Tennisvereniging Zierikzee verhuizen naar Poortambacht I Zaalvoetbal via kostenbeperking naar een sluitende begroting deurloo mode Advies kommissie sport: Wieler-amateur Wim van Kooten naar tweede plaats ZK Zierikzee II en Renesse plaatsen zich ronde verder in afdeling-sbeker Opluchting voor sportkantines Zomeravondvoetbal- kompetitie Programma hockey Kontributieverhoging 6 ZIERIKZEE, 6-5. Voor de tennisvereniging Zierikzee bestaat een goede kans dat haar akkommodatieprobleem op korte termijn van de baan zal zijn. De kommissie sport heeft donderdagmiddag in een vergadering eensgezind geadviseerd tot verplaatsing van het komplex naar het terrein aan de Grevelingenstraat in Poortambaeht over te gaan. Daar zullen vier banen, kleedruimten, een parkeer plaats en een kantine worden aangelegd. De huidige twee banen aan de Lange Blokweg komen dan echter niet vrij, want het kollege van b en w heeft de tennisklub verplicht deze banen te blijven huren, zodat de totale akkom- modatie eigenlijk op zes banen komt Vice-voorzitter, de heer R. J. F. van den Bergh zei tijdens de vergadering dat een vereniging gehuisvest op twee lokaties wel een vorm van split sing kan geven binnen de vereniging. „Ons standpunt is nooit en te nimmer op twee plaatsen opereren, imede om dat Poortambacht en het terrein aan de Lange Blokweg vrij ver uit elkaar liggen," aldus de heer Van den Bergh. Om te voorkomen dat andere vereni gingen van de banen aan de Lange Blokweg gebruik gaan maken moet de ltc Zierikzee de banen blijven huren, waarschijnlijk totdat met de renovatie van Bannink kan worden begonnen. De schriftelijke aanvraag van de Hockeyclub Schouwen-Duiveland om van de banen een half verhard oefen- veld te maken is (voorlopig) afgewezen Geen ruimte De kommissie was unaniem van 'S-GRAVENPOLDER, 6-5. Wim van Kooten uit Bruinisse is tijdens het in en om 's-Gravenpolder gehou den Zeeuws kampioenschap voor amateurwielrenners op een uitste kende tweede plaats geëindigd op 9 sekonden van de nieuwe, verrassen de kampioen Jan Poley uit Kruinin- gen, die vier kilometer voor de meet uit een kopgroep was weggereden. De amateurs hadden 110 kilometer te verhapstukken, vooraleer bekend werd wie opvolger zou worden van Joop Brooymans uit het Zeeuws- vlaamse Kuitaart. Aanvankelijk werd het spel gemaakt door. favorie* ten'als Henk de Jong" en Nap:Hagë~f~ maar doordat er nauwelijks wind stond konden zelfs de mindere goden gemakkelijk in het wiel blijven mee rijden. Pas toen Kees de Nooijer het lont in het kruitvat gooide en hij Ab Ver- plancke, Daan Smits en Jan Pley mee kreeg kwam het spel goed op de wa gen. Het viertal werd teruggepakt en toen was het de beurt aan Cor Ver- vaet en Robbie Meijer. Dit duo kreeg enkele kilometers later gezelschap van Cees Vleugel, Karei van Goe- them, Daan Smits, de sterk rijdende Wim van Kooten en andermaal Jan Poley, die zich voortdurend goed liet zien. Vervaet kon het tempo niet langer volgen en viel weg, maar vanuit de achtergrond konden titelverdediger Brooymans en Rob Bijvank nog aan sluiten. Vier kilometer voor de meet sprong evenwel Jan Poley weg en. niemand was nog bekwaam om hem te stuiten. Op 9 sekonden won Wim van Kooten de sprint van een vijftal vóór Bijvank, Van Goethem, Brooymans en Vleugel. Op 15 sekonden werd Robbie Meijer zevende en Daan Smits achtste en een minuut na de winnaar won Kjeld van de Lijke de sprint van het nog overgebleven pe loton. Advertentie mening dat de tennis naar Poortam bacht moest Ook omdat bij de toekom stige renovatie van het sportpark geen ruimte is voor de tennisbanen, omdat de andere sportparkgebruikers (te) veel ruimte in beslag nemen. De voorzitter van de kommissie sport de wethouder van sportzaken, de heer L. J. van Gastel zei dat tot nu toe de mening geheerst heeft sport park Bannink pas te renoveren als de nieuwe voetbalvelden tussen de Lan ge Blokweg en de Oudeweg klaar zij a Maar omdat er kort geleden zes be zwaarschriften (de zesde is een geza menlijke) bij de Kroon zijn ingediend tegen de nieuwe voetbalvelden, wordt de komst van de nieuwe akkommo- datie ernstig vertraagd, waarschijn lijk met enkele jaren. „Ik ben van plan om naar Den Haag te gaan en onze bezwaren kenbaar te maken tegen het langdurige wachten op de uitbreiding van de sportvelden. Het gevolg van het trage proces is dat we op Bannink volledig klem zitten", vertelde de heer Van Gastel. Hij dacht dat het misschien wel eens heel verstandig zou zijn de tennis van Bannink af te halen, ook met het uit zicht op de eventuele komst van nieuwe sporten, zoals misschien softbal of honkbal Het terrein in Poortambacht voldoet volledig aan de eisen. Ontsteltenis De heer L. van den Ouden (CDA) had met ontsteltenis vernomen dat er bezwaarschriften bij de Kroon zijn binnengekomen. „Misschien hadden we allemaal wel gehoopt dat het niet zou gebeuren." Hij vroeg aan de wet houder of er al onderzoek was gedaan naar de renovatie van Bannink. De heer Van Gastel antwoordde dat er (gelukkig) nog geen geld was be steed aan een plan voor herinrichting van het huidige sportpark, omdat de zaak door de bezwaar schriften zolang wordt opgeschort daj heitpvér een paar jaar misschien allemaal heel anders moet ZIERIKZEE/RENESSE, 6-5. De re- serves van Zierikzee en het eerste elf tal van Renesse hebben zich weer een ronde verder geplaatst in de strijd om de beker van het zondagvoetbal van de afdeling Zeeland. Zierikzee II deed dit met een 3-1 overwinning op het sportpark Ban- De heer J. J. Doeswijk, hoofd plant soenendienst gaf aan de hand van een kaart en enkele kleine kaartjes, de sportvelden voorstellende, een overzicht van de mogelijkheden by de nieuwe indeling van Bannink. De konklusie was in eik geval dat er na renovatie geen ruimte meer is voor de tennis. De heer Van den Ouden vond het bestemmingsplanmatig een logische zaak dat er voor verplaatsing van de tennisbanen naar Poortambacht is ge keken. De heer J. J. Geleijnse (VVD) was voor de verhuizing naar Poortam baeht Hij zei dat het tennis steeds in mindere mate in sportparken past en vond de kombinatie tennisbanen-sport park verre van ideaaL Verkeerstech nisch gezien vond hij de ingang en ligging van de huidige tennisbanen on gunstig. Vijftig jaar Het kollege van b en w stemt ermee in de benodigde grond voor de aanleg van de tennisakkommodatie in Poort ambacht in erfpacht te geven voor een periode van vijftig jaar. Het kollege is bereid gedurende de eerste vijf jaren van de erfpachtstermijn een jaarlijkse subsidie in de exploitatie te verlenen van f 6.622,- en een eenmalige bijdrage te verlenen van f 75.000,-. Naar ver wachting zal de gemeenteraad vanZie- rikzee in de maand juni een beslissing nemen. Door de goedkeuring van GS zal pas eind augustus/begin septem ber een definitieve start door de ltc Zierikzee kunnen worden gemaakt nink op le klasser Volharding. Door Bart de Jong kon Zierikzee in de eerste helft een 1-0 voorsprong ne men. Na de rust zorgde Aart van der Linde voor. een 2-0 voorsprong waar na Volharding wist tegen te scoren (2- 1). Aart van der Linde besliste hierna de wedstrijd definitief in het voor deel van Zierikzee. Renesse, met alleen Dick Hart, Kees Verweel en Bert van Keulen als eerste elftalspelers, speelde in de uit wedstrijd tegen Domburg II met 1-1 gelijk waardoor strafschoppen de beslissing moesten brengen. Renesse kwam hieruit winnend te voorschijn daar het alle vijf de straf schoppen in de eerste rond wist te be nutten, terwijl de doelman van Re nesse Rinus Boogerd er een van Dom burg wist te stoppen. Lang heeft het er in deze wedstrijd naar uitgezien datj Domburg zich zou gaan plaatsen. In de 20e minuut van de eerste helft wist Domburg voorsprong te nemen (1-0) welke stand tot in de laatste mi nuut van de wedstrijd gehandhaafd bleef. Pas in blessure tijd wist Bert van Keulen uit een door Dick Hart geno men hoekschop de stand in even wicht (1-1) te brengen. Op een nog na der te bepalen datum speelt Renesse uit tegen Ouwerkerk dat zich een ronde verder wist te plaatsen via een 2-1 overwinning op Dreischor. Het voor woensdagavond j.l. ge plande nog resterende deel van de ontmoeting Ouwerkerk-Kwaden- damme vond op verzoek van Kwa- dendamme geen doorgang en zal nu heden (vrijdag)avond worden gespeeld. UTRECHT. De militaire politie in De Bilt heeft donderdagmorgen de jongeman verhoort die afgelopen zondag na de wedstrijd Ajax-FC Utrecht een anti-Joods spandoek meevoerde. Het is een 18-jarige dienstplichtig militair uit Utrecht. ZUTPHEN. De al jaren aan heroïne verslaafde negen leden van een Mo lukse familie uit Vaassen zijn erin geslaagd om in familieverband tij dens een vier weken durend verblijf in een boerderijtje in Twente van hun verslaving af te komen. DEN HAAG, 6-5. Als sportvereni gingen zich houden aan de nog af te kondigen richtlijnen van het ministe rie van financiën en aan de vrijwel gelijkluidende bepalingen van het nog af te sluiten kontrakt tussen KNVB en horeca zullen zij geen ven nootschapsbelasting over de kantine- opbrengsten behoeven te betalen. Dit resultaat kwam tot stand in het beraad tussen staatssekretaris van financiën Hans Kombrink en een NSF-delegatie, dat donderdag in Den Haag werd afgesloten. KNVB ZONDAGKOMPETITIE 3e klasse D: Zeel. Sport-Breskens; Goes-Steenbergen; Terneuzen- Sluiskil; Zierikzee-Steen, 14.30 uur; BSC-Jong Ambon; RCS-DIVO. AFDELING ZEELAND le klasse: Lewed. Boys-Oostburg; Domburg-Corn Boys; SDO- Philippine; Sluis-Hoofdplaat; Volhardering-Graauw; Zeelandia- Renesse. Reserve le klasse: Biervliet li-Jong Ambon II; Terneuzen III-Robur II; Noormannen Il-Zeelandia II; Zierik zee II-Philippine II, 12.00 uur; Bres- kens II-Hontenisse II; RCS III- Patrijzen II. 2e klasse B: Kw'damme-Lewed. Boys II; Goes III-Robur; Zeel. Sport III-Hansw. Boys II; Walcheren II- Cortgene; Heinkenszand-Middelburg V; Dreischor-Ouwerkerk, 14.30 uur. 3e klasse D: Jong Ambon IV- Walcheren IV; Cortgene Il-Zierikzee III; Walcheren III-Kw'damme II; Vlissingen V-RCS V. 4e klasse E: Walcheren V-Hansw. Boys IV; Heinkenszand 111-Renesse II; Patrijzen IV-Goes IV; Volharding III-Zierikzee IV. 4e klasse F: Volharding II- Cortgene III. Maandag 10 mei: Zeelandia-Her- nesseroord, Zierikzee, 19.30 uur; PZEM-Stella Boys, Noordgouwe, 19.30 uur; Toren Boys-Velocitas, Se- rooskerke, 19.30 uur. Dinsdag 11 mei: DSV-Zierikzee Vet,, Serooskerke, 19.30 uur. Donderdag 13 mei: DSV-Toren Boys, Serooskerke, 19.30 uur; Her- nesseroord-PZEM, Middelharnis, 19.30 uur. Vrijdag 14 mei: Zeelandia-Zierik- zee Vet., Zierikzee, 19.30 uur; Stella Boys-Velocitas, Serooskerke, 19.30 uur. Zondag 9 mei: dames: HSD-Push 8, 12.30 uur; heren 1: HSD-Teteringen, 14.00 uur; heren 2: HSD-Warande 8, 11.00 uur; heren 3: Pelikaan 5-HSD, 14.00 uur, vertrek 12.45 uur vanaf het klubgebouw. Donderdag 13 mei: heren 3: Breda 15-HSD, 21.00 uur, vertrek 19.30 uur vanaf het ZWN-station. Schouwen-Duivelandse Sportspiegel Bruse Boys heeft winstkansen tegen hekkesluiter Roda Boys SKNWK houdt uitgeblust Smerdiek er vrijwel zeker onder op Nieu- werkerkse bodem Mevo winnend aan het eind van de kompetitie WIK-ZSC wedstrijd van de waarheid voor Scharendijkse ploeg, be halve als Duiveland freewheelend naar het seizoenslot DFS naar titel door winst op buurman Brouwershaven WIK III pakt kampioenschap door een zege op Wissenkerke II Zierikzee on danks interne strubbelingen toch winnend door de finish Renesse kan aan alle onzekerheid een eind maken door minimaal gelijk te spelen bij Zeelandia Dreischor kan Ouwerkerk vriendendienst be wijzen. KNVB ZATERDAGKOMPETITIE Veel is er voor Bruse Boys niet meer gelegen aan de kompetitie wedstrijden, die nog komen gaan. Meespelen voor de bovenste plaats is er al weken niet meer bij, maar voor een eventuele degradatie hoeven de groenwitten toch zeker ook niet on gerust te zijn. Aanstaande zaterdag kan de ploeg van trainer Maarten van Pelt desondanks een bewuste po ging gaan onder nemen om als beste van de vier Zeeuwse ploegen in de tweede klas te finishen. Om hiertoe vast een aanzet te geven leent de thuiswedstrijd tegen hekkesluiter Roda Boys zich ongetwijfeld voor treffelijk. Weliswaar mist Maarten van Pelt nog steeds Tonny van de Berge en Eddy Schild in de frontli nie, maar zonder mankeren blijft er nog genoeg venijn aanwezig om de Aalster formatie de das om te doen. Hier kan waarschijnlijk ook de spek- takulaire 3-0 zege van afgelopen za terdag tegen het falende WHS niets aan veranderen voor de Gelderse ploeg. Bruse Boys leverde in Axel een sterke prestatie door met een danig verzwakte ploeg toch nog 1-1 te spe len tegen AZVV en dit resultaat zal ongetwijfeeld bijdragen tot een goed vervolg komende zaterdag op de ei gen Bruinisser bodem. Ook de twee Schouwen-Duivelandse ploegen in de vierde klas boekten 3-0 overwinnin gen. Voor Mevo kwam er een puike re vanche voor de dikke 4-1 nederlaag op eigen bodem tegen Smerdiek. In Sint-Maartensdijk trokken de man nen van Toon van Tiggelhoven deze afgang volledig recht en speelde men zich definitief in veiligheid. Komen de zaterdag zal de oranje formatie mede daardoor waarschijnlijk erg ontspannen aan de start komen in de afsluitende wedstrijd tegen Nieuw- dorphetgeen best weieens tot gevolg kan hebben, dat het Zierikzeese pu bliek een flitsend Mevo kan bewon deren. SKNWK verraste afgelopen zaterdag al evenzeer door in Breda met grote cijfers te winnen van het plaatselijke PTT. Na Mevo kan ko mende zaterdag ook de ploeg van trainer Ed van Dalen profiteren van een uitgeblust Smerdiek. Zonder twijfel zal de Nieuwerkerkse ploeg haar vertrekkende trainer Van Da len in zijn laatste officiële wedstrijd een klinkende zege aan wil\en bie den. AFDELING ZEELAND In Kerkwerve staat zaterdagmid dag de wedstrijd WIK-ZSC op het programmadie ogenschijnlijk bij zonder belangrijk kan zijn voor de mannen van trainer Bram Coomans, maar helaas is het tegendeel waar schijnlijk waar. De ploeg heeft name lijk waarschijnlijk, zelfs wanneer het wint, alles te verliezen in Kerk werve, althans alleshet eerste klas- serschap toch. Daarvoor immers is men volledig overgeleverd aan de sportieve instelling van Co- lijnsplaatse Boys, dat 's-Heer Arendskerke op bezoek krijgt. Het verhaal is al een paar keer uit de doeken gedaan, maar nog even in het kort: s-Heer Arendskerke gaat ZSC nog met een enkel punt vooraf, ZIERIKZEE, 6-5. De algemene jaarvergadering van cfe kommissie zaalvoet bal Schouwen-Duiveland stond donderdagavond in het „Huis van Nassau" voor een belangrijk deel in het teken van de bestrijding van de steeds hoger wordende kostenpost en hoe deze afdoende te bestrijden. Belangrijk punt in deze is de nog steeds teruglopende opbrengst aan recettes, waar tegenover de oplopende huren en andere kosten. Belangrijk punt was verder ook de zo veelste noodkreet om nieuwe scheidsrechters en een vooruitblik op mogelijke uitbreiding van het aantal meespelende ploegen voor in het geval de sporthal in Haamstede van de grond komt. In het algemeen evenwel beleefde de kom missie een alleszins rustige vergadering zonder enige strubbeling. Zie onze MEI-AKTIE 1 75,— korting Mol 5-7. 2Ierlfezeë De recettes bij de zaalvoetbal wedstrijden kregen in het onlangs besloten seizoen andermaal een fikse knauw. In tegenstelling tot het vorig jaar, toen penningmeester Frans van Hemert nog een ontvangst over het hele seizoen van 1.763,—- mocht no teren, was de opbrengst nu slechts 1.399,—, hetgeen op het toch al niet fameuze bedrag een gevoelige aderla ting betekent. „Om dit op te vangen zullen we toch hier en daar het mes in moeten zetten en wij als kommissie hadden daarbij in eerste instantie ge dacht aan de herinneringsstandaard jes en de sportiviteitsprijs", deelde voorzitter Cees in 't Veld mee. Staande de vergadering werd hier mee onmiddellijk ingestemd, omdat diverse vertegenwoordigers het met de voorzitter eens waren, dat voor noemd standaardje vaak nauwelijks aandacht kreeg. Verder werd ook besloten het aantal uit te reiken be kers te beperken tot twee, de twee gepromoveerden en de nummers een en twee van de eerste klas. Aangaan de de sportiviteitsprijs was de ver gadering unaniem van mening, dat dan door de eventuele meerdere win naars samen opgesoupeerd zal wor den. Dit laatste naar aanleiding van het feit, dat er dit jaar extra kosten kwamen omdat er twee winnaars uit de bus kwamen. Kostenverlaging- Een (minimale) kostenverlaging was er volgens In *t Veld ook moge lijk in de portokosten en mogelijk ook in de vergaderkosten. Tegenover al deze besparingen kwam de kommissie-voorzitter ook met de hernieuwde oproep aan de verenigingen haar leden erop te wij zen, dat iedere bezoeker aan de spor thal entree dient te bepalen, aan gaande een eerder aangenomen voor stel. „Ook als men later op de avond pas zelf moet voetballen, en men wil voordien als toeschouwer aanwezig zijn, moet er entree betaald worden. Dat heeft iedereen in een vroegere vergadering goedgekeurd, dus daar moeten we ons gewoon aan houden en iedereen moet zich er terdege van bewust zijn, dat dat allemaal in het voordeel van de verenigingen is. Be taalt men namelijk geen entree, dan moeten de verenigingen het later toch opbrengen in de vorm van een kontributieverhoging". Omdat de voorlopige financiële be groting van penningmeester Frans van Hemert een tekort van om en na bij de 300,— te zien gaf, werd staan de de vergadering besloten, de kon- tributie per ploeg voor het eerst sinds vele jaren te verhogen. In plaats van de inmiddels bijna traditi onele 225,— gaat iedere ploeg nu 240,— betalen voor deelname aan de nieuwe kompetitie. Aangaande de besloten kompetitie kon Cees in 't Veld stellen tevreden te zijn over het totale verloop. Met uitzondering van de al vaak besproken grote tussenpozen tussen twee wedstrijden kon de vergadering het daarin volledig met hem eens zijn, hetgeen voor de kommissie ze ker bevredigend moet zijn. Voor de naderende kompetitie lijkt het vrijwel uitgesloten, dat er uit breiding zal komen van speeltijd, omdat het met de bouw van de spor thal in Haamstede nog niet zo erg wil vlotten. Vooralsnog is men niet ver der gekomen dan de toezegging, dat de definitieve goedkeuring iedere dag kan afkomen. Desondanks zegde Cees in 't Veld toe de ontwikkelingen zeer van dichtbij te blijven volgen en onmid dellijk te zullen reageren als er wordt overgegaan tot het vergeven van uren in deze sporthal. „Mogelijk dat we dan een vierde klas kunnen toevoegen met de ploegen die mo menteel op de wachtlijst staan en en kele dan inschrijvende teams", meende de voorzitter. Een tweede mogelijkheid bij uitbreiding zou zijn het aantal wedstrijden per avond te rug te brengen van zes naar vijf en dan over te gaan naar de officiële speeltijd van vijftig minuten. Kommissie-uitbreiding De kommissie kreeg donderdag avond officieel een uitbreiding met twee personen, Wim van de Velde en Jan Oosterboer, die beiden belast zullen worden met de wedstrijdlei ding in de zaal. In de vakature van sekretaris kon alsnog geen naam worden ingevuld, maar Cees in 't Veld zegde toe een gesprek te zullen hebben met Helga van de Berg voor deze post. Helga van de Berg hielp na het vertrek van Kees Verkerk halverwege het sei zoen de kommissie uit de brand door een en ander van de werkzaamheden over te nemen. Aan het eind van de vergadering wilde de voorzitter voor de zoveelste keer een beroep doen op de vergade ring er voor te zorgen, dat er scheids rechters komen. „We gaan er het ko mend seizoen weer toe over om de zaalwacht ook de tijdwaarneming te laten doen om iets te doen aan het scheidsrechtersprobleem, maar er gaan inmiddels stemmen op in Mid delburg om ieder team te verplichten een scheidsrechter te leveren. Geen scheidsrechter betekent dan ook niet voetballen. Indien jullie me tien (of acht) kandidaat-scheidsrechters leve ren voor een kursus in Zierikzee dan zorg ik er persoonlijk voor dat er hier een kursus komt", besloot de voor zitter zijn betoog. KORFBAL KNKV AFDELING ZUID WEST le klasse A: All Ready-Animo II, 17.00; Tjoba III-Luctor; TOGO- Seolto; Olympia-Zuidwesters. 4e klasse A: Volharding II- Olympia II; Animo V-AU Ready II; KVK-Swift V. ASPIRANTEN le klasse C: All Ready Al-Blauw Wit AI, 10.30; Animo All-Swift All; Swift AIII-Atlas AI; Olympia AI- KVK AI. 3e klasse B: All Ready AII-TOGO AIII, 10.30. PUPILLEN le klasse D. TOGO PI-A11 Ready PI. 2e klasse D: All Ready PlI-Volhar- ding PI, 10.30. 3e "klasse C: Volharding PII-A11 Ready PIII. maar heeft het geluk een kollega Be- velandse formatie in de laatste wedstrijd te mogen bekampen. Mo gelijkerwijs is het niet helemaal fair de zaken zo zwart-wit te stellen als nu gebeurt, maar zaken uit het verle den hebben bewezen, dat er in de slotfase van een kompetitie nu een maal vriendendiensten worden ver leend, zeker als men daar als Beve- landse ploegen onderling een Schouwse ploeg de dupe van kan la ten worden. Uit het recente verleden staat met name bij Duiveland het ge val met Heinkenzand en Kruiningen nog zeer vers in het geheugen gegrift. Desondanks rekent waarschijnlijk alles wat Scharendijke is op een sportieve afwikkeling van de strijd in Colijnsplaat, maar laten we vooral niet vergeten, dat ZSC ook nog even in Kerkwerve moet winnen om 's- Heer Arendskerke zelfs maar te be dreigen. Voor de derde Schouwen-Duive landse vertegenwoordiger in de eerste klas, Duiveland, staat er zater dagmiddag niets meer op het spel nu krap een week geleden werd afgere kend met VCK. De ploeg van trainer Piet Roks kan daarom ontspannen voetballend binnen de lijnen treden om SVD in Driewegen partij te ge ven. Alles bij elkaar ingrediënten te over om er een leuke pot van te ma ken, waarbij het resultaat helemaal niet ter zake doet. In de tweede klas bewees Brou wershaven afgelopen zaterdag DFS een goede dienst door Middelburg het ene puntje voorsprong op de Haamstedenaren te ontfutselen. In de Zeeuwse hoofdstad werd het 1-1 hetzelfde resultaat wat de mannen van trainer Kees Rijnberg veertien dagen eerder voor elkaar boksten. Komende zaterdag ontmoeten de bei de Schouwse ploegen elkaar voor de tweede keer in korte tijd. Amper een maand geleden overklaste DFS het bezoekende Brouwershaven met dui delijke 4-0 cijfers en het lijkt zeker niet uitgesloten, dat Kees Berrevoets en zijn mannen zaterdag revanche zoeken. Voor DFS is het evenwel be langrijk, dat er gewonnen wordt, te meer daar Middelburg best eens zou kunnen sneuvelen bij Wissenkerke, de enige ploegdie de Middelburgers tot nu toe een nederlaag wist toe te brengen, in Middelburg nog wel. In dat geval is het niet uitgesloten dat de Westhoekers niet alleen promove ren, maar ook nog eens een keer het kampioenschap voor zich ojoeisen. KNVB ZONDAGKOMPETITIE Donderdagavond werd e balvereniging Zierikzee te belangrijke, maar sup bespreking gehouden aang* wikkelingen binnen en ro sisteam van de Zierikzee z< de klasser. Ongetwijfeld hierbij het gedol en gesol junioren welles/nietes in macht een grote rol, mt i slechts een gissing, die weti. diverse plaatsen gevoed 1 bevestigende geluiden. Aanstaande zondag tree matie van trainer Bas de Z< de laatste keer dit seizoen gen bodem. Steen fungeert standermaar zal zeker nc nig van zich afbijten, omdi niet helemaal in veilighei teleurstellende 3-2 nede Zeeuwsvlaamse boden zwakke Roosendaalse zee verloor zondag ook. In Sluiskil moest Zierikz voortreffelijke eerste helft een positieve stand (1-2) afgesloten in de tweede h dóódsimpel laten begaan iets wat de laatste twee w* anders was geweest. Tegen en tegen Steenbergen werd de 90 minuten keihard gew< gischerwijs bleef het positi taat toen ook niet uit. Teg zal de ploeg nog een keer gen publiek moeten laten men wel degelijk sterk kaii len, alle andere geluiden te BSC. kon z helft bij voet- uiterma- rgeheime 'jzande ver- het ba andag der- speelde met de A- de hoofd- ar dit is swaar op verd met dt de for- euw voor lan op ei- als tegen- j wel da- t het nog is na de laag op gen het Zierik- :pe na een die met worden Sluiskil dat was wedstrijden Bres kens geduren- i^rkt en lo ve resul- en Steen het ei- zien, dat voetbal- n spijt. dan f AFDELING ZEELAND Renesse heeft in de eerste klas van het Zeeuwse afdelingsvoetbal op de zondag een sterke basis gplegd voor lijfsbehoud in deze klas door uit de afgelopen drie thuiswedstrijden in acht dagen vijf winstpunten te pak ken. Komende zondag kan dó missie de finitief worden afgerond lals er niet wordt verloren bij Zeelandia. Een ge lijkspel is al voldoende, omdat ook andere staartploegen tegen elkaar in het strijdperk moeten en er dus altijd een ploeg het loodje moet leggen. Zelfs kan Renesse zich nog verlies permitteren, maar hel geeft zonder meer een aanmerkelijk fijner gevoel wanneer er minimaal eei{ puntje mee terug wordt gebracht Pan de reis naar het Walcherse land. De laatste twee wedstrijden - uit tégen Graauw en thuis tegen Philippine - kunnen dan een stuk geruster jvorden beke ken en afgewikkeld. Ouwerkerk moet zondagmiddag op bezoek bij buur Dreéchor en kan daarbij een kleine vriendendienst ei genlijk best gebruiken Toch lijkt het ook zonder deze opzet zeer wel moge lijk voor de mannen vim trainer Ber- tus Bleyi om winnend'uit de strijd te komen en daardoor mbgelijk nog een goede kans te maken het vege lijf le redden in de tweede klas. Vooralsnog is evenwel een gelijkspel het best haalbare resultaat. In de derde klas heeft Zonnematre een vrije dag en kan men vast gaan zitten tellen of er met de resultaten van zondagmiddag nog mogelijkhe den resten om zich een week later als nog in veiligheid te spelen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 6