HANNIE'S HUWELIJKSVAKANTIE Sociale diensten vaak gekonfronteerd met persoonlijke problemen Vlucht Oostduitser Russische duikboot voor Franse kust Koudegolf in Sowjet-Unie Minimumloon wordt ruim 2000 gulden per maand Lagere hypotheek geringere pensioenuitkering Koppeling Ionen- uitkeringen Achterblijvende belastingopbrengst Kinderbijslag omlaag Restauratie stadhuis Middelburg Den Uyl blijft lijsttrekker Verkiezingen op 8 september ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 10 juni 1982 Nr. 23127 DEN HAAG, 9-6. Meer dan een derde (38 procent) van het aantal personen dat op sociale dienst een beroep doet, komt niet voor hulp bij financiële pro blemen waartoe deze diensten geëigend zijn. HANNOVER, 9-6. Een 26-jarige Oostduitse draaier uit Oost-Berlijn is er in geslaagd naar West-Duitsland te vluchten. Volgens de grenspolitie in Hannover kon de Oostduitser on gedeerd de grensversperringen pas seren. De man meldde zich na zijn vlucht vanuit een telefooncel bij de politie. BREST, 9-6. Een Russische onder zeeër van de serie ,,F" heeft maandag voor de Bretonse kust een gebied doorkruist dat voor internationale marine-manoeuvres wordt gebruikt. Dit heeft de Franse marine bekend gemaakt. Volgens de marine bevond de Russische duikboot zich buiten de Franse territoriale wateren niet in duikpositie. Aan de manoeuvres, die de naam ..Suroit" dragen doen Fran se, Britse en Nederlandse marine eenheden mee. MOSKOU, 9-6. Als gevolg van een totale weersomslag in de Sowjet- Unie vriest het in Leningrad en Est land. De koudegolf strekt zich uit tot de Oekraïne, Moldavië en de Kauka- sus. In Moskou daalde de temperatuur in 24 uur van 28 tot acht graden Celsi us, met hevige regenval, een koude wind en, volgens de voorspelling, mogelijk sneeuwbuien. „Flitsen uit het buitenland ROME. De socialisten hebben winst geboekt bij een aantal gemeen teraadsverkiezingen die in het afge lopen weekeinde in Italië zijn gehou den. Dit is voornamelijk ten koste van de christen-demokraten gegaan, zo blijkt uit de jongste gegevens die maandagavond gepubliceerd wer den. PIRAEUS. De scheepvaart over de hele wereld maakt een krisis door, mogelijk de ergste sinds de Tweede Wereldoorlog. De voorzitter van de Griekse redersvereniging, Aristome- nis Karageorgis, zei dit maandag in een toespraak op de internationale scheepvaarttentoonstelling Pofico- nia-82 in Piraeus. LONDEN. President Ronald Rea gan heeft in Londen opgeroepen tot een internationale kruistocht voor de demokratie, waardoor ,,het marxisme, Leninisme op de asbelt van de geschiedenis komt". Hij deed dit dinsdag in een rede tot de leden van het Lagerhuis en Hogerhuis in Westminster Hail. Van de 38 procent komt zeventien procent praten over werkloosheid, acht procent over huisvesting, en dertien procent over relatie- of iden titeitsproblemen. Dit is het resultaat van een repre sentatieve steekproef die het Cen traal Bureau voor de Statistiek (C.B.S.) gedurende een week heeft gehouden bij 116 gemeentelijke soci ale diensten. Dit is dinsdag bekend gemaakt. Gedurende deze week no teerden het C.B.S. gegevens uit gesprekken die de medewerkers van de sociale diensten met hun kliënten hadden. Midden- en kleinbedrijf DEN HAAG, 9-6. Voor het Midden- en kleinbedrijf zijn in vele takken van bedrijvigheid groeimogelijkheden aanwezig. Door hier op te wijzen en door een overheidsbeleid dat onder nemen weer aantrekkelijk maakt kan op die mogelijkhe den worden ingespeeld. Wel zal de mentaliteit van de on dernemer in het midden- en kleinbedrijf moeten verande ren. Dat staat in de concept nota ,,Het Midden- en Kleinbe drijf en de sociaal-ekonomi- sche vooruitzichtendie de raad voor het Midden- en Kleinbedrijf volgende week woensdag behandelt. PEKING. Ziekenhuizen in het noordoosten van China worden er van beschuldigd dat zij speciaal abortus uitvoeren op vrouwen die een dochter verwachten, zo heeft dinsdag het Engelstalige blad „Chi na Daily" in Peking gemeld. WINDSOR. President Ronald Rea gan heeft samen met koningin Eliza beth van Engeland een rit te paard gemaakt in het park om het kasteel Windsor. Achter hen reed mevrouw Nancy Reagan in een met vier paar den bespannen rijtuig dat bestuurd werd door prins Philip. BILBAO. Drie leden van de guar- dia civil zijn gewond bij een aanslag in een plaatsje dat ongeveer 40 kilo meter ten westen van de stad Bilbao in Spaans Baskenland ligt. Van de drie slachtoffers is er één ernstig aan toe, 20 is uit bronnen bij de politie vernomen. PARIJS. De Franse politie is een grootscheepse aktie begonnen tegen de Moon-sekte. De aktie spitst zich vooral toe op Parijs, waar de sekte z'n hoofdkwartier voor Frankrijk heeft. Rond het middaguur waren 45 leden van de sekte aangehouden. TEL AVIV. Israëlische militairen hebben in de lucht geschoten om een eind te maken aan een demonstratie van de Palestijnse studenten tegen de invasie in Libanon, aldus militai re en Palestijnze bronnen. LUXEMBURG. De belangen van het Nederlandse staalbedrijf Hoog ovens binnen de Europese staalsek- tor lijken voorlopig te zijn veilig gesteld. ZÜRICH. De konsulaten-generaal van de Verenigde Staten en Israël in Zurich zijn niet noemenswaard be schadigd door bomontploffingen. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. DEN HAAG, 9-6. Het minimumloon voor mensen van 23 jaar en ouder wordt met ingang van 1 juli opgetrokken naar 2064,40 gulden bruto per maand, oftewel 476,40 perweek. Het minimumloon bedraagt op het ogenblik nog 1979,90 per maand (456,90 per week). De stijging van het minimumloon is gebaseerd op een gemiddelde stij ging van de lonen in de periode okto ber 1981 tot april 1982. De minimumjegudlonen worden per 1 juli als volgt vastgesteld: 22- jarigen: 1858,— per maand (was 1781,90); 21-jarigen: 1651,50 (was 1583,90); 20-jarigen: 1445,10 (was 1385,90); 19-jarigen: 1238,60 (was 1187,90); 18-jarigen: 1083,80 (was 1039,40); 17-jarigen 929,— (was 891,—); 16-jarigen: 825,80 (was 792,—). Het laatste loon geldt alleen voor de zestienjarigen die ontheffing heb ben gekregen van de partiële leer plicht van twee dagen per week. De grote groep van zestienjarigen die wel verplicht is twee dagen per week naar school te gaan gaat met ingang van 1 juli 495,48 gulden per maand verdienen (was 475,20 per maand). Voor vijftienjarigen met een volledi ge werkweek (vakantiewerkers) gaat een minimumloon gelden van 722,50 per maand (was 693,—). ROTTERDAM, 9-6. Sluit een hypotheek af bij het eigen pensioenfonds tegen een lagere rente dan de banken rekenen, en ontvang later een geringere pen sioenuitkering. Toepassing van dit idee kan vol gens drie medewerkers van de inter universitaire interfaculteit bedrijfs kunde in Delft de vastgeroeste koop- woningenmarkt weer ,,los" krijgen. In het blad Economisch Statische Be richten van deze week beschrijven prof. dr. H. J. van Dongen, prof. dr. G. G. J. M. Foeth en drs. ir. R. W. de Groot hun „oplossing" van het pro bleem van de hoge rentevoet. Door een woning te kopen tegen een lagere rente blijft er niet alleen geld over voor andere zaken, adlus het drietal, maar kan de huiseige naar-bewoners tevens door aflossing van zijn hypotheek vóór zijn pensio nering nagenoeg gratis wonen op zijn oude dag. Daartegenover staat dan dat de pensioenuitkering lager wordt als kompensatie voor de lagere hypo theekrente. ROME. In het centrum van Rome is een politieman doodgeschoten en een ander zwaar gewond, zo heeft de po litie meegedeeld. De wapens en mu nitie die de twee bij zich hadden wa ren verdwenen zodat wordt aangeno men dat zij het slachtoffer zijn van stadsguerrilla-aktiviteiten. NAIROBI. De voorzitter van de or ganisatie van Afrikaanse eenheid (O.A.E.), de Keniase president Da niël Arap Moi, heeft de strijdende partijen in Tsjaad opgeroepen bloed vergieten en konfrontatie met de vre desmacht van de O.A.E. te vermij den. SAOEDI-ARABIË. De grootste olieproducent van de Opec (organisa tie van olie exporterende landen), be zuinigt op zijn overheidsuitgaven omdat het vermodelijk zijn oliepro- duktie niet kan vergroten in verband met de onzekerheid over de mark tontwikkeling. TEL AVIV. Het Israëlische opper bevel heeft gemeld, dat er nog twee Syrische Migs zijn neergesthoten. Hierdoor kwam het totaal van deze Syrische toestellen, dat Israël vanaf het begin van zijn nieuwe invasie in Zuid-Libanon meldde te hebben neergeschoten op vijf. WARSCHAU. Jan Narozniak, de 32-jarige drukker die lid is van het verboden vakverbond Solidariteit, is uit een ziekenhuis in Warschau ont snapt. Dit heeft de Poolse staatstele visie bekendgemaakt. WASHINGTON/LONDEN. Een in Liberia geregistreerde supertanker is door vier onbekende vliegtuigen aangevallen op 480 mijl door de Ame rikaanse kustwacht en bevestigd door een woordvoerder van de „Ma ritime Overseas Corporation" in New York die het schip heeft gechar terd. DEN HAAG, 9-6. Tijdens de voort zetting van het debat over de rege ringsverklaring in de Tweede Kamer heeft P.v.d.A.-fraktievoorziiter Mei jer woensdagmorgen een motie inge diend, waarin de regering wordt ge vraagd bij de vaststelling van het be leid „uit te gaan van de handhaving van de netto-netto-koppeling". Dit betekent dat de P.v.d..A vindt dat nog steeds onverkort dient te worden vastgehouden aan de koppeling van lonen en uitkeringen. DEN HAAG, 9-6. De totale be lastingopbrengst in het eerste kwar taal van dit jaar is met 18,6 miljard gulden een half miljard of 2,6 procent achtergebleven bij de ontvangsten in dezelfde periode van vorig jaar. Een belangrijke oorzaak hiervan ligt bij de omzetbelasting, waarvan de opbrengst in het eerste kwartaal bijna 400 miljoen of 6,4 procent lager was dan in dezelfde periode van het vorig jaar, aldus het ministerie van financiën dinsdag. Ook bij de inkomstenbelasting is sprake van achterblijvende ont vangst en wel 230 miljoen of 21,9 pro cent minder dan het eerste kwartaal 1981. Ook de opbrengst van de bie raccijns liep sterk terug (met 14 mil joen of 25 procent), evenals die van de dividendbelasting (met 78 miljoen of 30,1 procent) en de vermogensbe lasting (met 35 miljoen of 23 procent). DEN HAAG, 9-6. De kinderbijslag wordt per 1 juli verlaagd met 1,7 pro cent ten opzichte van de bedragen die sinds 1 januari gelden. Minister De Graaf van sociale zaken heeft hiertoe woensdag een wetsontwerp bij de Tweede Kamer ingediend. Normaal gesproken hadden de kin derbijslag per 1 juli met 2,46 procent moeten stijgen. Het voorstel maakt deel uit van de bezuinigingen die pre mier Van Agt heeft aangekondigd in zijn brief over de Voorjaarsnota van het kabinet. Voor dit jaar levert de maatregel een ombuiging van 150 miljoen gulden op, terwijl de blijven de bezuiniging 300 miljoen per jaar bedraagt. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND SCHIPHOL. Op Schiphol is de Bul gaarse minister van volksgezondheid dr. R. Popivanov aangekomen. Hij brengt op uitnodiging van zijn Ne derlandse ambtgenoot mevrouw Gardeniers een bezoek van vijf da gen aan ons land. ARNHEM. Bij het opgraven van Iicht-radio-aktief afval op het terrein van de Kema in Arnhem is opnieuw verrijkt uranium gevonden. Het gaat om ongeveer veertig gram, verdeeld over vijf plastic zakken met afval. AMSTERDAM. Enkele tientallen mensen hebben een protestwacht ge houden bij het Amstelhotel in Amsterdam, waar de 25ste konferen- tie van de Inter-Gouvernementele Groep Inzake Indonesië (I.G.G.I.) wordt gehouden. DEN HAAG. Nederland is voor stander van een internationale ont wapeningsorganisatie. Deze zou toe zicht moeten uitoefenen op de tenuit voerlegging van ontwapeningsover eenkomsten. Op de maandag begon nen tweede ontwapeningskonferen- tie van de Verenigde Naties zal de Nederlandse delegatie dat voorstel len. BROUWERSHAVEN. Een heel aparte en stille plaat van het Brouwershaven vóór 1914. Men lette op de voorgrond, uitgedost in de stijl van toen; plechtig, statig, gehoed en gracieus onder toeziend oog van „Vader Cats". MIDDELBURG, 9-6. De voorgevel van het rond 1450 gebouwde Middel burgse stadhuis aan de Markt zal zo snel mogelijk een grondige restaura tie moeten ondergaan. De gevel waarop zich onder meer 25 beelden bevinden van Zeeuwse graven en gravinnen is tijdens de bombardementen in de laatste wereldoorlog als enige deel van het stadhuis overeind blijven staan. Nu blijkt, dat deze gevel destijds ook maar betere helemaal gerestaureerd had kunnen worden. De graven en gravinnen verloren stukken kroon, voeten en handen, hetgeen gevaar opleverde voor het publiek. De dienst gemeentewerken heeft zoveel mogelijk de losse delen van de voor gevel verwijderd zodat dat gevaar geweken is. De dienst zal binnenkort restauratieplannen indienen bij b. en w. van Middelburg. Hoeveel geld met die restauratie gemoeid zal zijn is nog niet becijferd. DEN HAAG. De Europese kommis sie heeft besloten om dit jaar voor ruim 2,5 miljoen gulden bij te dragen in de modernisering en bouv\ van schepen en installaties voor de Ne derlandse kustvisserij. Met de be trokken projekten is in totaal tien miljoen gulden gemoeid. DEN HAAG. Er zijn in mei 547 fail lissementen uitgesproken, drie pro cent meer dan in mei vorig jaar toen dit aantal 529 bedroeg, aldus een voorlopige becijfering van het Cen traal Bureau voor de Statistiek (CBS), dat dit dinsdag bekend heeft gemaakt. ROTTERDAM. De Westeuropese chemische industrie zal bij de fabri- kage van basis-grondstoffen in toe nemende mate konkurrentie gaan ondervinden van landen met goedko pe grondstoffen. Dat zei drs. E. Meinsma, voorzitter van de Vereni ging van de Nederlandse Chemische Industrie tijdens-de ledenvergade ring in Rotterdam. DEN HAAG. Premier Van Agt zal, als minister van buitenlandse zaken, van 1 tot 4 juli officieel bezoek aan Egypte brengen, aldus heeft de woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken dinsdag meege deeld. DEN HAAG. De Nederlandse rege ring is duidelijk sceptisch gestemd over de resultaten van de zogenoem de wereldtop over ekonomische (en politieke) problemen die het afgelo pen weekeinde in Versailles is gehou den. DEN HAAG. Premier Van Agt zal, ook in zijn hoedanigheid van mi nister van buitenlandse zaken, de speciale algemene vergadering van de Verenigde Naties over ontwape ning toespreken, aldus heeft de woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken dinsdag meege deeld. DEN HAAG. Het ministerie van sociale zaken en werkgelegenheid heeft een waarschuwing laten uit gaan tegen arbeidsbemiddelaars, die per advertentie werkzoekenden pro beren te bewegen tot het storten van geld in ruil waarvoor werk wordt be loofd, maar meestal niet wordt gebo den. AMSTERDAM, 9-6. De politieke voorman van de PvdA, oud-minister van sociale zaken en werkgelegen heid Den Uyl, zal vrijwel zeker na de komende Tweede kamer-verkie zingen in september de PvdA-fraktie in de kamer gaan leiden. Den Uyl zal niet meer als minister tot een kabinet, waaraan de PvdA deelneemt, toetreden, tenzij als pre mier. Maar de kans op dit laatste is gezien de politieke verhoudingen zeer gering, zo zei Den Uyl dinsdag in Amsterdam, waar hij zijn besluit om opnieuw lijsttrekker te worden, toe lichtte. Den Uyl is van plan om in de ko mende kabinetsperiode „op een geëi gend moment" uit de aktieve poli tiek te stappen. Wie dan de nieuwe politieke leider van de PvdA wordt is ter beslissing aan het kongres of de partijraad, aldus Den Uyl. Die nieu we politieke voorman hoeft niet noodzakelijkerwijs degene te zijn die na het vertrek van Den Uyl de frak- tie gaat lijden. DEN HAAG, 9-6. De verkiezingen voor de Tweede Kamer zullen gehou den worden op woensdag 8 septem ber. Dit heeft premier Van Agt dins dagavond meegedeeld. Hij zei uit de reakties van de kamerfrakties te hebben afgeleid dat een meerderheid in de Kamer voorkeur heeft voor ver kiezingen vóór Prinsjesdag. De ter mijn van kandidaatstelling zal lopen tot 27 juli, omdat die gesloten moet worden 43 dagen voor de verkiezin gen. Tijdens het debat over de rege ringsverklaring was dinsdagmiddag nogmaals duidelijk geworden dat de regeringspartijen C.D.A. en D'66 al leen door klein rechts werden gesteund in hun voorkeur voor ver kiezingen na Prinsjesdag. Wat biedt de BEELDBUIS? VRIJDAG 11 JUNI NED. I: Trampolinispringen, acroba tiek, clowns enz. zijn weer te aanschou wen in de aflevering van Wereldcircus. Liefde en glamour is de titel van de Amerikaanse speelfilm. In deze film wordt een afschuwelijk ongeluk in een autotunnel en het leven van een tennis speler door elkaar verweven en heel langzaam zullen de kijkers de waarheid ontsluierd zien. Dan Een Pools gezicht een dokumentaire van de Poolse schilde res Alexandra Gaganazwili over haar land. Onder Vaders vleugels heeft vader niet alleen last van een gebroken teen maar ook van te veel geld en dat is een vreemde zaak...Dan een dokumentaire van het Humanistisch Verbond De we tenschap aan het kruis. Hierin wordt ingegaan op de fundamentalisten van de christelijke kerk. NED. II: Monique van Erp presenteert weer de familiequiz Familiekwartet. Bassie en Adriaan nemen de strijd weer op tegen Piet Bambergen, Cecile Moer dijk, Donald Jones, en Ronnie Bierman. In te land, ter zee en in de lucht staat vanavond het tobbedansen in de haven van Gorinchem centraal. Dan de tweede en teven het laatste deel van de lijdens weg van Dr Mudd. Bij naspeuringen van de moord op President Lincoln komt men erachter der Dr Mudd aan een der moordenaars onderdak heeft vertrekt hij wordt medeplichtig bevonden en tot levenslang veroordeeld. The true glory is de titel van een dokumentaire over de invasie in Normandie. Bij de veelal aan grijpende beelden leveren de soldaten van toen zelf het kommentaar. Beelden van het hockey toernooi te Amstelveen besluiten de avond. VRIJDAG 11 JUNI NED. 1:13.00 en 18.20 Nieuws voor doven; 18.58 Nieuws; 19.00 Tweetie; 19.10 Wereldcircus; 20.05 Liefde en glamour; 21.37 Journaal; Gesprek met minister-president; 22.05 Een Pools ge zicht; 22.35 Onder vaders vleugels; 23.00 De wetenschap aan het kruis; 23.35 Journaal; 23.40 Nieuws voor do- NED. II: 13.00 Nieuws voor doven; 18.35 Sesamstraat; 18.50 Jeugdjour naal; 18.59 Donald en Pluto aan het strand19.08 Familiekwartet; 20.00 Journaal; 20.27 Te land, ter zee en in de lucht; 21.20 Aktua tv; 21.55 De lijdens weg van Dr. Mudd; 22.45 The true glory; 00.05 Tros Sport extra: Hockey; 00.50 Journaal00.55 Nieuws voor doven. NUENEN/ROTTERDAM. Vijftien assuradeurs betichten direkteur J. van Boxtel van de groothandel Boha- mij B.V. uit het Brabantse Nuenen van brandstichting. 51 Wie sturen ze dan? Een kelner of een meisje? Geen idee. Maar ik doe het niet Ik ga vast niet luieren. Morgen ochtend fijn vroeg op en dan een wan deling langs het strand. Of door het dorp. Desnoods maak ik's middags een dutje. Ik kan doen en laten, wat ik zelf wiL Geen Flip bij me, die alles bedis selt Ik deel deze drie weken zelf mijn leven in. Als ik wil, kan ik ook een avond gaan boemelen. Er zullen hier gelegenheden genoeg zijn. Niemand, die me het verbiedt Mijn huwelijk is voor drie weken onderbroken. Na het diner stak ze een sigaret op en bestelde koffie. Rondkijkend konsta- teerde ze, dat de eetzaal slechts voor een derde bezet was. Meestal oudere mensen, paren, en een paar jongere gezinnen met kinderen. Er zat ook nog een man alleen aan een kleine tafel bij het raam. Even ontmoetten hun blik ken elkaar. Gelijk keek ze weer voor zich uit Hij is lang en slank, wist ze. Een jaar of veertig oud. Nadat ze haar koffie had gedronken ging ze naar boven om zich te verkle den. Ze koos een eenvoudige avond jurk. Misschien ga ik wel dansen. Er is iedere avond hier een orkestje. Ze had het vernomen van de receptionist Een vriendelijke man. Ze waren hier alle maal vriendelijk. Tot zelfs de liftboy, die meegegaan was met haar koffers naar kamer twee en twintig. „U hebt de kamer, waar koningin Fabiola van Bel gië vorig jaar haar intrek heeft geno men, mevrouw. Geheel incognito. We wisten allemaal, wie ze was. Maar we hebben allen onze mond gehouden. Geen kranteman is er ooit achter ge komen Ja, later toen hare majesteit al lang en breed weer terug was in Brus sel. En een vriendelijke dame, me vrouw. Zo eenvoudig. Ik verzeker u, dat ze hier genoten heeft Weet u, wat ze zei, bij haar vertrek? Ik heb hier een fantastische vakantie gehad. En dat geeft voldoening, mevrouw. Dat is de beste reklame voor ons hoteL" Ze had geamuseerd geluisterd. Vooral dat „ons hotel" vond ze ver makelijk. Ze had hem een gulden gege ven, waarop hij geknipoogd had. „Als u me nodig hebt mevrouwik ben graag geheel tot uw dienst" Tegen achten kwam ze beneden en ging in de zaal zitten. Het orkestje speelde aL Een enkel paar draaide op de dansvloer. Ze bestelde wat te drin ken en nam een sigaret De ober knipte zijn aansteker aan. Ze beloonde hem met een vriendelijk knikje. Heerlijk om met zulke kleinigheden verwend te worden. Als iemand haar nu maar ten dans vroeg, want ze had er zin in. Flip hield er nauwelijks van. Natuurlijk hadden ze het beiden geleerd. Samen. Aanvankelijk vond hij het wel leuk, maar de aardigheid was er voor hem gauw at Hoe lang was het geleden, dat ze voor het laatst gedanst had? Ze wist het niet meer. De lange man was ook in de zaal ge komen. Hij leunde tegen de bar en nipte van een drankje. Opnieuw ont- Door HENK VAN HEESWIJK moetten hun blikken elkaar. Misschien twee sekonden. Hij is knap, konsta- teerde ze. Het orkest begon weer te spelen; een langzame wals. Plotseling stond er een gezette heer voor haar en boog: „1st es gestattet, gnadige Frau?" Een Duitser, begreep ze. Ze kwam overeind en even later draaide ze rus tig in het rond in de armen van de kalende man. „Sie sind eine Hollan- derin?" Hannie knikte. Gedurende de drie minuten, dat ze met hem danste, kwam ze te weten, dat hij Volksmarsen heette en een Kleidunggeschaft had. In het Roergebied. Dat hij Witwer was en van de zee hield. Vandaar zijn aanwezig heid in Noordwijk. Hannie luisterde beleefd en gaf éénlettergrepige ant woorden. Tijdens het dansen kwamen ze in de nabijheid van de lange man aan de bar. Ze wist, dat hij haar nakeek. Fijn, als mannen me bewonderen. Neem nu deze dikzak, waarmee ik dans. De volgende dans zal hij gaan flirten en daarna me het hof maken. Sorry, Herr Volkmarsen, maar je bent mijn type echt niet Ondanks had ze genoten van deze dans, ze klapten en het orkest zette een step in. Ze deden het rustig aan, want de transpiratie stond op het voorhoofd van haar partner. Na deze dans no digde hij haar uit aan haar tafeltje te komen zitten, maar ze weigerde op vriendelijke toon. I L'

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 9