West-Duitsland en Oostenrijk voeren duivelsspelletje op Spanje kan schade tot 0-1 verlies beperkt houden tegen Noord-Ierland Henk van den Ochtend en Peter Jordaan winnaars Joegoslaven naar huis Zwarte voetbalpagina ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 28 juni 1982 Nr. 23137 5 Advertentie VALENCIA, 25-6. Het uur van de waarheid lijkt voor gastland Spanje te hebben geslagen na de 0-1 nederlaag in het eigen voetbal-Mekka Valencia. Door dit verlies mag Spanje nog wel net naar de tweede ronde vanwege de simpele FIFA-konstatering, dat 3-3 beter is dan 2-2 (Joegoslavisch doelsaldo), maar daarin zal de ploeg van coach Santamaria te maken krijgen met Enge land en West-Duitsland, zodat het wel zo goed als zeker is, dat het Spaanse liedje ver is uitgezongen. Voetbal-technisch en -taktisch moeten zowel de Brit ten als de mannen van coach Jupp Der wall aanmerkelijk hoger worden aan geslagen, dit ondanks het feit, dat beide landen er in hun slotwedstrijd een wandelpartij van maakten. De Noordieren mogen naar de zwakste groep met Frankrijk en Oostenrijk, waarbij het waarschijnlijk niemand zal verbazen als de ploeg van coach Billy Bingham het op karakter ook nog eens een keer tot de laatste vier brengt. Frankrijk en Oostenrijk zullen ongetwijfeld een stuk intelligenter te werk gaan dan dat de Spanjaarden dat tegen de Britse provinciebewoners deden. Engeland spaart zich tegen Koeweit (1-0) BILBAO, 25-6. Engeland spaarde zich vrijdag in Bilbao duidelijk voor de ongetwijfeld loodzware tweede fi naleronde, waarin het niet alleen moet afrekenen met West-Duitsland, maar ook nog te maken krijgt met gastland Spanje. Zonder al te veel in zet won de wereldkampioen van 1966 voor 31.000 toeschouwers met mini maal verschil van Koeweit: 1-0. De eindstand was al bij rust bereikt door een doelpunt van Trevor Fran cis in de 27e minuut. De vertoning had weinig om het lijf. Toen het doelpunt van Francis, na een overigens knappe solo, een maal was gevallen, drongen de En gelsen niet verder aan. Koeweit wist zich toen ook geslagen. De nieuwe ling in het WK toernooie moest im mers met een verschil van vijf doel punten winnen om Frankrijk nog uit het toernooi te stoten. Niettemin wa ren de uitvallen van Koeweit gevaar lijk. Desondanks kwam Shilton tus sen de Engelse doelpalen nauwelijks in gevaar. De ploeg van coach Ron Green- woud kreeg vijf keer zoveel kansen, maar liep veelvuldig in de bui- tenspelval. Het liet de Engelsen on verschillig. Net als de fluitkoncerten van de ongeveer 8000 Engelse suppor ters, die een hoge skore verlangden. Het werd zodoende meer een wedstrijd buiten het veld als er in. De Spaanse voetballiefhebbers vuur den de Arabieren aan, de Engelsen floten de eigen favorieten uit. On danks het slappe karakter van de wedstrijd vielen er toch nog twee ge le kaarten. Vlak voor rust liep Paul Mariner tegen het geel, even na rust toverde de Columbiaan Murcia Al Mubarak de kaart voor. Fortuinlijke zege Zierikzee vet. ZIERIKZEE, 28-6. Met nederla- gen tegen Zeelandia (0-3) en de Zie rikzee veteranen (0-1) heeft Stella Boys haar laatste kansen op de kam pioenstitel in de zomeravondvoetbal kampioenschap van het rayon Zie rikzee verspeeld. Vooral in de vrij dagavond j.l. gespeelde wedstrijd te gen de Zierikzee veteranen had Stel la Boys de wind niet in de zeilen. Tot drie keer toe vonden de aan vallers van de Boys de lat op haar weg, terwijl het verder nog de pech had de enige en beslissende treffer zelfs in eigen doel te schieten. Met een gelijk aantal verliespunten hebben Hernesseroord en Toren Boys momenteel de beste kansen. De Zie rikzee veteranen, die beide teams nog ontmoet, heeft met één verliespuntje meer nog de kansen in eigen hand. De stand: Hernesseroord 13 8 3 2 30-18 19 Zierikzee Vet 12 7 2 3 18- 9 16 Toren Boys 11 6 3 2 28-12 15 Stella Boys 12 5 3 4 21-13 13 D.S.V. 13 2 6 5 13-23 10 Zeelandia 12 2 5 5 9-12 9 P.Z.E.M. 13 3 3 7 12-31 9 Velocitas 12 0 7 5 9-22 7 Programma Maandag 28 juni: Velocitas-Stella Boys, Serooskerke, 19.30. Dinsdag 29 juni* Zierikzee Vet-To- ren Boys, Serooskerke, 19.30. Woensdag 30 juni: Zeelandia-D.S.V., Serooskerke, 19.30. Donderdag 1 juli: Velocitas-P.Z.E.M. Serooskerke, 19.30; Hernesseroord- Zierikzee Vet, Middelharnis, 19.30. Vrijdag 2 juli: Toren Boys-Zeelan- dia, Serooskerke, 19.30. Maandag 5 juli: Toren Boys-Stella Boys, Serooskerke, 19.30. TOTO DEN HAAG. De uitslag van toto nummer 24, de WK toto is als volgt: 1 - 1-1-1-2-1-3-3-1-3-1-2. Extra prijzen vielen op de volgende formuliernummers: 6941539; 7030574; 6970340; 7101904; 7027574; 7070999; 6758984; 6817916; 7140906; 6895058. LOTTO De winnende getallen: 6 -13 -15 -19 - 24 - 41. Reservegetal 18. Extra prij zen: 467396. Aantal deelnemers: 607.897. Inleg: 3.305.187,-. Prijzen- bedrag: 1.680.434,-. VLAARDINGEN. In Vlaardingen hebben zich ongeregeldheden voorge daan na afloop van een punk-festival dat werd gehouden in een jongeren centrum in de Zonnestraat Daarbij werden vernielingen aangericht Vijf jongeren werden door de politie, die met dertig man ingreep, aangehouden wegens openlijke geweldpleging. De strijd om de laatste nog open plaats in de tweede ronde is een voor al van Ierse kant over-mijn-lijk- gevecht geworden. De Ieren gebruik ten hun totale fysiek en de Spanjaar den waren niet bestand tegen het be perkte voetbal en de onuitblusbare ijver van hun tegenstanders. De Ie ren lieten zich niet eens intimideren door 49.000 toeschouwers in Valen cia, zij trokken zich ook niets aan van de on-Britse temperatuur van 28 graden. Zij voetbalden gewoon hun oude spel, Britser dan Brits. De eerste Spaanse akties werden opgevangen door doelman Pat Jen nings. De eerste trappen, de kleinere en grotere gevallen van manslag wer den aanvaard, omdat de Ieren aan vankelijk niet wilden geloven, dat dergelijke gemeenheden anders dan toevallig tot stand kwamen. Na de gele kaart van Juanito en nadat de hele Ierse aanval en middenveld bui ten beeld - want zo zijn de Spaanjaar- den wel - geschopt waren door ach tereenvolgens Saura, Gordillo, Alon- so, Tendillo, Alesanco en nog eens Saura, toen werd het de Britten te veel. Standbeeldje De Ieren pleegden hun daden ech ter met open vizier en dat zag scheidsrechter Hector Ortiz uit Para guay, die van de FIFA eigenlijk een standbeeldje verdient, omdat hij de Spanjaarden geen streepje voor gaf. De Spanjaarden kwamen er vooral in de eerste 45 minuten nauwelijks aan te pas, voornamelijk doordat Sastrustegui volledig uit de wedstrijd werd gehouden door een onberispelijk spelende Jimmy Ni- choll, terwijl John McClelland Lopez Ufarte identiek onder handen nam. Na rust werd door coach Santama ria „gijzelaar" Quini ingezet, maar Spanje zou het in het tweede bedrijf nog veel moeilijker krijgen. De Ie ren, die geen schoonheidsprijsje zochten, maar alleen maar doorwerk ten, skoorden heel snel en simpel. Een aktie op rechts, ingezet door Chris Nichol (geen familie van die andere), werd voorgezet door Hamil ton, die een schitterende wedstrijd speelde en omdat doelman Arconada maar half onderschepte, zag Armstrond plotseling een leeg doel. Even later lag de bal er in: 0-1. De Ieren gingen op slag terug in hun stellingen, de Spanjaarden daar bij veel meer gunnend dan een half veld. Pat Jennings moest zich mani festeren met een opmerkelijke red ding tegenover Lopeze Ufarte. Het leek niet goed te kunnen blijven gaan. De Spaanse druk groeide, de Spaanse provokaties evenmin. Mei Donaghy ging bij een van die provo cerende akties van Camacho over de schreef, door zich voor de ogen van grensrechter Lamo uit Peru te revan cheren. Scheidsrechter Ortiz nam het terechte advies van Lamo over en of freerde Donaghy het derde rood van het toernooi. Overbodig De Spanjaarden leken hun zin te hebben gekregen en de Ieren in hun hart te hebben geraakt. Niets was echter minder waar. Coach Bingham verwisselde de overbodig geworden Whiteside voor middenvelder Sam my Nelson, nog een ervaren rot in het vasthouden van een kleine, maar nuttige voorsprong en getienen sloeg de Ierden de handen ineen om de Zuideuropeanen te keren. Het vervangen van lichtgewicht Lopez Ufarte voor Callego aan Spaanse kant was al evenmin een oplossing, omdat de Ieren alles wil den weggeven, corners bij de vleet, maar geen gelijkmaker. Zij wilden namelijk in de zwakke groep in Ma drid, waar zij ook inderdaad meer op hun plaats zijn dan Spanje, dat niet alleen het smerige schoppen, maar ook het gewone voetbal iets beter be heerst. Surfwedstrijden Jeugd- hengel wedstri j d ZIERIKZEE, 25-6. Voor dc jeugd- hengelwedstrijd iu-de gracht was zo als gewoonlijk weer een flinke be langstelling. Tachtig jongens en meisjes probeerde zaterdagmiddag om vis te vangen. Slechts vier jeugdi ge hengelaars slaagden hierin. Na een vroegtijdig einde vanwege het dreigende onweer, reikte de voorzit ter van de h.s.v. „Oosterschelde", dhr. W. Flohil, de prijzen uit. De uitslag van de wedstrijd luidt als volgt: 1. Martin Rijn 64 cm; 2. Paula de Vos 28 cm.; 3. Maurice Don kersloot 16 cm en 4. Edwind ten Haaf 13 cm. De wisselbeker voor de scholen ging ook dit jaar weer naar de Johan Louis de Jongeschool. GYON, 25-6. De onderlinge betrekkingen tussen Oostenrijk en West-Duits land zijn zelden zo goed geweest als vrijdagmiddag in Gyon. Tot grote ontstemming van de 47.000 toeschouwers leek te zijn overeengekomen, dat er na de Westduitse openingstreffer niet meer zou worden geskoord. Aan een voortdurend in frekwentie toenemend fluitkoncert stoorden de 22 „artiesten" zich geen moment. In de nog niet zo lang vervlogen jaren benutte de FIFA vele kilometers papier en vele duizenden man-uren om vermeende omkoopschan dalen op te lossen. Het meest aansprekende geval was het gebeuren in Italië met Paolo Rossi in de hoofdrol. Twee jaar lang moest de sterspeler uiteindelijk „uitzitten" van de toegekende levenslang. Ook België, Duitsland en Zwitser land kenden hun omkoopschandaal. Nu echter ligt er voor de FIFA een „diepe wond" te dichten. Ten aanschouwe van vele miljoenen kijkers speelden West- Duitsland en Oostenrijk een verderfelijk spelletje, waarvan uiteindelijk Algerije de dupe werd. Algerije, dat toch maar even de formatie van Jupp Derwall op een ongenadige manier over de knie nam en ook Chili terdege aftroefde. De beide aartsrivalen speelden in Gyon een duivels spelletje, dat nog heel wat jaren door de FIFA-bonzen meegetorst zal moeten worden als een van de zwartste pagina's uit de voetbalgeschiedenis. Als ge drote mannen nu lef in hun body zouden hebben dan zouden ze moeten doen waar eigenlijk iedereen aan denkt: diskwalifikatie van de beide ploegen. Slechts dan worden zulke eksessen in de toekomst vermeden. Door de overwinning plaatste West- Duitsland zich voor de tweede ronde van het eindtoernooi om het wereld kampioenschap voetbaL Oostenrijk mocht door het kleine verlies mee naar het vervolg. Algerije is door een slech te doelsaldo uit de boot gevallen. West- Duitsland werd nog zelfs groepswin naar, maar zal het in het vervolg niet gemakkelijk krijgen, omdat het in Ma drid te doen krijgt met Engeland, dat een degelijk toernooi speelt en gast- Eindstanden WK eerste ronde ZIERIKZEE, 26-6. De eindstanden van de drie poules, die in de tweede ronde groep B en D gaan vormen: Groep 2: West-Duitsland Oostenrijk Algerije Chili Groep 4: Engeland Frankrijk Tsjecho Slowakije Koeweit Groep 5: Noord-Ierland Spanje Joego-Slavië Honduras 3 2 0 1 6-3 4 3 2 0 13-14 3 2 0 1 5-5 4 3 0 0 3 3-8 0 3 3 0 0 6-1 6 3 1116-53 3 0 2 1 2-4 2 3 0 2 1 2-6 1 3 1 2 0 2-1 4 3 1113-33 3 1112-23 3 0 2 1 2-3 2 De samenstelling van de groepen in de tweede ronde zijn als volgt: Groep A: Polen, België en Sovjet- Unie. Groep B: West-Duitsland, Engeland en Spanje. Groep C: Italië, Argentinië en Brazi lië. Groep D: Oostenrijk, Frankrijk en Noord-Ierland. In alle gevallen spelen per groep de eerste twee genoemde landen eerst tegen elkaar. De verliezer van de eerste wedstrijd ontmoet dan land drie. land Spanje, dat zich verslikte in Noord-Ierland en daardoor niet in de geprogrammeerde poule terecht kwam. Pressievoetbal West-Duitsland forceerde de treffer na tien minuten pressievoetbal. Bij het nemen van een hoekschop had Briegel de bewaking van Schachner even over gelaten aan Karl-Heinz Förster waar door hij als extra-aanvaller beschik baar werd. Briegel benutte zijn vrijheid door Littbarski aan te spelen. Hrubesch stond op de juiste plaats om de voor- zet in te koppen: 1-0. Daarvoor had Breitner al op de lat gemikt en even na het doelpunt miste de middenvel der van Bayern in vrije positie, maar mogelijk hoorde dit ook al bij de de wanvertoning, die Duitsers en Oos tenrijkers tot en met de negenstigste minuut zouden gaan opvoeren. De animo voor de gelijkmaker bleek aan Oostenrijkse zijde gering. Mathe matisch de bal naar elkaar schuivend wekten Pezzey en de zijnen de indruk vrede te hebben met de gang van za ken. Op het moment dat West-Duits land de druk van de ketel haalde en de ontmoeting wegzakte in een ongeïn spireerde schaakpartij, kwam dat de beide ploegen op een fluitkoncert te staan van het bomvolle stadion El Mo- linon. Blijkens de spreekkoren was een plaatsje voor Algerije in de tweede ronde beter besteed geweest Ongenoegen De Westduitse voetballers hadden vrijdagavond na terugkeer in hun hotel politiebegeleiding nodig. Ongeveer 500 Spanjaarden lieten verduidelijk hun ongenoegen over het verloop van de wedstrijd blijken. Toen dc spelersbus arriveerde, skandeerde de menigte: „Fuerta, fuerta"(Er uit, er uit"). Eenmaal teruggekeerd op hun kamers op de achtste verdieping van het hotel, wierpen de Westduitse spelers, tegen het verbod van de leiders in, plastik zakken met water naar beneden. De Spanjaarden beantwoorden deze geste met een regen aan tomaten. Ook in West-Duitsland regageerdeb de voetballiefhebbers feL Een uur lang stond de telefoon op het WK-bureau in Frankfort roodgloeiend Men moest daar talrijke scheldpartijen van fans aanhoren, waarbij het ontslag van trai ner Derwall en bondsvoorzitter Neu- berger werd geëist De meest opval lende op- of aanmerking op het ge beuren kwam uit de mond van Alge rije-trainer Mahedieme Khalef: „Het is een enorme eer voor ons om te zien hoe twee zulke gerenommeerde ploegen het op een akkoordje moeten gooien om Algerije te wippen". Voorzitter Sekkal van de Algerijnse voetbalbond diende onmiddellijk na afloop van de „Parodie met grote energie' een of ficieel protest in bij de FIFA, maar zal het waarschijnlijk moeten stellen met de simpele konstatering, dat „het re glement niet voorziet in zulke voorval len". KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. De Tweede Kamer vindt dat, indien de huur van een wo ning te laag is voor het woonkomfort dat deze woning biedt, de huur bij het vrijkomen van de woning direkt moet worden opgetrokken tot het gewenste niveau. AMSTERDAM. In een resolutie heeft de internationale vereniging Alpha Omega zondag de Russische regering om onmiddellijke vrijlating gevraagd van de 34-jarige Joodse tandarts Mark Nashpits. Dit heeft een woordvoerder van Alpha Omega bekendgemaakt. AMERSFOORT. Bijna honderd man politie heeft zaterdag in Amers foort de handen vol gehad aan het be geleiden van de jaarlijkse Gayday, de afsluiting van de landelijke homo- week. De grote politiemacht was no dig omdat een groep jongeren pro beerde de manifestatie te verstoren. Zij bekogelden de homofielen met ei eren en vuurwerk. Bij enkele charges van de politie vielen gewonden, twee aan politiezijde en een onbekend aantal jongelui. RHENEN. Dc (wintigjare J. Verwoers-van Dalen uit Opheusden en haar anderhalf jaar oude zoonntje Gerrit zijn zondagmorgen door een verkeersongeval in Rhenen om het leven gekomen. De auto waarin zij zat, bestuurd door haar 23-jarige echtgenoot, kreeg op een voorrangs kruising geen voorrang verleend. De man en een driejarig dochtertje zijn ernstig gewond naar een ziekenhuis in Rhenen overgebracht, aldus de po litie. GREVELINGEN, 27-6. Surfvereni- ging Sunnemare hield zondag wedstrijden in klubverband op de Grevelingen. Aanvankelijk schreven zestien deelnemers in, maar door de fiks aanwakkerende wind waren een aantal jeugdige surfers genoodzaakt de strijd te staken. Een gebrek aan kracht noopte met name Erik-Jan Kort, Bastiaan Groothedde en Jean- Paul Kouijzer daartoe. De winst in deze vierde klubwedstrijd gingen naar de beide Flakkeese surfers Henk van de Ochtend uit Oude Tonge en Peter Jordaan uit Middelharnis. Beiden wonnen twee van de vier manches en omdat er telkens drie manches meetellen voor de eindklas sering konden beiden een niet- winnende manche aftrekken. Zowel Van den Ochtend als Jor daan zijn surfers van de nieuwe lich ting. Daartoe behoort ook Marco Jon ker, maar voorlopig moet deze de beide Flakkeeënaren nog voor laten gaan. In het gesplitste klassement ging de zege in de lichte klasse naar Van den Ochtend, terwijl Jordaan de zwa re klasse voor zich opeiste. In deze zware klasse was opmerkelijk het goede varen van Gerard Groothedde. Hij werd uiteindelijk tweede en in het totaalklassement pakte hij de vijfde plaats achter Marco Jonker, Cees Bolijn en de beide winnaars. Van de twee deelnemende dames legde Marion van Dongen beslag op de zesde plaats algemeen, terwijl zij in het damesklassement Liesbeth Kort voorafging. Deze gaf na twee manches op, omdat zij nog niet al te best uit de voeten kon met de rondbo- demplank, waarmee zij voor het eerst op het water verscheen. De plank is uitstekend geschikt bij windkracht drie of vier, maar naar gelang de wedstrijden vorderden, wakkerde de wind aan tot wind kracht zes, hetgeen wat te gek was voor Liesbeth Kort, die op een Mistralplank aanmerkelijk beter uit de voeten kan. Het reglement stelt evenwel, dat een wedstrijd moeten worden uitgevaren op een plank, waarmee de eerste manche gevaren werd. Hengelwedstrijd hsv Oosterschelde OUWERKERK, 26-6. De vierde hengelwedstrijd in het binnenwater bracht 57 hengelaars aan de water kant. Er werd gevist in de Kreken van Ouwerkerk waar de vis ditmaal meer bijtlust toonde dan de vorige keren. Het was C. Rossen die met ze ven palingen als eerste wist te eindi gen. De uitslag van deze wedstrijd luidt als volgt: 1. C. Rossen, 685 pnt.; 2. C. J. de Graaf, 400 pnt.; 3. A. J. Vroegop, 345 pnt.; 4. L. Bolier, 290 pnt.; 5. L. v. d. Berge, 200 pnt.; 6. Jacco Vijfwin kel, 185 pnt.; 7. P. Lobbezoo, 185 pnt.; 8. J. Bolier, 185 pnt.; 9. W. Dekker, 170 pnt.; 10. A. J. Merle, 170 pnt.; 11. J. v. Tiggelen, 140 pnt.; 12. M. P. Ra- via, 120 pnt.; 13. C. P. v. d. Werve, 120 pnt. De volgende wedstrijd staat voor 10 juli op het programma. Jacolies van Gastel op NK jeugd naar tweede plaats VUGHT, 27-6. Tijdens de Neder- landse jeugd-atletiekkampioen- schappen is Jacolies van Gastel twee de geworden op de 100 meter horden. In de serie liet zij 14,7 sek. afdruk ken, terwijl in de finale 14,8 sek. op de klokken kwam voor de Delta Sport-atlete. Winnares werd Janice van de Griendt van Lycurgus in 14,7 sek. Ook op de 300 meter horden kwam de Zierikzeese sterk voor de dag, maar het lot was haar hierbij niet gunstig gezind. In de series had Jacolies van Gastel een tijd van 47,9 sek. laten noteren, waarmee zij als tweede naar de fina le mocht. In de finale ging het aan merkelijk sneller, waarbij het op merkelijke feit zich voordeed, dat vier atletes eksakt gelijk over de fi nish flitsten. Jacolies van Gastel kreeg de vierde plaats toebedeeld. De tijd van de vier winnaressen was 45,6 sek. Lauda Bosman van AW'35 kreeg het voordeel van de twijfel en de gouden medaille. Bij het verspringen werd Jacolies van Gastel zesde met een verste sprong van 5.09 meter. Winnaresse werd Yvonne van Dorp van AV Lei den met een afstand van 5.65 meter. Bij het hoogspringen klasseerde zij zich als zevende met een sprong over 1.60 meter. Kampioene werd Carla Weitz van Spado Bergen op Zoom met een sprong over 1.70 meter. Op de 200 meter kwam Jacolies van Gastel in de finale op de zevende plaats in 26,54 sek., hetgeen een handtijd van 26,4 sek. betekent. Deze tijd is een nieuw klubrekord bij de B- meisjes en een evenaring van het A- meisjes rekord van Jopie Stoutjes- dijk uit 1964. Bij de B-jongens kwam Chris Hoek in de series van de 300 meter horden uit op 42,08 sek., hetgeen niet goed genoeg was voor een finaleplaats. Het betekende wel een nieuw klubre kord. Op het verspringen kwam hij wel in de finale, waarbij hij achtste werd met een sprong over 6.22 meter. A-meisje Cora den Boer kwam aan de start op de 400 meter. In de series liet zij de klokken stilstaan op 61,2 sek., hetgeen niet voldoende was voor een finaleplaats. DEN HAAG. De Nederlandse am bassade in Libanon is verplaatst van het door Israëlische troepen omsingel de West-Beiroet naar Jounieh, een ha ven ten noorden van de hoofdstad die door de christelijke militie wordt be heerst Einduitslag vierde klubwedstrijd surf vereniging Sunnemare: 1. Henk van den Ochtend (A) en Peter Jor daan (B) 3 punten; 3. Marco Jonker (A) 17,1 punten; 4. Cees Bolijn (A) 19 punten; 5. Gerard Groothedde (B) 33 punten; 6. Marion van Dongen (F) 35,7 punten; 7. Art Stougje (B) 36 pun ten; 8. Bram Vijverberg (B) 41,7 pun ten; 9. Wim Voogd (B) 43 punten; 10. Liesbeth Kort (F) 44 punten; (alle overigen uitgevallen). P.V. „Zicrick" Zierikzee Wedvlucht vanuit Chateauroux op 26 juni 1982. Afstand 561 km. In con cours 128 duiven. Gelost 6.20 uur. Aankomst le duif 12.17 uur, 1569, 97 m/min. Laatste prijsduif 13.12 uur, 1359,49 m/min. B. P. Wesdorp 1, 6, 14, 18, 20; J. Verwijs 2, 4, 11; F. Maijs 3, 27; M. K Krijger 5,8,30,32; G. J. Bakker 7,29; J. Snijders 9,17,24; J. den Hengst 10,12, 13; W. K Schot 15,16,31; H. Slagboom 19; Mevr. Schot 21; H. W. Merle 22,23; J. J. Vermeule 25; W. Heijboer 26, 28. Wedvlucht vanuit Melun op 26 juni 1982. Afstand 359 km. In concours 129 duiven. Gelost 6.40 uur. Aan komst eerste duif 10.22 uur. 16.16,35 m/min. Laatste prijsduif 10.37 uur. 1511,80 m/min. F. Maijs 1, 8, 28; G. J. Bakker 2, 4, 15, 22, 23; J. v. d. Sande 3, 12, 16, 29; M. K. Krijger 5, 6, 11, 32; J. den Hengst 7,10, 19, 25, 31; J. Verwijs 9, 26, 27; M. C. Bolle 13; J. J. Vermeule 14, 30; B. P. Wesdorp 17, 21, 24, 33; B. A. de Bruijn 18; E. Kloet 20. P.V. Gevleugelde Vrienden Zierikzee Uitslag wedvlucht Beaumetz op 13 juni. De 281 oude duiven werden te 11.20 uur gelost, 180 km hier van daan. Aankomst le duif te 14.03 uur, 11 min. later waren de prijzen ver diend. W. Blom en Zn. 1, 18, 23, 32, 42, 65 en 66; Kaaisteker-den Boer 2, 3, 4, 8, 15, 21, 37, 52, 55 en 62; A. Romijn 5,16, 20, 22, 27, 35 en 54; L. J. Fonteine 6, 19, 47, 57 en 58; Marco Saman 7, 48, 53 en 59; L. v. d. Hoek en Zn. 9, 11, 24 en 30; L. J. Noordijk 10, 33, 46, 49 en 63; H. v. d. Linde en Zn. 12, 17 en 38; Berrevoets-Wesdorp 13, 14, 31 en 69; C. M. Groenleer 25, 36, 43, 67 en 68; M. A. Gieskes 26; Jos Wesdorp 28; Comb. Mulock 29 en 39; Koster-Winkels 34 en 45; K. M. Bouwman 40, 41, 50 en 61; J. v. Ijsseldijk 44 en 56; Jac. Dek ker en Zn. 51; C. Gieskes 60; J. F. C. Pankow 64; A. Bakker 70; J. H. C. Berrevoets 71. Uitslag van de wedvlucht vanuit Beaumetz 180 km op 13 juni met 318 jonge duiven. Gelost om 11.20. Aan komst eerste duif té 14.00 uur, laatsté prijs te 14.42 uur. H. v. d. Linde en zn. 1,3,6, 8, 36, 42, 61; C. M. Groenleer 2, 9, 31, 45, 50; Berrevoets-Wesdorp 4, 22, 27; 29, 34, 41, 53, 69; M. A. Gieskes 5, 10, 12, 15, 68; L. J. Noordijk 7, 19, 37, 44; P. Kou- wenberg 11, 14, 43, 60; gebr. Berre voets 13, 26, 39, 64, 65; Jos Wesdorp 16, 24; A. Bakker 17, 25, 38, 51, 59, 71, 73, 74; komb. Mulock 18, 52, 63; J. A. v. d. Linde 20, 21, 48, 62, 80; Rob Dou- wes 23, 28, 57, 75 76; A. Romijn 30, 66. 77, 79; Rudi Dekker 32, 54; J. A. van Almkerk 33; C. Gieskes 35, 55, 56; Kaaisteker-Den Boer 40; L. v. d. Hoek en zn. 46, 49, 70; J. van IJssel- dijk 47, 58, 78; J. F. C. Pankow 67; Jac. Dekker 72. Uitslag van de wedvlucht vanuit St. Vincent. Door onze vereniging werden 86 duiven ingemand. Gelost vrijdag te 15.00 uur. Afstand 975 km, aankomst eerste duif zaterdag 6.38 uur. Laatste prijs te 12.08 uur. W. N. Pankow, Owk. 1, 6, 9, 14, 18; L. J. Fonteine, Dsr., 2, 8, 19; W. Blom en zn. Ngw., 3, 13, 16, 22; A. Schults, Bru, 4, 5; J. van IJsseldijk, Kwv., 7. 20; J. van Popering, Bru, 10, 11, 17; Jac. Dekker, Zz., 12; J. M. Jumelet, Bru, 15; A. Romijn, Dsr., 21. Donderdag 1 juli inmanden Or leans 442 km prov. en ver. van 17.45 tot 19.00 uuf. Zaterdag 3 juli inmanden Beua- metz t>ud en jong van 7.00 tot 10.00 uur. AMSTERDAM. In Amsterdam heb ben zaterdagmiddag enkele tiental len mensen deelgenomen aan een protestmanifestatie georganiseerd door het aktiekomité Minima. Deze manifestatie werd gehouden op het Frederiksplein en was bedoeld als protest tegen voorgenomen kortin gen op inkomens en uitkeringen. Dinsdag wordt dit wetsontwerp met deze strekking behandeld door de Eerste Kamer. GRONINGEN. Enkele honderden mensen hebben zaterdagmiddag in Groningen deelgenomen aan een de monstratie tegen de Israëlische inva sie in Libanon. De demonstratie ver trok zaterdagmiddag om kwart over drie vanaf de Grote Markt in Gronin gen. Een van de leuzen die op een spandoek werd meegevoerd was: „Is raël uit Libanon". KERKNIEUWS Gereformeerde Kerken Beroepen te Holten: M. Berg, Zwijndrecht. Christelijke Gereformeerde Kerken Bedankt voor Groningen: H. Biesma, Apeldoom-Oost. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Meliskerke en te Bre da: T. M. van Dijk, kand., Dirksland; te Moerkapelle, te Bcrkenwoude- Stoltwijk, te Sprang-Capelle in kom- binatie met Dovenzorg en te Putters- hoek: C. J. Meeuse, kand., Ridder kerk; te St. Annaland, Wolphaarts- dijk-Nieuwdorp, Üddel, Hilversum. Amsterdam-C en te Poortvliet: G. Mouw, kand., Elspeet.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 5