bezorg(st)er Raad Zierikzee akkoord met aanleg tennisakkommodatie Redelijke aanvoer verwacht in het nieuwe mosselseizoen Dubbele zege voor Delta Sport tijdens kompetitie pupillen-B Probeer een surfplank aanstaand weekeinde Geen EG-verbod op bestrijdingsmiddel 2,4,5-T Vier banen in Poortambacht Goede prestaties herenploeg Delta Sport in teamstrijd INGEZONDEN STUKKEN Amnesty schrijfavonden RENESSE (gedeeltelijk) 6 ZIERIKZEE, 21-6. Met de stem van de R,U.-fraktie tegen ging de Zierikzeese gemeenteraad maandagavond in principe akkoord met de voorstellen tot realisatie van een tennisakkommodatie in de wijk Poortambacht. R.U.- fraktievoorzitter de heer W. F. Sprengelmeijer noemde tennis een goede en gezonde sport, maar stemde op grond van zijn principes tegen, omdat de nieuwe tennis-ak- kommodatie ook op zondag zal worden gebruikt. De overige firakties toonden zich alle zeer tevreden met dit voorstel en hadden geen moeite met het nemen van een principebesluit Zodra kon- krete gegevens omtrent leningsvoor waarden voorhanden zijn, zullen b. en w. de raad een uitgebreider voor stel tot het garanderen van rente en aflossing van een lening, doen toe komen. De heerL. v. d. Ouden uitte de grote waardering van de CDA-fraktie voor de snelle en zorgvuldige manier van werken in deze zaak. De subsidies, die aan de L.T.C. „Zierikzee" zullen woi> den verstrekt noemde hij „een sym pathiek gebaar". Gedurende de eerste vijf jaar van de erfpachtstermijn zal aan de LTC een jaarlijkse subsidie worden toegekend ter grootte van de canon, tw. f 6.622,-. Ten behoeve van de realisatie van de akkommodatie zal een eenmalige gemeentelijke subsidie van f 75.000,- worden verstrekt Garantie Verder verzocht het LTC-bestuur de gemeente garantie te verlenen voor een aan te trekken lening ter grootte van f 300.000,-, teneinde de aanleg van de vier tennisbanen met klubgebouw te kunnen financieren. Zowel de heer Van den Ouden (CDA) als de heer J. J. Geleijnse (WD) brachten een brief van atle tiekvereniging Delta Sport ter spra ke. Een schrijven, waarin deze ver eniging de vrees uit dat haar belan gen (wederom) in het gedrang zullen komen, als de subsidie aan de LTC uit de reservering Sport Bannink moeten komen. De heer Geleijnse - en in tweede instantie ook de heer Van den Ouden - drong erop aan in de toekomst waar mogelijk gelden voor de uitbreiding van de sportakkommodatie te reser veren. De PvdA-fraktie liet bij monde van de heer H. Asma weten graag in te stemmen met het voorstel van b. en w. De heer Asma sprak over een „schit terende deeloplossing", die naar zijn mening voornamelijk tot stand was gekomen door het doorslaggevend op treden van het L.T.C.-bestuur. „Snel geantwoord" „De L.T.C. heeft snel gewerkt, maar wij hebben ook snel geantwoord", was daarop de reaktie van de wethouder van sportzaken de heer L. J. van Gas tel. Hij zei het verder te betreuren, dat nog steeds geen gevolg gegeven kon worden aan eerder gedane belofte aan Delta Sport Hij schreef deze vereni ging de oudste rechten toe en drong er bij de raad op aan te zijner tijd hoge prioriteit te verlenen aan de belangen van Delta Sport De wethouder beves tigde, dat de subsidies aan de LTC Advertentie inderdaad uit de reservering uitbrei ding Sportpark komen, hetgeen echter niet rechtstreeks ten koste gaat van Delta Sport De subsidies aan de LTC worden nu alleen eerder verstrekt, dan wan neer gewacht zou worden op de reali satie van het nieuwe sporpark en de renovatie van sportpark Bannink. Hij antwoordde verder, dat - als de raad zich daar voor uitspreekt - er jaar lijks gereserveerd zal worden voor de uitbreiding van de sportakkommoda tie. Zoals bekend zijn tegen de aanleg van een nieuw sportpark enkele be zwaarschriften ingediend bij de Kroon. De heer Van den Ouden drong erop aan de plannen toch zo ver mogelijk uit te werken, zodat direkt met het echte werk begonnen kan worden als - waar schijnlijk over enkele jaren - de uit spraak van de Raad van State komt Geen zin „Dat heeft geen enkele zin", meen de wethouder Van Gastel en hij lichtte toe, dat als nu de plannen worden ge maakt het bestek niet meer juist zal zijn als de Raad van State over een jaar of vier uitspraak doet Hij liet weten pogingen te hebben gedaan de Raad van State te overtuigen dat het hier voor Zierikzee een dringende zaak be treft „Natuurlijk wordt dat wel er kend, maar er wordt meteen bij ge zegd, dat er 700 gemeenten staan te wachten met dringende zaken", aldus de wethouder. Later tijdens de rondvraag infor meerde de heer R. Sayers of het kol lege bereid is een zogenaamde art 19- procedure te starten voor de aanleg van het sportpark. „Daar zullen we zeker toe over gaan, maar uitvoering en financie ring moeten dan wel synchroom lo pen", antwoordde raadsvoorzitter burgemeester Th. H. de Meester. Ver der maakte hij de kanttekening, dat de Raad van State in dat geval ook met een verzoek om schorsing kan komen. VALKENSWAARD, 20-6. De derde klas heren ploeg en de beide 4e klas dames ploegen vertrokken op zondag 20 juni voor hun 2e wedstrijd naar Valkenswaard, waar de A.V. Valkenswaard deze tweede wedstrijd voor de kompetitie organiseerde en waarbij een ruim 40 ploegen aan de start kwamen. Onder redelijke omstandigheden werden deze wedstrijden afgewerkt, waarbij goede resultaten te noteren vielen. Maija Caspers liep voor de le da- mesploeg de 100 meter in 15 sec. Riet Jansen kwam hier uit voor de tweede ploeg en deze veterane liep 17.0 sec. Op de 400 meter kwam Inge den Boer tot een prima 62.3 sec. en Marjan Klink liep op haar eerste 400 meter een tijd van 85.2 seconden. Op de 800 meter ontliepen Michelle Jongschaap en Mar jolein Hartig elkaar niet veeL Michelle Jongschaap finishte in haar serie in 2.43.2 min. en Marjolein Hartog liep in haar serie 3.44.3 min. Door Riet Jansen werd tevens aan het speerwerpen deelgenomen. Zij kwam tot een afstand van 13.64 meter. Joke van de Kasteele kwam hier tot een afstand van 28.74 nieter. Michelle Jongschaap en Maijan Klink namen deel aan het verspringen. Michelle Jongschaap sprong4.80 meter en Mar jan Klink 3.24 meter. Voor Joke van de Kasteele kwam er een goede sprong uit de bus bij het hoogspringen. Zij kwam over de 1.50 meter. Marjolein Hartog wist hier de 1.30 meter te over bruggen. Blijven nog over het kogelstoten en het discuswerpen. Esther Goedhart stootte de kogel weer over de 10 me ter. Nu werd het 10.03 meter. De dis cus werd door haar 35.03 meter weg geworpen. Inge Den Boer kwam bij het discuswerpen voor de le ploeg tot een afstand van 24.74 meter en Maija Caspers stootte de kogel hier 8.11 meter ver. Door de le ploeg van Delta Sport werd de estafette tenslotte gelopen in 56.1 sec. Totaal kwam deze ploeg aan 5431 punten. De 2e ploeg kwam tot 3055 punten. De herenploeg wist deze dag onge veer 500 punten meer te scoren dan in de eerste wedstrijd, al moest men het stellen zonder enkele atleten die meestal voor veel punten kunnen zor genmaar die door blessures of an dere redenen niet mee konden doen. Jaap van Gastel en Rob Harmsen lie pen de 100 meter. Van Gastel kwam op deze zware baan tot 12.1 sec. en Rob tot 12.5 sec. Ook op de 400 meter kwam Jaap van Gastel aan de start Hij liep een goede tijd van 54.4 sec. Hans van Elzelingen kwam in zijn serie tot een tijd van 57.5 sec. Herman Padmos en Martien Moermond kwamen uit op de 1500 meter. Herman kreeg een tijd van 4.16.5 min. en Martien kwam uit op 4.29.9 min. Johan van de Hoek liep deze keer de 5000 meter. Hij kwam uit op een uitstekende tijd van 16.48 min. Kees Jonker liep zijn 5000 meter in een tijd van 17.15.7 min. Johan van de Hoek en Martien Moermond namen het verspringen voor hun rekening. Van de Hoek kwam tot 3.95 meter en Moermond tot 4.69 meter. Kees Reinhoud en Ad Fluyt kwamen uit op het hoogspringen. Kees Reinhoud sprong over de 1.65 meter en Ad Fluyt kwam tot 1.60 meter. Rob Harmsen en Ad Fluyt kwamen op het kogelstoten respektievelijk tot 9.31 meter en 10.36 meter. Op het di- cuswerpen kwamen Kees Delfgaauw en Hans Elzelingen beiden tot een persoonlijk rekord. Kees Delfgaauw kwam zelfs over de 30 meter, name lijk 30.10 meter. Van Elzelingen kwam tot 23.36 meter. Ook op het speerwerpen redelijke resultaten. Cor de Jonge wierp de speer 34.36 meter van zich af en Kees Delfgaauw kwam tot 33.28 meter. Op de 110 meter horden kwam Cor de Jonge tot een tijd van 19.6 sec. Kees Reinhoud liep hier 22.4 sec. Herman Padmos kwam tenslotte op het pol stokhoogspringen tot een hoogte van 2.60 meter. Op de 4 x 100 meter esta fette kwam de reserveploegtoteen tijd van 50.8 sec. De eerste ploeg liep hier 47.4 seconden. Met deze resultaten kwam men tot een puntentotaal van 10.978. De derde wedstrijd, de zgn. vrije wedstrijd, zal gehouden worden op zondag 22 augus tus. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND HEERENVEEN. De rijwielenfa- briek Batavus te Heerenveen, dochteronderneming van Laura en Vereeniging, zal binnen enkele dagen werktijdverkorting aanvragen voor 400 500 mensen van het uit 750 men sen bestaande personeelsbestand. Oorzaak is volgens de financieel di- rekteur N. den Hartog de grote voor raden waarmee Batavus kampt ZOETERMEER. N.V. Verenigde Meubileringsbedrijven V.M.B. moet wegens liquiditeitsproblemen drie Pander-vestigingen sluiten. Het zijn de zaken in Leiden, Eindhoven en Enschede. Dit betekent dat verspreid over het land voor 32 mensen ontslag moet worden aangevraagd. In af geslankte vorm zal het aantal mede werkers 80 bedragen, aldus de direk- tie. SCHEEPVAART Aludra, 22-6. 320 west Finisterre naar Bilbao Moordrecht, 24-6. Te Melbourne verw. Ondina, 23-6. Te Fort de France Maandag 28 juni wordt in Zierik zee, Haamstede en Brouwershaven de maandelijkse schrijfavond gehou den van Amnesty International. Er kan op die avond onder meer ge schreven worden voor Antinio Hus- man die in El Salvador is „verdwe nen", autoriteiten ontkennen dat hij wordt vastgehouden. Cho Sung-oo in Korea werd na studentendemonstra ties gearresteerd en veroordeeld tot 9 jaar gevangenisstraf. Hij heeft ernstige pijnen door rug letsel, vermoedelijk opgelopen tij dens ondervragingen. In Benin is de voormalige minister van landbouw Adrien Ahanhanzo Glele ter dood veroordeeld na de „ontdekking" van een zogenaamd complot om de rege ring omver te werpen. Het proces vertoonde ernstige tekortkomingen. Ook kunnen brieven geschreven worden aan de president en de mi nister van justitie van de republiek Korea, om de bezorgdheid te uiten over ernstige gevallen van marteling van gevangenen. Gevangenen wor den o.m. vastgebonden in doods kisten, langdurig ondergedompeld in water, er worden elektrische schok ken toegediend en ze worden voort durend met executie bedreigd. Voor deze gevallen zijn voorbeeld brieven aanwezig, die kunnen wor den overgeschreven of gebruikt om zelf een brief op te stellen. Naast het schrijven van één of meer brieven voor bovengenoemde gevallen is er de mogelijkheid een pe titie te tekenen in l.et kader van de Marokko aktie. Voor die aktie zijn er ook kaarten om i.v.m. de verjaardag van koning Hassan II gratie te vra gen voor politieke gevangenen. De schrijfavonden zijn in Zierikzee in de Prinses Juliana school, Janne- wekken 19. In Haamstede in de re- kreatiezaal van de Geref. kerk en in Brouwershaven in de Geref. kerk aan het Bostonplein. Tijd in alle plaatsen: vanaf 7 uur. MIDDELBURG, 19-6. Onder slechte weersomstandigheden werden op za terdag 19 juni te Middelburg de wedstrijden voor de pupillenkompetitie geor ganiseerd door Dynamo'70. De weersomstandigheden beïnvloeden de presta ties, doch door de atleetjes en atletes van Delta Sport werden een 6 tal medail les in de wacht gesleept. Komend weekeinde, zaterdag 26 en zondag 27 juni, kan men op 35 loka- tics in Nederland gratis proefvaren met een surfplank. Bij Ouwerkerk (krekengebied) en op het Grevelingenmeer (Kabbe- laarsbank) Wordt eveneens die gele genheid g«#klen door „De Vierban nen" te OuWerkerk. Van 10 uur af liggen zaterdag bij „De Vierbannen" en zondag op de Kabbelaarsbank een aantal surfbo ards gereed voor de beginnende of ge vorderde surfer. Verder zijn instruk- teurs aanwezig die inlichtingen over het plankzeilen kunnen geven en die assistentie kunnen verlenen bij het proefvaren. Voor informatie: De Vierbannen, tel. 01114-1575. Bij de meisjes mini pupillen kwam Patricia Kort op de 40 meter tot 8.1 sec. Zij sprong 2,72 meter ver en de bal wierp zij bij het balwerpen 12,50 meter. Bij de jongens pupillen-B was de eerste plaats voor Ralph Koper met 913 punten. Dit resultaat kwam tot stand door op de 40 meter 7.5 sec. te lopen; 3,35 meter ver te springen en door de kogel 6,25 meter weg te stoten. Voor een verrassing zorgde Rogier Izebout. Hij legde achter Ralph Koper beslag op de tweede plaats met 776 punten. Dit resultaat kwam tot stand door de 40 meter in 7.8 seconden te lopen, 3,05 'meter ver te springen en 5,84 meter de kogel weg te stoten. Hajo Molengraaf en Arno Wanders kwamen respektieve lijk tot 634 punten en 436 punten. Hun resultaten waren: 40 m 7.7 sec.; ver 2,95 m; kogel 3,84 m en 40 m 8.3 sec.; ver 2,43 m; en kogel 4,21 m. Bij de pupillen meisjes-A was er een 2e en 3e plaats voor Delta Sport atletes. Lidewey Vleugel werd 2e met 856 punten en Wendy Hartog 3e met 745 punten. Lidewey Vleugel liep de 60 meter in 10.1 sec.; op het hoogspringen kwam zij tot 1,10 me ter en de kogel stootte zij 4,50 meter. Wendy Hartog liep de 60 meter in 10.8 sec. Bij het hoogspringen werd het 1,05 meter en bij het kogelstoten 7,45 m. Isabelle Hamel en Marieke Zwart waren de ander Delta Sport dames, die meededen. Isabelle Hamel verza melde 626 punten en Marieke Zwart 527 punten, door respektievelijk de volgende resultaten. 60 m 10.4 sec.; hoog 0,90 m en kogel 4,02 m en Marie ke 60 m 11.3 sec. hoog 0,90 m en kogel 4,19 meter. Blijven over de jongens pupillen A. Deze worden verdeeld in le en 2e jaars. Bij de eerste jaars waren het Werner Lodewijk en Serge Schot. Werner Lodewijk veroverde een der de plaats met 948 punten door de 60 meter te lopen in 10.1 sec. 1,05 meter hoog te springen en de kogel 6,60 me ter weg te stoten. Serge Schot verza melde 823 punten. De 60 meter liep Wij vragen op korte termijn een voor de bezorging van de „Zierikzeesche Nieuwsbode" te Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode, Jannewekken 11, Zierikzee, telefoon (01110) 6551. DEN HAAG, 22-6. De Europese Kommissie heeft de EG-ministerraad laten weten, dat een EG-verbod op het onkruidbestrijdingsmiddel 2, 4, 5-T niet no dig vindt. Wel moet het gebruik slechts onder zeer stringente voorwaarden worden toegestaan. hij in 10.9 sec. Het hoogspringen le verde een prima sprong over de 1,20 meter op en de kogel stootte hij 4,59 meter ver. Bij de 2e jaars waren een 6 tal Del ta Sport jongens aanwezig, waaron der 2 die hun eerste wedstrijd voor Delta Sport meededen. Lennard Bo- lijn legde hier beslag op een goede 6e plaats met 981 punten. Serge Ver schuur kwam in zijn eerste wedstrijd uitstekend voor de dag met 929 pun ten. Ook voor Paul Kruik was het zijn eerste wedstrijd. Hij scoorde 785 punten. Michel van Oeveren kwam tot 721 punten, Erik Bolier tot 702 punten en Michel Tanis tot 651 pun ten. De kommissie is tot deze opvatting gekomen na advies te hebben ont vangen van het Wetenschappelijk KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Bennebroek: H. C. van Itterzon, Gouda; te Ermelo (toez.): P. Vroegindeweij, Workum; door de Ge nerale Synode der Nederlandse Her vormde Kerk tot zendingspredikant (docent aan het St. Paul's United Theological College te Limuru in Ke nya): A. Juffer, 1.1. predikant te Nieuw-Beijerland; te Vreeswijk: T. van 't Veld, Ede; benoemd tot zieken huispredikant te Harderwijk-Erme- lo (Boerhave- en Salemziekenhuis): B. M. Meijndert, Voorthuizen; te 's- Gravenhage: E. J. Bos, Hattem. Benoemd tot secretaris buitenland van de Geref. Zendingsbond: J. D. van Roest, Rouveen, die dit heeft aangenomen; benoemd tot direkteur van het rekreatiecentrum De Rogge- berg te Appelscha: A. Pronk, Purme- rend. Aangenomen naar Lemele (toez.): A. Terlouw, Ballum-Hollum (Ame land); naar Ingen (toez.): L. F. W. Sterk, Kerkdriel; naar Zeist tot pre dikant bijzondere werkzaamheden (vrijzinnig hervormden): A. van Lun- teren, kand., Zeist. Bedankt voor Almelo: C. G. Vijze laar, Rijswijk (Zuid-Holland); voor Noordoostpolder (wijkgemeente Emmeloord) (toez.): A. Terlouw, Ballum-Hollum (Ameland); voor Oosterwolde-Fochteloo: D. Pennink- hof, Well-Ammerzoden; voor Benne- kom (toez.): E. K. Teygeler, Scheve- ningen; voor Bodegraven: H. Veld huizen, Alblasserdam. Gereformeerde Kerken Beroepen te Haarlem-Oost: J. P. Bos, legerpredikant, Hoevelaken; te Grootegast en Sebaldeburen: A. Groenewegen, Nieuw-Amsterdam; te Oosterhout: Tj. Hamstra, Pesse. Aangenomen naar Noordwijk: J. J. Kuiper, Sneek. Beroepbaar gesteld door de classis Amsterdam: T. J. Ouwehand voor heen te Charlottetown (Canada) (Chr. Ref. Church) p/a G. B. van der Belt, Schuine Slootweg 110a, Slagharen, 05231-1897. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Siegerswoude- Frieschepalen in kombinatie met Wijnjewoude en te Vlissingen: K. Harmanny, kand., Kampen; te Dookum: J. van de Wetering, Harkstede en O verschild. Aangenomen naar Ermelo: E. Woudt, Den Helder, die bedankte voor Assen-Zuid en Zwijndrecht. Christelijke Gereformeerde Kerken Beroepen te Kampen: J. C. L. Star- reveld, Delft. Aangenomen naar Noordeloos: B. de Romph, Vlaardingen. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Brakel, te Werken dam, te Alblasserdam, te Hoogeveen, te Leerdam, te Oud-Beijerland, te Rotterdam-IJsselmonde, te Zwijn drecht, te Genemuiden, te Oudemir- dum, te Rotterdam-West en te Rijssen-Zuid: G. Mouw, kand., Elspeet; te Arnhem, te Utrecht, te Woerden, Poortugaal, te Rotterdam- Zuid wijk-Pendrecht-Lombardijen, te Scheveningen, te Doetinchem en te Groningen: C. J. Meeuse, kand., Rid derkerk. Comité voor Bestrijdingsmiddelen van de Gemeenschap. Op het gebruik van 2, 4, 5-T, aldus een mededeling van de Europese Kommissie, is zeer veel kritiek uitge oefend. Dit vooral omdat het in Viet nam als ontbladeringsmiddel is ge bruikt en omdat ongelukken bij de produktie ervan in 1976 in Seveso (Italië) tot een grote milieuramp heb ben geleid. In Italië en in Nederland is de vergunning tot gebruik als bestrijdingsmiddel ingetrokken. Het Wetenschappelijk Comité blijkt nu van mening te zijn, dat de verkoop en het juiste gebruik in de landbouw van 2, 4, 5-T onder bepaal de voorwaarden niet gevaarlijk zijn voor de gezondheid van mens of dier en niet schadelijk voor het milieu. Niet bij graan en moestuinen Geen vergunning moet worden ge geven voor het gebruik van 2, 4, 5-T bij de graanverbouw en in moestui nen. In bosgebieden moet een ge- bruiksverbod gelden in de periode waarin vruchten en wilde paddestoe len rijpen en geplukt worden. In levensmiddelen mogen geen „opspoorbare" resten 2, 4, 5-T voor komen. Bij de huidige stand van de wetenschap betekent dat: niet meer dan ongeveer vijf honderdste milli gram per kilogram. MARKTBERICHTEN De Eierveilingen BARNEVELD, 23-6. Coöp. Veluw- se Eierveiling. Aanvoer 2.381.400 stuks. Stemming: kalm. Prijzen per 100 stuks: Eieren van 50-51 gram 7,25; 55-56 gram 8,20 - 8,25; 60-61 gram 9,00 - 9,30; 65-66 gram 10,60 - 12,35. Veemarkt Den Bosch DEN BOSCH, 23-6. Aanvoer: totaal 7479, runderen 2331, graskalveren 215, vette kalveren 60, nuchtere kal veren 1979, schapen 583, lammeren 1511, geiten 39, slachtvarkens 761, slachtrunderen 1178. Prijzen per stuk: Melk- en kalf- koeien 2350 - 3300; guiste koeien 1700 - 2300; kalfvaarzen roodbont 2400 - 3200; zwartbont 2100 - 2750; klamvaarzen 1750 - 2350; guiste vaarzen 1700 - 2300; pinken 1000 - 1750; graskalveren 700 - 1425; nuchtere kalveren voor fok en mesterij roodbont 270 - 585; zwartbont 210 - 450; weidescha- pen 100 -ƒ 190; lammeren 80 - 170; vette schapen 150 - 230; vet te lammeren 140 - 220. Prijzen per kilogram geslacht ge wicht: Stieren le 8,35 - 8,95, 2e 7,70 - 8,35; vaarzen le 8,30 - 9,15, 2e 7,70 - 8,30; koeien le 8,30 - 9,10, 2e 7,60 - 8,30, 3e 7,20 - 7,60; worstkoeien 5,95 - 7,30; dikbillen 9,00 - 13,60; vette kalveren le 6,20 - 6,35, 2e 6,05 - 6,20, 3e 5,25 -ƒ 6,05; slachtzeugen le 3,15 - 3,25, 2e 3,05 - 3,15, 3e 2,50 - 3,05. Overzicht: melk- en kalf koeien: aanvoer gelijk, handel normaal, en prijzen gelijk; guiste koeien: aanvoer groter, handel rustig, en prijzen la ger; graskalveren: aanvoer gelijk, handel rustig, en prijzen gelijk; vette kalveren: aanvoer groter, handel vlot, en prijzen hoger; nuchtere kal veren: aanvoer kleiner, handel vlot, en prijzen lager; schapen en lamme ren: aanvoer kleiner, handel nor maal, en prijzen gelijk; slachtvee: aanvoer groter, handel normaal, en prijzen gelijk; en slachtzeugen: aan voer kleiner, handel vlot, en prijzen hoger. BRUINISSE, 226. Er ligt maar een marge van enkele weken tussen het beëindigen van de mosselzaadvisserij (17 juni) en het begin van het nieuwe mosselseizoen (28 juni). In die veertien dagen heeft de kweker dus gelegenheid om op zijn percelen een onderzoek in te stellen naar de leefbaarheid van zijn voorraad. Een aantal kwekers zal zeker geen moeite hebben om aan de minimu meisen, die door het Produktschap voor Vis en Visprodukten worden gesteld, te voldoen. Men hoort nu al van vleesgewich ten van mosselen die liggen tussen de 20 en 30 kg, terwijl de eis van het Pro duktschap voor leverbare mosselen op 16 kg is gesteld. Ook schijnen de mosselen in de achter ons liggende warme drie weken in juni een flinke groeistoot te hebben gekregen. Maar dan houden de optimistische gelui den op. Er zou op diverse plaatsen in de Waddenzee zaadval op konsumptie- mosselen zijn gekonstateerd. En dat betekent, in het geval dat het zaad zich voorspoedig ontwikkelt, dat dit als een mat op deze konsumptiemos- selen komt te liggen, die dan daar door verstikken. De kweker houdt dan alleen de schelpen over. Ook wordt op diverse percelen nog al wat pok ken val aangetroffen. Een met zeepokken bezette mossel is doorgaans kerngezond, maar de ko per wil ze niet. De schelpen zien er onogelijk uit. En de derde reden waarom men wel goede mosselen in voorraad moet hebben, is dat zich bladgroen en al gen op de percelen ontwikkelen, waaronder de mosselen komen te lig gen en deze laten zich dan moeilijk of in het geheel niet op vissen. Negatieve faktoren Dat men in vakkringen toch een vrij redelijke aanvoer verwacht, is af te leiden uit de door het Produkt schap deze week verstrekte leve ringsvoorwaarden, waardoor direkt al van het eerste begin af mosselen in het Mosselfonds ogen worden gelost. Andere jaren werd daar nog wel eens tot begin augustus of medio septem ber mee gewacht. De komende vier weken zal blij ken, hoe groot de negatieve faktoren op de levering van mosselen zullen zijn.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 6