Verenigingsraad akkoord met uitbreiding kantoorruimte Raad Bruinisse gaat zich buigen over bouw sporthal DE ZIERIKZEESCHE COURANT Woningbouwvereniging Beter Wonen" Drie Britse journalisten weer vrij Egypte in het krijt Toegevoegd agendapunt Prawda over ruimteveer NIEUWSBODE REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 6551. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 34,90, per jaar f 133,00. Losse nummers 70 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 45 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) f 5,60. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. Dinsdag 29 juni 1982 138ste jaargang Nr. 23138 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) In dit nummer: Open dag op Schouwse boerderijen ZIERIKZEE, 28-6. De Verenigingsraad van Woning bouwvereniging „Beter Wonen" is akkoord gegaan met het voorstel de huidige kantoorruimte in de stadswijk Malta uit te breiden met de vrijgekomen winkel - eigen dom van „Beter Wonen" - aan De Cranestraat. Dit voor stel kwam maandagavond aan de orde tijdens een open bare vergadering van de Verenigingsraad in het „Huis van Nassau". Met dit besluit werd tevens afge zien van nieuwbouw van een kantoor in Poortambacht, evenals reserve ring van grond daartoe. Een globale begroting van de stichtingskosten voor nieuwbouw in Poortambacht leidde destijds tot een totaal bedrag van 3.142.000,-. In dat nieuwbouw-ontwerp was ook een grote vergaderzaal van 75 m2 voor vergaderingen van Verenigings raad, Bewonerskommissie en perso neel begrepen. Na het vrijkomen van de winkel in De Cranestraat, werd echter besloten de huisvesting van het werkapparaat te verbeteren door uitbreiding van het huidige kantoor. Geen vergaderruimte De netto kantoorruimte kan wor den vergroot tot 366 m2. Een verga derruimte voor de Verenigingsraad ontbreekt dan echter, maar zou, vol gens de toelichting van het bestuur, bij nieuwbouw mogelijk eveneens bezuinigd zijn geworden. Totale BUENOS AIRES, 29-6. Drie Britse journalisten, die maandag na 77 da gen hechtenis waren vrijgelaten, zijn vandaag naar Buenos Aires vertrok ken. Een federale rechter heeft be paald dat zij Argentinië kunnen ver laten. De drie, Ian Mather en Tony Prime van The Observer en Simon Win chester van The Sunday Times, wa ren beschuldigd van spionage en zijn op borgtocht van 100 miljoen Argen tijnse Pesos (ongeveer 1.250) in vrij heid gesteld. De drie zaten in Usuhata in het ui terste zuiden van het land gevangen en zijn naar Rio Gallego gereisd, waar zij het vliegtuig naar Buenos Aires hebben genomen. Vandaar zul len zij via Chili naar Londen terug reizen. PORTO. Een van de vier gedeti neerde leden van de extreem-linkse Portugese „Revolutionaire Partij van het Proletariaat" (PRP), is na een hongerstaking van bijna een maand uit de gevangenis ontslagen. Dit is uit officiële bron vernomen. kosten voor uitbreiding bedragen 682.000,-. Het bestuur deed het voorstel tot interne financiering van deze kosten, exklusief onderhoudkosten groot 660.000,— tegen een rente van 10%. Verder werd voorgesteld 47.520,— af te boeken ten laste van de algeme ne bedrijfsreserve van de voorberei- dingskosten voor de nieuwbouw van een kantoor te Zierikzee-Poortam- bacht. Lid van de Verenigingsraad de heer J. Hendriks vroeg zich af of het aanvankelijke ontwerp tot nieuw bouw niet wat te ruim was opgezet. Verder signaleerde hij de noodzaak nu alsnog een oplossing te zoeken voor herhuisvesting van werkplaats en opslagruimte. Hij deed dit in ver band de suggestie te denken van het vrijstaande garagekomplex aan de Calandweg. Niet gelukkig Een suggestie, in het openbaar geuit, waar sekretaris de heer J. Hr a per zich niet erg gelukkig mee toonde. „Door in het openbaar te zeg gen, dat Beter Wonen misschien be langstelling zou hebben voor dat ga ragekomplex wordt de prijs direkt flink omhoog geschroefd", aldus de sekretaris. Zijn opmerking had ove rigens te maken met een eerder ge voerde diskussie over openbaarheid van de notulen der algemene bestuursvergaderingen De heer Hendriks plaatse verder nog vraagtekens bij het voorstel ge noemde 47.520,— besteed aan on derzoek nieuwbouw, direkt ten laste van de reserve af te boeken. Hij was va\ ^mening, dat het finan ciële verschil Vssgn nieuwbouw en uitbreiding mit\er\groot was dan thans werd voorgesteld. „Misschien zouden we ons hiermee ten onrechte rijk rekenen", aldus de heer Hen driks. „We zijn er nog niet" Voorzitter van de woningbouwver eniging de heer F. K. Vos gaf toe, dat „Beter Wonen" er inderdaad nog niet is met de nu voorgestelde in vestering. Het beleid zal erop gericht blijven alle diensten onder één dak of in elk geval zo dicht mogelijk bij elkaar te brengen. „We zouden erg gelukkig zijn als de oppervlakte van het winkelpand 100 m2 groter was ge weest, maar met enige passen en me ten zijn administratie en technische dienst er goed onder te brengen", al dus de voorzitter. Direkt afboeken „Beter Wonen" direkteur de heer Ph. H. van Doorne merkte op, dat wat betreft genoemde afschrijving van 47.520,— de voorkeur werd ge geven aan direkt afboeken. „Het is niet aan te bevelen daar waar het niet nodig is, schulden vooruit te schuiven", aldus de heer Van Door ne. Hij was van mening dat het jaren meeslepen van die last de positie slechter zou maken, terwijl „Beter Wonen" thans een gezonde financiële situatie kent. De heer Vos voegde er tenslotte nryj aan toe, dat vele gesprekken werden gevoerd om de winkel in Malta te la ten voortbestaan. Pogingen werden naast de levensmiddelenbranche ook gedaan in de richting van een meu belzaak en textielwinkel. De voorzitter moest echter vaststellen, dat - hoe schrijnend dat ook mocht klinken - de wijk Malta niet ,meer groeit, de gezinsverdun ning voortschrijdt en een winkelbe drijf daar niet meer in stand te hou den is. SCHAREN DIJ KE. Zaterdag werd in Scharendijke een grote rommelmarkt gehouden door sportvereniging Z.S.C. Het evenement bracht vele bezoekers op de been, die met belangstelling rondsnuffelden om iets van hun gading te vinden. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) SCHIPHOL, 29-6. De Egyptische staat staat momenteel voor een be drag van in totaal 265 miljoen gulden in het krijt bij 21 buitenlandse lucht vaartmaatschappijen, die regelmatig diensten van een naar Egypte onder houden. Déze maatschappijen hebben vori ge week gezamenlijk een aantal maatregelen genomen, dat een verde re toename van hun tegoeden moet beperken. Deze maatregelen houden beperkingen in ten aanzien van het verkrijgen van vliegtickets in Egyp te. De KLM is een van deze maat schappijen. Een woordvoerder van de KLM in Amstelveen heeft dit maandag desgevraagd bevestigd. Hoe groot de tegoeden van zijn eigen maatschappij zijn wilde hij niet mee delen. NEW DELHI. In het distrikt Jal- paiguri in West-Bengalen zijn de laatste drie maanden 99 mensen overleden aan een onbekende zietke die door muskieten wordt overge bracht. In totaal 1.512 personen blij ken door de ziekte te zijn aangestast. In het distrikt worden nu insektici- den gesproeid. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. lKh P£ 8111* BRUINISSE, 28-6. „De raad van de gemeente Bruinis se is van mening, dat de zaalsportakkommodatie in deze gemeente onvoldoende is en dat in deze lacune voorzien kan worden door de stichting van een sporthal in Brui nisse. De raad is voorts van mening, dat een onderzoek naar de stichting van een sporthal in kombinatie met het bestaande dorpshuis alleszins wenselijk is. Het pro gramma van eisen zal dan een sporthal moeten bevatten met de afmeting van 22 x 42 m, die voldoet aan de richt lijnen van de Nederlandse Sport Federatie". ZIERIKZEE. 28-6. Zaterdag 26 juni gaf showband ..Rust Roest" een voortreffelijk koncert in Ponypark Slagharen, op uitnodiging van het K.N.F., de Koninklijke Nederlandse Federatie voor muziekverenigingen. Na een rondgang door het park gaf „Rust Roest" een show op de Amerikaanse toer. Op de foto: Rust Roest" in aktie. Het kollege van b. en w. van Brui nisse, verzoekt de raadsleden in te stemmen met bovenstaande intentie verklaring op de eerstkomende raadsvergadering, woensdag 30 juni. De kwestie sporthal, ja of nee, wordt als toegevoegd agendapunt behan deld, op aandringen van de N.S.F. Al eerder verleende de N.S.F. uit stel aan Bruinisse (tot 1 juni). De fe deratie verbond aan het nu verleende uitstel dat de raad zich op korte ter mijn zal uitspreken. Drie ton De rekatie N.S.F. met de gemeente kwam tot stand, doordat deze organi satie Bruinisse aangenaam verraste met de mededeling dat de gemeente f 300.000,— voor het stichtingen van een sporthal krijgt uitgekeerd uit de Tele-bingo-pot. De mededeling zette het gemeentebestuur echter wel voor problemen: er moest op korte ter mijn een beslissing vallen, en zover was Bruinisse nog niet met de plan nen. Het onderzoek verkeerde nog in een te pril stadium. Tijdens het verleende uitstel richt te het onderzoek zich in eerste instan tie op een samenwerking met Aqua- delta. Dit idee strandde vroegtijdig op een weigering om enige toezeggin gen te doen, waardoor vertraging op trad en een ommezwaai noodzakelijk werd. De Technische dienst ontwikkelde toen een ruw schetsplan, waarin voorzien werd in de kombinatie sporthal-dorpshuis. Voordelen hier aan verbonden: minimale beheers kosten, grond in eigendom van de ge meente, centrale ligging en mulit- funktionele mogelijkheden. Zeven bedrijven hebben het schetsplan on der de loupe genomen en verder uit gewerkt. Het hoofd van de bouwkun dige sektie van de N.S.F., de heer Ro- mijn heeft de zeven plannen bestu deerd en zijn bevindingen in een gesprek op 14 juni uiteengezet. Op basis van zijn konklusies gaat de voorkeur van b. en w. uit naar het plan van Verreiken b.v. Het kollege merkt in zijn aanbeve ling verder op, dat in Bruinisse een behoefte bestaat aan een sporthal, gekonstateerd door het inventarisa tierapport welzijnsplanning als wel in het rapport van de Vereniging van Nederlandse Gemeente van septem ber 1980. „Het is nu zelfs zover geko men, dat een Bruse sportvereniging gedeeltelijk moet uitwijken naar een andere plaats, omdat in de gemeente geschikte wedstrijdruimte ont breekt", aldus het kollege. „Dit alles en de eventuele schen king van 300.000,— rechtvaardigen naar onze mening een diepgaand on derzoek naar de stichting van een sporthal in onze gemeente". B. en w. vragen voor de kontinuï- teit van het beleid met betrekking tot een sporthal, aan de raadsleden een uitspraak te doen en in te stem men met de intentieverklaring. MOSKOU, 29-6. De Prawda, het blad van de Sowjetrussische kommu- nistische partij, heeft vandaag be weerd dat het Amerikaanse ruimte- veerprojekt het einde van het vreed zaam gebruik van de ruimte bete kent. Volgens het Sowjetrussische blad bestaat nu het gevaar dat de bewape ningswedloop „naar de ruimte af glijdt" op initiatief van de Verenigde Staten. Het blad zegt dat de Sowjet-Unie van mening is dat de ruimte vreed zaam gebruikt moet worden „zoals de gezamenlijke Frans-Russische ruimtevlucht". Advertentie Verwachting tot woensdagavond: Zonnige perioden In nacht en ochtend nog een enkele bui, daarna droog en vooral aan zee zonnige perioden; minimumtempera tuur ongeveer 10 graden; middagtem- peratuur rond 17 graden; matige westelijke wind. WEERSVOORUITZICHTEN Weersvooruitzichten over Neder land: de cijfers zijn een globale aan duiding: het interval rond deze cij fers moet ruimer genomen worejen naarmate de dag waarvoor de ver wachting geldt verder in de toekomst ligt. Verwachting t/m zaterdag 3 juli: Donderdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 30%. Min.temp.: 10 gr. Middagtemp.: 19 gr. Windkracht: zuidwest 3 Vrijdag: Kans op neerslag: 50%. Min.temp.: 13 gr. Middagtemp.: 21 gr. Windkracht: zuidwest 4 Zaterdag: Kans op neerslag: 80%. Min.temp.;-13 gr. Middagtemp.: 18 gr. Windkracht: zuidwest 5 ZON- EN MAANSTANDEN 30 juni Zon op 5.23, onder 22.04 Maan op 16.14, onder 2.30 Volle Maan: 6 juli (9.32) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 30 juni 11.43 - 5.13 17.43 ljuli 0.01 12.46 6.14 18.48 Doodtij: 30 juni HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 29-6. Het K.N.M.I. deelt mede: Een depressie bij Schotland die gisteren en vandaag het weer in de Noordzeelanden bepaalde, trekt de komende nacht naar zuid-Scandi- navië. In ons land kan daardoor een weersverbetering inzetten die don derdag zal leiden tot temperaturen van iets boven de 20 graden. Voor morgen wordt ook al droog weer verwacht met zonnige perio den, maar dan zal de temperatuur bij een westenwind nog wat achter blij ven. De weersverbetering zal overi gens maar van korte duur zijn, want in het komend weekend komt het weer opnieuw onder invloed van een oceaandepressie. frUmiiMIi I'll i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 9