Irankrijk veel te sterk voor vertragend spelend Oostenrijk Boniek schiet illusies van matige Belgen aan diggelen Team „De Bru-Tèn" naar puike tweede plaats in eindstrijd Kleine 1-0 winst SUCCESJES Drie treffers middenvelder (3-0) J eugdtennisf inale MADRID, 28-6. Het Spaans voetbalpubliek blijkt minder kort van memorie dan wel eens wordt aangenomen. Drie dagen na de wanvertoning van West duitsers en Oostenrijkers herinnerden de Spanjaarden zich het gebeuren maar al te goed. Met name in de eerste helft werd iedere ook maar enigszins vertragende aktie met een snerpend fluitkoncert begeleid. Om bij een tempe ratuur van meer dan dertig graden celsius evenwel niet oververhit te raken, waren de Oostenrijkers en de Fransen van tijd tot tijd wel verplicht om enige stoom af te blazen, wilde men met volledige ploegen gezond aan het einde van de partij komen. De Oostenrijkers hadden daarbij ook nog de zware klus de snelheid uit de aanval van de veel betere tegenstander te moeten halen. Dat lukte niet, maar Frankrijk beperkte zich tot het benutten van een kans: 1-0. BERGAMO. In de gevangenis van de Noord-Italiaanse stad Bergamo hebben 13 gedetineerden die te rechtstaan op beschuldiging van het lidmaatschap van de linkse terro ristische organisatie Prima Linea, gedurende zeven uur 13 bewakers en een arts in gijzeling gehouden. Zij lie ten hen vrij nadat hun eisen waren gepubliceerd. 17 ink Hoste 'gisch kampioen UTRE. Ook het kampioenschap bij de profs in België heeft een suk- stwvol verloop gehad voor de Raleigh- ploeg van Peter Post De Belgische ti tels! rijd, over een afstand van 272 km, eindigde na een bijzonder vlak verloop in een massa sprint waarin Frank Hoste, dit seizoen reeds win naar van GentrWevelgem en de Vier daagse van Duinkerken zich de sterk ste toonde. Met nog drie kilometer te gaan wist Fredie van Haute ongeveer 100 meter voorsprong te nemen op het jagende peloton. Toen men een kilometer voor de finish Van den Haute weer te pakken had ging men meteen door waardoor het een bijzonder lange eindsprint werd waarop de meer gerenommeer de sprinters als Eddy Planckaert, Da niël Willems, Fons de Wolf en Eddy van Haerens zich stuk reden. Hoste, die op de tweede lijn mee- spurte, nam in de laatste honderd me ter resoluut de leiding om met ruim een lengte voorsprong op Eddy van Haerens winnend over de finish te gaan. I uitslag: 1. Frank Hoste de 272 km i; '2 uur, 2. Eddy van Haerens; 3. y de Wolf; 4. Guido van Calster, 5. ner de Vos; 6. Etienne de Wilde; 7. K 1 'lanckaert; 8. Daniël Willems; 9. A '..Ait van Hoornweder; 10. Rudy Peve- Pierino Gavazzi Italiaans kampioen BESOZZO. Pierino Gavazzi, reeds eerder kampioen van Italië in 1978 en winnaar van Milaan-San Remo, heeft in Besozzo beslag gelegd op het weg- kampioenschap van Italië. In gezel schap van nog vier renners had Ga vazzi in het beslissende stadium van de strijd een geslaagde uitlooppoging gedaan. In de eindsprint toonde de snelle Italiaan zich duidelijk de sterkste over zijn medevluchters. De favorietenj Francesco Mozer, Giuseppe Saronni en Bataglin ein digden met een acterstand van zeve- neneenhalve minuut op de winnaar. De uitslag: 1. Pierino Gavazzi de 263,5 km in 6.25.258; 2. ClaudioTorel- li; 2. Gianbattista Baronchelli; 4. Pa olo Cerrutti; 5. Palmiro Masciarelli. Regis Clere pakt Franse titel FAILEUL. De 26-jarige Regis Cle- i t ei't zondag op een parkoers in de ;eving van Baileul beslag weten I 'eggen op het kampioenschap van I nkt ijk bij de prof renners. Clere, <1 dr 252 kin aflegde in 6.21.16 uur had op de finish een voorsprong van 1.02 min. op Bernard Vallet die in de algelopen week nog de Ronde van de Aude had gewonnen. Twintig kilometer voor de finish had Clere een geslaagde uitlooppo- ging gedaan uit de toen nog uit twin tig renners bestaande kopgroep. De winnaar vanj de Giro en favo riet voor de eindzege in de Tour de France Bernard Hinault stapte na 200 km, toen hij reeds een ruime ach terstand had, af. De uitslag: 1. Regis Clere de 252 km in 6.21.16; 2. op 1.02 Bernard Vallet; 3. Jacques Michaud; 4. Rene Bittin- ger; 5. Pascal Simon; 6. Marc Gomez; 7. Pierre Henri Metheour; 8. André Chamel; 9. Laurent Fignon; 10. Jean Francois Rodriguez. Gilbert Glaus winnaar Zwitserland HURTH. Op een geaccidenteerd parkoers werd zondag te Hurth in een gekombineerde wedstrijd gestre den om het wielerkampioenschap 'witscrland, West-Duitsland en J 'mburgbij de profs. Winnaar van n ucdstrfjd werd de Zwitser Gil- I i laus die in de eindsprint zijn landgi noot Bruno Wolfer klopte. Hans Neumayer, die op de derde pl Mts eindigde, werd kampioen van Wcst-Duitsland, terwijl Lucien Didier, ploeggenoot van Bernard Hinault, met een negende plaats kampioen van Luxemburg werd. Bij de Duitsers vielen vooral de. prestaties van Gregor Braun en Didi* Thurau, die met een ruime achterstand eindigden, tegen. De uitslag: 1. Gilbert Glaus (Zwi); 2. Bruno Wolfer (Zwi); 3. Hans Neu- mayer( W-DI); 4. Daniel Muüer(Zwi); 5. Daniel Gisger (Zwi). Door dit resultaat komt Oostenrijk donderdag uit tegen Noord-Ierland. Drie dagen later komen de Noord-Ie ren dan in de arena tegen de Fransen. De drie duels in het stadion Vicente Calderon leveren een halve winst op, die in Sevilla de winnaar van de tweede ronde in het enige kilometers verderop gelegen stadion Santiago Bernabeu ontmoet. Zo spelend als te gen Oostenrijk lijkt het niet aan te nemen dat de Fransen zich deze wedstrijd zullen laten ontglippen, omdat de Noord-Ieren weliswaar een tomeloze inzet aan de dag leggen, maar technisch toch zeker niet opge wassen lijken tegen de ploeg van Mi chel Hidalgo. Bovendien zijn ook voor de Oostenrijkers de kansen niet verkeken, omdat winst op Noord- Ierland door de uiterst kleine neder laag tegen Frankrijk plotseling weer perspektieven kan bieden. Oktrooi Bernard Genghini zou sinds de wedstrijd tussen Frankrijk en Oostenrijk wel eens voor zijn landge noot Micel Platini kunnen worden aangezien. De 24-jarige middenvelder van So- chaux maakte een doelpunt op de wijze, waarop zijn bekendere kollega het oktrooi leek te hebben. Zes minu ten voor rust verdween een vrije trap van ruim 25 meter in de uiterste rech ter bovenhoek, een inzet waarop ook de voortreffelijke doelman Koncilia het antwoord schuldig moest blijven. Genghini mocht aanleggen, nadat Rocheteau op onreglementaire wijze door Hintermaier was bejegend. Even voor de treffer had Genghini zijn kunnen al even getest door van uit de tweede lijn tegen de paal te knallen. Vijf minuten voor het ver strijken van de speeltijd liet hij zien dat zijn doelpunt geen toevalstreffer was. Nadat uitblinker Tigana uit het veld was geschopt, kreeg de slunge lachtige middenvelder opnieuw de kans. Het gaatje tussen de linker hoek en de vingertoppen van Konci lia was echter iets te klein en de mar ge bleef, zeker gezien het vertoonde spel, te klein. Sterspeler Frankrijk speelde tegen Oosten rijk een puike partij, waarbij werd aangetoond, dat de ploeg ook wel de- Post-ploeg voor Tour de France GEULLE. Na het nationaal kam pioenschap in het Limburgse Geulle heeft Peter Post de definitieve ploeg bekend gemaakt waarmee hij vrydag a,s. in het Zwitserse Basel in de Tour de France zal starten. De twee plaatsen welke nog open waren zullen worden bezet door de kersverse Belgische kampioen Frank Hoste en de neo-prof Gerard Veld- schoten. De ploeg ziet er nu als volgt uit: Johan van de Velde, Jaan Raas, Gerrie Knetemann; Henk Lubberding, Ad Wijnands; Leo van Vliet, Gerard Veld- schoten, Ludo Peeters (Bel), Frank Hoste (Bel) en Ludo de Keulenaere (Bel). Freddy Maertens niet naar Ronde van Frankrijk TERTRE. Als de heer De Gieter van Boule d'Or niet meer van gedach ten veranderd zal wereldkampioen Freddy Maertens vrijdag niet meer in de Tour de France starten. De West vlaming is hiermee wel op het diepte punt aangeland na zijn merkwaar-' dige terugkeer van vorig jaar. Maer tens stelde de gehele wielerwereld voor een volslagen verrassing door in de Tour de France aan de lopende band etappes te winnen en zelfs be slag te leggen op de groene trui van het puntenklassemant Zelfs de grootste sceptici gingen denken aan een volledige terugkeer van Maertens toen hij in Praag beslag wist te leggen op het wereldkampioen schap. Intussen heeft de werkelijkheid het tegendeel aangetoond Dit jaar bracht Maertens er werkelijk niets van terecht en heeft hij in totaal nog maar twee wedstrijdjes uitgereden. Tussen de heer De Gieter en Maer tens was formeel overeengekomen dat hij als voorbereiding de beide Franse etappe wedstryden, de Midi-Libre en de Ronde van de ASude zou uitrijdea In beide wedstrijden moest Maertens de strijd staken evenals trouwens zon dag weer in het kampioenschap van België. Doordat ook de ploegleider Lomme Driessens, die voorheen Maertens al- tijd in bescherming heeft genomen, geweigerd heeft in een ploeg met Maertens in de Tour de France te ver trekken is het besluit genomen om hem thuis te laten. Door de volledige ploeg van Boule d'Or zal nu steun worden verleend aan Daniël Willems die als kopman van de ploeg is aange wezen. gelijk kan draaien zonder sterspeler Michel Platini. Sterker nog, de ploeg leek van een juk bevrijd en alle spe lers akteerden veel vrijer alsdat in de eerste ronde het geval was. Opmerkelijk was verder ook het falen van de frontlinie van de Oostenrijkers en in nog grotere mate van Bruno Pezzey, de dirigent in de ploeg van coach Schmidt, aan Franse zijde ekselleerden Tigana en Roche teau. Deze laatste was al na negen minuten Lacombe komen vervangen, die een fikse tik had gekregen. Ro cheteau trok veel gaten in de Oosten rijkse verdediging, maar viel daar naast ook op, doordat hij diverse uit gelezen skoringskansen onbenut liet, waardoor het grote veldoverwicht van de Fransen uiteindelijk slechts werd uitgedrukt in die ene treffer van Genghini. P.V. ,,De Reisduif" Zonnemaire Uitslag van de wedvlucht Melun op zaterdag 26-6 van P.V. de Reisduif te Zonnemaire. In konkours waren 72 duiven. De duiven werden gelost met een sterke zuidwestenwind, de snel heden lagen daardoor zeer hoog. De eerste prijsduif meldde zich om 10.32 en de laatste prijsduif om 10.59 uur. De uitslag is als volgt: M. Pleune 1, 16; C. Westdorp 2, 4, 11; L. J. v. d. Wielen 3, 5, 9; P. M. Steketee 7, 10, 17 G. J. Kunst 6; G. Flikweert 8, 14, 15, 18; Joh. Flikweert 12; A. J. Flikweert 13. Uitslag van de wedvlucht Chateau- rouse op 26-6, eveneens van De Reis duif. De afstand bedraagt 567 km. De duiven werden om 6.20 uur gelost met een zuidwestenwind, waardoor de duiven zeer hoge sneoheden haai den. Grote uitblinkers op deze fond- vlucht is Joh. Flikweert uit Drei- schor met 4 vroege prijzen. Eerste prijsduif is er om .12.24; de laaste prijsduif is er om 13.12 uur. M. Pleune 1; Joh. Flikweert 2, 3, 4, 5; J. M. Steketee 6, 7, 9, 10, 13; C. Westdorp 8; A. J. Flikweert 11, 12; IJ. K. Kunst 14, 15, 16; L. L. v. d. Wielen 17; P. H. Steketee 18. P.V. „Duiveland", Nieuwerkerk Uitslag wedvlucht vanuit Chateau- raux d.d. 26 juni. Afstand 565 km. In concours 112 duiven. Gelost om 6.20 uur. Aankomst eerste duif 12.24 uur (1554 m); laatste prijsduif 13.29 uur. Komb. IJzelmeeuw 1, 9, 34, 35; A. S. de Koning, 2, 4; komb. van Noorden-Dalebout 3, 5, 26, 27, 38; komb. Dane-Dooge 6, 15, 25, 31; M. C. de Koster 7, 10, 14, 20, 21, 23; A. de Jonge 8, 28; L. Smalheer 11, 19; L. J. de Bruine 12, 18. 22, 36, 37; A. J. IJze- lenberg 13, 33; P. Otte 16; J. Folmer 17, 24; C. J. Krijger 29; komb. Knop- Stouten 30, 32. Uitslag wedvlucht vanuit Melun, d.d. 26 juni. Afstand 362 km. In concours 122 duiven. Gelost om 6.40 uur. Aankomst eerste duif 10.27 uur (1595 m); laatste prijsduif 10.45 uur. A. S. de Koning 1; A. Hagesteijn 2, 3, 6, 10, 11, 24, 25, 27; P. Otte 4, 13; J. Folmer 5, 30; komb. IJzelmeeuw, 7, 9; M. A. Matthijsse 8, 14, 23; komb. Knop-Stouten 12, 17, 22, 26; A. de Jonge 15, 18; komb. Dane-Dooge 16, 19, 20, 31; komb. Van Noorden-Dale bout 21, 28, 29. Te koop: Bandrecorder Schaub-Lorenz Mono (48 watt), 4 sporen. Tel. 01117-1883. Viking tuinfrees, met vele aanbouwmogelijkheden. Vanaf 1075,-. Fa. de Bie, Oostweg 21, Zonnemaire, tel. 01112-1248. Als nieuw, grote draagbare stereoradio met cassettere*- corder, opname en weergave, 220V en batterij, van 440,- nu 200,—. Tel. 01115-2556. P.V. ,,De Reisduif", St. Philipsland gehouden wed- ,,De Reisduif" te BARCELONA, 28-6. Het had de wedstrijd van Gregorz Lato moeten wor den. Zijn honderdste interlandduel, zijn derde wereldkampioenschapstoer- nooi, een wedstrijd tegen België, het land waar hij sinds twee jaar bij Lokeren brood en beleg verdient. Het was het ook enigszins. Maar de zeer boeiende konfrontatie tussen de Belgen en de Polen werd vooral de partij van Zbigniew Boniek, die tekende voor alle drie de doelpunten. Gezien het voetbal van bei de ploegen was het logisch, dat Polen de eerste winst (3-0) in de tweede eind ronde behaalde en de eerste stap naar de halve finales zette in het weer warme Nou Camp stadion van Barcelona. De winnaar heeft het onmiskenbare voor deel van drie extra dagen rust, België immers moet over drie dagen al weer op de mat tegen de Sowjet-Unie. Polen zou daartoe via het ingedeelde program ma zijn veroordeeld, als Boniek niet zo schitterend zijn kansen had verzil verd. De 26-jarige aanvaller bedankte in een grandioze demonstratie bewind en voetbalbond, die hem een voortij dig vertrek naar het rijke westen toestonden. Hij is immers nog lang geen dertig, de leeftijd waarop Pool se spelers in principe pas naar het buitenland mogen. Polen liet Boniek niet alleen uit Lodz vertrekken, om dat er een sensationeel transferbe drag van 4,5 miljoen gulden mee ge moeid was, maar vooral omdat het getergde hoopt, dat de nieuwe werk gever, Juventus, in de zeer nauwe be trekkingen met de Italiaanse autofa- briek een steentje zal bijdragen aan de verdere industralisatie van het land met zijn povere ekonomische si tuatie. België is door zijn eigen wapens verslagen. Van de eerste minuten af, door een counter, die amper twee honderd sekonderi de Belgen al in een nauwelijks meer te korrigeren positie plaatste. De Belgische verde diging, waarvan alleen Luc Milli- camps nog over was van de eerste wedstrijd, werd volledig verrast door een priemende stoot van een elf tal, dat in zijn openingszetten hele maal niet zulke agressieve bedoelin gen leek te hebben. De. verrassing werd bovendien veroorzaakt en inge leid door een „oude" bekende, name lijk Lato van Lokeren. Kupcewitz maakte snelheid, Lato versnelde nog meer en trok de bal vervolgens pre cies in de voeten van de aanstormen de Boniek, die vlammend uithaalde. Theo Custers kan de bal enkel over hebben horen suizen; 1-0. Terugslaan België was veroordeeld, maar wil de nog niet hangen. Counteren, terugslaan uit een traag soort middenveld-of verdedigingsvoetbal was niet meer mogelijk. België moest het spel maken, en het is geen geheim, dat zoiets voor de Belgen een vrijwel niet te overwin nen moeilijkheidsfaktor bezit. Voor good-old;; Wilfried van Moer, die door Guy Thijs in de basis was ge plaatst ging het allemaal veel te snel en hij speelde steeds naar de witten toe. De ook numeriek sterke Poolse verdediging liet de Belgen hun gang gaan, maar zorgde er wel voor geen kansen weg te geven. De Polen maakten na de ope ningstreffer niet de fout, die Honga rije eerder in het toernooi de vroeg tijdige reis naar Boedapest en om streken opleverde. De ploeg van Supersprinters door Joop Zoetemelk in Woerden geklopt WOERDEN, 28-6. Joop Zoetemelk heeft voor 5000 toeschouwers de prof- ronde van Woerden gewonnen. Zoete melk, die halverwege de koers met Jan Raas en Eddie Planckaert uit het peloton ontsnapt was, deed in de eindsprint wat niet voor mogelijk was gehouden. Zoetemelk, die ook tijdens de nati onale titelstrijd in Geulle al van een puike vorm blijk gaf, klopte de ster ke finishers Raas en Planckaert met twee meter verschil overtuigend. Gerrie Knetemann won de sprint van een achtervolgend vijftal op 1.20 mi nuten van de winnaar. De zeeuwen Cees Priem en Heddy Nieuwdorp be zetten respektievelijk de zesde en achtste plaats. Uitslag profronde van Woerden: 1. Joop Zoetemelk 100 kilometer in 2 uur, 29 minuten en 16 sekonden; 2. Jan Raas z.t.; 3. Eddie Planckaert (Bel) z.t.; 4. Gerrie Knetemann op 1.20; 5. Gerrie van Gerwen z.t.; 6. Cees Priem z.t.; 6. Theo Smit z.t.; 8. Heddy Nieuwdorp; 9. Rene Martens (Bel) op 2.01; 10. Adrie van Houwe- lingen z.t. coach Piechnichek bleef ook aanva- lend impulsen geven en wenste niet in de verdediging terug te plooien om zodoende de 1-0 voorsprong met man en macht te verdedigen. Het was voor de Polen blijkbaar beter bekend, dat de Belgen wensen te blijven doorstomen tot de laatste minuut, tot ze er zelfs bij neer vallen. Halverwege de eerste periode toon den de Polen nogmaals hoe counter voetbal gespeeld kan en moet wor den. Via Kupcewitz en Buncol vlogen de Polen nog eens naar het Belgische centrum, dat verzwakt werd, omdat de daar de goede verdedigers Mille- camps en Meeuws keer op keer moesten bijspringen om de zwakke flanken een handje toe te steken. Bo niek stond na de pass van Buncol vol komen vrij, doelman Custers aarzel de tussen blijven staan en uitlopen, deed beide half en werd met een keu rig boogje gepasseerd door Boniek, die ook koppend sterk kan richten. In de tweede helft verving Swat van der Eist de falende Van Moer om meer kracht te hebben. Aan beter voetbal hielp hij de Rode Duivels niet. Na de gele kaart voor Smolarek, die vlak voor rust tegen de paal had geschoten, kwam België af met wat ongericht afstandsvuur van Coeck. Echt aanvallend is anders. Lato en Boniek bewezen het in de achtste mi nuut met weer zo'n schitterende aan val. Boniek zelf zette in, Smolarek vervolgde de aktie en Lato frommel de Boniek voor de derde keer vrij voor doelman Custers. Het derde doelpunt dus: 3-0. De Belgen die knalharde klappen hadden moeten-inkasseren, bleven doorvechten of er helemaal niets ver loren was, Een zeer te respekteren uitgangspunt, waarbij de Polen hun tegenstanders alle ruimte gunden. Coeck, Vercauteren en Van der Eist kwamen heel af en toe aan aanvallen toe, maar zij konden de echte spitsen Czerniatynski, Vandenbergh en Ceu- lemans, die meer dan ooit zijn be perktheid toonde, niet de weg wij zen. De Belgen schoten via via Van denbergh op de lat boven de erg koe le en veel durvende doelman Josef Mlynarczyk. Daar stond dan nog een ten onrechte afgekeurde treffer van Kupcewitz tegenover, maar de 3-0 was al erg genoeg voor de Belgen, die wel veel wilden, maar weinig kon den. Uitslag van de vlucht van de P.V. St. Philipsland op 26 juni '82 vanaf Chateauroux. In concours waren 128 duiven. Ze werden met zuidwesten wind gelost om 6.20 uur. De snelheid van de eerste duif was 1610.41 m/m. Aankonst 12.09.49. De snelheid van de laatste duif was 1423.75 m/m. Aankomst 12.55.41. K. de Frel 1, 3 en 6; J. C. Verwijs 2; Th. Bakker 4, 5, 23, 31 en 32; Jac. Geense 7, 15, 22 en 26; Iz. Vermeij 8, 17 en 29; S. M. Quist 9 en 12; W. Neele 10, 19 en 20; J. Walpot 11 en 14; J. Ver wijs Zn. 13, 27 en 30; A. Faasse 16, 18 en 28; L. Reijngoudt 21; Vermaas/verwijs 24; D. Hage 25; J. D. Quist 33; A. P. v. d. Reest 34; A. S. Hooglander 35. Uitslag van de gehouden wed vlucht van de P.V. ,,De Reisduif" te St. Philipsland op 26-6-'82 vanaf Me lun. In konkours waren 168 duiven. Ze werden met zuidwestenwind ge lost om 6.40 uur; de afstand bedroeg 360 km; de snelheid van de eerste duif was 1596.60 m/m; aankomst 10.25.35; de snelheid van de laatste duif was 1483.67 m/m; aankomst 10.42.45. F. den Braber, 1, 6. 15, 27 en 42; J. C. Verwijs 2 en 14; A. Faasse 3, 5, 11, 13, 25, 35 en 38; S. M. Quist 4, 16, 18, 29 en 40; L. Reijngoudt 7; M. Laban 8, 9 en 41; A. v. d. Est 10; K. A. Reijn goudt 12, 31 en 34; Sj. Vermeij 17; M. Meijer Zn 19; Vermaas/Verwijs 20; Iz. Vermeij 21, 22, 23 en 24; Beurkens/Vermaas 26; Jac. Geense 28 en 32; Adr. Verwijs 30 en 36; J. D. Quist 33; J. Quist 37; P. v. d. Made 39. Eerste zege voor Velocitas (1-0) SEROOSKERKE, 28-6. In de zome- ravondvoetbalkompetitie heeft Ve locitas na zeven gelijke spelen de eerste zege behaald, tegen Stella Boys werd met 1-0 aan het langste eind getrokken, waardoor Velocitas nu weer op gelijke hoogte is gekomen met de PZEM en Zeelandia. Vanavond wordt in Serooskerke de uitermate belangrijke ontmoeting tussen Zierikzee veteranen en Toren Boys gespeeld en woensdagavond staat op hetzelfde terrein de wedstrijd tussen DSV en Zeelandia op het programma. Beide wedstrij den beginnen om 19.30 uur. OOSTKAPELLE, 27-6. Een jeugdtennisteam van „De Bru-Tèn" uit Bruinis- se heeft tijdens de Zeeuwse eindstrijd, die in Oostkappele werd afgewerkt, een tweede plaats bereikt achter het team van Game '78 uit Clinge. De Zeeuwsvlaamse ploeg boekte in een driekamp tussen Game '78, De Bru-Tèn en De Sprink uit Oostkapelle een duidelijke overwinning door van beide op ponenten met 5-3 te winnen. De wedstrijd om de tweede plaats tussen De Bru- Tèn en De Sprink eindigde onbeslist (4-4), zodat het aantal gewonnen games de doorslag moest geven. De Bru-Tèn kwam als winnaar uit de bus: 32 voor de ploeg uit Bruinisse en 31 gewonnen games voor de ploeg uit Oostkapelle. De prijzen werden aan de drie beste Zeeuwse jeugdteams uitgereikt door de heer Boogert in zijn funktie van distriktsgedelegeerde. „Het is verheugend, dat er zoveel spreiding is te bespeuren in deze finale met een ploeg uit Zeeuws- Vlaanderen, een uit Midden-Zeeland en een uit het noorden van de provincie", konstateerde hij. „De animo en het spelpeil gaan voortdurend vooruit en dat mag gerust als zeer verheugend worden beschouwd". In de openingswedstrijd moest het viertal van De Bru-Tèn, bestaande uit Diana Coppoolse, Jacqueline Hoogerheide, Peter Coppoolse (twee lingbroer van Diana) en Leon van de Bos meteen aantreden tegen het zeer sterke Game '78. Peter Coppoolse won zijn beide sets tegen zijn Zeeuwsvlaamse tegenstander Hans van Duysse. Telkens was 6-4 de sko- re. Het derde setpunt werd binnenge haald door Diana Coppoolse. Zowel de Bruinisser speelster als haar te genstandster Margot Vermeulen won een set met 6-3. Jacqueline Hooger heide kwam goed voor de dag tegen Judith Schauwaert, maar moest toch beide sets prijsgeven: 2-6 en 5-7. Ook voor Leon van de Bos was er geen winst weggelegd, ondanks het feit, dat hij zich steeds beter gaat presen teren. Via twee keer 6-1 boekte Pas cal Vermeulen een schijnbaar simpe le zege. Game '78 kreeg door deze 5-3 De vijf leden van het knap presterende tennisteam van De Bru-Tèn. De heren Leon van den Bos en Peter Coppoolse (rechts') en de dames v.l.n.r. Diana Cop poolse, Jacqueline Hoogerheide en Charlotte Groeneveld. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) zege een voortreffelijk uitzicht op de titel. Vijfde punt Ook in de tweede wedstrijd tussen de Clingse formatie en thuisploeg De Sprink bleven de Zeeuwsvlamingen knap staande, ondanks andermaal dubbel verlies van Hans van Duysse, die niet was opgewassen tegen Ricar- do Salawane (0-6, 1-6). Judith Schau waert zette de zaken evenwel weer recht via twee keer 6-0 tegen Anne- miek Augustijn en ook Pascal Del- forge pakte flink uit voor de Zeeuws vlamingen: 6-3 en 6-1 tegen Edwin Munnik. Margot Vermeulen tenslotte ver loor de eerste set op ticbreak met 6-7, maar haalde wel het beslissende vijf de setpunt binnen via 6-4 tegen Ju dith van Bleyswijk. Eindstand der halve andermaal 5-3 voor de Zeeuws vlamingen, waardoor het duidelijk was, dat of De Bru-Tèn of De Sprink in de afsluitende wedstrijd met mini maal 7-1 moest winnen om nog een kans te maken op de titel. Hiervan kwam niets terecht, want deze twee ploegen in de schaduw van Game'78 deden niets voor elkaar on der. Na een spannende strijd eindig de de ontmoeting dan ook in 4-4, een stand waarmee beide ploegen vrede konden hebben. Dit keer was Diana Coppoolse het suksesvolst met de volle winst op Judith van Belyswijk (6-0, 6-4). En setwinst was er nog voor Peter Coppoolse op Ricardo Salawa ne (6-1, 2-6) en voor Charlotte Groene veld, die Jacqueline Hoogerheide verving, op Annemiek Augustijn (4- 6, 6-2). De hardwerkende Leon van den Bos kon het niet bolwerken te gen Edwin Munnik (2-6, 0-6). Al bij al een voortreffelijk resultaat voor het Bruinisser vijftal tijdens dit Zeeuws kampioenschap. Hierin delen ongetwijfeld ook Ka- thalien Coppoolse en Gerda Roest, vanwege de broodnodige begelei ding, die zij deden. Behalve het voor treffelijke resultaat van de jeugd van De Bru-Tèn presteerden ook de senio ren van de tennisklub uit Bruinisse sterk. Het eerste team van de heren eindigde als tweede in de distrlkts- kompetitie in Zeeland en de dames vonden hun Waterloo pas in de halve finales. Duidelijk is, dat de klub over een puik seizoen mag spreken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 16