C.J.V. Samen Verder" kijkt terug op een fijn weekend Gezellige fancy-fair St. Willibrordusschool Aktiegroep Havenkwartier gaat beslissingen nemen Eerste steen gelegd nieuwe kerk Haamstede \r I 3 Druk bezochte familiedienst Vergadering woensdag 16 juni STREEKNIEUWS M. J. Bij de Vaate ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 15 juni 1982 Nr. 23130 ZIERIKZEE. Dolle pret leverde de zeskampstrijd op tussen een C.J.V.-ploeg en een team van Zierikzeese prominen ten. Op de foto: de heer F. K. Vos in aktie bij het vangen van zakjes water. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 12-6. De Spel, Sport- en Kreativiteitsdag van het C.J.V. „Samen Verder" ging zaterdagochtend van start met een rondgang van Kon. Harmonie „Kunst en Eer" en muziekvereniging „Rust Roest" met het ma- jorettenkorps. In deze optocht bevonden zich ook de „Graaf en Gravin van Zierikzee", die later op de ochtend de officiële opening van deze feestelijke C.J.V.-dag zou den verrichten. Hun rijtuig was een feestelijk versierde paard-en-wagen met oud-C.J.V.-er Moermond als koet sier. De stoet werd op het parkeerter rein aan de Scheldestraat, waar de grote tent stond opgesteld, opge wacht door vrolijke en kleurrijk ver klede kinderen. De openingsceremo nie bestond uit het doorknippen van een lint. De graaf en gravin (Leon Stoutjesdijk en Madeion Meerse) kreeg daartoe de schaar aangedragen door C.J.V. voorzitter B. D. Schot. Opwindend sportevenement, on danks de dreigende onweersbuien, die overigens niet echt ontlaadden, was de zeskamp tussen een groep van- Zierikzeese prominenten en een C.J.V.-ploeg. Deze zeskamp bestond uit een estafetteparcours, een oberspel, watergooispel, zeephelling en een autoduwspel. Veel water en ook zeer veel hilariteit leverde dit programma-onderdeel op. De win nende prominenten werden na afloop in de bloemen gezet. In de loop van de middag werd dit Zeskampspel nog door diverse jeugd- ploegen gespeeld. Volleybaltoernooi Tweede pijler van het sportgebeu ren was het volley toernooi, waaraan werd deelgenomen door C.J.V. groe pen uit: Oosterland, Breskens, Haamstede, Wolphaartsdijk, Scher- penisse, Renesse en Zierikzee en door een team van ..Schouwenoord". Win naar van dit volleybaltoernooi werd de C.J.V.-ploeg uit Renesse. In de tent op het parkeerterrein werden enkele poppenkastvoorstel lingen gegeven en verder waren er veel aktiviteiten waar de jeugd zich mee kon vermaken. Vooral de aller kleinsten hadden veel plezier in het maken van een eigen schilderij. Sukses hadook de foto- en dia- hoek, waar óp een diaruitje een teke-' ning kon worden gemaakt, die ver volgens werd geprojèkteerd. Er was ook een peuterspeelhoek ingericht voor de opvang van de kleintjes. Ver der stond een C.J.V.-tent van het kamp in Renesse opgesteld, waar met gitaarbegeleiding op spontane wijze kampliedjes werden gezongen. Veel belangstelling had ook de bakstand voor pannekoeken, want sport- en spel maken ten slotte hon gerig. Voor de inwendige mens was er overigens nog meer keus: koffie, frisdranken, bolussen en broodjes. Timmerhoek Buiten op het terrein rond de grote tent stonden enkele verkoopstands verenigd als een kleine rommel markt. Verder aktiviteiten: een klei hoek, een verf- en plakhoek en een timmerhoek, waar vele mooie bouw sels in elkaar werden gezet. C.J.V.-sekretaris de heer A. M. P. v. d. Schelde toonde zich zeer tevre den over de opkomst tijdens deze sport, spel en kreativiteitsdag: 's ochtends tussen de 300 350 be langstellenden en 's middags liep, dat aantal op tot rond de 500. De zon droeg toen ook bij tot een bijzonder fijne sfeer. Deze tweede dag van de tentmani festatie werd afgesloten met een disco-avond, waar ruim tweehon derd jongeren zich prima amuseer den. Alain Willemse zorgde voor het aan-elkaar-praten van de talrijke plaatjes. Gezinsdienst De gezinsdienst in de tent o.l.v. ds. C. L. de Rooij zondagmiddag droeg het thema „Feest". De belangstelling voor deze gezamenlijke dienst van zowel jeugd als ouderen bleek zo groot, dat het zeil van de tent aan de lange zijkant werd losgemaakt, zo dat het aantal zitplaatsen naar bui ten toe uitgebouwd kon worden. Me dewerkenden aan deze dienst waren de heer P. van Donk (organist), Jeugdkoor „Joy", Interkerk. Kin derkoor, Hervormd Kerkkoor, Gere- formeerd Jeugdkoor ,en de C.J.V.- jongèren. Tijdens deze dienst werd een tol- lekte gehouden, gedeeltelijk bestemd ter bestrijding van de kosten en voor een projekt in Tanza nia, waar C.J.V.-er Leo v. d. Woestijr ne betrokken is bij het vrijwilligers werk. Opbrengst van de kollekte was 1.512,—. Na de dienst bleven nog 150 men sen bijeen voor een broodmaaltijd, ter afsluiting van de tentmanifesta tie. Ds. De Rooij liet weten zeer en thousiast te zijn over de familie- dienst in de C. J.V.-tent, een initiatief om te herhalen. Medewerking Sekretaris Van der Schelde deelde mede, dat men binnen het C.J.V. kan terugzien op een heel fijn weekend. Ongeveer honderd mensen waren be trokken bij de voorbereiding, die reeds enkele maanden geleden van start ging. Het bestuur zegt zeer dankbaar te zijn voor de medewer king van enkele scholen (beschik baarstellen van stoelen), jeugdsocië- teit Brogum (podium), de gemeente en de brandweer. „Zonder die hulp zou je een dergelijk evenement niet op touw kunnen zetten", aldus de se kretaris. rogeen samenstelde ensembleklas sen. Na de pauze treedt het Zeeuwse Jeugd Orkest op o.l.v. de vaste diri gent Han Beekman. Voor tijd: zie agenda. Aanrijding Op de kruising Gracht weg/Schuur- beque Boeyestraat vond maandag ochtend een aanrijding plaats. Automobilist J. H. M. V. uit Zierik zee reed over de Grachtweg en wilde linksaf de Schuurbeque Boeyestraat inslaan. Tegelijkertijd werd V. inge haald door automobilist L. R. K. uit Hellevoetsluis waardoor een botsing plaats vond. Er deed zich geen per soonlijk letsel voor. Botsing Op de splitsing Deltastraat/Room potstraat zijn maandag twee perso nenauto's tegen elkaar gebotst. Au tomobilist J. de B. reed over de Roompotstraat en wilde linksaf de Deltastraat inslaan. Een tegenligger, een wagen bestuur door C. B. J. B. uit Zierikzee, zou teveel over de linker weghelft hebben gereden waardoor de auto's in botsing kwamen. BURGH-HAAMSTEDE N.C.V.B. naar Floriade De N.C.V.B. afdeling Burgh- Haamstede maakte dit jaar het bus reisje naar de Floriade. Mevrouw Den Boer sprak een welkomstwoord aan allen, chauffeur, vele gasten en leden. Om 11.00 uur arriveerde het gezel schap bij de Floriade waar het al erg druk was. Maar eenmaal binnen het terrein dat 54 ha groot is, kon rustig worden gewandeld en alles worden bekeken. Vooral de expohal, waar een schat aan bloemen staan, in het bijzonder de rozen, trok veel be langstelling. De uitkijktoren, 76 me ter hoog met een draaiende lift, gaf een prachtig uitzicht over het terrein. Zo kon iedereen van de bloemen pracht genieten. Rond vier uur ging het gezelschap huiswaarts. In Restaurant Den Engel in Houten werd op gezellige wijze voortreffelijk etentje genuttigd. Me vrouw Den Boer bedankte ten slotte de chauffeur en mevr. L. Slager voor het verzorgen van deze mooie dag. RENESSE Gezelligheid in dorp door terraskoncert Op initiatief van de evenementen kommissie van de V.V.V. Renesse werd zaterdagmiddag voor de twee de maal dit seizoen een uitstekend geslaagd muzikaal evenement geor ganiseerd in de vorm van een terras koncert. De showband „de Leutige Krab ben" uit Bergen op Zoom speelde van half drie tot half zes op de terrasjes te Renesse. De van trok daarbij erg veel belangstelling en zorgde voor een ge zellig sfeertje in de Renesser dorps- kern. Op 26 juni zal eèr een terraskoncert worden gehouden, dat zal wórden verzorgd door een band uit Oud- Bei jerland. BROUWERSHAVEN Afscheidsavond „De Schoener" Vrijdagavond 18 juni wordt in het „Tonnenmagazijn" de afscheidsa vond gehouden van zesde klasleerlin gen van de openbare lagere school ZIERIKZEE, 14-6. De Aktiegroep „Havenkwartier" komt woensdagavond 16 juni in café ,,'t Sloepje" in ver gadering bijeen. „Er is intensief op de zaken gestudeerd, het wordt nu tijd voor beslissingen", vindt bestuurslid de heer R. Berrevoets. De aktiegroep „Havenkwartier" heeft, zoals reeds eerder gemeld, in verband met bouwplannen van wo ningbouwvereniging „Beter Wonen" wensen ten aanzien van de leefbaar heid in het Havenkwartier. Hoge prioriteit verdient volgens de bewoners de aanleg van speelruimte voor de kinderen en daarnaast de aanpak van enkele verkeerstechni sche problemen, zoals het tekort aan parkeerplaatsen. Het bestuur heeft zich inmiddels intensief verdiept in de materie en wist zich daarbij gesteund door de in breng van een terzake kundige archi- tekt, opbouwwerker Acf Boonman en door de medewerking van de ge meente Zierikzee. die inzage ver schafte in tekeningen en bestem mingsplannen. Niet eenvoudig De heer Berrevoets zegt te hebben moeten vaststellen, dat het niet een voudig zal zijn de door de aktiegroep gedeponeerde wensen volledige te realiseren. Zo heeft men, naar zijn zeggen, te maken met een goedgekeurd globaal bestemmingsplan. Bezwaar zou al leen aangetekend kunnen worden te gen de invulling van het plan door „Beter Wonen". In dat geval dient dan wel rekening te worden gehouden met het feit, dat de plannen van de woningbouwvere niging een zogenaamde „woonstroom" betreffen. Dit houdt in, dat het ophouden van de bouw in het Havenkwartier ook vertraging elders in de binnenstad tot gevolg zou hebben. Konsekwenties waar de aktiegroep, naar zijn mening, reke ning mee dient te houden. Alternatieven Een en ander zai gedetailleerd uit de doeken worden gedaan tijdens de vergadering woensdagavond. Verder zullen ook mogelijke alternatieven ter verwezenlijking van de wensen nader worden bekeken. Aktiviteiten VARA In de komende maanden zal de af deling „Schouwen-Duiveland" van de omroepvereniging VARA de vol gende aktiviteiten organiseren: 17 ju li: stand op braderie in Bruinisse; 31 juli: stand op braderie in Brouwers haven. Eind september wordt de algemene ledenvergadering te Zierikzee gehou den. Hiervoor worden de Zeauwse Verenigingsraadsleden en een be kend persoon van de VAR A-televisie uitgenodigd. In november is er een gespreksgroepbijeenkomst in een nog nader te bepalen plaats. ZIERIKZEE Uitvoering Zeeuwse Muziekschool Op vrijdag 18 juni wordt de jaar lijkse uitvoering gehouden van de af deling Schouwen-Duiveland in de Concertzaal te Zierikzee. Het gedeel te voor de pauze wordt geheel gevuld door leerlingen uit onze regio. Mede werking verlenen o.a. de tweede klassen amv en diverse instrumenta le ensembles, zoals een klarinet- groep, een strijkersensemble en hete- De St. Willibrordusschool in Zierikzee hield vrijdagavond en zaterdag een fancy-fair in de school en op het schoolplein. Er was van alles te doen: een korfbal- of voetbalspel, een klaverjaswedstrijd, bingo, grabbelton, schiet tent, rommelmarkt en men kon er ook een hapje eten of een bezoek brengen aan een.professionele" waarzegster. De opkomst en de opbrengst waren bui tengewoon goed. f 5200,— leverde deze markt op, een bedrag dat zal worden gebruikt voor de aanschaf van nieuwe rekenmethodes. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) „De Schoener". De leerlingen zullen op deze avond het toneelstuk „De Ze ven druppels" opvoeren. v ZONNEMAIRE Kursussen De H.V.PiirOi;ganiseert kursussen, toegepast op dè dagelijkse praktijk van het huishouden. In Scharendijke in de Putmeet zal eind augustus een kursus Beter Be wegen beginnen (12 lessen). Inlichtin gen over kosten of opgave kunnen worden verkregen bij mevrouw Vaane: tel. 01117-1717. Voor de kur sus Beter Bewegen kan men zich ook nog opgeven bij mevrouw Putte, tel.: 01119-1307. NIEUWERKERK Opbrengst kollekte De kollekte voor het Rode Kruis bracht in Nieuwerkerk het prachtige bedrag van 2000,— op. Aan de kol- lektanten en vooral aan de gevers -wordt dank gezegd. :r.r, i SCHIPHOL-OOST. Bij Fokker op Schiphol-Oost is maandagmiddag de honderdste door Fokker geassem bleerde F-16 overgedragen aan de Koninklijke Luchtmacht. Voor de luchtmacht betekende dit het 62ste toestel van dit type dat in ontvangst kon worden genomen. Inmiddels heeft de luchtmacht sinds de afleve ring van de eerste, op 6 juni 1977, vier van deze toestellen verloren. HAAMSTEDE, 14-6. Tijdens een heel korte plechtigheid (de eerste steen legging) stonden de leden van de Christelijk Gereformeerde Kerk van Haamstede stil bij „hun" kerkgebouw. Maandagmiddag metselde de koster van de oude kerk, J. de Munnik (80) de eerste steen zeer vakkundig. Overigens was die steen zoals in de meeste gevallen niet echt de eerste. Voorzitter van de bouwkommissie, de heer J. Boot zei: „We moesten opschieten, anders hoefde het niet meer en was de kerk al klaar". HAAMSTEDE. Koster Joor de Munnink aan het werk. En inderdaad, de bouw van de kerk aan de Kraaijesteinweg vordert bij zonder vlot. Op de bouwplaats is heel goed te zien hoe het nieuwe godshuis er uit gaat zien. Voor een kort toespraakje beklom Boot de steiger, waar de heugelijke eerste steen gelegd werd. Blij en ver rast was de voorzitter, dat een zo gro te schare op de bouwplaats was sa mengekomen. Aanvankelijk, zo zei de heer Boot, was het de bedoeling pas vrijdag „de" steen te metselen. Aangezien de bouw zo voorspoedig verloopt moest deze datum wel ver vroegd worden, anders moest de be jaarde koster wel heel hoog klimmen voor zijn vererende opdracht. Koster J(oor) de Munnik klaarde het karwei in een ommezien: flink wat specie op de met een strik ver sierde troffel, een tik op de steen, en dat was dat. Hierna zei voorzitter Boot nog, te hopen dat de verdere af bouw van de kerk net zo voorspoedig mag verlopen als de bouw tot nu toe. Aannemer A.S.D. uit Zierikzee èn onderaannemers werden dankgezegd voor de goede samenwerking met de bouwkommissie. „Na voltooiing hopen we van de kerk een dankbaar gebruik te kun nen maken". Een drankje tot slot be zegelde het feestelijke karakter van deze bijeenkomst. Voor het forum der lezers van de Zierikzeesche Nieuwsbode is het mij een behoefte uiting te geven aan mijn diepe verslagenheid bij het plotse ling overlijden van zijn hoofdredac teur. Mede door zijn enthousiaste inzet, is de Zierikzeesche Nieuwsbode ge komen tot de volstrekt unieke plaats die deze krant onder de nieuwsbla den inneemt. Uit dien hoofde zijn wij hem veel dank verschuldigd. Aan een karakte ristiek columnist, en aan zijn uitin gen van - vaak rijmloze - en van grote fijnzinnigheid getuigende poëzie, moet thans helaas met weemoed wor den teruggedacht. Een briljante geest is tot rust geko men. S. R. H. F. OCHTMAN Oud-president-commissaris van Drukkerij Lakenman Ochtman en de Zierikzeesche Nieuwsbode (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 3