HANNIE'S HUWELIJKSVAKANTIE C.P.B.: werkloosheid blijvend hoog en algemene koopkracht daling in 1982 CDA morrend akkoord met solidariteitsheffing Prijzenslag uitgebroken over koffie Zware regenval in de V.S. KNOV: inkomensdaling zelfstandigen opnieuw sterk Tweede Kamer Nog een „oorlog" Ster maakt fiks winst Rotterdam is weer stakingsvrij „Verder na de basisschool" Meer leraren gevraagd voor nieuw basisonderwijs 6 DEN HAAG, 7-6. De werkloosheid zal dit jaar stijgen tot 525.000. De koopkracht van de minimuminkomens zal 1,5 a 2 procent achteruitgaan. De investeringen van de bedrijven en van de overheid lopen verder terug. De positie van het bedrijfsleven blijft hachelijk, omdat voor het bedrijfsleven als geheel nauwelijks van winstinkomen of winstherstel kan worden gespro ken. Dit staat in het centraal ekonomisch plan 1982 dat het Centraal Planbu reau heeft opgesteld. Het C.E.P. is maandag aan de Tweede Kamer aangebo den. Dé achterblijvende nationale bestedingen, en de enigszins stijgen de uitvoer en invoer zorgen ervoor dat er vrijwel geen verandering komt in het volume van de produktie van de bedrijven. Wel neemt de in dustriële produktie dank zij de uit voer met 2 procent toe, maar de bouwproduktie blijft dalen en wel met 3,5 procent. De energieproduktie daalt weinig, aldus het C.E.P. Minder werkgelegenheid Bij deze produktieresultaten is het onvermijdelijk dat de werkgelegen heid verder afneemt. De effekten van het werkgelegenheidsplan meegere kend raamt het C.P.B. de verminde ring van de werkgelegenheid op 75.000 arbeidsjaren, met daarin be grepen een vrijwel onveranderde werkgelegenheid bij de overheid. Daar komt een aanwas van de be roepsbevolking bij van 65.000. Daar mee stijgt de werkloosheid van 385.000 in 1981 tot 525.000 dit jaar of ruim 10 procent van de beroepsbevol king. In dat cijfer is een afzwakking van de stijging verwerkt zoals die voor de laatste maanden van 1982 wordt verwacht. Ook scholingsmaatregelen uit het werkgelegenheidsplan kun nen die afzwakking enigszins ver sterken. Prijsstijging Het C.P.B. voorziet voor dit jaar een prijsstijging van 5,5 a 6 procent, dus iets minder dan de veronderstel de loonstijging van 6,5 procent. Niet temin ontstaat voor de modale werk nemer een koopkrachtverlies van 2 procent, voor de minima 1,5 a 2 pro cent en voor de hoogste inkomens van 3 procent. Dat komt door sterk toenemende sociale lasten, de solida- riteitsheffing en kinderbijslag- maatregelen. Soms enig herstel? Voor de bedrijven zou van enig her stel van het zeer lage winstinkomen sprake zijn. Die suggestie wekt al thans de lichte daling van 92 naar 91,5 van de arbeidsinkomensquote, het deel van het inkomen van de be drijven dat aan loonkosten moet worden betaald. Het planbureau vindt echter de vraag of deze konklu- sie kan worden gehandhaafd als de door de bedrijven betaalde rente mee in aanmerking wordt genomen moei lijk te beantwoorden. „Met enige eentonigheid" konsta- teert het C.P.B. dat de nationale bestedingen verder in volume terug gaan. De partikuliere konsumptie daalt met 2 procent, de bedrijfsinvesterin gen met 4 procent, de woningbouw (inklusief vernieuwbouw, isolatie e.d.) met 3 procent en tenslotte de materiële bestedingen van de over heid met 1,5 procent. De daling van de partikuliere kon sumptie houdt verband met de alge mene koopkrachtdaling. Bij de be drijfsinvesteringen valt opnieuw het aksent op de teruggang in de investe ringen in bedrijfsgebouwen. Lasten verlichting en rentedaling kunnen volgens het C.P.B. enig soelaas bie den voor het investeringsverloop. Er blijft echter het feit, afgezien van de extreem lage winsten, dat sanering van de vermogensverhoudingen veel al aan nieuwe investeringen zal voor afgaan. Vandaar het belang van de nieuwe instrumenten om de investe ringen te stimuleren, zoals de maat schappij voor industriële projekten en kapitaalkredieten, aldus het C.P.B. Omvangrijk blijven de in-, vesteringen in de energiesektor. NEW YORK, 7-6. Bij hevige regen val in de staat Connecticut aan de Amerikaanse Oostkust zijn zeker zes mensen omgekomen. De gourveneur van de staat, William O' NeiS, kondigde in de nacht van zondag op maandag de noodtoestand af De materiele schade wordt geschat op meer dan 100 miljoen dollar. De zware regen begon afgelopen vrijdag en veroorzaakte ernstige over stromingen. Rond de 1.300 mensen moesten uit hun ondergelopen huizen geëvacueerd worden. DEN HAAG, 7-6. De daling van de reële inkomens van de zelfstandigen zal in 1982 opnieuw sterk zijn en dit terwijl er vorig jaar al zeer fors is ingeleverd door de ondernemers in het midden- en kleinbedrijf. Dat zegt het Koninklijk Neder lands Ondernemers Verbond, de or ganisatie van ondernemers in het midden- en kleinbedrijf in een reak- tie op het vandaag gepubliceerde cen traal ekonomisch plan. De uitstoot van arbeidsplaatsen in het midden- en kleinbedrijf gaat ook in 1982 onverminderd voort op een verlies van zeker 35.000 banen moet dit jaar helaas worden gerekend. Op- DEN HAAG, 5-6. Het ziet er naar ut dat het CDA er in de Tweede Kamer niet op zal aansturen het wetsontwerp voor de solidariteitsheffing te laten stranden. Zoals uit de schriftelijke inbreng van de fraktie op het wetsontwerp blijkt, zijn de christendemocraten verre van enthousiast, maar realise ren zij zich dat verwerping van het wetsontwerp gevolgen zal hebben die veel verder reiken dan de rei kwijdte van het wetsontwerp zelf. Belastingtabellen De nieuwe loonbelastingtabellen, die in verband met de heffing per 1 juli van kracht zouden moeten wor den, zijn al gedrukt, en verwerping van de solidariteitsheffing zou in houden dat ook de voorziene pre miestijging per 1 juli niet zou kunnen doorgaan. Als de CDA-fraktie niet tegen het wetsontwerp stemt is er een meerderheid voor in de kamer, want D'66 gaat akkoord, zij het zon der gejuich. Ook de P.v.d.A. steunt het invoeren van een eenmalige hef fing ten behoeve van het werkgele genheidsplan. De V.V.D. is pertinent tegen deze „onzalige" belastingverhoging. De V.V.D. heeft er weinig vertrouwen in dat er inderdaad sprake zal zijn van een tijdelijke heffing, omdat het in het verleden vaak genoeg is voorge komen dat een dergelijke heffing werd bestendigd, zo menen de libera len. De V.V.D. vindt het bovendien on juist dat het kabinet „een zo zeer om streden wetsontwerp" heeft inge diend toen het de demissionaire sta tus had. Verder is de V.V.D. er onte vreden over dat de kamer voor het blok is gezet nu de loonbelastingta bellen voor de periode na 1 juli al ge reed ligfeen en er nauwelijks nog ge legenheid is in het wetsontwerp ver anderingen aan te brengen. AMSTERDAM, 7-6. In Nederland is een prijzenslag tussen de belangrijkste koffiebranders uitgebroken. Nadat Douwe Egberts maandagmiddag een verlaging van de koffieprijzen met 12 cent per 250 gram aankondigde voor de meeste soorten, kwamen bin nen een kwartier meldingen binnen van prijsverlagingen van Van Nelle en van „De Drie Mollen" (vroeger Niemeyer). Met ingang van woensdag 9 juni be draagt de minimumprijs van een pak Roodmerk van Douwe Egberts 3,50 (was 3,62). De goedkopere soorten koffie zullen met zes cent in prijs ver laagd worden. Dit zijn o.m. Paarsmerk van Douwe Egberts en Prisma van Van Nelle. Douwe Egberts de grootste koffie- brander van ons land, zegt tot de prijsverlaging besloten te hebben door de veelvuldige prijsaan- biedingen met goedkopere soorten koffie van de laatste tijd. Dit zijn de eigen merken van de grootwinkelbe drijven ook wel „private labels" ge noemd. Deze koffie wordt o.m. ge brand bij de Drie Mollen en bij Duit se branders. Wereldmarkt De aktle van Douwe Egberts heeft niets te maken met veranderingen van de prijs van koffie op de wereld markt. „De wereldmarktprijzen zijn sinds tien dagen juist aan het stijgen", zo zei een woordvoerder van de Vereniging van Nederlandse koffiebranders en theepakkers. „Als de wereldmarktprijzen veranderen dan wordt er meestal in verenigings verband besloten om de prijzen hier aan te passen", aldus de woordvoer der. De door Douwe Egberts ontketen de prijzenslag heeft gevolgen voor de winst, die de koffiebranders op een pak koffie behalen. „De winstmar ges zullen versmallen, de een zal dit langer kunnen volhouden dan de an der", zo reageerde men bij Van Nelle. Ook Albert Heyn maakte wat later bekend de prijsverlaging van Douwe Egberts te volgen. Inzameling glas HATTEM, 7-6. Als de inzame ling van glas geen belangrijk hogere respons krijgt zal het apart inzame len op aanbciden hiervan wettelijk worden verplicht. Staatssecretaris Lambers-Hacquebard van Volks gezondheid en Milieuhygiëne heeft dit maandag aangekondigd tijdens een bijeenkomst op de beurs in Hat- tem, die is gewijd aan recycling, het hergebruik van afvalstoffen. Met het verplichten tot inzamelen van glas wilde de staatssecretaris overi gens niet zeggen dat zij ontevreden zou zijn over de huidige gang van zaken Maar we moeten niet verge ten dat nog jaarlijks in Nederland 300.000 ton glas op stort plaa tsen en in vuilverbrandingsinrichting te recht komt Dat is een enorme en onnodige milieubelastingen verspel ling van energiezo stelde mevroiuv lambers. DEN HAAG. In een advies aan de staatssekretaris van verkeer en wa terstaat heeft de kommissie ver voersvraagstukken van de SER (So ciaal Ekonomische Raad) bezwaren geuit tegen voorstellen van de Euro pese Kommissie over de verlaging van het maximum gewicht van een aantal bedrijfsvoertuigen. AMSTERDAM. Vanaf 10 juni zul len bij de grenswisselkantoren, de ANWB.de AMRO-bank en de ABN, Italiaanse benzinebonnen worden verkocht. Het gaat om twee pakket ten die slechts een maal per jaar kun nen worden aangekocht, aldus het Italiaanse verkeersbureau. HILVERSUM, 7-6. De Ster (Stich ting Ether Reklame) heeft over 1981 een netto resultaat van 209,5 miljoen gulden geboekt; in vergelijking met jaar daarvoor een stijging van 14,3 miljoen gulden. In het resultaat is een tariefstij ging van gemiddeld zeven procent ver werkt. Ondanks een lichte daling van de vraag naar reklame werd de beschikbare zendtijd vrijwel volle dig verkocht. Dit staat in het jaar verslag over 1981 van de Ster. Volgens de Ster ontneemt dit resul taat toch enigermate het zich op de werkelijkheid. „Er is een sterke eko nomische teruggang en een van de ef fekten daarvan is, dat de reklame- bestedingen onder druk komen." De oer- Donderdag 10 juni, 21.55 uur, Ned. 2: „Centennial". De Duitse zil versmid Bockiveiss huwelijkt zijn mooie dochter Lise uit aan de pelshandelaar. Zauberflöte nieuw blijkt dat een te ver inzakken van de konsumptieve bestedingen en te geringe kostendalingen leiden tot rampzalige gevolgen. Duidelijk is dat er geen dag langer gewacht kan worden met ombuigingen die rende mentsverbetering van het bedrijfsle ven tot gevolge hebben en dat daar naast specifieke maatregelen nodig zijn voor de meeste bedreigde sekto ren van het midden- en kleinbedrijf. DEN HAAG. De Tweede Kamer overlegt maandag aan het begin van de avond met premier Van Agt in zijn hoedanigheid van minister van bui tenlandse zaken en met staatssekre- taries Van Houwelingen van defen sie over de Israëlische inval van het afgelopen weekend in Libanon. DEN HAAG. Premier Van Agt vindt het nog te vroeg voor uitspra ken over druk op, of sanktiemaatre- gelen tegen Israël, in verband met de inval in Libanon. DEN HAAG. De kommando-over- dracht van het Nederlandse Unifil- detachement in Libanon is in ver band met de Israëlische invasie tot nader order uitgesteld. DEN HAAG; Het doodschieten van vier Nederlandse journalisten door manschappen van het Salvadoraanse leger heeft geen gevolgen voor de toch al loifter formele betrekkingen die Nederland met El Salvador on derhoudt., Deze betrekkingen zullen worden gehandhaafd. HELLEVOETSLUIS, 7-6. De sta king bij het erts-overslagbedrijf Eu ropoort CV (EECV) in Rotterdam zal nog maandag worden beëindigd. De leden van de vervoersbond FNV heb ben maandag op een vergadering in Hellevoetsluis in meerderheid beslo ten (95 tegen 40 stemmen) akkoord te gaan met het laatste bod van de werkgever. Bij het bedrijf (240 werk nemers) werd sinds 14 mei gestaakt. EECV was het laatste bedrijf in de Rotterdamse haven waar nog gestaakt werd voor arbeidstijdver- kortende maatregelen. Het afgelo pen weekeinde werd het laatste struikelblok in de onderhandelingen weggenomen. 95 DEN HAAG6-6. De Nederlandse historische Enscenering van Mozarts opera „Die Zouberflöte", die zater dag in Den Haag als deel van het Hol land-festival een suksesvolle Neder landse première beleefde, heeft nu reeds veel belangstelling getrokken van buitenlandse operahuizen. Het staat al vast dat ze in de winter van 1983 of 1984 te zien zal zijn in de Noord-Italiaanse provincie Reggio Emilia. Daar staan nog 74 authentie ke baroktheaters, onder meer in Par ma en Bologna, die deze rekonstruk- tie van de allereerste voorstelling van 1791 in Wenen ook graag aan hun publiek willen tonen. Verder hebben operahuizen in Wenen, Parijs, Lon den, Helsinki, Israël, Toronto en Duitsland belangstelling getoond. DEN HAAG, 7-6. De Sociaal Eko nomische Raad meent dat voor de eerste fase van het voortgezet onder wijs een vernieuwd onderwijspakket .'noodzakelijk is, waardoor dit beter bij de maatschappelijke werkelijk heid aansluit. Dat staat in een advies over de nota „verder na de basis school" van oud-staatssekretaris en thans minister Deetman, opgesteld door de SER-kommissie onderwijs zaken. Het advies zal op 25 juni door de SER worden behandelde Wat biedt de BEELDBUIS? WOENSDAG 9 JUNI NED. I: In de fluit en de bombardon voelen de muzikanten zich te kijk staan in het kristallen paleis. Het goud van de Kraaien- berg is de titel van een nieuwe Zweedse serie voor de jeugd. In deze aflevering wordt kennis gemaakt met een groepje kinderen die zich ophouden in de buurt van een verlaten mijn. Als zes vingers aan een hand is de titel van een Canadeese jeugdfilm. Hierin wil Alain graag lid worden van een clubje bestaande uit vijf jongens en meisjes. De vijf besluiten tot toelating als een aantal test goed worden uitgevoerd. Na het jour naal het tweede deel van een dokumentaire over het leven van Igor Strawinsky. Politie ke partijen, journaal Den Haag vandaag en Studio Sport beëindegen de uitzending. NED. II:De hockey wedstrijd West Duitsland Nederland wordt rechtstreeks op de buis gebracht in Tros Sport Extra. De VOO brengt allereerst het popprogramma Countdown gevolgd door de Amerikaanse speelfilm The Ultimate Warrior. Het is een filmfantasie die zich afspeelt in het jaar 2018, waarin de wereld uitgeput is geraakt van grondstoffen en er een komplete chaos is ontstaan. Een commune heeft kans ge zien zich op het dak van een wolkenkrabber in het leven te houden door het kweken van een voedzaam gewas. Rest de kijker alleen nog maar de Agenda en journaal. DEN HAAG. Meer dan de helft van de Havo-afdelingen die bij 51 peda gogische academies „horen" wil blij ven bestaan. Dit is gebleken uit de landelijke enquête die een kontakt- groep Havo-toppen heeft gehouden en waarvan de resultaten maandag aan de onderwijskommissie van de Tweede Kamer zijn aangeboden. DEN HAAG, 7-6. Alle pedagogische akademies (P.A.'s) uit ons land hebben maandag in Den Haag geëist, dat er meer leraren dan voorzien beschikbaar komen voor de P.A.'s voor het (nieuwe) basisonderwijs (P.A.B.O.'s). De demonstratie was georgani seerd door de docentenafdelingen van alle grote onderwijsvakorgani saties en de afzonderlijke vereni gingen van betrokken leraren. Zij oordeelden dat een verantwoorde opleiding voor de onderwijs geven- den van het basisonderwijs niet te verwezenlijken is als er niet meer do centen aan kunnen werken. Ze boden na een optocht door de Haagse binnenstad op het binnenhof onderwijsspecialisten van de Tweede Kamerfrakties een zwartschrift aan over de regeling voor de aantallen le raren in verhouding tot die van de leerlingen, zodat er maar weinig ech te lesuren overblijven. Daarin werd onder andere gewezen op het ernstig verlies aan kwaliteit van de opleigin- gen. NED. 1:15.30 Roby en Boby; 15.40 de fluit en de bombardon; 15.50 het goud van de kraaienberg; 16.20 als zes vingers aan een handje; 18.20 Nieuws voor doven; 18.58 Nieuws: 19.00 Igor Strawinsky 100 jaar; 19.55 Psalmensymfonie; 20.25 Igor Stra winsky; 21.20 Politieke partijen; 21.37 Journaal; 21.55 Den Haag vandaag; 22.10 Studio Sport; 22.40 Journaal22.45 Nieuws voor doven. NED. II: 17.00 1Vos Sport Extra Hockey; 18.35 Sesamstraat; 18.50 Jeugdjournaal; 19.59 Pubertijd19.25 Kenmerk; 20.00 Journaal; 20.27 Socutera; 20.32 Count down21.20 The ultimate warrior: Ameri kaanse speelfilm22.55 Agenda; 23.07 Journaal23.15 Nieuws voor doven. DONDERDAG 10 JUNI NED. I: In Peters baby stijgen de moei lijkheden rond de verzorging ten top en de moeder van Peter zoekt een oplossing door het kind door een pleeggezin te laten opne men. Dit gebeurt echter achter de rug van Peter om. Dan een aflevering van de Engel se politie reeks maggie Forbes. Dit is de naam van een vrouw, die zojuist tot adju dant gepromoveerd is bij de politie. Dit tot ergernis van haar man Ray, eveneens werk zaam bij de politie. Hij besluit er de brui aan te geven. Kerkepad voert de kijker mee door Midden Brabant. De NOS brengt na journaal en Den Haag vandaag dan het derde deel van Muziek voor ons plezier. Hedenavond wordt een bezoek gebracht aan de provincie Friesland. Studio Sport wijdt zich geheel aan de paardensport In de zaak Ronald Reagan wordt de handels wijze van de president van de VS aan de kaak gesteld en wordt de kijker in de gelegenheid gesteld om als jury op te treden. NED. II: Een min of meer huwelijksaan zoek valt Abrahm te beurt in de aflevering van Popi. Hilda wordt in de Sullivans ziek naar het huis van mevrouw Jussup ge bracht die haar bed liefdevol afstaat aan de ziek. Een donderdag in Eindhoven voert de kijker mee naar de wintertuin van hotel Cocagne, waar Aad van den Heuvel zal spreken met diverse mensen uit de regio, na de aktealiteiten rubriek Brandpunt een aflevering uit Centennial, waarin Pasqui- nel, een pelshandelaar vriendschap sluit met de Indiaan Beaver en de Schot Mckeag. DONDERDAG 10 JUNI NED. I: 10.00 Schooltelevisie; 13.00 Nieuws voor doven18.58 Nieuws; 19.00 Rollebol; 19.05Peters baby;20.05Maggie Forbes; 20.55 Kerkepad; 21.37 Journaal; 21.55 Den Haag vandaag; 22.10 muziek voor ons plezier; 22.40 Studio Sport Extra: Paardensport23.10 De zaak Ronald Rea- gen; 23.30 Journaal; 23.35 Nieuws voor doven. NED. II: 13.00 Nieuws voor doven; 18.35 Sesamstraat; 18.50 Jeugdjournaal; 18.59 Popi; 19.15 De Sullivans; 20.00 Journaal; 20.27 Een donderdan in Eind-\ hoven21.25 Brandpunt; 21.55 Cenlennial;\ 22.50 Journaal23.05 Nieuws voor doven 50 Flip is waarschijnlijk naar het bui tenland. Hij was nog aan het pakken, toen ze wegreed. Ze had geen afscheid van hem genomen. Enkel door de deur openinggezegd: „Ik ben klaar, Flip. Tot ziens en veel plezier!" En weg was ze geweest Waarschijnlijk had hij haar vanuit het raam nagestaard. Ze had niet in de spiegel gekeken; het verkeer was er te druk voor. Gisteren had ze gebeld. Naar Noord- wijk. Terwjjl Flip beneden was. Ja ze ker was er plaats. Mevrouw kon re kenen op een behoorlijke kamer. Een zeer mooie kamer zelfs. Ja, hij werd terstond gereserveerd. Mevrouw kwam morgen al? Ze was welkom. Noordwijk aan Zee. Ze waren er in het verleden wel eens geweest Met Flip had ze hier een paar keer wat gedronken. En ook eens gedineerd. Maar in zwemmen had hij geen zin. Het strand had geen enkele bekoring voor hem. Flip hield van bossen en bergen. En stille. Zij had graag mensen om zich heen. Ook in de vakantie. In dat opzicht waren ze tegenvoeters. Ze had altijd de keuze van hel vakan tieverblijf aan Flip overgelaten. Meest al kwamen ze tot een kompromis: bos sen, bergen en gelegenheid tol zwem men. Maakte Flip een lange wandeling op stevige bergschoenen en met een dikke wandelstok, zij ging dan naar hel naburige bad om te zwemmen. Ditmaal deed ze precies, waar ze zin in had. Het water zou nog wel te fris zijn. Ze kwam overeind ennliep naar het raam, van waar ze een prachtig uitzicht had op het strand en de zee. Er waren niet veel mensen in het water een handjevol misschien. Mar het was ook nog maar mei lm wunderschöne Monat Mai, wenn alle Knospen springen Ze trok een luchtig wandelkostuum aan en ging met de lift omlaag Haar sleutel aan de receptionist afgevend, liep ze naar buitea Heerlijk was heten de vooruitzichten voor morgen waren ook gunstig droog weer met hogere temperaturen en een matige oosten wind. Ideaal vakantieweer. Op het strand was het rustig Enkele kinderen speelden en bouwden iets, wat op een fort moest lijken. Ze hoorde Duits spreken. De Oosterburen waren er dus ook al vroeg bij. Een man zat in een strandstoel en keek haar na. Ze voelde het Natuurlijk zie ik er aantrek kelijk uit Dit pakje staat me uitste kend. Ik voel me prettig gestemd. De mannen mogen naar me kijkea Het streelt m'n ijdelheid Want ik benm ijdel als ieder andere vrouw. Waarom zou ik niet? bijna dertig ben ik en zeker nog een mooie vrouw. Leo is verliefd op me. Idiote toestand. M'n eigen man heeft nauwelijks nog oog voor me. Ze zuchtte. Misschien ga ik flirten, wat kan mij het schelen? Ik ben de laatste maanden zoveel tekort gekomen. En altijd in elk opzicht serieus geweest Ik heb enkel maar zwart-wit gedacht An dere nuances bestonden er niet voor me. Enkel mijn eigen man had het recht me komplimentjes te maken. Door HENK VAN HE ES WIJK Deed hij het nog wel eens? Ach, hoe lang is het al geleden? Als ik iets nieuws had gekocht en ik trok het aan, zag hij het nauwelijks, de kever. Ik wil bewonderd worden. Over tien of vijf tien jaar kijkt geen man me meer aan. Nu ben ik nog jongen de moeite van het aankijken waard Jawel, meneer, kijk maar naar me: m'n figuur is nog uitste kend. Ik heb nooit kinderen gehad, dus Een steek ging door haar heen, toen ze een vrouw zag naderen met een klein meisje aan de hand Een kind God wat verlang ik soms verschrik kelijk naar een kind Waarom zij wel en ik niet? Kan iemand me daar een ant woord op geven? Ik heb er toch net zoveel recht op? Ik bezit er toch de organen voor als iedere andere vrouw? Ik ben toch gezond en de specialist heeft het me gezegd: ik kan kinderen krijgea Waarom heb ik ze dan niet? Waarom? Waarom? Ze slaakte een diepe zucht Ik moet proberen het van me af te zetten, an ders ga ik er aan kapot Het mag geen obsessie worden. Het diner was voortreffelijk. Heer lijk om me te laten verwennen, dacht ze. Drie lange weken hoef ik zelf niet te koken. Niets hoef ik te doen, nog geen bed opmaken. Alles wordt voor me gezorgd en als ik wil, kan ik zelfs mijn ontbijt op bed gereserveerd krijgen. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 6