HANNIE'S HUWELIJKSVAKANTIE Provincie adopteert sleepboot „Zeeland" Bejaarden uit Burgh bezochten bloemenveiling Ingezet bij Oosterscheldewerken STREEKNIEUWS Naar andere brandstoffen Wat biedt de BEELDBUIS? Eerste sleutel voor Lage Burgh Jaarlijks reisje 4 BURGHSLUIS, 25-6. De sleepboot „Zeeland" ingezet bij de bouw van de Oosterscheldedam, is vrijdagochtend „geadopteerd" door de provincie Zee land. De kommissaris van de Koningin, dr. C. Boertien kwam samen met zijn echtgenote J. A. Boertien-Velema aan boord in de Roompot-haven om namens de provincie Zeeland de adoptie te verrichten. De heer en mevrouw Boertien worden welkom geheten door de vertegenwoor diger van het sleepvaartbedrijf Wijsmuller bv (r.). (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De sleepboot, eigendom van sleep vaartbedrijf Wijsmuller uit IJmui- den, werd enkele jaren geleden speci aal voor de Oosterscheldewerken ge bouwd. Public relations-man Marc Kuypers van Wijsmuller bv vertelde aan boord van de „Zeeland" dat de adoptie een symbolische funktie heeft. „Het is een soort verbonden heid van de provincie Zeeland met de Oosterscheldewerken", aldus de heer Kuypers. Tocht Een klein gezelschap genodigden maakte met de „Zeeland" een tocht langs de bouwdokken, de mattenleg- ger de Cardium en het verdichtings schip de Mytilus. Onderweg gaf de schipper van de sleepboot nog een de monstratie van de wendbaarheid van het schip. Terug in Burghsluis zegde de kommissaris toe als een goed huis vader voor het schip te zullen zorgen. ZIERIKZEE/KAPELLE Geen voorrang Vrijdagmiddag verleende A. v. W.- v. G. uit Zierikzee, rijdend op de Ka- pclleweg richting rijksweg 18, geen voorrang aan J. W. v. S. uit Nieuwer- kerk, die op de parallelweg reed. V. S. werd door de auto dusdanig ge raakt, dat hij met zijn auto in de sloot belandde. Beide bestuurders plus een inzittende, werden licht ge wond. De auto's raakten total-loss, Jan de Jonge voerde wrakken af. Advertentie Aan de vertegenwoordiger van Wijsmuller bv werden het Zeeuwse wapen en de Zeeuwse vlag overhan digd. De genodigden gebruikten de lunch in restaurant „de Schelphoek" te Serooskerke. ZIERIKZEE Begin van brand H. J. v. d. H. was zaterdagmiddag de dakgoot van zijn woning aan de Verre Nieuwstraat met rubberoid aan het dicht smelten. Een begin van brand ontstond, met enorme rook ontwikkeling. De te hulp geroepen brandweer bluste het vuur. Schade: ongeveer 1500,—. SEROOSKERKE Aanrijding Zaterdagavond ontstond een aan rijding op de afslag Stoofweg- Serooskerkseweg. J. B. uit Biessen- dorf (W.Dld) remde voor de stoplich ten en de achter hem rijdende J. H. uit Ouwerkerk zag dit te laat: een kop-staart-botsing. BURGH Cassetterecorder gestolen J. T. uit Aalburg, logerende in „De Burght" deed dit weekeinde aangifte van de diefstal van zijn cassettere corder. Onbekenden vernielden een autoruit en sloopten de recorder uit zijn auto. Schade: 1400,—. HAAMSTEDE Sierdoppen gestolen E. S. uit Rotterdam maakte mel ding dat van zijn auto geparkeerd op de J. J. Boeyesweg, de sierdoppen zijn verdwenen. Daders onbekend. BURGHSLUIS Reddingboot uitgevaren Zondagmiddag onmstreeks 14.00 uur voer reddingboot Jan Leis uit naar het in moeilijkheden verkeren de jacht „Blue Arrow". Het jacht, deelnemer aan de Deltaweek-zeil- wedstrijden, was vastgelopen op een strekdam in de Oosterschelde, tegen over de Sophiapolder. Met een stuk uit het roer wist het jacht uiteinde lijk de thuishaven te bereiken. RENESSE Helmen gestolen Na een bezoek aan „De Stulp" miste P. K. uit Dreischor zaterdag avond zijn motorhelmen, ski-pak en rij- en kentekenbewijs. Aanrijding kleuter Zaterdag fietste de 5-jarige C. S. uit Kastropp (W.Dlnd.) op de hoek Bremweg-Putterweg. De aankomen de auto bestuurd door E. H. uit Em- men remde krachtig, maar kon niet verhinderen dat het jongetje tegen de auto reed. Met verwondingen werd de kleuter naar het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis gebracht. Aanrijding bij uitrit Zaterdag botste A. S. uit Bruinisse na het uitrijden van een uitrit op de Hoge Zoom, tegen de auto van A. G. uit Rotterdam. Beide voertuigen lie pen ernstige schade op. SCHARENDIJKE Boottrailer gestolen In het weekeinde maakte P. v. D. uit Maasland melding van het feit dat zijn boottrailer geparkeerd bij de jachthaven, gestolen is. Waarde: 5.000,-. BROUWERSDAM Illegaal kamperen De rijkspolitie deelde in de nacht van zaterdag op zondag tien processen-verbaal uit aan illegale kampeerders. Na het P.V. werden de kampeerders gesommeerd te ver trekken: inpakken en wegwezen. ZONNEMAIRE Afscheid zesde klassers Woensdag 30 juni vindt in het Ver enigingsgebouw het afscheid plaats van de zesde klassers van de openba re lagere school. De voorzitter van de ouderkommissie, de heer M. A. van Leersum, zal deze avond openen, waarna de leerlingen van klas 1 t/m 4 een musical, opvoeren, getiteld „Van heksen eii liegbeesten", o.l.v.' mevrouw A. van Oeveren-de Wit. De klassen 5 en 6, met zang Van klas 4 brengen „Het vreemde song festival". Niet alleen van de 6e klas wordt afscheid genomen, ook van mevrouw T. Meyer, die per 1 au gustus naar Gouda vertrekt. Behalve de ouders zijn ook andere belangstel lende familieleden hartelijk wel kom. OUWERKERK Door auto geschept Zaterdag omstreeks 19.30 uur werd een wandelaar bij Viane door een au tomobilist geschept. Via de motor kap belandde A. K. uit Kerkwerve op het wegdek en liep lichte kneuzin gen op. De doorgereden automobilist werd via het kenteken opgespoord en nog diezelfde dag gevat. Het is de 20- jarige J. d. J. uit Oosteriand. OOSTERLAND Geslaagd Dorpsgenoot A. van Dijke Az. slaagde aan de MTS te Vlissingen, af deling elektrotechniek. Wolkbreuk Een onvoorstelbare wolkbreuk, die over ons dorp losbarste bracht in een mum van tijd verschillende mil limeters regen. Aan het verlangen van onze boeren om water voor de verdroogde akkers is nu wel vol- Katoenen blazers 79,50 8lazer in fijn streepje 119,*. Wel werd genoten van de nog aan wezige bloeiende potplanten die net aangevoerd waren. Daarna werd naar Hoek van Holland gereden voor het nuttigen van de lunch in restaurant Boulevard en een korte bezichtiging van de Nieuwe Waterweg met de enorme ertstankers. Vliegveld In Delft werd in de Nieuwe Kerk een bezoek gebracht aan de praalgraven der Oranjes en aan de enorm drukke weekmarkt In het restaurant van het Vliegveld Zestienhoven werd, genie tende van een drankje, het drukke vliegverkeer aanschouwd en toen was het alweer tijd om via de Brouwwers- daan. Alles met elkaar is er wel meer. dan 50 mm regen gevallen. BRUINISSE Indianenprojekt „Eerste stap" In een heus indianendorp, tussen de wigwams heeft de Chr. kleuter school „de Eerste stap" het jaarfeest en daarmee het afscheid gevierd van kleuters die na de vakantie naar de „grote" school gaan. Het feest was tevens het einde van het werkprojekt over indianen, waaraan lange tijd door de kleuters was gewerkt. Geschminkt en van een hoofdtooi voorzien (ook de „juf- frouws" en moeders) werden er leuke spelletjes gedaan, zoals ringen gooi en om te totempaal, speerwerpen en vredespijpbellenblazen. „Witte Veer", een der leidsters, had de begraven strijdbijl weer opge graven. Ze werd onder luid gehuil aan de totempaal gebonden waar ze moest beloven dit nooit meer te doen. Tussendoor kwamen de blanke broe ders van de le en 2e klas op bezoek. Het indianenfeest werd nog eens extra luister bijgezet door de heerlij ke macaronie-maaltijd met toetje na. Na het prachtige feest werden de indianen door A. Mol met traktor en wagen persoonlijk thuisgebracht. „Zonder de hulp van de moeders was dit allemaal niet mogelijk geweest", aldus een tevreden terugblikkende hoofdleidster Dineke Steketee, nog voorzien van de Apache-kleuren. Telefoonbus Woensdag 30 juni a.s. van 9.30-11.30 uur komt op het Kerkplein de rijden de PTT telefoonwinkel. Deze PTT- bus is een extra service van de PTT, speciaal voor de telefoongebruiker. In de bus is aanwezig een volledig as sortiment telefoontoestellen met hul- papparatuur. GREVELINGENDAM Dodelijk ongeluk Vrijdagmiddag 14.30 uur reed op de Grevelingendam met hoge snelheid, zoals ooggetuige verklaarde, M. E. T. A. S. uit Delft. Door onbekende oorzaak (waar schijnlijk een klapband) raakte S. met zijn auto van de weg. Na korrek- tie belandde de auto op de linkerweg helft, waar op dat moment een auto naderde met L. de B. uit Assenbroek (Belg), waarna een frontale botsing volgde. De gevolgen waren zeer ern stig. Een passagiere van S., dè 87-jarige L. H. v. D. uit Rijswijk werd met zeer ernstige verwondingen naar het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis te Zierikzee overgebracht, waar zij twee uur later overleed aan haar ver wondingen. Eveneens zeer ernstig werd gewond (en naar het ziekenhuis overgebracht) een andere passagiere van S., mevrouw H. H. v. D. uit Den Haag. Ook de bestuurder zelf werd met een gebroken enkel en pols naar het ziekenhuis gebracht. De andere bestuurder L. d. B. kon pas na twee utir uit de tot wrak géwordén auto worden gesneden door de brandweer korpsen van Bruinisse en Ooster land. Zwaar gewond werd ook deze man naar het ziekenhuis gebracht, zijn toestand is kritiek, voor zijn le ven wordt gevreesd. HENGELO. De politie in Hengelo heeft 45 personen, voor het merendeel jongelui, aangehouden in verband met vernieling Zij waren de leegstaande fabriek van een landbouwcoöperatie binnengedrongen om die, naar de poli tie aanneemt, te kraken. AMSTERDAM, 27-6. De brandstof- fenmarkt in Nederland wordt in de toekomst weer beheerst door vraag naar diesel en LPG dan momenteel het geval is. Esso Nederland ver wacht dat over 5 jaar in ons land 700 miljoen liter benzine minder zal wor den afgezet, maar dat 200 miljoen li ter diesel en 600 miljoen lieter LPG meer zal worden afgezet. Dinsdag 29 juni, 21.20 uur, Nederlands II: Marjon Lambriks zingt Met een Oostenrijks kasteel als natuurlijk decor zingt Marjon Lambriks zigeu nermelodieën, omringd door het ballet van de Weense Staatsopera. DINSDAG 29 JUNI NED. I: Na het journaal het verslag van de kwartfinale van het enkelspel dames op Wimbledon. De EO brengt vervolgens D'r kan nog meer bij en een poppenspel voor de kinderen lo res in de Soris. Poppenspeler is Aad Peters, die tevens het programma presenteert. Het programma heeft na het journaal sport te bieden en wel tennis en voetbal. NED. II: De toverhond Archibald komt als eerste op het scherm, ge volgd door de Dukes van Hazzard die verdacht worden van vrachtwagen kaping. Vader Jack zorgt voor de no dige opschudding en weet JR een za kelijke overwinning in de aflevering van Dallas te behalen. Marjon Lam briks zingt vervolgens Zigeunerme lodieën. De balletgroep van de Ween se Staatsopera verleent eveneens aan dit programma de medewerking. Ali ce oogst bijzonder veel sukses als zangeres in een nachtclub. Het schil derij Lodewijk XIV van Rigaud pas seert de revue in het programma Honderd beroemde schilderijen. DINSDAG 29 JUNI NED. 1:13.00 uur Nieuws voordoven; 17.05 W.K. voetbal; 19.00 uur D'r kan nog meer bij; 19.15 Jores in de sores; 20.00 Journaal; 20.27 Studio Sport; 20.50 W.K. voetbal; 23.05 Nieuws; 23.10 Nieuws voor doven. NED. II: 18.35 Sesamstraat; 18.50 Jeugdjournaal; 18.59 Archibald; 19.05 De Dukes uit hazzard20.00 Journaal; 20.27 Dallas; 21.20 Marjon Lambriks zingt zigeunermelodieën; 22.00 Televizier Magazine; 22.40 De toestand in de wereld; 22.45 Alice; 23.10 Honderd beroemde schilderij en; 23.25 Nieuws. (Vervolg van pagina 1) Helaas is het voor Beter Wonen wel eens moeilijk in deze turbulente volks huisvesting waarin herhaaldelijk een nieuwe minister van volkshuisvesting verschijnt en het beleid om de haver klap verandert „Toch trachtBeter Wo nen een buffer te vormen tussen het wispelturige overheidsbeleid en de huurders en als het Rijk verwachtin gen beschaamt, zal Beter Wonen dat zeker niet doen", aldus de voorzitter. Een voorbeeld: de isolatieleningen, die niet meer door het Rijk werden ver strekt, en die nu doorBeter Wonen zelf werden, betaald, hetgeen bijna 1 mil joen gulden vergde. Kleine kernen Spreker noemde verder de kleine kernen die maar met een handvol wo ningen mogen groeien. Hij hoopte toch dat het weer geen dertig jaar zal duren, voor er hier weer in de sociale zin gebouwd zal worden. Hij wees op de minibouwstroom met 3 woningen op Serooskerke, 3 in Noordwelle, 6 in Renesse en 8 in Haamstede. De nu gebouwde woningen zijn geschikt voor bejaarden en tot nu toe was dat niet het geval in Burgh. Beter Wonen verwacht dat in 2000 ca. 60% van de bevolking uit 1- en 2 persoonshuishoudens zal bestaan, doch veel gemeenten beijveren zich voor de bouw van meer gezinswonin gen en de 3400 woningen die Beter Wonen nu beheert, bestaan voor 20% uit woningen voor 1- en 2 persoons huishoudens. Op Schouwen-Duiveland worden derhalve volgens de voorzitter voorlo pig geen gezinswoningen meer ge bouwd. De wens van de ouderen wil kleiner en meer aangepast wonen, doch ook weer niet al te klein en de tien bejaardenwoningen in Burgh nu, voor zien in die behoefte, terwijl in 2000 de 4 gezinswoningen misschien ook voor de volle 100% door bejaarden bewoond zullen worden. De heer Vos wenste daarop me vrouw Hartog met haar zuster een gelukkig wonen aant Lage Burgh. Hij dankte verder het gemeentebestuur, de Rijks- en Provinciale overheid, Bouwbedrijf Prince, Installatieburo Korporaal en architektenburo Leo de Jonge. Spreker besloot met het aanbie den van bloemen aan mevrouw Hartog en loco-burgemeester De Feiter ont ving een fles geestrijk vocht Oorzaak De heer De Feiter noemde de ramp in 1953 de oorzaak van de geringe sociale bouw in Burgh, omdat andere, meer getroffen plaatsen voorrang had den. En na de samenvoeging in 1961 was het beleid zo gericht dat er in Burgh niet meer gebouwd mocht woe den in het sociale vlak. De partikuliere sektor werd zeer bevoorrecht en de Boot-, de Beije-, de Bollelaan en Boeijes Bosch zijn daar voorbeelden van. In 1973 werd deze eenzijdige bouwrich- ting doorbroken met een raadsbesluit om de grond achter de Kakelstraat te kopen. Het ging echter niet door. Pas in 1979 werd de definitieve koop gesloten en zeer spoedig daarop ging de eerste paal de grond in, ge volgd door de oplevering van van daag. Nu zijn er 26 woningen en ko men er nog 14 bij. Verder voerde nog het woord de heer J. Dorst namens het architekten buro Leo de Jonge die mevrouw Har tog een aandeken aanbood. Bouwbe drijf Prince werd vertegenwoordigd door de heer H. Röttger die zei dit objekt met heel veel genoegen en toe wijding te hebben gebouwd. Dit is u het derde voor Beter Wonen en noem de het woningen waarop Beter Wonen trots mag zijn. De bouw vergde 92 werkdagen. Tot slot sprak mevrouw Hartog een algemeen dankwoord en vond het een eer om als eerste be woonster de sleutel te mogen ontvan gen. BURGH, 26-6. In de stromende regen vertrokken de bejaarden uit Burgh met een bus van Reisburo van Oeveren naar Honselersdijk voor het jaarlijkse bejaardenreisje. Er werd een bezoek aan de bloemenveiling gebracht, welke door de verwachte uitbreiding langzamerhand de grootste van Nederland gaat worden. Het is jammer dat in tegenstelling met vroeger, alle bloemen in kartonnen dozen worden aangevoerd en geveild, zodat de kleurenaanblik van de fraaie bloemen niet meer te zien is, behalve de bos bloemen die de keurmeester voor de klok omhoog steekt. dam naar Renesse te rijden voor het diner in restaurant Rietnisse. Namens de bejaarden sprak de heer J. P. C. Boot dankwoorden tot het organiserend komité, inzonderheid tot de familie Slager. In de bus dankte de heer H. Slager een ieder die had mee gewerkt om deze dag te doen slagen en hy richtte zich speciaal tot mevr. M. den Engelsman-v. d. Hoek die als Rode Kruis medewerkster aan het gezel schap was toegevoegd en tot de chauf feur de heer H. Tuinman. In Burgh werden de bejaarden met muziek door de Kon. Muziekver. Witte van Haemstede ontvangen en daar- mee kwam een eind aan een geslaagde dag, die toch nog met zon eindigde. 61 „Is Flip al thuis?" Hij knikte. „Gisteren aL Hij is van middag weggereden. Naar moeder. Er is natuurlijk weer wat Lili wil trou- wea" Ze begreep hét „En mama wü(, dat ze nog een poosje wachtea" „Hou op, Hannie. Mama wil geen toe stemming geven. Ze vindt Bernard geen partij voor haar." „Ze is gek. O, sorry, dat mag ik na tuurlijk niet zeggea Wat is er op aan te een keer geziea Wat is er op aan te merken? Hij heeft toch goed zijn brood?" „Volgend jaar neemt hij de hele business van zijn vader over. Mirjam en ik zijn er een avond geweest Dit in vertrouwen, want niemand weet het verder. Nu ja. Lili en de jongen na tuurlijk wel Het is een keurig gezin en ze hebben een behoorlijk bedrijf. Voeg daarbij, dat er tegenwoordig schatten verdiend worden aan de bloemen, wat is er dan op tegea dat ze gaan trouwen? Overigens, Bernards is de man niet om een nee van onze familie te accepteren. Hij zei: Goedschiks of kwaadschiks we trouwen in december, maken een wintersportreis en in januari neem ik de leiding hier over. We gaan hier wonen; vader en moeder hebben een huisje in Leimuiden. En nu moeten ze me heel gauw vertellen, of ze ja of nee toestemming geven, anders tekenen we aan en nemen de kantonrechter in de armen. Met een goeie advokaat heb ik binnen twee of drie maanden toe- ming. Ja, dat zei hij. Bernard is een man, die weet wat hij wil en Lili is dol op hem. Ik heb mijn mening gezegd, maar die telt natuurlijk niet mee. Ma en Flip beslissen." Ze antwoordde: „Ik praat wel met Flip." Hij haalde zijn schouders op. „Zal je weinig baten. Kom, ik breng je koffers naar boven." Tegen achten kwam Flip thuis. Ze zag onmiddellijk aan zijn gezicht, dat hij in een gemelijke stemming was. Hij kuste haar plichtmatig, keek haar even aan en constateerde: „Je bent aan zee geweest Mooi weer gehad?" „Fantastisch," antwoordde ze, doch op een toon, die zo ongeveer het tegen deel inhield. En terwijl ze hem aan keek, wist ze: ik voel niets meer voor hem. Mijn liefde voor mijn man, zo het al liefde was, is morsdood. Mijn God en dan te bedenken, dat ik vanavond met hem naar bed moetMoét! Hij stak een sigaret op en zakte in zijn stoeL „Wat zijn de moeilijkheden, mijnheer gemaal? Heb je het in je huwelijksvakantie niet naar je zin ge had?" „Hè? O ja Ik heb me op mijn manier wel vermaakt Veel gewandeld en de bergen in. Ik zat in Luxemburg." „Daar had ik al zo'n vermoeden van. En waar denk je, dat ik bivakkeerde?" „Geen idee," antwoordde hy, nau welijks enthousiast en in het minst niet nieuwsgierig „Knokke? Of Ostende?" Ze glimlachte fijntjes. „Vlak in de Door HENK VAN HEESWIJK buurt Noordwijk aan Zee. Verrukke lijk was het daar." „Zal best, als je van de zee houdt Ben je al lang thuis?" „Uur of zes. Waar was jij?" Ze wist het antwoord op de vraag aL „Thuis. Bij moeder. Lili heeft het in haar hoofd gezet nog dit jaar te trou- wea Ze kan het wel uit haar hoofd zetten, want we vinden die bloemen- vent geen partij voor haar. Stel je voor, iemand in de familie, die bloemen- koopman is. Dat is toch te gek om los te lopen!" „En wat zegt Lili er van? En haar aan staande? Of heeft Bernard geen stem in het kapitel?" Hij keek haar verwonderd aan. „Hoe weet jij, dat hij Bernard heet?" Ze haalde ongeduldig de schouders op. „Doe niet zo gek, Flip. Lili komt hier regelmatig over de vloer en vrouwen vertellen elkander hun hartsgehei men. Is het nog nodig vast te stellen, dat jullie geen schijn van kans hebben met jullie weigering? Jij bent Bernards postuur niet Die jongen zet door, ge garandeerd." „Zolang Lili nog geen een en twintig is, kan ze zonder ma's toestemming niet trouwen." „Nou, laten we er maar over zwijgen. Wedden, dat ze eind van dit jaar ge trouwd zijn? Met of zonder ma's toe stemming?" „Dan komen ze bij mij niet meer over de vloer!" Hij wond zich op. (wordt vervolgd) 4 4.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 4