Stuntteams presenteren vier sensationele shows Bezuinigen harde noodzaak voor de Stichting Jeugd Bestemmingsplan Noordgouwe sluit al vast aan op beschermd dorpsgezicht Volgens jaarverslag 1981 Flitsen uit het buitenland Goede resultaten Diploma-uitreiking ZDASG met feestelijk tintje peigebak verwelkomde de direktri- Vergadering Bruinisse Raad Brouwershaven: 5 juli In BrouwershavenOosterland en Bruinisse „Rabo-Oost-Duiveland" 4 CARACAS. Mexico heeft produk- tie en export van zijn olie vergroot en de exportprijzen van de olie verlaagd om te kunnen blijven konkurreren op de wereldmarkt, aldus een bericht in het Venezolaanse dagblad El Naci- onal, dat voor goed geïnformeerd doorgaat. BRUSSEL. De Franse president, Francois Mitterrand, is het er, aldus de Nederlandse eerste minister, Dries van Agt, niet uit en te na om begonnen om de toetreding van Spanje tot de Europese Gemeenschap ter diskussie te stellen. VIREUX. Bij heftige ongeregeld heden tussen Franse en Belgische te genstanders van kernenergie, staal- arbieders en de politie in de Noord franse plaats Vireux zijn verschillen de mensen gewond geraakt. BRUSSEL. Na een dag vergaderen zijn maandag de ministers van land bouw van de lidstaten van de Euro pese Gemeenschap in Brussel uit el kaar gegaan zonder overeenstem ming te hebben bereikt over aanpas sing van de zogenoemde .groene koersen". Dat zijn de wisselkoersen van de Europese agrarische munteen heid de ..Ecu" landbouwprodukten worden betaal in Ecu's. Onderdeel van het programma dat het Hollywood stuntteam donderdag 8 juli presenteert te Brouwershaven. kraan. Een stuntman wordt, liggend in een auto, langzaam door een hijs kraan vele tientallen meters omhoog gehesen. Bij het publiek slaat de schrik waarschijnlijk om het hart als deze wagen van grote hoogte af in een vrije val naar beneden stort. En dit is slechts één van de adem benemende stunts die door het Holly wood Film stuntteam worden gepre senteerd. Dit team is een begrip in de internationale film- en televisiewe reld. De leden worden veel gevraagd als plaatsvervanger voor ,,de held", als het te gevaarlijk wordt. De leider van de groep heeft o.a. in .Diamonds are for ever" gespeeld (een James Bond film). Tijdens de show te Brou wershaven wordt het publiek ge vraagd deel te nemen aan de show. Men kan bijvoorbeeld meerijden in een auto die slechts op twee wielen rijdt. Deze show wordt gegeven op het terrein van de aardappel groothandel Van Beveren. Staalkabels In Oosterland en Bruinisse gaat het er volgende week ook gevaarlijk aan toe. Met motoren wordt over staalka bels gereden, 40 meter boven de grond, terwijl geen gebruik wordt gemaakt van vangnetten. De shows beginnen allen om acht uur 's avonds. Lichtpuntjes Een van de weinige lichtpuntjes van 1981 noemde Ottens de ingezette rentedaling. De hoge rentestand heeft tot gevolg gehad dat de krediet- vraag-verstrekking terugviel. De verdere agenda werd vlot afgewerkt; tot lid van bestuur werd M. K. Kre- pel herkozen; tot lid van de Raad van Toezicht werd L. W. Boogert herko zen. Namens het gemeentebestuur sprak de heer Meeuwsen de jubilaris sen toe: ,,In die 25 jaar hebt u met an deren dat kleine boerenlecnbankje van vroeger in een stormachtige ont wikkeling omhoog mogen stoten tot wat het nu is. U hebt uw talenten niet in de zweetdoek ongebruikt la ten liggen. Nee, u hebt ze als het geld van de bank laten rollen". MOSKOU. Koning Hoessien van Jordanië is na een onofficieel bezoek van vijf dagen aan de Sowjet-Unie naar zijn land teruggekeerd, zonder een ontmoeting te hebben gehad met de president en partijleider Leonid Brezjnjev. WASHINGTON. President Reagan zal zich in 1984 kandidaat stellen voor een tweede ambtstermijn, „want hij heeft ons niet van het te gendeel op de hoogte gesteld", ver klaarde de woordvoerder van het Witte Huis, Larry Speakes. ZIERIKZEE, 29-6. Door gelijkgebleven subsidie in de niet-personele sfeer en door bezuinigingen op energie en porti konden prijsstijgingen in andere sektoren van de stichting Jeugd Schouwen-Duiveland worden opgevan gen. Het jaarverslag 1981 van de Stichting schrijft dat het in deze tijd een taak is om daar waar mogelijk te be zuinigen en/of efficiënter te werken. Afgelopen jaar werd het vermogen van de Stichting vergroot door een stijging in de bijdrage van deelne mers aan aktiviteiten en het doorbe rekenen van onkosten bij de organi satie. Een deel van het batig saldo zal besteed kunnen worden voor bij voorbeeld uitbreiding van de appara tuur of voor het reserveren als nood- bedrag. ASSEN. In Assen is de produktie van de pantalonfabriek Slenderman B.V. begonnen. De fabriek is eigen dom van vier voormalige werkne mers van de Union herenkledingfa briek in Groningen, die als onderdeel van de Stijlgroep Groningen in de cember 1981 failliet ging. Daardoor kwamen 150 werknemers op straat te staan. DRONTEN. In de gemeente Dron- ten moet nabij de Flevohof en aan het Veluwemeer een jachthaven ko men met daarbij een rekreatie-dorp van 35 hectare. Dit staat in een plan, dat de gemeente Dronten en de Hei demaatschappij gepresenteerd heb ben. Het jaarverslag meldt dat in 1981 ruim vierhonderd mensen in het jeugdwerk op Schouwen-Duiveland aktief waren als bestuurslid en lei dinggevende. Het werk wordt net als bij vele andere verenigingen gedra gen door vrijwilligers. Ruim 34 van de jongeren tussen 0 en 24 jaar doet mee aan een of andere vorm van vrije tijds aktiviteiten, met een edu- katief, vormend, maar ook rekrea- tief karakter. Als regionaal ondersteunend or gaan zal er voor de Stichting Jeugd in de komende jaren nogal wat te doen zijn. Voor de groep 12-16-jarigen is meer behoefte aan aktiviteiten te ver wachten. Er zal dan ook moeten wor den gekozen tussen: de jeugdwerklei der Gabri de Groot verdelen over meerdere initiatieven of werk afsto ten of personeel uitbreiden. De moge lijkheden voor samenwerking met het Welzijnshuis Schouwen-Duive land zullen onderzocht moeten wor den. Volgens het jaarverslag dienen de situaties van jeugd en jongeren in de regio op het gebied van werkgelegen heid/studie, huisvesting en ver voersmogelijkheden, jeugd en jonge ren in de sport, hulpverlening aan de jeugd en akkommodaties voor het jeugd- en jongerenwerk te worden uitgediept. Bureauwerk De administratieve ondersteuning in 1981 betekende een ontlasting voor het bureauwerk. Serviceverle ning naar het jeugdwerk vanuit het bureau van de Stichting vormt een belangrijke aktiviteit. Voorwaarde blijft dan dat het bureau een perma nente bezetting kent. Het werk op uitvoeringsnivo en op beleidsnivo bleef procentsgewijs ge lijk met het vorige seizoen, dat geldt ook voor de overlegsituaties. De overige werkzaamheden, zoals klus jes, studiebijeenkomsten en bedrijfs- voortgang werden teruggedrongen. ZIERIKZEE, 25-6. Zesendertig geslaagde eindexamenkandidaten van de Zeeuwse Dag- Avondscho lengemeenschap afdeling Zierikzee waren vrijdagavond in een feestelij ke stemming bij elkaar in restaurant „De Witte Raaf". Na koffie met ap- BURGH-HAAMSTEDE. Op de tentoonstelling, die CNS .Onder de Wieken", de OBS „de Kirreweie" en de kleuter school „het Kleuterbosje" uit Burgh-Haamstede vrijdagavond hielden was van alles te zien. De tentoonstelling, die in het teken stond van reizen bood ook deze maquette van „een stad die niet bestaat" gemaakt door de leerlingen van de betreffende scholen: (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ce, mevrouw Weekhout, alle geslaag- 0 den hun familieleden, de docenten en de beide bestuursleden, de heren C. -■ 1*1* 1 «Me VaateenL.S.P. van Veltho- O |1 €161*SC IIClCll 11 g CD Dij BROUWERSHAVEN, 29-6. Noordgouwe is nog steeds een dorp met prachtige historische panden en een gave Ring. Het gemeentebestuur van Brouwershaven streeft ernaar dit vertrouwde en karakteristieke dorpsgezicht in stand te houden. Om dit te realiseren is een aanwij zing van het ministerie tot beschermd dorpsgezicht ge wenst. Die aanwijzing laat echter nog even op zicfi3wach- ten. ren, ter vervanging van de thans aan wezige kampeermiddelen. Positief In het voorstel meldt het kollege: „Wij staan hier in principe niet on- Hiermee rekening houdend, heeft het gemeentebestuur inmiddels een bestemmingsplan Noordgouwe Kom opgesteld als ware Noordgouwe een beschermd dorpsgezicht. Er wordt dus vooruitgelopen op een eventuele aanwijzing. In de eerstvolgende raadsvergade ring van maandag 5 juli stelt het kol lege de raad voor dit bestem mingsplan Noordgouwe Kom vast te stellen. In dit ontwerp-plan komen een aantal gebieden voor die onderling sterk in waarde verschillen. Afhan kelijk van die indeling worden er ei sen gesteld onder meer aan dak- en gevelvormen, noklijnen, hoogte van de bebouwing, het gebruik van mate rialen, kleuren en verfwerk van de bouwwerken. Dit plan is ontworpen door de adviseur van de gemeente op het gebied van ruimtelijke ordening, Stad en Landschap, adviesbureau voor r.o. en vormgeving b.v. te Mid delburg. Gedurende de tijd dat het plan ter visie heeft gelegen is geen gebruik gemaakt van de mogelijkheid bezwa ren in te dienen. Wel heeft de heer H. B. Zuiderent, eigenaar van de camping „De Stern" in een brief de raad verzocht de mo gelijk open te laten van plaatsing van zowel stacaravans als van zomer huisjes. Het verzoek houdt in om kleine, eventueel aan elkaar gebouw de vakantiehuisjes te mogen realise- welwillend tegenover. Wij vinden het positief te waarderen wanneer door de bouw van zomerhuisjes za ken als kwaliteitsverbetering en sei zoenverlenging bereikt kunnen wor den". Verder komt tijdens deze raadsver gadering o.a. aan de orde: wijziging huurovereenkomst watersportvere niging Brouwershaven; onderzoek geloofsbrieven en toelating raadsle den; plaats van vestiging bestuurs- school Zeeland; vaststelling eerste wijziging instruktie beheerders ge meenschapsruimten; verlenen mede werking art. 72 van de Lager onder wijswet 1920 vereniging christelijk nat. onderwijs te Zonnemaire en ver eniging tot stichting en instandhou ding van de school met de bijbel te Brouwershaven. De direktrice zei erg blij te zijn dat ook dit jaar het aantal geslaagden weer hoog is; er waren slechts drie herkansingen voor Engels. Het feit dat twintig van de geslaagden al weer hebben ingeschreven voor ver dere studie spreekt voor zichzelf. Diploma-uitreiking Rond half tien arriveerde de rector van de ZDASG, ir. P. Hupkens uit Vlissingen, die de diploma's en deel certificaten op de hem eigen wijze overhandigde. Twee dames werden door hem bijzonder geko'mplimen- teerd: de ene heeft het schriftelijk examen Wiskunde in het ziekenhuis afgelegd en een Tsjechische leerlinge kreeg het deelcertificaat Nederlands. Namens de leerlingen las mevrouw Straayer een gedicht voor waarin ie dere docent wel iets over de manier van lesgeven te horen kreeg, maar waarna iedereen toch ook en grote bos bloemen kreeg. Na dit min of meer officiële gedeel te bleven de aanwezigen nog geruime t'ijd bij elkaar om herinneringen op te halen of om plannen voor het vol gende kursusjaar te maken. SCHOUWEN-DUIVELAND, 29-6. Volgende week wordt Schouwen-Duiveland „overladen" met internationale stuntshows. Onafhankelijk van elkaar besloten twee stuntteams een festival te organiseren en zodoende kan men donderdag 8 juli zowel in Oosterland genieten van een show van een luchtakrobaten- en motorstuntgroep, als in Brouwershaven waar het „Hollywood film stunt team" een sensationeel programma presenteert. De luchtakrobaten Les Lemoine en motorstuntmannen Hell Drivers ge ven in totaal drie shows weg. Woens dag 7 juli zijn ze te zien in Bruinisse, op het terrein van de manege De Ko renzolder (Aquadelta) en donderdag 8 en vrijdag 9 komen ze naar Ooster land, op het oude sportveld. Speciale stunt Het Hollywood stuntteam geeft slechts één voorstelling: 8 juli te Brouwershaven. Spanning en sensa tie dus, de één doet nog gevaarlijker van de ander met auto's en motoren. Een speciale stunt van het Holly wood team is de scene met de hijs- BRUINISSE, 29-6. Er waren op de Algemene Vergade ring van de Coöperatieve Rabobank „Oost-Duiveland" te Bruinisse naast de gewone agenda, nogal wat punten die op het persoonlijke vlak lagen. Allereerst het af scheid van de heer L. A. Jonker, die wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd na ruim 26 jaar bij de Rabobank verschillende bestuursfunkties te hebben vevuld, er een punt achter zette. 50 jaar De vergadering stond ook stil bij het feit dat de heer B. Hage 50 jaar onafgebroken lid is geweest van de Rabobank. In februari 1932 werd hij ingeschreven in het ledenregister van de toenmalige boerenleenbank van Oosterland. Hij werd gelukge wenst door het bestuur en bedankt voor het vertrouwen. In z'n openingswoord ging de voor zitter, Jac. de Jonge, dieper in op de ekonomische omstandigheden die ook de Rabobankorganisatie niet on beroerd laten. De Jonge: „Nu zal tot uitdrukking moeten komen of het zin heeft lid te zijn van een Rabo-organisatie. Met het rentebeleid is dit wel merkbaar: Ondanks de renteverhogingen zaten we met leningen steeds aan de onder kant van de markt". Van grote hoogte af laat een stunt man zich in een wagen naar beneden vallen. Uit het verslag van direkteur L. Ottens bleek dat de neiging tot spa ren weer aan het terugkomen is. Jonker werd in een profielschets door de heer L. W. Boogert, voorzit ter van de Raad van Toezicht, weer gegeven als een man, zeer meelevend en sociaal voelend, behulpzaam voor velen, recht op de man (en het doel) af, met een ruime blik vooruit. Vorig jaar kreeg de heer. «Jonker de onder scheiding in zilver voor 25-jarig (bestuurs)-lidmaatschap. Zilver Deze onderscheiding in zilver viel nu te beurt aan de voorzitter van bestuur van de bank, de heer Jac. de Jonge. Deze heeft de Rabo organisa tie van de plaatselijke bank 25 jaar gediend als bestuurder, waarvan de laatste 10 jaar, na de fusie, als voor zitter van bestuur. Uit handen van de heer H. Prins (adjunkt regio direkteur Rabobank) kreeg De Jonge namens de Rabobank Nederland de onderscheiding in zil ver. In z'n gelukwens aan De Jonge door de heer Boogert werd ook de verandering in 25 jaar aangehaald: toen, in 1957, een balanstotaal van f. 1.226.000,— en geen eigen onderko men; nu, in 1982 een balanstotaal van ruim 53 miljoen en een nieuw bank gebouw. Computers hebben hun intrede ge daan, diverse dienstverleningen, zo als verzekeringen, reizen e.d. aan cliënten werden uitgebreid en het aantal personeelsleden is meer dan vertienvoudigd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 12