij het leeghalen van niet meer gebruikte olietanks. Kinderzeiltjes 's Middags wordt op het water ge oefend. De school gebruikt voor de lessen volwassen planken, maar voor de kleintjes worden kinderzeiltjes opgetuigd. Om de kinderen op het water niet uit het oog te verliezen, krijgen ze allen een knalgele pet op, en dat stond eigenlijk best grappig. Spelenderwijs Spelenderwijs wordt het surfen de kinderen bijgebracht en na een dag les kunnen ze in ieder geval een beet je met deze wiebelende plank over weg. Daarna geldt duidelijk: oefe ning baart kunst. APELDOORN, 28-7. Bij een brand in het centrum van ApeldoorA brand de woensdagmorgen vroeg een restaurant en een boven 'gelegen woonhuis vrijwel geheel uit. De scha de loopt in de tonnen. De qorzaak van de brand is nog onbekend. Een 63-jarige vrouw werd door de brand- 'weer uit de vlammen gered piet be hulp van een ladder. Zij bleef onge deerd. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De school is tot half augustus geo pend. Voor meer informatie of opga ve kan men terecht bij de firma Jon ker, Omloopsweg, Haamstede. DEN HAAG. De Spoorwegonge vallenraad heeft minister Zeeval- king (verkeer en waterstaat) voor gesteld om de Nederlandse Spoorwe gen te vragen om een opvallender uitvoering van het waarschuwings bord dat is aangebracht op lichtsei nen bij bijzondere gevaarpunten. HAARLEM, 28-7. Het ziekenfonds Spaarneland in Haarlem zit finan cieel zo krap, dat het deklaraties van medewerkers (artsen, apothekers en anderen) en van ziekenhuizen van an dere instellingen langer moet laten liggen dan het tot voor kort gewend was. De vertraging in de betalingen be loopt nu gemiddeld nog maar onge veer een week, maar de direkteur van het fonds, J. A. A. de Roode, vreest dat het er in de komende tijd niet beter op zal worden. ,,Duur gebied" Hij heeft in een brief aan alle me dewerkers en inrichtingen in zijn werkgebied uitgelegd wat de oorza ken zijn van de problemen: de regio is een ,,duur" gebied wat vooral bij de vrijwillige verzekering grote pro blemen veroorzaakt, de tijd die er verstrijkt tussen het moment waarop het ziekenfonds geld overmaakt en het moment waarop de rekening van de betrokkenen wordt bijgeschre ven, en de krappere „bevoorschot- ting" door de Ziekenfondsraad uit de algemene kas van de verplichte (werknemers-)verzekering. RENKUM, 28-7. Een uitslaande brand heeft in de nacht van dinsdag op woensdag een bovenwoning in Renkum volledig verwoest, de bewo ners, een echtpaar met zoon en doch tertje, wisten aan de vlammen te ont komen. Daarbij liep de 15-jarige zoon brandwonden op. Ook de moeder raakte door het vuur licht gewond. Een onder de woning gelegen caféta- ria liep zware rook- en waterschade op. De brand ontstond toen tijdens fri turen in de woning de vlam in de pan sloeg. De vader van het gezin tracht te de pan met olie in de badkamer te doven maar morste onderweg daar heen op verscheidene plaatsen in het huis brandende olie. Charly Borra is zakkenroller, maar wel een goudeerlijk man en daar naast ook nog uiterst charmant. De Wener steelt in zijn charme niet al leen de harten van dames maar ook alle mogelijke artikelen uit zaken van mannen. Hij schuwt ook niet het onmerkbaar verwijderen van strop dassen of zelfs grotere kledingstuk ken. Overigens heeft de fameuze zak kenroller als zodanig al heel wat we reldfiguren geamuseerd en „besto len". Henry Kissinger en Prins Rai nier van Monaco vielen aan hem ten prooi, maar ook Toon Hermans, Johnny Kraaykamp en tal van ande re nationale toppers. Olifanten De humor ontbreekt eveneens in Saltarino. Voortreffelijk zijn de pau zenummers van de glimlach-clown Pierino, die met mime en muziek voor menig moment zorgt. Schaterlachen kan men verder ook met de olifanten van Herbert Fi scher, die zich produceren als muzi kant, rekenwonder, kettingroker, ty pist en barbier. In totaal biedt Salta- rino een twintigtal attrakties, met de Ark van Noah, met allerhande meest uiteenlopende dieren, messenwer pers, vuurspuwers, slangendames en luchtakrobatiek, die van tijd tot tijd op ,,hoog niveau" werken. Jammer voor het publiek is de plotselinge afwezigheid van trek pleister Ramses Shaffy, die voor Baghwan-vakantie in Amerika lijkt te zijn. Ook andere met veel tamtam aangekondigde onderdelen verschij nen niet voor het voetlicht, waardoor de verschuldigde entreeprijzen wat aan de hoge kant lijken. Voor tien gulden kan men desgewenst binnen, maar voor een leuke plaats moet mi nimaal het dubbele worden uitge trokken. Vandaag treedt Saltarino op in Burgh-Haamstede (16.00 en 20.00 uur) en vrijdag en zaterdag staat de grote tent opgesteld in Renesse. ROTTERDAM. De ANVR biedt de kliënten van het in financiële moei lijkheden verkerende reisbureau PB- reizen te Heerhugowaard de helpen de hand. Het garantiefonds van de ANVR zal voor de onderweg zijnde kliënten betalingsgaranties afgeven en aan nog te vertrekken reizigers reeds betaalde reissommen terugbe talen zodat zij een andere reis kun nen uitzoeken. ROTTERDAM. De bouw van een nieuwe containerterminal voor Multi Terminals-Unit Centre in de Rotter damse Waalhaven is waarschijnlijk van de baan. Een van de twee aan deelhouders in het containerbedrijf, de steenkolen Handels Vereniging (SHV) heeft zich voorlopig uit het miljoenenprojekt teruggetrokken. De direktie van Multi Terminals heeft de beslissing van SHV in een brief aan de Vervoersbond FNV mee gedeeld. ,,SHV ziet „vooralsnog" af van de voorgenomen investering", zo wordt het in de brief geformuleerd. UTRECHT, 28-7. Prins Bernhard is woensdagochtend uit het Acade misch Ziekenhuis te Utrecht ontsla gen. Hij werd daar vorige week don derdag op de afdeling urologie opge nomen voor een operatie. De operatie is naar volle tevredenheid verlopen, zo heeft de rijksvoorlichtingsdienst meegedeeld. BRUINISSE, 27-7. De tienjarige T. C. W. uit Bruinisse is dinsdagavond op de Rijksweg 18 ter hoogte van Bruinisse ernstig gewond geraakt. Het meisje stak plotseling de weg over en werd gegrepen door een auto, bestuurd door J. W. F. uit Vlaardin- gen. F. probeerde nog het meisje te ontwijken en raakte daardoor op de linkerweghelft. Van de andere kant naderde automobilist P. M. J. M. uit Helmond. Beide auto's botsten fron taal op elkaar en raakten zwaar be schadigd. Het meisje werd zwaar ge wond naar het Zweedse rode kruis ziekenhuis gebracht. ZIERIKZEE, 29-7. De komische le gerfilm Stripes draait driemaal in bi oscoop de Concertzaal te Zierikzee en wel zaterdag 31 juli, zondag 1 au gustus en dinsdag 3 augustus. Hoofdrolspelers John Winger en Russell Ziskey nemen dienst in het Amerikaanse leger. Aanvankelijk hebben beide heren het wel naar hun zin, totdat ze worden gearresteerd. Als het duo in konflikt komt met de sergeant-instrukteur worden de za ken ingewikkelder. Ook ontstaat een misverstand met de Derde Wereld, de Tsjechen en de Russen. De film ein digt in een spannende en grappige klimax. Dinsdagmiddag draait voor de wat jongere bioscoop-bezoekers de film Pietje Bell. Voor tijden: zie agenda. DEN HAAG. „Tendentieuze be richtgeving". Zo noemt het Produkt- schap voor Vis en Visprodukten de publikatie in de Consumentengids van de Consumentenbond over het kwikgehalte van kabeljauwfilets, dat dit gehalte verontrustend zou zijn, aldus het produktschap, is een konklusie van de Consumentenbond die strijdig is met de door die bond zelf vermelde cijfers. HILVERSUM. De 27-jarige Ton Elias jr. is door de NOS aangetrok ken als nieuwe verslaggever voor de parlementaire rubriek „Den Haag vandaag". Hij heeft politieke weten schappen in Amsterdam gestudeerd en is sinds 1978 werkzaam bij het uni versiteitsblad Folia Civitatis in Amsterdam, waarvan de laatste twee jaar als eindredakteur. 2 Het was intussen al tamelijk donker geworden en in de smalle straat van Oudeschild kon hij ternauwernood de weg voor zich uit onderscheiden. Aan het andere eind van het dorp zag hij een cafétje dat helder verlicht was en waaruit stemmengeroes klonk. Be sluiteloos stapte hij af, een kroegje, maar hij rammelde van de honger en daarom ging hij toch maar naar binnen om het brood dat hij bijzich had op te eten. Binnengekomen schrok hij even te rug van de benauwde atmosfeer die er heerste. Een walm van sigarettenrook en bierlucht sloeg hem tegemoet en het heldere licht deed zijn ogen even knip peren. Hij sloeg de deur achter zich dicht en ging in een hoekje achter een tafeltje zitten. Het geraas van stemmen was bij zijn binnenkomst even verstomd. Allen die aan de bar zaten, namen hem even van top tot teen op, om zich daarna weer in hun kaartspel te verdiepen. De bezoe ker trok zyn natte jas uit en legde die op de stoel naast zich neer, dan haalde hij het pakje brood uit zijn zak en legde dit voor zich op tafel, in afwachting van de vrouw die druk bezig was andere klanten te bedienea Toen ze op hem afkwam, stelde hij vast dat ze nog jong was en zeker niet onknap. Even bleef ze staan, monster de hem met een snelle blik dan liep ze naar hem toe en vroeg wat hij wenste. „Een glaasje melk, alstublieft". Sander van Marion neemt een heel eigen plaats in onder de Nederlandse organisten. Opvallend zijn zijn re- gisterkeuze, waardoor hij stéeds nieuwe klanken aan het orgel ont lokt, zijn lichte sprankelende speel- trant en zijn improvisaties, waarin hij alle mogelijkheden van het orgel en van zichzelf verwerkt. Een aanzienlijk aantal l.p.'s is van hem verschenen, waaronder diverse opnamen uit het buitenland. Niet al leen plaatopnamen, maar ook con certreizen maakte hij in het buiten land. Belangrijke invloed Fred Mann is als fluitist aan het Radio Kamerorkest verbonden. Ge durende de laatste jaren heeft Fred Mann mede een belangrijke invloed uitgeoefend op de voortgaande popu lariteit van de panfluit. Het programma is samengesteld uit interessante werken, zoals „De Koekoek en de Nachtegaal" van G. F. Handel, een Spaanse dans van A. Soler, alsmede enkele improvisaties. Zowel klassieke werken als Roe meense dansen zullen door panfluit en orgel worden vertolkt. Omroepbijdrage volgend jaar hoger DEN HAAG, 28-7. De Omroepbij- drage, „het luister- en kijkgeld wordt met ingang van 1 januari 1983 verhoogd met elf gulden (televisie) respektievelijk drie gulden (radio) tot achtereenvolgens 153 en 45 gul den. Dat staat in een koninklijk besluit dat minister De Boer (c.r.m.) naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. Bij deze verhoging wordt rekening gehouden met een eventuele uitbrei ding van tv-zendtijd en overheveling van de financiering van de Wereld omroep uit de algemene middelen naar de omroepbegroting. UTRECHT. De industriebond CNV vindt dat bij Hoogovens de komende jaren een arbeidstijdverkorting van gemiddeld tien procent moet worden doorgevoerd. De uitwerking van deze vier woor den was verrassend. Het leek haast of hij een toverwoord uitgesproken had, want het was eensklaps stü geworden. Aller oog was gericht op de vreem deling die zijn blik richtte op het la chende gezicht van de serveerster. Zij was ook de eerste die de stilte verbrak. Ze schoot in de lach. Een glaasje melk, nou dat kunt u krijgen hoor! Bij blonde Nel is alles te krijgen. „Jongens, wend de ze zich tot de anderen, van morgen af aan komen jullie voortaan allemaal melk drinken bij me! Veel beter voor jullie gezondheid". Haar lach werkte aanstekelijk voor de anderen en allen vermaakten zich over de man die een glaasje melk had besteld. Wat een mop! De vreemdeling die met zijn bestel ling zoveel hilariteit had verwekt onder de dorpelingen, keek verontwaardigd in het rond. Zijn eerste opwelling was zijn natte regenjas weer aan te trekken en meteen weer naar buiten te gaan, maar een blik uit het raam deed hem besluiten toch maar te blijven. Na enige ogenblikken pakte hij de krant die voor hem op het tafeltje lag en begon te lezen. De jonge vrouw zette het glas voor hem neer en bleef belangstellend toe zien terwijl deze zijn pakje brood openmaakte en kalm ging etea „Waar kom je vandaan"? vroeg ze. „Van Alkmaar" antwoordde hij. Ik kwam hier werk zoeken en heb de laatste boot gemist, ik heb niet genoeg Wat biedt de BEELDBUIS? VRIJDAG 30 JULI NED. I: Swiebertje werkt in deze aflevering als kelner in het café van Lodewijk en krijgt Bromsnor op be zoek, die hem vertelt dat de burge meester een nieuwe huishoudster heeft gevonden. De NCRV brengt vanavond het eerste van een serie van vier programma's rond de rui tersport op het scherm. Twaalf rui ters en vier amazones zullen zich van hun beste kant laten zien. Eddy Bec ker zal zijn kandidaten op kennis testen in Cum Laude. Een tocht over de Utrechtse heuvelrug wordt ge maakt in Kerkepad '82. Rhenen, Amerongen en Renswoude wordt be zocht. De vrouwelijke speurder Mag gie Forbes krijgt in deze aflevering te maken met een mysterieuze tegen speelster. NED II. De merkwaardige dieren- show wordt gevolgd door De eerste de beste internationaal, waarin weer diverse pogingen zullen worden on dernomen om oude records tie verbe teren. Doden reizen niet zomhar is de titel van de aflevering van Tatort. Gisela en Manfred drijven satnen een zaak, en Gisela kommandeeVt Man fred en dat begint hem danig te ver velen. Tijdens een zakenreis in Frankrijk ontmoet hij een leuk meis je dat hem nogal wat geld gaat kosten. Hij vergrijpt zich dan het geld van de zaak. In Zomer 1982 zul len diverse folklore groepen Ijun op wachting maken. VRIJDAG 30 JULI NED. I: 13.00 en 18.20 Nieuiós voor doven18.58 Nieuws; 19.00 Alfons; 19.10 Swiebertje; 20.05 Springtrofee '82; 21.05 Cum Laude; 21.37 Joürnaal; 21.55 Kerkepad '82; 22.20 Maggie For bes; 23.15 Journaal; 23.20 Nieuws voor doven. NED. II: 13.00 Nieuws voor doven; 18.54 Bereboot; 18.59 De merkwaar dige dierenshow; 19.15 De eerste de beste internationaals 20.00 Journaal; 20.27 Tatort; 22.10 Aktua; 22.45 Zo mer 1982; 23.30 Journaal; 23.35 Nieuws voor doven. Door ARIS SMIT geld om een hotelletje te betalen dus ben ik op zoek naar een hooiberg" zei hij met een grijns. Hé, Nel werd er geroepen vanaf de bar, wil die meneer ons soms een rondje pils geven dat je zo staat te smoezen? „Jongens, antwoordde ze, laat me neer met rust en bemoei je met jezelf. Ze kreeg een idee en ging bij de jon geman zitten, het leek haar een nette jongen die ze best wilde helpen. „Je kunt hier wel slapen als je wilt, ik heb boven nog een kamertje. Maar je moet er wat voor doen". „Vertel maar op. Ik beschik overeen paar stevige knuisten". „Morgen moetje hier de zaal schoon maken en vanavond een glas bier drin ken". Hij keek haar stomverbaasd aan. „Een glas bier drinken"? Waar is dat goed voori „Zomaar, antwoordde ze, omdat ik dat graag wil Is dat zo erg? „Erg nee, maar lekker ook niet, ik lust helemaal geen bier". „Juist daarom, dat dacht ik al, je kunt het zeker niet drinken". „Kunnen, smaalde hij, daar is geen kunnen voor nodig. Maar wat heeft het voor nut"? „Het heeft dit nut, dat duizenden mensen, zoals ik, er een levensbestaan door hebben. Je kunt vannacht hier slapen en dan krijg je moigenochtend ontbijt, je gaat de zaal schoonmaken en daarna kun je gaan als je wilt!" (wordt vervolgd) BRUINISSE, 28-7. Het absolute hoogtepunt van ruim twee uur „Grand Va riété Saltarino" is onbetwist het optreden van de Weense zakkenroller Charly Borra. Verder is het geheel een aaneenschakeling van leuke, ontspannende cirkus-aktiviteiten. Uitschieters in dat opzicht zijn er beslist nog van Le Grand Moreno met een dodensprong van 15 meter hoogte en de krokodillen- act van miss Luna. Miss Luna in strijd met een van haar krokodillen in Grand Variété Saltarino. dat woensdagavond in Bruinisse present was. 4 l

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 4