bezorg(st)er Jori Verhurg en Jan van der Bijl voor een keer in het rijtuigie Monique van der Werve promoveert naar klasse M met B-pony Natascha Bruse Boys A-junioren naar winst in toernooi 7 Konkoers Serooskerke MiI Van 12 t/m 17 juli Tennisvereniging „De Bru-Tèn" organiseert 2e Mosseltoernooi Toren Boys neemt meer afstand in zomeravondvoetbal RENESSE (gedeeltelijk) Afscheidswedstrijd voor Huib de Valk Eerste mixedteam ,,De Bru-Tèn" boekt 6-0 triomf Zomercup '82 op Maltaterrein Simultaan Zeeuws damkampioen Jacolies van Gastel binnen de minuut op de 400 meter C/D kompetitie in Hulst Gehandicapte atleten in aktie in Goes ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 8 juni 1982 Nr. 23128 SEROOSKERKE, 6-6. De drie eilandelijke rijvereniging Bru, Westelijk Schouwen en Schouwse Ruiters namen het afgelopen weekeinde deel aan een ondanks de hitte erg sterk bezet konkoers in Serooskerke. De drie vereni gingen boekten daar een aantal zeer opmerkelijke prestaties, waarbij vooral de promotie van Monique van der Werve met haar pony* Natascha naar de M- klasse dressuur opmerkelijk valt te worden genoemd. Bijzonder sterk was ook weer het optreden van Simone Stahlie. Verder is vernoemenswaard de promotie van menner Anton Hanse naar de klasse Z in deze nog veel te weinig beoefende tak van de paardesport. Marjolein Geelhoed blijft eveneens op de goede weg voortgaan, evenals het achttal en het viertal van de Schouwse Rui ters. De parade tijdens dit konkoers werd geleid door de overbekende ruiter Gilles Quist en de inspektie was in handen van federatievertegenwoordiger P. Kielman en de heren C. Hullu en J. Crucq. Monique van der Werve met haar pony Natascha mogen door het laatste beno digde winstpunt te veroveren uitkomen in de M-dressuur. Een knappe presta tie. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Bij de dressuur van de paarden sprong Laurice Kielman er uit. In de L2-dressuur veroverde hij het oranje rozet door met Vident 130 punten te skoren, hetgeen goed was voor twee winstpunten. Ook bij het springen in de klasse M behaalde de Schouwse Ruiter twee winstpunten met vier fouten in de barrage. Ook Cees Stou ten behaalde promotie. Door een foutloos parkoers af te leggen met Tornado legde hij beslag op de vierde prijs. Hij behaalde met deze presta tie twee winstpunten, waardoor hij nu gerechtigd is om in de L-klasse te starten. Bij de pony's ook suksessen en pro- motie's voor Schouwen-Duivelandse kombinaties. Simone Stahlie sprong met Gadeste naar een knappe eerste prijs, waardoor zij nu mag starten in de M-klasse. De „Bruse" amazone heeft in deze M-klas al gezelschap van Marjolein Geelhoed, die in Se rooskerke ook weer sterk presteerde. Zij werd eerste in deze M-klasse met Alarda. Zij kwam foutloos rond en dat leverde haar drie winstpunten op, waardoor zij aardig op weg lijkt naar de zwaarste kategorie. Aangespannen De menners reden in Serooskerke in handikap. In de M-klasse behaalde Anton Hanse met Riesja een derde prijs met 98 punten, waardoor de rui ter, die eertijds suksessen behaalde op het paard nu ook aangespannen in de Z-klasse mag uitkomen. Zoon Peter Hanse kwam met Sun ny tot 92 punten, hetgeen eveneens goed is voor een winstpunt. Bij de dressuur van de paarden waren de re sultaten wat aan de magere kant. Be halve de goede prestatie van Laurice Boonman viel alleen Gerard de Rui ter van Bru in de prijzen. Met 122 punten pakte hij de tweede prijs in de B-klasse. Wel waren er nog enkele winstpun ten en die kwamen op het konto van Annet van Baarle met 121 punten, Jo sé Rentmeester met 120 punten, respektievelijk van Westelijk Schou wen en de Schouwse Ruiters. Beiden kwamen uit in de B-klasse. Bij de po ny's haalde opnieuw Simone Stahlie groots uit. Met haar pony Diamond kwam zij met een eerste prijs uit de bus met maar liefst 138 punten. Pro motie naar de klasse L2 waren voor haar een feit. In de B-dressuur vero verden Esther Borsboom en Petra Remeeus, beiden van de Schouwse Ruiters, 120 punten en een winst punt. Voor Petra Remeeus betekende dit het laatste punt op weg naar pro motie. Petra van de Hoek kwam tot een puntentotaal van 121. In de L-dressuur was er een tweede prijs met 121 punten voor Alexander Borsboom, een derde prijs voor Eve lien de Kok met 120 punten en een vierde prijs voor L2-amazone Ellen van Dijke met 124 punten. Bijzonder suksesvol was ook Monique van der Werve. Met Natascha behaalde zij 120 pun ten en dat betekent, dat zij als eerste op Schouwen-Duiveland in de M- dressuur mag gaan starten. Deze prestatie krijgt nog meer waarde als men weet, dat Natascha met haar stokmaat van 126 centimeter een B- pony is. In Zeeland zijn er slechts twee pony's die deze prestatie lever den, terwijl er landelijk amper een dertigtal B-pony's gerechtigd zijn om in de M-dressuur uit te komen. PAPENDRECHT, 6-6. Bruse Boys A-junioren heeft een bijzonder sterk bezet toernooi in Papendrecht ge wonnen door in de finale met 4-0 win nend uit de strijd te komen. Johan Nieuwersteeg tekende voor een 1-0 ruststand, waarna de Boys na de pauze ruimschoots afstand namen door treffers van Peter Coppoolse en twee van EUFA Abby Duinhouwer (4-0). Het gelegenheidsteam van de Bruinisser vereniging nam de schit- BRUINISSE, 6-6. Tennisvereniging „De Bru-Tèn" uit Bruinisse organiseert van 12 tot en met 17 juli voor de tweede keer een open tennistoernooi onder de naam Mosseltoernooi. In tegenstelling tot de eerste aflevering van het vorig jaar, toen alleen D-spelers en -speelsters konden meedoen, heeft de Bruinisser vereniging dit jaar ook een C-toernooi toegevoegd aan dit door de KNLTB goedgekeurd gebeuren. Momenteel heeft de organisatie van dit tweede Mosseltoernooi al flink wat inschrijvingen binnen van Schouwen-Duiveland, Goeree-Over- flakkee, maar ook van de overige Zeeuwse en Zuidhollandse eilanden, zodat dit C/D-toernooi een grootse opzet lijkt te gaan krijgen. Inschrij vingen kunnen nog tot 1 juli worden ingediend. Alle tennisverenigingen uit de regio zijn recentelijk voorzien van inschrijfformulieren. De finales van het toernooi worden op zaterdag 17 juli gespeeld. Op deze dag vallen ook de visserijdagen. De prijzen zullen worden uitgereikt door burgemeester T. C. Hekman. Zowel in de C- als de D-kategorie wordt gestreden om „De Zilveren Het is overigens nog niet helemaal zeker, dat Monique van der Werve ook werkelijk in deze voor de kleine pony uitermate zware klasse zal gaan starten. In samenspraak met in- strukteur Jan Bevelander zal dit een dezer dagen worden uitgemaakt. In de afdelingsdressuur kwamen de Schouwse Ruiters andermaal met een achttal en een viertal in aktie. Het achttal blijft zich voortreffelijk in de prijzen rijden. Ditmaal behaal den de acht pony-kombinaties een derde prijs met 115 punten. Onder leiding van Jan Bevelander kwamen in de dressuurring Ellen van Dijke, Monique van der Werve, Willem den Boer, Jacco Fierens, Ari- anne Hanse, Irma Borsboom, Marrie van der Velde en Alexander Bors boom in aktie. Het paardenviertal behaalde een tweede prijs, maar het puntenaantal daalde naar een zeker niet fameus aantal van 105 punten. Ingrid Krabbe, Cees Struyck, Cees Stouten en Annet Timmerman vorm den met hun paarden het verant woordelijke viertal. ZIERIKZEE, 8-6. Doordat de naaste konkurrenten Hernesseroord en Stella Boys in Middelharnis met 2-2 tegen elkaar gelijk speelden en Toren Boys zelf in Noordgouwe sim pel van de PZEM wonnen (5-1) gaat het er voor de Toren Boys steeds beter uitzien in de kompetitie voor het zomeravondvoetbalkompioen- schap. Toren Boys telt nu twee punten voorsprong op Stella Boys, terwijl Her nesseroord drie punten achterstand heeft, maar nog wel een wedstrijd heeft in te halen. Maandagavond trof fen ook Velocitas en Zeelandia elkaar in een duel uit de onderste regionea Velocitas kon het zoet van de overwin ning nog niet smaken en boekte het vierde gelijke spel (1-1). De stand na 33 van de 56 te spelen wedstrijden: Toren Boys Stella Boys Hernesseroord Zierikzee vet DSV Zeelandia PZEM Velocitas 9 6 9 4 4 3 3 1 2 0 27-11 13 17- 8 11 18-14 10 8-8 8 8-10 7 5- 7 7 8-21 6 6-18 4 terende wisselbeker hiermee over van Heerjansdam, dat nu slechts een vijfde plaats bezette. In haar gang naar de finale klopte Bruse Boys Schiebroek met 5-0 door de doelpunten van Jacob van de Ber ge en Herman Knop (ieder twee keer) en Klaas Verspoor. Tegen de organi serende vereniging VV Drechtstreek was een treffer van Herman Knop toereikend om een nipte 1-0 zege bin nen te halen. Mossel". De kulinaire gang van za ken tijdens dit toernooi wordt ver zorgd door de evenementenkommis sie. Er wordt onder andere een barbecue-avond, een pannekoek- avond en uiteraard een mossel-avond gehouden. Op de affiches, die naar de regio- klubs werden verstuurd staat de kot ter „Bru 2" afgebeeld, vanwege de tweede jaargang van het Mosseltoer nooi. Tijdens het toernooi zal de beer M. C. Deurloo uit Goes als bondsge- delegeerde fungeren. Nadere inlich tingen over het toernooi en/of in schrijving kunnen worden ingewon nen bij J. Hulxer. Dr. de Kockstraat 34 in Bruinisse. Telefoon 01113-1749. Wij vragen op korte termijn een voor de bezorging van de „Zierikzeesche Nieuwsbode" te Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode, Jannewekken 11Zierikzee, telefoon (01110) 6551 NIEUWERKERK, 8-6. Zaterdaga- vond 12 juni om 17.30 uur wordt op het Nieuwerkerkse sportpark Het Springer een officiële afscheids wedstrijd voor Huib de Valk van SKNWK gespeeld. Het volgende sei zoen stapt de Nieuwerkerkse laatste man definitief een stapje terug. In deze wedstrijd zal De Valk de laatste keer in aktie komen in SKNWK I. Als tegenstander zal een door hemzelf samengesteld team fun geren, De Valk kiest hiervoor een aantal spelers, aan wie hij in het ver leden bijzondere herinneringen over hield. Het ligt onder andere in de be doeling om Hans Stoutjesdijk het doel te laten verdedigen. Stoutjes dijk verliet SKNWK het vorig jaar om het afgelopen seizoen nagenoeg een vaste plaats in de Klaaswaalse eerste klasseformatie op te eisen. BRUINISSE, 6-6. In de mixedkom petitie heeft het eerste team van tennisvereniging „De Bru-Tèn" voor de tweede maal een afgetekende overwinning geboekt. In poule D won het de thuiswedstrijd tegen „Noord-Beveland" met 6-0. Uitslagen: W. v. d. Doe/M. Geense- M. Schermer J. Hanse 6-3 6-3. J. van Gelder T. van Gelder-T. Nieuwen- huis C. Ritmeyer 2-6 6-3 6-2. J. van Gelder M. Geense-T. Nieuwenhuis J. Hanse 6-4 6-1. W. v. d. Doe T. van Gelder-M. Schermer C. Ritmeyer 6- 0 6-3. Damesdubbel: W. v. d. Doe J. van Gelder-T. Nieuwenhuis M. Scher mer 4-6 6-0 6-2. Herendubbel M. Geen- se T. van Gelder-J. Hanse C. Rit meyer 4-6 6-0 6-2. Het andere mixedteam bestaande uit Loes Vleugel, Joke Groeneveld, Erik Korstanje en John Deering speelden in Oost-Souburg tegen de gelijknamige tennisvereniging. De sterke Walchenaren wonnen met 5-1. Vermeldenswaardig feit was dat een kleine wervelwind Souburg bezocht en dwars over de tennisba nen trok, het nodige gravel meezui gend. De wedstrijden konden, op het heetst van de dag, verder worden gespeeld. Om de zomercup '82 wordt woens dag 16 juni om zeven uur 's avonds op het Maltaterrein gevoetbald door de FC Duvekot en de Banjaard United. Deze door de respektievelijke eige naren van Café-Eethuis Het Duvekot en Café De Banjaard gesponsorde wedstrijd staat onder leiding van Maurice van de Mirabelle. De opstel lingen van beide teams, waarvan veel lokaal vermaarde ..talenten" deel uitmaken, worden op een latere datum bekend gemaakt. De Zeeuwse damkampioen Johnny de Leeuw uit Goes gaf vrijdagavond in het Hervormd Verenigingsgebouw te Zierikzee een simultaan tegen ne gen dammers. Deze avond vormde de afsluiting van het damseizoen. Door het geringe deelnemersaantal was hij bereid een dubbele ronde te spelen. In een rustig tempo toonde hij zich een waardig kampioen door van de achttien gespeelde partijen er vijf tien te winnen. Aan Rinus van de Wielen moest hij een remise toestaan en tegen Jos de Wilde en vader Rinus de Wild kende hij verliespartijen. Op onder meer Cor Boot en Chris van der Wielen werden dubbele zeges be haald, terwijl beiden toch geduchte tegenstanders zijn. Volgend jaar zal Johnny de Leeuw, met zijn zeventien jaren de jongste kampioen uit de Zeeuwse damhisto- rie, zijn titel niet verdedigen, omdat hij aan zijn studie voorrang geeft. Het aanstaande weekeinde doet hij in Zeist mee aan het Nederlands snel- damkampioenschap voor junioren. Cor Boot bedankte de gast aan het einde van de avond en Johnny de Leeuw verklaarde op zijn beurt met genoegen een simultaan te hebben gegeven. Hij vond dat het hem wel was meegevallen. Uit de partij tegen De Wild sr. memoreerde hij dat hij drie schijven en de partij uit een ge wonnen stand kado had gegeven. DEN HAAG, 6-6. Sparta uit Den Haag organiseerde afgelopen zondag de eerste wedstrijd voor de landelij ke A- en B-junioren. Delta Sport uit Zierikzee kwam hierop in aktie bij de meisjes en boekte een aantal aar dige prestaties in de zware tweede klas. Metro uit Rotterdam werd hier winnaar en de Zierikzeese ploeg pak te de vijfde plaats qp_zeven deelne mende ploegen. Metro totaliseerde 6296 punten en Delta Sport-moest het met 5122 punten stellen. De estafette 4 x 100 meter ging in eerste instantie mis, doch de herkan sing leverde een tijd op van 56.6 sec. Jacolies van Gastel nam deze middag het hoogspringen en de 400 meter voor haar rekening. Bij het hoogspringen kwam ze tot een hoog te van 1,60 meter. Op de 400 meter vestigde zij een nieuw klubrekord voor dames, meisjes-A en meisjes-B, namelijk 59.9 sec. Annemiek Goedhart kwam uit op dê nummers diskuswerpen en ko gelstoten. Op het discuswerpen kam zij tot een verste worp van 23,24 me ter. De 4 kilokogel stootte zij 9,19 me ter weg, hetgeen een persoonlijk re- kord betekende met deze kogel. Marjolein Hartog nam het speer werpen en de 800 meter voor haar re kening. Bij het speerwerpen kwam ze tot een worp van 1734 meter. De 800 meter liep zij in 2.46.2 min. Marinka van Driel ten slotte deed het verspringen en de 100 meter. Op de 100 meter werd het een tijd van 14.6 sec. Bij het verspringen een sprong van 4,04 meter. HULST, 5-6. RKHAV uit Hulst or ganiseerde op zaterdag 5 juni de tweede wedstrijd voor de distrikts jeugdkompetitie C/D. Drie niet vol ledige ploegen van Delta Sport na men aan deze wedstrijd deel. Toch kwam er nog een klubrekord uit de bus, terwijl er ook enkele persoonlij ke rekords te noteren vielen. Het klubrekord kwam op naam van Mark van de Riet bij de jongens-D. Op de 80 meter horden kwam hij tot een uitstekende tijde van 14.4 sec.; bijna een seconde sneller dan het vo rige klubrekord, dat ook op zijn naam stond. De wedstrijden begonnen met de estafettes. Bij de jongens-D liepen Roger van der Veken, Erik Bevelan der, Steven Vis en Mark van de Riet een tijd van 47.6 sec. Op het kogelsto ten kwam Roger van der Veken tot een afstand van 6,41 m en Simon Goedhart tot een persoonlijk rekord met 6,56 meter. Bij het verspringen was er een persoonlijk rekord voor Steven Vis met een verste sprong van 4,06 meter. Mark van de Riet kwam hief tot 4,98 meter. Roger v. d. Veken liep ook nog de 1000 meter. Hij kwam hier uit op een tijd van 3.47.3 min. Bij het discuswerpen kwam Simon Goedhart tot 14,00 meter. Erik Bevelander nam het hoogspringen voor zijn rekening. Hij kwam tot 1,20 meter. Op de 80 meter kwam hij tot een tijd van 12.7 sec. Steven Vis liep hier 12.9 sec. Dynamo'70 uit Middelburg werd van de aanwezige ploegen eerste met 6718 pürifên. Delta Sport verzamelde hier 4733 punten en werd vierde. Op 19 juni volgt te Vlissingen de derde en laatste wedstrijd voor de voorron den. Hierna wordt het klassement opgemaakt, waarna bekend is welke ploegen aan de distriktsfinale mogen deelnemen. Bij de D-meisjes ging de 4 x 60 me ter estafette in 39.4 sec. Hiervoor wa ren aan de start gekomen Misha Oostdam, Alexandra Lodewijk, Ma- scha Geleynse en Rolanda Schot. Ma- scha Geleynse liep hierna de 60 m horden in 13.4 sec. Op het versprin gen kwam zij tot een verste srpong van 3,43 meter. Rolanda Schot sprong hier 2,48 meter ver. Ook deed Rolanda mee aan het kogelstoten. Zij kwam hier tot een afstand van 4,54 meter. Alexander Lodewijk kwam hier tot een afstand van 6,94 meter. Bij de meisjes-C kwamen slechts drie Delta Sportstertjes aan de start. Hierdoor kon men niet deelnemen aan de estafettes. Jeska Doeswijk liep de 600 meter in een nieuw per soonlijk rekord van 1.57.7 minuten. Ook het hoogspringen leverde voor haar een persoonlijk rekord op. Zij wist de 1,35 meter te overbruggen. Het derde persoonlijke rekord was voor Natascha Bakker. Zij stootte de kogel 9,35 meter ver. Verder kwam zij op de 80 meter tot een goede 11.1 sec. Nini Schot kwam op het ko gelstoten tot een stoot van 5,74 me ter. Bij het speerwerpen werd een verste worp van 9,04 meter. GOES, 5-6. De sportvereniging SGB voor gehandikapten atletiek or ganiseerde zaterdag in samenwer king met de Goese atletiek vereni ging AV'56 de jaarlijkse wedstrijden. Voor deze wedstrijden hadden een 50-tal gehandikapten ingeschreven. Door het warme weer waren er ech ter een groot aantal afschrijvingen. Toch wisten de gehandikapten, die aanwezig waren verschillende Ne- derlanse rekords te vestigen in hun klasse. Verder waren er een aantal bij nummers voor valide sporters KNAU. Voor de meester kategoriën stonden er een 200 m, een 1500 m en kogelstoten en hoogspringen op het programma. Een aantal nummers waren hier goed bezet, terwijl er op enkele andere nummers maar een handvol deelnemers waren. Op de 200 meter heren jongens- A/heren senioren 4 deelnemers aan de start, waaronder twee Delta Spor ters. Cor de Jonge kwam tot een tijd van 25.2 sec. Hans van Elzelingen liep hier 27.3 sec. Bij de jongens-B vier Delta Sporters. Jan Konijnen burg won in 25.2 sec. Rob van Pinxte- ren, die tweede werd kreeg dezelfde tijd. Wicher Harmsen kwam uit op een tijd van 26.5 sec. en Jan Bout, sinds kort lid en zijn eerste wedstrijd lopend kwam uit op een tijd van 28.1 sec. Bij het kogelstoten heren kwam Cor de Jonge tot een verste stoot van 9.60 meter. Winnaar werd hier Zeeuws kampioen kogelstoten Bert de Jonge van Marathon uit Vlissin gen met een stoot van 13.46 meter. Sidney v. d. Hoek, eveneens van Ma rathon Vlissingen werd hier tweede met een stoot van 13J9 meter. Ook de derde plaats was voor een Mara thon atleet, n.l. Piet Versluys. Hij kwam ruim over de 11 meter. Hans van Elzelingen kwam slechts tot een matige 7.65 meter. Bij de jongens-B werd het kogelsto ten gewonnen door Delta Sporter Wi cher Harmsen met een stoot van 11.41 meter met de 5 kg kogel. Rob van Pinxteren werd hier derde met een stoot van 9.47 meter. Jan Konijnen burg kwam op het kogelstoten tot een afstand van 8.74 meter. John Teuthof nam hier deel aan de 1500 meter jongens-B. Vanaf kop liep hij een winnende race. Hij finishte ten slotte in een uitstekende 4.33.5 minu ten als eerste. Aan het hoogspringen meisjes- A/meisjes-B werd deelgenomen door Cora en Margreet den Boer. Cora kwam tot 1.60 meter en Margreet tot 1.50 meter. Door Anita Kouyzer, da me, Cora den Boer, A meisje en Mar greet den Boer B-meisje werd ook deelgenomen aan het kogelstoten. Anita kwam deze keer tot 10.45 me ter. Cora kwam tot 7.65 meter en Margreet tot 9.29 meter. Wicher Harmsen nam tenslotte nog deel aan het hoogspringen jongens-B. Hij wist over de 1.65 meter te komen. Ook Rob van Pinxteren nam hier aan deel. Hij kwam over de 1.50 meter. i$L BROUWERSHAVEN. 4-6. Vrijdagmiddag 4 juni stapten Jori Verburg en Jan van der Bijl in brouwershaven in het huwelijksbootje. Natuurlijk zorgden een groot aantal ruiters en amazonmes van de Landelijke Rijvereniging en Pony Klub Westelijk Schouwen voor een omvangrijk eskorte uan het jonge paar. dat in hun vrije tijd ook nogal wat bergen werk verzet voor deze ruitervereniging. Bo vendien komen beiden regelmatig in aktie met hun paar den. Jori Verburg maakte enkele maanden geleden een opmerkelijke promotie naar de Z-klasse in de dressuur met haar paard Rapidterwijl Jan van der Bijl met Scoobidoo regelmatig in de prijzen rijdt. Voor een keer mocht het jonge paar plaatsnemen in een open rijtuig ach ter het paard. Velen kwamen hen feliciteren tijdens de re ceptie in 't Tonnemagazijn in BrouwershavenJori Ver burg is niet alleen sekretaresse van de LR en PC Weste lijk Schouwen, maar zij maakt ook deel uit van het eilan delijke bestuur van de Nederlandse Federatie van Lande lijke Rijverenigingen. De heer en mevrouw Van der Bijl gaan wonen in Looperskapelle. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 7