Financiële strop bij disco-avond Renesse Tweede visie Hoogerhuis te veel van het goede SUCCESJES ROMBOUTS Droptiek ,,De Passage" Droptiek ,,De Passage" ERIC DE NOORMAN Reinata van Heemskerk en „Sjaloom" bij uitvoering kerkkoor Haamstede Gezellig in Noordgouwe Demonstratie schaapscheren op caravanpark „De Stern" Raad Westerschouwen INGEZONDEN STUKKEN „Vrij Bru" H. DE VLIEGER DRUKKERIJ LAKENMAN OCHTMAN 6 RENESSE, 12-6. De disco-avond, die de Stichting Interieur Dorpshuis Re- nesse afgelopen zaterdagavond organiseerde, werd ten gevolge van de zeer ge ringe belangstelling een financiële strop. Aan entreegeld kwam 77,- binnen, een bedrag dat niet voldoende was de onkosten te dekken, ook al verleende drive-in disco show Eldorado belangeloos zijn medewerking en moesten al leen de onkosten worden vergoed. ma brengt van eigentijdse pop-rock. De band-leden zijn: Frank Gilijamse drums, Steve Protheroe gitaar, Maus Bom op bas en zangeres Inge Takken. Het voorprogramma wordt ver zorgd door de groep Flying Pictures, een jonge groep uit Goes, bestaande uit Edwin Koster, Jacco Lauret key boards, George van de Graaf op bass en Jan Willem Bruins op drums. De mensen van Eldorado verzorg den een vlotte show met fraaie lich- teffekten, maar dat mocht niet ver hinderen dat slechts een goede twin tig, voornamelijk zeer jeugdige be langstellenden, de discoshow bij woonden. Er kwamen nog wel wat mensen een kijkje nemen, maar bij het zien van het geringe aantal aan wezigen hielden ze het voor gezien. Rock-koncert Erg jammer, maar de Stichting gaat onverminderd verder. Voor aan staande zaterdag staat er een rock- koncert op het programma. Hoofd moot van de avond is een optreden van de Schouwse band Red Sox, een viermansformatie, die een program- Het muzikaal gebeuren vindt plaats in het te renoveren dorpshuis en begint om negen uur. De zaal zal vanaf acht uur geopend zijn. De baten van de avond komen ten goede aan de kas van de „Stichting Interieur Dorpshuis Renesse". HAAMSTEDE, 14-6. In een redelijk bezette Herv. Kerk hield het kerkkoor Haamstede de jaarlijkse uitvoering. Reinata van Heemskerk en het jongeren koor „Sjaloom" uit Zierikzee onder leiding van Ard de Jonge, verleenden hun medewerking aan deze avond. Het kerkkoor begon met het be kende Bondslied (Een in geest en streven), waarna de voorzitter, de heer H, Braam, de avond opende waarna gezamenlijk Ps. 98 1 en 3 ge zongen werd. a Het koor zong samen met Reinata enkele liederen en natuurlijk volg den er ook enkele solo-optredens van deze zangeres, o.a. „Ik leg de namen van mijn kinderen". Hierna kwam „Sjaloom" aan bod. Het koor presen teerde op voortreffelijke wijze drie nummers, ondanks dat het jongens koor niet volledig was. Aan het eind van het programma dankte de voorzitter alle medewer kers. Een bloemenhulde ging naar de soliste en de dirigenten van beide ko ren. Het kerkkoor, dat onder leiding van Mientje Bliek optrad, kan op een zeer geslaagde avond terugzien. Verder wil het koor nog wel even kwijt dat nieuwe, vooral jonge leden, hartelijk welkom zijn. Er wordt al tijd op donderdagavonden gerepe teerd in de winterkerk van half acht tot half tien. NOORDGOUWE, 12-6. Hoewel fik se regenbuien op zaterdagochtend de schaapscheerdersfestiviteiten op „De Stern" te Noordgouwe danig dreigden te gaan verstoren, is het een gezellige dag geworden. Het om half twee geplande scheren moest worden uitgesteld omdat de schapen nog te nat waren om te wor den geschoren. Maar in het doorbre kende zonnetje en de luchtige wind droogde hun vacht en rond kwart voor drie kon men het schaapscheren gedemonstreerd zien. Oude bekenden Onder de vele aanwezigen bonvd zich ook Leen v. d. Bos met z'n vrouw. Leen v. d. Bos is een oude be kende op Noordgouwe en op het cara vanpark (zij waren bekend als ome Leen en tante Jannegie^g&^eeft tot z'n pensionering als ""Schaapherder langs de zeedijken gezworen. Naast het schaapscheren kon men het wolspinnen gedemonstreerd zien en toonde John Matthews het wel en wee van een bijenvolk. Later in de middag kon men zich vermaken met volksspelen waar vier ploegen, bestaande uit inwoners van Noordgouwe en gasten van het cara vanpark elkaar bekampten met o.a. een kruiwagenrace, zaklopen en an dere spelletjes met komische handi caps. Het geheel werd muzikaal omlijst door de harmonie van Noordgouwe „Con Amore". WESTERSCHOUWEN, 14-6. De heer L. C. Hoogerhuis, C.D.A. raadslid van de gemeente Westerschouwen keert in september niet meer terug in de raad en wilde daarom maandag tijdens de behandeling van de struktuurschets graag zijn „eigen ontboezemingen" hierover kwijt. Hoewel de heer L. Tieleman of ficieel voor het C.D.A. sprak, mocht de heer Hoogerhuis zijn visie op de struk tuurschets geven. Erg positief was dat overigens niet. „Buiten de vele gegevens zijn de be langrijkste konklusies toch geënt op de wil van de instanties, die ons een bepaald beleid voorschrijven. We hoeven alleen maar „ja" te zeggen te- OOSTERLAND Zomeravondkoncert Op zaterdag 12 juni heeft op de mo biele muziektent* aan het Koningin- neplein de muziekvereniging „Cre scendo" uit Dreischor, in samenwer king met de drumband een zomera vondkoncert gegeven onder leiding van de heer Van Wallenburg. De mu ziekvereniging maakte eerst nog sa men met de drumband een korte mars over het dorp. Jammer was, dat er tegen het einde geen of weinig luisterend publiek aanwezig was we gens het koude weer. KAPELLE Kontaktavond kynologenklub Donderdag 17 juni organiseert de kynologenklub Zeeland een kontak tavond in manege „De Braanjen- hoek" in Kapelle. Mevrouw Schou ten zal die avond een lezing houden over het houden en het werken met sledehonden, aangevuld met films en dia's. De bijeenkomst beging om 19.30 uur. gen alles en de raadsvergadering is binnen een kwartier afgelopen. Daar hoeven we geen Distributie Planolo gisch Onderzoek voor te houden van 950.000,—. Wanneer we de 36 bestemmingsplannen aan willen pas sen om uiteindelijk tot een struk- tuurplan te komen, komt er nog wel 500.000,— bij. Dan wordt het net als met de Oosterscheldewerken, een bo demloze put", aldus de heer Hooger huis. Eén antwoord Tijdens de avondvoortzetting van de bespreking van de beleidsnota werden alle frakties door de burge meester beantwoord. De heer Tieleman was al aan de beurt geweest en de voorzitter wilde dit punt besluiten. De heer Hooger huis merkte op nog geen antwoord te hebben gehoord, terwijl hij toch als raadslid had gesproken. In het kort las hij voor de tweede maal zijn visie op de beleidsnota voor, waarbij hij de lachers op zijn hand kreeg. De bur gemeester interrumpeerde hem en zei dat het niet de bedoeling was, dat het raadslid voor de tweede keer zijn verhaal voor ging lezen. „Dan zou u meer rechten krijgen dan een ander". De heer Hoogerhuis ging echter stug verder, dit tot groot vermaak van de druk bezette publieke tribune. „Ik vind het helemaal niet om te la chen, ik spreek over zeer serieuze za ken", aldus Hoogerhuis. De burge meester besloot het voorval met op te merken dat het C.D.A. al via de heer Tieleman antwoord op de vragen had gekregen. En dat vond zij genoeg. SCHEEPVAART Acteon, 14-6. Te Singapore Aludra, 11-6. Van Cristobal naar Wil lemstad Nedlloyd Amersfoort, 13-6. Van Li- vorno naar Rotterdam Nedlloyd Rockanje, 12-6. Van Malta jiaar Charleston MARKTBERICHTEN Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 10-5. Op de paarden markt in Utrecht zijn maandag 266 dieren aangevoerd. De noteringen waren als volgt: Luxe paarden 3000 - 4100; werk paarden 2250 - 3500; oude paarden 1900 - 2600; 3-jarige paarden 1600 - 2650; 2-jarige paarden 1375 - 2475; veulens 500 - 1300; hitten 750 - 1500; pony's 225 - 1000. Prijzen per kg geslacht gewicht: Oude slachtpaarden 6,00 - 7,50; jonge slachtpaarden 6,20 - 7,75. De handel in slachtpaarden was lui met lagere prijzen en in pony's en niet geheel prijshoudend Veemarkt Leiden LEIDEN, 14-6. Aanvoer totaal 1204, waarvan: slachtrunderen 825, schapen en lammeren 379. Prijzen per kg: Stieren le 8,50 - 9,00, 2e 7,85 - 8,40; vaarzen le 8,20 - 9,15, 2e 7,60 - 8,10; koeien le 8,20 - 9,15, 2e 7,80 - 8,10, 3e 7,25 - 7,75; worstkoeien 6,25 -ƒ 7,60; dikbillen extra kwaliteit 9,50 - 13,60. Prijzen per stuk: Schapen 190 - 225; lammeren 190 - 215. KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Waddinxveen (toez.): H. Veldhuizen, Alblasserdam; te Kampen: R. Holwerda, Apeldoorn. Aangenomen naar Gouda: B. Prak- ke, Voorburg; het beroep der genera le synode der Nederlandse Hervorm de Kerk tot predikant voor buitenge wone werkzaamheden (legerpredi- kant): C. B. Harten, kand., Noorden. Bedankt voor Tholen: D. C. Floor, Wekerom. Gereformeerde Kerken Beroepbaarstelling: J. O. C. Bou- ma (voorheen predikant te Hilver sum), Livingstonelaan 708, 3526 JH Utrecht; mevr. L. A. Burggraaf, Joh. Verhulststraat 158, 1075 HB Amster dam. Beroepen te Noordeloos (part-time): J. O. C. Bouma, wonende te Utrecht, die dit beroep heeft aan genomen; te Gauw-Terzooi: mevr. L. A. Burggraaf, kand., Amsterdam, die dit beroep heeft aangenomen; te Drachten: J. G. Arensman, Meppel. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Vollenhove-Kadoelen (2e pred.): A. van der Sloot, Pernis. Christelijke Gereformeerde Kerken Aangenomen naar Middelharnis (2e beroep): P. den Butter, Hamilton (Ontario, Canada, Free Ref. Church). Bedankt voor Alphen aan de Rijn: H. C. v. d. Ent, Dordrecht-Centrum. Gereformeerde Gemeenten Bedankt voor Drachten: A. W. Ver hoef, Chilliwack (Canada). Na de voor ons teleurstellende stembus-uitslag van de jongste ge meenteraadsverkiezingen, zullen we ons gaan bezinnen op wat in de toe komst te verwachten is. Op 8 september a.s. zal er weer gestemd moeten worden voor de le den van de Staten-Generaal. Hoe be langrijk de uitslag hiervan is willen we reeds thans onder uw aandacht brengen. De volksvertegenwoordi ging is de grootste macht bij het besturen van ons land. We dienen dit zeer goed te beseffen. Het C.D.A. samen met D'66 zullen het programma voor het volgend jaar gaan voorbereiden. Aan echter de beslissing! Indien u nog voldoende geïnteres seerd bent in het voortbestaan van ons „Vrij-Bru", kunt u kontakt opne men met ondergetekende. Uw reakties zullen bepalen of we verder werken of niet. Zijn er niet voldoende belangstellenden zullen we over moeten gaan tot liquidatie. U kunt schrijven of bellen naar dhr.: G. v. d. Weele, Ten Anker 18, tel. 2290, Namens het bestuur van „Vrij-Bru", G. v. d. WEELE A. C. VAN GILST Met onsteltenis geven wij kennis van het plotseling over lijden van on?e geliefde neef M. J. BIJ DE VAATE A. v. d. LINDE-ARENDSE A. C. v. d. LINDE J. J. v. d. LINDE-VIS J. T. v. d. LINDE C. A. v. BEVEREN T. J. v. BEVEREN-v. d. LINDE Zierikzee, 12 juni 1982 Met verslagenheid hebben we kennis genomen van het zo plotseling overlijden van onze geachte voorzitter MARTIN US JAN BIJ DE VAATE Met dankbaarheid gedenken wij zijn grote liefde en inzet voor ons koor. Dirigent, bestuur en leden van de Zierikzeese Oratoriumvereniging Zierikzee, 12 juni 1982 Met verslagenheid geven wij kennis van het zo plotseling overlijden van de heer M. J. BIJ DE VAATE Gedurende vele jaren was hij vice-voorzitter van het Ne derlandse Rode Kruis afd. Zierikzee. Hij ruste in vrede. Het Bestuur, L. J. KORSTANJE, voorzitter M. DE VLIEGER, secretaris Zierikzee, 12 juni 1982 Voor de grote belangstelling en het hartelijk medeleven, ons betoond na het zo plotseling overlijden van onze geliefde man en vader ADRIANUS VERMAAT betuigen wij onze oprechte dank. J. M. VERMAAT-WIELAARD en kinderen Zierikzee, juni 1982 Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank aan H.H. dokto ren en verplegend personeel van het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis, dr. van den Berg en de wijkzusters voor alle hulp aan onze vader A. M. BOOGERD bewezen. Tevens hartelijk dank aan allen die blijken van belangstel ling gaven in welke vorm dan ook tijdens zijn ziekte en na het overlijden. Namens familie BOOGERD Ouwerkerk, juni 1982 Noorsestraat 13 Daar onze baby plotseling in het ziekenhuis is opge nomen konden wij vandaag niet op Nieuwerkerk rij den. Wij willen nu woensdagmorgen door de Ooststraat, Schoolstraat en Magnoliastraat rijden Familie PIEPER Wij adviseren u graag Woning- en meubelstoffeerderij Meelstraat 21 01110-2305 Zierikzee Te koop: Bruidsjaponnen, nieuw en niet gedragen. Showmodel len 50% van de nieuwprijs. Ook alle accessoires. Prijzen vanaf 100,-. Bel voor een af spraak. Tel. 01874-1552, Bea- trixstraat 16, Oude Tonge, b.g.g. 010-381718. I.g.st.z. compressor, 220 volt met 20 liter tank; een idem met 50 liter tank, 380 volt. Tel. 01117-1952. Nieuwste brilmonturen, alle prijzen, verrekijkers. Berg mans Brillen, tel. 2029, Zie rikzee, levert aan alle zieken fondsen. Bielzen, sierblokken, beton- tegels, stenen, zand, enz. enz. bij Bouwmarkt Zierikzee, tel. 01110-2033. Geraniumplanten Tomatenplanten Preiplanten Slaplanten Div. koolplanten Enz. Enz. Verrenieuwstraat 46-48 Zierikzee Ook in de meeste depóts verkrijgbaar Speciale „Avondvierdaagse aanbieding: gesuikerde WtNE-GUMS per 250 gram 1,50 Lekker voor onderweg Prachtige sortering thee, zowel los als in blikjes. Erg mooi. Enig in zijn soort lyOOOOQOOOOflOOOOOPOQOOQOOOOgl Jannewekken 11 - 4301 HH Zierikzee - Tel. 01110-6551 drukt de Zierikzeesche Nieuwsbode maar óók uw privé of zakelijk drukwerk loeOOOQOQOOOQQQQQQOOQQOOO&i Philips radio/pick-up 2 boxen; cassettedeck-metal Technics M5; bandrecorder Schaub-Lorenz. Tel. 01117- 1883. Wolf elektrische en benzine motormaaier, handgeduwde maaiers. Ook onderdelen. Hubo-Karweishop Renesse. Dealer van Wolf en Hendrik- Jan de Tuinman. Graszoden sterk speelgazon voor woensdag bestellen. Tuincentrum Renesse, Laöne 20, Renesse, tel. 01116-1820. Viking tuinfrees, met vele aanbouwmogelijkheden. Vanaf 1075,-. Fa. de Bie, Oostweg 21, Zonnemaire, tel. 01112-1248. Te huur: Videofilms voor alle syste men huurt u het beste bij Vi deokring „De Eilanden", met de grootste sortering. Gratis bezorgd in de gehele regio 15,— per film per week. Huurt u veel films, vraag dan naar onze voordelige weeka bonnement. Voor verdere in formatie en een eventuele ti tellijst kunt u ons bellen op tel. 01873-2425 van maandag t/m vrijdag. Personeel gevraagd: Uniek vakantiewerk op het strand, voor hen die aanleg hebben voor fotografie, vlot en plezierig met mensen kun nen omgaan. Leeftijd vanaf 17 jaar. Tel. 04402-1946. Huisdieren: Opgevangen Renesse: slanke kater, kleur: zwart met witte bef. Sophia-Dierenbescher- ming, Esdoornstraat 33, tel. 1583, Nieuwerkerk. Opgevangen te Bruinisse: een groene parkiet. Opgevan gen te Noordwelle: een grijze kanarie. Inl. bij: H. J. Dorre- man, Varremarkt 4, Zierik zee. Tel. 01110-3433. Vermist: Te Renesse, omg. Scholder- laan: een zwart-grijs gecyper- de, gecastreerde kater. Inl. 01110-6129. Neem zelf een abonnement op het streekblad de „Zierikzeesche Nieuwsbode" DRUKKERIJ LAKENMAN OCHTMAN JANNEWEKKEN 11 TEL. 01110-6551 ZIERIKZEE De onwillige held 21. Het is al weer een week geleden, dat Eric bij de vogelvrijen van Tristan kwam en in die tijd is er niet meer over zijn identiteit gespro ken. Het merendeel van de troep schijnt er hei melijk van overtuigd te zijn, dat hij Artor is, maar Tristan laat zich nergens meer over uit en Eric zelf evenmin. De vraag wie hij is, komt hemzelf vreemd genoeg, niet meer zo belang wekkend voor, nu hij deze nieuwe vrienden gevonden heeft. Het leven in het woud bevalt hem opperbest en al is hij er zich bewust, dat Tristan en enke le van zijn vertrouwelingen hem scherp gade slaan, hij geniet er niet minder van als ze een van de jachtpartijen ondernemen. Alleen van strijd tegen de boosaardige Agar - van wiens slechtheid 's avonds aan de kampvuren menig verhaal de ronde doet - valt tot Eric's te leurstelling weinig te merken. Dan op een morgen wordt Eric, die al bekend staat om zijn weergaloze trefzekerheid met de boog en nog een aantal der beste boogschutters door Tristan aangewezen om hem te begelei den op een tocht. De hoeveelheid voedsel, die ze bij zich hebben, verraadt, dat ze wel meer dere dagen onderweg zullen blijven, zodat het waarschijnlijk deze keer geen jachtpartij is. Maar Tristan zwijgt over het doel van deze reis en enkele dagen trekken ze behoedzaam door het woud, tot de mannen op een morgen opeens geschrokken stilstaan. En een krakende, schrille stem roept hen toe: „Halt, Tristan, wacht." En een gekromde gedaante duikt uit het struikgewas op

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 6