BESTUURSSCHOOL MOET IN GOES BLIJVEN Honderd militairen hielden oefening in hart van Zierikzee Amnesty verontrust over behandeling van gevangenen in Marokko Nieuw uiterlijk voor parfumerie/ schoonheidssalon Drie Zwaantjes Kollege Bruinisse: Krediet voor Theo Thijssenschool lijk verandering in gebracht kan worden. Gezelschappen van oudere mensen worden bijvoorbeeld graag precies voor de deur van een horeca bedrijf afgezet. „Alles staat of valt met goed toezicht", aldus de voorzit ter. De heer Sprengelmeijer zei gekon- fronteerd te zijn met een verzoek van bewoners van de Bagijnestraat be treffende de aanleg van een achter pad. Mogelijkheden daartoe waren vol gens de bewoners aanwezig door het slopen van een schuur van het bedrijf van Van der Wekken, dat onlangs naar het Industrieterrein is verhuisd. De wethouder Publieke Werken, de beer P. de Rijke antwoordde, dat alle schuren van dit bedrijf gesloopt zul len worden in verband met de subsi dieregeling. Nadien zal de aanleg van een achteruitgang bekeken kunnen worden. BRUINISSE, 23-6. Dertig ingekomen stukken staan de raadsleden van Bruinisse te wachten bij het afwerken van de agenda raadsvergadering op woensdag 30 juni. Stukken van uiteenlopende aard, waarbij het laatste ze ker de aandacht (en diskussie) zal vragen; een wijziging van de gemeenschappelijke regeling, om de Bestuurs- school in Goes of in Kapelle te vestigen. De bestuursschool is sedert sep tember 1979 gevestigd in de consisto riekamer van de Bethelkerk in Goes. Definitieve huisvesting in Kapelle wordt overwogen en de mening hier over van de diverse kollege wordt ge vraagd. Bruinisse is van mening, mede ge let op het feit dat wellicht Goeree- Overflakkee bij Zeeland komt, dat de school centraal gehuisvest dient te zijn. In Goes dus, ook omdat deze ge meente alsnog met een (aantrekke lijk) aanbod deed voor definitieve huisvesting in een schoolgebouw aan de Westsingel. Opbaarruimte Al of geen mortuarium prijkt we derom op de raadsagenda. Omdat het bestuur van „Het Groene Kruis" geen bereidheid toont tot medewer king voor een dergelijke faciliteit, en het gemeentebestuur van mening is dat een opbaarruimte in de gemeente niet gemist kan worden, stelt het kol lege voor, de ruimte van de voormali ge CJV-bibliotheek (grenzend aan het Groene Kruisgebouw) in ieder ge val toch te verbouwen en in te rich ten als opbaarruimte. Het kollege stelt voor hiervoor een krediet be schikbaar te stellen ad. 2.000,—. Ligplaatsen Het is dringend gewenst aldus de mening van het kollege, passende lig plaatsen te kreëren voor de Bruse vissersvloot. De dienst gemeente werken heeft een plan opgemaakt, dat voorziet in de aanleg van vier nieuwe ligplaatsen aan de lange loopsteiger. Kosten hieraan verbon den: 120.000,—. Het plan is in over leg met de plaatselijke visserijver eniging gemaakt, die zich met de op zet akkoord verklaarde. Maar men heeft méér wensen: lan gere meerpalen en twee extra meerstoelen. Uitvoering hiervan zou tot een verdubbeling van de kosten leiden, hetwelk het kollege niet aan vaardbaar acht. Het kollege is van mening, dat geen ruimte aanwezig is voor kapi- taalwerken en dat de lasten van de ligplaatsuitbreiding volledig ver haald dienen te worden via een ver hoging van de zategelden met ingang van 1 januari 1983. Verhoging Voor de financiering van de jaar- lasten 20.500,—) zijn diverse moge lijkheden, die neerkomen op een ver hoging per vierkante meter tussen 3,10 en 3,40 voor de beroepsvaart. Verder op de raadsagenda: vragen lijst nieuwbouw en vernieuwbouw; kredietverlening verbetering woonomgeving „oude nieuwbouw"; aan- en verkoop van gronden in sane- ringsgebied; kredietverlening par keerplaatsenplan; krediet aanleg voetpad Hageweg; voorbereidings- besluiten; afvloeiingsregeling lager- en kleuteronderwijs; aanbieding no ta „Verkenning toekomstige ge bruiksmogelijkheden veer- en rijks- vluchthaven"; rondvraag en sluiting. Zoekt de vrede voor de stad. Voor tijd: zie agenda. Tuirv/schuurdmiddag Plattelandsvrouwen Afgelopen dinsdag hield de Neder landse Bond van Plattelandsvrou wen afdeling Brouwershaven een tuinmiddag bij mevrouw S. Hanse- Menheere. Mevrouw Straijer-Slager van de Huishoudelijke voorlichting hield daar een lezing met als onder werp „Huisvrouw, een bijzonder be roep". Het bestuur, dat midden in de win ter een tuinmiddag voor juni bestel de hoopte toch dat het een tuinmid dag zou worden, maar het werd een half tuin- half schuurmiddag. 's Morgens was het donker naar niet koud en gelukkig droog, zodat een flink aantal dames toch waren gekomen, ondanks de dreigende re gen. Mevrouw Straijer had er geen moeite mee twee te moeten stoppen, want het was inmiddels toch gaan re genen. Met passen en meten ging het net. De spreekster vertelde vlot en boeiend over verschillende manieren van het voeren van een huishouding, vooral in deze tegenwoordige tijd waarin vele vrouwen een baan of part-timebaan hebben. Dan ontstaat er ook vaak een „huisman", want die helpt dan mee in het huishouden. In ieder gezin kan het er dus weer an ders aan toegaan. Er waren vele vra gen en er was een gezellige diskussie. Na de pauze, waarin de dames ge trakteerd werden op thee met cake, was er een vraag- en antwoordspel, dat in de tuin beter tot zijn recht zou zijn gekomen. Maar desondanks ging alles prima en de stemming was op perbest, hoewel het steeds harder ging regenen. De presidente mevrouw De Wilde- v. d. Spek bedankte mevrouw Straijer-Slager voor de leuke middag en wenste de dames een prettige va kantie. Haar automatische „wel thuis" ontaardde in een lachsalvo, want bijna alle dames moesten door de regen op de fiets naar huis. Geen voorrang Dinsdagavond vond op de Krom- wal een aanrijding plaats. Automo bilist M. K. v. L.-v. D. uit Brouwers haven reed over de Schuitkade rich ting Krom wal en verleende geen voorrang aan de voor hem rechts ko mende wagen bestuurd door A. B. uit Kerkwerve. De wagens raakten be schadigd, er deed zich geen persoon lijk letsel voor. NOORDGOUWE Auto gestolen Uit de dr. Wortmanstraat werd dinsdagavond een Volkswagen kever gestolen van M. M. B. uit Noordgo.u- HAAMSTEDE, 23-6. De werkgroep Schouwen-Duiveland neemt momenteel aan een internationale aktie tegen schendingen van mensenrechten in Marok- ko. De aktie, die tot eind augustus zal duren, is de vorige maand gestart met X I It hi j\ I IJ Yy X de publikatie van het verslag van een Amnest-missie die verleden jaar in Ma- rokko een onderzoek instelde. KERKWERVE Geslaagd Tonny de Waay uit Kerkwerve slaagde voor het diploma Textielde- tailhandel. Zij volgde een textielkur- sus bij de Stichting Vakopleiding voor de Textiel-detailhandel. BROUWERSHAVEN Interkerkelijke samenkomst Het uit honderdveertig jongeren bestaande Interkerkelijke Jeugd Evangelisatie koor en combo uit Rot terdam-Zuid brengt zondag 27 juni een bezoek aan de Grote Kerk. Het koor is te gast bij de Werk groep Geref. Hervormd Brouwersha ven Zonnemaire. Het sluit het zang seizoen af met een zangavond. Ds. Jan Eikelboom uit Burgh-Haams$e- de is spreker over het onderwerp Amnesty is vooral verontrust over de behandeling van gevangenen. Het komt veelvuldig voor dat mensen vóór hun berechting maanden, soms jaren, in geïsoleerde gevangenschap worden gehouden (de „garde-a-vue" periode). Kontakt met familie of een advokaat is dan niet toegestaan, wel wordt in die periode veelvuldig ge marteld. Honderden personen- zijn „verdwenen". Velen wordt een eer lijk proces onthouden. De medische verzorging is onvoldoende. Velen zit ten gevangen wegens het op geweld loze wijze uitoefenen van hun men senrechten. Amnesty heeft in dat land 110 gevangenen geadopteerd en nog eens 50 gevallen in onderzoek. Monouni Eén van die geadopteerde gevange nen is Abdelaziz Minouni. Hij is gea dopteerd door de Nederlandse adop- tiegroep nr. 139 uit Voorhout. Gedu rende de aktie zal ook de werkgroep ZIERIKZEE, 24-6. Parfumerie/schoonheidsalon „De Drie Zwaantjes" aan de Mol te Zierikzee heeft een nieuw uiterlijk gekregen. Het draait daar tenslotte om schoon heid en zodoende werd ook de winkel - die in de loop der tijd wat onoverzichtelijk was geworden - onderhanden genomen. De zaak ziet er nu zeer smaakvol uit. Dit werd vooral veroorzaakt door de zachtgroene tint die voor de inrichting^ werd gekozen, in kombinatie met wit. Spiegels achter de schappen en te gen het plafond geven een ruimtelijk effekt. De winkel is niet direkt gro ter geworden, maar door een meer ef ficiënte inrichting krijgt de klant nu wel een beter overzicht van wat er zo al te koop is. Bedrijfleidsters Wil van Dorp en Yvonne Mook vertellen dat „De Drie Zwaantjes" zich na de verbouwing vooral heeft gespecialiseerd in exclu sieve parfumerie. Beroemde merken als Yves Saint Laurent, Pierre Car- din, Cacherel en Lancöme zijn er o.a. verkrijgbaar. De schoonheidsalon verhuisde naar de eerste verdieping. De „Drie Zwaantjes heeft twee specialistes in huis, die de salon voor hun rekening nemen. Tweede plaats Over schoonheidsbehandelingen; willen de dames overigens nog wel wat kwijt. „Langzamerhand neemt in Nederland het bezoek aan een sa- ion toe. We krijgen het steeds druk ker, maar velen beschouwen zo'n be handeling toch nog als iets extra's, terwijl men bijvoorbeeld wel weke lijks naar de kapper gaat of regelma tig een bezoek brengt aan de pedicu re. Huidverzorging staat nog op de tweede plaats en daar zou eigenlijk verandering in moeten komen". Een schoonheidsbehandeling duurt ongeveer anderhalf uur. De huid wordt dan grondig gereinigd en ge masseerd. In de toekomst zal „De Drie Zwaantjes" ook behandelingen gaan geven van een klein uurtje omdat daaraan, volgens de dames, een grote behoefte bestaat. De prijs zakt dan ook een beetje, en dat zal velen aan spreken. „De Drie Zwaantjes" staat vooral bekend om de verzorgingsprodukten van het merk Clarins, waarmee ook in de salon wordt gewerkt. 4&É JSS?/- Schouwen-Duiveland voor hem wer ken. Minouni werd op 3 maart 1977 met een groep anderen opgepakt, tijdens een rommelig en onrechtvaardig massa proces werd hij veroordeeld tot tien jaar gevangenisstraf van we gen zijn lidmaatschap van een verbo den marxistisch-leninistische organi satie. Voor vrijlating van Minouni kan een petitie getekend worden op de schrijfavonden op maandag 28 juni in Zierikzee, Haamstede en Brou wershaven. Verder zal de petitie lig gen in de stand van de werkgroep op 3 juli op de braderie in Nieuwerkerk en op 10 juli op de kerkmis in Haamstede. De petitie zal aan het eind van de Ramadan (islamitische vasten maand), 22 juli, aan koning Hassan II worden aangeboden. Op eerder ge- poemde gelegenheden is het ook mo gelijk kaarten of korte brieven te sturen naar de koning en autoriteiten in Marokko. Vrijlating Het doel van de aktie is: vrijlating van alle gewetensgevangenen, betere wetgeving, opheldering over „ver dwenen" personen, waarborging van de rechten van gevangenen en het in stellen van een onderzoek naar de praktijk van de „garde a vue". Door de werkgroep worden vak bonden en onderwijsgevenden bena derd voor steun aan de aktie, die in elk geval kan bestaan uit een bijdra ge voor een grote advertentie in een Marokkaans dagblad. Inlichtingen over de aktie zijn te krijgen bij Hans van Dam tel. 01110-5745. (Vervolg van pagina 1) gen bij de Prot. Chr. School in Poort ambacht voor wat het buiten gedeel te betreft, terug te dringen. Hij was het met de heer Asma eens, dat de plaats van de nieuwe Theo Thijssen school in vergelijking met de nieuwe school in Poortambacht, aanzienlijk ongunstiger is. De heer Bij de Vaate kon niet nalaten te herinneren aan zijn eigen suggestie destijds één nieu we openbare school te bouwen aan de Baden Powellweg. Raadsvoorzitter burgemeester Th. H. de Meester merkte op, dat op het gebied van onderwijs de laatste jaren veel positiefs van de grond is geko men. Naar zijn mening niet op de laatste plaats door de inzet van de wethouder. De raad ging verder akkoord met het voorstel een krediet van 116.500,— te verlenen voor de sloop van de voormalige openbare lagere school aan de Nieuwe Boogerdstraat. „Het gebouw zal destijds voor een aanzienlijk lager bedrag gebouwd zijn, dan waar het nu voor wordt gesloopt", aldus een kanttekening van de voorzitter. Bij de vaststelling van een begrotingswijziging ten be hoeve van de verbetering van de fi nanciële situatie bij jeugdsoos „Bro- gum", liet de heer Sprengelmeijer (R.U.) weten om principiële, maar ook om financiële redenen tegen te stemmen. Autobussen Tijdens de rondvraag maakte de heer D. v. d. Wekken (P.v.d.A.) het kollege opmerkzaam op hot feit, dat in deze tijd weer veel bussen gepar keerd staan aan de Oude Haven, op het Kraanplein en bij het Poorlon- komplex. „Wilt u toezeggen aan deze situatie wat te doen?", vroeg hij de raadsvoorzitter. Deze laatste wilde die toezegging wel geven, maar ver onderstelde dat er niet zo gemakke- De vernieuwde parfumerie „De Drie Zwaantjesmet achter de toonbank Yvonne Mook (l.) en Wil van Dorp. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De gewonden worden de opvangplaats binnengedragen, waar door artsen eerste hulp wordt verleend. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 22-6. Blijkbaar toch wat aangeslagen door de heersende oorlogen in de wereld, ging er dins dagmiddag een golf van opwinding door de stad Zierik zee. Er zaten militairen in het voormalige RSG-gebouw aan de Nieuwe Boogerdstraat. Vrachtwagens reden af en aan en de soldaten namen hun posten in. Het leek net echt. Nader onderzoek leerde echter dat het een oefening van de mobiele kolonne, MC 64 uit Crailo te Hilversum betrof. Met behulp van touwen en ladders worden de gewonden uit het schoolgebouw gehaald. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Sergeant H. Kemperman, die de leiding over de draagbaartroepen had ver telde dat MC 64 bij voorkomende rampen rayon Etten-Leur heeft, waar ook Zierikzee onder Valt.,Het gebeuren in Zierikzee vormde een ondefdeel van een grootscheepse herhalingsoefening. Om half twaalf in de ochtend arriveerde ongeveer honderd man op het ter rein aan de Nieuwe Boogerdstraat en vertrok een deel naar het Delta Centrum op het industrieterrein. Daarin was de gewonden verzamelplaats geïnstal leerd. Slenteren Niet alle militairen spraken hun genoegen uit over het nut van de oefening. Een aantal moest wel aanwezig zijn, maar kon of mocht niet meedraaien in het geheel. Een dagje slenteren door de straten van Zierikzee vormde het eni ge alternatief voor deze mannen. De sergeant lichtte toe dat dit gebruikelijk was bij oefeningen. „Niet iedereen kan tegelijkertijd worden ingeschakeld. De ene dag is het hard werken en de andere dag heb je niets te doen, het is niet anders", aldus Kemperman. Ladders Op de eerste verdieping van het voormalige schoolgebouw bevond zich door een bominslag een aantal gewonden. Ter plekke werd eerste hulp verleend. De slachtoffers werden op brancards via touwen en ladders naar beneden ge laten en naar het gewondennest op het terrein gebracht. De twintig gewonden werden in vijf vrachtwagens opgehaald door de draagbaartroepen en getransporteerd naar de gewonden verzamelplaats ojl> het industrietèrrein. Daar verleenden artsen verdere hulp. De verwondinge varieerden van breuken, tot oogverwondingen, afgerukte ledematen e shocktoestanden. Om vijf uur was de oefening voorbij en werd het wee rustig in het hart van Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 4