HANNIE'S HUWELIJKSVAKANTIE deurloo mode Leerlingen „Binnen de Veste" acteerden met veel vuur Bouw van achttein kleine woningen op programma Diploma-uitreiking in zwembad Onderdak' INGEZONDEN STEKKEN ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 29 juni 1982 Nr. 23138 7 ZIERIKZEE, 28-6. Maandagavond nam de zesde klas van de o.l.s. „Binnen de Veste" afscheid van de school, de „meesters" en de „juffen". Ze deden dit met een uitvoering van de musical „Baster en de kruiden van Noch Less". De musical was een geheel eigen produktie van de school. Verantwoordelijk voor de tekst en de regie was de heer R. de Rijke, onderwijzer aan de school. Ook de kostuums en decors waren in eigen beheer gemaakt. In de musi cal raakt het meisje Aafje Hoopvol via de kruidentuin van Dr. Baster in de 18e eeuw verzeild. Ze kan alleen terugkeren naar haar eigen tijd door aan een bepaald kruid te ruiken. De ze „histura retourum" groeit op het eiland Inn, waar de beruchte My Mac Nose met harde hand de inboorlingen regeert. Dr. Job Baster gaat persoon lijk met Aafje mee om de plant te zoeken. Voordat ze weer terug kan naar 1982 beleven Aafje en haar vrienden vele bizarre avonturen. Mixedteam van „De Bru-Tèn" mist poule-zege nipt BRUINISSE, 29-6. Het eerste mixedteam van tennisvereniging „De Bru-Tèn" is er niet in geslaagd om poulewinnaar te worden. Ze wer den tweede met slechts 1 punt achter stand op 't Halve Maantje uit Goes, hun direkte tegenstander afgelopen zaterdag. Hoewel het Bruse team de ze rechtstreekse konfrontatie met 4-2 won van de Goese opponent, had 't Halve Maantje, op dat moment met 1 punt minder dan Bru, genoeg aan de gewonnen inhaalwedstrijd zondag tegen Eegedima uit Tholen. Ze won nen die met 4-2. Uitslagen zaterdag: W. v. d. Doe/M. Geense-O. Disselkoen/C. Kriekaard 6-3 6-1; J. en T. van Gelder tegen A. en J. de Graag 7-5 7-5; J. v. Gelder/M. Geense-A. de Graag/C. Kreikaard 6-3 6-2; W. v. d. Doe/T. v. Gelder-O. Disselkoen/J. de Graag 5-7 2-6; H. D. Geense/v. Gelder-de Graag/Kriekaard 6-2 6-4; D.D.: v. Gelder/v. d. Doe-Disselkoen/de Graag 1-6 2-6. Het andere mixedteram ging op be zoek in Arnemuiden en had daar een fijne tennisdag. Niet alleen omdat Loes Vleugel, Joke Groeneveld, John Deering en Erik Korstanje met 5-1 wonnen, maar ook omdat Arnemui den een nog jonge vereniging is die, evenals Bru, spelvreugde en sportivi teit hoog in het vaandel schrijven. Oost-Souburg werd in deze poule winnaar. Er werd met vuur geacteerd, zo zeer zelfs dat één van de spelers in zijn enthousiasme zelfs bijna van het toneel viel. Diploma's In de pauze ontvingen alle leerlin gen uit handen van de dames Boot en Van Vliet van het Rode Kruis het EHBO-jeugddiploma. Na afloop kre gen de leerlingen van het hoofd van de school, de heer Kooman, een ge tuigschrift. Hij wenste hen veel suc ces en geluk in het vervolgonderwijs. Bloemen De dames Droppers, Schot en Hey- boer werden in de bloemetjes gezet voor hun hulp bij het schoolkamp van de zesde klas. Ook de leerlingen zelf lieten zich niet onbetuigd. Er wa ren cadeautjes en bloemen voor alle leerkrachten. LAUWERSOOG. De omzet van de visafslag in Lauwersoog is in 1981 gestegen van 33 miljoen tot 38 mil joen gulden. Daarmee is de omzet voor het eerst in de geschiedenis van deze visafslag boven de 35 miljoen gulden uitgekomen, zo blijkt uit het jaarverslag 1981 van de Lauwersoog- se visafslag. Aafje Hoopvol" en al haar me despelers in de musicalBaster en de kruiden van Noch Less", uitgevoerd door de zesde klassers van Binnen de Veste". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Vandaag werd het stuk nog eens gespeeld voor de bejaarden in Bor- rendamme. Daarna staat de zingende akteurs en aktrices een lange vakan tie en een andere school te wachten.' Schaakdiploma's TOG Bruinisse BRUINISSE, 28-6. De afgelopen maanden hebben de jeugdleden van schaakvereniging T.O.G. schaakles- sen ontvangen van enkele senioren. J. de Korte, Renee Bal en de T.O.G.- klubkampioen J. de Jonge hebben met veel sukses dit jeugd-opbouw- werk ter hand genomen en de lessen verzorgd. In hun klubruimte in het voormali ge gemeentehuis heeft dit drietal zich ingezet om de grondbeginselen en het verdere spel met z'n vele mogelijkhe den over te dragen aan de jeugdle den. Dit gebeurd in verschillende fa sen. Zo hebben de meesten eerst het pionnen-diploma behaald en werd daarna de moeilijkheidsgraad opge voerd. Nu hebben 8 jeugdigen het Ko ningsdiploma gehaald, t.w. Arjo van de Berge, Kees van den Bos, Willem Wevers, Dick van Wolferen. Na her- Vergadering woningbouwvereniging Bruinisse BRUINISSE, 29-6. „We verwachten dat in de loop van 1983 kan worden be gonnen met de bouw van ca. 18 kleine woningwetwoningen in het sanerings- gebied Beursstraat Kerkstraat Bergstraat. Voorwaarde hierbij is dat de grondwerving niet mag stagneren en dat er bouwvolume beschikbaar is". Dit zei voorzitter B. de Groot van de Christelijke Woningbouwvereni ging Schouwen-Duiveland op de le denvergadering in Bruinisse. Advertentie Het bouwplan voorziet in de bouw van woningen voor één- en tweeper soonshuishoudens en kleine gezins woningen met twee en drie slaapka mers. „Onze vereniging heeft geen wer kapparaat om grootschalige woning bouw te plegen. Daar hebben we ook geen behoefte aan. Ons streven is m kleinschalige projekten te ontwikke len, waarvan de zorgwoningen een voorbeeld is. Het gaat ons niet om de kwantiteit, maar om de kwaliteit," aldus de heer De Groot, die verder meedeelde dat het meerjaren-isola tieplan bevredigend ten uitvoer wordt gebracht. Isolatie Inklusief 12 woningen in de Dr. de Kockstraat die na de bouwvakva kantie onderhanden worden geno men, zijn nu in totaal 49 woningen voorzien van nieuwe kozijnen en voordeuren met daarin dubbel glas geplaatst, in zowel de boven- als on derkozijnen. In 1983 staan 21 woningen op het programma, terwijl in 1984 de laatste 18 woningen aan bod komen. Dan zijn alle woningen (behalve de zorg woningen) voorzien van dubbel glas en spouwmuurvulling. Als penningmeester werd de heer K. Brouwer uit Nieuwerkerk herko zen. De jaarrekening 1981 die alle aan wezigen ontvingen, werd voorzien van toelichting door de heer Deurloo. De Balanspositie is bevredigend, waarbij vooral de Algemene Be- drijfsreserve van wezenlijke belang is voor het kunnen uitvoeren van groot onderhoud, daar de onder- houdsfondsen niet in alle gevallen de uitgaven kunnen dekken. De boe kwaarde van de 117 woningen be draagt 5,5 min en de verzekerde waarde ruim 20 min. Na bespreking van de jaarrekening en het kontrole- rapport van de externe accountant verkreeg de penningmeester déchar ge voor het gevoerde beleid. examen slaagden ook Ad van de Ber ge, Leen Kostense en Wouter Hoek. Voor het Torendiploma slaagden Adriaan Knop, Ivan Boeye, Jeroen Klink, Andre Wevers en Erwing Wie- brens. Drie jeugdtitels voor D-junior Mark van de Riet TERNEUZEN, 26-6. Mark van de Riet, de zeer talentrijke D-junior- atleet van Delta Sport Zierikzee, heeft tijdens de Zeeuwse junioren kampioenschappen (C en D) in Ter- neuzen drie titels binnengehaald. Na- tasja Bakker kwam eveneens goed voor de dag met twee tweede plaat sen. Mark van de Riet won de 80 meter in de knappe tijd van 10,8 sekonde. Dit betekende tevens een evenaring van zijn eigen klubrekdrd. Het ver springen haalde hij eveneens binnen met een verster poging van 4.90 me ter. De Zierikzeese atleet voltooide zijn trilogie op de 80 meter horden. Hier realiseerde hij een meer dan voortreffelijke tijd. Met 13,8 sekonde haalde Van de Riet anderhalve se konde van de bestaande besttijd af. Natajsa Bakker kwam bij de C- meisjes bij het kogelstoten een enke le centimeter te kort voor de eerste plaats. Zij kwam tot 9.23 meter. Op de 80 meter werd het eveneens een tweede plaats in 11,2 sekonde. In Ter- neuzen was ook Nini Schot voor Del ta Sport van de partij. Zij stootte de kogel 6.10 meter van zich af. Klubhuis Lichtboei zoekt vrijwilligers Klubhuis De Lichtboei van het Le ger des Heils zoekt voor het komend seizoen kreatieve vrijwilligers sters die zich willen inzetten voor o.a. de klubs: kleien, keramische vor ming, muziek, poppenmaken en met poppenspelen, modelbouwen, sport en spel. Mensen dien hun eigen hob by aan anderen willen overdragen en geïnteresseerd zijn in het klubhuis- werk, kunnen bellen naar De Licht boei, tel.: 01110-2075, de heer R. Pra- ger of mevrouw Verkerke. MARKTBERICHTEN Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 28-6. Op de paarden markt in Utrecht zijn maandag 277 dieren aangevoerd. De noteringen waren als volgt: Luxe paarden 3000 - 4100; werk paarden 2250 - 3500; oude paarden 1900 - 2600; 3-jarige paarden 1600 - 2650; 2-jarige paarden 1375 - 2475; veulens 500 - 1300; hitten 750 - 1500; pony's 225 - 1000. Prijzen per kg geslacht gewicht: Oude slachtpaarden 6,00 - 7,50; jonge slachtpaarden 6,20 - 7,75. De handel in slachtpaarden was traag en prijshoudend en in pony's rustig en prijshoudend. Veemarkt Leiden LEIDEN, 28-6. Aanvoer totaal 1259, slachtrunderen 840, schapen en lammeren 419. Prijzen per kg: Stieren le 8,40 - 9,00, 2e 7,75 - 8,80; vaarzen le 8,15 - 9,15, 2e 7,50- 8,05; koeien le 8,10 - 9,15, 2e 7,70 - 8,00, 3e 7,15 - 7,65; worstkoeien 6,25 -ƒ 7,60; dikbillen extra kwaliteit 9,50 - 13,60. Prijzen per stuk: Schapen 190 - 225; lammeren 190 - 215. Overzicht: slachtrunderen: handel goed, en prijzen stabiel; schapen en lammeren: handel vlot; en prijzen stabiel. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Rotterdam-Zuid: Drs. J. Kok, Zoetermeer. Bedankt: voor pred. voor buiten- gew. werkzaamh. (Pasoraat stichting Peppelrode-Eindhoven, a?g. centr. voor bejaardenhuisvesting, bejaar denverzorging en ziekenverpleging) J. A. Wiersma-Verkerk, Den Bosch (part-time); voor Huizen: J. Smit, Hilversum; voor Wierden: R. van Kooten, Zeist. Beroepbaar: als hulppredi kant/evangelist J. Kooyman, P. Buysstraat 34, 8022 SB Zwolle. Geref. Kerken Aangenomen naar Haarlem-Oost J. P. Bos, legerpredikant, Hoevelaken. Geref. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Emmeloord: A. de Ja ger, Anna Paulowna en Enkhuizen. Aangenomen naar Neede: A. J. MOl, kand. te Zwindrecht, die be dankte voor Zwartsluis i.c.m. IJsselmuiden-Grafhorst, voor Adu- ard en voor Opende-Surhuisterveen. Geref. Gemeenten Beroepen te Melissant: G. Mouw, kand te Elspeet. Aangenomen naar Rotterdam- Zuid: C. J. Meeuse, kand. te Ridder kerk, die bedankte voor Arnhem, voor Berkenwoude-Stolwijk, Doe- tinchem, Groningen, Herkingen, Moerkapelle, Ouddorp, Poortugaal, Puttershoek, Rilland-Bath, Rotterdam-Zuid wij k-Pendrecht- Lombardije, Scheveningen, Sprang- Capelle i.c.m. dovenzorg, Spijkenis- se, Tricht-Geldermalsen, Utrecht, Waarde, Westkapelle, en voor Woer den. Bedankt voor Meliskerke en voor Breda: T. M. van Dijk, kand. te Dirksland. Advertentie „Nog geen garantie" ZIERIKZEE, 26-6. Zaterdag wer den weer zwemexamens afgenomen in sporthal „Onderdak". Aan alle 72 A-kandidaten en 39 B-kandidaten kon het zwemdiploma worden uitge reikt. Van de vier deelnemers aan het zwemvaardigheidsexamen behaal den drie het diploma. De examenkommissie bestond uit de heren W. ten Haaf en L. Oosse. Toezichthouder namens de K.N.Z.B. was de heer Th. J. Sluys. De diploma uitreiking werd namens het bestuur van zwembad Onderdak verricht door de heer A. P. den Reyer. Waarschuwing Hij waarschuwde de ouders van de A-kandidaten het A-diploma toch vooral niet te beschouwen als een veiligheidsgarantie bij het zwem men. „De zomer biedt zwemmoge- lijkheden in open water. Dat is toch een andere situatie dan in een zwem bad'. Blijf voortdurend op uw kind let ten bij zwemmen in zee of open ba den", aldus de heer Den Reyer. Onder de geslaagden bevond zich een volwassene. Spreker riep oude ren op zich aan te melden voor zwem les. Mogelijk dat er dan een lesgroep en examengroep voor volwassenen kan worden gevormd. De geslaagden Diploma A meisjes: Natascha v. d Berge, Patricia Berrevoets, José Bil, Lian den Boer, Jantina Boot, Anne- marie Boot, Sandra Broekhuis, Na- thalia Brull, Amber Bij de Vaate, Karin van Dienst, Joanneke Dorr, Daniëlle Fait, Esther Filius, Jannie Flikweert, Marieke Hanse, Marjo lein Hanse, Irma den Hengst, Mariël- le Hubregtse, Renate Jung, Leontine Kakebeke, Mischa Kalwij, Saskia Legemate, Henriëtte v. d. Linde, Kim Meerhof, Sigrid van Mourik, Ta- nia Muriël, Claudia v. d. Ouden, Dio- na Quist, Viola v. d. Schaaf, Suzan Scheele, Isabel Slager, Mariëlle Staal, Carolien Stoutjesdijk, Angeli na Versteeg, Marit de Vrieze, Ingrid Wanders, Hanneke de Wilde, Marian ne Wolters, Petri Zandijk, mevr. A. M. D. v. Ast. Diploma A jongens: Richard Be velander, Thom Bouman, Martij n Bruel, Marten Bij de Vaate, Jan Wil lem de Coninck, Arjan Dominicus, Sander Duinhouwer, Robin Gram berg, Wouter de Groot, Ronny v. Grootvel, Dimitri v. Hekken, Olivier Houtman, Wilbert Huigens, Arjan Koster, Leon v. Leeuwen, Ronald Middelhoek, Vincent v. Oeveren, Al- lard Pompstra, Marlon Przygoda, David Scheelde, Leon Schults, Pa scal v. Sluijs, Rinco Soesman, Martin Sprengelmeijer, Pieter Stigter, Mar- tijn Stout, Julian in 't Veld, Jan Wil lem Vleesenbeek, Michael de Vos, Menno v. d. Wekken, Marco v. d. Zan- de, Bas de Zeeuw. Diploma B meisjes jongens: Anita Bevelander, Annemarie Dorr, Krista Hogenstein, Conjo Kristalijn, Jolanda v. Leenen, Suzanne Ruyten- berg, Miranda v. d. Sande, Anja Schalier, Natascha v. d. Schelde, Li- selotte Spaargaren, Rianda Stouten, Annette v. Twist, Marleen Verloo, Martine Verschoore, Sabrina Vogel zang, Sylvia Witkam, Ron van Ape- ren, Coen van Balen, Steven Bekker, Daniël Boulonois, Alle Delfsma, Da vid Everaarts, Jeff Evertse, Johnny Franke, Marco de Groot, Michiel ten Haaf, Robbie Hillebrand, Frank Huisson, Ronald Huisson, Arjan Kal wij, Martin Klein, Martin Leeuwe, Werner Lodewijk, Waldemar Raad, Simon Schot, Ivo Schoots, Arjan v. d. Stolpe, Taco Strikwerda, Jens Waay- ers. ZWEM VAARDIGHEIDSDIPLO MA I: Steven Kalwij, Sjaak Spiegels, Daniëlle Verhagen. AMSTERDAM. De Nederlandse Orde van Advokaten is boos op mi nister De Ruiter van justitie, die in een nota heeft laten blijken er niets voor te vóelen, dat raadslieden bij politieverhoren van verdachten aan wezig zijn. Dit heeft de orde in een brief aan de bewindsman laten we ten. RENKUM. De wegens voortduren de kritiek op het optreden van de Mo biele Eenheid in ons land vorig jaar geschorste hoofdagent van politie Jan de Goede (27) uit Renkum heeft een hem verleende medaille terug gestuurd naar de koningin. 62 „Man, stel je niet zo diktoriaal aan! Wie ben jij? Je kunt bezwaren hebben tegen dit huwelijk, maar als Bernard de kantonrechter inschakelt, redt hij het De vakantie heeft op jou blijkbaar niet veel baat gehad" Hij drukte nijdig zijn sigaar uit „Houd toch op over dat onzinnige idee van je afzonderlijk met vakantie gaan. Ze lachen ons er allemaal om uit Ma heeft er schande van gesproken. Blijf alsjeblieft voorlopig daar weg, wil je? Tot het een beetje geluwd is." Ze werd witheet van verontwaardi ging. „O, als ik er niet meer welkom ben, zal ik wel helemaal wegblijven hoor! Wat verbeeldt ze zich wel? Het mankeert er nog maar aan, dat ze mij ook gaat betuttelen. We leven in 1967, Flip, en niet meer in 1867. Dat schij nen jullie te vergeten! En als ik soms in de weg sta, mag je het zeggen, dan smeer ik 'm gelijk weer. M'n koffers zijn zó weer gepakt!" Ze hijgde van wilde woede. De man keek haar laatdunkend aan. „Waar zou je heen moeten gaan? Dat is juist de fout van de hedendaagse vrouwen: ze zijn veel te zelfstandig en naar verstandige raad luisteren ze niet meer." Haar woede ebde weg „Laten we er alsjeblieft over ophouden. Ik had mijn terugkeer naar huis wel een beetje anders voorgesteld Was ik maar in Noordwijk gebeleven Die nacht sliep Hannie op de logeer- kamer en Flip had niet geprotesteerd De volgende morgen maakte ze zwij gend zijn ontbijt klaar. De gebruike lijke ochtendkus bleef achterwege. Wat Ab voorspeld had en ze zelf ook verwachtte, geschiedde: Bernard en Lili gingen in ondertrouw. Op dezelfde dag wendde de bruidegom zich tot een advokaat, die een specialist was in hu welijkszaken. Deze luisterde naar het relaas en knikte begrijpend Kwestie van hoogstens twee maanden, voor spelde de jurist „Bespreekt uw vakan tie alvast maar," zei hij lachend tot de jongeman. „Het verweer van de moe der van de bruid, als zou u geen be hoorlijke partij zijn, snijdt geen hout en wordt nimmer aanvaard." Toen bekend was, dat Bernard en Lili „aangetekend" waren en dat de kantonrechter zou worden ingescha keld als ma Boerée bleef volharden in haar weigering veroorzaakte bij haar en Flip min of meer een explosie. Het gevolg was, dat Lili huilend het huis ontvluchtte en haar troost zocht in Aalsmeer. Bernard van Santen was geen man, die halve maatregelen nam. Hij installeerde het meisje in een hotel en zocht Flip, als oudtste zoon in de familie op. Beiden mannen hadden stormachtig onderhoud en de salon bo ven de zaak aan de Kruisweg maar tot een kompromis kwamen ze niet Flip zette hem min of meer buiten de deur en verklaarde ziedend dat zijn zuster niet meer voor hem en zijn moeder bestond en dat hij ook van de heer Van Santen niets meer wilde wetea In de Door HENK VAN HEES WIJK keuken had Hannie flarden van het gesprek gehoord Hoewel ze af en toe inwendig kookte van woede over de toon, die haar waanzinnige man uit sloeg, beheerste ze zich en bleef waar ze was. Doch toen ze Bernard zag weg rijden, liep Hannie naar de salon en beet haar man toe: „Jij bent de grootste idioot van de hele familie, weetje dat? Ik vervloek de dag, dat ik met jou in het huwelijk ben getreden! Ik schaam me voor je, meer dan ik kan zeggen. Ik schaam me voor m'n man, die m'n man eigelijk niet meer is. Je zou een voor- beeld kunnen nemen aan Bernard! Dat is tenminste een kerel, die bergen ver zet voor zijn aanstaande vrouw! Jij Jij bent een jabroer van je moeder! En eigelijk ben je nooit anders geweest! Op dit moment veracht ik je, hoor je me? God wat veracht ik je!" Na deze scène was het huwelijk tus sen Flip en Hannie helemaal kapot Man en vrouw gingen elk hun eigen weg Om Flip geen wapen in de hand te geven, bleef ze als voorheen het huis houden verzorgen, was op tijd op, zo dat Flip dagelijks zijn ontbijt gereed vond en zijn ochtendblad naast zijn bord. Maar 's avonds vertrok Flip naar de grote slaapkamer en Hannie naar de logeerkamer. Na haar terugkomst uit Noordwijk had ze geen gemeenschap meer met haar man gehad En ze ver langde er evenmin naar. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 15